i „Braderie groeit uit tot feest voor heel Hulst" HOORZITTING MAART MORGEN LAATSTE DISCUSSIE MOGELIJK Pas getrouwd en nu op de barricaden. „Geforceerde groei niet nodig" Hometrainer wedstrijden vjv START IN HONTENISSE J. Mast won puzzelrit Uitslagen schietingen stad streek GEZELLIGHEID IN DE BINNENSTAD Licht gewonde bij aanrijding W. Knuyt ving 't meest bij GOA in Axel V lootsho w Paal trok veel dagjesmensen J. van Gimst wint zeehengelwedstrijd Axel Horlo geverkoper in AxeJ gepakt Sluiskil Westdorpe èii - ïlïi#rfïlK1.jêêêÊÊ^ DINSDAG 26 AUGUSTUS 1975 (Van een onzer verslaggevers) HULST Koortsachtig is dezer dagen achter! schermen van het inspraakgebeuren gesleuteld aan eet viertal video-programmaatjes, die de gesprekken tijd» openbare hoorzitting van woensdagavond moeten inleil den. Henny van Hclsland en Jan van der Zanden hcM ben de vete uren materiaal, opgenomen tijdens de hooi] zittingen in de verschillende kernen, tot enkele tienta' len minuten ingekort. Hun worstelingen met het joi medium hebben woensdagavond programmaatjes opge-| leverd over het Baalhoekkanaal, industrialiserinj milieu en een rampenplan. Inwoners van de verschillen! de kernen, leden van bet forum en enkele deskundige! komen erin aan het woord. Beelden van de ter sprak komende plaatsen en situaties lopen onder hun woordei door. HULST De voor ieder een toegankelijke hoorzitting, die woensdagavond in Den Dullaert gehouden wordt, geeft de inwoners van Hulst en omgeving, voorlopig de laatste mogelijkheid om over werk, fabrieken, milieu en landschap te discussiëren. Na woensdagavond gaat men bij de stichting Gemeenschaps- averk aan het werk om alles wat over deze onderwerpen gezegd is op een rijtje te zetten. Het geheel wordt daarna aangeboden aan de gemeenteraad en het is de bedoeling, dat de Hulster be volking kritisch gaat volgen wat de gemeenteraad met i le aangedragen wensen suggesties gaat doen. In deze rubriek verder zeer globaal overzicht ,J wat er binnen de inspral groepen „Landinrichting milieubeheer" en «Werkte genheid-streekeconomie lemaal over hun onder» pen naar voren is gebrach De complete tekst telt wj entwintig gestencilde j® vellen, verkrijgbaar mi stichting Gemeens® werk. De hoorzitting begint m* genavond om acht uur CVan een onzer verslaggevers) HULST De meeste deel nemers aan de inspraakge- sprekken over werkgelegen heid en bedrijven vinden, dat er in en om Hulst alleen werk hoeft te worden ge schapen voor de eigen bevol king. Men vindt bet niet no dig, mensen van buitenaf aan te trekken. Het Baalhoekkanaal wordt door de meeste deelnemers afgewezen. Als het kanaal er toch zou komen dan is er geen behoefte aan basisin dustrie (veelal chemische be drijven) zo vindt de meer derheid. Men staat op het standpunt, dat er in l!)9fl werk genoeg zal zijn voor de inwoners van Zeeuwscb- Vlaanderen, wanneer er ten minste geen mensen van bui tenaf in de streek gaan wo nen. Men wijst erop. dat de werkloosheid in getallen uit gedrukt, niet zo groot Is in Zecuwscli-Viaanderen Om de werkloosheid tot 1990 iiet hoofd te bieden zouden een 500 tol 750 arbei-lsnlnatsen nodig zijn. Nieuwe (kleinere en selione) bedrijven zonden gevestigd moeien worden op een industrieterrein hii de kern Hulst. Een minderheid van de deelnemers aan de inspraak- eesnrekken verwacht veel heil van