i)i:sir Baan Rocourt is gevaarlijk Oefenduels ZWEMMEN IN MIDDELBURG ZEGE DE STORMVOGEL Achtervolgingsploeg staat vast «ra» NAC TEGEN ZAAMSLAG Tjoba wint derij. iedenis Van Doorn rijdt BONN kilometer Steile phj [B iw fsi beRUfl ert sKS&sKra Teveel aanvragen voor kaartjes Polen-Nederland Toernooi Blauw Wit Motorcross in er GjPie^Q^i n j ^zitjes deze week in voetbal international: Gewonde van ,,Zeltweg overleden 12 WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1975 JW ivi 1 m moet je de lange draad ichter elkaar hebt gezet ver- cLaar, dan kun je lezen waar ap gesloten, re pauw, rterlijk prachtig, id en blauw igevlogen, midden, kwakkwak de pauw ziek, em, en keek..., rondom hem streek een kuil groef, egaan, een boomtak andaan imen, vrind Ilen, ndtT Ommen. Amsterdam den lijve mee te maken, patiënten in een inrichting den behandeld. Nadat hij minuten had gesproken de dienstdoende arts, had i hem uitgekleed, een bthemd van het ziekenhui* getrokken en een spuitje riven, waardoor hij bijna meer kon lopen. „leder- bij mij oip de zaal kreeg gs, zelfs de patiënten die al 20 tot SO jaar waren en symptomen van wat dan vertoonden", aldus Brandt gens hem was het gebrul- ijk dat patiënten die hun iicijnen weigerden, een in* ie met kalmerende midde- kregen die drie tot vier il zo sterk was als hun male dosis. maitor Bayh zei te hopen het onderzoek v?.n Zl' ■rcommissie zal bijdragen een beter beleid °Pfï ied van de geest'elij* ragezondheid. „Wij haaken zorgen over het JpTrU'" potentieel schadelijke Ka* ■ende middelen c'iem dwangbuizen als het v, - die leiden tot een eenza- opsluiting van de 6® lts van dat de menselijke behandeling gen van een behoorli] iliteit", aldus de sens platteland grote ontstem zal wekken. Nieuw Delhi wordt |ht dat de nieuwe rege™ Bangladesh een Pr?''; 'e che en pro-Paknhaa ;iek zal volgen 031 t n van het volk nS4 wegend mohammedaa gladesh te hrijge-^.^ imatieke zijde 'n nse. werd verder nog dat de toestand '"^t log verward is. ™a her. lilitairen achter c'e, ,livan aan de touwtjes blu ikken. Leijn Loevesijn verlaat met diepe schaafwonden de baan om zich te laten behandelen door de dokter. Liggend op de achter grond Sue Navarra, die in haar val Loevesijn meesleurde. (Vanonze speciale verslaggever) BEMELEN - Niet de natio nale kampioen Herman Pon- sieen zal vanavond op de eerste dag van de wereldkampioen schappen op de baan in het Be lgische Rocourt de tijdrit over oen kilometer rijden maar de Brabander Peter van Doorn. Deze beslissing is in het train ingskamp in het Limburgse Be- melen - met 307 inwoners de kleinste gemeente van ons land genomen in volledig overleg tus sen de betrokkenen. „Eigenlijk kun je hier wel I spreken van een optimaal geval I van inspraak", aldus de 22- I jarige Ponsteen, die zelf ge- I vraagd heeft om van de tijdrit af Ie komen toen hij mel kte dat die I vlak achter de kwartfinales van I de individuele achtervolging I valt. „Mijnheer Mahn heeft me I loen gevraagd: wie moet er dan wel die tijdrit rijden en toen zijn we om de tafel gaan zitten met Ben ten Tije en Peter van Doorn", aldus Ponsteen. Ten Tije, al ingeschreven voor de sprint en samen met Lau