Ik ben altijd al mesjogge van handwerken geweest'' Dijkt VOSSERIJDERS EN ZEVAC HOUDEN KAARTLEESRITTEN Bennie Dezutter reed in tien dagen Brugge - Mont Ventoux CPCDC? LANGS (XL IN GESPREK MET. En het publiek was ver te zoeken SPRAAK Jos Wolters-Wolf Beesten. AL.. DONDERDAG 14 AUGUSTUS I&751 AXEL - Onlangs heb ik me toch een schitterende collectie kleding gezien'. Allemaal eigen ontwerp en eigen maak. Van bruidsjurk en avondtoilet tot strandset. Keurig afgewerkt en met aandacht en liefde voorzien van allerlei frutseltjes, zoals strikjes, knoopjes en kant. Geen één van de jurkjes was hetzelfde. Het is alleen jammer dat de draagsters van deze Axelse haute-couturen geen flauwe notie hebben van het exclusieve van hun creaties, want de jurkjes zijn bestemd voor...poppen. Wie dus had gedacht na deze inleiding een nieuw exclusief mode-adresje op de kop te hebben getikt, komt bedrogen uit, want zelfs het tengerste vrouwtje kan niet in de japonnetjes van mevrouw Jos Wolters- Wolf uit De Ruyterstraat 5 in Axel. Poppenmoedertjes evenwel kunnen haast geen mooiere kleren voor hun kotertjes wensen. Ik zag o.o. een bruidsjapon met allemaal kraaltjes bestikt, een avondjurk met kantgarnering, schattige japonnetjes met on derrokjes en jurkjes met geborduurde randjes, allemaal af gewerkt op een manier, zoals je dat bij kleding voor u en mij in de winkels nog maar nauwelijks tegen komt. "Ik ben altijd al mesjogge van Handwerken geweest", vertelt mevrouw Wolters, een aardige levenslustige dame van middel bare leeftijd, die zich door haar vele ziekten en zware operaties niet heeft laten ontmoedigen. We zitten in de huiskamer met de vage maar prikkelende geur van wierook, kaarsje aan ("ik ben nou eenmaal gek op kaar sen") en lekkere, sterke en ver sgezette koffie op een klein ta feltje naast de bank. Mevrouw Wolters vertelt, dat ze oor spronkelijk uit Apeldoorn komt, maar jaren als verkoopster in een damesmodezaak in Amster dam heeft gewerkt. Daar ont moette ze de "oude" meneer Vis ser (van wat nu het Modecen trum is) die haar best als ver koopster naar zijn zaak in Axel wilde hebben. Van Axel had Jos Wolters nog nooit gehoord en toen haar moeder van de plan nen hoorde zei ze alleen maar heel bezorgd: kind toch....Zee- land! Maar Jos, altijd al een on dernemende tante vol initiatie ven, zakte toch af naar Axel en ontmoette in het pension waar ze haar intrek nam de uit Almelo (mijn eigen Almelose hart maakte toch even een spron getje) afkomstige en eveneens bij Visser als stoffeerder wer kende heer Wolters. Ze trouw den, kregen een zoon en een dochter en moeder Wolters bleef met allehande lapjes en kleden doorprutsen als ze tenminste niet als verkoopster inviel in de zaak. ,,M'n moeder zei vroeger al: ze moet altijd rotzooi om zich heen hebben", lacht mevrouw Wolters, "vooral met m'n doch ter Carla heb ik heel wat afge- klungeid. Zij maakte b.v. poppen en ik kleedde ze aan. Zo'n jaar of 4 geleden heb ik eens een hele set gemaakt: b.h., badpak, trouw jurk enz. Zo'n 20 stuks. Carla (ze is onderwijzeres) nam ze mee en de kinderen mochten de model letjes namaken, maar ik kreeg de indruk, dat die onderwijze ressen meer met de pop speelden dan de kinderen. Ook voor de Zonnebloem heb ik heel wat poppenkleertjes gemaakt, om dat ik gewoon eens wat terug wilde doen. Voor vrienden en kennissen, die goed voor me wa ren geweest tijdens m'n ziekteN, maakte ik ook altijd wat. Ik gaf altijd alles weg. Maar als je wat weggeeft, moet je geen klungels weggeven, vind ik. Het moet wel goed zijn. Ik heb al heel wat gedaan", herinnert ze zich, "geboortete gels en schellekoorden