ige Cruyff en Neeskens niet tegen Finland „AJAX HEEFT MICHELS NODIG" Opmars van tennistalent en Ongelukkig moment.... Bart van Est: imponerende overwinning Soms is het handiger om Licht Romig' in de koffie te doen. Op de boot bijv V J FC Amsterdam trekt aanklacht in PSV baalt fors uit TOERNOOIZEGE VAN STEEN AI KLOETINGE TEGEN NAC-C Stefan Kovacs: HEINZ STUY: WERELDRECORD OP DE «IJL deze week in voetbal international: nu overal te koop J Oók handig: de nieuwe, voordelige voorraad-verpakking. I WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1975 113 lente van dit jaai procent dat aarts- irs aan het roer ston de Amerikaanse po- dom iet prille begin van ipagne heeft Gerald voor zijn politieke itaan groter pro- Hij zoekt naar een dentlteit, een image, en image is nu dat vriendelijke, maar nme man, die bij op zondag golf iet rijke mannen die eggen hebben in de staalindustrie. Er pogingen onderno- hem het image te ge- de door de Bepubli- :o verguisde Harry S. wiens portret nu in >inetszaal van het uis pronkt. Truman iar met iets van ver ter zijn dikke brilleg- aar de schouwspelen er ontwikkelen, neeste Amerikanen at Harry Truman ooit erkoper is geweest, kroet heeft doorstaan een eenvoudige, soms iten taal hield. Hij zeer gewone man, die gewoon uitzag. Wat te mensen niet weten ruman een ijzeren in- eel was, belangstel- d voor de kleine man oorkeur had voor het gebruik van rege- vloed op de economie raid Ford kan dat niet worden. Sommige ,ch geaarde politieke rs hebben de disso de Ford Truman ver- ïg al ontdekt en heb- gingen aangewend om est verwantschap te leren tussen Ford en Coolidge (Silent Cal), sen Warran Gamaliel g, de corruptie, in zat, opzichten was Cool- nders. Hij sliep zeer oms twaalf uur per et- n hij kon uren uit het an het Witte Huis lig- aren. Coolidge deed el", zei Harry Truman, er was ook niet veel te rpruim idge was een zwijg- uurpruim, met dicht geperste mondhoeken, diep omlaag hingen leek alsof hij er enkele per dag gewichten in ehangen. H. L. Menc- erklaarde het tempe- it van Coolidge uit net at de president vroeg moederborst werd ge in vervolgens een au- in zijn mond kreeg ge- Coolidge was een man leologische precisie. Hij niet van woorden. Toen rediker een lange uit- tting had gegeven over raagstuk van de zonde xjlidge werd gevraagd e prediker had gezegd, j: „Hij was ertegen." d is vriendelijker, kzamer. Maar op een gaat de vergelijking met dge wel op. Silent Cal :en geliefde uitspraak.' lusiness van Amerika is less". Ford denkt daar lfde over. Ford is bijna onontvankelijk voor re- gsinterventie als Calvin dge, ofschoon hij er er mee bereikt. Tijdens egering van Coolidge jp de begroting, vermin- de nationale schuld, de werkeloosheid 3,8 nt, groeide het Amen- se autopark van 8 naar iljoen en steeg de omzet radio's van 30 tot 84- >en en de produktie van umptie-ijs met 45 pro- Na Calvin Coolidg Ti Herbert Hoover en d crisis, die 25% van he idsleger werkeloo? kte. BERT VAN VELZEN i Johan Cruyff (Van een van onze ver slaggevers) AMSTERDAM - Johan Cruyff en Johan Neeskens zullen tijdens de interland Nederland - Finland er niet bij zijn. Woensdag 3 september wordt die wed strijd gespeeld in het ka der van het Europees kampioenschap voor lan denteams en de zaterdag erop start de Spaanse liga. Barcelona