Twaalfde Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen GUS VEERMAN: ,EEN UITDAGING' Conflict met de Stichting niet funest geworden Mwachtmgsdoel in alle drie etappeplaatsen MIDDELINK SCHITTERT DOOR AFWEZIGHEID Samenwerking met de Belgen groots Zaak rund Voorbeeld sport (Van onze sportredactie) jERNEUZEN/OOSTBURG/ERTVELDE - „De Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen kan voor de twaalfde keer gaan draaien en dat had niet iedereen verwacht vorig jaar, toen de elfde editie er net op zat. Er zijn personen die gedacht hebben dat het de laatste keer geweest „as, maar ze hadden het mooi mis", zegt Gijs Veerman, voorzitter van het Omloop comité. Veerman doelt hierbij op de „naar ik hoop tijdelijke besprekingen na deze Omloop moeten nog uitmaken of we weer nader tot elkaar kunnen komen" - breuk die er kwam „issen het Omloopcomité en het bestuur van de Stichting Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen. Een breuk met belangrijke consequenties. Immers, zes jaar lang had de Stich ting gezorgd voor de broodnodige financiën en was het voor de mannen van het Omloopco- mite gemakkelijk organiseren geweest. Gemakkelijk althans in dit opzicht, dat ze niet werden door financiële zorgen. Veerman: „Oorzaak van het conflict was in feite dat het Stichtingsbestuur wilde dat het bestuur van het organisatieco mité zou worden uitgebreid. Met meer vertegenwoordigers uit jandere gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Men wilde meer gemeenten en in stanties er bij betrekken. Dat kpunt. Wij willen de zaken handhaven zoals ze waren. Het argument aanvoer end dat de zaak organisatorisch -t nu toe steeds perfect verlo pen is. Resultaat was dat we het toen zonder de stichting moes ten zien te klaren". Zonder de financiële garantie van de Stichting zou het naar de mening van de Stichting, het comité nooit lukken met succes .de twaalfde Omloop te houden. Veerman: „Dat betekende juist een uitdaging voor ons al lemaal. Nog eens extra met de schouders eronder. En het is ge lukt. We hebben een Omloop, grootser opgezet dan ooit. Er is een ploegentijdrit bijgekomen door de gemeente Groot-Hulst over 40,5 kilometer. Er is een dag aangeplakt aan de Omloop. Wc zijn uitgegroeid van twee tot driedaagse. Een etappe op Belgische bo dem van Ertvelde naar Ertvelde door het Meetjesland. De kosten zijn toegenomen. Enorm zelfs. Kwam de begroting vorig jaar - met medewerking van het Stich tingsbestuur - uit op 12,000,- nu is er een bedrag op tafel nodig van 25.000,-. Gelukkig heb ik mogen constateren dat alle le den van het stichtingsbestuur, met uitzondering van de voorzitter-Frans van Turenhout (red.) - weer hun financiële me dewerking toegezegd. Met dag blad De Stem en Skol als hoofd sponsors. We zijn blij dat de be stuursleden van de Stichting ons financieel hebben gesteund, op één na dan. Volgend jaar wordt de samenwerking wellicht her steld. Er komt in ieder geval een gesprek". Gijs Veerman is dui delijk blij dat hij het met zijn trouwe secondanten heeft kun nen klaren dit jaar. Veerman: „Die uitdaging moesten we ge woon aannemen. En het is ge lukt. Al zijn we financieël nog niet helemaal rond". Veerman is vooral blij met de samenwer king met de Belgen. Veerman: „Het eerste contact met de Be lgen werd vorig jaar gelegd tij dens de elfde Omloop. Dat was tijdens de tijdrit in Philippine. Met consul Albert d'Hondt. De etappe met Ertvelde als start- en finishplaats is een heel mooie etappe. Brede wegen, een goed parkoers". (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - OOSTBURG ERTVELDE - Tijdens de twaalfde Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen wordt er zowel in Terneuzen (eerste etappe), Ertvelde (derde etappe) in Oostburg (vijfde etappe) een afwachtingsprogramma