Communisten nemen afstand van Congalves Hannie („heerlijke flap-uit") van Leeuwen wil niet hogerop RW. Kooien b.v. WINTERREIZEN GOEDKOPER DAN VORIG SEIZOEN (Nap Surinamers Prinses Margriet DEZE WEEK IN ïlbÊ3l6 Hoefnagels tot eerstejaars: Waarom studeren? Volksfront eist aanslag op Hanita voor zich op Vliegramp bij Damascus: ]26 doden BERAAD commentaar Goedkoop TEGENSLAGEN Speurtocht na s.o.s. in fles Dia-wedstrijd over Franse kust „Waggel-taks" Uitbundig vrouwelijk Vraagbaak van de Eras- In juli 356 klachten over geluidshinder Schiphol CNV bouwt net van regionale dienstencentra doet ook jaren met haar kleren JONDERDAG 21 AUGUSTUS 1975. t 9 streek 1 jiiiMiiiHiMi mmm 11 (Van onze redactie buitenland). DAMASCUS Bij een ramp met een Iljoesjin-62 van de Tsjechoslowaakse lucht vaartmaatschappij zijn in de nacht van dinsdag op woens- jjg voor de landing in Damas cus volgens de tot nu toe bekende gegevens 126 inzit - lenden om het leven gekomen. Pe enige overlevenden zijn volgens Syrische luchtvaart- functionarissen een vrouw en ecu kind. Het toestel was met 117 Arabische en Tsjechische pas sagiers op weg van Praag naar Teheran. De oorzaak van de ramp is nog niet bekend. Er waren 11 bemanningsleden aan boord. Het vliegtuig stort te in woestijngebied ten oos ten van het vliegveld van Da mascus neer. Het had een ver traging van een uur toen het bij Damascus een tussenlan- zou maken. De reden daarvan is niet beleend. De piloot vaar het vliegtuig bad vlak voor de ramp contact met de verkeerstoren van het ten zuidoosten van Damascus gelegen vliegveld. De verbinding werd plotseling verbroken toen het toestel al I snelheid geminderd had voor j de landingstnanoeuvre. Een van de niet bevestigde versies over de oorzaak vain het ongeluk is dat het vlieg- I tuig te laaig het vliegveld ira- tfigen eérlhëtivel vloog 1 ca explodeerdev j j DE meerderheid, van de do centen en de studenten van de heeft het vertrouwen in het bestuur opgezegd- Zij hebben t in een brie! aan toet cura- I lorium laten weten. (Van onze redactie buitenland) LISSABON Met haar oproep aan de achterban zich aan te sluiten bij de betoging ten gunste van de Copcon- generaal Otelo Saraiva de Carvalho heelt de communisti sche partij van Portugal kennelijk afstand genomen van premier Vasco Gongalves. Gongalves heeft zich begin van de week nog afgezet tegen de stroom politieke documenten uit legergroepen, die volgens hem alle blijk gaven van een „kleinburgerlijke mentaliteit". Nu de positie van Gon galves onhoudbaar lijkt geworden willen de communisten tijdig de bakens verzetten. De communisten maken voorbehoud ten aanzien vain het Copconpl an voor een „ra denrepubliek", maar riepen toch op tot deelneming aan de betoging van [gisteravond, die was belegd door enkele uiterst linkse groepen. In het plan voor de vorming van arbeiders raden en buurtcomités als ba sis van de volksmacht wordt de communistische partij aan gewezen als de hoofdschuldige voor de huidige politieke cri sis. De organisators van de beto ging die „onmiddellijke uit voering wan het Copcon-plan' zal eisen, hebben woensdag la ten weten dat ze niets moeten hébben van de communistische steun. Zij zullen „niet toelaten dat de communistische partij en de MDP (Portugese Demo cratische Beweging) de beto ging voor hun eigen politieke doelen gebruiken. President Francisco da Costa Gomes hield dinsdagavond een onverwacht topberaad met Carvalho, de chefs van de drie krijgsmachtoriderdelen, em de opstellers yan het zogeheten stiuk-Antuiies, waarin gematig de officieren een aain de wer kelijkheid aangepaste koers naar het. socialismebepleiten. Premier Gongalves .was, niet aa-nwèzig bij dit beraad. De president had de groep-Antu- nes uitgenodigd naar zijn zo merhuis, nadat ze hem eerder op de dag hun compromis-do cument hadden overhandigd. De nieuwe eerstejaarsstudenten