PROFRONDE MIST WIELER VEDETTEN DEEWEMLD Fleury wint van full-prof Thung Rompelberg: positief Veel kanshebbers in motorcross Rilland ELF PLOEGEN AAN DE START Calvé Miss-Omloop verkiezing Roxasect betaling amateurs FLEVOHOF Toto en lotto FLEVOHOF Ronde van Breskens I Problemen Elf "Tegen muggen en vliegen: o. Kovacs terug naar Roemenië Radovic moet nog wachten Titelgevecht niet in Ahoy Autocoureur overleden borrelnootjes VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1975 sport 12 (Van onze sportredactie) WULRE De 88 renners, die op 21 augustus van start zullen f[aan in de proftour van Neder- and zijn: Ti-Raleigh: Pronk, Raas, Ta bak, Van den Hoek en De Waal (Ned), Lloyd (GBr.), Thurau en Haritz (WDl.). SUPER SER: Ocana, Tamames, Gonzales en Viejo (Spa). Peelman en Rosiers (Bel), Fussien en Vasseur (Fra). KAS: Gonzales Linares, Lasa, Galdos, Lopez Carril, Perurena, Nazabal, Oliva en Nistal (Spa). GITANE: Karstens en Ceulen (Ned), Dillen en de Temmerman (Bel), Mintkiewicz, Santy Leleu en Largeau (Fra). Maes- VVatney's: Verbeeck, Peeters, Pintens, Van Stayen, Opde- beeck, Verstraeten, Van Swee- velt en Debal (Bel. Gan-Mercier: Zoetemelk, Knetemann, Bal en Vianen (Ned), Hoban (GBr), Ge net, Perin en Missac (Fra). IJs- boerke: Stevens, Gevaerts, Pe ters, Jacobs, Delcroix, Renier, Laurens en Gijzemans (Bel). FRISOL: Nidi den Hertog, Fe- dor den Hertog, Priem, Smit, Huizebosch (Ned), W. Reibroeck en Vanneste (Bel) en Allan (Aus). Gazelle-Frisol: Kuiper, Kam per, Piet van Katwijk, Prinsen, Van Dongen en van Braeckel., Decauwerd en De Bisschop (Bel). Orwas-Sharp: Schipper, De Vlam, Janbroers, Fens, Bu- kacki, Vlot, Bakker en Groen (Ned). Alsaver: Aling, Jan van Kat wijk en Vrancken (Ned), Eric Leman, Luc Leman, Van Roos- broeck en Gakens (Bel), Jan Ji menez (Col). ETAPPESCHEMA. Het etappeschema van de zes daagse proftour door Nederland over bijna 1000 kilometer zier er als volgt uit: 21 augustus: Grave, ploegen tijdrit over 3,2 km (17.00 uur) en criterium over 80 km (19.30 uur). 22 augustus: Apeldoorn (13.00 uur) - Apeldoorn (18.00 uur) over 201,4 km, langs Arnhem (30 km), Otterloo (61), Elspeet (90), Hoenderloo (115), Arnhem (149), Laag Soeren (170). 23 augustus: Goes (12.00 uur) - Goes (16.40 uur) over 202 km, langs Heinkenszand (32), Vlls- slngen (59), Middelburg (94), Veere (104), Colijnsplaat (133), Katseveer (153), Wemeldinge (175 en 195). 24 augustus: Vlijmen (11.00 uur) Vlijmen (16.35 uur) over 230 km, langs Hilvarenbeek (30), Chaam (55), Rijsbergen (85), Roosen daal (111), Oud-Gastel (138), Klundert (158), Oosterhout (191), Loon op Zand (209). 25 augustus: Simpelveld (13.30 uur) - Simpelveld (18.25 uur) over 187 km, langs Slenaken (30), Eijsden-Grens (53), Char- neux (70), Gemmenich (90), Mosch-Eijsden (114), Sibbe (132), Simpelveld (151). 26 augustus: Bergcriterium te Simpelveld (17.00-19.30 uur) over 90 kilometer. WINNAARS: Veertien keer is na de oorlog een Nederlandse ronde voor professionals gereden in de pe riode 1948-1965. Tien keer werd een Nederlander winnaar, vier keer een Belg. Zowel Rik van Looy als Wim van Est wonnen de ronde tweemaal. De complete lijst van win naars ziet er als volgt uit: 1948: Rogiers (Bel), 1949: Schulte (Ned), 1950: Lakeman (Ned), 1951: Bogaerts (Bel), 1952: Wim van Est (Ned), 1954: Wim van Est (Ned), 1955: Haan (Ned), van Looy (Bel), 1957: Van Looy (Bel), 1958: Piet van Est (Ned), 1960: Post (Ned), 1961: Enthoven (Ned), 1963: Van Kreuningen (Ned), 1965: Jans sen (Ned). (Van onze sportredactie) WIJLRE - Over een week, wanneer op 21 augustus voor het eerst sinds tien jaar in Grave weer een profronde van start gaat, neemt Nederland weer een plaats in in de rij van echte wielerlanden. Waar