Fraaie tweede plaats voor Flipse KARIN DE NIJS GAAT TOCH NAAR EK JEUGD SCHEELE GRIJPT EUROPESE TITEL JEREMIASSE STERKSTE IN THOLEN Miss-Omloop heet Marina de Rijcke Amerikanen niet aan de start AZW GELIJK EEN AXEL TRIMMERS: TITEL B-junioren SDO winnen 1 1 sport Van Linden wint GP Dortmund Winst van Cees Bal Ad Prinsen wint in Ridderkerk Overwinning Middelburg 10 (Van onze sportredactie). DORTMUND - De Belg van Linden heeft gisteren de profwielerwedstrijd om de I4e Unionprijs van Dortmund ge. wonnen. Hij legde de 150,5 kj" lometer af in 3.43,01. Tweede werd zijn landgenoot Andre Dierick en derde de Westduitser Dietrich Thurau. Daarna volg. den Frans van Looy (Bel), Eddv Merckx (Bel) en Hennie Kuipe'r en Ludo Delcroix (Bel). Dit ze. vental had een voorsprong van 2 minuten en 54 seconden op de Belg Ward Janssens. Fedor den Hertog eindigde op de twaalfde plaats op 4 minuten en 44 seconden, Aad van den Hoek werd dertiende op 5,06 Cees Priem werd veertiende op 7,39 en Tino Tabak finishte als zeventiende in dezelfde tijd als Priem. (Van onze sportredactie) P1JNACKER Cees Bal is ja- terdag sprintwinnaar geworden in de ronde van Pijnacker. In het laatste gevecht van de levendige ronde versloeg hij zijn ploegge noot Gerard Vianen. Het tweetal in Franse dienst had ruim een minuut voorsprong op Piet van Katwijk, die derde werd. De ronde van Pijnacker, 15.000 toeschouwers, die gratis toegang tot het parkoers had den, kreeg zijn gezicht door een ontsnapping van twaalf renners. Uit die groep van twaalf spron gen Bal en Vianen weg en dat tweetal slaagde erin, ongeveer twintig kilometer voor de eind streep, het peloton een ronde achterstand te bezorgen. De uitslag van de ronde van Pijnacker is: 1. Bal.ioo km in 2 uur en 16 minuten, 2. Vianen, op 1.06, 3. Piet van Katwijk, 4. De- meyer (Bel), 5. Allan (Aus), 6. Pronk, 7. Van Roosbroeck (Bel), 8. Nidi den Hertog, 9. Janboers, 10. Delcroix (Bel), 11. Alex van Linden (Bel), 12. Kuiper, op 1.38, 13. Smit, 14. Van der Mey- den, 15. De Vlam. AD PRINSEN zegevierde zaterdag in de ronde van Rid derkerk. De coureur uit Raamsdonkveer sprong tien kilometer voor het einde weg uit een kopgroep van acht. Ton ter Harmsel finishte als derde, Ad Vissers als negende en Cees van Bragt als elfde. Bij de nieuwelingen reed Van Noort uit Roosendaal naar de tweede plaats. Van Dijk werd vijfdeen Frijters zesde. Bij de dames won - uiteraard - Keetie van Oosten-Hage. Gusta Kerre- mans bezette de veertiende plaats. RENE PIJNEN toonde zich in Ridderkerk de sterkste prof achter de Javanti's. Pijnen moest in de eerste manche Ge- rben Karstens voor laten gaan, maar zegevierde in de tweede. In het totaalklassement, be zette Pijnen de eerste plaats, Karstens werd derde en Cees Priem zesde. RENE VAN DE BROEK uit Dussen eindigde in de junio- renklassieker in en rond Bla- del als tweede. Winnaar werd Mart Taverne. Reinier Stroos- nijder bezette de derde plaats, Peter Valentijn de vierde, Bart van Est de negende, Ad Ver stijlen de dertiende en Ruud van der Rakt de zestiende. ALFONS VAN GEEL uit Zundert finishte in een be- rgcriterium in het Limburgse beek voor junioren als tweede. Piet Broere uit Zevenbergen bezette de elfde plaats. NICO VAN DER HEST uit Alphen won in het Belgische Grembergen. Louis SchenK eindigde als vierde. Johan Loonen als zesde. Ad Opt"ins als tiende en Ad Bastiaansen als elfde. TOON VAN DER STEEN be zette in het Belgische Heusde de derde