Juryleden willen Omloop boycotten BIK-PLOEG NIET IN DE OMLOOP Peter Gödde toch aan de start PROFTOUR IN ZUIDWEST-NEDERLAND Bilzer Het val in de p Wedstrijden op iiome-trainer sport Supporters van Raas naar Yvoir Toernooizege Olympia veteranen WIELERCOMPETITIE -J. VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1975 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De KNWU-juryleden die deel uitmaken van de dertien man sterke jury in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen hebben zich behoorlijk kwaad ge maakt. Dit naar aanleiding van een artikel, waarin de Belgi sche consul voor Oost-Vlaanderen Albert d'Hondt zich nogal laatdunkend uitlaat over het aantal juryleden dat nodig zou zijn tijdens een evenement als de Omloop - volgens d'Hondt kan dit gemakkelijk met zes man af - en over de hoogt van de vergoeding per dag zoals die door de KNWU wordt voorge schreven per jurylid (f 50,-). Met name het totaal aan kosten voor de organisatie aan KNWU-officials was storend voor d'Hondt. Secretaris Henny van Paemel had tevens n lijstje gemaakt met uitgaven aan juryleden en KNWU (vergoeding, radio apparatuur, wedstrijdgeld en advertentie in "Wielersport") en de Indruk van de organisators was in ieder geval niet dat het totaal bedrag aan de lage kant was, zo bleek tijdends de pers conferentie. De juryleden voelen zich nu beledigd door de organisatie en vooral door de aantijgingen van d'Hondt. De Belg zal zeker door de jury op het matje worden ge roepen voordat de Omloop vrij dag van start gaat. „We willen niet weggezet worden als gel- dkloppers,", is de algemene ten dens vqn de commentaren van juryleden. Piet Roelands, penningmees ter van het Omloop-comité wil dan ook graag nog een toelich ting kwijt. Roelands: „De zaak is negatiever overgekomen bij de juryleden dan bedoeld. De kritiek van f 50,- per dag ver goeding per jurylid'is bedoeld als kritiek op de KNWU die dit bedrag voorschrijft. Niet op de Juryleden, die hebben die be dragen tenslotte niet vastges teld. We hebben met de juryle den die de Omloop "doen" pret tig kunnen onderhandelen, door bemiddeling ook van KNWU- sportcommissielid Arjaan de Schipper. Het resultaat van die onderhandelingen is, dat de ju ryleden zich tevreden stellen met een bedrag van f 100,- voor de drie dagen die de Omloop duurt. Dat spaart ons dus f 50,- per jurylid uit. Bovendien heeft de KNWU ons geholpen door ons f 600,- etappegeld kwijt te schelden. Wat dat betreft heb ben we dus echt niet te klagen. Nogmaals, het ging ons in eerste instantie om de bedragen die de KNWU vast heeft gesteld. Die blijven we te hoog vinden. Maar daar kunnen de juryleden niets aan doen natuurlijk. Die hebben ons soepel behandeld". Roelands hoopt hiermee het ongenoegen te hebben wegge nomen dat bij een aantal juryle den was ontstaan. Door enkelen werd zelfs gedreigd de Omloop te zullen boycotten als de zaken niet wat realistischer zouden worden voorgesteld. Peter Gödde, gastrenner in ploeg WV Zeeuwsch- Vlaanderen. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - Peter Gödde, de BIK-coureur uit Koewacht zal toch starten in de Omloop van Zeeuwseh-Vlaanderen. Na- dal de BIK-ploeg zich had te ruggetrokken omdat er niet vol doende renners op de been te brengen waren, zag het er naar uit dat de winnaar vari de vorige Omloop verplichte rust zou krij gen dit weekeinde. Op het laatste nippertje is Gödde er nog in geslaagd een plaatsje in de ploeg van de wie lervereniging Zeeuwseh- Vlaanderen - die gesponsord wordt door A&O-supermarkt Sluiskil van Jas de Caluwé - te krijgea Gödde had het geluk dat Bert Begijn zich gisteren afmeldde bij Jas de Caluwé, om dat hij zich overtraind voelde en niet geschikt om op dit moment de zware Omloop te rijden. Godde opereert nu als gastren ner in de ploeg van Zeeuwseh- Vlaanderen, onder ploegleider Emiel Verstraete. De wielercomités van de ge meenten Groot Hulst- Graauw, St. Jansteen, Hulst, Heikant hebben hun handen vol werk met de ploegentijdrit die zater dag wordt verreden in het kader van de Omloop van Zeeuwseh- Vlaanderen. Er zijn maar liefst 56 man op de been die voor de afzetting van het parkoers moe ten zorgen tijdens de ploegen tijdrit door Groot-Hulst. (Van onze sportredactie) KOEWACHT De kans was 'bijzonder groot dat Peter Göd de, winnaar van de Omloop van (Zeeuwseh-Vlaanderen vorig jaar, vandaag niet in de twaalfde editie van de Omloop van start zou gaan. De Koe wachter, die al zijn zinnen weer I op de Omloop heeft gezet, kreeg van zijn sponsor - Bik uit Lek- j kerkerk - gisterochtend een telegram waarin hem incege- deeld werd dat de BIK-ploeg jniet in de Omloop zou starten. Peter Gödde kwam toch onder dak bij WV-Zeeuwsch- Vlaanderen. Een dolgelukkige i Gödde: j „Ik heb nog' gebeld naar mijn 'sponsor, maar het bleek dat er gewoon niet voldoende coureurs [op de been te brengen zijn. Er zijn maar vier renners die de (Dordrecht), Gijs Nederlof (Utrecht), Ton Griep (Spijkenisse) en mijn per soontje. De rest heeft geen inte resse, vindt de Omloop blijkbaar te zwaar. En met vier man wilde Bik niet van start gaan. Het kost hem nu toch ƒ300,- inschrijfgeld en de renners die aanvankelijk waren ingeschreven mogen ner gens anders starten tijdens de Omloop. Gelukkig ben ik nu toch onderdak". Peter Gödde kan, na zijn fraaie overwinning in de Omloop vorig jaar, dus op nieuw voor eigen publiek laten zien waartoe hij in staat is. Over igens heeft de Bik-ploegleider laten weten dat hij de helft van zijn renners volgend jaar niet meer zal sponsoren. De Italiaanse ploeg - de selec tie voor de wereldkampioen schappen - voor de Omloop van Zeeuwseh-Vlaanderen is ook bekend geworden. Ploegleider van de Italiaanse formatie is Mario Ricci en de renners die in actie komen: Victorio Alceri, Roberto Cerut, Palmiro Massi- relli, Danielle Tinchelli, Angelo Tosona en Masino Reinatola. •De kans is volgens de organisa tors van de twaalfde Omloop van Zeeuwseh-Vlaanderen groot dat er tijdens de eerste etappe Terneuzen-Terneuzen vandaag wel eens een beslis sende slag kan vallen op het tra ject tussen Sas van Gent en Sluiskil waar op zeer korte af stand maar liefst een bedrag van ƒ375,- aan premies ligt te wach ten, geschonken door A&O- supermarkt Sluiskil van Jas de Caluwé en café Atlanta. Pen ningmeester Piet Roelands: „Dat tippelt er lekker in voor de renners. Daar zullen ze zeker voor willen fietsen Daar ver wacht ik dat de slag valt". (Van onze sportmedewerker) 's-HEERENHOEK - De sup portersclub van Jan Raas is en thousiast over het feit dat hun favoriet