moet dat wee keinde tegen Elche. Afgelopen'weekeinde is het bestuur van de KNVB bij monde van vice- voorzitter Jaques Hoog- ewoning het eens gewor den met trainer Hennes Weisweiler en voorzitter Montal van Barcelona, dat de beide Johannen er op drie september niet bij hoeven zijn. Weisweiler: „Zij kunnen bij ons tegen Elche moeilijker worden gemist, dan in Oranje, dat tegen Finland moet". Ho- gewoning: „Dat waren wij met Weisweiler eens en bovendien zou het pro gramma voor de beide Jo hannen te overladen wor den als zij zowel in Oranje als bij Barcelona zouden moeten spelen. Temeer, omdat wij een week na Finland tegen Polen spe len, een wedstrijd waarin zij wel mee zullen doen. Het Barcelona bestuur heeft wel toegezegd, dat de beide Nederlanders de wedstrijden tegen Polen, 10 september in War schau en 15 oktober in Nederland, kunnen mees pelen in Oranje. Wat het duel tegen Italië betreft, daarover hebben het be stuur van Barcelona en de KNVB geen definitief standpunt ingenomen. Mr. Hogewoning daar over: „Die wedstrijd is de laatste an groep vijf. Wij kunnen dan nog altijd zient of we per sé van Italië moeten winnen om ons te plaatsen voor de kwartfinales van het Europees kampioen schap. Zijn wij al zeker van een plaats bij de laatste acht, dan kunnen wij Cruyff en Neeskens eventueel in Barcelona laten. Maar dat zien we nog en daar kan nog over worden ge praat," aldus mr. Hoge woning. KRAAY: „IK AMSTERDAM (ANP) - Het bestuur van de eredivisieclub \C Amsterdam heeft de KNVB gister;n bericht de aanklacht tegen de amateurvereniging Aalsmeer inzake betaling van naar spelers in te trekken. Het bestuur van FC Amster dam is van mening dat de belan gen van de KNVB met de behan deling van een aanklacht inzake betaling van amateurs niet ge diend worden omdat dit zou lei den tot rechtsongelijkheid ten opzichte van andere amateur- olubs. Het bestuur van de Am sterdamse eredivisieclub is ver- aeJ van m. ïing dat een vrij- spraaK bij gebrek aan voldoende oewijs de indruk zou kunnen h i j amateurvoet- al de spelers niet betaald wor sen. Dit is volgens FC Amster- am ln strijd met de waarheid. BEN DIEP ONGELUKKIG (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - „Ik word halfgek als ik eraan denk dat ik met Ajax niet aan de competitie mag beginnen". Hans Kraay, de trainer die in de afgelopen maanden meedogenloos voetbal sterren als Piet Keizer, Arie Haan, Johnny Rep en Horst Blankenburg „opruimde", blijkt enkele uren na zijn ontslag bij Ajax toch een gevoelsmens te zijn. „Je mag het best weten, ik ben diep-ongelukkig. De laatste weken voelde ik me eindelijk weer happy. En dan gebeurt dit. Het is een harde klap voor me". In de ochtenduren, om precies te zijn om halfelf, kwam het Ajaxbestuur gisteren bijeen om met Kraay een aantal zaken door te nemen. Aanleiding was de grote 5-2-nederlaag tegen RWDM in de finale van het Amsterdam-700 toernooi. Het bestuur verweet Kraay dat hij „amateuristisch" te werk was gegaan, want te elfder ure moest zondag de jeugdspeler Robbie Kok via de geluidsinstallatie van het Olympisch stadion wor den opgeroepen om de elftal selectie te completeren. Kraay had er nl. op gerekend, dat Willy Brokamp zou kunnen spelen. Kraay: „Bij Ajax bepaalt de dokter of een speler fit is of niet. Ik zou tussen twaalf