van de Eras-musuniversiteit in. Rotterdam, gisteren voor een kennismakingsbijeen- komst naar de Maasstad getogen, zullen waarschijnlijk lichte lijk verbijsterd hebben geluisterd naar de begroetingstoespraak van prof. Hoefnagels. Deze hooggeleerde heer wilde blijkbaar tie nieuwkomers aansporen nog eens goed na te denken over kan motieven om te gaan studeren. Dat is op zich een goede zaak. Het verwarde, met halve waarheden doorspekte verhaal, j waarop Hoefnagels de jongelui in dit verband vergastte kan «kier moeilijk worden beschouwd als een aanzet tot een zin nige discussie. Het is tegenwoordig voor jonge mensen een hele toer om in ten wereld vol onzekerheden de weg te vinden. Triest is het dan als zij zoals in dit geval geconfronteerd worden met resnsen, die hun eigen onzekerheden en frustraties op hen af reageren in plaats van enige leiding te geven. Hoefnagels suggereert, dat de jongens en meisjes, die ver- ter gaan studeren in plaats van zich naar een ontwikkelings- 'ifid te spoeden egoïsten zijn. Onzin natuurlijk. Arme landen hebben enkel maar last van jongelui die alleen nog een diplo- rea van een middelbare school op zak hebben. De jongeman ot-vrouw, die werkelijk iets wil doen voor achtergebleven ge- bieden zal eerst meer kennis en vaardigheden moeten verwer ven. Hoefnagels suggereert voorts, dat de studentenwereld, op gesloten in een ivoren toren, geen contact heeft met gewone reensen. Misschien was dat vroeger het geval. Maar nu zeker "et meer. Tegenwoordig komen gelukkig heel veel stu- tenten voort uit die „gewone mensen". En hoeveel studenten hebbei „gewone mensen !i niet een bijbaantje waardoor ze en dat is een ver '-king geconfronteerd worden met jongeren, die niet het S6'ttk hebben om te kunnen studeren. Hoefnagels heeft natuurlijk gelijk als hij verder stelt, dat t -papiertje" ook niet alles is. Maar laat hij dan ook vertel- A dat ook de wereld van morgen behoefte heeft aan hoog- I teschoold kader, aan mensen die zich niet alleen vanwege - salaris willen inzetten voor de gemeenschap Het re niet zo moeilijk om kritiek te hebben op onze (unt- 'sreitaire) samenleving zeker niet als je als hoogleraar heel 'f °"der de pannen bent. Maar met goedkope cabaref- - - les verander je er niet veel aan. Het nieuwe element, overge nomen van Carvalho, is de vorming van een massabewe ging. Voor het overige zou Carvalho de meeste concessies hebben gediaan. Gongalfives kon tot dusver steeds rekenen op de kraohti- ge steun van de communisten Deze partij heeft de laatste tij-d veel tegenslagen moeten incasseren en wil zich nu ken nelijk niet volledig verbinden met het lot van een premier van wie alom het aftreden wordt voorspeld. Dinsdag be sloot de communistische partij tot het afgelasten van een massabetoging in Oporto, ter wijl tevens de procommunisti- sche opperbevelhebber van het noordelijk district werd ver vangen door een gematigde of ficier. Een symbolische sta king van een halfuur, uitge roepen door de overwegend communistische intersyndicale liep ook al op een mislukking uit. Volgens berichten uiit Lissa bon zou de communistische partijleider Alvaro Ounhal te gen drie linkse Franse politici hebben gezegd dat premier Gongalves voor het eind van de week zou aftreden. LA MADDALENA (DPA) Italiaanse scheepvaartauto riteiten hebben opdracht gege ven tot het zoeken op eiland jes ten noorden van Sardinië naar een Duitser die bijna zes weken geleden in dat gebied schipbreuk leed. Het onderzoek geschiedt op verzoek van de Westduitse po litie na het vinden van een s.o.s.