gebor duurd, beesten gemaakt en zelfs een ingewikkeld klokkekleedje geborduurd. Ik ken n.l. een me vrouw, die alle winkels al was afgeweest voor zo'n klokke kleedje. Maar nergens te krij gen, hoor. Toevallig zag ik 'm in een oud handwerktijdschrift staan, dus heb ik dat kleedje maar voor haar gemaakt". Ze begint plotseling te lachen. "Die beesten zijn ook zo'n succes. Vooral m'n kikkers. Gisteren kwam hier nog zo'n knul van 23 aan de deur, die zo graag een kikker voor z'n kamer wilde hebben. Nou, dan maak ik er maar één voor z'n verjaardag. Van een oud, groen gevlekt be- ddesprei, want ik had zelf geen groene stof meer. Hir, kijk zelf maar eens", zegt ze en duwt me zo'n grote stoffen speelgoedkik ker in de armen, 't Is inderdaad net of je een kind vast houdt. Alleen kijkt die vast niet zo scheel en zo ondeugend als die kikker. "Na m'n laatste operatie in maart ben ik me eigenlijk pas goed in de poppenkleertjes gaan storten", zeg mevrouw Wolters, "zodat er nu wel zo'n 50 stelle tjes bij me boven hangen, 't Ge beurt vaak genoeg dat kinderen uit de buurt bij me komen en zeggen: mevrouw Wolters, me pop heb geen broek aan en geen jurk. Daar ga je dan weer, hè, want je kan zo'n pop toch niet bloot laten rondlopen! 't Is me anders wel een gepriegel, hoor. ilkj Een coupeuze, die ik ken zei zelfs, dat ze het voor geen goud zou willen doen. Kijk, dat knip pen en stikken gaat nog wel, maar in dat afwerken gaan de meeste uren zitten. En dan het materiaal, hè?", vervolgt ze be zorgd, "zo nu en dan krijg ik wel lapjes van mensen (hoewel ik die altijd wel kan gebruiken), maar knoopjes, drukkertjes, kraaltjes en dergelijke moet ik allemaal kopen. Van restjes wol en katoen brei ik broekjes. Ik moet nu eenmaal veel zitten en dan brei ik er een heleboel achter elkaar. Ik doe gewoon waar ik zin in heb. Zo knip ik ook meestal zo maar een paar modellen en pas kijk ik, wat ik er mee ga doen. Dan leg ik er weer eens een stukje kant bij of iets anders, dat leuk staat. Een echt model heb ik ook niet. Het enige wat ik bet is een oude pop zonder hoofd die pa van zolder heeft gehaali Maar pa is ook nog zeer aktiel hè pa?", roept ze in de richting van de heer Wolters. "Hij maak: n.l. ook alle kleerhangertje voor de poppenkleertjes", zegt ze trots. "Ook al zijn we danniei vaak van huis, vervelen doenw ons nooit. Bij ons zijn de muren nog nooit op ons gevallen". v>NOfcfèDAG 14 AUGUSTUS 19 S3: ,--4/ i - - Het ploeteren in de hitte 1< HULST-ZAAMSLAG - Twee Zeeuwsch-Vlaamse auto clubs houden binnenkort twee grote kaartleesritten, beide met een lengte van meer dan 150 kilometer. De Rally Club „De Vosserijders" organiseert voor zondag 17 augustus de Mazdarit en in de nacht van zaterdag 23 op zondag 24 augus tus houdt de Zeeuwsch-Vlaamse automobielsport Club, kortweg Zevac genaamd voor de achtste keer „De nacht van Zaamslag". In beide gevallen betekent dat zo'n zeven a acht uur in de auto. Voor de A-klassers dan wel te verstaan, want de deelnemende equipes in de B-klasse rijden ongeveer de helft van dat aantal kilometers. Voor de liefhebbers van autosport dus een uitdaging om zich eens in het rallyavon- tuur te storten. V.l.n.r. Cor Risseeuw en Dick Hendrikse, de organisatoren van de kaartleesritten. Een goede raad vooraf. Be gin als U zelden of nooit een kaartleesrit heeft meegere den in de B-klasse, die is mo gelijk voor de beginners al moeilijk genoeg, al zegt Dick Hendrikse uit Hulst, één der uitzetters van de Mazdarit, dat de B-klasse voor een ie der te rijden is. Gekozen hierin is het systeem van Punt-tot-punt, met een vrije route. En als een man als Hendrikse dit