Veldt ook voor de tandem, voelde er weinig voor om een derde nummer te rijden en dus bleef Peter van Doorn over. Deze Brabander echter heeft tot kort voor de nationale kampi oenschappen zowat anderhalf jaar stil gelegen, maar komt er nu dagelijks beter in. Hij was op grond van zijn tweede plaats in het sprintkampioenschap alleen voor dit nummer ingeschreven, maar wilde nu ook wel op de ki lometer starten. Geen proble men dus voor coach Frans Mahn. „Maar mocht Peter er tegenop hebben gezien dan was Nederland .gewoon niet in de tijdrit uitgekomen. Want we willen niets forceren", aldus de coach. (Van onze speciale verslaggever) LUIK „Als er hier midden in een stayersrace een regenbui los barst, zijn de gevolgen niet te overzien. Dan gaan ze net als destijds in Leicester met bosjes de baan uit". Frans Mahn, de coach van de Nederlandse baanpioeg van de wereldkampioenschappen in Rocourt, is maar weinig te spreken over het feit, dat de Belgen na de restauratie van de wielerbaan een vette verflaag op het cement hebben aangebracht. „Bij het minste spatje regen gaan de renners nu onderuit, zo glad is die baan geworden". Mahn had het de afgelopen dagen aan zien komen. Nog voordat de grote meute in de smoezelige Belgische fabrieks- satd was neergestreken, had hij al met de Nederlandse ploeg op de piste getraind en slechte er varingen opgedaan. Het was echter pas werkelijk erg gewor den toen deze week op de wie lerbanen onbeholpen coureurs uit tal van vreemde landen neer streken en er af en toe regen viel. Ook Nederlanders waren be trokken bij de talrijke valpar tijen, die echter voor hen geen al te desastreuze schade oplever den. Gerrie van Gerwen en Ma rijke Lagerhof gingen onderuit en kregen nauwelijks schaaf- wondjes. Voor Leijn Loevesijn zag het er gistermiddag, toen tijdens de training een paar druppels vielen, lelijk uit. Hij werd door de naar beneden glij dende Amerikaanse sprinter Sue Navarra getorpedeerd en bleef even onderin de baan lig gen. Het viel achteraf mee. Loe- vensijn bleek er met een serie bijzonder pijnlijke schaafwon den aan zijn linker dij en -knie vanaf te zijn gekomen. Niet alleen de piste in Rocourt was overigens het onderwerp van afkeuring door vrijwel alle delegaties. Door onenigheid met de directie van het stadion mocht deBelgischc wielerbond niet zoals gebruikelijk de boxen in de catacomben gebruiken om het technisch personeel onder te brengen. Die boxen bleven her metisch afgesloten. Daarom werd nu vlak buiten het stadion van jute en doorzichtig plastic een grote tent opgezet waarin de mecaniciens en soigneurs onder benauwende omstandigheden hun werk moeten verrichten. De leiding van de Neder landse ploeg vond gisteren een oplossing. Bij een Maastrichtse firma werd een caravan in brui kleen los gebedeld, die naar het parkeerterrein werd gereden. Daarin kunnen nu de Neder landse soigneurs en dokter Ab Rozijn hun werk doen. Chef d'equipe Bas Goud: „Als we de zin van de organisatoren hadden gedaan dan hadden de soigneurs in die tent mannen en vrouwen door elkaar moeten behande len". Nog geen oplossing was ge vonden voor het openbare en zeer doorzichtige urinoir, dat de Belgen