Een doelpunt redt Ajax voor EC III Fc Twente blijft steken op 4-0 Huzavocompetitie Eindzege voor Zoetemelk Resultaten Proftour Vvth kwaad op Vissers tekens en Cruyff tegen Polen FRISOLPLOEGLEIDER PIET LIEBREGTS Zege Feyenoord Jan Jansen geen coördinator meer Jacobs wellicht sport VOLGEND JAAR WELLICHT WEER PROF TOUR wielrennen 4K Hji 13 Kurt Vyth. (Van een van onze verslaggevers) SIMPELVELD - Kurt Vyth, de voorzitter van het Organisatiecomité van de Proftour door Ne derland, heeft de aantij gingen van de vrouw van Ton Vissers in onze krant van vrijdag - mevrouw Vissers beweerde dat Vyth Vissers in de Prof- tour van -20.1100 gulden door de neus had geboord hoog opgenomen. Vyth: „Dat is pure on waarheid en dat kan ik - afgezien van het feit dat het al lang verjaard zou zijn - aantonen met de pa pieren die ik bewaard heb. Vissers heeft mij ook nooit verteld of geschre ven dat hij nog geld van mij zou krijgen. En je ge looft toch zeker wel dat hij stappen ondernomen had als het zo was. Dat is echter helemaal niet ge beurd." (Van onze sportredactie) SIMPELVELD - De organi satoren van de Proftour door Nederland hebben in principe besloten hun Ronde volgend jaar weer te houden. Een scherpe voorwaarde is echter, dat de proftour een landelijke vergunning krijgt, zodat de provinciegrenzen ook overschreden kunnen worden en grote verplaatsingen niet meer nodig zijn. Olympia's Tour heeft al jaren de enige landelijke vergunning gehad, die uitgegeven wordt. „Wij zullen alles in het werk stellen om een landelijke vergunning te krijgen", aldus de organisa tie. „Wij hebben alle respect voor Olympia, maar wij vin den, dat wii er toch meer voor in aanmerking komen. Wij hebben echter wel goede reden om aan te nemen dat het vol gend jaar wel in orde komt". (Van onze sportredactie) SIMPELVELD - Jan Jansen zal volgend jaar niet meer als coördinator van de KNWU bij het or ganiseren van prof criteria optreden. „Na 31 augustus kap ik ermee", aldus de oud- Tour winnaar. „Ik heb het veel te druk en daardoor heb ik mijn gezin vaak moeten verwaarlozen. Het enige wat ik wel wil blijven doen is de begelei ding van de profs en mijn bemoeienissen met de Prof-Tour. Daar zit niet zoveel werk aan vast". (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Ajax heeft de arbitrage-zaak (maandag in Bern) tussen de UEFA en de KNVB over de kwestie welke tweede Nederlandse club naast Feyenoord mag deelnemen aan de strijd om de Europacup-in gisteravond onnodig gemaakt. Dankzij een 5-0 zege op Sparta in de Rotterdamse Feyenoord- kuip eindigde Ajax op de eerste plaats in de na-competitie. Ajax zegevierde in die beruchte com petitie dankzij een beter doel saldo dan FC Twente, dat giste ren „slechts" met 1-0 van AZ 67 won. Ajax'doelsaldo was dank zij die vijf doelpunten van giste ren één treffer beter dan dat van FC Twente, en dat betekent dat Ajax op 17 september tegen Glentoran uit Belfast opnieuw aan het Europese voetbal mag beginnen. Het werd snel duidelijk dat er gisteravond geen herhaling in zat van het competitie-treffen tussen de Amsterdammers en Sparta. Toen in die eerste con frontatie voor de „echte" com petitie wilden de Steegman-elf wel werken. Werd Ajax zelfs aan de rand van een nederlaag ge bracht via keihard werken. Maar gisteren spaarde Sparta zich. Logisch