VERWARRING IN PORTUGAL BLIJFT fan Hullen Alarmtoestand afgekondigd in Amentinië WILDEMANNEN-DANS Syrië kan belangrijke ro! spelen bij akkoord in Midden-Oosten ANC GEEFT PREMIER SMITH DE SCHULD VAN MISLUKKEN RHODESIË-BESPREKING GROOTSTE DEEL NEDERLANDERS WIL DAT VROUWEN MET KINDEREN THUIS BLIJVEN Voorlichtingsdienst geschorst Bezetting Crosland Filters geëindigd mw~7 Green Spot zonder prik Green Spot zonderprik uitstel debat over Surname's binnenland buitenland ■"^ILIHItiULlirrr INTE HULST Overwinning Kunst-en Antiekbeurs O Eindhovense raad stemt voor zevende wethouder Vandaag kamerdebat over benoeming Jurgens WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1975 9 AMSTERDAM (ANP) Getrouwde vrouwen zonder kinderen of vrouwen van wie ,1e kinderen al liet huis uit ,ijn mogen buitenshuis wer- ken, to antwoordde 51 proeent van 1053 mannen en vrouwen koven de 19 jaar aan wie het \,IP0 een vraag hierover voorlegde. 43 procent vond dat dele vrouwen dat niet moch ten. Het NIPO stelde eenzelfde vraag over getrouwde vrou wen met kinderen boven de twaalf jaar, met kinderen van 6 tot 12 jaar en kinderen on der de 6 jaar. BS procent van de ondervraagden vond dat vrouwen met kinderen boven de 12 jaar niet buitenshuis mochten werken. 28 Porcent vond dat deze vrouwen dit wel mochten. Voor vrouwen met kinderen tussen de zes en twaalf jaar waren deze cijfers 89 procent en 6 procent. Voor vrouwen met kinderen onder de zes jaar 93 procent en 2 procent. Er bleken geen belan grijke verschillen te zijn in opvatting tussen mannen en vrouwen. De achtergrond hiervan bleek uit de antwoorden op de vraag: ..Wie is volgens u de belangrijkste voor de opvoe ding van de kinderen: de va der of de moeder?", die het NIPO aan dezelfde groep mensen voorlegde. Van de vrouwen 34 procent de moeder het belangrijkste, 61 procent vond beide ouders even be lang rijk en 5 procent wist het niet. Van de mannen vond 1 procent de vader het belan grijkste, 44 procent de moe der, 51 procent beiden even belangrijk en had 4 procent geen mening. wethouders van Hulst roepen ior de betrekking van: Uarie, bureau personeelszaken. vo en type-diploma, neentelijke regeling, echtspositieregelingen zijn van 10 dagen te richten aan de Hulst. I u verkrijgen ter gemeente- personeelszaken. (W. Eve- (Van onze redactie buitenland) LISSABON De militaire leiders van Portugal hebben gisteren een belangrijke steunpilaar van de pro-coinmu- nistische premier Vasco Gonealves uitgeschakeld. Ondanks de vele speculaties dat ook de omstreden regeringsleider I zelf zou worden vervangen, werd deze op zijn post gehand bald. In de vroege ochtend maak-, president Da Costa Gomes, Ie de revolutionaire raad, liet premier Gonealves, het hoofd van de militaire veiligheids dienst, generaal Saraiva de Carvalho, de opperbevelheb bers van leger, vloot en lucht macht, en verscheidene andere officieren. De „vijfde divisie" beheerde de staatsomroep en trad op als de officiële spreek buis van de beweging van de strijdkrachten (MFA). Boven dien leidde zij de campagne om de revolutionaire denk beelden van het huidige regi me ingang te doen vinden bij de bevolking. I beleidsorgaan van. de strijd krachten, hekend dat de „vijf de divisie", liet overwegend communistische militaire, voorlichtings- en propaganda- I apparaat, wegens „herstructu- ring" is geschorst. Deze maatregel werd geno- I men nadat de voorlichtings- I dienst berichten had verspreid 1 waaruit zou blijken dat pre mier Gonealves had gezege vierd over zijn gematigde te genstanders. Zo had de „vijfee divisie" zondag namens presi dent Da Costa Gomes een ver- I klaring uitgegeven, die het I staatshoofd later liet intrekken omdat de bekendmaking bui- I ten hem om was gedaan. De revolutionaire raad nam I rijn besluit inzake de „vijfde I divisie" op een bijeenkomst I die werd bijgewoond door (Vervolg van pag. 1) Dat neemt overigens niet I WE, dat afschaffing