Luxemburg, Zwitserland of Por- tugal al een jarenlange traditie in hun nationale profronde hebben, zelfs bij afwezigheid van kwantiteit of kwaliteit in hun rennersveld, konden Nederlandse coureurs voor grote wedstrijden alleen in het buitenland terecht. De organisa tors van de proftour (Frisol en de Telegraaf) proberen het gat in de Nederlandse wielersport te dichten. Een poging die zes dagen (21 augustus - 26 augustus) zal bes laan met provinciate ritten. De toestemming voor een aanslui tende reeks van stad-tot-stad- etappen werd de organisators onthouden. Rijkswaterstaat ge eft die vergunning slechts een keer per jaar en Olympia heeft voor zijn amateurronde de oud ste rechten. De poging van de organisatie zal commercieel een succes zijn. Zakelijk is de cirkel gesloten. De sponsors van de ronde dekken de kosten geheel, waardoor een uitgangspunt is voor een hervatting van de reeks die in 1965 werd afgebroken. De beperkingen ten opzichte van het routeschema waren niet het enige probleem dat moest worden opgelost. Bij het con tracteren van het rennersveld bleek dat Molteni (Merckx, Bru- yère, De Schoenmaker), Fland- ria (Maertens, Pollentier, Van Springel), Brooklyn (De Vlae- minck) de Belgische criteria verkozen boven de Nederlandse ronde. Van de zijde van de Belgi sche renners werd de zekerheid van de sinds jaren bestaande kermiskoersen, ook bron van inkomsten voor de volgende ja ren, belangrijker geacht dan de proftour van Nederland. De ronde is daardoor en door de gelijktijdig te houden Franse Tour du Limousin van een groot aantal van zijn potentiële ster ren beroofd. Als aantrekkelijke compensatie stond een week voor de start het deelnemen van de complete Spaanse top (de ploegen van Kas en Super-Ser) en de zeer representatieve Itali aanse ploeg van Scic. Enkele uren voor de persconferentie, die donderdag in het Zuidlim burgse Wijlre werd gehouden, maakte de ploeg van Bitossi en Baronchelli bekend niet te zul len komen. Als reden werd op gegeven een auto-ongeluk van Bitossi en ziekte van Gianba- tista Baronchelli. Het twaaltal ploegen werd daarmee gereduceerd tot elf omdat op zo korte termijn geen vervangend'achttal kon worden gevonden. Wel is Rokado aange zocht als „invaller" te willen fungeren indien nog een ploeg om welke reden dan ook zou af vallen. Het afzeggen van de Itali aanse ploeg heeft voor de ren ners overigens prettige conse quenties. Door het niet starten van Scic kwam een bedrag vrij en daardoor kon de prijzenpot met 10.000 gulden worden ver hoogd. De individuele eindprij- zen zijn meer dan verdubbeld, waardoor de winnaar van de ronde toch een prijs van 2.000 gulden kan toucheren. De injec tie, die het prijzenbedrag op 42.500 gulden bracht, heeft tot gevolg dat per renner per dag gemiddeld ruim 80 gulden te verdienen is. Een bedrag dat misschien niet iedereen met stomheid zal slaan. Belangrijker echter is de terug keer van de profronde van Ne derland na een tienjarige afwe zigheid. Deze wedstrijd ontleent zijn waarde in de eerste plaats aan het feit dat hij kort voor het wereldkampioenschap op de weg eindigt. Min of meer dus een trainingsronde, waarin nog geld valt te verdienen. Dat is voor een kleine 90 profs toch mooi mee genomen, zeker omdat een week lang 32 Nederlandse profs in ei gen land aan de slag kunnen, al zijn daarbij twee ploegen van mede-organisator Frisol, waar van er een als Gazelle- Frisolploeg zal vertrekken. (Van onze sportredactie) SCHEVENINGEN - Alleen Marian Laudin en Niek Fleury, twee spelers, die in de nadagen van hun tenniscarrière het in zicht laten prevaleren boven het sla-maar-raak-werk van vroe ger, kunnen bij de nationale tenniskampioenschappen op de bloedhete Metsbanen nog een