uto- Hl Belgische consul Albert d'Hondt: Vier Zeeuwse overwinnaars in de Omloop IENAULT T ANK Bram Faas: een oude bekende in „Omloop" TWAALFDE OMLOOP MET 17 PLOEGEN bank Tekst: Ton Koomen Foto's: Cor de Boer snde Drie- ipendijk^ 55 •club Hulst FIETS!! 99 Erebaan. "Lager bedrag". DE KEIZER sport >000. bankzaken. KAN ALLEMAAL! _STEDEWEG 58 OON 01140-2478 „JURY KRIJGT 'N VEEL lalseweg 1, Hulst f3524 astaurant met bar N enz. impties f 1per de prijsDat lULST i kan rijden 1 belasting te betalen? erproblemen? leidsgordels? senzine te kopen? vervuiling? $ij Rijwielhandel Itraat - Axel LLEEN 't BESTE ÏEDIENST .IJVEND OFFERTE TE HOGE VERGOEDING (Van onze sportredactie) ERTVELDE/OOSTBURG/TERNEUZEN - Probleem voor ie organisatoren van de twaalfde Omloop van Zeéuwsch- Vlaanderen vormt het hoge bedrag aan onkosten dat moet worden uitgetrokken voor de KNWU-juryleden die de Om loop drie dagen volgen. Henny van Paemel, de ijverige secre taris van het Omloopcomité, die samen met penningmeester piet Roelands en zijn dochter Diana bergen administratief werken verzet jaarlijks, ergert zich daar behoorlijk aan. Van Paemel: Dat kost maar liefst vijftig gulden per dag per KNWU-jurylid. Honderdvijftig gulden de man per drie dagen en er rijden maar liefst dertien mee. De bedragen die de KNWU heeft vastgesteld zijn belachelijk hoog. Als je nagaat dat we ook al f 300,- westrijdgeld moeten be talen, een advertentie in Wieler sport moeten betalen en f 200,- per dag moeten neertellen voor radio-apparatuur, dan kun je nagaan dat dat er aardig intip- pelt. Ze maken het de organisa ties gewoon onmogelijk in de toekomst een dergelijk even ement te organiseren". Van Paemel is bepaald niet de enige die zich kwaad maakt over dergelijke bedragen. Dat doet ook Albert d'Hondt, de 58-jarige consul van de Belgische wieler bond, die nauw betrokken is bij de Omloop, nu ook de Belgen een etappe op hun grondgebied hebben. Er maken ook twee Be lgische juryleden deel uit van de Omloopjury, Albert d'Hondt zegt verontwaardigd: „Het is schandelijk hoog die vijftig gul den per dag. Juryleden vangen in België slechts 100 frank per dag. Nog niet eens zeven gulden omgerekend in Hollands geld. Ik doe dit werk nu al dertig jaar en ben content met de ma nier zoals het bij ons geregeld is. En dan het aantal jury leden. Dat is in mijn ogen helemaal bela chelijke. Er staan er dertien op de lijst. Dat kan met veel minder toe. Als er een klassieker in Be lgië wordt verreden volstaan we met vier juryleden. Dat is voldoende. Bij een Om loop van Zeeuwsch-Vlaanderen zou een zestal juryleden ruim voldoende zijn. Waarom der tien? Dat is gewoon een kwestie van de organisatie op onkosten jagen. Ik doe in m'n eentje rustig een liefhebberskoers met een kleine honderd vertrekkers.Er worden er toch maar twintig ge klasseerd en dat is best mogelijk Ji m'n eentje. Bovendien zijn er bij de organiserende comité's wel een paar bereidwillige men sen die even willen meehelpen. Dat gaat bij ons een stuk soepe ler en bovendien brengt het veel minder kosten met zich mee voor de "inrichters". Ik deel ook altijd zelf de rugnummers uit