eigenlijk, want de Rotterdamse ploeg was de enige formatie die door de resultaten van de vorige wedstrijden in de na-(voor)competitie de eerste plaats buiten bereik wist. Maar ondanks de Rotterdamse des interesse vlamde Ajax toch niet. Geen moment wist het Amster damse team de klasse van weleer ook maar te benaderen. Het Ajax van gisteravond bleek een middelmatig elftal. Maar nog maals, Sparta had daar hele maal geen belang meer bij. Van daar dat Ajax snel een voor sprong nam. Via zijn enige ge vaarlijke man; verdediger Ruud Krol, die Ruud Geels in staat stelde reeds in de vijfde minuut raak te koppen: 0-1. Sparta deed ijverig zijn best om de in druk te wekken, dat het weer voor een stunt wilde zorgen, maar daar slaagde men niet in. Ajax liep in de eerste helft zelfs uit tot 0-3, dankzij Geert Meijer, die een van de lat terugsprin gende bal (kopbal Geels) in knalde en dankzij weer Ruud Geels die keurig doorzetten van René Notten beloonde met een kopstoot, die voor Sparta's in- vallerdoelman Mom (Doesburg zat een schorsing uit) alweer te machtig bleek. Na rust was dat kleine beetje enthousiasme, dat Ajax in dé eerste speelperiode nog kon op brengen geheel verdwenen. Plichtmatig voetbalden de Am sterdammers zich door de 45 minuten heen. En dan vooral zonder enig zelfvertrouwen. Ruud Geels en Geert Meijer hadden het meer te kwaad met zichzelf dan met hun directe tegenstanders. Alleen Ruud Krol haalde ook nu weer een dikke voldoende, de rest van de Ajax-ploeg liet zien, dat de „ge sel" van Rinus Michels erg hard nodig zal zijn. Sparta deed er echter nog minder aan en dat stelde Ajax in staat om op 0-4 te komen. Een door de Sparta- defensie slordig weggewerkte bal belandde in de 20e minuut op de schoen van Steffenhagen (hij werd later vervangen door Helling), die droog maar secuur raak knalde. Een kwartier voor tijd zorgde Geels (zijn derde in dit duel) voor de belangrijke 0-5. Geels kreeg een vrij veld dankzij een gouden pass van... Ruud Krol, Ajax' enige uitblin ker van gisteravond. ROB VAN DEURSEN Johan Cruijff. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Johan Cruyff en Johan Nees- kens, beiden in dienst van de CF Barcelona, zullen op 10 september beschik baar zijn voor het Neder lands elftal. Beide Spaanse Neder landers hebben dat het sectiebestuur betaald voetbal van de K.N.V.B. laten weten. Het Neder lands elftal speelt op 10 september een uitwed strijd tegen Polen in het kader van de strijd om het Europees kampioenschap voor landenteams. Cruyff en Neeskens zullen, zoals bekend, volgende week woensdag niet aanwezig zijn bij de interland tegen Finland in Nijmegen. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN - In Enschede en Alkmaar zal er zaterdag weinig belangstelling bestaan voor de uitspraak in de zaak UEFA-KNVB betreffende een plaats in de strijd om de UEFA- cup. Weliswaar versloeg FC Twente in een met 3500 toe schouwers zeer matig bezet PSV-stadion AZ '67 met 4-0, maar de nog forsere zege die Ajax in Rotterdam op Sparta behaalde besliste de nacompeti- tie op doelsaldo. En FC Twente heeft het volkomen aan zichzelf te wijten dat er dit seizoen geen roem op Europees niveau valt te behalen. FC Twente - AZ was een wedstrijd met twee gezich ten. Het zag er na het beginsignaal niet bepaald naar uit dat beide ploegen veel