plaats. Winnaar wer Eddy van Puijenbroek. J Neijenhuis finishte als elfde Peter Pievits als zestiende. FRITS PIRARD reed in het Be lgische Peruwel waar heel derde selectiegroepen voor de deelnamen naar een plaats. Ferdy van der "a won. Arie Hassink finishte a tiende. Ad Gevers als dei tie de. AD VAN OPDORP was met zijn elfde plaats de bestt derlander in Oost-r- Frans Verstraeten uit pine eindigde als 13e, Cor vaet uit Walsoorden als MOTORCROSS IN RILLAND OPNIEUW GROOT SUCCES 500 cc: 1. D. van Zanden, Arkel (Maico); 2. J. Haars, Ameide (Maico); 3. E. van den Donk. Den Dungen (C.Z.); 4. J. van Bruggen, Axel (Mai co); 5. J. ten Haaf, Soest (Bultaco); 6. A. van den Donk, Den Dungen (C.Z.); 7. A. Larrijsen. Den Dungen (Husqvama); 8. A. de Man, Oohten (Husqvama); 9. D. ter Horst, Eindhoven (Husqvar- na); 10. H. van Toorn, Inger (Maico). Zijspannen: 1. J. Nouwens- F. Kiggen, Lierop (Northon Wasp); 2. A. v.d. Leest-E. v.d. Oever, Oss (Northon EML); 3. A. v.d. Zanten-Huiismans, Lierop (Norton SPP); 4. G. Blommers-v. Gaaien, Hees- (Van onze sportmedewerker) RILLAND Zo'n tweehonderd coureurs hebben zater dag op het Keimerswaalcircuit (by Rilland) strijd gele verd tijdens de motorcross van de Nederlandse Motorsport bond. De motorclub Rilland trof het bepaald slecht dat het juist voor de aanvang van de wedstrijden regende. Dit hield uiteraard heel wat publiek weg hoewel later toen bet droog werd zeker nog zo'n 1500 bezoekers het drassige parkoers omzoomden. get tweetal Amerikaanse topcrossers dat via het uitwis selingsprogramma van de In ternationale Motorsportbond momenteel in Nederland ver toeft en zaterdag in Rilland in de baan zou komen liet jam mer genoeg verstek gaan. Zowel Telly Bowen als jlonty Mohler hadden vrijdag reeds aan een cross in België deelgenomen waar ztj zondag weer zouden rijden en drie dagen achter elkaar strijd le veren. vonden zij wat al te veel. De financiële kant van de zaak zal wel doorslagge vend zijn geweest. Overigens hebben de toeschouwers spek takel genoeg gezien op het parkoers dat zoals reeds ge zegd plaatselijk wat drassig was maar tooh uitstekend be rijdbaar. Er kwamen in deze wed strijden alleen junioren aan bod van wie Jo van Maldegem uit Lepelstraat voor de zoveel ste keer zegevierde bij de 50 cc-ers. Dit was dius bepaald geen verrassing. Een uitste kend resultaat boekte de Zeeuw Izaak Flipse door als tweede te eindigen, na in de manches ook al constant in de voorste linies te hebben gere den. Flipse schuwde zeker de strijd niet en reed zeer attent. Cor Goossen had deze middag geen nerfect lopende machine wat zijn achtste plaats in de eindstand verklaart. De 250 ce.-klasse was voor John Opheij uit Heeswijk die sterk domineerde in de man ches terwijl ook Jo Schelle- man (Axel) uitstekend pres teerde wait resulteerde in een derde plaats. Sehelleman voel de zich blijkbaar op dit par koers in zijn element en ging zonder moeite met de besten mee. Jo Walhout (Terneuzen) eindigde ais tiende. Bij de 500 cc-klasse zege vierde zoals werd verwacht Dick van Zanten. Jo van Bruggen (Axel) kwam met een vin-s» plaats uitstekend voor d 'ag en liet sterke tennc Ten Haaf, Laurijs- 6en en Van Toom achter Zich. In de zljspanklasse (deze wedstrijd telde mee voor het kampioenschap van Nederland won het duo Jan Nouwes en Eef Kiggen en zij zijn nu praktisch zeker van de natio nale titel. Frans van Loon en Piet van Wiel reden bij deze zijspan- klasse lichtjes voorop in de eerste ronden maar Nouwens en Kiggen sloegen reeds na vier ronden toe en finishten met ruime voorsprong. Einduitslagen: 50 cc: 1. Jos van Maldegem, Lepelstraat (Gebben); 2. Izaak Flipse, Wolphaartsdijk (Kreidler); 3. S. Kolf, Naardien (Gebben); 4. J. Keijzer, Everdingen (Geb- ben); 5. G. van Veen, Vianen fKreidler)6. Ko Koppejan, Domburg (Kreidler); 7. R. Kuzee, Souburg (Kreidler); 8. Cor Goossen, Axel (Kreid ler); 9. P. Bom, Steenbergen (Gebben); 10. Wil van Veen. Vianen (Kreidler). 