op het laatste ogenblik vlak bij de Nederlandse box op het middenterrein hadden neer gezet. „Je moet je eens voorstel len hoe het hier na een een paar uur gaat stinken", brieste Frans Mahn, die al plannen aan het uitwerken was om het hele geval met vereende krachten naar el ders te verhuizen. HOCKEY - Tijdens een in ternationaal dameshockeytoer- nooi in de Spaanse stad Santan der heeft India met 3-1 van Spanje gewonnen. Voorts speel den Argentinië en Jamaica ge lijk: 0-0. (Van c voetbalmedewerker) si de TERNEUZEN - Er werden in Zeeuwsch-Vlaanderen weer erg veel oefenwedstrijden gespeeld. er voorbereiding op de nieuwe (ompetitie kwamen de volgende clubs in het veld: «EL-AZVV 1-1: Het was een stnjd tussen twee gelijkwaar dig ploegen. Piet Gans scoorde Noor Axe', Bouman deed dit voor AZVV. SEUZEN - ZEELAND 0RT 2-1; Twee ploegen die san elkaar gewaagd waren Velden op het Zuiderpark in erneuzen. Bij Terneuzen waren a-junioren van de partij. De sJ;and 2-1 was verdiend Terneuzen. Colijn en Garos nre1.dodpuntenmakers. ?E rU.\GE - STEEN 4-0: De r«,en. J,™atie was niet er§ sue- Er moet nog het een en ander geschaafd worden aan de r>t-en achterhoede. De Klinge *°n verdiend. K^ACht - AXEL 3-1Deze nr.) i 'n 'lel kader van het "Werlaagtoernooi is door de or- »'arturendt' veren>ging Koe- Gj» k LWinst afgesloten. Piet nnTt t V00r Axel de stand P - Ivo Wouters, Tonny Buis Ivo Wouters be- L iï. de endstand op 3-1. H'«KMVwach"de overwmnin8 nvv kwam al snel op voor- prong door De Booy en Block 2—0. RCS liet het hier niet bij zitten en zorgde dat de stand omgebogen werd naar 2-3. Het bleef stuivertje wisselen totdat de eindstand 5-4 op het bord kwam. Taelman, De Booy en de Schrijver scoorden nog voor HVV. VOGELWAARDE - ODIO 1-3: Vogelwaarde was niet zo suc cesvol in deze oefenwedstrijd tegen het juist naar de derde klas gepromoveerde Odio. De rust ging in met 0-1. Twintig minuten voor het einde tekende Erpelinck 1-1 aan. Nog geen twee minuten later was het ech ter al 1-2 en door een benutte penalty werd het zelfs nog 1-3. HONTENISSE - TERNEU- ZENSE BOYS 1-1: Deze gelij- kopgaande wedstrijd werd za terdagavond gespeeld. De beide elftallen zijn conditioneel al een heel eind op de goede weg. Het was een aantrekkelijk duel. BRESKENS - BIESLAND 1-1: Een leuke wedstrijd tussen Breskens en Biesland uit Maas tricht. Breskens was in de eerste helft iets sterker. Van den Broecke scoorde 1—0. Na rust moest het initiatief aan de Lim burgers worden overgedragen. RIA - HOEK 1-5: Hoek speelde erg sterk. Met de rust was het al 2-0 door de Koeyer. Na rust maakte de Blaay er 3-0 van. Hoek was echter nog niet tevre den. De Blaay en de Koeyer be paalden de eindstand op 1-5. (Van onze zwemmedewerker) MIDDELBURG - In het zwembad in Middelburg kwa men de recreatieve zwemploe gen van de Stormvogel uit Vlis singen, De Ganze uit Goes en Luctor uit Middelburg voor het eerst van dit zomerseizoen in ac tie. In totaal kwamen 120 jon gens en meisjes aan de start. Er werd bijzonder fel gezwommen. Aanvankelijk ging de strijd tus sen Luctor en de Stormvogel ge lijk op waarbij vooral Luctor in de jongste leeftijdsgroepen zeer goed voor de dag