belangstelling hadden voor een plaats in het Europacup-gebeuren. Vooral FC Twente exelleerde bij vlagen met technische snufjes, die ech ter weinig rendement oplever den. Met name Ab Gritter leed vaak op onnozele wijze balver lies. En omdat in de aanvangfase AZ grossierde in foutieve pas ses, neigde de ontmoeting zeer naar de saaie kant. Het was Epi Drost, zoals zo vaak in het ver leden, die wat vuur in het duel bracht, al was het op een voor Twente negatieve wijze. Een riskant passje strandde op Kist, maar voordat de blonde spits door kon gaan, floot arbiter Be- rrevoets ten onrechte af voor hands. Een paar minuten later plaatste Drost weer foutief en kon Kist de snel opgekomen Van Rijnsoever op maat bedienen. Kalle Oranen kon echter nog net op tijd voor opluchting zorgen. AZ bleef het spel nu beheersen en weer was het Kist die een kans kreeg de score open te bre ken. Dit maal ontging het hem, dat opnieuw Van Rijnsoever volkomen vrij stond en op sim pele wijze strandde Kist op doelman Gross. Fouten bleven het spel van Twente beheersen. Kees van lersel verspeelde de bal aan Kist, maar opnieuw bleef deze steken op Gross. Eenmaal vlak voor de pauze, leek AZ toch nog de verdiende openingstreffer voor haar reke ning te gaan nemen. Het was op nieuw een fout in de Twente- achterhoede - Van lersel ver speelde de bal aan Nygaard - die Kees Kist op maat bediende. Ditmaal plaatste Kist de bal zeer fraai voor het Twente-doel en kon Bobbie Vosmaer onge hinderd inkoppen. Heiaas voor de Alkmaarse aanhang ging de bal ook ditmaal naast Om zijn team tot agressiever da den aan te zetten, had Kohn de falende Gritter vervangen door Eddy Achterberg. Het bleek een gouden greep. Al na twee minu ten kogelde „de keu" keihard diagonaal in, nadat Van Rijn soever over de bal was gestrui keld, 1-0. En Twente bleef komen. De AZ-defensie begon fout op fout te stapelen. Vonk vergat de bui- tenspelval open te zetten en de behendige Thijsen kon de vol komen vrijstaande Kick van der Vall in stelling brengen. Een slap schuivertje was voldoende gweest om de op het verkeerde been staande Vooys te passeren. Invaller Achterberg zorgde - zij het in niet-afgefloten buiten spelpositie - voor 3-0. „De Keu- werd in kansrijke positie op de rand van het strafschopgebied door Hovenkamp onderuitge haald en Arnold Mühren mikte de bal puntgaaf op het hoofd van Jaap Bos: 4-0. WIL KESLER TE WEINIG BEGRIP VAN KNWU" (Van onze sportredactie) SIMPELVELD - Het profwielrennen in ons land heeft een geduchte dreun gekregen, doordat Frisol besloten heeft met zijn profploeg uit te wijken naar België, waardoor er slechts plaats is voor een viertal Nederlanders in de formatie. Acht Nederlandse beroepsren ners - Frisol telt momenteel 12 Nederlanders, 5 Belgen en een Australiër - komen daardoor op straat te staan, en de perspectieven voor de meesten van hen om elders onder dak te komen, zijn niet rooskleurig. WK. DOOR: HEIN GROOTHUIS Frisol, dat het nieuws gisteren op een persconferentie in Sim- pelveld bekendmaakte, tewijl de renners nog niet waren inge licht, gaf de stellingname van de KNWU ten opzichte van het profwielrennen op als reden voor het vertrek naar België. Speciaal het weigeren van de KNWU om een aparte sport- commissie voor het profwiel rennen in te stellen met een commerciële man in bonds- dienst aan het hoofd, waar Fri sol om verzocht had. vormde voor de mensen van de Dordtse benzinemaatschappij de drup pel, die de emmer deed overlo- pen. De KNWU kwam ten dele GITANE 1 tegemoet aan de verlangens van Frisol, door een man (Jan Jans sen) aan te trekken voor het vol gen van de profs, met het oog op het samenstellen van de W.K.