250 cc.: 1. J. Opheij, Hees- wijk (Bultaco); 2. A. van Lijssel, Nuland (Bultaco); 3. J- Sehelleman, Axel (Montes- sa); 4. A. van Pelt, Zwijn- di'echt (Yamaha); 5. R. van Viimmeren, Standdaarbuiten (Osso); 6. D. Boogaard, Via- oen (Bultaeo); 7. J. van der Schoft, Aalsmeer (Bultaco); 8. G. Koning, Zandvoort (Husq- varna); 9. W. van der Herik, Strijen (Bultaco); 10. J. Wal nut, Terneuzen (Montessa). Jo van der Ven en Paul Hubens In actie tijdens de motorcross in Rilland. Achter hen Van Leest en Schrijver. wijk (Norton Wasp); 5. v.d.I Doelen-Voets, Den Dungen (BMW EML); 6. V. Loon-v.d. Wiel, Berlicum (Nortoni Wasp); 7. J. v.d. Ven-P. Hu-| ben. Helmond (VTB Honda); 8. J. v.d. Pol-Koederinök, Bor-I ne (Cameron Honda); 9. P. Slaats-S. Steijn, Volkel (Norton); 10. J. v. Leest- H. Schrijver. Geffen (Norton Wasp). (Van onze sportmedewerker; KOEWACHT Het BI-Ju- niorenteam van de voetbalver eniging SDO uit Lamswaarde heeft zaterdagmiddag het CP van de Velde-BI-junioren toernooi, georganiseerd door de jeugdcommissie van Koe wacht op zijn naam geschre ven. Samen niet AZW uit Axel eindigde SDO op een gedeelde eerste plaats, zodat strafschop pen uiteindelijk de winnaar moesten aanwijzen. Op dat on derdeel toonde SDO zich de betere ploeg, zodat men na afloop de zo fel begeerde wis selbeker in ontvangst mocht nemen. Die werd uitgereikt door Koewacht-voorzitter Geerarda u» het bijzijn van wethouder van sportzaken van de gemeente Axel, de heer Aipers uit Koewacht. Eindstand toernooi: 1 SiDO Lamswaarde, 2 AZW. Axel, 3 Terhole, 4 Koewadht, 5 LTzen- dijike, 6 Hulsterloo. (Van onze sportredactie) iAXEL De derde klas za- «Msgclub AZW heeft op ei- wn terrein gelijk gespeeld te- «n Plaatsgenoot Axel (zon- tfil"i ,rdeklasser In aan- fqtkehjke oefenduel, dat uit te werd geleid door arbi- A7,_,ees Steenbakker, nam iW Vlak na rust de leiding ^"man" doe,piInt van Nico tooert'i V(?ht fel teru8- maar wacht tot dc blessuretijd befte voordat het v*a ee" ir, van Piet Gans op gelij- 1_1P Bins- team spelen de tweede wA Axel en AZW 52*^1 tegen elkaar "et Axel-terrein. Karin de Nijs: succesvol. (Van onze sportmedewerker) AALTER-MOERBEKE- TERNEUZEN Het Zeeuwsch-Vlaamse motorcross talent Johan Scheele uit Zaamslag is gistermiddag tij dens de laatste wedstrijden meetellende voor het Europees kampioenschap van de BLB (Belgische Liefhebbers Bond) in de 250 cc klasse Europees kampioen geworden. Reeds na twee manches was hij al zeker van zijn titeL Het werd voor hem twee keer een derde plaats. In de derde en laatste manche onderstreepte hij zijn grote klasse nog eens duidelijk door vanaf de start tot aan de finish de eerste plaats stevig in handen te hou den. Iri de eindstand werd het voor hem een tweede plaats, maar dat was niet zo belang rijk. De Europese titel in de 250 cc klasse was binnen. In liet clublokaal in het Belgische Moerbeke, Scheele is daar aangesloten bij de club „Sa men Sterk". kan het grote