en één uur bericht krijgen over Brokamp, die met een blessure sukkelt. Ik hoorde niets en nam aan dat Willy van de partij zou zijn. Toen ik in het Olympisch sta dion kwam, zei Brokamp dat hij niet kon spelen. Verzorger Jan van Gorp vertelde dat hij gepro beerd had mij te bereiken, het geen niet gelukt was. Daarom moest Ik de jonge Kok vragen alsnog zijn spullen op te halen". Er zou een woordenwisseling zijn geweest met Brokamp. Kra ay: „Dat is niet waar, bel Willy maar op, hij zal het bevestigen". (Brokamp was gisteravond niet voor commentaar bereikbaar, red.). (Van onze sportredactie) PARIJS Stefan Kovacs rea geerde gisteravond verrast op het nieuws van de breuk tussen Ajax en Hans Kraay. „De train erswisselingen volgen zich te snel op bij Ajax", zei Kovacs. „Bij een topclub moet een trainer minstens twee of drie jaar gehandhaafd blijven, wil men een vertrouwde band scheppen en rust in de ploeg brengen". „Bij een club in op bouw, zo zie ik het Ajax van dit moment, moet een trainer zeker drie tot vier jaar aanblijven". Hoewel het nieuws ook voor Kovacs op een verrassend tijd- stip kwam, heeft hijzelf nooit begrepen waarom Ajax Kraay had aangetrokken als „sterke man" om orde op zaken te stel len. „Ajax heeft zich volgens mij niet goed georiënteerd, anders had men Kraay niet aangetrok ken. Het moest wel problemen geven met hem. Let wel: ik zeg geen verkeerd woord over Kra ay, maar hij is de man niet die het Amsterdamse Ajax het evenwicht terug kan geven. Kraay was tenslotte speler bij Feyenoord en tussen de Rotter damse en Amsterdamse menta liteit ligt een hele wereld. Het was voor mij dan ook niet zo vreemd, dat een Amsterdamse jongen als Piet Keizer, die af wijkende ideeën over voetbal had, op een gegeven ogenblik in cinflict kwam met Kraay". Kovacs heeft met toenemende verbazing de ontwikkelingen bij de club, waarvan hij na Rinus Michels twee jaar trainer is ge weest, gevolgd. „De ontwikke lingen volgden zich te snel op. Het blijkt nu wel dat er te haas tig beslissingen zijn genomen. Ajax staat nu voor de grote pro blemen en er zijn twee feiten, waar de club nu alle prioriteit aan zal moeten geven". Kovacs vervolgt: „Op de eerste plaats moet Ajax er voor zorgen, dat de oude mentaliteit weer terug komt. De atmosfeer in het kam pioenselftal van weleer was uit stekend. De spelers die overge bleven zijn van de glorie-jaren moeten er van doordrongen worden, dat op hun schouders de taak ligt om de jonge spelers te motiveren. Hulshof, Krol, Stuy, Mühren en Suurbier moe ten proberen om de sfeer van we leer terug te brengen en de nieuwkomers de juiste instelling bij te brengen. Op de tweede plaats zal Ajax een nieuw tac tisch concept moeten vinden. Ik heb sterk de indruk, dat de ploeg te snel en té gretig terug wil naar de oude tijd. Er moet iemand komen, die de juiste formule vindt om met het huidige spe lersmateriaal een zo goed moge lijk resultaat te behalen". Voor Stefan Kovacs bestaat geen twijfel over de vraag wie bij Ajax een einde moet maken aan de jaren van het zoeken naar nieuwe mogelijkheden op voet- balgebied. „Rinus Michels is de man die Ajax nodig heeft. Rinus is rustiger geworden na zijn tijd bij Barcelona, hij ziet nu ook de andere kant van het voetbal en heeft inzicht in de structuur van de club. Met zijn