WAN ALLE PROVINCIALE n ior identen in V.S.: DIA Gesprek over Braakmr~"haven toegespitst op inflatie 1 ï0—32; Doré: ®TOte Vergunning WMZ voor uitbreiding waterwinning in Haamstede WERFKAMPEN HIELD JAARLIJKS TUINFEEST Bevolking Goes tevreden over gemeentelijke voorlichting HAVENSCHAP TERNEUZEN: Definitieve vormgeving Sloegebied op komst over WOMMISSIE AD VISEER T OPENBAARHE TD \Nu spoedig iverbetering riolering iLewedorp Uitslagen van schietingen Boek over historie van Rilland-Bath stad streek HnBassnraiË Middelburq M ASSEE - GOES UITGEBREID CONCERT IN BAARLAND Countrv-avond in Ooe» Goes Jitbreiding begraafplaats Kruiningen ORGELCONCERT IN GOES DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1975. Indent) ree cultuurraden, enkele gewestelijke ontwikke- Bn god-weet-wat-voor ast er zorg voor moeten |nië, een federaal Vlaande- li een federaal Brussel. In lel bezitten zij namelijk de dus na een grondwetwii- in die zin zou hun positie i maar versterkt worden lamingen willen daarvan irlijk niets weten. Zeker is fier geval dat tal van in de tpen jaren gecreëerde re- fsinstellingen geen oplos- oetekenen voor 's lands Jiunotaire problemen en lie nieuwe grohdwetwijzi- lonvermijdelijk is. Tevoren .fe communotaire strijd ech- Irder escaleren, zeker nu de extremisten aan beide kan- un slag willen slaan bij de enteraadsverkiezingen die 76 worden gehouden in Be- De Walen willen bij die ge- Jieid Brussel voorgoed ver in, zo heeft de leiding van Front der Francophonen niet onder stoelen of ban- %estoken. ussen is de gewestvorming 'rie (Wallonië, Vlaanderen ussel) al aardig op weg. in i fase zijn de gewestelijke gdheden verdeeld over straden, ministeriële comi- tzovoorts. De tweede fase is ingegaan met het opstel en gewestelijke begrotin- voor Vlaanderen, Wallonië russel volgens een verdeels- 1, 51-39-10, waarbij reke- is gehouden met de belas- intvangsten, de opper- te en de bevolking van elk rat. In totaal gaat bet om een ag van ruim 45 miljard' c. Vlaanderen blijkt het toekomende bedrag vooral |bben besteed aan huisves- ziekenhuisbouw en eco- ische expansie, zoals de uit- ng van nieuwe industrie- •inen en als subsidie voor é-investeringen. Wallonië t de nadruk gelegd op het in euw tot ontwikkeling bren- van oude industriegebieden .tadskernvernieuwing, ter- Brussel het bedrag veelal t besteed aan huisvesting en svcrnieuwing (enorme gel- slindende prestige-bouw). Ingzamerhand zal nu ook de |g ter sprake komen hoe Be er straks moet gaan uitzien, air of federatief met twee of Leidinggevende politici feilen het probleem voorals- J Tot na de gemeenteraads- liezingen van 1976 zal het |r in de ijskast blijven want t moeten de gemeentelijke ndelingsplannen van de mi- br van binnenlandse zaken hel nog in het parlement en - de kiezers worden ge- |:ht. Tot dan blijft België dus voortbestaan, al beweren n dat België eigenlijk niet i bestaat. JAN SCHUS len. Afgestudeerden die het ilijk hebben kunnen over- op uitstel van betaling re en. Andere studenten gaan er failliet om hun schulden ;e wissen en met een schone >an een carrière te kunnen nnen. Sommige studenten leren zich te verschuilen ter het verweer dat het on- vijs dat zij hebben gënoten de moeite waard was en be- ildigen de universiteit van prestatie. lig dat mevrouw Betty Ford nevrouw Margarette Rocke- er eraan waren gaan lijden lllen Frankfort, schrijfster „Vaginal Politics" en auto- it