feest na het bekend worden van zijn titel beginnen. Daar (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG Middel burg heeft op eigen terrein een 21 overwinning behaald tegen een jeugdseiectie (16-19 jaar) van Feyenoord. De thuisclub speelde erg aanval lend, terwijl de Feyenoorders zich veelal tot verdedigen be perkten. In de 15e minuut was het al raak. Een voorzet van Simon Harinek werd door Benny Wijs onberispelijk ingekopt. Tien minuten voor rust kwam Feyenoord op gelijke voet. In de allerlaatste minuut was het Simon Harinek die zijn ploeg e»»r de zege schoot. mocht hij gisteravond heel wat felicitaties In ontvangst nemen. (Van onze sportmedewerker) HULST De talentvolle Temeuzense jeugdatlete Karin de Nijs is zaterdagavond op het Hulsterse sportpark in haar testwedstrijd om op de 1500 meter de limiet voor de komende Europese jeugdatle- tiekkampioenschappen te be halen volledig geslaagd. Ze liet over de afstand een tijd noteren van 4.25.8 min., ter wijl de limiet gesteld was op 4.30.0 min Onder het wakend oog van RKHAV-trainer Alex van Rie, die alles zorgvuldig had voorbereid, alsmede RKHAV-secretaris Piet Wee- maes, een honderdtal toe schouwers en de nodige officl als, waaronder verschillende juryleden, begon Karin de Nijs rond de klok van halfacht bij bijna windstil weer aan de voor haar bijzonder belangrij ke wedstrijd. Gegangmaakt door de Hul sterse atletiekspetters zoals Jo Schout, Joris Ivens en Luciën Hoop werd het voor de Ter- neuzense alles of niets. Vooral omdat het voor haar de eerste wedstrijd op de 1500 meter was, aangezien haar favoriete nummer mag altijd de 800 me ter is. RKHAV-trainer Van Rie had rondjes uitgestippeld van zo rond de 70 seconden voor elke 400 meter, en daar staagde men volkomen in. De eerste 400 meter werd afge legd in 68 sec., de tweede in 70 sec., het derde rondje be droeg de tijd 72 sec. terwijl ze voor de laatste 300 meter een tijd nodig had van 55.8 sec. De poginig was geslaaigd, ruim schoots zelfs. Toen ze enkele minuten later de tijd hoorde, gingen haar armen in de hooig- te. Breeduit lachend, waarbij ze heel wat felicitaties in ont vangst mocht nemen, verliet ze de Hulsterse sintelbaan. HULST Het eerste voet balteam van de Trimvereni ging Huist is gisteren door een 0-overwinning in een extra leslissingswedstrijd tegen FC Niks I nit Hulst kampioen ge worden van de vierde OZO- edrijfsvoetbalcompetitie. De wedstrijd werd gespeeld >p de OZO-terreinen in Hulst. )e Trimvereniging won ver- iiend, want vooral conditio- leel was het de betere ploeg. Toch kreeg FC Niks al in de jerste minuut een fraaie sco- •ingskans, maar Hans Stolte die alleen voor de Trim-doel- man kwam, schoot net over. Het doel van FC Niks kwam onder druk te staan, en na een tiental minuten maakte Ludo van de Lavoir er 10 van. Ook na de rust een beter „trimmers-elftal", en toen een voorzet van Gilbert Herre- wegh rechtstreeks in het FC Niks-dioel verdween, was de wedstrijd gespeeld. FC Niks geloofde er niet meer in. Voor Willie van de Wiel reden ge noeg om er op de rand van buitenspel nog 30 van te maken. Organisator Bennie Warnier uit Hulst reikte na afloop aan aanvoerder Harold Pluym van de Trimvereniging de overwinningsbokaal uit H. Pluym bedankte Warnier voor de organisatie van de af gelopen competitie. Daarna kon het grote kampioensfeest voor de Trimvereniging Hulst in de OZO-kantine begin nen. Hierdoor is haar deelname aan de Europese jeugdkampioen