kwam. Maar uiteindelijk wonnen de Vlissin- gers toch nog met ruim verschil. Zij behaalden in totaal 399 pun ten tegen Luctor 374 en De Ganze 313. (Van onze sportredactie) GENT - Jan Raas zegevierde gisteren in een profkoers in Zot- tegem. De in uitstekende vorm stekende Zeeuw won de sprint van een kopgroepje van vier man, dat een voorsprong van 2 minuten en 40 seconden op het peloton had. De klassering van de overige Nederlanders: 9. op 2.40 Tabak, 10. Knetemann, 11. Kuiper, 18. op 2.50 Van den Hoek, 29. op 4.20 Blok. NIDI DEN HERTOG klas seerde zich als 23ste in Eeklo, waar Merckx triomfeerde. Merckx verwees in een spurt van vier Roger de Vlaeminck in diens woonplaats naar de tweede plaats. Fedor den Hertog finishte als 25ste. TOINE VAN DE BUNDER was ongenaakbaar in een ama- teurkoers over 110 kilometer in Oost-Eeklo. De Zeeuw be kroonde een solo van vijf kilo meter, die hem aan de streep een winst van twintig seconden op leverde, met de zege. FRANS DE BELIE bezette de tiende plaats in Zaffelare, waar Gerrit de Wit de sterkste was. De Belie moest overigens nog meer Nederlanders voor laten gaan: Lunenburg (4), Adrie van Houwelingen (5) en Marcel van Leeuwen (7), De klassering van de overige Nederlanders: 12. Cor de Kleine, 14. Jac van Dijk, 18. Peter Kieviets, 19. Bas Lan- geveld. (Van onze speciale verslaggever) BEMELEN - Er moeten zich deze week wel zeer onverwachte gebeurtenissen afspelen wil Frans Mahn de Nederlandse formatie voor de ploegachter volging bij de wereldkampioen schappen wielrennen op de baan in Rocourt (België) nog wijzigen. Definitief heeft Mahn in overleg met chef d'equipe Bad Goud de volgende vier renners aangewe zen voor dit nummer: Herman Ponsteen, Peter Nieuwenhuis, Gerrie van Gerwen en Wil van Helvoirt. CHORZOV (PAP) - Er bestaat bijzonder veel belangstelling in Polen voor de op 10 september in Chorzov te spelen interland wedstrijd Polen - Nederland voor groep 5 van de voorronde van het toernooi om de Europese beker voor landenploegen. Er zijn al 200.000 aanvragen voor plaatsbewijzen binnen. Het sta dion heeft een capaciteit van 75.000 plaatsen. Over de samenstelling van het Poolse team is slechts bekend dat trainer Kazimierz Gorski zijn ploeg zal baseren op de be kende spelers. Hij zal niet met jeugd gaan experimenteren. De Poolse bond heeft inmiddels FC Nantes verzocht Robert Gado- cha vrij te geven voor de inter land. Polen zal op 3 september nog een oefenwedstrijd spelen tegen Bulgarije of een buiten landse club. (ADVERTENTIE) Het ontslag van Hans Kraay en de komst van Rinus Michels. V.l. neemt een stand punt in over Kraay's gedwongen ver trek. Ook: Eindhoven verrast Roda De gouden toekomst van Peter Arntz Felix Week Belgisch toptrainer FC Den Haag - voorstopper Simon van Vliet De supporters van FC Utrecht Twee En- schedese bankzitters: Aabech - De Clerk Komt er een nieuwe sane ring? De Graafschap, kampioen van Gel- derland. f|ll OVEPal tB )(00P Mahn is optimistisch gestemd over dit kwartet. „De laatste ja ren hebben we niet zo'n goede ploeg gehad als ditmaal. Ster ker: voorheen hadden we altijd moeite om een goede vierde man te vinden, nu hebben we lang moeten