als eerstejaars prof is gekozen in de nationale ploeg die zal deelnemen aan het we reldkampioenschap op de weg in Yvoir op zondag 31 augustus. Het bestuur van de suppor tersclub heeft besloten om op die dag een bus te laten rijden naar Yvoir die om 7 uur 's- morgens vertrekt bij de kerk in 's-Heerenhoek. Allen die Jan Raas een hart onder de riem wil len steken tijdens de strijd om de regenboogtrui kunnen zich op geven bij een der bestuursleden van de supportersclub of bij Mo lendijk 12 in 's-Heerenhoek (tel. 01105-1396). (Van onze hockeymedewerker) HULST - Door een beter doelgcmiddelde - 11-1 voor Olympia en 8-2 voor Vlissingcn is het vetcranenteam van Olym pia uit Terneuzen winnaar ge worden van het mixed- veteranenhockey toernooi, dat gehouden werd door de mixed hockeyclub MHC Rapide uit Hulst. Uitslagen: Vlissingen - Olym pia 1-1Rapide II - Rapide 12-5, Vlissingen - Rapide II 3-0, Olympia - Rapide I 3-0, RapideI Vlissingen 1-4 en Olympia - Ra pide II 7-0. STAND SCHELDE DELTA KLASSEMENT NA DE RONDE VAN THOLEN: 1. T. Fase (St. Annaland) 89 punten, 2. P. Maas (Roosendaal) 79, 3. B. Brotie löudenbosch) 72, 4. A Tak (Oud-Gastel) 69, 5. P. Franken (Oosterhout) 69, 6. W. Lustenburg (Zuidland) 62, 7. B Geense (St. Philipsland) 59, 8. P. Gödde (Koewacht) 55, 9. J. Konings (Sprundel) 52, 10. A. v. d. Steen (Etten Leur) 48, 11. A. v. Overveld (Zegge) 47, 12. G. St. Nicolaas (Dordrecht) 43, 13. C. Spaans ('s Graven polder) 41, 14. M. Dohmen (Born) 40, 15. J. Akkermans (Zevenbergen) 38, 16. G. de Wit ('s Gravendeel) 37,17. L. v. Vliet (Honselersdijk) 36, 18. C. Maaskant (Zoetermeer) 35, 19. J. Jonkers (Oud-Gastel) 33, 20. G. v. 't Geloof (Oudenbosch) S3. STAND PLANTAGE KLASSEMENT NA DE RONDE VAN NISPEN: 1. A. v. Overveld (Zegge) 99 punten, 2. S. Aarts (Kruiningen) 77, 3. B. Broere (Óudenbosch) 75, 4. A. Tak (Oud-Gastel) 65, 5. B. Ge ense (St. Philipsland) 49, 6. G. v. 't Geloof (Oudenbosch) 39, 7. T. Fase (St. Annaland) 37, 8. J. Konings (Sprundel) 37, 9.' W. de Wilde (Oudelande) 3110T. Petit (Halsteren) 30, 11. S. Be rkhouwer (Stolwijk) 27, 12. L. Schenk (Huybergen) 26, 13. A. Verstijlen (St. Willebrord) 24, 14. A. v. d. Steen (Etten-Leur) 24, 15. J. Damen (Ulvenhout) 23, 16. S. Berkhout (Stolwijk) 20, 17. W. Lugtenburg (Zuid- land) 20, 18. A. v. Elzakker (Steenbergen) 20, 19. J. Jon kers (Oud-Gastel) 19, 20. M. Verboom (Ellewoutsdijk) 19, W. v. Stenis (Hoog Blokland) 19, T. Blom (Haarlem) 19,' G. St. Nicolaas (Dordrecht) 19. STAND VLAANDEREN KLASSEMENT NA np RONDE VAN GRAAUW, f P. Gödde (Koewacht) 159 pu„J ten, 2. H. de Jong (Goes) 92 3" A. v. d. Bunder (IJzendijke) ito' 4. G. v. 't Geloof (Óudenbosch! 81, 5. A. Verheezen (Bergen on Zoom) 79, 6. C. de Smit (Bier vliet) 75, 7. T. Fase (St. Anna- land) 72, 8. C. Spaans ('sGra- venpolder) 67, 9: J. Verbeeke (IJzendijke) 66, 10. J. Korum* (Sprundel) 64, 11. W. West- dorp (Kapelle) 60, 12. C. Ver. vaet (Walsoorden) 60, 13. y Verboom (Ellewoutsdijk) 56 14. J. v. Dijk (Ulvenhout) 56' 15. A. v. Overveld (Zegge) 55' 16. P. Franken(Oosterhout) 54' 17. W. v. Stenis (Hoog Blok! land) 52, 18. W. Jeremiasse W emeldinge) 49,19.'J.Danten (Ulvenhout) 48, 20. W. de Wilde (Oudelande) 46. STAND MIDDEN ZEE LAND KLASSEMENT NA DE RONDE VAN 'S HEER. ENHOEK: 1. C. Spaans ('sGravenpolder) 132 punten, 2. M. Verboom (Ellewoutsdijk) 95, 3. W. de Jong (Goes) 93,4. T. Fase (St. Annaland) 84,5.T, Huyzen (Kloetinge) 69, 6. A, Prinsen (Raamsdonksveer) 64, ipsland) 10. A. v. d. Bunder (IJzendljkej 60, 11. W. Lugtenburg (Zuid- land) 58, 12. J. Konings (Sprundel) 55, 13. P. Maas (Roosendaal) 55, 14. K. Fikto- rie (Bergen op Zoom) 53,15. J, Verbeke (IJzendijke) 53,16. G. v. 