herhaling van de finale van vo rig jaar voorkomen. Groot zijn hun kansen niet. Titelhouder Louk Sanders en de finalist van de laatste vijf jaar Fred Hemmes maken daarvoor een te gedegen indruk. De bin nenkort afstuderende economie-student Sanders door de snelheid van zijn acties, waartegen donderdag de links handige Wouter Fok ondanks manmoedige pogingen niet be ter bestaand bleek dan zijn voorgangers, Fred Hemmes door het geduld, waarmee hij op de achterlijn het onbesuisde net- bestormen van de blonde Am sterdammer Martin Koek op wachtte. Zowel Sanders als Hemmes hebben tot nu toe geen set be hoeven af te geven. De grote ver liezers van donderdag waren (ADVERTENTIE) Vleze vliegen en stekende muggen ruimt u radicaal op met Roxasect. Bevat Pyrethrum, de plantaardige en veiligste insektenverdelger. Bij uw drogist. OWMAI1 NEOtflLANO V. AMSTERDAM full-prof Rolf Thung en semi» prof Jan Hordijk. Beiden in drie simpele setjes uitgewuifd door resp. Niek Fleury en Marian Laudin de één een praktiserend fysio-therapeut, die voor de aardigheid meedoet de ander de slagentrainer van de Mets zelf, die Dij zijn inschrijving te horen kreeg, dat de bond had overwo gen hem niet uit te nodigen, om dat hij twee jaar geleden van de baan liep en vorig jaar niet was komen opdagen. Van dat laatste zegt Laudin, dat hem nota bene door de dokter drie weken rust was voorgeschreven wegens een blessure. Rolf Thung stond tegen Niek Fleury te tennissen op de wijze, waarop hij het laatste half jaar, een recordscore in het negatieve heeft opgebouwd. Een nederla- genserie, die slechts werd on derbroken door één overwin ning in Zweden. Slecht antici perend sloeg Thung de derde klap ver buiten de lijnen en het was dat Fleury nog altijd iets te veel temperament heeft om al leen als incasseerder op te tre den (zoals Hemmes een jaar ge- DEN HAAG (ANP) - Hoewel de eredivisieclub FC Amster dam zijn aanklacht tegen de amateurclub Aalsmeer inzake de betaling van spelers heeft in getrokken, zal de KNVB de zaak toch gaan onderzoeken. Het algemeen bestuur van de sectie amateurs heeft besloten de inmiddels benoemde com missie van onderzoek te hand haven. Het onderzoek naar beta lingen bij Kennemerland - eveneens na een aanklacht van Amsterdam - is in volle gang. ATLETIEK - Tijdens atletie kwedstrijden in St. Maur heeft de Fransman Franqois Traca- nelli 5,36 meter met de polsstok gesprongen. leden) anders was de uitslag (nu 6-3, 8-6, 6-2 ln het voordeel van Fleury) nog veel onthutsender uitgevallen. Thung had liever in Scheven- ingen ontbroken, maar de bond herinnerde hem aan zijn ver plichtingen. De kans dat zoiets een volgende maal weer gebeurt, is na de vertoning van donder dag aanzienlijk kleiner gewor den. Men kan zich nauwelijks voorstellen dat de commissie speltechniek voor de Daviscup wedstrijd van volgende maand tegen België een beroep zal doen op Rolf Thung, temeer daar men in onderhandeling is met Tom Okker. Jan Hordijk voegde na een met 9-11 verloren eerste set tegen Laudin de daad bij het woord. „Reken er maar op dat ik zo klaar ben", liet hij de om standers weten. „Ik heb nu twee dagen staan etteren. Dat vind ik meer dan genoeg". Wat ballen wegslaand bereikte hij in re cordtijd matchpoint tegen, zag zijn volley uitgaan en verliet met een welgemeend „gelukkig" de baan. Op naar het beschutte be roep van tennisleraar. Veertig uur in de week. DE UITSLAGEN: Heren enkelspel: kwartfina les: Louk Sanders - Wouter Fok 6-3, 6-4, 6-3, Marian Laudin - Jan Hordijk 11-9, 6-4, 6-1, Niek Fleury - Rolf Thung 6-3, 8-6, 6-2, Fred Hemmes- Martin Koek 6-3, 6-4, 6-4. De indeling van de halve fina les van zaterdag luiden: Sanders Laudin en Hemmes - Fleury. Dames dubbelspel: halve