-melding in een fles. Deze werd vorige maand door een Spaanse visser bij Valencia opgepikt en na uitvoerige in lichtingen te hebben ingewon nen gelooft de Westduitse po litie dat de melding op waar heid berust. Zij was ondertekend dooi Rolf Decker uit Stuttgart e« luidde: „Ik ben op een onbe kend en onbewoond eiland waarvan ik de positie niet ken, maar vermoedelijk ligt het ten zuiden van Corsica. Ik heb schipbreuk geleden en ben de laatste overlevende van vijf. Help. Wie- deze bood schap vindt, wordt verzocht de heer Peter Walter in Heidel- berg in te lichten". DRIEBERGEN Om de aandacht van een zo groot mo gelijk publiek te vestigen od de kusten van Frankrijk heeft de Franse overheid een dia wedstrijd uitgeschreven. Als onderwerp voor de dia's kan worden gekozen voor za ken die rechtstreeks i» ver band staan met de Franse kust. De prijs die is beschik baar gesteld bestaat uit een fotosafari van een week naar Kenia voor twee personen. Nederlandse belangstellenden kunnen contact opnemen met Kodak Nederland, Postbus 1000. Driebergen. (Van onze pari. redactie) DEN HAAG Het Tweede- Kamerlid mevr. Haiuiie van Leeuwen (AR) lieel't aan mi nister van Kemenade van On derwijs laten weten, dat zij geen staatssecretaris voor het voortgezet onderwijs wil wor den. Deze beslissing van de bijna 50-jarige parlementaire deskundige op het gebied van sociale verzekeringen en maat schappelijk werk komt voor de ingewijden allerminst on verwacht. Meer dan een maand heeft zij geaarzeld, of zij het aanbod van prof. van Kemenade zou accepteren. Persoonlijk vindt zij, dat zij geen staatssecretaris kan wor den omdat zij zich niet kan ver enigen met de grondslag van het C.D.A. Ik twijfel aan de grondslag, het program en aan het beleid. Ais je daaraan twijfelt moet je er ook mee ophouden en dan moet je ook geen staatssecretaris willen worden", aldus tnej. van Leeu wen, die over twee jaar niet meer wii terugkeren in de Tweede Kamer. Velen hebben haar de afgelopen weken ook negatief geadviseerd. Drie factoren hebben in die adviezen een rol gespeeld. In de eerste plaats is mevrouw van Leeuwen geen specifieke onderwijsdeskundige zoals haar partijgenoot dir. Veerman, die om gezondheidsredenen het staatssecretariaat moest neerleggen. Daar komt bij, dat de resterende twee jaar van deze kabinetsperiode haar te weinig tijd zouden geven om zich volledig in de onderwijs- zaken in te werken. Voor die twee jaar zou zij echter wel haar talrijke maatschappelijke functies hebben moeten prijs geven. Dat offer viel haar te zwaar. Bovendien is van haar bekend, dat zij destijds de tot standkoming van het kabinet- Den Uyl in eiigen kring zwaar heeft bestreden. Tijdensde laatste kabinetsformatie be hoorde zij dan ook tot ae sterkste „niet gedogers" in de AR-fractie. Dat laatste lag geheel in de lijn van haar open persoon lijkheid, In een interview heeft zij onlangs gezegd: „Ik ben gepokt en gemazeld in de Anti-Revolutionaire Partij en daarom ben ik voor volstrekte eerlijkheid in de politiek. Die eerlijkheid probeert zij ook in haar persoonlijke leven op te brengen. Ze uit zich doorgaans bijzonder spontaan. „Een heer lijke fl-ap-uit", zegt men dan in de Kamer. Ze heeft daar naast een ontwapenend gevoel voor humor, ook wanneer die humor haarzelf betreft. Haar naar alle zijden uitpuilende omvangrijke gestalte heeft meer dan eens geleid tot grap jes, waarom zij zelf smakelijk kan meelachen. De „waggel- taks" is daarvan een voor beeld. Ondanks haar soms manne lijke belangstelling sinds enige jaren is ze o.m. de de fensiespecialiste van haar fractie verspreidt ze een sfeer van bijna uitbundige vrouwelijkheid. Haar auto is doorlopend een rijdende schoenenwinkel met alle mo gelijke modellen voor aUe mo gelijke gelegenheden en de kleerkasten in haar Zoeter- meerse bungalow schijnen vol te hangen met jurken (en hoedjes „uit de tijd dat je die nog moest dragen in de kerk"). Hanmie is een gezel- ligheidsd'ier, zeggen haar tal rijke vrienden in en buiten de kamer. Ze houdt van een pret tig gesprek, van lekker eten en van een stevige borrel. Ze wordt alleen fel, wanneer ze merkt, dat een getrouwde man haar als ongetrouwde