rCAAT KAPPER KESER DOODSTRAF GEËIST Gespannen sfeer in Spanje tijdens proces tegen Basken Bonn pompt meer geld in de bouw Automatisch spijkeren Schade voor werkg haven Rotterdam f evers 5 milj. VAREN LEXISTE STUDENTEN KAMPEREN OP DE DAM Kip is geen vlees en geen vis RIJ MET OVERAL Wetsontwerp volksverzekering 'ïiektekosten N2 maanden Kamer Indian Express: China versterkt militair potentieel aan grenzen „Crosland Filters Engeland drukt sluiting bedrijf door" Erntig gewonden bij ontploffing in Engeland Protest SCHIPPERSBLOKKADE PROCEDURE? GEWELD Protesten van student assistenten PERSONEEL: Barricade en blokkade Reünie Stirling Castle DE ZEEUW- NOOIT LID VAN PvdA VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1975 IWE COU-T^VliT^ OntiNP«UK>V tltl T\y» QlWtft OA iHGtwmiH. .T. HV Tfc. ftnlE .CftMNLKlNCtlk li Breda garage xjnkamer met De berging is tan het terras, met bad. amers, verdieping staat aapkamer. naam, E ZOWEL JSGEBIED ALS ZEN erenlglng De Nederlandse srsorganisatie, waarbij ijn aangesloten, nieuw project opgezet: „De ct is om vanuit de dagbladpers elen beschikbaar te stellen, iteit van het dagblad. een jonge vrouw of man. die van een begeleidingsgroep de [s onderhoudt, dat wil zeggen; 'Hingen, onderwijsmensen, tie ontvangt; en daarnaast de de meewerkende dagbladen, mobiele functie vanuit de ït behoorlijke organisatorische srwijsmensen, zoats historici, tschappijleer met een grote omeen dagblad, ervaring bieden wij een salaris emt U dan contact op met onze ERS NDP rel. 020/763366 oor een van elaties in Breda roeken wij september een ook genegen moet zijn 8ra rhine en een bureaucompo'8 r wenst te weten over de veel jmt u dan snel even langs Sophiastraat 11 I UITZENDGROEP VOOR elk beroep 1 Br«da Tal. 01900 - 494S0' trnham MaaatrloW Botch Nlimagan Brada Tilburg idhovan vanio (Van onze redactie buitenland) BURGOS i Voor een militair tribunaal jn het Spaanse Burgos is gisteren het proces begon nen tegen twee leden van de nationalistische Baski- sche guerrilla-organisatie 1 ETA. Be 23-jarige José Antonio Gar mendia Ortolo moest terecht staan wegens verdenking van moord op een politie agent. De 33-jarige Angel Oteagui Echeverria moest voorkomen omdat hij Garmendia voor de moordaanslag onderdak zou hebben geboden. Lakse groepen, die beseften dat de doodstraf kon worden geëist hadden al eerder opge roepen tot een algemene sta king in Baskenland, en 300 politieke gevangenen in acht gevangenissen zijn is staking gegaan uit protest tegen het I proces. De verdediging heeft aangevoerd dat Garmendia geestelijk niet in staat is te recht te staan, vanwege een kogelwond in zijn hoofd, die bij bij zijn arrestatie opliep. Volgens de advocaat, Juan Maria Bandres. zijn Garmen- verstandelijk vermogen» l daardoor aangetast; „hij rede- neert nu als een kind". I Garmendia werd in aogustu» 1914 gearresteerd wegens moord op een politieman in april van dat jaar, in Azpedtia, bij San Sebastian. Oteagui werd in november aangehou- den Iwilson" Gisteren is ook bekendger I maakt, dal vijf andere ETA 1 leden binnen tien dagein zullen worden voorgeleid voor een militair tribunaal in San Se bastian, Onder hen is de map die wordt beschouwd als de lei- I der van de guerrilla-afdeling van de ETA, Pedro Ignacio Pertz Beotegui, beter bekend «ader zijn gyerrillanaam „Wil son". Hij wordt beschuldigd ri medeplichtigheid aan de »rd op de Spaanse premier Luis Carrero Blanco in Ma- I drid, in september 1973. I Algemeen wordt verwacht, dat BE\ haag (ANP) „Het I is niet doenlijk om, als de «verheid bedrijven financieel steunt, overal waakhonden I beer te zetten". Dit heeft minister Lubbers I va Economische Zaken in de ILveede Kamer gezegd tijdens J «et mondeling vragenuurtje, ^Daarom wordt bij steunver- bin? periodieke controle uit joelend. Voorta wordt de ton gefaseerd verstrekt. I JkS, HAAG fA:vp> Het li.,? van de raming van I li.kosten en de verde I imilVan de ,asten in het wets- lo. T, volksverzekering te- I Mt ek°sten maakt het I land 4 Ver')ond van Neder- I rtiuu Dndernemingen onmo- I uit i etn definitief oordeel 11» r,-!')