een sterke uitbrei ding van de industrie. Iets HULST „Was me dat even sensatie in de straat", verklaarde gisteren tegen het vallen van de avond winkeliersvoorzitter d Hondl glunderend, nadat Walter de Buck met zyn Gentse Lochteneirs voor een van zijn luidruchtige serenades had gezorgd. De Belgi sche volkszanger maakte er bij tijd en wijle een swingende boel van inet zijn fanfare, waarin ook leden van bet Zeeuwse Beautiful Idaho waren blijven hangen. Zijn me stickers beplakte fanfare-leden, maakten van elk optreden een anti-Baalhoek-demonstra tie. De Ierse liedjeszanger Fraze Quirlan. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK In het ka der van de vakantieactivitei ten van de camping De Vogel werd zondag een puzzelrit voor automobilisten gehouden. De belangstelling voor deze. reeds eerder, maar door het warme weer uitgestelde gezel- ligheidsrit was gering. Slechts 15 equipes gingen van start. In de te rijden route moest men een vijftal punten aan doen, waarvan men de volgor de zelf mocht bepalen, waar een opdracht verstrekt werd die moest worden uitgevoerd* Na afloop werden in de kanti ne van de camping de prijzen aan de (zeven) winnaars door de heer O. Vosveld uit Vogel waarde uitgereikt. Die uitslag was als volgt: 1. J. Mast uit Terneuzen met 97 punten, 2. P. van Assche uit Hengstdijk met 94.8 punten, 3. T- Tieleman uit Kloo6terzande met 94,5 punten, 4. M. de Feij- ter uit Terneuzen met 91,5 punten, 5. C. de Grave uit Terneuzen met 89 punten, 6. T. de Nijs uit Vogelwaarde met 87,5 punten en 7. A. He- melaar uit Vogelwaarde met 86 punten. (ADVERTENTIE) (Van onze oorrespondent) TERHOLE Bij een drie voudige aanrijding, welke za terdagmiddag plaatsvond op de kruising rijksweg 60 - Ha- vendijk, nabij Terhole, werden drie personenauto's zwaar be schadigd. Een van de inzitten den, mevrouw P. uit Hulst, liep lichte verwondingen op. Het ongeluk gebeurde toen A.P. uit Hulst, komende uit de richting Hulst, linksaf de Ha ven-dijk wilde oprijden, juist op het moment dat A.V. uit St. Jansteen hem uit tegeno vergestelde richting passeerde. Bij de botsing die volgde werd de auto van P. tegen de wachtende auto Van W.V. uit St. Jansteen gedrukt. (Van onze correspondent) AXEL De hengelaarsarer- eniging Geduld Overwint Al les (GOA) hield op haar vis waters ten zuiden van Axel CCn internationale hengelwed- strijd. Er werd door 250 hen gelaars. waaronder vele Bel gen deelgenomen. De vangsten waren uitstekend en de prlj- zentafel deed daar niet voor onder- Na afloop werden in het clublokaal van de organiseren de vereniging, café De Witte Leeuw de prijzen aan de win naars uitgereikt. Uitslag: 1. W. Knuyt uit Deurne (B) met 2585 punten, 2. C. Roelands uit Aalst (B) 2580, 3.G. Heirman uit Hamme (B) 2420. zij won nen tevens een ereprijs. 4. A. van Kampen uit Axel 1725, ereprijs voor de eerstegeklas- seerde Nederlandse hengelaar. 5. A. Rintjes uit Zwijndrecht (B) 1645, 6. A. Neijssens uit Aalst 1120. 