bij de koersen", zegt de eigenaar van een juwelierszaak in Ert- velde. "De rapste mannen geef ik de nummers van 1 tot en met 9.' Dan is de zaak in sport voor mij gemakkelijker te noteren. Zo maar een kwestie van tacktiek. Nee, de manier waarop het Om loopcomité door de KNWU fi nancieel wordt uitgemolken is voor mij ongehoorci Overigens heeft het Omloop comité een gesprek gehad met de juryleden van de KNWU en het zal er wel op uitdraaien dat de vergoeding iets lager zal komen te liggen dan de betreffende f 50,- per dag. Gijs Veerman: „Anders is het bijna ondoenlijk voor ons om het bol te werken". Mogelijkheden om meer Be lgische juryleden aan te trekken voor dit gecombineerd Nederlands-Belgische even ement liepen op niets uit. Van Paemel: „Ja, dat zou natuurlijk aantrekkelijk zijn als je nagaat wat de vergoedingen voor de Be lgische juryleden zijn. Magr daar trapt de KNWU niet in. Wel betalen we nu de Belgische juryleden die 100 franken per dag gewend zijn het normale bedrag wat we ook aan de jury leden van de KNWU betalen. Daar hebben ze recht op vinden we. Alleen heb je nu misschien het risico dat de Belgen bij de Belgische Wielerbond aan de bel gaan hangen voor een hogere vergoeding in de toekomst....". Waarop Albert s'Hondt lachend zegt: „Geen sprake van. Voor ons is het nog- steeds een. ere baan. We zijn geen geldklop- pers. Bram Faas, de rijwielhandelaar uit Terneuzen, die als c in de twaalfde editie van de Omloon. -intent-ploegleider van Batavus sal fungeren (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - De jury voor de twaalfde Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen is als volgt samengesteld: Wedstrijdleider: J. Klip (Eindhoven); assistent- wedstrijdleider: J. Burm (Hulst); wedstrijdcommissari s/voorzitter: P. van der Hooft (Terneuzen); wedstrijdcommis- saris/secretaris: R. Carpentier (Ossendrecht); wedstrijdcom missaris: R. Kint (Terneuzen); aankomstrechter: J. Roovers (Terneuzen); commissarissen: W. Nieuwelink (Terneuzen), ,T. d'Hanis (Hulst), J. Boeye (Groede) en K. Declercq (Ron- sele, België); tijdwaarnemers: B. Tetteroo (Naaldwijk) en A. Verpoest (Drongen, België); microfonist: W. Hendriks (Hulst); algemeen reserve: J. Hees (Roosendaal); Consul KNWU Zeeland: B. ösebaert (Terneuzen). (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - Bekende ver schijning in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen is Bram Faas, de sympathieke goed lachse Terneuzense rijwielhan delaar. „Ik ben een wielergek bij uitstek", zegt Bram F aas, pas te ruggekeerd uit Engeland, waar hij een ploeg van Batavus met succes heeft geleid in de „Tour of the Cotwolds" een zware klassieker in heuvelachtig ge bied bij Cloucester. Tonnie Huijzen, de talentvolle coureur uit Kloetinge - hij is opvallend sterk doorgebroken dit seizoen - werd er vierde in de eindrangs chikking. „Ja, dat was leuk", zegt Bram Faas, die onverwacht afreisde naar Engeland. Faas: „Batavus-ploegleider Cees Kouwenhoven vroeg me of ik me kon vrijmaken om de ploeg te begeleiden. Normaal komt het er niet van. Je hebt een drukken zaak en die gaat voor. Vorig