\'G MAAKT 1ATSTE MÖGELUK OPSLAG RADIO-ACTIEF AFVAL IA GRONINGSE ZOUTLAGEN TE DUUR" ZEELAND VOLDOET ill VOORWAARDEN BOUW KERNCENTRALES Stad Gent stuurt protesttelegram Politierapport D. Hendrikse en E. Voerman wonnen nacht van Zaamslag Biesbosch sneller bereikbaai Koelwaterkno w-Dow en relatief dunne bevolking KERNCENTRALE BORSSELE BUTEN BEDBIJL stad Vrij warm Containers Schadepost BLOKKADE BABBELS CPC wint eigen voetbaltoernooi TANKERS AAN DE GROND Afscheid van longarts Zeeuwen doen mee aan bergwandeltocht Mosselzaad - campagne veel belovend DINSDAG 26 AUGUSTUS 1975 tig is dezer dagen achter de ;gebeuren gesleuteTd aan een es, die de gesprekken tijdens woensdagavond moeten ïnlei- en Jan van der Zanden heb- opgenomen tijdens de hoor de kernen, tot enkele tiental worstelingen met het jonge avond programmaatjes opge- oekkanaal, industrialisering, Inwoners van de verschillen- orum en enkele deskundigen 1. Beelden van de ter sprake ties lopen onder hun woorden wat de gemeenteraad met al le aangedragen wensen en suggesties gaat doen. In deze rubriek verder een zeer globaal overzicht van wat er binnen de inspraaa- groepen „Landinrichting en milieubeheer" en genheid-streekeconoinie lemaal over hun onderwer pen naar voren is gebracni. De complete tekst telt 'w e- entwinüg gestencilde toon vellen, verkrijgbaar bil stichting Gemeenschap- werk. De hoorzitting begint mot genavond om acht uur <lt wat dan vooral trekken van basisin veelal petrochemisch) I moeten gebeuren, ten lioekkanaal zou bicrv stekend mogelijk»"» scheppen, zo vindt me - Volgens ^e;i«il( mee Sen, 'Z «ff van nieuwe taw°??t daar-1 perkl blijft. Men hij vooral op d® ^„pindin? de vaste-oeververi)|iii(i!s( Afgaande op °e i9n| werkloosheid r.nl e |doendi bovend'en niet v#i werk voor de eig v00- king zijn, wanneer v,ai een flinke uitbre' - tseaj hel aantal arbeid»1» kap worden ifczor? wpr(i vafll voor- en pi.,, sterke indust nlg bun tal van argumenten -lie allemaal In sticbHn- ^n,e7,menv.tt«l,*j vervaardigde „ord"1 zün verwerkt r „„dial" ook aanbevelingen l3,J ten aanzie-, va" )i(,t bouw hel onderw co yoO heer T)e econnm SC i,U-i-.hten in de 5 W'l die worden ais trouwbaar bestemoe De blokkade umrdt opgenomen voor het tv-journaal. BLOKKADE VERLAMT HAVENACTIVITEITEN (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De stad Gent heeft gisteren een protest telegram gericht aan het ministerie van Verkeer en Water- slaat in Den Haag. Dit uit ongenoegen over de schepenblok kade in het kanaal van Gent naar Terneuzen. De maritieme vereniging en „Havenbelangen" waarin veel Tcrneuzense havenautoriteiten zijn vertegenwoordigd stuurden een protest-telegram aan hetzelfde adres. De bedrijven in het Terneuzens en Gents havengebied ondervonden nogal wat schade van de aktie voor het behoud van de evenredige vrachtverdeling. 's Morgens tegen vijf uur ver scheen als eerste binnenvaart schip de Terneuzense Orca van tachtig meter lengte op het to neel, direct gevolgd door tiental len anderen. De „Orca" van schipper H. Rensen fungeerde als basis van de blokkade dwars over het kanaal van de Goese kade naar de steiger van de Me yer tussen het Noorderdok en de Zuiderkanaalhaven. De „Othe- ne", het patrouille-vaartuig van rijkswaterstaat kwam in het ge drang terecht en kon ternau wernood aan insluiting ont snappen. Voordat de muur van schepen definitief dicht ging lie ten ae schippers eerst nog twee zeeschepen door. Inmiddels lag de Orca in het midden van het kanaal op vier ankers gemeerd. Vervolgens zwaaiden vanaf de wal twee rijen schepen als sluis- Vooniitzichten voor woens dag en donderdag opgesteld door het KNMI op maandag om 18.011 uur. Droog en vrij zonnig met ho- E«e