fin a les: Elly Appel-Judith Salome - Yvonne v.d. Eeckhout-Annelies Prins 6-1, 6-1. Ada de Laive - Astrid Suurbeek - Marijke Schaar/Els Veentjer 6-4, 7-5. Kwartfinales gemengd dub belspel: Els Veentjer/Hartmuth Bielefeld - Elly Hemmes/Jan Hordijk 8-6, 6-3, Judith Salo me/Fred Hemmes - Annelies Schothorst/Hans Adama van Scheltema 6-3, 6-3, Elly Appe- l/Marian Laudin - Elly Blom berg/Frank Koning 6-2, 4-6, 6-3. Astrid Kasten - Ada de Lai- ve/Wouter Fok 6-2, 6-4. (ADVERTENTIE) rekreatie voor 't hele gezin aan het Veluwemeer te» (03211) 1614 40 ha, park, agrarische bedrijven, tentoonstellingen, kinderdorp, met diverse attrakties, indianendorp, kinderboerderij, speeltuin •port In 't kort BERT BROERE is in de ronde van De Lier (Z-H) op de vierde plaats geëindigd. Hij finishte met een achterstand van een ronde op winnaar Gerrit Mak en Jan Hordijk. ATLETIEK - De 27-jarige Westduitser Walter Schmidt heeft donderdag in Frankfurt het wereldrecord kogelslingeren verbeterd en gebracht op 79,30 meter. Het oude wereldrecord stond sedert 19 mei van dit jaar op naam van zijn landgenoot Karl Hans Riehm, die in Rehlin- gen tot 78,50 meter kwam. VOETBAL - De competitie wedstrijd AZ'67 - Go Ahead Eagles zal zondag niet om 14.00 uur beginnen, maar om 18.15 uur. PARIJS (DPA) - Stefan Ko vacs, oud-trainer van Ajax, heeft donderdag laten weten de finitief terug te keren naar zijn geboorteland Roemenië. De huidige bondscoach van het Franse nationale elftal geeft hiermee gehoor aan de eis van de Roemeense voetbalbond zich voor 1 september weer in dienst te stellen van het Roemeense voetbal. (Van onze sportredactie) BREDA - NAC heeft nog niet besloten of het de Joegoslavi. sche spitsspeler Radovic ut dienst zal nemen. Het NAC. bestuur wacht nog op het advie, van de technische commissie waarna in overleg een beslissing genomen zal worden. Radovic speelde gisteren met een versterkt Jong NAC, waarin Ad Brouwers acteerde, tegen het Belgische VK Schilde. Radovic speelde een helft mee en scoorde eenmaal. Jong NAC won met 4-2. De overige doelpunten werden gemaakt door Brou. wers, Ruppert en Polak. ROTTERDAM (ANP) - Het gevecht om het Europees kam. pioenschap in het halfzwaarge. wicht tussen de Italiaanse titel houder Domenico Adinolfi en zijn Nederlandse uitdager Rudi Lubbers zal niet in het sportpa leis Ahoy in Rotterdam worden gehouden. Donderdagmiddag werd de ti- telstrijd door de Europese Boks Unie in Rome gegund aan de Ita liaanse promotor Rodolfo Saba- tini. Op welke datum en waar de Romeinse promotor het gevecht wil laten plaatsvinden is nog niet bekend. i Joop Zoetemelk een van de weinige vedetten in de Nederlandse profronde. VOETBAL - De eerste divi. siewedstrijd FC VW - Wage- ningen zal zondag niet om half drie doch om vijf uur beginnen. Dit in verband met de hoge tem- peratuur. DEN HAAG (ANP) De uitsla gen van lotto en toto van het af gelopen weekeinde zijn: Lotto no. 32 Aantal deelnemers: 633.395. Bruto inleg: f 2.554.346,-. Prij zenbedrag: f 1.296.694,- le prijs: geen winnaars, van het bedrag van de le prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van lotto nr. 33. Het overblijvende 4/5e deel wordt in gelijke delen verdeeld over de overige prijs klassen. 2c prijs: 3 winnaars, die elk bruto f 74.313,- ontvangen. 3e prijs: 108 winnaars, die elk bruto f 2.625,- ontvangen. 4c prijs: 5.910 winnaars, die elk per kolom f 58,- ontvangen. 5c prijs: 11.280 winnaars, die elk per kolom f 30,- ontvangen. Jackpot voor de lotto van a.s. zondag f 101.608,- TOTO NO. 32 Aantal deelnemers: 18.950. Bruto inleg: f 56.195,-. Prijzen bedrag: f 26.693,-. Ie prijs: geen winnaars, van het bedrag van de le prijs gaat l/3e deel naar de jackpot van toto no. 33 het overblijvende 2/3e deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e en 3e prijs, 2e prijs: 2 winnaars, die elk bruto f 5.116,- ontvangen. 