confereren om de vijfde te laten afvallen. Dat is Möhl- man geworden, maar die is net zo goed als de rest". Mede in verband met de sa menstelling van deze ploeg is ook besloten vanmorgen in het openingsnummer van de strijd om de wereldkampioenschap pen - de persoonlijke achtervol ging bij de amateurs - alleen Herman Ponsteen te laten star ten. Peter Nieuwenhuis was ook ingeschreven maar deze achtte zich toch kansloos om bij de laatste vier te komen. Hij wilde zich liever helemaal inzetten voor de ploegenachtervolging en in gezamenlijk overleg werd al dus besloten. SALZBURG (ANP) - Man fred Schalier, een van de baan commissarissen tijdens de Grote Prijs van Oostenrijk op het cir cuit van Zeltweg, is dinsdag aan zijn verwondingen overleden. Schalier raakte ernstig ge wond toen Mark Donohue tij dens de laatste training op zon dagmorgen in de vangrail tot stilstand kwam na een klap band. De chirurgen van het zie kenhuis te Knittelfeld, waar Schalier Was opgenomen, heb ben door talrijke operaties (een nier en de milt werden verwij derd) tevergeefs getracht verbe tering te brengen in de kritieke situatie. In de toestand van Donohue is nog geen wijziging gekomen meldde het bulletin van het zie kenhuis te Salzburg, waar Do nohue is opgenomen met onder andere een hersenbloeding en een hersenschudding. De tweede baancommissaris, die tijdens het ongeluk van Dono hue gewond raakte, is buiten le vensgevaar, lieten de artsen, die hem in Knittelfeld behandelen, weten. SCHAKEN - Paul van der Sterren heeft gisteren in Tjen- tiste (Joe) zijn afgebroken partij voor de derde ronde van het toernooi om het wereldkampi oenschap voor jeugdschakers tegen de Canadees Nurmi re mise gespeeld. Hij deelt nu de derde plaats met 2,5 punt. DE UITSLAGEN WAREN: onder de 10 jaar: meisjes 50 me ter schoolslag: 1 Erika Koe- voets, Luctor, 51.4; 2 Franciska Barten, Stormvogel, 52.6; 3 Si- mone v. d. Brink, Luctor, 55.4. 50 meter rugslag: 1 Simone v.d. Brink, Luctor, 51.5; 2 Janneke Wiskerke, Luctor, 54.1; 3 An toinette Gommans, Stormvogel, 55.5. Jongens 50 meter schools lag: 1 Gilbert Smallegange, De Ganze, 52.4; 2 Robert Dek. De Ganze, 54.4; 3 Joost den Hertog, De Ganze, 54.7. 50 meter rugs lag: 1 Robert Bek, De Ganze, 53.5; 2 Gilbert Smallegange, De Ganze, 54.3; 3 Bernd Jan Be ckers, Stormvogel, 55.4. Leef tijdsgroep onder de 12 jaar: meisjes: 50 meter vrije slag: 1 Marloes van Overbeeke, Luctor, 39.2; 2 Judith van de Velde, Stormvogel, 39.5; 3 Inge Wal- hout, De Ganze, 40.0. 50 meter rugslag: 1 Marloes van Overbe eke, Luctor, 49.0; 2 Anja van de Broeke, De Ganze, 50.0; 3 Li- sette de Klerk, Luctor, 50.9. Jongens: 50 meter vrije slag: 1 Martin Smolders, Stormvogel, 38.8; 2 Charles Wondergem, Luctor, 40.0; 3 Jan Poortvliet. Luctor, 40.1. 50 meter rugslag: Mark-Paul L'Herminez, Storm vogel, 47.3; 2 Charles Wonder gem, Luctor, 48.0; 3 Louis Du bois, Stormvogel, 48.1. Leef tijdsgroep onder de 14 jaar: meisjes 50 meter vlinderslag: 1 Marjan van der Mast, Stormvo gel, 43.7; 2 Miranda Kloet, Stormvogel, 48.1; 3 Elisabeth de Vey. Luctor, 48.5. 