zegt, die al zo'n vijftien jaar aan deze sport deelneemt en vele ma len ook elders in Nederland aan rally's heeft deelgeno men, dan moeten we dit toch geloven. Voor de A-klasse ligt dit wat anders, maar die telt dan ook mee voor het provinciaal kaartlees kam pioenschap (PKK) Is het nieuw dat er in zo'n kort tijdsbestek twee grote kaart leesritten worden verreden, nieuw is ook dat beide ritten voor een gedeelte over Be lgisch grondgebied voeren: Wel hebben we de route op Nederlands grondgebied wel wat moeten omleggen in ver band met een op diezelfde dag in Graauw te houden wielerkoers, maar dat le verde weinig of geen proble men op en voor de rest is alles rond", aldus Hendrikse. Hetzelfde geldt voor de „Nacht van Zaamslag", die oor spronkelijk in april van dit jaar verreden zou worden, maar op het laatste ogenblik moest wor den afgelast om te elfder ure de autoriteiten van een paar Belgi sche gemeenten op grond van een uit de vorige eeuw,daterende gemeenteverordening hun me dewerking alsnog onthielden. „Met de toenemende animo voor het kaartlezen wint de Nacht van Zaamslag" nog steeds aan populariteit", aldus wedstrijdsecretaris Cor Ris seeuw uit Zaamslag", het moet voor velen een belevenis zijn om de „Nacht van Zaamslag" eens mee te rijden. We hebben leden bij de ZEVAC die dit dan ook doen en verder zie je ze het ge hele seizoen niet meer aan de start van een rit verschijnen". Als ik vraag of het een dure sport is, zijn beide heren de me ning toegedaan dat het wel mee valt. Wat heet duur, elke sport kost geld, het gaat er maar om wat je er voor over hebt, is hun commentaar. Er zijn nog altijd heel wat mensen die een auto rally beschouwen als een even ement, waarbij je met je auto moet rondscheuren als een wil deman en als je na afloop aan de finish niet met een kapot spat- oord of een ander mankement aankomt Je er geen lol aan hebt AARDENBURG - „Achteraf is het natuurlijk allemaal fantas tisch, als je zo'n rit tot een goed einde kunt brengen. Maar als je er mee bezig bent, en dat vooral in de bergen zeg je vaak; het is moordenaarswerk. Toen we met onze groep zo'n berg aan het be klimmen waren dacht ik vaak, waar ben ik aan begonnen Maar je hebt je voor zo'n we- strijd helemaal voorbereid, en die wil je dan ook tot goed einde brengen. Ik heb het al gezegd je ziet ontzettend veel af, maar het toch ook wel fantastisch om het allemaal mee te maken. Je wilt een prestatie leveren, en dan ga je vaak tot het uiterste van je krachten. Dan flitsen vaak din gen zoals; moordenaarswerk, waar ben ik aan begonnen... door je hoofd. Een keer zag ik er gewoon geen einde meer aan. Dat was de ruim twintig kilome ter lange klim naar de top van col Du Tourmalet. Daar kreeg ik echt de klop met de hamer. Ik moest gewoon van mijn fiets, want ik kreeg mijn benen ge woon niet meer rond. Jadaar kwam echt geen einde aan. Wat da allemaal betekent moet je zelf meemaken, dat is echt niet uit te leggen. Zoiets kun je je ei gen moeilijk voorstellen. Je rijdt dan ook niet meer op je krachten naar boven, neen.... je moraal en wil "brengen" je dan naar bo ven. Als de renneers in een Ronde van Frankrijk tegen een top zoals de col Du Tourmalet ziet "opkruipen" denk je ach, zou dat nu wel zo zwaar zijn. Ja, nu weet ik het uit eigen onder vinding. Ik heb verschillende jongens in elkaar zien zakken. Ze gingen tot het uitersteEr waren dit jaar vijftig deelne mers, er vielen veertien uitval lers te noteren. Ik dacht dat dat al voldoende zegtmoorde naarswerk...." Aan het woord de 31-jarige Bennie Dezutter uit Aardenburg lid van de toer- en wielerclub De Wielertoerist" uit Sluis - die samen met clubgenoot Piet van Dale - hij mocht door ziekte de strijd staken - die de tiendaagse wielerwedstrijd Brugge - Mont Ventoux tot een goed einde bracht. Een tiendaagse monster wdstrijd voor trimmers en volkskoersers, waarbij buiten een totaal van 2000 kilometer ook nog zeven cols beklommen moesten worden. Cols waar tij dens elke Ronde van Frankrijk ook de renners mee geconfron teerd worden. Cols waarin het stijgingspercentage opliep tot zo'n zestien procent. Cols waar men aan de voet al schrik van krijgt. Tijdens de bijzonder las tige beklimmingen werd men onderweg gekweld door de brandende zon, bovenop de felle kou. Bennie Dezutter nu al enkele weken thuis helemaal op toeren gekomen, kan uren, ja dagen vertellen over "zijn" tiendaagse westrijd. Hij heeft het allemaal meegemaakt, aan de lijve on dervonden. „Soms dacht je, moeten we hier helemaal naar boven". Maar nadat hij vorig jaar in de "Tweede Brugge - Mont Ventoux" al met dat soort "knapen" zoals de col Du Gali- bier, De Lautaret, De Telegrap- he, De Madeleine, De Izoard, De Vars enz. enz. in de Alpen had "kennisgemaakt" wilde hij het dit jaar ook wel eens in de Pyre- neën proberen. Cols met zo'n hoogte van om en de nabij de 2000 meter, waar je je dan met fiets tegenop moet werken. Maar de volkskoerser ging door, soms ook tot het uiterste. Na tien dagen van veel afzien, want elke dag moest er zo'n 200 kilometer worden afgelegd, werd het voor hem een zesde plaats. Vorig jaar werd hij twaalfde. Op het eerste gezicht is men geneigd te zeg gen, direct niet zo'n goede plaats. Maar zo'n monsterrit tot een goed einde brengen is al een prestatie op zich zelf. De organi sators van deze kleine toer, Ro nald Hurtecant, Willy de Bal en Willy Verburgh hadden het net zoais vorig )aar gedaan, alleen als er geklommen moest worden, waren er punten voor het klas sement te verdienen. Net zoals in de Ronde van Frankrijk kre gen de renners de eerste dagen vlakke ritten waarna de Kem- melberg het voorproefje vormde voor datgene wat nog te wach ten stond. En dat was niet mis Toen begon voor hun de wed strijd ook pas. Verschillende deelnemers zagen voor het eer ste toen ook een col. Dezutter: „Boven op de top stonden ploegmakkers en ver zorgers gereed om de renners in dekens te wikkelen en ze af te voeren naar een nabij gelegen chalet. Dat betekende dan een einde van een etappe, maar vaak ging men daarna ook nog met zo'n gangetje van 70 tot 80 kilo meter per uur naar beneden. De aankomst was niet altijd boven op een top. Dezutter:„De zesde etappe was zonder meer de zwaartse. De rit zelf was al 202 kilometer lang, en daarbij moes ten we ook nog de cols - na 54 km D'Aubisque, na 115 km de col Du Tourmalet en na 156 km de col D'Aspin beklimmen. Het was gewoon verschrikkelijk. Bij de beklimming van de col Du Tourmalet zag ik het echt niet meer zitten. Na 187 kilometer kregen we dan als laatste ook nog de col Du Peyresourde. Be- ulewerk.... zonder meer beule- werk." Toch was dat voor hem allemaal bekend, deTV-beelden hadden die cols al veelvuldig in huis gebracht. Over de voorbereiding zegt Bennie Dezutter: „Met die voor bereiding was ik al vanaf Pasen begonnen. Dat betekende dat ik elke week ruim 400 kilometer trainde, en dat vooral op een heuvelachtig parkoers. Aan volkskoersen deed ik niet mee, om valpartijen met eventuele gevolgen te vermijden. Een juiste voorbereiding is zonder meer een eerste vereiste, en daarbij een optimale conditie en vooral gezondheid. Ik heb me dan ook pas laten inschrijven toen ik wist dat ik medisch he lemaal in orde was. Vorig jaar was ik echt getekend, dit jaar