- ploeg, maar bij Frisol vond men dat niet voldoende. Sponsor Nico de Vries: „Het is geen kwestie dat ik per se mijn zin moet krijgen. Een sport- commissie voor de profs is ge woon onontbeerlijk. In België en Frankrijk hebben ze dat ook. Al leen in Nederland vinden ze dat niet nodig. Het gaat mij niet tegen de mensen van de KNWU, maar wel tegen de verouderde structuur van de KNWU". commentaar Het profwielrennen in Nederland, dat al verschillende keren in eei impasse heeft verkeerd, lijkt opnieuw sombere tijden tege moet te gaan, nu de Frisol-ploeg de wijk gaat nemen naar België en Jan Janssen zal vertrekken als coördinator. Door het opstap- P0n van Janssen, die voor meer dan 30 criteriums het renners- "eld aantrok, is het niet denkbeeldig, dat de werkgelegenheid voor de Nederlandse pfofs flink zal afnemen. Het vertrek van Frisol zal vrijwel zeker tot gevolg hebben, dat het aantal Neder- 'andse profs, dat toch al niet zo groot was (ruim 50), zal verminde- ren. Twee zaken, die de ontwikkeling van het profwielrennen in ons land zeker niet ten goede komen. Het vertrek van Frisol uit Nederland roept vraagtekens op. Sponsor Nico de Vries schuift de schuld af op de KNWU, die hij verwijt weinig bij de tijd en weinig democratisch te zijn. Wij kun- nen een eind meegaan met de Vries, maar het voert volgens ons '6 ver om zo n krasse maatregel te nemen als hij heeft gedaan. Merkwaardig in de hele affaire is, dat de Vries zijn beslissing nesft genomen zonder zich te bekommeren om de renners, die ponder ploeg komen te zitten. En dat van een man, die altijd heeft ew0erd het hoog op te hebben met de profs, en die tijdens de Persconferentie voor de proftour door Nederland nog verklaarde, at de proftour vooral was ingesteld om de werkgelegenheid voor Protste vergroten. Nu komt een aantal profs helemaal zonder "erk te zitten. Onbehoorlijk is het zonder meer, dat de Vries zijn renners niet "^tl ingelicht, voor hij zijn besluit openbaar maakte. Hij heeft l,lek op de KNWU maar heeft zelf kennelijk ook nog nooit van 8en ttoderne aanpak gehoord. De tiete yang van zak«rbewijst eens te meei dat in de sport op «tciaai yehiHri '-euwse ''>estarideri heersen Frisol, dat al 7 jaar in de wie lersport zit, waarvan de eerste 4 met een amateurploeg, wil voor tgaan met 12 tot 15 profs, voor wie geen grote rondes op het programma zullen komen. Maar mogelijk komt daar nog veran dering in, want Frisol voert se rieuze onderhandelingen met de Gitane-ploeg (ploegleider Sta- blinski en renners onder meer van Impe, Santy en de Neder landers Karstens en Keulen) over hun fusie. Van de 4 Nederlanders, die in de ploeg zullen worden opge nomen, zijn Cees Priem (de be schermeling van ploegleider Piet Liebregts) en Fedor den Hertog (het idool van sponsor nico de Vries) al zeker van een plaats. En zoals het er nu bij staat, zal de Belg Edgar de Mae- re, nu assistent van Piet Lie bregts, als ploegleider gaan op treden. Piet Liebregts zal zich