50 meter vrije slag: 1 Miranda Kloet, Stormvo gel, 35.8; 2 Carolien Lucas, Stormvogel, 37.8; 3 Elisabeth de Vey, Luctor, 38.3. Jongens: 50 meter vlinderslag: 1 Frank Woltman, Stormvogel, 41.7; 2 Marcel Falhaber, Stormvogel, 45.5; 3 Roland Elve, Stormvogel, 48.1.50 meter vrije slag: 1 Frank Woltman, Stormvogel, 33.5; 2 Jan Murre, Stormvogel, 33.5; 3 Eelco Slikker, Luctor, 35.6. Leeftijdsgroep boven 14 jaar: meisjes: 50 meter schoolslag: 1 Marijke Hoogesteger, Stormvo gel, 45.6; 2 Mattie Bakker, Luc tor, 46.73 Joke Keymel, Storm vogel, 47.4. 50 meter vrije slag: 1 Karin Christis, Stormvogel, 35.5; 2 Marijke Hoogesteger, Stormvogel, 35.5; 3 Mattie Bak ker, Luctor, 37.8. Jongens: 50 meter schoolslag: 1 Rudie Sie- bons, Stormvogel, 44.8; 2 Henk Kokké, Stormvogel, 45.0; 3 Ar jan Slikker, Luctor, 45.3. 50 me ter vrije slag: 1 Gert Jan Blan- kaert, Stormvogel, 32.6; 2 Henk Kokké, Stormvogel, 34.4; 3 Ru- die Siebons, Stormvogel, 34.6. De zwemvereniging De Bruinvis hield in het zwembad in Sas van Gent een zwemdrie- kamp tussen de recreatieve zwemploegen van 't Vrije uit Sluis, de Bruinvis uit Sas van Gent en de Stormvogel B uit Vlissingen. De wedstrijd werd in een vlot tempo afgewerkt en eindigde in een overwinning voor .het Vlissingse B-team. De einduitslag luidde: 1 Stormvo gel B, 399 punten, 2 de Bruinvis 374 punten, 3 't Vrije 239 pun ten. De uitslagen waren: Leeftijdsgroep onder de 10 jaar, meisjes: 50 meter rugslag: 1 Marjolein Berendsen, Stormvo gel, 56.5; 2 Marjan Leijnse, Stormvogel, 1.00.0; 3 Francis Haarsma, Stormvogel, 1.01.1; 50 meter vrije slag: 1 Sandra Ver- donck, Bruinvis, 53.8; 2 José Meerdink, Bruinvis, 58.0; 3 Mar jan Leijnse, Stormvogel, 58.4. Jongens: 50 meter rugslag: 1 Je roen van Rijssel, Stormvogel, 1.01.3; 2 Pirn Beckers, Stormvo gel, 1.02.6; 3 Roeland L'Hermi- nez, Stormvogel, 1.05.3. 50 me ter vrije slag: 1 Roeland L'Her minez, Stormvogel, 46.0; 2 Je roen van Rijssel, Stormvogel, 47.1; 3 Marjo Platschorre, Bruinvis, 47.2. Leeftijdsgroep onder de 12 jaar: meisjes: 50 me ter schoolslag: 1 Monique du Fossé, 't Vrije, 46.9; 2 Lise Leen- houts, 't Vrije, 47.2; 3 Marja Be rkelaar, Bruinvis, 48.7. 50 meter vrije slag: 1 Lise Leenhouts, 't Vrije, 44.1; 2 Monique du Fossé, 't Vrije, 44.9; 3 Marja Berkelaar, Bruinvis, 45.3. Jongens: 50 me ter vrije slag: 1 Flans Sijnesael, Bruinvis, 39.4; 2 Patric de la Ruelle, Bruinvis, 47.2; 3 Ronnie Roelandts, Stormvogel, 48.8. 50 meter schoolslag: 1 Rob Hotte- ma, Stormvogel, 50.0; 2 Frans Seynesael, Bruinvis, 50.7; 3 Pa tric de la Ruelle, Bruinvis, 52.4. Leeftijdsgroep onder de 14 jaar: meisjes: 50 meter schoolslag: 1 Lyanneke de Koene, Stormvo gel, 48.3; 2 Gerleen Leenhouts, 't Vrije, 48.8; 3 Lia Hoogesteger, Stormvogel, 59.0. 50 meter vrije slag: 1 Gerleen Leenhouts, 't Vrije, 38.6; 2 Addy Dey, Storm vogel, 40.2; 3 Lyanneke de Koe ne, Stormvogel, 44.0. Jongens: 50 meter schoolslag: 1 Kees Ha melink, Bruinvis, 45.5; 2 Kees Leijnse, Stormvogel, 51.8; 3 Dennis Haarsma, Stormvogel, 52.4. Leeftijdsgroep boven de 14 jaar: 50 meter vrije slag meisjes: 1 Judith Herman, 't Vrije, 37.2; 2 Anka van Essen; Bruinvis, 39.1; 3 Anncmieke van Oorschot, Bruinvis. 