!e'ten over deze mate- liuii dee" het verbond mee I 'nJn orgaan Onderneming. datgene wat reeds v». ls geworden voor bet IJJ "Weiding tot het plaat- aru.u verscheidene kritische Rekeningen. In het alae- a roept het wetsontwerp i vragen op. i. vei'bond verwacht dat ii l«;sUwe volksverzekering ttzwü ™j tot. nieuwe lasten- tje J onder de hui- teu 0"°wische situatie vol leg „"dgosloten is. Boven ton! hier naar de Hem,! Jan ket VNO om een Rist urgente zaak. WmI6 nood op dit P""1 Sd n,et worden ge- K" 'at„' "oo^tens moet men punt J* .da' z'0'1 °P het J O® lastenverdeling ■oruT1 aar knelpunten voor- K v„,levenwel °°k zonder V.., Verzekering kunnen verholpen, of ver- ook tegen hem de doodstraf zal worden geëist, net proces begon met het voorlezen van de aanklacht Volgens die lezing hebben Garmendia, en een andere Bask, de auto van de politip agent Gregoria Posedas tegen gehouden en met automatische wapens de ramen beschoten. De man was op slag dood. De daders ontkwamen op een ge stolen scooter. Oteagui heeft volgens de aanklacht meege holpen door tevoren de gangen van de agent na te gaan en te zorgen voor een schuilplaats voor de daders. Na het voorle zen van de aanklacht heeft de openbaar aanklager- de dood straf-geëist tegen de twee ver dachten. Garmendia, evenals Oteag-ui geboeid, heeft tijdens de hele zitting gezwegen. Het leek al- femaal aan hem voorbij te gaan. Hij legde geen verkla ringen af, en antwoordde «lechts met zwak "nee" toen de president vroeg of hij nog iets te zeggen had. De advocaat van Garmendia had vier getuigen opgeroepen, die alle vier bevestigden dat zij in Garmendia niet de man herkenden die op de politie agent had geschoten. Hij- vroeg vrijspraak. „Garmendia is niet de dader van dit misdrijf. Hij heeft niets te maken met dood van de korporaal van de Gu- ardia Civil Hij was toen in Frankrijk". NIEUW DELHI (AFP> China zou zijn militair poten tieel zowel in Tibet, met name aan de Indiase grens, als langs do grens met de Sovjet-Unie aanzienlijk hebben ver. sterkt. Dit heeft het in-Niéuw Del hi verschijnende dagblad „In dian Express" gemeld. Het blad heeft zijn gegevens van welingelichte bronnen uit de omgeving varl de Dalai Lama. wiens hoofdkwartier in de Noordimdiase staat Himaehal Pradesh ligt. Volgens de „Indian Express" heeft China zijn leger in Ti bet uitgebreid, rakketten geïnstalleerd en een groot aan tal lanceerbases en vliegvel den aangelegd. Op het moment zouden vier miljoen soldaten en een miljoen man van de volksmilitie in dit gebied gele gerd zijn. Voorts zouden langs de grens met Indlia krachtige radarinstallaties zijn gebouwd. Bij de grens met de Sovjet unie, als ook aan de Indiase grens zouden raketten met een bereik van 1.000 tot 4.500 kilo meter zijn geplaatst. China zou anderzijds zijn bij Lod Nor. aan de Russische experimentele kernwapenbasis grens, verplaatst hebben naar de Tibetaanse stad Chamdo. De „Chinees-Russische span ningen en de voortdurende so ciale conflicten in de provincie Sinkiang" zouden de reden hiervoor zijn. CATERHAM (UPI) In de garnizoensplaats Caterham, 25 km ten zuidwesten van Lon den. zijn woensdagavond 33 mensen' gewond geraakt door het ontploffen van een bom in de platenbar van een café. Acht zijn er ernstig aam toe. Er bevonden zich ongeveer honderd mensen in het café. onder wie veel militairen. Niemand heeft nog gezegd verantwoordelijk te zijn voor de explosie. In kringen van het Ierse republikeinse leger in Belfast en Dublin toonde men zich verrast over het ge beurde. Oteagui legde wel een verkla ring af. Hij verklaarde dat hij zijn medeverdachte pas voor het eerst had gezien bij hun confrontatie, na zijn arrestatie in november 1974. Hij gaf toe dat hij wel het ETA-comman- do had ontmoet diat tot op dracht had de Guardia Civil, hoofd van de