schappen die van 24 tot en met 27 augustus In Athene gehouden worden een vast staand feit geworden Ze zal daar als enige Nederlandse at lete op die 1500 meter van start gaan. Hoe ziet Jo Schout Haar kansen? „Een tijd van 4.20 min. moet er voor baar zeker inzitten. Het is een meisje met klasse, daar ben ik van over tuigd". Een vraag is natuur lijk, hoe de weersomstandig heden ln Athene zijn. Maar ondanks dat haar favoriete nummer de 800 meter is, ben ik er van overtuigd, dat ze op de 1500 m in Athene zekejr niet kansloos is. Dat heeft ze vana vond hier toch wel duidelijk laten zien", aldus Jo Schout. Hij was het die wan Karin de Nijs een speciaal dank' woord kreeg om haar naar* deze tijd te loodsen. Zelf zei Karin de Nijs na afloop: „Ik had het nooit verwacht dat ik deze tijd zou kunnen lopen. Het is uiteindelijk mijn eerste wedstrijd op deze afstand. Maar de haan laig er vanavond vooral door die regen bijzon der goed bij. Ook dat is zeer belangrijk bij zo'n poging. Het belangrijkste werk heeft na tuurlijk Jo Schout gedaan. Aan zo'n atleet kun je je zelf helemaal optrekken". Dat deed ze ook, en na afloop bleek dat een groot succes te zijn ge worden. (Van onze sportmedewerker) THOLEN Wim Jeremias- se, de Storm-coureur, die dit seizoen als amateur uitstekend debuteert, heeft zaterdag de wielerronde van Tholen op zijn naam geschreven. Jeremf- asse was samen met de vecht lustige Spaans, de domineren de figuur in deze spectaculaire koers waarin steeds flink met de strijdbijl werd gezwaaid, ontsnapt. Er waren nauwelijks 10 kilometer afgelegd toen Wim Jeremiasse zijn offensie ve bedoelingen reeds etaleer de. Samen met Wim Westdorp sprong hij weg maar meer dan 70 seconden winst kreeg het leidersduo toch niet. Eerst greep Deusing op zijn eentje de vluchters in de kraag en kort daarop kwam onder aanvoering van Spaans en Huijzen ook het peloton terug. Het bleef toen rustig tot aan kilometer 50. Elf renners waaronder de meeste favorie ten zoals Fase, Deusing, Huij zen, Van Overveld, Maas. Spaans, Jeremiasse, Valken burg en Minneboo scheidden zich toen van het peloton af. In snel tempo maakten de vluchters de kloof steeds gro ter. Tot de geklopten behoor den onder andere Van 't Ge loof en Henk de Jong. In de kopgroep van elf werd na 75 kilometer opnieuw door kemphaan Wim Jeremiasse gedemarreerd clie deze middag schijnbaar boordevol reserves zat. Vijf ronden van 1.800 me ter lang draaide Jeremiasse met 15 seconden voorsprong voor de anderen uit. Toen kwam onder impuls van Arie Deusing (deze middag ook voortreffelijk) de aansluiting tot stand. Het was tenslotte Cees Spaans die zeven ronden voor het einde verrassend de marreerde uit de kopgroep van elf en alleen een attente Wim Jeremiasse (hij weer; aan zijn wiel mee kreeg. Dit was dan uiteindelijk de beslis sing want de anderen keken te lang naar elkaar voordat er een serieuze jacht werd inge zet. Dat gebeurde pas nadat Jeremiasse en Spaans al 24 seconden voorsprong hadden. Deusing en Fase vonden toe elkaar om alsnog te trachten de schade te herstellen. Laatstgenoemd duo ging de leiders nog ernstig bedreigen en Cees Spaans vooral gaf iu de finale alles om de jagers van het lijf te houden. De moed en de wilskracht van de dappere tandem Jeremiasse- Spaans werd uiteindelijk be loond want zij bereikten het eerst de finish waar Spaans met ruim een fietslengte werd geklopt in de eindsprint. Deusing pakte de derde plaats en