't Geloof (Oudenbosch) 47, 17. H. Nieuwdorp (Wemeldin- ge) 47, 18. S. Aarts (Kruinin gen) 46, 19.' J. Tolhoek (Yerse- ke) 44, 20. J. Damen (Ulven hout) 44. (Van onze sportmedewerker) HULST - In het kader van de "Braderie-Hulst 1975 houdt de toerclub Hulst zaterdag 23 en zondag 24 augustus snelheids wedstrijden op home-trainers die verreden zullen worden in de "Koffie-Shop" in het "Tref punt" in Hulst. Iedereen kan voor deze wedstrijden inschrij ven. en de inleg bedraagt f 1.— Voor dit bedrag mag de deel nemer de afstand - 250 meter- twee keer afleggen. De snelste tijd zal worden genoteerd, die dan na twee dagen eventueel in aanmerking kan komen vooreen gewonnen prijs. Na die twee da- gen zal een officiële jury alle tij den nog eens nalopen. De deel nemer met de snelste tijd ont vangt als eerste prijs een geheel verzorgde reis naar de wereld kampioenschappen wielrennen in België, die beschikbaar is ge- (Van onze sportredactie) BREDA - De proftour door Nederland, die gisteren ge start is, zal dit weekeinde Zuidwest-Nederland „aan doen". Morgen staat de etappe Goes-Goes op het pro gramma en zondag volgt dan Vlijmen-Vlijmen waarbij de karavaan een flink stuk door West-Brabant zal trekken. Om de wielerliefhebbers de gelegenheid te geven de ren ners te zien drukken wij hierbij de route-schema's van beide etappes af. Km 0 - tijd 12.00 - Gemeente Goes Grote Markt La., Langekerkstr., Klokstr., Ganzepoortstr., Ste- nenbrug l.a., Voorstad, kruising spoorweg Ockenburg, Kloe- tingseweg La., 's-Gravenpolderseweg Km. 6 - tijd 12.09 - Gemeente 's-Gravenpolder Goessestraatweg (prov. weg) r.a., 's-Gravenstr. l.a., Bossweide, Lenshoekdijk (prov. weg), 's-Gravenpolderseweg r.a., Hoonder- tdijk, Langeweegje Km. 10 - tijd 12.16 - Gemeente Kwadendamme Siguitsedijk l.a., Fransjesweg, Oudepolderdijk, Nieuweweg Km. 13 - tijd 12.19 - Gemeente Baarland Nieuweweg r.a., Helleburgstr. Km. 15 - tijd 12.22 - Gemeente Oudelande Helleburgstr., Lindestr. l.a., Burg. van Lierestr., Wilhelminastr. r.a., Zwinweg Km. 19 tija 12.27 Gemeente Ellewoutsdijk Zwinweg r.a., Grindweg, Van Tilburgstr. Km. 22 - tijd 12.31 - Gemeente Driewegen Van Tilburgstr. r.a., Smitsweg, Korteweg, Platteweg Km. 24 - tijd 12.33 - Gemeente Ovezande prov. weg Driewegen-Ovezande l.a., Hoofdstr., Kollaartsweg, Doornboomdijk, Kraayertsedijk r.a., 's-Heerenhoeksedijk Km. 26 - tijd 12.35 - Gemeente 's-Hecrenhoek Kuipersdijk, Molendijk, Heinkenszandseweg Km. 32 - tijd 12.41 - Gemeente Heinkcnszand Heinkenszandseweg, Dorpsstr., Stationsweg, Plattedijk r.a., Noordlandsedijk, Oude Vrooneweg La., Roversweg l.a., Nieuwe Kraaijertsedijk r.a., Schippersweg r.a. Coudorpsedijk Km. 41 - tijd 12.55 - Gemeente Nieuwdorp Coudorp l.a., Havenweg r.a., Oudedijk l.a., Korendijk r.a., Quar- lespoldersweg l.a., Jonker Fransweg r.a. Sloeveer l.a., Sloeweg l.a., Boomdijk Km. 50 - tijd 13.07 - Gemeente