politie-inlichtin- gendienst in Aizbatia, te do den. Maar hij was niiet op de hoogte van het doel van hun missie. Hij had alleen gezorgd voor een kamer voor hen. de gezochte agent aangewezen en hen uitgelegd welke weg deze gewoonlijk volgde. De advo caat van Oteagiui beklemtoon de dat de verdacht niet wist dat het ETA-commando de agent moest doden, en dat hij slechts lid is van de propagan- da-afdeling van de ETA, niet van de militaire afdeling. Hij vroeg een vonnis „in overeen verantwoordelijkheid" van zijn cliënt. Volgens Het Spaanse pecsbu reau Cifra zijn alleen al in Bilbao 6.500 mensen in st-akin-g uit protest tegen het proces. Volgens Baskische bronnen is ook in San Sebastian en andere delen van Baskenland, op gro te schaal gestaakt. Ongeveer 50 demonstranten hebben gisteren' het consu laat-generaal van Spanje ir Düsseldorf twee uur bezet gehouden uit protest tegen de nieuwe Spaanse wet tot bestii- ding van het terrorisme en om de aandacht te vestigen op het proces. Er zijn nog altijd heel wat mensen die van zichzelf bewe ren dat ze geen spijker kun nen slaan, en dat ze, als ze het een keertje proberen, prompt een diepblauwe duim overhou den. Misschien is juist voor deze mensen of desnoods óók voor hen de spijkermachine die pas op de markt is, een handig stukje dhz-gereed- schap. Vakmensen als b.v. vloerenleggers, die de hele dag aan een stuk spijkers in planken moeten rammen, ge bruiken al jaren de pneuma tische spijkermachine, waar mee ze zelfs vijfduimers ra zendsnel en tot aan de kop in het hout schieten. Een- dhz-uitvoering van dit professionele gereedschap is de zg. „whammer", een soort nietmachine, maar dan met een erg sterke veer, die spij kertjes van 2Vz cm lamg weg schiet. Die. spijkers zijn met plastic tot een band aan elkaar beves tigd, net een patronen band voor de mitrailleur. Die band stop je in de spijkermachine, en dan kun je met een vaart de spijkertjes in het hout knallen. Het gaat uoortreffe- lijk, alleen moet je het appa raat wel met twee handen be- dienen, en je zou dan een derde handje nodig hebben om het materiaal dat verwerkt wordt, vast te houden. Maar als iemand nu zo vriendelijk is om de houten schroten, de spaander-plafond tegels of wat dan ook, op de juiste plaats vast te houden, dan lukt het ook wel als je toevallig zelf maar twee han den hebt. Een voordeel is dat het ma teriaal dat vastgespijkerd wordt, nooit deuken van de hamer kan oplopen. Bij som mige schrootjeswanden b.v., hoe mooi ook, kun je zien waar de tikken van de hamer (zg. „moeten") duidelijk in het hout afgetekend. Splijten van dun hout (de veren van de schroten zijn in dit opzicht vaak kwetsbaar) komt bij het werken met de spijkermachine ook niet voor. - De spijkertjes zijn erg dun, en orndat ze met zo'n flitsende snelheid in het hout worden gejaagd, krijgt dit eenvoudig de tijd niet om erover na te denken of het nu zal splijten of niet. Natuurlijk gooi je, als je voor een kleine honderd gulden, zo'n spijkermachinetje hebt gekocht, je trouwe hamer niet in de vuilnisbak. Want zelfs de gelegenheids-doe-het zeiver zal ooit wel eens spij kers van heel ander formaat dan 214 cm moeten verwer ken. En dat kan uiteraard niet met dit apparaatje. Trouwens, een hamer komt bij heel wat andere klusjes te pas. Maar voor vrij veel spijkerwerk is in de praktijk deze nieuwe „whammer" een leuk ding. Dertig eerstej aarstudenten aan de universiteit van Am sterdam hebben donderdag morgen een tentenkamp opge zet op de Dam om het publiek te wijzen op de kamernood onder studenten. Vanaf de Dam zullen de eerstejaars per bakfiets de wijk intrekken om ook daar aandacht te vragen voor hun probleem. Volgens de Amsterdamse studentenvereniigi ng ASV A, die de eerstejaars in hun actie begeleidt, staan in Amsterdam 1600 studenten op wachtlijsten van de studentenhuisvestings bureaus. De eerstejaarsstudenten zul len het publiek vragen kamers ter beschikking te stellen van niet commerciële