temperaturen. Weersvoor uitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren Jon: 3 tot 11. Min. temp.: om streeks 13 graden. Max. temp.: omstreeks 23 graden. Kans op oen droge periode van minstens ■I uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor donderdag: Aantal uren ron: 3 tot 11. Min. temp.: om streeks 13 graden. Max. temp.: omstreeks 24 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. DEN HAAG - De waterhoog ten vari maandagmorgen, mee gedeeld door rijkswaterstaat: Konstanz 456 plus 16, Rheinfel- den 437 min 5, Plittersdorf 629 Plus 78, Maxau 683 plus 94, Plo- ™ngen 205 min 5, Mannheim ™4 plus 92, Steinbach 129 plus Mainz 379 plus 21, Bingen 227 P'us 18, Kaub 283 plus 23, Trier plus 3, Koblenz 267 plus 17, Keulen 229 plus 4, Ruhrort 377 ttttn 9, Lobith 997 min 4. Pan- "erdense kop 966 min 3, Nijme- ioü onveranderd, IJsselkop im onveranderd, Eefde IJssel J»0 min 7, Deventer 278 min 2, Katerveer-Spooldersluis 48 plus 3, Monsin 5442 onveran- Je™> Borgharen 3807 plus 22, Beheld 1092 min 17, Grave be- "raen de sluis 493 min 1. tus'°rfden' woensdag 27 augus- ®ergen op Zoom 6.45 en 18.56 nansweert 6.02 en 18.06 terneuzen 5.29 en 17.33 'usstngen 4.53 en 17.02 "tmeldinge 6.36 en 18.47 deuren naar het midden toe. Een snelvarende binnenvaarttanker glipte op het laatste moment nog door het gat. Nagescholden door de schippers. De actie verliep overigens zo snel dat rijkswater staat en politie, in bedekte ter men hun complimenten aan de schippers maakten. In de loop van de dag arriveerden steeds meer schepen zodat het aantal tot zo'n negentig aangroeide. De schippers bereidden hun actie via een draaiboek terdege voor. Ieder schip kreeg in de „muur" zijn eigen plaatsje. Overdag en ook vannacht wer den door de blokkade-leiding waehtgelopen. Als actie centrum deed de stuurhut van de „Orca" dienst. De gemeente Terneuzen ver leende alle medewerking aan de actie-voerders door op hun ver zoek aan de wal containers te plaatsen. Hoe lang de actie ging duren kon actieleider J. Harms gisteren nog niet vertellen: „Vierentwintig uur, veertien dagen, of een half jaar. Dat we ten we niet. Dat hangt ook af van Van Huiten". Een woordvoerder van De Hoop in Terneuzen toonde zich minder gelukkig met de gang van zaken op het kanaal. „De schepen kunnen niet in het dok komen en er is voor ons een coaster onderweg", zo vertelde hij. De Vereniging van Carga doors en Havenbelangen, beide instanties te Terneuzen, hebben gisteren per telegram aan minis ter Westerterp verzocht om di recte opheffing van de blokkade en te zorgen voor een vrije door vaart naar Gent en naar zee. De heer J.B.A. .Ionkin-er van de Meyer bv te Terneuzen zei gisteren dat zijn bedrijf „ern stige hinder" van de bokkade ondervond. „Vele tienduizenden guldens per dag. Verder is ook de werkgelegenheid in het ge ding", aldus de heer Jonckheer. Hij voegde er nog aan toe: „Een schip van vierduizend ton met papier hebben we door moeten sturen. Die is voor ons verloren. Dat is een stevige schadepost". De prop in het kanaal bij Ter neuzen ligt ook de Belgen zwaar op de maag. Ze hebben weinig goede woorden meer over voor de Nederlandse actie-voerders. De Gentse havenkapitein A. de Wilde over de Nederlandse schippers: „Dit is oneerlijk. We zijn overeengekomen dat het kanaal niet voor de zeevaart zou worden afgesloten. We zijn nu volkomen afgesneden". Hij noemt het optreden van de Hol landers „schandalig brutaal". Het Belgisch ministerie van Verkeerswezen heeft inmiddels ook een protest-telegram aan minister Westerterp en staatsse cretaris Van Huiten gestuurd. Normaal ontvangt de Gentse haven zo'n tien zeeschepen per dag. De Belgische schippers die gisteren ook actie voerden slo ten weliswaar gedeeltes van de Gentse haven af, maar lieten de weg naar zee open. Zij protes teerden op die manier tegen de belabberde financiële situatie in de Belgische binnenvaartvve- reld. Buitenparlementaire actie op een illegale plaats: verboden te meren voor de binnenvaart. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De ne ringdoenden in Terneu zen pasten zich gisteren wonderwel aan de blok kade in het kanaal aan. Nog voor de middag pos teerde patates frites ver koper zich met zijn mo biele kraam op de Weste lijke kanaaloever, niet veel later gevolgd door de ijsco-man. Ook de melk boer liet zijn klanten niet in de steek. De Terneuzense korp schef van de gemeentepo litie kreeg gisteren via een bijzondere machtiging van de commissaris der koingin de algehele su pervisie over het kanaal- gebeuren. Hij meende uit het aangevoerde bier af te leiden hoe lang de blok kade zou kunnen duren. De heer Hubregtsen: „Bij de marine blijft zoiets ge heim. Anders kun je aan de hoeveelheid bier die aan boord gebracht wordt zien hoe lang een schip wegblijft". Overigens durfde hij zich niet aan een schatting wagen. De vraag hoe lang de ac tie zou gaan duren hield veel schipers bezig. Een van hen: „Misschien zit Joop den Uyl morgen wel op z'n knietjes op de stei ger van de Meyer om te vragen of we weg willen gaan". (Van onze correspondent) ZAAMSLAG - Het Zevac- team bestaande uit D. Hend rikse en E. Voerman is winnaar geworden in de a-klasse van de door de Zeeuws-Vlaamse Au- tomobielsport Ciub (ZEVAC) in de nacht van zaterdag op zondag gehouden „Achtste Nacht van Zaamslag", een kaartleesrit met een lengte van circa 165 kilome ter. Zij kwamen tot een totaal van 486 strafpunten. De verdere uit slag was als volgt: 2. M. IJsebaert-H. Hazelager (ZE VAC) Terneuzen-Koewacht met 642 strafpunten. 3. J. Tuinman-R. Vos (Scheldegou- wen) uit Middelburg 654, 4. F. der Weduwe-W. Bolssens, (De Vosserijders) Hulst-Clinge 686, 5. H. Tolner-H.Timmerman (Ba ronierijders) uit Teteringen 696, 6. R. van Gr«mberghe-W. Ver- sohraegen (ZEVAC) uit Koe wacht 700, 7. R. en A. Hartman (Baronierijders) uit Zevenber gen 741, 8. F. Bolder-M. van de Steen (Hertoghrijders) uit 's- Hertogenbosch-Vught 775, 9. de heer en mevrouw Van Nieuwen- huyzen (De Vosserijders) uit Kruiningen 811, 10. F. Visser-J. Huls (Baronierijders) uit Breda 885, 11. J. Hamelink-P. Beulens (De Zeeuwen) uit Middelburg- Baarland 890, 12. Baar Van Slangenburg-J. Willems (Mer- werijders) uit Capelle aan de IJ- sel 900, 13. A. Wouters-L. Smit (De Zeeuwen) uit Oost Souburg-Kloetinge 905, 14. J. van Sabben-B. Lotens (Zevac) uit Hoek-Terneuzen 1008, 15. J. Schuitema-P. Poelman (De Zeeuwen) uit Middelburg met 1048 strafpunten. B-klasse: 1. mejuffrouw I. de Putter-C. Reijerse (individueel) uit Terneuzen met 841 strafpun ten, 2. J. Meerman-L Wouters (ZEVAC) uit Oost Souburg- Ritthem 941, 3. I. Moens-C. Dekker (ZEVAC) uit Zaamslag 951, 4. O. en F. Weemaes (ZE VAC) uit Sint Jansteen 983, 5. M. Verbrugge-A. Polleman (ZE VAC) uit Terneuzen 992, 6. A. van de Est-W. Piening (Krab- benrijders) uit Kortgene 1000, 7. C. Bakker-F. Bakker (ZEVAC) uit Axel met 1139 strafpunten. De overige van de in deze klasse 19 deelnemende equipes werden niet geklasseerd wegens tijdso verschrijding of door opgave. TERNEUZEN - Ter hoogte van de kleuterschool in de Ser- lippensstraat te Terneuzen stak een vierjarig meisje, E.K., plot seling de rijweg over. Ondanks krachtig remmen kon de motor rijder, P.S. uit Terneuzen, een aanrijding niet voorkomen. Zo wel het meisje als de motorrijder kwamen te vallen en liepen ver wondingen op. De motor liep schade op. TERNEUZEN De automobi