ervaring is hij niet alleen een goede veldtrainer en tacticus, maar bovendien ook en goede public-relations-man en een diplomaat". Hans Kraay, de „puinrui mer", zoals insiders hem bij Ajax noemden, werd niettemin gisterochtend door het bestuur ter verantwoording geroepen. De gebeurtenissen tijdens het Amsterdam-700 toernooi waren slechts aanleiding. De diepere achtergrond van het geschil tussen Kraay en het bestuur lag in het uitblijven van goede resultaten, maar vooral in het feit, dat Kraay zich in de on derhandelingen over het aanko pen en verkopen van spelers te eigengereid opstelde. Het be stuur wilde weer meer bevoegd heden aan zich trekken, meer macht uitoefenen. Kraay: „Ik heb beloofd om niet met modder te gooien, maar ik wil wel kwijt, dat het bestuur niet akkoord ging als ik een bepaalde speler meer wilde betalen. Gisteren wenste het bestuur bepaalde be voegdheden die aan mij toebe hoorden aan zich te trekken. Daar kon ik niet mee akkoord gaan. En toen ben ik opgestapt. Als ze me hadden willen houden, zouden ze wel anders gepraat hebben. Ik ben nu erg ongeluk kig. Sommige trainers hebben hun ontslag als een bevrijding gevoeld, ik heb enkel heel veel spijt dat het zo gelopen is". Tijdens de recente reis van Ajax naar Indonesië begonnen voor Kraay de problemen in eer ste aanleg. Daar ontstond de verwijdering tussen hem en Ruud Krol. Krol, een der oudste Ajacieden zei gisteravond.' „Ons was voorgesteld dat wij in Indo nesië een vakantie-voetbaltrip zouden maken. Achteraf bleek het een erg serieuze tournee te zijn. Daar uen ik erg kwaad over geworden en Kraay en ik kregen daar ruzie over". Hoe beoordeelt Krol nu het vertrek van Hans Kraay Krol: „Er kan nu weer naar Ajax getelefoneerd wor den, zonder dat er plotseling een storing in de lijn komt...." (Van onze sportredactie) SCHEVENINGEN - De op mars van jong tennistalent is al op de tweede dag van de natio nale kampioenschappen in Scheveningen een halt toege roepen. Vijftien van de zestien geplaatste spelers en zeven van de acht als zodanig gekwalifi ceerde speelsters gaan het ver der onder elkaar uitmaken met als enige outsiders gymnastiek- en tennisleraar Patrick Silos uit Overschie en jeugdkampioene Inge Korsten uit Delden. Het noodlot wil dat uitgerekend deze twee in de volgende ronde moeten aantreden tegen de nummers een van de schema's Louk Sanders en Elly Appel. De krachten van Theo Gorter, de oud-jeugdkampioen, die veertien maanden geleden bij een verkeersongeluk zwaar werd gewond, waren nog niet toereikend voor het succesvol afsluiten van een vijfsetter. Pa trick Silos confronteerde hem met een vertragend spelletje, dat het voetenwerk van de Amster dammer zwaar belastte. Moppe rend op scheidsrechter Bonda, die in het maken van fouten de spelers evenaarde, ging Theo Gorter uiteindelijk met 3-8 in de vijfde set tenonder. De gevolgen (ADVERTENTIE) George Knobel meldt vanuit Paramaribo dat da WK-1978 in géén geval in Argentinië ïau Ravens. Vi/im Beltman is weer bezig. Nico Janten, de buffelende spits. Ben I ft I I genmgen. rrix vinaigre voor maarren van Wemelen. taats zal vinden. Oók: de come-back van is weer be e spits. van Gelder, 25 jaar dienaar. HWOM_pakt de Amsterdamse keizerskroon. NEC ver slaat PSV FSC draalt warm. Helmond ontloopt faillissement. Elftalfoto