op het gebied van de ge elheid van de vrouw, vol) de media toch in hun repot' gefaald hadden, omdat zi) - hadden ingehaakt op d jdvraag rond borstamputa- ontketend door het Nation leer Institute in een rappot de operatie op mevrou 'd. Wij moeten onszelf afvragen irom dingen die met leven er d te maken hebben, met ern- ;er in de media aan de oro •den gesteld", aldUë ttW uw Frankfort. iVan een onzer verslaggevers jUDDELBURG De vaste I commissies, die het provinci- I pi bestuur ten dienste staan, I moeten allemaal openbaar I «orden. Een ontwerpvoorstel I van deze strekking wordt bc- I handeld «P de vergadering I vin de commissie ad hoe be- I siuur-bestuurden, die gehou den wordt op dinsdag 26 au gustus om 15.00 uur in het provinciehuis. De provincie kent twee soorten vaste commissies: de commissie van voorbereiding voor de vergaderingen van provinciale staten en de com missie van advies en bijstand ten behoeve van gedeputeerde staten. De eerste soort com missie was reeds openbaar. Volgens de commissie ad hoe bestuur bestuurden moeten ook de commissies voor advies en bijstand openbaar gaan worden. De commissie ad hoe be- stuur-bestuurden. stelt de pro- vincïale staten voor met het openbaar maken van de com missie voor advies en bijstand niet te wachten totdat de sta ten alle adviezen hebben ont vangen, die de commissie ad hoe bestuur-bestuurden moet uitbrengen. De commissie van advies en bijstand zullen in de toekomst toch nog wel in beslotenheid kunnen vergaderen. De missie ad hoe stelt na, n voor dat de vergaderingen oe- sloten kunnen zijn wanneer tenminste drie leden deze be slotenheid wensen. Bovendien kan geheimhouding worden opgelegd over de zaken, die in besloten vergaderingen wor den behandeld. (Van een onzer verslaggevers) LEWEDORP Het £e- I meentebestuur van Borsele terwacht dat de verbetering i de riolering in Lewedorp I spoedig haar beslag zal krij gen. Het werk waarmee onge- I veer een half miljoen gulden 5 gemoeid is aangemeld voor I subsidie in het kader van de I unrullende werkgelegen- beid. Leweoorp zal het eerste I top zijn dat aangesloten zal I worden op de nieuwe perslel- naar de Westerschelde. IDat zei burgemeester H.E.M. I van Waes tijdens de in Lewe- I dorp gehouden contaetbijeen- I komst Van het gemeeartebe- I stuur. Burgemeester 'en wet- I houders hebben voorts de mo- 1 gelijkheid in studie om een Iballonhal over het zwembad eplas aan te brengen, I waardoor het bod ook in de I winter gebruikt zal kunnen worden. Burgemeester van i merkte op dat Lewe- behoefte heeft aan een I nieuw bestemmingsplan, aan- 1 gezien de huidge bouwgrond "i;wel volgebouwd is. De uit- I breiding zal naar alle waar- s'hijnlijkheid achter de wijk Kraayert verwezenlijkt I moeten worden. Nabij het bi jstaande sportveld zal een I ;™e|k veld worden aange- Verscheidene aanwezigen I spraken de wens uit dat Le- I ™cro vermeld wordt op de I richtingborden bij de afslagen I van de rijksweg, de praktijk I tot namelijk dat velen die in |oe streek niet goed bekend 195 weg naar Lewedorp I Bet weten te vinden. btarkien TERNEUZEN, 20 augustus I- Per stuk: slab 2 25—27 inkook A2 105—134. B2 I afwijkend 2530: groene lorntommers 18—35. Per bos: I ™'en 36. Per kilogram: aard appelen: Sirtema: grof 41 IL grote 28—30: Bintjes: on- |«M0: kroten 16—39: prei andijvie 45; prinsesse- «tn 69—98: rabarber 73; 10- I a 58—71, A2 51—66: B «-'2: B2 61. c 42. C2 