list A.P. uit Koewacht en de wielrijdster mevrouw C.B. uit Terneuzen reden beiden over de Jacob Catsstraat, komende uit de Bellamystraat, richting Betje Wolfslraat. Bij het inhalen van de fietsster, moest P. rekening houden met een tegenligger. Of hij mevrouw B. heeft geraakt of dat zij geschrokken is door de auto is niet bekend. Zij kwam te vallen en moest per ambulance naar eta julianaziekenhuis wor den gebracht. HOEK - Op de provinciale weg nabij Hoek kon mejuffrouw E.F. uit Terneuzen met haar auto niet voldoende de bocht naar rechts nemen, ten gevolge waarvan zij tegen een vrachtau to, bestuurd door W.B. uit Axel terecht kwam. Beide auto's lie pen flinke schade op. Er waren geen gewonden. AARDENBURG Naar eerst thans bekend is geworden, is tussen vrijdagavond en maan dagmorgen ingebroken bij de Aardenburgse Steenfabriek. Via het forceren van een dubbele toerangsdeur heeft men zich toegang tot de werkplaats ver schaft. Men heeft voor f 1500,- aan handgereedschap ont vreemd. De rijkspolitie, alsmede de technische recherche hebben de zaak in onderzoek. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Het Bene- luxvoetbaltoernooi, georgani seerd door het Sasse bedrijf C.P.C. is een succes geworden. Zowei wat betreft de publieke belangstelling als de resultaten, want het organiserende bedrijf mocht zich na afloop kampioen noemen. In totaal 6 teams streden om de begeerde C.P.C.-beker en wel: C.P.C. Sas van Gent, Knorr, Buitendienst, en vertegenwoor digers van de vestigingen in Brussel en Vilvoorde. Middels loting werden twee poules van elk 3 teams gevormd en hierbij bereikte C.P.C. via een 8-0 overwinning op Utrecht en een 4-2 overwinning op Brussel de finalestrijd, waarin zich Vil voorde als tweede finalist plaat ste. Voor een verrassing zorgde personeelsdirecteur M. Snijders die officieel de aftrap bij de eer ste wedstrijd op veld twee ver richtte en kans zag hieruit direct te scoren. De finalewedstrijd was het hoogtepunt van de voetbaldag. De teams gaven elkaar geen duimbreed toe en na tweemaal 20 minuten was de stand nog ge lijk. Dank zij een beter doelge- middelde mocht C.P.C. zich dit jaar kampioen noemen. Na afloop van de wedstrijden was er een gezellig samenzijn in het sociaal gebouw van het Sasse bedrijf, waar de heer G. Geursen, industrial manager van de C.P.C., de beker aan het winnende team overhandigde. Hij zei dat het een geslaagde dag was en dat sport en ontspanning hand in hand konden gaan met de industrie. Hij spoorde dan ook aan op meer activiteiten die via de personeelvereniging ge stalte zouden moeten krijgen. DE Brabantse blindendag zal dit jaar op zaterdag 6 september in Helmond worden gehouden. Na een eucharistieviering, die door bisschop H. Ernst van Breda zal worden geleid, zal oud-voorzitter van de Tweede Kamer mr. F, van Thiel de blin den welkom heten. Daarna komt Johnny Hoes met zijn show aan de beurt. MIDDELBURG (ANP) - Het is financieel niet haalbaar om in Nederland proeven te nemen met de opslag van radio actief afval in de zoutlagen van Groningen. Dit wordt pas mogelijk als wij beschikken over meerdere kerncentrales waardoor meer radioactief al- val wordt geproduceerd. Dit heeft ir. M. Daelebout, direc teur van de N.V. Provinciale Zeeuwse Energiemaatschap pij (PZEM). maandagmiddag gezegd tijdens een commissie vergadering uit de staten van Zeeland. Het opbergen van radioac tief afval van bijvoorbeeld drie Nederlandse kerncentrales van elk 1000 megawatt gaat 200 miljoen gulden kosten. „Ik vrees" zei ir. Daelebout „dat dit bedrag in de toekomst op de energieverbruiker verhaald zal worden. Toch zal er voor de opslag en opwerking van radio-actief afval in Neder land snei een oplossing moeten worden gevonden. Omdat over niet al te lange tijd geen enkel lund er meer voor zal voelen radio-actieve afvalstoffen van een buurland op zijn eigen ge bied op te slaan of te vervoe ren. Wellicht biedt de ontwik keling van de nieuwe kweek reactor bij Kalkar de moge lijkheid om radio-actief afval te splijten, waardoor het de helft minder lang radio-actief blijft". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Twee tan kers, geladen met gasolie, zijn gisteren op de Vondelingenplaat in de Oosterschelde aan de grond gelopen. Beide schepen meten 1200 ton. De Hermina werd 's avonds losgetrokken door de Coby M. en de Anjo van de sleepdienst W. Muller in Terneuzen. De Ma- ienwerder werd vlotgetrokken door de Finland, eveneens van de sleepdienst Muller en de Pre sident Herrenschmidt, een nieuw vaartuig. Ondanks dat de Hermina lichtgeplooid was, kon het schip zijn weg naar het Roergebied in Duitsland vervol gen. Ook de Maienwerder kon doorvaren. (Van onze correspondent). TERNEUZEN - De Terneu zense longarts H. D. J. Meijer wordt per 1 september als dis tricts tuberculose arts opge volgd door ar. J. M. van Daal, longarts te Goes. In verband hiermede bood het bestuur van de Provinciale Zeeuwse Vereni ging tot Bestrijding der Tuber culose de heer Meijer een af scheidsreceptie aan in het res taurant De Braakman. Een groot aantal artsen, ziekenhuis directeuren en -besturen, bur gemeester J. C. Aschoff van Ter neuzen en de heer J. Stenvert die het provinciaal bestuur verte genwoordigde kwamen dr. Meijer de hand drukken. (Van onze correspondent) WERKENDAM - De Bies bosch en het eiland van Dord recht zullen binnenkort voor au tomobilisten vanuit het Lanc van Heusden en Altena gemak kelijker en sneller bereikbaai zijn. Op maandag 1 septembei wordt de vier kilometer lange nieuwe provinciale route ge opend ten zuiden van Werken dam. Deze tweebaans autoweg loopt van het kruispunt bij de Tol op rijksweg 27 (Bred- Gorkum) naar de Bandijk, De Biesbosch-route bij Werken dam. Automobilisten richting Biesbosch of Dordrecht hoeven nu niet meer over de smalle bochtige dijkwegen te rijden door Werkendam. De op- en af ritten bij het kruispunt de Tol zijn eind oktober gereed. De nieuwe route (het viaduct bij de Tol meegerekend) kost circa 13 miljoen gulden. Voor de weg moest drie hectaren natuur schoon, waarvan een hectare griend, worden geofferd. MIDDELBURG - Als de rege ring besluit tot dc bouw van nieuwe kerncentrales kan Zee land er zo goed als zeker op re kenen er één misschien twee binnen zijn grenzen te krijgen. Zeeland voldoet aan drie hier voor gestelde voorwaarden: de aanwezigheid van koelwater, know-how en een relatief dunne bevolking. Dit bleek gisteren uit een discussie die werd gevoerd tijdens de gecombineerde ver gadering van de statencommis sies voor Economische Zaken en Milieubeheer, die de energie nota bespraken. De meest geschikte plaats voor een nieuwe vestiging zou, aldus PZEM-directeur ir. J. Da lebout, Borssele zijn. „Er staat al zo'n ding, de know-how is er en er zijn maatregelen met be trekking tot de wooneentra ge nomen", zo zei hij. De commissieleden vergader den gisteren overigens, bijna twee uur zonder tot een aanbe veling of conclusie te komen. Wel werd betreurd dat niet ge lijktijdig met het bespreken van de energienota en los van een ja of nee tegen kernenergie de pla nologische aspecten besproken konden worden. Gedeputeerde mr. J. Schlingemann achtte dit niet juist. „De planologische procedure moet zijn beloop hebben. Com pleet met inspraak van de be volking", zo meende hij. „Het zou niet juist zijn over een vesti gingsplaats te gaan spreken vooraleer besloten is de opwek