jaar kon ik mee naar Zwitserland, Bulgarije en Berlijn, maar je kunt er niet zomaar uitbreken. De zaak moet verder draaien. Nu kon mijn vrouw de zaak een paar dagen alleen bijhouden, maar daar wil je niet teveel op aanstui-en. Ik heb met Kouwen- hoven zeer goed contact. De eer ste keer dat ik zelf met een ploeg in de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen startte was dat met een gecombineerde Batavus/Faas-ploeg. De sa menwerking met Batavus is al tijd voortreffelijk geweest". Bram Faas kwam reeds zes keer met een eigen ploegje in de Omloop. Geadopteerde cou reurs. Dit jaar is hij er opnieuw bij. Nu als assistent-ploegleider van Van Kouwenhoven. Bram Faas, 35 jaar nu, is al lange tijd bij de wielersport betrokken. Niet alleen zakelijk gezien. Faas: „Toen Bertus Wieles zijn topjaren had bij de amateurs ging ik steeds mee als zijn ver zorger. Sjouwen met broodzak jes en drinken, je kent dat wel. Ik was er helemaal zot van". Bram Faas is vol lof over de Batavus- ploeg en de manier waarop Cees Kouwenhoven de zaak in de band heeft. Faas: „Kouwenhoven is een rustige, vaderlijke figuur. Geen brulaap, die de coureurs van de fiets gilt. Maar de renners weten heel goed wat ze aan hem heb ben. Hij is eerlijk maar kan kei hard zijn. Je moet hem niet be duvelen, dan is het gebeurd met je. Zo komt het volgens mij ook dat Tonnie Huijzen dit jaar zo sterk rijdt. Kouwenhoven zei bijvoorbeeld voor Olympia's Tour dat hij geen uits kopman had. Wie ziet zou nestelen in de eerste ritten zou de beschermde renner zijn. Kijk, nu kreeg Kuijzen een kans. Die heeft hij benut. Kansen heeft hij bij andere ploegen weinig gehad. Batavus brengt nu een goede ploeg op de been. Hennie Libregts bijvoorbeeld. Werd vierde in de sterk bezette Belgische Ronde van de Kem pen. een zware klassieker. Pie Franken is eveneens ingeschre ven voor de Omloop. Ik hoop dat hij er bij kan zijn. Hij liep nog maar pas geleden een lichte her senschudding en zware hoofd wonden op tijdens een valpartij. Mogelijk is hij weer op tijd her steld. Piet Hoekstra uit Dokkum is eveneens een rappe coureur. Ik zie het wel zitten met onze ploeg in de komende Omloop". Voor Kouwenhoven heeft Bram Faas alle respect. De Batavus-ploegleider haalde immers de Tour de France twee jaar geleden naar Nederland, toen Scheveningen in het Tour schema werd betrokken. Faas: „Allemaal werk van Kouwen hoven. Kouwenhoven was ook het brein achter de proftoer in Nederland. Hij had alles op pa pter rond, maar kreeg geen toe stemming van de minister van CRM. Nu heeft Frisol zich er achter gezet en het lukt wel. Vreemde zaak". Bram Faas, ploegleider ook van de formatie van de Terneu zense Politie Sport Vereniging tijdens de Tour dp Flic in Ter neuzen, leeft al toe naar het driedaagse wielerspektakel dat Zeeuwsch-Vlaanderen en het Belgische Meetjesland drie da gen in de ban houdt. Faas: „Het is een spektakel dat ik voor geen goud zou willen missen". (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - OOSTBURG ERTVELDE - De elf Omlopen, die vooraf gingen aan de ko mende twaalfde Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen, die