van Wa- •eningen. Prix Vinaigre voor Maarten van van het ongeluk is hij goeddeels te boven, de gevolgen van een jaar gedwongen non-activiteit nog niet. Zijn jongere broer René behoorde éveneens tot de lichting, die gisteren de klappen kreeg te incasseren. De uit Ame rika overgekomen Paul van Min maakte het zichzelf moeilijk door al te geestdriftig de boter zachte service van de tengere jeugdkampioen aan te vallen, maar won toch in drie sets. Ook de andere drie bescher melingen van bondstrainer Ri nus Buytelaar redden het niet. Jaco Garos kreeg van zijn eigen leermeester Marian Laudin te veel professionele trucjes voor geschoteld, Huub van Doorne verloor na drie uur in vier sets van Adema van Scheltema en Peter Bootsman maakte net iets teveel fouten om de gedegen spe lende Fred Hemmes te veron trusten. Met nationaal kampi oen Louk Sanders is oud kampioen Hemmes eigenlijk de enige van de gevestigde genera tie, die indruk maakt. Rolf Thung is reddeloos uit de vorm, Jan Hordijk zal nog heel wat moeten slaan om er enigszins in te komen en de ambities van Niek Fleury zijn in vergelijking met een jaar geleden ver schrompeld. De tijd is rijp voor een doorbraak. Alleen het ta lent, dat zoiets tot stand kan brengen, ontbreekt. Daardoor zouden mogelijkerwijs spelers als Ton Sie en Wouter Fok, die ooit als veelbelovend werden gekenschetst, een tweede kans krijgen. Maar die twee moeten tegen elkaar en de winnaar daarvan tegen Louk Sanders. Ongelukkiger kan het niet. Het heeft er van weg dat alleen de op de Metsbanen actieve onverla ten een finale Sanders - Hemmes kunnen verhinderen. Gisteren werden tenminste al twee rac kets van Hemmes ontvreemd. Hij heeft er nu nog vijf over. Hans Kraay. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - Om kwart voor twaalf na de ochtendtrai ning werden de Ajacieden ge vraagd om een moment te wach ten alvorens naar huis te gaan. Om half een werd aan de spelers het communiqué voorgelezen waarin de breuk tussen Ajax en Kraay bekend werd gemaakt. Heinz Stuy: „De spelers hebben het nieuws als mededeling ge nomen en zijn toen naar huis ge gaan. We hebben niet besloten een georganiseerd gesprek tus sen de spelers onderling te hou den en ik geloof niet dat het no dig is om zo'n gesprek plaats te laten vinden". „Het is duidelijk dat de breuk definitief is en het is nu tijd om een andere trainer te vinden. Het is jammer dat we bij Ajax op ongelukkige momenten te ma ken krijgen met trainerswisse ling. Zo vlalpvoor het begin van de competitie is het zaak om de rust in de spelersgroep te be houden. Toch ben ik ervan over tuigd, dat die rust er ondanks alles zal blijven. De spelers zijn er zich van bewust dat Ajax een dynamisch bedrijf is en dat er dus snel en onverwacht wijzi gingen in de structuur kunnen optreden". Over een eventuele opvolger wilde Stuy zich niet uitlaten. „De spelers weten niets van de achtergrond van het ge sprek tussen Kraay en het be stuur. Gissingen zijn dus niet op de plaats. Over een nieuwe trainer wil ik me niet uitlaten. Als het zover is, zien we wel weer verder". Jan Mulder over het plotseling besluit van Kraay. „Ik weet bij God niet wat de oorzaak van zijn vertrek is. Het kan zijn dat Kraay een bepaalde speler meer heeft willen bétalen, maar dat het bestuur daar geen