42— P1 savooiekool 51—69: rode ooi 15—43: spitskool 67; Ifmsnijbonen: 2 134: stoksnij- )ntr: 2 145-M47; stoksnijbo p krom 9°i «ien: 2 34— - ter doos: bramen 59; aard-I «eren- 2 65-83. WES-KHa BBEND1.TKE, 201 ■'Sustus Bramen (4 kg per I en II 148161. bramen 'loos I 3646, doornloos 11 Groenten: per stuk:: '4a 31—32- komkommers s ir rooi 5 per kr. 137, 6 kr. 85. atw. 26, per bos: den 93—98, per kg: aard en bonken 37—42, grote r-J». drielingen 9—12, kriel tomaten A 36—43. B D 36—42. dubb. pr.bo- ffi 19a IIX 82—120. II r-T/' sniibonen II 50—109. ..'"kbonen I 114—123- II 24— I P'ibonen I 100 vode- 23—2a, groene sav. kool |w' andijvie 37—62. rabar- InkM uien 44-47- au" feótenl^ 185-20''- B 5', U6-V 41~43- 17 23, prei 1 In O (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Sinds gisteren lijkt er nog een hard nootje gekraakt te zullen moeten worden, voordat definitief een overeenkomst kan worden gesloten tussen het havenschap Terneuzen en Dow Chemical over de aanleg van de Braakmanhaven en industrieterrein op de mosselbanken. De raad van bestuur van het havenschap Terneuzen heeft zich gis teren namelijk niet kunnen verenigen met dat onderdeel van de ontwerp-overeenkomst, waarin bepaalde financiële vergoedingen aan Dow worden geregeld. Kort en goed wenst het be stuur van het Temeuzense ha venschap, dat er hardere af spraken gemaakt worden om de gevolgen van de geldont waarding op te vangen. Zoals bekend heeft DOW met de regering een raamovereen komst gesloten over de inpol dering van de mosselbanken en de aanileg van de Braak manhaven met bijkomende werken. Deze raamovereen komst moest op onderdelen nog niader warden uitgewerkt in een overeenkomst tussen ander andere DOW en het ha venschap Terneuzen. De twee Kernpunten hierbij zijn, dat DOW de gehele investering betaald en ook het grootste deel van de exploitatielasten voor zlj-n rekening neemt. Het havenschap zal DOW echter elk jaar een deel van de ha vengelden geven, waarvoor een bepaalde formule is ont worpen. DOW krijgt cte helft van de ontvangen havengelden van de Braakmanhaven alg er op een jaar niet meer dam 1 miljoen binnenkomt, 60 pro cent als de Braakmanhaven per jaar een tot anderhalf mil joen oplevert. 70 procent alls de opbrengst anderhalf tot twee miljoen per jaar zou zijm en 80 procent als er meer dam twee miljoen zou binnenko men. Deze getallen leverden op zichzelf voor de raad van bestuur gisteren geen proble men op. Onoverkomelijk bleek de passage, dat „genoemde mi nimum- en maximumbedragen in onderling overleg tussen partijen gewijzigd kunnen worden". Veranderingen in deze bedragen zouden nodig kunnen zijn als gevolg van de geldontwaarding. Maar zoals dé mogelijkheid tot wijziging van deze bedraigien nu in de ontwerp-overeenkomst was vastgelegd, was dait volgens de leden van de raad van bestuur veel te vrijblijvend. Het zou op deze manier alleen maar ivumien leiden tot narigheid en vervelende verhoudingen. In de overeenkomst met DOW diende veel scherper te wor den geformuleerd, dat gevol gen van de geldontwaarding op de een of andere wijze opgevangen moesten wor den. Directeur Blok vam het ha venschap deelde de vergade ring mee, dat de huidige vage formulering een uitdrukkelij ke wens was geweest van DOW. HS'j had ervoor gestre den, dat in de ontwerp-over eenkomst een inflatiecorrectie opgenomen zou worden. Hij wilde als norm de inflatiecor rectie die