juf frouw probeert te „versie ren". Hannie van Leeuwen is in haar gereformeerde omgeving een toevlucht en een vraag baak voor velen. Ze heeft in haar leven als vijftienjarige koerierster voor een militaire spion-agegroep in de oorlog, als maatschappelijk werkster in Rijswijk en als mede-onderte- keraaarster van liet confessio nele abortusontwerp de zwartste kanten van de men selijke samenleving leren ken- ne. Desondanks is ze, althans uiterlijk, de blijmoedigheid zelve gebleven. Toch kan ze in een spraakzame bui toegeven, dat ze innerlijk dikwijls vol zit met twijfels die voortko men uit haar strenge calvinis tische instelling. Intussen zijn veel Kamerleden uit bijna alle partijen verheugd, dat Hanme van Leeuiven niet aan de an dere kant van de groene tafel gaat zitten. Men zou haar in de Kamer te veel hebben ge mist. Wie nu wel de opvolger van dr. Veerman zal worden, staat nog niet vast. In parlementaire kringen worden de namen ge noemd - van de plaatsvervan gend directeur-generaal voor het onderwijs, drs. T. Jansen van de directeur-generaal voor het voortgezet onderwijs, dr. P. Gaithier en van dr. De Jong, directeur van de rijksscholen gemeenschap te Amersfoort. Demonstranten, tegenstanders van een nieuw Sinaï-ak- koord, voor het huis van de Israëlische premier Rabin. BEIROET (UPL RTR- DPA) Het volksfront voor de be vrijding van Palestina (P.F.L.P.) heeft woensdag be kendgemaakt dat het een drie- manszelfmoordeenheid naar de Noordisraëlisclie nederzetting Hanita heeft gestuurd om een nieuw Egyptisch-Israëlisch troepenscheidingsakkoord te troepenscheidingsakkoord te verijdelen. Volgens de verklaring van de P.F.L.P., een marxistische beweging onder leiding van George Habasj, zijn de drie guerrillastrijders omgekomen na een „groot aantal Israëliërs" in de nederzetting gedood of ge wond te hebben. Militaire woordvoerders in Tel Aviv hebben gemeld dat een Israë lische patrouille de Palestijnen al bij de grens heeft onder schept en dat bij de daarop volgende schotenwisseling de drie Palestijnen en een Israëli sche soldaat zijn gedood. De P.F.L.P. zegt dat de drie commando's het klaarspeelden Hanita woensdagmorgen vroeg binnen te komen ondanks de verhoogde waakzaamheid van de Israëlische troepen met het oog op de komst van de Ame rikaanse minister van buiten landse zaken Henry Kissin ger. De aanslag bewijst dat de Palestijnen .,niet zullen wij ken voor imperialisme en zio nisme, maar vastbesloten zijn de gewapende strijd voort te zetten tot de algehele bevrij ding van Palestina", aldus het front. Egypte heeft Israël gekriti seerd wegens het voortijdig onthullen van essentiële on derdelen van een nieuw troe penscheidingsakkoord voor de Sinaï. De onthullingen waren „onvolledig en verdraaid" al dus woensdag de Egyptische presidentiële woordvoerder. Een -groep betogers, die pro testeren tegen een eventuele nieuwe terugtrekking van de Israëlische troepen in het ka der van een nieuwe overeen komst met Egypte, hebben woensdag' de woning van de Israëlische minister van bui tenlandse zaken Allon be stormd en drongen naar bin nen. PRESIDENT Ford is voorne mens eind november of begin december China te bezoeken, aldus heeft perssecretaris Ron Nessen verklaard. 'Van onze redactie binnenland) terd0eT^4R®AM ..In de ten, °l. een dag vlie- iodi£ V mensen mensen nodit i.'eL zien wat mensen voorbe-- -bcn" Waarom jMei ZLWrdh.eid van de Eras- Vw'ihT"; Waarom bij- ent u daar n'ët?" 