6. L. Simons uit Reimenam (B) 990, 8. A. van de Balok uit Reimenam 915, 9. A. Fonteijne uit Gent 880, 10. A. Simons uit Moerseke (B) 880 punten. Ere prijzen werden gewon nen door A. Overdulve uit Axel voor het eerste geklas seerde lid van GOA. De prijs voor de eerste Axelaar werd gewonnen door L. Scheele, die voor de eerste dame door me vrouw B. de Korte uit Hamme (B), en die voor de eerste Junior door F- Roegiest uit Gent. De eerst geklasseerde veteraan was H. Blanckaert uit Aalst (B) en M. Blom- maert uit Destelberghe (B) ving het grootste aantal vis sen. (Van een onzer verslaggevers) PAAL Grote aantallen dagjesmenHjii bevolkten afge lopen weekeind de omgeving van het haventje bij Paal. Oorzaak daarvan was niet al leen de traditionele Pualse kermis, maar vooral de vloot- show van de watersportvereni ging, die een dankbaar ge bruik van het haventje maakt. Tal van attracties (een dans tent, de aanwezigheid van grote aantallen te consumeren mosselen en ander zeebanket, enz) omlijstten de vlootshow, die zowel zaterdag als zondag te aanschouwen vieL Veel be zoekers maakten van de gele genheid gebruik om met een van de feestelijk opgetuigde scheepjes mee te varen. Een brandende auto leidde de aan dacht van de havenbezoekers zondagmiddag even af- Het vuur bleek echter snel geblust. Leden van de werkgroep „Geen Baalhoekkanaal" maak ten dankbaar van de gelegen heid gebruik om hun denk beelden aan de bezoekers over te brengen. (Van onze correspondent) HEIKANT De zeehengel wedstrijd van de Knorhanen in de Westerschelde bij Osse nisse is gewonnen door J. van Gimst uit Sint Jansteen. Hij ontving 1190 punten. De ver dere uitslag: 2. N. de Neve Stekene 765; 3 B. de Neve Stekene 685; 4. F. Braens Hei kant 635: 5 E. de Smit Hei kant 625: S F- Eijsackers Vo gelwaarde 570; 7 O. de Block Hulst 495; 8 N Thuije Heikant 475; 9 F. de Neve Stekene 425; 10 R. de Maat Hulst 240. i Walter de Buck, de Ierse' gitarist en liedjeszanger Francj Quirlan (die zeer gewaardeerd| werd) en een Schots doedel- zakkenkorps zorgden gisteren, op cle laatste dag van de Hul-' ster braderie, voor levende1 muziek. De bezoekers hadden weinig moeite om de verrichtingen van de muzikanten te bekij ken. want er was aanmerke lijk minder volk op de been. dan zondag, toen de braderie voor een topdag zorgde. Dat maakte het allemaal ei genlijk nog veel gezelliger. Er bleek tijd genoeg voor een praatje met de Oudhollandse bloemenschilder Jcdues Zuide- ma. er as altijd Wel even een plaatsje vrij op één van de terrasjes, de mallemolen (bron van veel gezelligheid, tijdens de afgelopen dagen) draaide toch wel door. De kaarsen- kraam, de antiektentjes, de gedroogde bloementent en de stalletjes van de winkeliers zelf. ze waren allemaal zonder al teveel gedrang bereikbaar. Kortom, er was weer plaats voor de Hulstenaars zelf, die In de onlangs leegge komen ruimte in win kelcentrum Het Tref punt werd niet alleen een kunsttentoonstelling gehouden. Er werd ook nog gefietst. De home trainers waarop iedereen zich naar hartelust kon uitleven om één van de prijzen in de wacht te slepen stonden de afge lopen dagen nauwelijks stil. Bij de jeuigd tot en met 15 jaar gingen de eerste prijzen naar Ver- bunt (1900 meter) en L Verbunt (250 meter). Bij de jeugd van vijftien tot en met 20 jaar won nen De Belie (1000 me ter) en R. de Schepper Koewacht (250 meter). In de leeftijdscategorie 20 tot en met 30 jaar won E. de Caluwé Hei kant (1000 meter) en F Maas, St.