39.1, 50 meter rugslag: 1 Judith Herman, 't Vrije, 40.3; 2 Anka van Essen, Bruinvis, 46.0; 3 Carolien Dehulsters, Bruinvis, 49.1. Jongens: 50 meter vrije slag: 1 Wim Walraven, Storm vogel, 34.6; 2 Martin Walraven, Stormvogel, 41.5; 3 Erik Lake- veld, Bruinvis, 52.4. 50 meter rugslag: 1 Wim Walraven, Stormvogel, 42.2; 2 Martin Wal raven, Stormvogel, 48.5; 3 Sjaak de Bruijne, 't Vrije, 58.3. (Van onze sportredactie) ZAAMSLAG - De voetbal vereniging Zaamslag heeft ter voorbereiding op de nieuwe competitie nog een bijzonder aantrekkelijke tegenstander te goed. De Bredase eredivisieclub NAC komt met de volledige A-selectie - Zaamslag heeft zwart op wit gekregen van NAC-zijde dat er een zeer sterk team binnen de lijnen komt naar Zaamslag. Vanavond om kwart over zes begint het duel op het fraaie sportpark van de zater dagclub NAC, de sterke be taalde club, komt naar Zaams lag in het kader van de opening van het nieuwe sportpark en de zelfgebouwde kantine. Met de opening van dit fraaie sportpark heeft Zaamslag nu de beschik king gekregen over twee speel velden en een half verharde oe~ fenstrook en verlichting, waqr- mee het een van de besté spor taccommodaties in Zeeuwsch- Vlaanderen heeft gekregen. Trots is Zaamslag-voorzitter Dees met de zelf gebouwde kan tine, een pronkstukje op het sportcomplex. Met de bouw door eigen leden is in februari begonnen en het is nu gereed, voor gebruik. Het kantinege deelte, bestuurskamer, toiletten en berging is door de eigen leden betaald en gebouwd. Een fraai stukje zelfwerkzaamheid. Zaamslag had aanvankelijk de bedoeling Cercle Brugge als tegenstander aan te trekken, temeer omdat Zaamslag-trainer Ad Versluijs onder contract staat bij Cercle Brugge. Cercle Brugge kon echter onmogelijk op 20 augustus naar Zaamslag komen, omdat de Belgische toppploeg andere verplichtin gen had. Ook is geprobeerd het Nederlands militair elftal - zo sterk opererend bij de wereld kampioenschappen in West- Duitsland, waar Oranje tweede werd - naar Zaamslag te krij gen. Maar het werd NAC, toch een zeer goede tegenstander. Voor Zaamslag, dat pas ge promoveerd is naar de derde klasse, een prachtig oefenduel ter voorbereiding van de compe titie. Voor de Zeeuwsch- Vlaamse voetballiefhebbers een mooie kans kans NAC eens in Zeeland aan het werk te zien. De zaterdagvoetbalvereniging Zaamslag heeft ter voorberei ding op de nieuwe competitie een oefenwedstrijd gespeeld tegen Hermandad, een Rotter damse politie- voetbalvereniging. De Rotter dammers, uitkomend in de vierde klasse van het KNVB- zaterdagvoelbal, kregen met 3-1 klop van het eerste team van Zaamslag. Voor rust speelde Hermandad iets sterker met het windvoor- deel, maar treffers vielen er niet in die peiVide. Na de hervatting nam Zaamslag de leiding. Een voorzet van Jan Dees werd door Jan Michielsen onberispelijk in gekopt. Dezelfde Jan Deess had ook een groot aandeel in de tweede treffer. Opnieuw een voorzet van de Zaamslag- rechtsbuiten bereikte het hoofd van Frans Zegers, die raak kop-" te: 2-0. Door een misverstand in de Zaamslag-defensie kon Her mandad tegenscoren, maar Kees Kempe maakte er tien minuten voor het einde 3-1 van uit een penalty. Dat was de genadeslag voor Hermandad. 