dit weekeinde wordt verreden, hebben heel wat sterke deelne mers en winnaars gekend. De Zeeuwen eisten in totaal vier keer de winst in de Omloop voor zich op. In 1965 zegevierde Dies Kosten, in 1971 toonde Grant Thomas zich de sterkste, in 1973 kwam Jan Raas - thans prof ais overwinnaar uit de Omloop tevoorschijn en vorig jaar was BIK-coureur Peter Gödde de sterkste amateur in het gezel schap. De erelijst van de vooraf gaande edities van deze zware klassieker ziet er als volgt uit: 1964 Aantal deelnemende ploegen 8. Geen buitenlandse. Eerste etappe: 1 W. de Wilde, 2 A. van de Breugel, 3 K. Leyten. Ploe- gentijdrit: 1 Verhoeven Sport, 2 Caballero, 3 Amstel Bier. Derde etappe: 1 C. Visser, 2 F. Ouwer- kerk, 3 P. Barendrecht. Indivi duele einduitslag: 1 J. van de Breugel, 2 C. Visser, 3 K. Leyten. Eindploegenklassement: 1 Ca ballero, 2 Amstel Bier, 3 Breda Bier. 1965 Aantal deelnemende ploegen 12, waaronder een Duitse en een Belgische formatie. Eerste etap pe: 1 A. van de Breugel, 2 J. Fransen, 3 D. Kosten. Ploegen tijdrit: 1 Stadsblad Breda, 2 Breda Bier, 3 Caballero. Derde etappe: 1 F. Ouwerkerk, 2 A. Drop, 3 D. Kosten. Individuele einduitslag; 1 D. Kosten, 2 A. Drop, 3 N. Lute. Eind ploegenklassement: 1 Caballe ro, 2 Stadsbladj breda, 3 Breda Bier. 1966 Aantal deelnemende ploegen 9. Geen buitenlandse. Eerste etappe: 1 .W. du Bois, 2 F. Hoog- erheide, 3 R. Huybrechts. Ploe gentijdrit: 1 Breda Bier, 2 Verdeghem-Legrand, 3 Acifit. Derde etappe: 1 F. Hoogerheide, 2 H. Vogelaar, 3 W. Bravenboer. Individuele einduitslag: 1 F. Hoogerheide, 2 R. Huybrechts, 3 J. Bode. Eind ploegenklassement: 1 Breda Bier, 2 Acifit, 3 Verdeghem- Legrand. 1967 Aantal deelnemende ploegen 17, waaronder drie Belgische ploegen en een Zwitserse forma tie. Eerste etappe: 1 L. Duyn- dam, 2 R. Last (België), 3 J. Al- dershof. Ploegentijdrit: 1 Smith-Acifit, 2 Reisbureau Rouw, 3 Amstel Bier. Derde etappe: 1 L. de Groot, 2 R. Lie- brechts, 3 J. van Katwijk. Indi viduele einduitslag: 1 R. Lie- brechts, 2 L. Duyndam, 3 J. Al- dershof. Eindploegenklasse ment: 1 Smith-Acifit, 2 Reisbu reau Rouw, 3 Euromast. (België), 3 J. Zoetemelk. Indivi duele einduitslag: 1 J. van Driel, 2 H. Benjamins, 3 M. Gerrits. Eindploegenklassement: 1 Smith Acifit, 2 Caballero, 3 Am stel Bier. 1968 Aantal deelnemende ploegen 25, waaronder vier Belgische ploegen en een Zwitserse forma tie. Eerste etappe: 1 Jan Krekels, 2 M. Gerrits, 3 L. Schrauwen. Ploegentijdrit: 1 Amstel Bier, 2 Jansen Kleinmeubelen, 3 Bos- schaert Vérw. Derde etappe: 1 H. Benjamins, 2 E. Antheunis Aantal deelnemende ploegen 15, waaronder een Engelse ploeg. Eerste etappe: 1 F. Lach- terop, 2 W. Bra venboer, 3 P. Le- gierse. Ploegentijdrit: 1 Smith-Acifit, 2 Amstel Bier, 3 Caballero. Derde etappe: 1 J. Westerweele, 2 J, van Beers, 3 P. Legierse. Individuele einduit slag: 1 F. Lachterop, 2 VV. Bra- venboer, 3 P. Legierse. Eind ploegenklassement: 1 SmithA- cif it, 2 Amstel Bier, 3 Caballero. 