Nieuw en Sint Joosland Oude Dorp, Boomdijk r.a., Schorerpolder r.a., Sloeweg Km. 56 - tijd 13.15 - Gemeente Souburg Sloeweg, Rittemsestr. l.a., Oranjeplein, Paspoortstr. r.a., Vlis- singsestr. r.a. Rijksweg l.a., Havendorpseweg Km. 59 - tijd 13.19 - Gemeente Vlissingen Stationsplein, Prins Hendrikweg, Keersluis, Paul Krugerstr. r.a., Badhuisstr. l.a., Burg. van Woelderenlaan r.a., Bachlaan, Zwaanweg, Klaassesweg r.a. Km. 68 - tijd 13.31 - Gemeente Biggekerkc Valkenisseweg l.a., Dorpsstr. r.a., Kerkplein, Zoutelandseweg, Werendijke Km. 72 - tijd 13.36 - Gemeente Zoutelande Langedam r.a., Langstraat, Westkapelseweg Km. 76 - tijd 13.41 - Gemeente Westkapelle Grindweg l.a., Zuidstr. Markt, Zuidstr., Zeedijk, prov. weg naar Domburg Km. 81 - tijd 13.48 - Gemeente Domburg Schelpweg, Weststr., Markt, Ooststr., 't Groentje, Domburgse- weg Km. 86 - tijd 13.54 - Gemeente OostRapeile Domburgseweg r.a., Molenweg, Grijpskerkseweg Km. 89 - tijd 13.58 - Gemeente Grijpskerke Noordstr., Kerkring, Gasthuisstr. La., Schuitvlotstr., Middel- burgseweg Km. 91 - tijd 14.01 - Gemeente Buttinge Middelburgseweg, Walcherenseweg Km. 94 - tijd 14.05 - Gemeente Middelburg Walcherenseweg l.a., Laan der VN r.a., Sandberglaan, Seissingel l.a., Seisbrug l.a., Klein Vlaanderen r.a., Voldenjlaagte, Heeren- grachtbrug, Stadhuisstr. r.a., Noordstr., Markt, Lange Delft, Korte Delft, Damplein, Dam, Dwarskaai La., Beatrtxbrug r.a., Rotterdamsekaai l.a., Nederstr., Veerseweg KM. 102/- tijd 14.16 Gemeente Zanddijk Veerseweg Km. 104 - tijd 14.18 Gemeente Vcere Veerseweg, Oudestr. l.a., Markt l.a., Kade Langdam r.a., Polre- dijk, Dorpsdijk r.a. Km. 109 - tijd 14.25 Gemeente Vrouwenpolder Veersegatdam r.a. Km. 113 tijd 14.27 Gemeente Kamperland Veersegatdam r.a., Schotmansweg, Ruiterplaatweg r.a., Westha- vendijk, Oosthavendijk r.a., Felixweg r.a., Westdijk l.a., Willem- poldersedijk r.a., Noordstr., viaduct, Provinclaleweg, Wisse- kerkseweg, Dorpsdijk Km. 133 - tijd 14.57 - Gemeente VVissekerke Dorpsdijk (afrit), Noordeindstr., Dorpsdijk r.a., Zuiddijk l.a., Magasjesweg l.a., Emelissedijk, Colijnsplaatseweg Km. 143 - tijd 15.13 - Gemeente Colijnsplaat Havelaarstr. l.a., Voorstr. r.a., Havenstr., Oost Zeedijk, Veerha ven l.a., kruising prov. weg. Km. 148 - tijd 15.20 - Gemeente Kats Noordlangeweg r.a., Dijkstr. l.a., Jonkvrouw Annadijk, viaduct, Parallelweg Km. 153 - tijd 15.27 - Gemeente Katsevecr Parallelweg l.a., Langeweg Km. 155 - tijd 15.30 - Gemeente Wiihelminadorp Brug r.a., Oosthavendijk l.a., Krukweg r.a., Kattendijksedijk l.a. Km. 164 - tijd 15.45 - Gemeente Goes Ringbaan Oost r.a., Louise de Colignylaan r.a., 's-Heer Elsdorp- weg'l.a., Bergweg (passering finish, eerste doorkomst), Dussel- dorpstr. l.a., De Graafstr. r.a., 's-Heer Elsdorpweg, Zomerweg r.a. Km. 165 - tijd 15.47 Gemeente Kloetinge Kon. Julianastr. l.a., Prinses Irenestr. r.a., Schimmelpenninckstr. l.a., Kapelseweg, Goesestraatweg l.a. Km. 172 - tijd 15.55 - Gemeente Kapelle Weststr., Kerkplein, Ooststr., Wemeldingseweg Km. 175 - tijd 16.00 - Gemeente Wemefdinge Wemeldingseweg, Kerkweg r.a., Hoogeweg r.a., Landzicht, Stel- hoeve l.a., Noorddijk, Kattendijksezeedijk l.a. Km. 180 - tijd 16.07 - Gemeente Kattcndijke Kattendijksedijk l.a. Km. 182 - tijd 16.11 - Gemeente