king van energie door middel van uitbreiding van het aantal kerncentrales tot stand te bren gen". De heer R. Antonisse bracht de wenselijkheid van meerdere energie in verband met de uit breiding van industriële vesti gingen in Zeeland ter sprake. „Enerzijds propageert de over heid beperking van energie gebruik, anderzijds wordt dit gebruik gestimuleerd doot het aantrekken van nieuwe indus trieën". Volgens de heer Schlin gemann echter zou het grootste deel van de op te wekken nieuwe energie voor landelijk gebruik bestemd zijn. Gedeputeerde mr. Boersma lichtte het minderheids standpunt van het college van G.S. toe, een minderheid die - voorlopig - tegen kernenergie is. Hij wees op de grote voorraden fossiele brandstoffen die de we reld nog heeft en op de onbe kende risico's die kernenergie met zich brengt. „Wij zeggen niet nooit, maar op dit moment zijn er nog te veel vraagtekens". (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE - Zes Zeeuwen zijn vertrokken naar Oostenrijk om deel te nemen aan de 13e in ternationale driedaagse be rgsportwandeltochten in Knit- telfeid (Stiermarken). De Zeeuwse deelnemers en deelneemsters, t.w. mej. M. van Waterschoot (Kloosterzande), mej. S. van de Velde (Terneu zen), mevrouw J. Everse- Coppens (Middelburg) en de he ren I. van Houte (Rilland-Bath), Jos van Houte (Zuidzande) en Jac. van Voorenberghe (IJzen- dijke) zullen drie dagen moeten lopen op een voor hen wel zeer vreemd parkoers. Hierin komen berghellingen van meer dan 1.800 meter voor. De tochten hebben een totale lengte van 120 kilometer. De deelnemers die de tochten volbrengen ontvangen na afloop een bronzen, zilveren of gouden' medaille, al naar gelang het aan tal jaren dat aan deze tochten is deelgenomen. Maandag 1 sep tember hopen de wandellustige Zeeuwen weer thuis te zijn. MIDDELBURG (ANP) - De kerncentrale van de N.V. PZEM (Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij) te Borssele is sinds de nacht van zondag op maandag voor de duur van on geveer een etmaal buiten bedrijf geweest. De centrale heeft se dert 8 april dit jaar, toen de splijtstof in de kernreactor werd gewisseld, onafgebroken ge functioneerd. De produktie van de kerncentrale moest worden onderbroken, omdat de wate- rafscheider in het niet radio actieve deel van de centrale ge stoord was. De storing kan in zeer korte tijd worden verhol pen. De directie van de N.V. PZEM verwacht dat de kerncen trale dinsdag weer aan de electriciteitsproduktie kan gaan deelnemen. BRUINISSE De Zeeuwse stromen zullen worden openges teld voor het vissen van mossel zaad in de week van 1 tot en met 5 september en eveneens vier weken later van 29 september tot 4 oktober. Deze Zeeuwse mosselzaad campagne belooft zeer succesvol te worden, want overal wordt een zeer gulle mosselzaadval ge constateerd. Niet alleen op de daartoe vanouds geijkte banken en slikken, maar ook op leeg staande niet verhuurde mossel percelen, zoais in het Voikerak en in de Oosterschelde. De visse rij op kokhanen die de laatste weken op de banken in de Oos terschelde intensief werd beoe fend onder meer door kustvis- sers die normaal tong, schol of garnalen visten, maar door de quotering tijdelijk zijn uitge schakeld is vorige week op last van de visserij-inspectie stopge zet. De kokhanen leven niet zoals de mosselen op de bodem maar enkele decimeters er on der. Gebleken is dat bij het op zuigen van deze schelpdieren uit het zand veel schelpen van niet opgeviste kokhanen worden be schadigd. Zij gaan op deze wijze toch voor de visserij verloren. Getracht wordt nu dit euvel te voorkomen door verbetering van de zuigapparatuur.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3