toestem ming voor heeft gegeven. Dat is maar een voorbeeld. Zo kan ik er nog duizenden opnoemen. Dat heeft dus geen zin. Overigens zie ik nie'. in waarom Ajax nu voor grote problemen zou moeten staan aan de vooravond van de competitie. We hebben een puike ploeg en het aantrekken van eên nieuwe trainer zal he lemaal geen próblèem zijn. Die job wordt tenslotte goed betaald en er zijn genoeg kandidaten, dacht ik zo. Wie? Ik kan niets met zekerheid zeggen. Ik wacht rustig af tot het bestuur een nieuw besluit heeft genomen". Mulder reageert nuchter op het nieuws. „Wie weet, mis schien kan deze verandering zelfs een nieuwe kick voor ons Zijn, zo vlak voor de nieuwe competitie. Ik lig er dan ook niet wakker van. Ook niet, omdat we nu met negen nieuwe spelers zit ten die door Kraay zijn aange trokken. Het zijn stuk voor stuk jongens die kunnen voetballen en een goede trainer - en die komt er ongetwijfeld - moet in staat zijn om de groep tot een eenheid te maken". (Van onze wielersportmedewer ker) SINT WILLEBRORD - Bart van Est uit Dinteloord heeft gis termiddag zijn 21e seizoenzege geboekt. Hij deed dat in de ker- misronde van St. Willebrord en wel op een erg indrukwekkende wijze. Met nog een kleine veertig kilometer te rijden, ontsnapte hij uit het peloton, waarin de vele favorieten nog schuilgin gen. Het bijzonder talrijke pu bliek dat zich koesterde in het zomerzonnetje kon genieten van zijn kracht-explosie. Bij het in gaan van de laatste ronde kreeg hij zelfs aansluiting bij de laat ste groep van het peloton. Hij stak daarmee ook een extra premie op zak. Het regende premies tijdens de drukbezochte kermisronde. De greep om op de laatste ker misdag een wedstrijd te houden, bleek erg succesvol. Bovendien was het nieuwe parkoers van ongeveer 1950 meter sportief gezien een voltreffer. Er werd in de verschillende categorieën een ravage aangericht. Het parkoers was bijzonder selectief. Bart van Est was de derde winnaar van de middag. Eerst won Ad van Asten uit Vlaardingen bij de nieuwe lingen. Hij liet een aantal zeer rappe knapen achter zich. Truus van de Plaat uit Geldermalsen was de snelste dame. De wed strijd bij de junioren werd het grote hoogtepunt van de koers- middag. Theo de Rooij uit De Meern kon zijn geweldige vorm van de afgelopen weken niet be vestigen. Hij slaagde er niet in om uit de grote groep te ont snappen. Ook de plaatselijke fa voriet en Nederlands kampioen Ad Verstij Ien kreeg geen kans. Bart van Est kreeg die ook niet maar greep hem zelf. Hij was niet te volgen. De uitslagen: Junioren: 1. Bart van Est (Dinteloord) 70 km. in 1 uur 56 min. en 12 sec.; 2. Ruud van de Rakt (Breda); 3. Ad Polak (Heinkenszand)4. Fred van Dongen (Breda); 5. Peter Borremans (Woensdrecht); 6. Kees de Wolf ('s-Gravendeel)7. Jack van Meer (Wouwse Planta ge); 8. Mario van Vlimmeren (Hoeven); 9. Simon Meijn (Am sterdam); 10. Gerard Vergou wen (Sprundel); 11. Martin Hüi- zinga (Rotterdam); 12. Jan de Bruin (Alphen a/d Rijn); 13. Wies van Dongen (Breda); 14. Alfons van Geel (Zundert); 15. Rudy Kouijzer (Goes); 16. Theo de Rooij (De Meern); 17. René den Boer (Vlaardingen); 18. Theo v.d. Boom (Roosendaal); 17. René den Boer (Vlaardin gen); 18. Theo de Rooij (De Meern); 19. John Kicken (Bre da); 20. F. Gommers (Heerle). Dames: 1. Truus