Huijzen voerde het restant van de in eerste in stantie geformeerde hoofd macht over de streep. De uitslag: 1. Wim Jeremi asse (Wemeldinge) 160 km. in 2.21.05; 2. C. Spaans ('s Gra venpolder); 3. op 15 seconden Arie Deusing (Halsteren); 4. Thijs Fase (St. Annaland); 5. op 40 seconden Tonnie Huij zen (Kloetimge); 6. Peer Maas (Roosendaal); 7. Wim Evertse (Tholen); 8. Ad van Overveld (Zegge); 9. Johnny Akker- mans (Oud-Gastel); 10. Gaby Minneboo (Heenvliet); 11. Ni co Valkenburg (Roosendaal); 12. op 1 min. 35 Toine Ver- heezen (Bergen op Zoom): 13. Ad van den Elszakker (Roo sendaal); 14 Heddy Nieuwdorp (Wemeldinge); 15. Henk de Jong (Goes); 16. Kees Ma- ehielsep (Zegge); 17. Ger van 't Geloof (Oudenbosch); 18. Kees den Brouw (Made); 19. Wim Neelen (Roosendaal); 20. Wim Westdorp (Kapelle). (Van onze sportredactie) OOSTBURG De charman te 17-jarige Marina de Rijcke uit het Belgische Ertvelde is in de feesttent op het Ledel- plein in Oostburg verkozen tot „miss-Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen 1975". Een verkie zing waarvoor lang niet de belangstelling bestond en niet zo sfeervol was als die van vorig jaar in camping ,.De Panneschuur" in Nieuwvliet. De accommodatie in Nieuw vliet was daar geschikter voor, maar de organisators konden daar dit jaar niet over be- beschikken. Speaker Pierre van Ostade bekend van de BB-kwis van de KRO wist er met zijn grappen en grollen in samen werking met de Hulsterse spea ker Wim Hendriks toch nog een leuke avond van te ma ken. Evenals in de BB-kwis strooide Van Ostade kwistig met prijzen, in dit geval be schikbaar gesteld door de ac tieve winkeliersvereniging Oostburg. De miss-verkiezing werd gepresenteerd door Wim Hendriks. De belangstelling van de zijde van de kandida tes voor de miss-titel was te leurstellend. Aanvankelijk wa ren er slechts een viertal scho nen komen opdraven, te weten Linda Boek en de latere miss- Omloop Marina de Rijcke uit Ertvelde, Paula Hontelez uit Sluiskil en Belinda Grinsven uit Eede. Dankzij wat geldpre- mies wist Wim Hendriks er nog een viertal kandidates bij te praten. Diana van Steenber gen, Ginette Cals, mevr. Bo- gers en Ellen van Oosterom, allen uit Oostburg, kwamen in laatste Instantie nog een goof doen naar de titel. De jury, bestaande uit voorzitter Piet Roelands (penningmeester van het Omloopcomitê), Albert d'Hondt afgevaardigde van de BWB, Oost-Vlaanderen)i Jo Blommaert (wethouder van de gemeente Hulst), Henk Segers (namens het wielercomité Phi lippine), had het niet zo moei lijk er drie finalistes uit te lichtten. Daarna werd het las tiger voor de jury. die tenslot te Marina de Rijcke uitriep tot miss-Omloop. Paula Hontelez werd tweede en Belinda van Grinsven eindigde als eervolle derde. Voor de nieuwe Omloop- miss was er de huldiging door de vorige miss-Omloop Bep Fassaert uit Terneuzen en tal van bloemen en prijzen. Ook de andere deelneemsters wer den in dit opzicht niet verge ten. De nieuwe miss-Omloop zal gekleed werden door mo dehuls „De Zon" uit Oostburg en schoenhandel Vasseur uit Axel. Prijzen waren er voorts van de HEMA, bloemenhuis Hollebek en drankenhandel Citadel en de Oostburgse mid denstand. Van links naar rechts; Bep Fassaert (miss-Omloop 1974), Marina de Rijcke nit Ert velde, de nieuwe ronde-miss, Paula Hontelez uit Sluiskil die tweede werd, en de als derde geëindigde Belinda van Grinsven uit Eede.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11