'echtst,»?!1 \Ün de faculteit der Prof ,1, ui Rotterdam, 4e d» p- Hoefnagels stel- b»Lï.r-aag woensdag in fFoetmgstoespraak voor enkele honderden eerstejaars studenten op het universiteits complex Woudenstein- ,.U hoeft het antwoord nu nog niet te geven", zo vervolgde Hoefnagels, „maar ik hoop van harte dat u in de komende dagen voor uzelf helderheid schept in de motieven die u naar de Erasmusuniversiteit brachten". In zijn toespraak tot de eer stejaars. bevestigde Hoefnagels nog eens dat „het papiertje" van de afgestudeerde tot voor kort nog financiële voordelen opleverde. „Er bestond een aardige relatie tussen diploma en wenk en tussen werk en geld. De afgestudeerde die aan de slag komt slaat meestal alle basisvaardigheden des levens over en schiet meteen in de rang van commies en adjunct referendaris, waardoor hij dat wat hij nooit geleerd heeft oak nooit meer zal leren: geen omgang met gewone mensen (dat zijn .mensen waaruit het overgrote deel van de maat- schappij bestaat), geen am bachtelijke vaardigheden, geen houthakken of cokes kloppen geen auto smeren of vaten verslepen. Dat gemis wordt la ter goed gemaakt door iets te veel geld, op grond waarvan hij een verlangen naar een doorzonwoning kan koesteren, waardoor hij op zijn beurt zal trachten voordat het vijf jaar later is, referendaris te wor den. Dan is de carrière ge maakt, de wereld dichtgespij kerd en het leven ligt achter I hem", aldus Hoefnagels. Hij waarschuwde vervolgens de kersverse studenten dat de relaties tussen studeren, bul, werk en geld thans meer en meei worden verstoord. Veel minder dan de helft van hen die gaan studeren, haalt het diploma. Van hen die „het. pa piertje" wel behalen wordt een steeds groter aantal werk loos en de academicus die werkt wordt door de p olitiei van heden een geringer loon beloofd. (ADVERTENTIE) aaaaaaaaaaaa electro-technische groothandel fabrikant van elektro-motoren voor aandrijving en triltechniek. wikkel- en reparatiebedrijf KONIJNENBERG 38 BREDA TEL. 870450* 'iAM STERDAM. EINDHO VEN, ENSCHEDE Ondanks de schitterende zomer die we gehad hebben, vliegen er de komende winter meer Neder landers dan ooit naar de win tersport of de subtropische zon. De stijging zou zeker 20% bedragen. De Eindhoven- se reisorganisatie FIT ver kocht de hele „voorraad" veertiendaagse kerstreizen (een kleine 600) naar de Ca- narische eilanden binnen drie uur. De belangrijkste reden voor deze uittocht is het feit dat veel winterreizen goedko per zijn dan vorig seizoen. Er zijn prijsdalingen bij van 10 a 12%. Er zijn weinig reizen die duurder geworden zijn. Deze meevaller wordt voor een deel veroorzaakt door de concurrentieslag die ontstaan is tussen de vaderlandse lucht vaartmaatschappijen. Er is reeds van een oorlog gespro ken tussen de KLM en Martin air enerzijds (die onderling overleggen over de tarieven, aangezien de KLM een kwart van de aandelen van Martinair beeft) en Transavia. Met name de KLM ontkent dat er een HAARLEM (ANP) BIJ de- Stichting Geluidshinder Schiphol kwamen in juli 356 klachten binnen over geluids hinder. In juni was het aantal 600. Het merendeel (92) kwam uit Lijnden. Verder uit Amsterdam 64, uit Amstelveen 59 en uit Amsterdam-Buiten- veldert 45. De overige klach ten kwamen uit andere plaat sen. De meeste klachten hadden betrekking op het lawaai van de in stijgvlucht overkomende vliegtuigen gestart van de baan Lijnden-Amsterdam- Amstel veen, maar ook van de hinder van de tandende vliegtuigen Amsterdam-Buitenveldert- Amstelveen) gaf aanleiding tot vele klachten. hevige concurrentieslag is. Transavia daarentegen, spreekt van een „zeer scherpe concurrentie". Deze concurrentie zal zich on getwijfeld voortzetten door de recente blokvorming binnen de vaderlandse reiswereld. En kele maanden geleden beslo ten tien reisorganisaties (o.m. Centouri, Eurotours, De Mag neet en FIT) om intensief sa men te gaan werken. Zij bun delden zich in Holland Inter national Travel Group (HINT). Vanaf januari gaan Neckermann Nederland en Ar- ke-reizen in Enschede geza menlijk vliegtickets inkopen. Deze twee organisaties ver wachten de komende zomer samen ongeveer 180.000 vlieg reizen te verkopen. Juist, Henry Kissinger is dus weer in Israël, of komt daar vandaag aan. Mijn per soonlijke