kamerbu reaus. Zij hebben donderdag middag bij de Westerkerk in de hoofdstad een beeldje ont huld, voorstellende een hospi ta. Daarna demonstreerden enige honderden eerstejaars, deelnemenden aan het intrede- programma van de universiteit van Amsterdam voor ka mers. In andere universiteitsste den, zoals Groningen, sloegen eerstejaars al eerder hun ten ten op. BIJ een verkeersongeluk na bij de Turkse hoofdstad Anka ra zijn gisteren 18 personen om het leven gekomen en on geveer 30 gewond. DE Zuidafrikaanse veiligheids politie heeft de vrouw van een atoomgeleerde aangehou den. Dit is de zevende arresta tie in twee weken tijd krach tens de wet tot bestrijding van het terrorisme. (Van onze redactie binnenland) ROTTERDAM De directe schade, die de Rotterdamse haven heeft opgelopen als ge volg van de blokkade door de binnenschippers is moeilijk te sohatten. Nog moeilijker is het te becijferen welke repercus sies een dergelijke actie heeft op de naam van Rotterdam als de grootste havenstad ter we reld. Onder de reders in het buitenland die hun schepen naar andere havens hebben moeten sturen zijn al harde woorden gevallen. Dit is het beeld, dat de voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Rotterdam, inr. J.R. H- van Schaik, don derdagmorgen na de definitie ve opheffing van de rivierver sperringen gaf. „De bedrijven in het Rotterdamse havenge bied hebben miljoenen gul dens schade geleden als gevolg van de mensen, die gedurende de afgelopen dagen als gevolg van de blokkade niets te doen hadden", aldus de heer van Schaik. De immateriële schade is volgens de voorzitter veel gro ter: ,,Ro.tta-dam staat in de wereld bekend als een haven, die altijd open is. Die naam is thans geschaad, In het buiten land begrijpt men werkelijk niet waarom de blokkade zo lang heeft moeten duren. We moeten deze zaak niet te lo kaal bekijken. De gevolgen zijn niet te onderschatten". De heer Van Schaik acht het niet uitgesloten, dat de reders in het buitenland met schade claims zullen komen, die niet gering zijn. Mr. L. J. Pieters. voorzitter van de Scheepvaartvereniging Zuid (werkgevers haven), had wat meer cijfers tot zijn be schikking. Hij gaf aan dat de schade voor zijn bedrijfstak tenminste vijf miljoen gulden groot was. Dit bedrag baseer de hij op het gegeven, dat de particuliere havenbedrijven op de dag dat de blokkade totaal was een financieel verlies le den van ongeveer drie mil joen. Het is nog niet helemaal ze ker of SVZ een civiele proce dure zal aanspannen teigen ac tieleider Leo van Laak en de overige leden van het actieco mité om op hen de sdhade te verhalen. „Onze advocaat heeft ons nog geen advies uit gebracht",- aldus Pieters. Hij (Van onze redactie buitenland) BONN - De Westduitse re gering heeft 5,75 miljard mark uitgetrokken om de gevolgen van de aanhoudende economi sche recessie in de bondsrepu bliek te bestrijden. Naar in Bonn werd meegedeeld is het oorspronkelijk vastgestelde bedrag met 200 miljoen mark verhoogd in verband met het besluit meer geld beschikbaar te stellen voor uitkeringen aan werklozen. De maatregelen die de Westduitse regering heeft genomen zijn voornamelijk ge richt op bevordering van de bedrijvigheid in de bouwnij verheid. Er zal 2,45 miljard mark worden uitgegeven aan verbe tering van de infrastructuur en het stedelijke milieu, 1,2 miljard mark voor overheidsin vesteringen, 600 miljoen voor uitkeringen aan werklozen en 700 miljoen voor woningverbe teringen. Het eerste gevolg van deze uitgaven zal volgens de regeringswoordvoerder zijn dat er naarmate de maatre gelen effect sorteren nieu we vraag zal ontstaan met een waarde van ongeveer 12 mil jard mark. De bouwnijverheid was een van de zwaarst getroffen sec toren van het Westduitse be drijfsleven gedurende de eco nomische recessie. De vakbon den geloven dat een derde van de ongeveer 1,2 miljoen bouw vakkers in de Bondsrepubliek werkloos zal worden als er geen .opleving van de bedrij