vdn de I evenredige vrachtverdeling een goede zaak kan zijn als de herstructurering van de bin nenscheepvaart achter de 'rug ls. „Pas daarna kunnen we »ggen of het stelsel gemist j M worden", aldus Knot. Hij 'eed een beroep op de staats- secretaris het overleg te her- htten en de beraadslagingen i te schorten. „De PvdA- oactie hecht daaraan". Knot ontraadde de staatssecretaris te dwingen een uitspraak van ie Kamer te vragen. Volgens de KVP-er Van Zeil heeft het ontbreken van Voldoende overleg ertoe ge- J'd, dat er van een onvol- 15^n(te pakket van maatrege- De schorsing van de pro- communistische voorlichtings dienst betekent een overwin ning voor de gematigden on- leti en voorzieningen sprake is "n tot een verantwoorde be- «Meling van het wetsontwerp 18 tomen. Iedereen vindt dat fmstig gestreefd moet wor- naar een wezenlijke ver- I den I Entering van de structuur. as'staat dat afschaffing van 88 E.V, of behoud daarvan ™t tot die wezenlijke verbe- r|ng leidt. Het wetsontwerp i .t8,fl e beperk. Daarom M de KVPper Van Zeil een Wsel om de behandeling 81 tot die wezenlijke verbe- 'n8 leid. Het wetsontwerp aiutetrapttenhrmadane.e 88vvoaswetir «I behoud daarvan 8 tot die wezenlijke verbe nS leidt. Het wetsontwerp diJ j ,te beperkt. Daarom »oon.i i ^"er Van Zeil een Vin l! i 0m behandeling tond we'sontwerp niet af te til f.n\maar staatssecreta" Mwa bedr'jfsleven gele- On k le Seven voor overleg, dal ,van bet resultaat van hiwt moe' de behande- 8 an het wetsontwerp wor- friJ?or^ezet. Ook ds andere itondfS ln ?e Tweede Kamer faam" a(: er dat voorstel, °P de nnmori staatssecretaris Seven. een antwoord moet JADVERTENTIE) V8 è'ot'e hal \,ar, D°elen Rotterdam ln2! t/m U aug. 1975 (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) tijnse Eenheidsvakcentrale heeft gisteravond de alarmtoe- in Argentinië is bedoeld als zich hiertegen vanaf het begin eisten gistermorgen het aftr e den van kolonel Damasco, die evenwel gesteund wordt door der leiding van negen officie- de oppen-bevelhebber van het le- eeoT* cv\ nwlrftlA Uvnr» .*AO io«nlicf i ren, die eerder deze maand als lid van de revolutionaire raad werden geschorst omdat zij hadden gepleit voor een ver traging van het tempo van d» revolutie. Een tegenslag voor hen Is echter een ander besluit van de revolutionaire raad, nl. om brigade-generaal Eurico Cor- vacho, een van de nauwste medestanders van premier Gonealves, te herstellen in zijn functie van commandant! van Noord-PortugaL Deze post; was hem onlangs ontnomen onder druk van gematigde eenheden onder zijn bevel. De gematigden onder leiding! van de oud-minister van Bui-| tenlandse Zaken Melo Antunes moesten overigens nog een te- genslag incasseren. In plaats van dat hun verwachting in vervulling zou gaan dat de negen geschorste leden van de revolutionaire raad weldra hun plaatsen weer zouden kunnen innemen, besloot de raad de 240 leden tellende as semblee van de strijdkrachten bijeen te roepen. De negen die de vorige bijeenkomst van dit door radicalen overheerste or gaan hadden geboycot, zijn van oordeel dat de assemblee niet een afspiegeling vormt van hetgeen er onder de strijdkrachten leeft. De Portugese socialistische partij heeft gisteren een scherpe aanval gedaan op het „tegennatuurlijk verbond" van de communistische partij met extreem-linkse groeperin gen. In een communiqué zegt de socialistische partij dat de ac ties van de „militanten van politieke minderheidsgroepe ringen in Lissabon en elders" niet alleen gericht zijn op een „defensieve mobilisatie", maar volmaakt passen „in het kader van een voorgenomen staats greep". ger en enkele pro-nationalisti- sche sectoren in de strijdkrach ten. Als op het laatste moment niet alsnog een overeenstemming wordt bereikt binnen het le gem. dreigt zelfs het onmiddel- DEN BOSCH (ANP) De bezetting van Crosland Filters in Den Bosch is gisteravond om zes uur beëindigd. Beide