gold voor de gnoot- nandelsprijzen. Dat was vol gens directeur Blok een billij ke norm. DOW had er edhter niet van willen weten. Direc teur Blok ap zijn beurt had de gehele overeenkomst niet aan dit punt willen ophangen. De raad van bestuur bleef na de ze verklaring bij hiaiar stand punt, diat er hoe dan ook scherpere afspraken op dit punt tot stand moeten komen. De rest van de ontwerp-over eenkomst leverde bij de leden van de raad van bestuur geen problemen op. Het dagelijks bestuur werd gemachtigd de zaken verder af te wikkelen. Volgens voorzitter A. Raland zou de overeenkomst met DOW en andere belangheb benden zoals het waterschap in de tweede helft van sep tember zijn beslag moeten krijgen. I v3" h! A Ter §eleger>heid houdt i U?-iarig bestaan gin» «"ninklijke vereni- volk I, J?, v°lk Voor het au- !,ldde,bu''g °P vrijdag Kn Hs V3n 20 tot 22 uur .jvcentie in rant '""'ie m Middelburg. (Van een onzer verslaggevers; GOES De watermaat schappij Zuid-West-Nederland (W.M.Z.) te Goes heeft van de minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne vergunning gekregen om meer water aan de bodem te onttrekken in de duinen te Haamstede. De W.M.Z. zal nu in de duinen van Haamstede per jaar ten hoogste 2,5 miljoen kubieke meter water aan de bodem mogen onttrekken. Aan de vergunning heeft de minister echter de volgende voorwaarde verbonden: alles wat de W.M.Z. meer per jaar aan de bodem onttrekt dan 1,1 miljoen kubieke meter water, meet de maatschappij zo spoe dig mogelijk door middel van waterinfiltratie weer in de bo dem van de duinen terubren- gen. Die infiltratie moet in elk geval voor juli 1979 een feit zijn. De W.M.Z. had in 1970 al ve; ming gevraagd om meer water in Haamstede te mogen onttrekken. Een aantal bezwa ren. dat tegen deze plannen werd ingediend, heeft de mi nister niet aanvaard. De minister heeft bij de verlening van de vergunning verder een voorwaarde ge schrapt, die nog wel was op genomen in de ontwerpver- gunning en waartegen door de W.M.Z. het „onaanvaardbaar" was uitgesproken. Volgens de ontwerp-vergunning zou er namelijk een begeleidingscom missie worden ingesteld, die richtlijnen zou gaan opstellen voor de opzet en uitvoering van het infiltratieproject van de W.M.Z. in de duinen van Haamstede. De watermaat schappij zou zich bij voorbaat moeten houden aan die toen nog onbekende richtlijnen. In de uiteindelijke vergunning is die gebondenheid van de W.M.Z. aan de richtlijnen van de commissie verdwenen. In plaats daarvan staat er nu, dat de minister van Volksgezond heid en Milieuhygiëne richtlij nen kan geven voor de opzet en uitvoering van de infiltra- tiewerken aan de W.M.Z. en dat de minister hierbij geadvi seerd kan worden door een begeleidingscommissie. In deze commissie zijn dan vertegen woordigd de commissie Grondwaterwet Waterleiding bedrijven, het Rijksinstituut voor de Drinkwatervoorzie ning, de hoofdingenieur-diree teur voor de Landinrichting in Zeeland en. twee personen die door het provinciaal bestuur van Zeeland worden aangewe zen. Van een onzer verslaggevers) GOES Burgemeester mr. F.G.A. Huber zal op vrijdag 5 september in Goes de nieuwe uitbreidingen van de konink lijke handelmaatschappij wed. J. C. Massee en Zoon B.V. in gebruik gesteld. De uitbreiding omvat een vergroting van de magazijn ruimte met 1750 vierkante meter en die van de toonzaal tot duizend vierkante meter. Een en ander is