Goes Ringbaan Oost r.a., Louise de Colignylaan r.a., 's-Heer Elsdorp weg l.a., Bergweg (passering finish, tweede doorkomst), Dussel- dorpstr. La., De Graafstr. r.a., 's-Heer Elsdorpweg, Zomerweg r.a. Km. 185 tijd 16.15 - Gemeente Kloetinge Kon. Julianastr. l.a., Prinses Irenestr. r.a., Schimmelpenninckstr. l.a., Kapelseweg, Goesestraatweg Km. 192 - tijd 16.23 Gemeente Kapelle Weststraat, Kerkplein, Ooststraat, Wemeldingseweg Km. 195 tijd 16.28 Gemeente Wemeldinge Wemeldingseweg, Kerkweg r.a., Hoogeweg r.a., Landzicht, Stel- hoeve l.a., Noorddiuk, Kattendijksezéedijk Km. 199 - tijd 16.35 - Gemeente Kattendijke Kattendijksedijk Kattendijksedijk l.a., Ringbaan Oost r.a., Louise de Colignylaan r.a., 's-Heer Elsdorpstr. l.a. Km. 202 - tijd 16.40 - Gemeente Goes Bergweg: FINISH. VLIJMEN-VLIJ MEN Km. 0 - tijd 10.30 - Gemeente Vlijmen Opstellen Plein richting Catharinastraat, start reclamekara vaan, start tourrenners met begeleiders enz. Plein, Catharina straat over Kennedybrug r.d., Vendreef, einde weg l.a., Nieuw- kuijkseweg over kanaalbrug richting Helvoirt, Helvoirtsestraat Km. 7 - tijd 11.10 - Gemeente Helvoirt overweg over, Torenstraat r.d. kruising Rijksweg oversteken richting Haaren Molenstraat, Helvoirtseweg Km. 11 tijd 11.15 - Gemeente Haren Kerkstraat voorbij de kerk l.a. richting Esch via Driehoven l.a., Haarensedijk richting Esch-Boxtel weg blijven volgen einde weg r.a., Driehoeksweg richting Boxtel-Oisterwijk via Oisterwijk- sedreef Km. 16 tijd 11.23 Gemeente Oisterwijk overweg over r.a. Terburgtweg La. Gemulhoekenweg, 2e weg r.a. Scheepersdijk, Burgem. Vogelslaan, einde weg l.a. Moergestel- seweg, einde weg l.a. Tilburgseweg voor de kerk r.a. Kerkstraat r.a., Schoolstraat over viadukt r.a., Heuvelstraat, Biestsestraat, brug over Wilhelminakanaal Km. 25 tijd 11.38 Gemeente Biest-Houtakkcr 1. aanhouden, Hakvoortseweg, Paardenstraat Km. 30 tijd 11.41 Gemeente Hilvaarenbeek r.a. Doelenstraat 1. aanhouden richting Goirle, Goirlesedijk, Be- eksedijk l.a., richting Riel-Alphen Km. 37 tijd 11.53 - Gemeente Goirle via Kerkstraat richting Turnhout, Bergstraat kruising over daarna r.a. Parallelweg, Spoorbaan La. Rielsedijk richting Riel Km. 41 - tijd 11.57 - Gemeente Riel Goirleseweg einde weg l.a., Kerkstraat overweg Brakel, einde weg l.a. Groedetiid Km. 48 tijd 12.06 Gemeente Alphen Raadhuisstraat let op r.a. Willibrordusstraat r.a. Molenstraat, meteen l.a., Chaamseweg, Alphensebaan einde weg r.a. Km. 55 tijd 12.25 Gemeente Chaam Baarlenseweg r.a., Gilzeweg Km. 64 tijd 12.27 Gemeente Gilzc Biestraat, Baveiseweg recht door Km. 71 tijd 12.37 Gemeente Bavel Roosbergseweg einde weg l.a. richting Ulvenhout over viadukt bij kruising ANWB-bord l.a. Km. 72 tijd 12.59 Gemeente Ulvenhout Dorpstraat, Molenstraat bij splitsing rechts aanhouden richting Strijbeek na plm. 4 km r.a. Marktweg r.a. Galderseweg bij krui sing La. Km. 80 - tijd 12.50 - Gemeente Galder Ballemansweg, Hazeldonkstraat over viadukt Noordhoekse- straat brugje over let op l.a. Km. 85 tijd 12.57 Gemeente Rijsbergen Oekelsestraat, Schriekenweg 1. aanhouden, Oekelsebaan einde weg r.a. Km. 92 tijd 13.06 - Gemeente Zundert Meirseweg l.a. Burg. Manderslaan einde weg r.a. Wildertsedijk kruising over Prinsenstraat, Ruchpenseweg l.a. Schijfsebaan