partijen, de bezetters en de directie, hebben ingestemd met een onderzoek door een onafhankelijke deskundige van de rijksnijverheids- dienst. Dit onderzoek zal door beide partijen als maatstafgevend worden beschouwd voor het beleid dat in de toekomst ge voerd moet worden. De Uitslag van dit onderzoek zal door beide partijen als bindend worden beschouwd en loyaal worden nageleefd. Deze overeenkomst werd gisteren bereikt na landurig overleg. De directie van Cros land Filters heeft toegezegd geen maatregelen te zullen ne men tegen de leiders van de bezetting. lijk gevaar van een Argentijn se burgeroorlog. De beslissing van de reohts- Peronistische Eeniheidsvakcen- trale is genomen, na een bij eenkomst met de presidente Isabel ie Peron en met de op perbevelhebber van het leger generaal Numa Laplane. De crisis in de Argentijnse strijdkrachten kwam twee we ken geleden aan het licht na de benoeming van de nationa listische koloel Damasco als minister van binnenlandse za ken. De pro-liberale sectoren in de strijdkrachten hebben zich hiertegen vtnaf het begin hardnekkig verzet. De com mandanten van drie van de vier Argentijnse legerkorpsen eisten vanmorgen (dinsdag morgen) het aftreden van ko lonel Damasco, die evenwel gesteund wordt door de opper bevelhebber van het leger en enkele pro-nationalistische sectoren in de strijdkrachten. De opperbevelhebbers van de marine en de luchtmacht zou den daarentegen de pro-Liibera- le sectoren steunen. De steun die nu de Eenheids- vaikcentrale aan de pro-natio- nalitisohe sectoren verleent, heeft het gevaar van een staatsgreep doen toenemen. Verwacht wordt dat de rege ring nu snel het ont slag van de liberale rebelle rende generaals bekend zal maken. Dit houdt in het risico, dat deze opstandige generaals hun legereenheden de straat op zullen sturen. De regering en de pro-nationa listische sectoren bannen de strijd ka-achten hebben zicfh de steur, verzekerd van ten min ste twee van de tien legerbri- gades en doen momenteel wanhopige pogingen de lucht macht en een deel van de marine op hun hand te krij gen HET militaire hof in Bareel» na heeft de Spaanse journalist Jose Maria Claveria tot twee jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens belediging van de Spaanse strijdkrachten. Een van de oudste dan sen uit de Duitse geschiede nis is deze Wildemans-dans' die al in 652 in Beieren be kend was. De gewaden van de dansers zijn gemaakt van een speciaal soort mos, dat in de bergen boven een hoogte van 1500 m groeit. (ADVERTENTIE) DE raadskamer van de Maas trichtse rechtbank heeft giste ren 30 dagen gevangenhouding bevolen van de hocifdverple- gen Frans H. die wordt ver dacht van schuld aan de dood van de 89-jarige patiënte van de Lückerheide-kliniek, Jo hanna Braam. SOCIALISTISCHE ouders, leerkrachten en welzijnswer kers richten 20 september in Artis in Amsterdam de vere niging /voor socialistische op voeding op. DUIKERS, die de drie boorei landen in de Noordzee hebben gecontroleerd op de aanwezig heid van explosieven, hebben niets verdachts kunnen vin den. Maandag werd in een reeks anonieme telefoontjes gewaarschuwd voor een bom aanslag. HET aantal r.k. theologle-stu- denten in Nederland is de laatste jaren vrijwel constant gebleven. Een steeds kleinere groep theologie-studenten heeft zich ecliter gebonden aan een bisdom of congrega tie. ASTRONAUT Donald Slayton, onlangs teruggekeerd van de Apollo-Soyoez vlucht, is giste ren geopereerd in het Ander- son-hospitaal in Houston, een Internationaal bekend centrum voor tumor- en kankerbehan deling. BIJ een mijngasontploffing in een slakkenhoop op 10 km van de Noordfranse stad Bethune zijn gisterochtend vier mensen omgekomen en twee ge wond. EINDHOVEN (ANP) De Eindhovense gemeenteraad heeft met één stem meerder heid besloten tot de aanstel ling van een zevende wethou der. Dit ondanks bezwaren van burgemeester mr. J. van der Lee tegen het voorstel