0 Het tweede team van Zaams lag kon het tegen Hermandad 2 niet bolwerken. Het verloor met 3-1. (Van onze korfbalmedewerker) KLOETINGE Het grote korfbaltoernooi van „blauw wit" dat voor de twaalfde maal in Kloetinge werd gehouden en waaraan 15 clubs deelnamen kreeg vooral in de morgenu ren heel wat regen te verwerken. Niettemin vonden alle wed strijden doorgang en gelukkig werd het weer in de middagu ren heel wat beter. Bij de senioren, afdeling I won Tjoba uit 's Heer-Hendrikskinderen zoals verwacht was, de wisselbeker. (Van onze motorcrossmedewer ker) TERNEUZEN - De kans is bijzonder groot dat er op zondag 7 en 14 september in Water landkerkje twee grote interna tionale motorcrossen zullen worden verreden. De organisatie van deze even ementen is in handen van de mo torcrossclub de MC Axel. Belgi sche, Duitse en natuurlijk Ne derlandse motorcrossers, waar onder alle rijders van de MC Axel. zullen daar dan aan de start komen. Het is alleen nog wachten op een vergunning van de gemeente Oostburg, om deze evenementen te kunnen laten plaatsvinden. De organiserende vereniging Blauw-Wit verraste iedereen om in de hoofdpoule beslag te leg gen op de tweede plaats. Blayw-Wit dat aanvankelijk was ingedeeld bij een andere af deling op lager niveau maar ter elfder ure toch werd opgenomen in de le afdeling om het totaal van vijf clubs te completeren haalde 5 punten uit 4 wedstrij den. Van Tjoba werd op het nip pertje met slechts 3-2 verloren. In afdelihg 2 van de senioren was de eerste prijs voor Animo 2 uit Souburg terwijl Stormvogels uit Westkapelle als tweede ein digde. Animo 3 werd eerste in afdeling 3 met Atlas uit Ritthem op de tweede plaats. Het eerste team van Olympia (Wilhetmi- nadorp) incasseerde de eerste prijs in afdeling 4. Tweede werd het tweede team van Togo uit Goes. Seolto 2 (Vlissingen) kwam als winnaar uit de bus in afdeling 5 met op de tweede plaats Zuidwesters 2 uit Sou burg. Bij de junioren plaatste Stormvogels zich als eerste; tweede werd Tjoba. Tjoba 1 werd eerste bij de adspiranten in l afdeling 1 terwijl Swift 1 uit Spelmoment uit de wedstrijd Zuidwestèrs-Blauw Wit Middelburg als tweede eindig de. Zuidwesters zegevierde in afdeling 2 gevolgd door Atlas terwijl T.O.P. uit Arnemuiden met zijn eerste adspirantenteam bovenaan eindigde in afdeling 3. Tweede werd Blauw-Wit 2. Af deling 4 zag Zuidwesters 2 op het ereschavotje komen terwijl Animo 2 de tweede plaats be machtigde. In afdeling b bij de adspiran ten kon Noad uit Dreischor de eerste prijs in ontvangst nemen terwijl Blauw-Wit 3 de eervolle tweede plaats bemachtigde. Bij de pupillen toonde Zaamslag zich de sterkste en als tweede eindigde Stormvogels in afde ling 1. In afdeling 2 tenslotte legde Olympia 1 beslag op de eerste plaats terwijl Tjoba 2 als tweede prijswinnaar bekend werd. De toernooicommissie van Blauw-Wit bestaande uit Jaap Schipper, Gijs Hollestelle en Linda Kraak had ook nu weer voor een uitstekende organisatie gezorgd zodat voorzitter E. Mie ras zo rond de klok van vijf uur de prijzen kon uitreiken. Alle eerste prijswinnaars in elke eer ste afdeling ontvingen tevens een wisselbeltèr.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13