vigheid komt. Volgens de re geringswoordvoerder is er nu sprake van een zekere stabili teit op laag peil in de bouw maar bestaat er nog geen ze kerheid over een herstel. De jongste maatregelen van de regering zijn dan ook in hoofdzaak gericht op verklei ning van de risico's op korte termijn en het scheppen van gunstige voorwaarden voor oen toeneming van de produk- tie en de werkgelegenheid, zo verklaarde hij. De vakbonden en topfuncti onarissen uit de bouwnijver heid hadden er bij de regering op aangedrongen tien miljard mark ter stimulering van de bedrijvigheid uit te geven. De regering heeft echter te ver staan gegeven dat haar vrij heid van handelen op het eco nomische front beperkt is zo lang er geen duidelijke ople ving van de buitenlandse vraag komt. zelf is een voorstander van een dergelijke procedure. „Al was het alleen maar voor de toekomst". Het ls erg belang rijk om te weten of de rechter actievoerders aansprakelijk stelt voor schade aan der den". Bij het dagelijks bestuur van de soheepvaartvereniging is een aantal klachten binnen gekomen over intimidaties door schippers. Havenarbei ders, die wilden laden of los sen, zouden met geweld be dreigd zijn. Een directeur van een graancontrolebedrijf ver klaarde tegenover het ANP. dat de schippers het zijn men sen onmogelijk gemaakt had- -den om een lading over te nemen uit een Zuidamerikaan- se zeeboot. Daarbij zouden de twee lichters, die langszij de zeeboot lagen zwaar bescha digd zijn: olie- en elektrische leidingen kapotgetroikken en luiken en een roeiboot in het vrat er gesmeten. De beman ning van de lichters zou te horen gekregen hebben, dat zij in elka-ar geslagen zouden worden als ze toch zouden los sen. De totale schade vdor het gemeentelijk havenbedrijf van Rotterdam bedraagt ongeveer een half miljoen gulden. Dit voor derving van zeehaven gelden, die de gemeente on geveer vijftig cent per ton op leveren. UTRECHT (ANP) Vier comité's van student-assisten ten hehben zicli in Utrecht verenigd tot een landelijk ac tiecomité, dat met klem pro testeert tegen de maatregelen van staatssecretaris Klein (Onderwijs en Wetenschap pen) rond de positie van stu dent-assistenten aan universi teiten en hogescholen. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Het perso neel van Crosland Filters in Den Bosch, dat dinsdag met de directie tot overeenstem ming is gekomen over ophef fing van de bezetting van het bedrijf onder beding van een onafhankelijk onderzoek door de rijksoverheidsdienst, is van oordeel, dat de dreigende slui ting onder invloed staat van Crosland Filters Engeland (50% belangen in het Neder lands bedrijf) en indirect on der invloed van de Lucas- groep, een multinationale on derneming welke 100% belan gen heeft in Crosland Filters Engeland. Tijdens het overleg hebben de bezetters van het Bossche bedrijf dinsdag van de directie een verslag ontvangen van een onderhoud, dat de directie van Crosland Filters Nederland op 19 augustus heeft gehad met vertegenwoordigers van Eco nomische en Sociale Zaken. Daarin verklaart de directie, dat Crosland Filters Engeland niet langer bereid is nog iets voor het Bossche bedrijf te doen. Voor de beëindiging van de bezetting heeft het personeel in Den Bosch de toezegging gekregen, dat het iemand mag aanwijzen die namens het per soneel iijn inbreng zal hebben in het onderzoek van de rijks- nijverheidsdienst en die bo vendien onafhankelijk het di rectiebeleid vanaf 1 januari mag onderzoeken. papier oor uw pen Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatlte zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal ven deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie ven brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen •ens is met inhoud, cq. strekking» (Van onze redactie binnenland) UTRECHT „De herintro ductie van de Vara-haan op de tv zou zeker kipconsumptiebe- vorderend zijn als men althans de associatie legt naar kip eten". Dit