3e prijs: 27 winnaars, die elk per kolom f 477,- ontvangen. Jackpot voor de toto van a.s. zondag f 3.559,-. (ADVERTENTIES) Ingez. S. E Hillebrandt, Amsterdam - (ADVERTENTIE) S WANSON (ANP) - De Ame rikaanse formule 5000 coureur B. J. Swanson is woensdag in een ziekenhuis in Mansfield overleden. Afgelopen zondag had Swan son bij races in Mansfield zwaar hoofdletsel en ernstige inwen dige kneuzingen opgelopen toen zijn Lola T332 in een vangrail terecht kwam. De coureur is na het ongeluk niet meer bij be wustzijn geweest. (Van onze sportredactie) MAASTRICHT - Fred Rom pelberg, de Maastrichtse stayer, die door een aantal kranten be schuldigd werd van „omkope rij" tijdens het nationaal kam pioenschap stayeren, heeft posi tief gereageerd op de doping controle, die na afloop van de titelstrijd werd gehouden. Maandag jl. kreeg Rompel berg van de KNWU bericht, dat hij positief was. Rompelberg naakte gebruik van de moge lijkheid om een contra- ixpertise te laten verrichten. De contra-expertise werd giste rochtend in het pharmacolo- gisch laboratorium van de Nij meegse universiteit gehouden. Dok de tweede urine-staal bleek positief te zijn. Fred Rompel- oerg wordt daardoor uit de uit slag van het stayerskampioen schap verwijderd, waarin hij als tweede eindigde. Hij krijgt ver der een boete van f 750,-, een voorwaardelijke schorsing van sen maand en een proeftijd tot 1 augustus 1976. „Ik ben geflikt", reageerde Rompelberg gistera vond, „vóór het kampioenschap was iedereen al tegen mij. Daarom verbaast me dit niet. Ik wist dat er een dopingcontrole gehouden zou worden, dat ge beurt na elk kampioenschap. Dit is voor mij een heel slechte zaak, omdat ze mijn geloof waardigheid aantast. Ik zal ech ter het kort geding tegen diverse kranten, die mij van omkoping beschuldigd hebben, toch door zetten". PINDA'S METEEN JASJE te- -m Weet u zelf een leuke borrel nootjes babbel Stuur in naar Calvé, postbus 1000, Delft. V C86 lift. 80 V rekreatie voor 't hele gezin aan het Veluwemeer tel. (03211)1514. agrarische bedri)ven, kinder- en indianendorp, tentoonstellingen. 40 ha. park, o.a. heide- .coniferen- en volkstuin, rosarium, patio's, vis- en zwemvijvers. (Van onze sportredactie) OOSTBURG - In de grote feesttent op het Ledelplein in Oostburg wordt vanavond de miss-Omloop-verkiezing ge houden voor de twaalfde Om loop van Zeeuwsch- Vlaanderen. De miss-verkiezing, waaraan ook door een viertal Belgische schonen wordt deelgenomen be gint om 20.00 uur. De ronde-miss zal worden „aangekleed"- c.q. in fraaie-kle- ding worden gestoken - door modehuis De Zon. De miss, die tevens als gastvrouw zal funge ren tijdens de drie dagen du rende Omloop krijgt bijpas sende schoenen van schoenhan- del Vasseur uit Axel. Pierre van Ostade - bekend als speaker tij dens de BB-kwis - en Wim Hendriks zullen als speaker fungeren tijdens de miss verkiezing, waarvoor nog steeds kandidates welkom zijn. (Van onze sportredactie) RILLAND - ln Rilland wordt zaterdag voor de vierde keer in successie de traditio nele motorcross van de NMB, georganiseerd door de motorcross-club uit die plaats gehouden. Een zeer sterk be zette cross, waarvan de race van de zijspannen meetelt voor de strijd om het Nederlands kampioenschap. Behalve de zijspanners komen in Rilland ook de 50 cc-, 250 cc- en 500 cc-junioren in actie. Favoriet in de zijspanklasse is onbetwist Jan Nouwens met zijn bakkenist Frits Kigge op Weslake, die momenteel de ranglijst in het Nederlands kampioenschap aanvoeren. Zij kunnen de meeste tegen stand verwachten van Adrie van de Leest en zijn