af gewerkt, om de wielerenthou- siasten aangenaam bezig te Jouden in afwachting van de doorkomsten en finish van de eoureurs. kneuzen begint vrijdag - augustus om 17.00 uur een jtameskoers over ongeveer 40 ki- ometer. Gijs Veerman, voorzit- er van het Omloopcomité: „Het at een interessante wedstrijd worden nu Keetie van Oosten- Hage er niet bij is. Die zit op dat moment al in Rocourt voor de wereldkampioenschappen. Voor de overige dames, die altijd in haar schaduw moeten rijden nu eens een mooie kans zich waar te maken". Er hebben 28 dames inge schreven. Belangrijkste kans- hebsters: Gré Kneteman (Huij- bergen), José van Gestel (Arn hem), Tineke Fopma (Hulns), Truus van der Plaat (Geldermal- sen), Annet Kole (Goes), Agnes Koeman (Axel) en Bep van der Spiegel (St. Maartensdijk). In Ertvelde rijden de nieuwe lingen zaterdagmiddag een af- wachtingswedstrijd over ruim vijftig kilometer (dertien omlo pen van vier kilometer). Zij gaan om kwart over drie van start. Er hebben een veertigtal nieuwe lingen ingeschreven voor dit duel. Nieuwelingen uit Zeeuwsch-Vlaanderen kunnen eveneens voor dit duel inschrij ven. In Oostburg rijden de nieuwe lingen (18 inschrijvingen op dit moment, maar er komt nog een fiks aantal Belgische nieuwelin gen bij, zodat het er totaal wel 40 zullen worden) en liefhebbers (30 inschrijvingen) een afwach- tingswedstrijd. De nieuwelin gen rijden 35 kilometer en de liefhebbers 50 kilometer. Zeeuwse troeven bij de nieu welingen: Ronnie van der Sijpt (Koewacht), George der We duwe (St. Jansteen), Peter Kouijzer (Terneuzen, Lou Kouijzer (Goes) en Johan Ver meulen (Kioosterzande). Bij de liefhebbers komen alle bekende Zeeuwen aan de start. Een greep uit het deelnemersveld: Joosse (Oost-Souburg), Steenbakker (Heinkenszand), Jongejan (Middelharnis), Bijvank (Sas van Gent), Pijcke (Sas van Gent), Wielhouwer (Sommels- dijk), De Waele (Axel), Van der Ploeg (Kwadendamme), Leij- baert (Philippine) en De Valcke (Aardenburg). De organisatoren hebben de zaken financieel dus heel anders aan moeten pakken. Huist heeft bijvoorbeeld moeten betalen om de ploegentijdrit te mogen orga niseren. Veerman: „Logisch, je moet je begroting sluitend ma ken met zo'n groot evenement. „Dat leverde even problemen op met Philippine, dat twee jaar een tijdrit heeft georganiseerd tijdens de Omloop en ook dit jaar weer graag van de partij wilde zijn. Paul Wiskerke, secre taris van het wielercomité Phi lippine: „Met het bedrag dat aan ons gevraagd werd gingen we niet akkoord. Kijk, wij hadden tenslotte ook materiaal aange schaft om de tijdrit te kunnen houden. We hebben een com promis bereikt voor dit jaar. Volgend jaar zullen we de zaak opnieuw bekijken. Wij willen wel betalen voor de tijdrit, maar dan zullen we zelf wel voor sponsors zorgen die dat bedrag betalen. We willen er zelf ook wel iets aan overhouden".Feit is echter dat de zaak rond is. De Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen gaat zijn mooiste en zwaarste uitgave tot nu toe be leven. Met een supersterke be zetting in verband met de ko mende wereldkampioenschap pen in België. Niet voor niets zijn Gijs Veerman en zijn mede-comitéleden blij dat ze de loodzware uitdaging aangeno men hebben. Organisatorisch is de zaak weer tot een goed einde gebracht. Een hele krachttoer! Het comité van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderenmet uitzondering van vice-voorzitter Roel BenjaminsVan Links naar rechts. P. Scherbeijn, H. van Paemel Gijs Veerman, Diana Roelands-assistente van secretaris Van Paemel-R. Roelands, T. Engels, J. Claeys en L. van Hijfte. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN/ERTVELDE/OOSTBURG - De twaalfde Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen belooft interessanter te worden dan ooit, nu de zware klassieker zo vlak voor het wereldkampioenschap in België wordt gehouden. Qua deelnemersveld-er komen zeventien ploegen aan de start met zes renners eik-is de Omloop de sterkst bezette tot nu toe. Met 102 renners ook kwantitatief sterk bezet. Tegenval ler was het wegvallen van de ploegen van Van Nelle en Ketting, twee formaties die aanvankelijk wel hadden toege zegd te zullen komen. Ketting excuseerde zich later door op te merken dat zijn ploeg uit jonge renners bestaat, die hij niet aan het zware werk in de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen wilde wagen. Tele urstellend is ook het wegblijven van Joop Middelink, cbach van de nationale wegploeg die nog tijdens de Olympia's Toer door Nederland aan Omloopcomité- Bondscoach Joop Middelink: veel mooie beloftes, maar bitier voorzitter Gijs Veerman met de weinig daden met betrekking tot de Omloop. hand op hart beloofde met de se- (Van onze sportredactie) OOSTBURG - TERNEUZEN ERTVELDE - Het staat vrijwel vast dat ook volgend jaar de Be lgen betrokken zullen blijven bij de organisatie van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. Consul Albert d'Hondt uit Ert velde, die nauw betrokken was bij de organisatie van de etappe Ertvelde-Ertvelde zaterdag, zegt: „Het is nu bijzonder pret tig gegaan. Volgend jaar denk ik bijvoorbeeld aan een etappe die in Philippine start en op Be lgisch grondgebied eindigt. Kijk, Philippine organiseert nu de tijdrit, maar de mannen bele ven er meer plezier aan als ze ook nog de start van. een rit in lijn hebben. Ik ga daar beslist over praten met alle betrokke nen na afloop van deze Om loop". De tijdrit in Philippine wordt gereden op een gesloten par koers van 11,5 kilometer lengte. Henk Segers, voorzitter van het wielercomité Philippine: „De start is weer in Tour de France stijl, vanaf een verhoogd plat form. Het is goed beveiligd met een viertal EHBO-posten. Daar mogen de renners vallen, ergens anders niet.... Er zitten nogal wat bochten in, maar dat vergt juist veel van de tactiek van de coureurs. Er staat altijd veel wind op het vlakke parkoers, maar toch reken ik op snelle tij den. Die werden ook vorig jaar gereden". De Terneuzense gemeentepo litie heeft weer bergen werk ver zet tijdens de voorbereiding van de Omloop, maar heeft die me dewerking graag verleend. Vrij dag wordt het tijdens de eerste etappe een drukke dag voor de Terneuzense Hermandad. Er moeten die dag maar liefst 69 posten worden bezet en afzet ting van de binnenstad zal nodig zijn om alles in goede banen te leiden. Wethouder van sportzaken van de gemeente Hulst, de heer Blommaert heeft er in samen werking met sportambtenaar Rogier Seghers alles aan gedaan de ploegentijdrit naar Hulst te krijgen. Henny van Paemel, se cretaris van het Omloop-comité: „De gemeente Hulst kan als voorbeeld gesteld worden voor de overige gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen die iets voor de Omloop willen doen. Een zeer sportminnende ge meente". De belangstelling voor de re clamekaravaan is nog niet overweldigend groot. Op dit moment hebben zich een twaalf tal kandidaten aangemeld, maar de verwachting van Karei Menu, van Dagblad De Stem die zich met de samenstelling van de re clamekaravaan belast heeft, is dat er nog wel een aantal zal bij komen. Moeilijkheden voor de organi sators van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen waren er dit jaar met betrekking tot de radio-apparatuur die moet zor gen voor een perfecte communi catie tijdens de Omloop. Omdat tegelijkertijd met de Omloop de proftoer dor Nederland draait, kan de KNWU niet voor vol doende apparatuur zorgen, om dat de profkoers voorrang heeft. Getracht wordt nu in samen werking met de Belgen nog een en ander te