ging het veel beter". Bennie De zutter heeft het parkoers van de echte Tour de France nu hele maal afgelegd, maar nu staat bij hem al vast dat hij er volgend jaar opnieuw bij zal zijn. In de woning boven de gashaard hangt het wandbord van vorig jaar, binnen enkele weken zal daar het tweede bijkomen. Voor Bennie Dezutter is dat een blij vende herinnering. beleefd. Ze worden daarbij nog gesterkt door de televisie, die, als er eens een beetje tijd en be elden aan de autosport worden oesteed, veelal de nare situatie an of de ongelukken daarbij de kijkers voorschotelen. Een kaartleesrit (en ook een oriëntatierit) heeft echter niets met hoge snelheid te maken. In tegendeel, zij hebben allen met een lage gemiddelde snelheid te maken en dan de juiste wegen te berijden. Het gaat niet om snel heid, maar om het secuur rijden over de door de uitzetter be doelde wegen, om zo weinig oge- lijk opgestelde controlevlaggen en al of niet bemande controle posten te missen: „Als je ziet hoeveel kilometers er jaarlijks worden gereden in de autosport en bekijkt hoeveel incidenten er maar plaatsvinden, dan is dat nihil te noemen", zegt Cor Ris seeuw. „En iemand die aan een rit deelneemt moet heel goed op de wegsituaties letten, je rijdt zo een verkeerde weg in voor je het weet, dus moet de bestuurder en natuurlijk ook de kaartlezer heel attent zijn", voegt Hend rikse hieraan toe. Aan deze tak van sport wordt zeer zeker niet alleen door jonge mensen deelgenomen.' „Er zijn genoeg mensen die in het wee kend zomaar een eindje met hun auto gaan rijden, zonder een be paald doel voor ogen te hebben. Op een gegeven moment gaan die zeggen, waarom zouden we niets eens aan een rally mes I gaan doen, er zijn genoeg men-1 sen die daarin hun ontspannii vinden en dan heb je een d<x Verder komen dan de meester I op weggetjes terecht waarvans het bestaan niet wisten en lerer. daardoor de „streek" beter ken-1 nen", aldus de ZEVAC secreta-1 ris.„In onze Mazdarit bijvoor beeld", zegt Hendrikse „zijn en kele punten waarvan ik durf ti I zeggen dat daar 95 procent vat de deelnemers nog nooit eerdei is geweest. Ik zelf rij ook hel liefst in een streek die ik hele maal niet ken en dan in eet kaartleesrit die ik mooier vind dan oriëntatie, want daarin zit veel muggezifterij. Dan heb jt vele uitspraken en uitleg over een bepaald punt in het reL' ment, bij kaartlezen kan dat ge woonweg niet. Wie de sfeer van één of beide ritten van nabij wil meemaken kan nog inschrijven. Voor dt Mazdarit van De Vosserijders kan men terecht zondagmorgen 17 augustus in het startbureau I dat gevestigd is in Café de S ter aan het 's Gravenhofplein It I Hulst en is geopend vanaf 9.301 uur. Wie nadere inlichtingen eiI wil hebben over de „Nacht van f Zaamslag" kan terecht bij heren P. Scheele, Bastionstrail 5 te Axel of bij J. Risseeuw, Plein 25 of 45 te Zaamslag, telefoon 0:1153-1293 of 01153-1741. CEES DE ZEElUl Het zal wel aan een kom- pleks van oorzaken te wijten zijn dat het publiek bij de af gelopen muziekevenementen over het algemeen ver te zoe ken was. Een kreet als „het is nou eenmaal zomer" of „een kreatieve stilstand in de popmuziek" wil dan nog wel eens inslaan en dat is eigen lijk toch wel jammer. Voor de hardrockgroep Hoa Binh die vorige week Terneuzen bezocht bestond nagenoeg geen belangstel ling. Deze lijn zette zich deze week voort. Slechts een kleine groep liefhebbers kon de moed opbrengen zich naar Porgy en Bess te begeven om aldaar het concert van Rosa King and Up Side Down bij te wonen. Helaas, want na John Russell en Oscar Harris werd door de band van Rosa King toch wel iets geheel an