-Jansteen (250 meter). Bij de 30 tot en met 40-jarigen won N. Bakker de 1000 meter en G. Thuy de 250 meter. De heren van 40 jaar en ouder moesten in G. Polfliet hun meerdere erkennen. Hij won zowel op de 1000 meter als op de 250 meter. K. Bruyns bleek de sterkste bij de dames. Het duel op de 1000 me ter tussen winkelier Neelemans en Nico Haak werd door de be kende zanger gewonnen. Speaker Wim Hendriks reikte gisteravond in ca fé De Meerpaal de prij zen uit. zich dan ook oomerkeliik veel lieten zien De Hulster bruderie, georga niseerd door de winkeliers van Trefpunt, Vismarkt en de Bierkaaistraat, bleek ook een succes voor de andere midden standers in de binnenstad. Vooral zondag werden ook in de Gentsestraat en Van Waes- bergiiestruat de vruchten ge plukt van wat door hun colle ga'- elders in de stad was georganiseerd. Sommigen had den er zelfs met speciale kraampjes en attracties op in gehaakt, een initiatief, dat niet door alle organisators zonder rancunes werd bekeken. Voor zitter d'Hondt van de organi serende winkeliersvereniging kon het. allemaal niet zoveel schelen. „Het toont allemaal aan dat we langzamerhand naar een feest voor heel Hulst toeeroeien. Laat iedereen maar gewoon zijn gang gaan, dan gnat het. ieder jaar weer beter. -Misschien dat wer dan ooit nog eens een gebeurtenis van kunnen maken, waar iedereen in Hulst bij betrokken is. zoi ets van een vossenfeest of een vestingfeest of zo". (Van onze correspondent) AEL Tijdens de zater- dagmarkt is er weer een hor- logeventer gegrepen. De ille gale horlogeverkoper probeer de er eerst nog vandoor te gaan. maar door een snelle sprint van een wachtmeester kwam hij niet ver. Er werden drie horloges en twee armban den in beslag genomen. Premie Ohio-H „Ohio-H" (V. Interpol), het tweejarige rijpaard van P. J. den Hamei- uit Axel, wist tijdens de W.P.N.-premiekeuringen van de afdeling-Noord-Brabant-Zee land te Serooskerke een eerste premie te veroveren in de ru briek tweejarigen. „Ohio-H" plaatste zich in deze klasse bovendien aan de kop van de ranglijst. KOEWACHT Aan de za terdag gehouden schieting bij Thuis Weg in café G. van Rumste hebben 66 schutters deelgenomen. De hoogvogel was voor F. Duim Stekene, de eerste zij vogel voor J. Neve Nieuwdorp tweede zijvogel O. Saman, Koewacht. KOEWACHT Aan de zondagschieting bij K van Bo ven, gehouden door de Zand- stuivers, deden 29 schutters mee. D e hoogvogel was voor R. Rothier jr, die ook de eer ste zij vogel afschoot, tweede zijvogel P. Mathijs Koewacht, meeste vogels N. van Boven en C. van Gremberght (elk vier) beiden uit Koewacht. KOEWACHT De schut tersmaatschappij Willem Teil noteerde zondag 77 deelne mers tijdens de schieting, die men hield bij café P. van der Steen. Hoogvogel en eerste zijvogel vielen door de pijlen van A Ringoot uit Sinaai. De tweede zijvogel was voor A. van Poele Koewacht. Meeste vogels R. Baert Koewacht (vijf). Schieting Aan de schie ting in café Dallinga namen 45 schutters deel. De uitslag was als volgt: hoogvogel: C. Stof fels, Terneuzen, le zijvogel: T. Landman, Wetteren (B), 2e zij vogel: C. Stoffels, Terneu zen; meeste kleine vogels: E Fermout, Sluiskil. Ledenvergadering R-I.A. Woensdag 27 augustus om half acht wordt in de kantine van! liet sportterrein in de Kapit-j tolstraat een algemene leden vergadering gehouden van de Westdorpse voetbalvereniging „R.I.A.