organiseren. iectieploeg voor het wereld kampioenschap te komen. Voor de zoveelste keer echter liet Middelink de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen barsten. Het zou een mooie krachtmeting hebben kunnen worden tussen de nationale ploegen van Italië-wel present in de Omloop-en de Belgische natio nale ploeg. Er blijft dus ondank het weg vallen van de Nederlandse selec tie voor het wereldkampioen schap nog genoeg kwaliteit over. Gijs Veerman kon het-terecht- niet laten Middelink een flinke veeg uit de pan te geven tijdens de persconferentie in hotel „De Post" in Terneuzen. Veerman: „Ik kan me doodergeren aan bel gedrag van Middelink Hij heeft me meerdere malen beloofd dat hij zou komen met zijn beste coureurs. Ik mocht er reclame mee maken, er mee schermen dat de Omloop nu toch eindelijk de wegselectie in actie kon zien. Maar Arjaan de Schipper, sportcommissielid van de KNWU, heeft het me al eerder gezegd. Die zei nog: „Ge loof er nou maar niet te hard in, die zie ik nog niet komen. De laatste dagen heb ik tevergeefs geprobeerd Middelink te berei ken. Geen enekel kans. Die man neemt nooit op, is altijd weg. Ik denk dat hij gewoon een hekel aan Zeeuwsch-Vlaanderen heeft. Hij wil hier gewoon niet starten. Gelukkig is het dank zij Arjaan de Schipper voor elkaar gekomen dat de beste coureurs zich wel in Zeeuwsch- Vlaanderen kunnen presenteren in hun eigen ploeg. Daar zal zo veel mogelijk medewerking aan worden verleend. Dat is dan nog een positief puntje in het ge heel". De man die moet trachten zijn succes van vorig jaar te prolon geren is BIK-coureur Peter Gödde, de Koewachter die ook nu van de partij is. Voor Gödde is er enorme concurrentie. Sterke tegenstand kan hij ver wachten van de SOKA/Flandria-coureurs Toine van de Bunder, Peer Maas en Ju les Bruessing. Vooral Van de Bunder, de man die teleurstel lende Olympia's Toer reed, wil zich in Zeeuwsch-Vlaanderen nog eens overduidelijk presen teren. Tonen dat hij, de prijsrii- der bij uitstek, een plaats in de ploeg voor het wereldkampioen schap dik waard is. Jan van Erp komt met rappe mannen als Pe ter van der Kruys en Gerrie van Gerwen; Batavus met de steeds beter rijdende Tonnie Huijzen uit Kloetinge, John Akkermans en Piet Franken en Caballero, de ploeg die heeft aangekondigd zijn sponsoractiviteiten te zul len staken, met Olympa's Toer-winnaar Langerijs, Rinus Verboom, Wim Lugtenburg en Lou Verwey. De Amstclploeg van Herman Krolt is met Frits Pirard, Van Vliet, Arie Hassink en Ton ter Harmsel eveneens in staat voor stuntwerk te zorgen. De Zeeuwse belangstelling gaat ook uit naar het optreden van de ploeg van café-restaurant Storm, de enige sponsorploeg in Zeeland. Vester Aarts, Bert Broere, Arie Deusing, Thijs Fa se, Ad van Overveld en Henk de Jong zullen de Storm-kieurcn verdedigen. Er komen meer streekrenners in actie. Zo heeft Jas de Caluwé, van supermarkt A O Sluiskil, de ploeg van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen ge adopteerd. Reisbureau Rouw uit Terneuzen heeft eveneens een ploeg met Zeeuwse renners ge adopteerd, zodat de sponsorloze Zeeuwse amateurs toch aan de bak komen in de twaalfde Óm- loop. De Italiaanse selectieploeg komt zeker naar de Omloop, maar de namen van de Itali aanse coureurs zijn nog niet be kend. Dat zijn ze wel van de le den van de WK-selectie van de Belgische nationale ploeg. Coach Roger de Corte komt met niemand minder dan Mare Bo- mans, Franky de Gendt, Bruno Jaremko, Jan Weijmans, Dirk Heirweg en Ludo Theunis. Met nog enkele Belgische formaties die sterk bezet zijn en een selec tieploeg uit West-Berlijn, een puik deelnemersveld, dat drie dagen felle strijd waarborgt. Aan kwaliteit ontbreekt het in ieder geval niet.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13