CIA was nog niet geheel en al achter het juiste tijdstip. U weet hoe dat gaat tussen die veiligheidsdiensten. Ze trekken rookgordijnen op, communiceren in code enz. Daar is voor zo'n klein veilig- heidsdienstje als het mijne haast niet door te komen. Henry in Israël dus. En sociale aoademie in Rotterdam gtraks in Egypte als alles goed! gaat. Praten, dineren, het vliegtuig in, het vliegtuig uit, praten, dineren, slapen in het vliegtuig, praten, dineren, het vliegtuig in, het vliegtuig uit. Enz., enz. Het zou mijn baan tje niet zijn. Maar voor mij leggen ze de loper ook niet uit. Voor Henry wel. Sadat van Egypte noemt hem zelfs „mijn vriend Hen ry". Kijk dat zijn leuke din gen als je iets wilt bereiken, *r Dat is in Israël even amders. Daar moet „dear Henry" zelfs ttjn eigen hotel' betalenomdat hij niet door Israël is uitgeno digd. En dat zijn nou weer leuke dingen voor ons. Daar kunnen we over grinneken. En els Henry nu ook nog wat resultaten boekt, kan hij er weer een poosje tegen. Nee, dan die meneer Ver geer van de KVP. Die wil uit het katholieke NKV stappen. Hij dreigt daar zelfs mee. Blijft de vraag of ze daar bi] het NKV ook wakker van lig gen. Meneer Vergeer is hef „geflirt van het NKV met het socialisme zat". Dat nemen we voor kennis geving aan. Waarmee tevens een einde Is gekomen aan een korte af levering. Het beste maar weer. MERIJN UTRECHT (ANP) Het Christelijk Nationaal Vakver bond werkt op het ogenblik aan de opbouw van een lande lijk net van dienstencentra voor de christelijke vakbewe ging. Het is de bedoeling, dat districtsbestuurders en mede werkers van de verschillende aangesloten bonden en van het CNV per provincie of stree-k zoveel mogelijk in één gebouw worden gehuisvest. Zo'n dien stencentrum zou o.m. in Goes en Eindhoven geopend wor den. (Vervolg van pag. 1) De Surinaamse regering heeft eer» concept opgesteld om in goed overleg met de Nederlandse regering te ko men tot een beleidsplan voor de terugkeer van de in Neder land verblijvende Surinamers naar hun dan onafhankelijke land. Dit concept zal in de regeringen van de beide lan den worden besproken. Dit heeft de Nederlandse minister van CRM, mr. H. VV. van Doorn, woensdagmiddag op Schiphol verklaard na zijn aankomst uit d* Nederlandse Antillen. De minister heeft een bezoek van tien dagen aan Suriname en de Nederlandse Antillen gebracht. „De uitwerking van dit be leidsplan zal zeker voor som mige mensen nog jaren kun nen duren. Pas dan kunnen zij een zodanig aanbod krijgen wat betreft werk en wonen, dat het voor hen duidelijk zal worden dat zij er veel beter aan doen naar Suriname teruig te koren" zo verklaarde de heer Van Doorn 'na zijn aan komst tijdens een persconfe rentie. Minister Van Doom zei te verwachten dat remigratie van Surinamers uit Nederland over één tot twee jaar zal kunnen beginnen. Do Nederlandse minister /orklaarde dat de Surinaamse regering, evenals de Neder landse- op dit moment de mo gelijkheden mist om de stroom Surinamers die nog in Neder- 'and wordt verwacht te beper ken Het aantal voorgoed naar bun land terugkerende Surina mers in Nederland neemt in tussen langzaam, maar gesta dig toe. Het ministerie van CRM en Surinaamse welzijns- ftichtingen in Nederland ver wachten de komende maanden on volgend jaar eer verdere toeneming van dit aantal „re migrerende" Surinamers. Vorig jaar gingen ruim 4000 in Nederland gevestigde Suri namers definitief terug naar tiun vaderland, blijkt uit schattingen vau het Centraal Bureau voor de Statistiek. Ter vergelijking: 20.000 Surina mers reisden in 1974 naar ons land. Dit jaar verwacht het ministerie van CRM 30.000 Surinamers, terwijl men op het ministerie aanneemt, dat momenteel 125.000 Surinamers in Nederland zijn. (ADVERTENTIE) Wilt u abonnee werden? Bel dan overdag 020 - 5411345.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11