is een van de con clusies van een Amsterdams marktonderzoekbureau, dat in opdracht van het produktschap voor pluimvee en eieren een onderzoek heeft ingesteld naar de motieven en weerstanden rondom het eten van kip (en haan). Een van de conclusies is, dat Kip geen vlees en geen vis is, althans in de ogen van de Nederlandse huisvrouw. Uit de gegevens komt kip naar voren als een neutraal, beetje kleur loos produkt. „Qua gevoels waarde en misschien ook functioneel, komt kip overeen met een produkt als „up- drank", constateert het onder zoekbureau. De kip is nog steeds een overwegend zondagsdier, wordt weinig door de week gegeten, en ze laat zich graag omringen door appelmoes, des noods doperwtjes of sla. Beter gesitueerden eten echter vaak minder kip op zondag. Naar aanleiding van het on derzoek, getiteld „Waarom eet men niet vaker kip?" wil de reclamecommissie van het pro duktschap bij de stichting etherreclame (STER) bewerk stelligen, dat kipreclame veel meer 's morgens op de radio wordt uitgezonden, omdat is gebleken, dat de consument constant aan de kip moet wor den herinnerd en dat de huis vrouw 's morgens vaak nog niet weet wat ze 's avonds moet eten. Wie de huidige verwikkelin gen rond de binnenschippers goed volgt, valt 't op dat er met twee maten gemeten wordt. Immers, wanneer meneer •Leo van Laak en de zijnen niet tevreden zijn over het gevoerde en nog te voeren re geringsbeleid i.z. binnen- söheepvaart-aangelegenhe- den en dezen als zelfstandigen een waterdichte blokkade ten toonspreiden, dan moe zo no dig de regering ingrijpen en zal zij - wanneer deze blokka de niet vrijwillig wordt opge heven - wel eens laten zien hoe voor de (onze) slechte economie moet worden opge komen Terwijl, als meneer Arie Groenevelt c.s. - namens riiét- zelfstandigen - het nodig oor deelt een (nog niet zo bar lang geleden) barricade d.i, een industrie-kapings-golf op te moeten werpen, waardoor onze Nederlandse economie voor honderden miljoenen is benadeeld geworden, zwijgt men achter de regeringstafel in alle talen I Behalve dan betalen, want dat merk je dan op een of andere manier later wel via de ficus of zo Waarom wél stakingsrecht en géén blokkadereeht Bei de komen op hetzelfde neer, n.l. het lamleggen of op z'n allerminst grote schade toe brengen aan onze econo mie Evenwel, deze «aken, t.w. stakingen dooi niet-zelfstandi- gen en blokkades door zelf standigen, deugen géén van beide; zij kunnen de dood steek betekenen voor onze economie Echter onderscheid maken - voor zaken die parallel lopen - moet „de burger" toch wel te denken geven i.z. voorkeur en afkeur die hier door de hoogst-verantwoordelijken in den lanae wordt bedreven BREDA J DUINSTEE. De militairen die fn 1945 op het troepentransportschip de „Stirling Castle" zaten, te we ten: het G.B.I., de L.S.K. en het cadettendetachement Steehouwer, gaan op 15 no vember 1975 een reünie hou den. Zij die zich hiervoor reeds hebben gemeld ontvan gen in september een uitnodi ging. Plaats van happening is de Gen. Maj. Kromhoutkazer ne te Tilburg Wie zich op wil geven kan dit alsnog doen bij: Ad Kolsteren, Krabbestraat 87, Rotterdam 12, tel. 010 181760. CADVERTENTIE) NIJMEGEN - Oud-voorzitter van do KVP De Zeeuw heeft tijdens een bijeenkomst van zijn beweging "Resoluut" in Nijmegen verklaard nooit lid van de PvdA te zullen worden vanwege een aantal socialis- tisch-dogmatische trekjes dia deze partij volgens hen» heeft. Oe bijeenkomst ir Nijmegen was georganiseerd door Gel derse sympathisanten van de nieuwe politieke groepering 'Resoluut", die zich rond De Zeeuw heeft geformeerd. De bedoeling was te komen tot de oprichting van een werkgroep waarin van gedachten gewis seld zo-u kunnen worden over de te voeren beleidslijn. Oud-KVP- voorzitter De Zeeuw stelde dat het van de mensen aan de basis afhangt of "Resoluut" uit zal groeien tot een nieuwe politieke par tij.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11