op de achtergrond houden. Zijn voornaamste taak zal volgend jaar zijn zich in te zetten voor de proftour. Liebregts: „Mijn taak bij de ploeg zal erg klein zijn. Ik zal er maar heel incidenteel bij zijn. Daarnaast zal ik wat jonge ren ners aantrekken en hen oplei den, en de Ormas-Sharp-ploeg wat begeleiden. De gisteren erg emotionele Liebregts had het overigens zelf te kwaad met de beslissing van zijn bazen. „Het is jammer, dat we te weinig begrip van de KNWU hebben gekregen. We hebben er zo lang voor geknokt, en er waren goede mensen voor handen, die graag bereid waren in een aparte sportcommissie voor de profs zitting te nemen", aldus Liebregts, die snikkend vervolgde: „Ik vind het ver schrikkelijk voor de coureurs". En daarna niet verder kon spre ken. Voor de renners zelf kwam het besluit als donderslag bij hel dere hemel, hoewel er al lang ge ruchten hadden gecirculeerd. Alleen Cees Priem („Ik was al een hele tijd op de hoogte en Fedor den Hertog waren op de hoogte van wat er zou gaan ge beuren. De andere coureurs reageer den vaak verschillend op het nieuws. Bij de een was het onge loof, en bij de ander gelatenheid. Verbijsterd waren Henk Prinsen en Cees van Dongen, die zowiezo niet voor de twee resterende plaatsen in aanmerking komen. Henk Prinsen: „We zitten dus geflikt. Ik vind het een laffe streek. Temeer daar Piet Lie bregts mij in Parijs bij het einde van de tour nog onder vier ogen heeft verzekerd, dat de ploeg Nederlands zou blijven, en ik daar een plaats in zou krijgen. Nou ziet het er somber uit. In een witte trui rijden doe ik echter in geen geval. Zonder een ploeg heb je als prof geen bestaan". Cees van Dongen had een vrij wel identiek verhaal: „Veertien dagen geleden heeft Piet Lie bregts mij nog gebeld en gezegd, dat ik in de ploeg zou blijven, hoewel ik niet zo goed had gere den. En nu ineens dit Ook Henny Kuiper maakte zich er niet zo druk over. De na tionale kampioen, die niet al te best met sponsor De Vries op kan schieten, liep toch al met plannen rond om van ploeg te veranderen: „Het was al zo goed als zeker, dat Frisol zich volgend jaar zou gaan toeleggen op het kleinere werk. En dat is niets voor mij. Ik ben een echte ronde-renner. Er hebben al een paar ploegleiders, bij wie het bekend is, dat ik vrij ben, bij mij geïnformeerd. Ik wacht echter met een beslissing tot na het we reldkampioenschap. Bang om nergens terecht te kunnen Den ik niet, want het zou toch al sterk zijn, als ik met mijn nationale titel, vierde plaats in de ronde van Spanje en elfde plaats in de tour zonder ploeg zou komen te zitten". (Van onze voetbalmedewerker) HULST - Het bestuur van de Hulsterse zaalvoetbalvereni ging Huzavo, bestaande uit voorzitter Tonny Hillaert, secrc- |taris Henk Jansen en penning meester Adrie van Cadzand, hield onlangs haar laatste ver gadering ter voorbereiding op de komende zaalvoetbalcompe titie. Tijdens deze vergadering konden de teams zich nog voor die competitie inschrijven. De organisatoren konden niet min der dan acht nieuwe verenigin gen noteren. Voor de komende competitie zijn nu in totaal ne gentien teams ingedeeld in twee klassen. In de eerste klasse zul len uitkomen: Staf de Feber uit Hulst/Sluiskil, Hans Boehlé uit Hulst, Bar de Smidse uit Hulst, bouwbedrijf Goossens uit Kloosterzande, Rapide/De