gepaard ge gaan met een reorganisatie van de magazijnen en de ver fraaiing van de toonzaal. (Van een onzer verslaggevers) BAARLAND Zaterdag 23 augustus zullen de muziekge zelschappen Con Amore uit Hoedekenskerke en Prinses Ju liana uit Baarland op het slot in Baarland een concert geven. Het concert dat om 19.30 uur begint staat onder leiding van dirigent J. Kruys Voorbergh. Bij slecht weer wordt uitge weken naar de gerestaureerde boerderij De Stene Poorte. (Van een onzer verslaggevers) GOES Vrijdagavond 22 augustus treedt ln de Delta Blues Club in het ontmoe tingscentrum De Veste ln Goes de country-folk-blues- groep Aiemenassus op. Het is het eerste optreden van de sinds kort geformeerde groep. De bezetting bestaat uit Jan Proos. Wini Proos en Peter Dieleman. Aanvang 20.00 uur. Bestuursschool Het alge- neen bestuur van de Be stuursschool Zeeland houdt op woensdag 27 augustus om 14.45 uur in het Goese stad huis een vergadering. Op de agenda staan o.m. de vaststel ling van het honorarium van de docenten, de vaststelling van het schoolgeld en de be groting 19751976. (Van een onzer verslaggevers). VLISSINGEN In de zeer nabije toekomst zullen de le den van de raad van bestuur van het havenschap Vlissingen moeten beslissen over de defi nitieve vormgeving en inrich ting van Sloezeehavenindus- triegebied. Dit deelde voorzit ter A. Kaland gisteren mee op de vergadering van de raad van bestuur van het haven schap Vlissingen, die werd ge houden ln het Vlisslngse stad huis. Een ambtelijke werkgroep gaat de huidige inrichting het Sloegebied nog eens kri tisch toekijken. Voorzitter Ka- land zei te hopen dat deze werkgroep snel met haar rap port zal komen want de zaak begon wet te dringen. ïEerbij speelde in elk geval de voor genomen aarileig van een nieu we insteekhaven een rol. Bur gemeester G van Wiaes van Borsele wenste terughoudend heid in de reservering vain du- -e grond voor aanleg van voorzieningen als hoogspan- ningsleidingen. Hij wilde die terughoudendheid zolang niet zeker was hoeveel dure grond voor dergelijke voorzieningen inderdaad nodig was. Dat de definitieve vormgeving en in richting van het Sloegebied aanstaande was, verheugde de heer Van Waes. Want dan kon nu eens daadwerkelijk begon nen worden met de aanleg van de nodige groenvoorzieningen. Het hawenschapbestuur stond ook even stil bij het aanstaan de gesprek tussen het dage lijks bestuur en B, en W. van Middelburg overtoetreding van Middeülburg tot het haven schap. Burgemeester Van Waes vroeg, of Middelburg zijn industrieterreinen dan diende in te brengen.Duidelijk werd, dat het havenschap vol gens de huidige regeling in een bepaalde gemeente be heersgebied moet hebben lig gen voordat zelfs sprake kan zijn van toetreding van die bewuste gemeente. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN B. en W. wan Reimerswaal vragen de raad een krediet van i' 252.000,- beschikbaar te stel len voor de uitbreiding van de begraafplaats in Krabbendij- ke. Na aftrek van de DACW- suibsidie blij'ft voor rekening van de gemeente f 133.500.