van de CDA-fractie in de Eindhoven se gemeenteraad. De fractie van de Progres sieve Kombinatie (PK) heeft laten weten, haar beide wet houders uit het college terug te trekken als Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant het voorstel bekrachtigen. (Van onze correspondent) TEL AVIV Zou Syrië het Israëliscih-Egyptische deelver gelijk in de Sinaï-woestijn aan flarden schieten? Dat is een van de voornaamste op de aohtergrond staande proble men van de Kissinger-missie. Het scheiden van Egypte en Syrië is vanaf het begin van het overleg met Egypte de op zet van eerste minister Rabin geweest. Nu minister Kissin ger op het punt staat de on derhandelingen tussen Israël en Egypte af te ronden, kan wor den geconstateerd, dat eerste- minister Rabin op papier al thans, zijn weddenschap op een kloof tussen Cairo en Da mascus heeft gewonnen. In het deelvergelijk met Egypte wordt niet alleen bepaald dat Israël en Egypte afzien van het gebruik van geweld of het dreigen ermee, maar staat ook dat Egypte zich niet zal men gen in een conflict tussen Israël en Syrië wanneer liet initiatief van de vijandelijkheden van Syrië uitgaat. Deze Egyptische belofte is een onderdeel van de geheime over Washington lopende afspraken tussen Israël en Egypte. Terecht wijzen achterdochtige Israëlische com mentatoren en politici erop, dat deze belofte in de werke lijkheid van het Midden-Oos ten niets om het lijf heeft. Wie bepaalt wie het eerste aanvalt? In een televisie vraaggesprek merkte oud-opperbevelhebber generaal Bar Lev gisteravond op, dat het hem onwaarschijn lijk lijkt dat Syrië vanwege de Israëlisch-Egyptische toenade ring, Israël zal provoceren en daardoor Egypte in een nieu we oorlog zal weten te betrek ken. Dat is meer een militaire dan een politieke kwestie. De militaire opstelling van Israël en Egypte in de Sinaï-woestiju is zodanig, dat Israël twee of drie dagen de tijd heeft al zijn militaire energie tegen Syrië aan te wenden zonder onmid dellijk door Egypte te worden bedreigd. Dat is de grote winst die eerste minister Ra bin, opperbevelhebber tijdens de zesdaagse oorlog in 1967, uit het deelvergelijk met Egypte haalt. In de beginfase van de vijandelijkheden met Syrië kan Israël het principe van de „con centratie van de militaire macht" op een front hanteren, doordat het even lang duurt voordat Egypte een aanval in de Sinaï-woestijn kan lance ren- Kort en bondig komt het hier op neer: Egypte en Syrië zijn door de dispositie van de legers in de Sinaï-woestijn niet meer in staat gezamenlijk een verrassingsaanval tegen Israël te lanceren. Ook al is er sprake van nauwere politieke en militaire samenwerking tussen Syrië en Jordanië, zal Damascus zich wel twee mar. bedenken alvorens de strijd bijl tegen Israël onder deze omstandigheden op te nemen- Het is van belang even stil te staan bij de nieuwe opstelling van het Israëlische en Egypti sche leger in de Sinaï-woestijn, om de nieuwe militaire wer kelijkheid in het Midden-Oos ten te doorgronden. Het Israëli sche leger komt achter de bergpassen te liggen, de Egyp- tenarep ervoor. Israël verliest door het opgeven van de berg passen zijn onmiddellijke of fensieve capaciteit in de rich ting van het Suez-kanaal ter wijl Egypte zijn defensie posi tie in de Sinaï woestijn aan zienlijk verbetert. Door een systeem van elektronische waarschuwingsposten zal Egypte geen verrassingsaanval kunnen lanceren. Daarentegen kan het Egyptische leger wel een offensief door de bergpas sen de Sinaï-ruimte in, ont wikkelen. Maar zal een Egyp tische opperbevelhebber het wagen de passen door te trek ken in de wetenschap, dat ze door Israëlische artillerie, ra ketten en luchtmacht achter hem op slot kunnen worden gedaan? Zal een Egyptische opperbevelhebber in dezelfde val willen lopen, die in 1967 tot vrijwel de totale vernieti ging van het Egyptische leger leidde? Aangenomen kan wor den dat Egypte dat