Clipper uit Hulst, FC Bleyko uit Walsoorden/Hulst, BLZ/Fas- saert uit Hulst, FC Het Centrum uit Hulst en rijschool Emiel Sa- man uit Hulst. In de tweede klasse spelen: GTI uit Terneu- zen, café Lybaert uit Hulst, FC de Parochiebar uit De Klinge (B), Trimvereniging uit Hulst, De Meerpaal uit Hulst, bouw bedrijf Lansu uit Clinge, Kramp Utd. uit Hulst, Van Mullem uit Den Doel (B), De Stadsherberg uit Hulst en een team van HVV '24. Gezien het aantal deelne mende teams zullen naast de vier en soms vijf wedstrijden die elke vrijdagavond gespeeld worden, ook 's zaterdags een aantal wedstrijden gespeeld moeten worden. Voorzitter Hil laert: „Gezien de huidige be langstelling voor deze tak van sport, zou dat in de toekomst wel eens problemen met zich mee kunnen brengen. We kunnen uiteindelijk maar een aantal uren per week over de sporthal beschikken, zodat het zeker niet uitgesloten is dat we voor de volgende competitie een stop moeten gaan invoeren". De wedstrijden zullen ook nu weer 2 x 20 minuten duren, en zowel in de eerste als in de tweede klasse zal een hele competitie worden afgewerkt. Bouwbedrijf Van Kerckhoven, Eggermont Roest-Bruin en FC Taalman uit Hulst hebben zich wegens spe- g Zeeland aan de zaalvoetbal competitie deelnemen - KNVB-spelers waren toen uit gesloten. Nu kunnen echter KNVB-spelers, die de leeftijd van 30 jaar bereikt hebben, wel aan de zaalvoetbalcompetitie deelnemen. KNVB-spelers uit komend in de afdeling Zeeland mogen net zoals in de voorbij gaande competitie wel in een zaalvoetbalteam uitkomen. De heer Wies Baert werd tenslotte met een grote meerderheid van stemmen aan het huidige be stuur toegevoegd. (Van onze sportredactie) SIMPELVELD - Volgens Mi chel Jacobs, die vrij is doordat Caballero gaat stoppen, is de kans zeer groot, dat hij volgend jaar zal uitkomen voor de Javo- amateur wielerploeg, die geleid gaat worden door Rini Wagt- mans. Jacobs, die ook aanbiedingen heeft ontvangen van Michelin en Jan van Erp: „Ik denk wel dat ik voor Wagtmans zal gaan rijden. Langerijs, Tak en ik willen pro beren met zijn drieën bij elkaar te blijven, maar dat zal toch wel niet lukken (Van onze sportredactie) SIMPELVELD - De proftour door Nederland is met een ver schrikkelijke anticlimax geëin digd. In het afsluitende bergcri- terium over 90 kilometer in Simpelveld werd geen enkele se rieuze aanval ondernomen op de leiderspositie van Joop Zoete melk. In de hele koers was er een kompact peloton. Het enige wat er gebeurde was een lange vlucht van de Spanjaard Oliva, die in de eerste kilometer ont snapte, maar na 72 kilometer werd teruggepakt, en een solo van zijn landgenoot Perurena, die twee ronden (van 4,5 kilome ter) voor het einde uit de groep vertrok en het criterium op zijn naam schreef. Joop Zoetemelk, die dus ge makkelijk eindwinnaar werd, zei na afloop verontschuldi gend: „Ik kon er niets aan doen. Ik heb alleen maar mijn positie geconsolideerd. De anderen moesten aanvallen". Volgens Raleigh - ploegleider Peter Post, die in de Duitser Thurau een hooggeplaatste renner had, trof Zoetemelk echter wel schuld voor het futloze rijden van de renners in het peloton. Post veelbetekenend: „Hij had ren ners van Watney-Maes, Gitane en Kas naast zich rijden...". De uitslag van de laatste etappe, over 90 kilometer, is: 1. Perurena (Kas) 