- De uiitbreidingswerkzaamhe- den omvatten de ophoging van het terrein, verruiming van de parkeerplaats en het aanbren gen van een asfaltverh-arding op de hoofdpaden. (Van een onzer verslaggevers) RILLAND De bewoners van de verpleeginrichting De Werfkampen in Rilland-Bath hadden zich gisteren geen beter weer kunnen wensen voor hun jaarlijkse tuinfeest. Daardoor bood het evene ment een vrolijke aanblik van bejaarden en kinderen die zich opperbest vermaak ten met allerlei behendig heidsspelen, muziek en een gekostumeerde voetbalwed strijd. De patiënten genoten zichtbaar van het feest, dat door de evenementenoommis- sie van het tehuis op touw was gezet. Voor het tuinfeest was ook een aantal leerlin gen van de lagere school uit Rilland uitgenodigd. Dezen lieten zich bij de verschillen de kraampjes niet onbetuigd. In de avonduren droeg de muziekvereniging Rillandia ertoe bij dat bet tuinfeest van de Werfkampen in alle opzichten geslaagd kon wor den genoemd. (Van onze correspondent) s-HEERENHOLK - KWA- DENDAMME De handboog vereniging „Vios" gaf een schieting op de beide staande wippen. Er waren 52 schutters van 12 sociëteiten aanwezig. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande, de ze schoot ook de eerste zijvo gel: 2e zijvoigel C. v.d. Guchte van Spes-Nostra uit Ovezande; le bovenikal J. Rentmeester van Wiiliem-Tell uit Ovezande; 2e bovenka! G. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; le oriderkal A. van Loo van Vooruitgang uit Kwadendam- me; 2e onderkal C. Steenbak ker van Victoria uit Kwaden- damme, bij loting; le klep J. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heerenlhoek; 2e klep C. v. d. Gucbte van Spes-Nostra uit Ovezande; 3e klep Jac. West/veer van Edele-Handtooog uit Oudelande: 4e klep A. de Jonge - Rijk van Willem-Teil uit Ovezande; meeste kleine vogels G.M. Geènse van Eens gezindheid uit 's-Heerebhoek; 11 vogels. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel C. Reonijn van Spes-Nostra uit Ovezande; 2e hoofdvogel M. Repkens van Victoria uit Kwadendamme; le zijvogel Jer. Vette van Concordia uit 's-Heerenhoek; 2e zijvoigel C. Wouterse van Victoria uit Kwadendamme; 3e zijvoigel J.A. Rijk van ADLM uit Kwadendamme: 4e zijvog»! P.J. Traas van Vios uit 's-Heerenhoek; le kal M. Verdonk van Concordia uit 's- Heerenboek; 2e bal Job. Koens van Victoria uit Kwa dendamme; 3e kal P. de Baar van Willem-Teil uit Ovezande; 4e kal P. Driedijk van Sora- nus uit Heinkenszand; de meeste kleine vogels waren voor B. v.d. Dries van Eensge zindheid uit 's-Heerenhoek, zeven stuks; de extra hoge vogels waren voor H. v.d. Dries van Concordia; C. v. d. Dries van Eensgezindheid bei den uit 's-Heerenhoek; C. Steenbakker van Victoria uit Kwadendamme en J. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek. De handboogvereniging „Di ana" gaf op de staande wippen een schieting, met als prijzen 50 pakjes mosselen. Er waren 75 schutters. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel R. Vermiuë van ADLM uit Kwadendamme; le zijvogel R. Belaert van Diana uit Yerseke; 2e zijvogel Leys- sen uit Brasschaat (België); le bovenkaR. Belaert van Diana uit Yerseke; 2e boven- kal B. Peeters van Victoria uit Kwadendamme; le onderkal H. Rentmeester van Willem- Teil uit Ovezande; 2e onderkal E. Voet van Soranus uit Hein kenszand; le klep Jac. Plat- schorre van Zorgvliet uit Elle woutsdijk; 2e klep C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwaden damme; 3e klep W. Voet van Soranus uit Heinkenszand; meeste kleine vogels P. Drie- dijk van Soranus uit Hein kenszand, zeven stuks. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel A. Voet van So ranus uit Heinkenszand; 2e hoofdvogel C. Steenbakker van Victoria uit Kwadendam me: 3e hoofdvogel C. Baart van Juliana uit Oudelande; le zijvoigel Jac. Westveer van Edele-Handboag uit Oudelan de; 2e zij vogel P. Stouthamer van Zorgvliet uit Ellewouts dijk; 3e zij vogel J. Rentmees ter van Willem-Teil uit Ove zande; 4e zijvogel De Winter uit Brasschaat (België); le kal R. Verdonk van Concordia uit 's-Heerenhoek; 2e kal mevr. v. Loo van Vooruitgang uit Kwa dendamme; 3e kal C. Baas van Juliana uit Oudelande; 4e kal E. Voet van Soranus uit Hein kenszand, beide laatste bij lo ting; meeste kleine vogels mevr. Leyssen uit Brasschaat (België) vier vogels. Bij de heer Van Hoewijk werd weer een schieting voor bejaarden en invaliden gege ven. Hieraan werd door 31 schutters deelgenomen. De uitslag is als volgt: le hoofdvogel P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek; 2e hoofdvo gel P. Vermiuë van Jacoba van Beieren uit Goes, deze schoot ook de «ewite zijvogel; 2e zij- vogel R. Steenbakker van Vic toria uit Kwadendamme; 3e zijvogel A. de Jonge Pz van Willem-Teil uit Ovezande; 4e zij vogel A.J. v.d. Bulck van Eensgezindheid -uit 's-Heeren hoek; le kal R. Steenbakker van Victoria uit Kwadendam me; 2e klas A. A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; 3e kal J. Rijk van Vrye-Sohutters uit 's-Heerenhoek; 4e kal H.A. Mol van Jacoba van Beieren uit Goes; deze schieting ging om de meeste punten. A.A Geense van Zorgvliet uit Elle woutsdijk schoot acht punten bijeen en de eerste prijs; voor alie 31 schutters was er verder een prijs. De openingssohie- timg van het lokaal van dë heer en mevrouw Van Hoe- witjk is deze week. Dan is er voor elke schutter eveneens een gratis prijs. (Van een onzer verslaggevers) Goes Kees van Eersel geeft zaterdag 2J augustus tn de Grote Kerk in Goes een orgelconcert dat gewijd is aan de nagedachtenis van de theo loog-medicus-organist Albert Schweitzer. Het programma bevat werken van Buxtehude. Bach, Brahms en Rheinberger. Het concert wordt besloten met een improvisatie over de naam Albert Schweitzer. Aan vang 20.00 uur. (Var een onzer Verslaggevers) KRUININGEN B. en W. van Reimerswaal stellen de gemeenteraad voor een aan vullend krediet van f 32.000.- beschiktoaar te stellen voor de ritgave van een boek over de 'listorie van Rilland-Bath. Schrijver van het boek is de heer J.P. Aarssen, medewer eer aan de provinciale biblio theek in Middelburg. De ver koopprijs van het tooek zal f 75.- bedragen. GOES De bevolking van Goes is niet ontevreden Jver de voorlichting zoals die door de gemeente wordt gegeven. Op verschelde-e punten zou de gemeentelijke informatie nog wel verfijnd kunnen wor den. Deze conclusie kan getrok ken worden uit de discussie- bi-e "inst die in hotel De Korenbeurs in Goes werd ge houden met als onderwerp de discussienota Voorlichting van burgemeester en wethouders. Het voltallige college van B. en W. hoorde de op- en aan merkingen van een twintigtal aanwezigen aan. Eén van de eerste wensen betrof het meer en kosteloos beschikbaar stel len van gemeentelijke nota's aan besturen van verenigin gen. Burgemeester mr. F. G. A. Huber achtte een ruime en gratis distributie van dergelij ke nota's bezwaarlijk. B. en W. zullen zich evenwel nog beraden over een beperkte verspreiding van de nota van B. en W. onder belanghebben de verenigingen. Goed te spreken waren de aanwezigen over het gemeentelijke voor lichtingsblad Samenspel, al zou men wel graag meer vere- nigingsnieuws