einde weg l.a. Km. 102 tijd 13.20 Gemeente Sehijf St. Antoniusstraat weg volgen Hoeksestraat bij café Jagerslust r.a. Achtmaalsebaan, Roosendaalsebaan La. Km. 111 tijd 13.33 Gemeente Roosendaal Gordelweg r. aanhouden over viadukt einde weg r.a. Pres. Ken- nedylaan r.a. onder viadukt Kroevenpoort l.a. richting Wouw. Onder viadukt markttunnel door Burgm. Freijterslaan onder viadukt Westpoort rechtdoor, Heirweg 1. aanhouden Vroenhout- seweg einde weg r.a. Km. 118 - tijd 13.42 - Gemeente Wouw Roosendaalsebaan r.a. Nieuwstraat, Moerstraatseweg r.a. Helle- gatsestraat l.a. Km. 123 tijd 13.50 Gemeente Moerstraaten Steenbergsestraat r.a. Gagelweg, Prinsenbosweg 2e straat r.a. :asfaltweg) Brandseweg r.a. Kleinespellestraat direct l.a. Nieu- webiezenweg einde weg r.a. Roosenaaalseweg, Vroenhoutseweg le straat l.a., Holterbergsestraat r.a., Holterbergsedijk r.a Stoofweg Gastelsveer (baileybrug over) richting Oud- en Nieuw-Gastel. Km. 138 tijd 14.13 - Gemeente Oud-Gastel l.a. richting Fijnaart, Rijpersweg over brug de Dintel, Ravitaille ring op 142 km over brug de Dintel, via Markt-Dorpstraat einde weg l.a. Km. 144 tijd 14.23 - Gemeente Fijnaart richting Heijningen, Molenstraat 1. aanhouden, Oude Heijnings- edijk voor ANWB-bord rechts naar beneden r.a. Heijningseweg over brug einde weg r.a. richting Oudemolen-Klundert over de dijk Stadsedijk einde weg Drogedijk l.a. richting Klundert. Km. 154 tijd 14.38 - Gemeente Zwingelspaan r.a. Zwingelspaansedljk einde weg l.a. Km. 158 - tijd 14.44 - Gemeente Klundert Stoof dijk, Oliemolenstraat brug over Kaai Hoogstraat, Blauwes- luisdijk, rechtdoor Tol-Langeweg en de J. W. Frisostraat vervol gens zie bijgevoegde schets richting Moerdijk brugje over 110001» Vaart Km. 169 tijd 15.04 Gemeente Moerdijk einde weg l.a. richting Haven, Havenkant r. aanhouden. Rijks weg onder klein viadukt door (spoorlijnen 2x weg langs de dijk volgen Km. 179 tijd 15.19 Gemeente Hoge Zwaluwe Flierstraat r. aanhouden Nieuwlandsedijk, Kerkstraat, Dorp straat, Loonsedijk, Gaete, Raadhuisstraat Havenstraat, Spoor straat bij bordje doorgaand verkeer 1. de dijk blijven volgen Hellekantsedijk bij kruising r.a. Watertorenstraat einde weg l.a Km. 183 tijd 15.21 Gemeente Made Zuideindsestraat r.a. v. Gilslaan le weg l.a. Crullaan einde weg r.a. Godfried-Schalckenstraat over brug 1. afbuigen daarna ra Haasdijk richting Den Hout Km. 187 tijd 15.26 - Gemeente Den Hout Hespelaar, Houtseheuvel, Vrachelsestraat over brug einde weg l.a. Km. 191 tijd 15.39'— Gemeente Oosterhout Wilhelminalaan brug over einde weg r.a. Bredaseweg bij stop lichten l.a. Ridderstraat bij alle stoplichten recht oversteken Hoogstraat viadukt over r.d. kruising over richting s- Gravenmoer Km. 195 tijd 15.37 Gemeente Oosteind 's-Gravanmoer Prov. weg Oosteind, Wilhelminalaan Km. 198 tijd 15.42 Gemeente 's-Gravenmoer r.a. Hoofdstraat, Kleine Dongenseweg l.a. Meester Janseweg r a (V aartweg) Km. 201 tijd 15.46 Gemeente Vaart r.d. richting Tilburg-Loon op Zand via Nieuwe weg kruising recht oversteken richting Loon op Zand Km. 205 tijd 15.57 Gemeente De Moer Middelstraat r.d. langs de r.k. kerk Km. 209 tijd 16.00 - Gemeente Loon op Zand Bergstraat onder viadukt (Bergein 1974) door r.d. Kerkstraat. Oranjeplein richting Udenhout