ders gebracht. Rosa en haar mannen brachten keiharde soul, blues en funk zonder al teveel poespas, maar wel met het nodige vakmanschap. Vooral de snel-lcpende bas en de sologitaar met bijbeho rende wah-wah-effecten streelden het oor van de luis teraar Volgens de mensen die het kunnen weten bestaat er dan een tendens in de rich ting van het Nederlandse luisterlied en dat is dan er gens toch ook wel weer fijn want dat zou dan betekent dat we' eindelijk ook dinf'l die niet van over de na komen gaan waarin Vooropgesteld natuurltjkdl de passiviteit van het 60*4 ren niet overgaat in eert X'l hele passiviteit van blijven zitten. Voor degenen die dantiï I nog een uitstapje willen "jl gen nog een tip. Op I5e»"| augustus vindt in ZelzatteflI jazz- en popfestival plM'-'l De eerste dag staat ken van de jazz, met 0.0 I Dutch Swing College1 Blackbottom Stompers The Jeggpap New Orle Jazzband. De tweed', spelen o.a. Kayak en vin'Blues. Beide c men om vier uur aan of terrein van de F.C. lelïti1 1. Ramaya, Afric Simo» The elephant se. ig, Kam»6'. Roll over lay down, Statui 4. Action, The Sweet. Tip: Sarah, Octopus- markten GOES - KRABBENDIJKE I 13 augustus. Bramen (4 kig per kr.) I en I II 139-142, braimen per doos I 57-63, doornloos I 62-72, If I 53-54, kropsla 25-35, kornkom- I mers 18-39, wortelen 91, aar- dappelen boniken 52-59, gro-te I 45-56, drielingen 7-8, kriel 6, I tomaten A 55-73, B 63-67, C 42, CC 16, dubb. pr. bonen I j 46-91, XII 40-46, II 40-45, snij- bonen IIX 64, II 30-38, pronk- bonen I 49-93, IIX 40-49. stoksnijbonen IIX 80, groene I sav. kool 17, rode kool I 15-19, I II 13, andijvie 26-38. uien on- gesorteerd 27-37, II 36, augur ken A 144, bommen 30, prei I 72. Vanaf dinsdag 19 augustus Benoni sorteren 55-60, 60-70, 70-80 en 80 en op. KAPEELE - TERNEUZEN 13 augustus. Bramen industrie J-II 139- 142, in doosjes p.d. i 57-68, aoornloze bramen p.d. 1 62-72, 2x 53-54. dubb. prinie. bonen 1 72, IIX 40-44, II doordr. Super Trev. I 80 62, I 70-80 68 I 65-73, I 60 63, I 55 51, IID 18, grot' 31, fijn 11, Preeoee de Trev. I 65 74-76, I 60 70-71, I 55 66- 68, I 50 33-35. II 60 63,11 55 59. II 50 29, IID 18, grof 27, fijn 10. J. Grieve 180 103 170- 80 96-100, 165 91, 1180 94, 1170- 80 83-93, 1165 88. grof 54, Li- red 170-80 94, 165 93, 1180 91, 1170-80 88-90, 1165 88-89, grof 58. Stark Earliest 1170 111, I 60-70 87-91, 1155 47, Early Victoria 160-70 62, IID 32, Dis covery 170-80 192-199, 160-70 138-158, 155 64, n80 161, 1170- 80 146, 1160-70 125, III grof (0-79 fijn 20, Benonie 170-80 J50, 165 128-130, 160 100-101, f55 87, 1180 114, 1170-80 113- f65 102-116, 1160 71-82, 1155 51-64, IID 24, grof 56, fijn Tm Jydemari E W- 180 126, II 'Z 139' f65 125. 1180 115, I - 0 127, 1165 108, Kroetap- pelen 1°, Pruimen: Czar I 280- O 200-260, grof 200-280, 1» ,«75' °Pal 1 300-340. 4n tut grof 180- fabriek "in oïS' ffative f 510-530. II n"i f' d'Ouillins I 310-360 ntarro I 240-280, II 140-250, Z ae Louvain I 320, Aardbei- frambozen sen e t11 8(1*f50' Loganbes- P d T c'k iL 17°' Ror,e bessen 310-370 tt ic" 5R"65' P'kg' 1 len k i 15O-190. aardnooe- Kromn"1 ?7' ?rote 88-44- 50 m aii, u'erl 4?- snübonen 40 51-53, rabarber «de kool 22. tujERNEUZEN 13 augus- k^uk la 2i8"16- k*nd 25 t56' 52 47' afwil - 18_32 Wene komkommers kilogram1" J selderij 28. oer gróte X ®PPe'e'n. bintjes, 37 aJe- 0re- grote 34, kriel Prin^T* 45 o kroten '4-26. 8' fn 2 36-7n Pre1"- a-gr-ër A-rood *2-87, reod 5„.77' a-"re 43-55, b- ereen 43 ?:roo« 42-45. c- 29' st„V ~.vTO "2' r"de kool sfofenüv, OTlen 2 65-74, Ï&T; '«w». ui- -35, per doos

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 6