daarin opgeno men Zien. Het gemeentebe stuur overweegt naast het ei gen voorlichtingsblad gebruik te maken van huis- aan - hulsbladen voor haar medede lingen. Wethouder Roose en wethouder De Leeuw zouden echter niet graag de plaatselij ke dagbladen tekort willen doen. Zij wezen op het belang van een kritische en onafhan kelijke dagbladjiers. Enkele aanwezigen zouden eerder en beter geïnformeerd willen worden over de beslui ten van B. en W. Wethouder Roose meende evenwel dat dit niet altijd mogelijk is. „B. en W. kunnen geen informatie geven over zaken waarvan zij zelf nog te weinig afweten". Een van de series die er in dit nog lopende zomerseizoen uit springen is ongetwijfeld NCRV's ,Die mooie kinderja ren". Van een paar weken te rug herinner ik me het beste tot nu toe: Het zwarte schap, naar een gebeurtenis uit de jeugd van Kipling. „Enig kind" van gisteravond bevatte het verdienstelijke verhaal over een gezin waarvan de moeder schrobde en boende dat het een aard had- en een va der, veelal werkloos en onver mijdelijk aan de drank. De enige zoon ziet dit aan en groeit op van slome duikelaar op de school, tot het slimste jongetje v-an de klas. Maar hoofdmotief was de keuze die de zoon moest maken tussen Engeland en Ierland de twee vaderlanden van zijn ouders. Knappe dialogen en een mooie verfilming die authentiek aan doet maken van „Die mooie kinderjaren" een tv-spel om naar uit te kijken. Vanavond voor de laatste keer helaas. Voor de kinderen in Belfast is er nog geen keuzemogelijk heid zoals bleek uit de afleve ring ..Waarom gooien ze met stenen" uit de bijzondere serie „Jouw wereld mijn wereld". Niet alleen wordt op een hel dere manier de situatie in Ier land uitgelegd Treffend zijn de reacties van de kinderen die hun denken van bovenaf omgelegd krijgen. Ikor's Kenmerk kwam terug op de omstreden nou ja, omstreden, voor de Zuidafrikaanse am bassade dan, uitzending over Namibiuë. Een geënsceneerde of een ergerlijke verfilming van de restanten van de mas samoord in de Caiprivistrook had inzet kunnen zijn voor een interessante discussie maar zoals bekend, de Zuid afrikaanse ambassade trok het met veel heisa aangekondigde recht op weerwoord in. Ik zie geen reden om aan de be trouwbaarheid van de maker van de film Ter Sanden te twijfelen al ben ik benieuwd naar de bezwaren van de am bassadeur. Zo zijn we hier in Nederland. Mear had ik ver wacht van de NCRV-recon- structie van het bezoek in 1866 van de Deense sprookjes schrijver aan Nederland An dersen in Amsterdam. Potgie ter wilde ..dat grote kind" niet ontmoeten. Een sprookje van de Prinses en de erwt en de Nachtegaal waren te horen. Andersen bleek er een bijzon dere dosis ijdelheid op na te houden, iets dat meer schrij vers siert, tot de ontmoeting met Jacob van Lennep. Maar overtuigend was het niet. het miste snelheid, acteurs articu leerden iets te overdreven netjes en daarmee was her gedaan met de natuurlijk heid van het NCRV-spel. Het beste van de avond was overi gens niet de opmerking van Van Doorn, die terug uit het Nederland van overzee in het NOS-jomnaal bekendmaakte, dat „de benoeming van Jurgens een afgeronde zaak is", maar de verschijning van die mooie NOS-omroepster die op haar roze T-shirt met donkerrode draad haar naam Viola had geborduurd Van zulke dingen word ik altijd een beetje stil. JOHAN DIEPSTRATEN

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7