1970 Aantal deelnemende ploegen 12, waaronder een Belgische en een Engelse ploeg. Eerste etap pe: 1 R. Vercauter (België), 2 G. de Clerq (België), 3 J. Bruessing. Ploegentijdrit: 1 Trico Noble- Acifit, 2 Reisbureau Rouw, 3 Ba- tavus/Faas. Derde etappe: 1 W. Erntse, 2 J. Bruessing, 3 P. van den Donk. Individuele einduit slag: 1 J. Bruessing, 2 W. Ever- tse, 3 P. van den Donk. Eind ploegenklassement: 1 Tricot Noble-Acifit, 2 Clarijs-Braat, 3 België. 1971 Aantal deelnemende ploegen 22, waaronder een Belgische, een Engelse en een Luxem burgse ploeg. Eerste etappe: 1 G. Thomas, 2 A. Hassink, 3 A. van den Hoek. Ploegentijdrit: 1 Trico Noble, 2 Slagerij Plas- schaert, 3 België. Derde etappe: 1 G. Catteeuw, 2 K. Koeken, 3 J. de Couwer. Individuele einduit slag: 1 G. Thomas, 2 A. Hassink. 3 A. van den Hoek. Eindploe genklassement: 1 Trico Noble, 2 Slagerij Plasschaert, 3 Frisol. 1972 Aantal deelnemende ploegen 16, waaronder een Belgische en een Engelse ploeg. Eerste etap pe: 1 P. van den Donk, 2 H. Pop- pe, 3 C. Bal. Uitslag ploegentijd rit: 1 Trico Noble, 2 Caballero, 3 Ketting. Derde etappej; .p. van Katwijk, 2 R. Vercauter, 3 G. Sint Nicolaas. Individueel eind klassement: 1H. Poppe, 2 C. Bal, 3 P. van den Donk. Eindploe genklassement: 1 Caballero, 2 België, 3 Trico Noble. 1973 Aantal deelnemende ploegen 14, waaronder een Belgische formatie. Eerste etappe: 1 W. de Waal, 2 P. Gödde, 3 R. Schuyten. Tweede etappe: 1 J. van der Ve- ken, 2 J. Raas, 3 G. Knetemann. Ploegentijdrit: 1 Amstel Bier, 2 Trico Noble, 3 Kledingbokser. Vierde etappe: 1 J. Ruckert, 2 F. Hoogerheide, 3 D. Schroeders. Individueel eindklassement: 1J. Raas, 2 J. van der Veken, 3 G. Knetemann. Eindploegenklas sement: 1 Trico Noble, 2 Amstel Bier, 3 België. 1974 Aantal deelnemende ploegen 13, waaronder een Belgische ploeg. Eerste etappe: 1 J. Raas, 2 P. Gödde, 3 G. van Gerwen. Tweede etappe; 1 M. Steels, 2 G. van Gerwen, 3 P. Gödde. Derde etappe: 1 P. Gödde, 2 E. van dei- Helst, 3 P. Kruys. Individueel eindklassement: 1 P. Gödde, 2 G. van Gerwen, 3 A. van de Bun der. Eind-ploegenklassement: 1 Jan van Erp, 2 Hebro/Flandria, 3 Café-restaurant Storm. °ntWnL'!n^tlnc*'t'A? Belgische consul: „De juryleden in Nederland 0™s is hoi sur" noge vergoedingen vergeleken met Belqië. Bij !shet nog echt een erebaan". (Van onze sportredactie) OOSTBURG - TERNEUZEN EKTYELDE Van zestien van de zeventien ploegen die deel nemen aan de twaalfde Omloe.p van Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de namen van de renners be kend. Het wachten voor de or ganisators was alleen nog op een telegram van de Italiaanse wie lerbond. De bevestiging van de Italianen dnt ze zullen deelne men met de selectieploeg voor het wereldkampioenschap in België is al binnen, maar de na men van de coureurs volgen pas later. Het deelnemersveld ziet er - voor de namen de rugnummers - als volgt uit: BIK-sloopwerken: Ploegleider: J. van der Horst. 1. P. Gödde (Koewacht); 2. A. de Groot (Gouda); 3. F. Hoogerheide (Os sendrecht); 4. G. Nederlof (Maarsen); a. J. Nederlof (Maar- sen); 6. J. Zuijdweg (Rotterdam). Jan van Erp: Ploegleider: J. Gis- bers. 7. P. van der Kruys (Hel mond); 8. G. van Gerwen (Ol- land); 9. H. Koot (Eindhoven); 11): H. Botterhuis (Sambeek)11 II. Lubberding (Voorst); 12. P. van Leeuwen (Zoeterwoude). Soka/Flandria: Ploegleider; B, van Erp. 13. A. van de Bunder (IJzendijke); 14. P. Maas (Roos endaal); 15. A. Prinsen (Raams- donksveer); 16. J. Huisjes (Kloosterhaar); 17. J. Bruessing (Amstelveen); 18. A. Kramer (Scheveningen). Café-restaurant Storm: Ploeg leider: Chr. de Jonge. 