niet zo gemakkelijk zal doen. Daarom kan worden geconcludeerd, dat Israël en Egypte in een militaire overwichtsituatie in de Sinaï-woestijn tegenover elkaar komen te ligigen. De winst die Israël daaruit op strijkt komt als een mokerslag op het Syrische front te lig gen. Daarom lijkt het een re delijke veronderstelling, dat de nadruk van de ontwikke ling tussen Israël en Syrië niet op het militaire maar op het politieke vlak komt te liggen. Eerste minister Rabin verkeert in een goede onderhandelings positie om met Syrië de komende maanden over de toekomst van de Golan-hoog- vlakte te onderhandelen. Dat is voor hem een heel belang rijk aspect van het vergelijk met Egypte. van 12-22 uur «o zondag 11-18 uur rVan onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer debatteert vandaag over het benoemingsbeleid van minister Van Doorn (CRM). VVD-fractieleider Wiegel heeft afgezien van het houden van een interpellatie. De ka mer ging echter akkoord met zin» voorstel om de brieven, die Van Doorn over de benoe ming van mr. Jurgens tot NOS-voorzitter aan de kamer heeft irestuurd, op de agenda te plaatsen. LIVINGSTONE (Reuter- UPI) De Rhodesische Afri kaanse nationalisten hebben gisteren premier Ian Smith van Rhodesië de schuld gege ven van bet mislukken van de voorbereidende besprekingen voor een uiteinde ijke confe rentie over de constitutionele toekomst van dit land. Bisschop Abel Moezorewa, de leider van de Afrikaanse Nationale Raad (ANC), uitte deze beschuldiging in een ver klaring tegenover journalisten nadat duidelijk was geworden dat het overleg op niets was uitgelopen. De ANC streeft naar een zwart meerderheids- bestuur in het momenteel door een blanke minderheid gere geerd Rhodesië. Premier Smith vertrok gis teren al vroeg naar Salisbury. Hij leek niet bijzonder opti mistisch en schoof de verant woordelijkheid voor de vol gende stap op de Afrikaanse Nationale Raad. Duidelijk is dat een van de grootste struikelblokken voor het beleggen van een volgende conferentie de voorwaarden zijn waarop deze, dan in Rho desië, zou moeten plaatsvin den. Premier Smith heeft zijn eis dat een conferentie die van beslissende betekenis is voor de toekomst van Rhodesië ook op Rhodesisch grondgebied ge houden moet worden, niet la ten varen. Tot dusver was de ANC hiertegen, maar tijdens het overleg in de inmiddels vertrokken „vredestrein" ga ven de Afrikaanse leiders toe, echter op voorwaarde dat hun veiligheid tijdens de conferen tie geen gevaar zou lopen. Smith bleek hiertoe niet voor de volle honderd procent be reid. Hij legde een tegenvoor stel op tafel dat alleen on schendbaarheid bood aan AN- C-leden die in Rhodesië wo nen. Dat zou uitsluiting bete kenen van twee topmannen van de ANC, dominee Ndaba- ningi Sithole en James Chike- rema, die in ballinschap ver blijven en bij terugkeer in Rhodesië gearresteerd zouden kunnen worden. Voordat hij de onderhande lingsplaats bij de Victoria-wa- terval verliet verklaarde pre mier Smit tegenover journa listen dat de ANC had gepro beerd sommige voorwaarden van de overeenkomst van Pre toria op 9 augustus door hemzelf, premier Vorster en president Kaoenda's politieke adviseur ondertekend te veranderen. Dit akkoord legde de basis voor het begin van constitutionele besprekingen en bevat een bepaling dat het oommissie-overleg na de ope- ningsizitting op Rhodesisch grondgebied gehouden moet worden. Smith zei dat zijn regering al bepaalde wijzigingen in het akkoord had aangebracht op verzoek van bisschop Moezo rewa. „Daarna ging de ANC met de overeenkomst van Pre toria akkoord. Nu willen ze dit akkoord om de een of an dere reden breken", aldus pre mier Smith. In Salisbury zei premier lan Smith in het parlement dat het overleg met de Afrikaanse nationalisten als misluk moet worden beschouwd. Hij zei dat de voorwaarden van de Afri kaanse Nationale Raad onaan vaardbaar voor item waren. De Zuidafrikaanse