90 kilometer in 2 uur, 38 minuten en 27 secon den (met bon. 2.38.12), 2. W. Peeters (Maes Watney's) 2.38.57 (met bon. 2.38.47), 3. Chalmet (Gitane) z.t. (met bon. 2.38.52), 4. L. Peeters (IJs- boerke) z.t., 5 Jacobs (IJsboer- ke) 2.39.03, 6. P. van Katwijk (Gazelle/Frisol) z.t., 7. Kar stens (Gitane) z.t., 8. Verbeeck (Maes Watney's) z.t., 9. Raas (Ti Raleigh) z.t., 10. Priem (Frisol) z.t., 11. Vianen (Gan Mercier) z.t., 12. Mintkiewicz (Gitane) z.t., 13. Haritz (Ti Ra leigh) z.t., 14. Van der Stappen (Maes Watney's) z.t., 15. De Cauwer (Gazelle/Frisol) z.t., 16. Santy (Gitane) z.t., 17. Ta bak (Ti Raleigh) z.t., 18. Lloyd (Ti Raleigh) z.t., 19. Schipper (Ormas Sharp) z.t., 20. Bal (Gan Mercier) z.t., 21. Opde- beeck (Maes Watney's) z.t., 22. Vanneste (Frisol) z.t., 23. Kui per (Gazelle/Frisol) z.t., 24. Nazabal (Kas) z.t., 25. Thürau (Ti Raleigh) z.t. 32. Gerrie Knetemann Gan, z.t., 36. Henk Prinsen, Gazel le/Frisol, op 2.32, 43. Cees van Dongen, Gazelle/Frisol op 13.06, 45. Richard Buckacki z.t. Uitgevallen: Wim de Waal, Ti Raleigh. HET EINDKLASSEMENT: 1 Zoetemelk (Gan Mercier) 23.00.35. 2. Verbeeck (Maes Watney's) op 33 sec., 3. Vianen (Gan Mercier) op 53 sec., 4. Thurau (Ti Raleigh) op 58 sec., 5. Karstens (Gitane) op 1.28 min, 6. Priem (Frisol) op 1.38, 7. Tabak (Ti Raleigh) z.t., 8. Bal (Gan Mercier) z.t., 9. Op- debeeck (Maes Watney's) z.t., 10. Kuiper (Gazelle/Frisol) op 2.35, 11. P. van Katwijk (Ga zelle/Frisol) op 3.35, 12. Pronk (Ti Raleigh) z.t., 13. Den Her tog (Frisol) op 4.18, 14. Jacobs (IJsboerke) op 5.01, 15. Mint kiewicz (Gitane) op 6.58, 16. W. Peeters (Maes Watney's) op 8.57,17. Gonzales (Super Ser) op 10.15,18. Lloyd (Ti Raleigh) op 11.04, 19. Perurena (Kas) op 11.19, 20. Knetemann (Gan Mercier) op 12.17, 21. Van neste (Frisol) op 12.43, 22. Ha ritz (Ti Raleigh) op 14.27, 23. Van Stayen (Maes Watney's) i op 14.53, 24. Aling (Gan Mer cier) op 16.45, 25. Raas (Ti Ra leigh) op 18.17, 44. Henk Prin sen (Gazelle/Frisol) op 37.54, 48. Cees van Dongen (Gazel le/Frisol) op 48.28, 50. Richard Buckacki op 54.28. Het puntenklassement: 1 Verbeeck 59 punten, 2 Peru rena 45, 3 Smit 41, 4 Karstens en Van Katwijk 37. Het „berg"-klassement: 1 Oliva 48 punten 2 Perurena 47 3 Knetemann 19. Het eindploegenklassemenl ziet er als volgt uit: 1 Gan Mer cier 69 uur, 3 minuten en 46 seconden, 2 Frisol 69.07.22, 3 Ti Raleigh 69.08.06, 4 Maes Watneys 69.08.56, 5 Gitane 69.18. Ï7, 6 Gazelle/Frisol 69.25.43, 7 IJsboerke 69.43.17, 8 KAS 70.10.20, 9 Ormas Sharp 70.18.43. (Van onze sportredactie) BARCELONA Feyenoord heeft zijn eerste wedstrijd in het sterk bezette Barcelona- toernooi met 3—1 gewonnen. Tegenstander was de Tsjechi sche kampioen Spartak Trnava. Vreysen nam een doelpunt voor zijn rekening. sport In 't kort HONKBAL - De uitslag van de hoofdklasse honkbalwed strijd van 16 augustus ADO - Haarlem Nicols blijft ongewij zigd (8-7). De protestcommissie achtte het protest dat Haarlem Nicols indiende, niet ontvanke lijk omdat één bepaling uit het reglement onvoldoende in acht was genomen. Haarlem Nicols protesteerde destijds omdat men vond dat reserve werper Bouke Vakkers onvoldoende ge legenheid had gekregen zich In te gooien, toen hij tijdens de wedstrijd de werperheuvel op moest

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13