-W.". Tijdens deze ver gadering zijn de bestuursledenn R. Spuesens, M. van Dam en F. Adam aan de beurt om af te treden. Alle drie hebben ze zich herkiesbaar gesteld. Ook moet nog in een bestuursvaca- ture worden voorzien- Tijdens de vergadering zal verder van gedachten worden gewisseld over een herziening van de contributie van de leden. Veteranenvoetbal Het elf tal van de R.I.A.-W.-veteranen heeft deelgenomen aan een toernooi van S.D.O. te Lams- waarde. De Westdorpse voet ballers eindigden op de derde plaats na Vogelwaarde en S-D.O. Nadat R.I.A.-W. de eer ste twee wedstrijden met 0-0 gelijkgespeeld had, eindigde de laatste wedstrijd tegen S.D.O. in een 2-0 nederlaag. Zaterdag 31 augustus wordt op het sportterrein in de Kapit telstraat een vriendschappelij ke wedstrijd gespeeld tussen het RI.A.-veteranenelftal en een ploeg, samengesteld uit Joegoslavische gastarbeiders. Dze ontmoeting begint om 16 uur. Vriendenschleting Voor leden van de handboogschut tersvereniging ..St. Sebasti- aan" enkel* genodigden, me dewerkers en begunstigers van de Europese kampioen schappen werd een „vrienden- schieting^ gehouden. De hoog vogels werden «{geschoten door A. Goethals en J. Brug- geman. De eerste zijvogel was een prooi voor F. Impens f de tweede zijvogel werd niet af geschoten, evenals beide kal len. Dokter J.H.B, Puijlaert uit Sas van had de meeste punten bij de genodigden. Bij de schieting voor ploegen ginig de ploeg van J- Bmggeman met de hoogste eer strijken. De ploeg van F. Verhelst werd tweede, de ploeg van A. Goe thals derde, de oloeg van Th. van Waes vierde en de ploeg van P. van Waes de vijfde. Na afloop van deze schieting werd in de zaal van ..het Oud Raedhuys" bij J- van de Goes- Pluiim de deelnemers een mnaltiid aangeboden. HONTENISSE Het VJV (vormingswerk voor jonge volwassenen) kan nu ook in Hontenisse van start gaan. De gemeente Hontenisse heeft het subsidiebedrag van 150 gulden opgetrokken tot 1500 gulden. Het VJV heeft een pandje ge huurd, dat als huisvesting dienst doet. Volgens vormings leider Jan Habraken was er vorig jaar al een groepje jon geren in Hontenisse, dat acti viteiten binnen het VJV wilde ontplooien. Men had er toen echter geen ruimte. Het huis waarover men nu kan be schikken staat in de Clooster- «traat te Kloostcrzande. Het zal je maar gebeuren: zaterdags trouwen en 's maandags niet alleen in het huwelijksbootje, maar ook nog eens letterlijk stevig in het schip zitten. Niet bepaald een alledaagse manier om je wittebroodsweken door te brengen. Het is de vraag hoe het jonge paar het vindt als de akties inderdaad eens een half jaar gaan duren, zoals een schipper in Terneuzen gisteren suggereerde wat dan vooral door M trekken van ba5S, (veelal petrochemie»! moeten gebeuren. W» hnekkanaal zou '""t-.jal stekend mogelijk scheppen, zo vindt me Volgens dere min™ mag men er geen .V mee houden, dat aan nieuwe '"W0?.®) ju perkt blijft. Men hij vooral op de 1,0 ju de vaste-oeververiii»^ Afgaande op de ,c| werkloosheid zal bovendien niet 1 J averk voor de f'8e" (1) king ziin, wanneer a een flinke liet aantal arbeid kan avorden gezorgd- Voor- en tegenstand et», sterke hebben hun men"" tl(t tal van argumenten j die allemaal in eer stiehtin- r.emee"sen u vervaardigde "i"1' zün verwerkt ook aanhevelinrt"' ten aanzie.» va" |i bouw het ondera»'". heid«b»>eemi en het f(li i)p econnm'senr J nitri-Me», in de strik die avorden a's "o trouwbaar bestemoe

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2