premier John Vorster zei bij terugkeer in Pretoria dat het niet juist zou zijn te zeggen dat de Rho desische constitutionele be sprekingen zijn mislukt. Er hebben zich bepaalde beletse len voorgedaan en er zijn nog bepaalde problemen die uit de weg geruimd moeten worden." aldus Vorster. De andere bemiddelaar, pre sident Kenneth Kaoenda van Zambia, verklaarde op een persconferentie in Loesaka dat de ongehinderde toegang van enkele verbannen Afrikaanse nationalistische leiders tot Rhodesië het voornaamste ob stakel bij het overleg in de „vredestrein" is gebleken. „Naar mijn mening had de ANC volkomen gelijk door te eisen dat premier Smith toe staat dat-alle ANC-afgevaardig- den naar Rhodesië kunnen gaan om de besprekingen in Salisbury bij te wonen", zo verklaarde de Zambiaanse president. De schippers, dag twee. De mannenbroeders hebben een gat laten vallen in hun blok kade. De Nieuwe Waterweg is open, de zeeschepen kunnen weer het zeegat in en uit. Hoe i kdat vind Regionaal chnu- vinisme. „De Rotterdamse haven Is de" economische slagader van Rotterdam, ja zelfs van ons land", zeiden ze. Bijna waar. Maar voor (zeg maar) Zeeuwsch-Vlaanderen en het achterland zijn de Terneuzen- se haven en het kanaal naar Gent net zo belangrijk. En waarom daar dan niet, heren schippers Te 18.00 uur gisteravond was het afwachten geblazen, ook al omdat de heren Kamer leden van hun vakantie terug waren en over deze zaak zaten te praten. En wie zijn wij om ons daar in te mengen We wippen even over naar de Verenigde Staten (per vliegtuig, per boot is momen teel om u bekende redenen niet mogelijk). De politie van St.-Augustine in Florida heeft een 136 kilo zware chimpansee gevangen, die langs de weg stond te „liften". Om het doodsbenauwde beest te kalmeren, gaven de agenten het een fles zoete wijn, waarna ze de aap in kennelijke staat naar de eige naar brachten. Sprak mijn wijze vader niet reeds: „Zoek het nieuwe, maar behoud het goede" (of woor den van gelijke strekking) Wat moest ik toch weer aan die woorden denken, lang ge leden uitgesproken toen ik het volgende vernam Een firma op huishoudelijk gebied met twee vestigingen had een aanbieding van goede, ouderwetse vliegenkappen. Juist, vliegenkoppen in een nieuw jasje maar toch. Éijde ene zaak waren ze binnen een half uur weg en bij de andere winkel binnen een uur. En ze gingen met vijf, zes stuks tegelijk weg. Ze vlogen de deur uit zoge zegd. Kijk, we kunnen dan wel van die hypermoderne dingen hebben tegen de vliegen, maar wat gaat er boven een goed-: vliegenkap Dat bedoel ik maar. En aluin, het goede oude aluin, waar kun je dat nog overvloedig krijgen Ik zal in de komende dagen nog wel eens een paar van die dingen zoeken. Suggesties worden gaarne ingewacht. Israël: (Gidi)passen en me ten. MERIJN (Van onze parlementaire redactie) DEN IIAAG Het ziet er naar uit, dat het kamerdebat over de onafhankelijkheid van Suriname dat op 2, 3 en 4 september zou worden gehou den wordt uitgesteld Een formeel besluit daaro ver valt vandaag in de verga dering van de bijzondere ka mercommissie. Gisteren ont ving kamervoorzitter Vondeling een telegram van zijn Suri naamse collega Wijntuin, waarin deze op uitstel van de discussie aandrong. In Surina me is men er, door interne politieke moeilijkheden, nog steeds niet in geslaagd een vergadering van de staten bij een te krijgen. In die vergade ring moet de delegatie, die de kamerdebatten in Den Haag gaat bijwonen, samengesteld worden. Vandaag komt de bijzondere kamercommissie bijeen. Dan zal moeten worden beslist over de data van het debat. Een meerderheid van de com missie schijnt bereid tot enig uitstel, waarbij een termijn van twee weken wordt ge noemd. Als het debat binnen die termijn plaats zou hebben kan de onafhankelijkheid van Suriname nog geproclameerd worden op de voorgenomen datum van 25 november.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9