bakkenist met EML-Norton. De gebroe ders Verhoeven met Norton- Wasp behoren tot de outsiders. In totaal hebben er 24 zijspan- combinaties uit geheel Neder land ingeschreven. Bij de 50 cc-junioren een veertigtal inschrijvingen. Grootste troef in deze catego rie is Jo van Maldegem uit Le pelstraat op Kreidler. De Zeeuwse troeven die een greep naar de ereplaatsen zullen doen in deze klasse zijn: Rinus Walhout (Terneuzen), Cor Goossens (Axel), Ko Koppejan (Domburg), Wim Pik (Goes) en Cees van der Endt (Goes) allen op Kreidler. In de 250 cc- klasse een extra attractie. Door de internationale motor- crossbond, de IMBA, is er een uitwisselingsprogramma op touw gezet tussen Europese en Amerikaanse crossers. Een aantal Europese crossers rijdt een week of drie in Amerika en andersom. Momenteel zijn er enkele Amerikanen in Neder land en een tweetal Ameri kaanse topcrossers komt in ac tie tijdens de NMB-cross in Rilland in de 250 cc-klasse ju nioren. Telly Bowen op KTM heeft in de vier jaar dat hij nu crosst al 43 overwinningen op zijn naam geschreven. Monty Mohler is de kampioen van Iowa en heeft alleen dit jaar al op zijn PANAM-motor zestien eerste plaatsen behaald. Deze fabrieksmachine zal na afloop van de race door Mohler - die over enkele dagen terugkeert naar Amerika - worden ver kocht voor 2500 dollar, een slordige f 6300,-. Het vervoer van deze machine van de ge sponsorde Amerikaan zou namelijk zoveel kosten dat het na zijn toernee door Europa niet lonend zou zijn om mee terug te brengen naar Ameri ka. Hij hoopt er nu bij de Zeeuwse crossers belangstel ling voor te kunnen kweken. Dit Amerikaanse topduo krijgt af te rekenen met de winnaar van vorig jaar in de 250 cc-klasse Rien van Sabbe uit Fijnaart op Montesa, Ge- rrie Lammers uit Sint- Michelsgestel op Montesa en de Zeeuwen Krein Dieletnan uit Axel op Husqvarna, 1° Walhout uit Terneuzen op Montesa en hij heeft inge schreven, maar de vraag is of hij al weer hersteld zal zijn na zijn valpartij van enkele we ken geleden - Frans Lensen uit Axel op Suzuki. Jan van Mal degem uit Lepelstraat op Oss is eveneens een van de kans hebbers. Voor de 250 cc-klasse is het aantal inschrijvingen - meer dan tachtig - zo groot, dat 's morgens al enkele series zullen moeten worden verre den. In de 500 cc-klasse zal de strijd zich vooral toespitsen tussen Jan Haars uit Ameide op Maico en Van Toren even eens op Maico. Zeeuwse favo rieten zijn Henk Kant uit Hulst op CCM (de enige viertakt-motor in Rilland deze categorie) en Jo vf1 Bruggen uit Axel op Maico. 9' wedstrijden op het fraaie Ba- merswaalcircuit inRillajr beginnen om 13.00 uur- toeschouwers kunnen de cros sers als om 11.00 uur in act' zien tijdens de trainingen. (Van onze sportredactie) BRESKENS Breskens heeft na een onderbreking van twee jaar weer een amateurkoers. Vanavond wordt in Breskens een criterium gereden over 100 kilometer, dat om zes uur be gint. Twee jaar - in 1973 en 1974 - had het comité een volkskoers georganiseerd, maar door de te ruglopende belangstelling voor de volkskoerssport heeft het wielercomité Breskens nu toch weer besloten met de KNWU* amateurs in zee te gaan. In totaal hebben een veertig tal amateurs ingeschreven. Grote favoriet is ongetwijfeld de rappe prijsrijder uit LJzendijke Toine van de Bunder, die zijn to taal aantal overwinningen dit seizoen - via zeges in Zaamslag en Graauw in het afgelopen weekeinde - op 27 bracht. Het parkoers in Breskens heeft een lengte van 14.00 meter. De start en de finish zijn in de Broodmanstraat. Het parkoers ziet er als volgt uit: Broodman straat - Molenwater - Emma- straat - Mercuriusstraat - Nieuwstraat - Broodmanstraat.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 12