19. S. Aarts (Kruiningen)20. B. Broere (Oudenbosch); 21. A. Deusing (Halsteren); 22. T. Fase (St. Annaland); 23. H. de Jong (Goes); 24. A. van Overveld (Zegge). Batavus: Ploegleider'. C. Kou wenhoven. 25.1'. Huijzen (Kloe tinge); 26. J. Akkermans (Ze venbergen); 27. P. Franken (Oosterhout); 28. B. Libregts (Vlijmen); 29. E. Waasdorp (Den Haag); 30. P. Hoekstra (Dok kum). Selectieploeg Oost-Vlaanderen België: Ploegleider: A. D'Hondt. 31. R. de Meijer; 32. F. Hoste; 33. W. Vijncke; 34. A. Bauwehs; 35. E. van der Helst; 36. K. d'Hoog- he. Amstel-Bier: Ploegleider: H. Krott. 37. A. ter Harmsel (Lage Zwaluwe); 38. L. van Vliet' (Honselersdijk); 39. N. Hilbe- rink (Den Ham); 40. A. Hassink (Neede); 41. A, van Houwelin- gen (Heeselt); 42. F. Pirard (Bre da). Caballero: Ploegleider; F. van der Enden. 43. H. Langerijs (Blokker); 44. L. Verwey (Rot terdam); 45. T. de Lange (Na- riënberg); 46. E. Visschers (Sweikhuizen); 47. R. Verboom (Ellewoutsdijk); 48. W. Lugten- burg (Zuidland). Kledingbokser: Ploegleider: T. Schilperoord. 49. G. de Wit; 50. K. de Kleine; 51. Ch. Bongers; 52. F. Schelfhout; 53. P. Dalen; 54. nog niet bekend. Bossche Staalbouw: Ploeglei der: A. van Elten. 55. J. Brink (Haarlem); 56. G. Tabak (Veld hoven); 57. G. Mak (Schiedam); 58. C. Tuit (Valkenswaard)59. Th. Gevers (Heesch); 60. F. Thijs (Oploo). A A De Caluwé, Sluiskil: Ploegleider: E. Verstraeten. 61. B. Begeijn (Terneuzen); 62. J. Hinneman (IJzendijke); 63. J. Verbeke (IJzendijke); 64. C. Vervaet (Walsoorden); 65. B. Wieles (Terneuzen); 66. F. Ver straeten (Philippine). Van de Veegaete Sport, Ertvelde (België): Ploegleider: nog niet bekend. 67. E. de Vleesschau- wer; 68. R. van de Velde; 69. Y van de Steene; 70. V. Bunder voet; 71. M! de Poorter;'72. R. Vercouler. België Nationale WK-selectie: Ploegleider; Roger de Corte. 73. M. Bomans; 74. F. de Gendt; 75. B. Jaremko; 76. J. Weijmans; 77. D. Heirweg; 78. L. Theunis. Italië Nationale WK-selectie: Rugnummers 79 tot en met 84. Namen coureurs nog niet be kend. Reburo. Reisbureau Rouw- Terneuzen: Ploegleider: T. Veerman.. 85. Ch. de Smit; 86. T. Verheezen; 87. H. Harinck; 88. C. Spaans; 89, W. Westdorp; 9#. A. van Treijen. WSC Vooruit Sint-Gillis-Waas België: Ploegleider: M. Mels. 91. E. deBeule; 92. F. Luyckx; 93. P. Frangois; 94. E. vanKerschaeru; 95. J. van Damme; 96. E. van Puijenbroeck. Selectieploeg West-Berlijn: Ploegleider: W. Holz. 97. D. Leitner; 98. P. Lindow; 99. K. Behrendt; 100. M. Topfstadt; 101. G. Laufer; 102. J. Hascht- mann. Peter Gödde, de oersterke BIK-coureur uit Koewacht, die de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen vorig jaar op zijn naam schreef. De concurrentie is nu nog groter geworden door de internationalt deelname.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 15