Kloosterstraat, Loonsehoek weg blijven volgen einde weg l.a. richting Drunenseduinen le straat r.a. Landbouwweg Oude Bosbaan weg blijven volgen bij rus tende Jager door de bocht le weg l.a. Runsvoort, de Heikant, weg blijven volgen bij einde weg (kruising) l.a. richting Cromvoin Nieuwkuijksestraat weg blijven volgen over kanaalbrug r.d- richting Nieuwkuijk Km. 228 - tijd 16.28 - Gemeente Nieuwkuijk St. Joristraat einde weg r.a. richting Vlijmen weg volgen ondet viadukt door r. afbuigen Wolput Km. 230 tijd 16.35 7- Gemeente Vlijmen bij splitsir 3 1. aanhouden Achterstraat tot aan parcours r.a. Kar- restraat La. De Akker. Finish passeren en nog een gehele ronde ai te leggen alvorens te finishen. Jazz-Bilzen (drie dager el) middag jazz en foil cefde dit jaar de anti-c pas toen het festival al ee v'as afgelopen. Op een ve 111 verveld naast de festh tootte een boer toen me choenen tegen een roerl< haam aan, naar later blei ijk van een 21-jarige Li uirger. Druggebruik mo estivalbezoeker, die vori vergeefs een ontwent tuur onderging, fataal zi verden, zo werd in Bilzi •oncludeerd. Een andere oorzaak is ondanks de •ichte onderzoekingen tot iog niet vastgesteld. „Ik voel me zo alleen 1 lat ik zou kunnen stervei aatste woorden, waarme nuzikant John Cale zich iagavond na een indru tend optreden voor de r bon op de planken van h iium gooide illustreerd passende wijze de so aoodschap, die festivals van Bilzen de kritische schouwer, te bieden b Verbeten zingend, piano- taarspelend haalde Cal zonder al te veel uitscl verlopen Bilzenfestival er langdurige en allesdt kende stortbui, er weer l op. Cale's optreden kw overtuigend over, dat zijl ongecontroleerde en agrf instrumentenbehandelinj wanhopige gelaatstrekke van een geestelijk gest: onmogelijk kunnen word gedaan als goedkoop efi lag. Het was duidelijk g Voor zover dat al niet u teksten op te maken viel, treerde Cale met zijn hel schijning in welke situat: mensen - niet in de I plaats zijn eigen publiek in werkelijkheid bevinde het gemis aan menselijke 1 te, gevoelens en contacter commerciële verzakelijkt reld kunnen leiden tot zaamheid, passiviteit en gebruik. Popfestivals - het is bel laten nog slechts weinig h< de optimistische idealen, uit ze nog maar enkele jar leden zijn ontstaan. Het f van Bilzen, qua programi met twee dagen kwalite uitgegroeid tot het groot het vasteland, vormt c geen uitzondering. Gedai loos worden er de steriel lukten uit plastic en 1 weggooi verpakkingen j sumeerd, even gedacht worden bomen, struiki landbouwprodukten er v tigd. Het protest is er pas; op enkele honderden van de festivalwei lever< Bilzer amateurconcours pleintje in het centrum op een confrontatie op m«j kosmisch -muzikaal rondom de Bredase percu: elektrische knoppen- Adrie Heere. De jury had het er maar lijk mee. Vorig jaar verovc veelal onder de merknaar Sound opererende Heere •net violist Jacques van P een eerste plaats. Vanw irisse presentatie, zo mei jury. Dit jaar werd hij (nu rend met de Ooster drummer Karei Vermei? eens geklasseerd. Over de muzikale kw van de elektronische gelu tronen, die Heere uit zijn 1 tevoorschijn tovert is - toegegeven - moeilijk ooj [Wdl horen m 'n oren Rut (Ln mei yjn het Rewone ic

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 14