van de Plaat (Geldermalsen) 30 km. in 49 min. 34 sec.; 2. Bella van de Spiegel (St. Maartensdijk); 3. Anne Riemersma (Amsterdam); 4. Bea Huizinga (Rotterdam); 5. Nel Streef (Nieuw Lekkerland); 6. Henny de Jongh (Apeldoorn); 7. Betsy van Ijken (Baarn); 8. (ADVERTENTIE) Op de camping, op uw weekend-adres of aun boord is niet altijd een koelkast voorhanden. In al die gevallen is het prettig om 'Licht Romig' koffie-creamer bij de hand te hebben. Wanl Douwe Egberts 'Licht Romig' (op poederbasis) is ook buiten de koelkast uitstekend houdbaar! 1 of 2 kleine lepeltjes 'Licht Romig' geven een lekker wolkje in uw koffie - zonder dat de pittigheid verloren gaat. 'Licht Romig' is verpakt in een gezellig stopflesje van donkerbruin glas. Een voorraad-verpakking 'Licht Romig' van 300 gram voor maar f 2,95. Daarmee kunt u uw lege 'Licht Romig'- potje - of een ander stopflesje - weer handig navullen. 200 gram 4 f2,42 lekker handig in de koffie. Corrie Fridsma (Uithoorn); 91 Gusta Kerremans (Ouden bosch); 10. Annette v.d Weeg- berg (Loon op Zand); 11 Jo Snijbrands (Woudrichem); 12 Nel van Vliet (Maasland); 13. B. v.d. Akker (Schijndel); 14. H-- leen Hage (St. Maartensdijk); 15. M. Toersen (Staphorst); 16. Corrie Oosterwaal (Vlijmen); 17. Agnes Koeman (Axel); 18. Gré Kneteman (Huybérgen); 19.' M. Bax (Rotterdam); 20. B. v.d. Wijhe (Oosterwolde). Nieuwelingen: 1. Ad van As ten (Vlaardingen) 40 km. in 59 min. 24 sec.; 2. Hans Pluggers (Eindhoven); 3. Herman Frijters (Moerdijk); 4. Nico Snijders (Hoeven); 5. J. Broers (Maar tensdijk); 6. Leo Bevers (Qss); 7. A. van Lent (Zwanenburg); 8. T. Weber (Best); 9. Hans van Steenpaal (Bergen op Zoom); 10. Theo v. Dijk (Roosendaal); 11. Peter Heeren (Sprundel); 12. C. v. Putten (Vianen); 13. René Kraaijbeek (Heerle); 14. H. van Loon (Mill); 15. B. Zoontjes (Til burg); 16. Peter Liefaard ('s- Gravendeel); 17. Peter Balvers" (Schiedam); 18. L. v.d. Bergh (Barendrecht); 19. Adri v.d. Poel (Hoogerheide); 20. Frans v.d. Tempel (Utrecht). GOTHENBURG (ANP) - De 24-jarige Nieuwzeelander John Walker heeft gisteravond tij dens Internationale atletie kwedstrijden in Gothenburg het wereldrecord de mijl verbeterd. Hij liep de 1609 meter als eerste mens onder de 3 minuten en 50 seconden. Met zijn 3 minuten cn 49,4 seconden was Walker 1,6 seconden sneller dan Filbert Bayi (Tanzania), die op 17 mei in Kingston op Jamaica tot 3.51.0 kwam. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN - PSV heeft gisteravond in Helmond een vriendschappelijke voetbal wedstrijd tegen de amateurclub MULO (derde klasse) met 16—1 gewonnen. De ruststand was 5—1. Het eerste doelpunt viel pas in de 25e minuut. Voor PSV scoorden Van der Kuylen (6), Deacy (4), Willy van der Kerk hof (3), René van der Kerkhof (2) en Lubse. Er waren 4.000 toe schouwers. In Eindhoven won eredivisie club Eindhoven een vriend schappelijke wedstrijd tegen Woensel (2de klasse) met 1-0. Senders scoorde in de tweede helft uit een strafschop. Hier waren 2.000 toeschouwers. (Van een voetbalmedewerker) SAS VAN GENT - Het grote Al-juniorenvoetbaltoernooi van Corn Boys, dat op het sportpark „De Valcke" in Sas van Gent werd gehouden, is geëindigd in een overwinning voor het AI- juniorenteam van de voetbal vereniging Steen. Met zeven punten uit vier wedstrijden werd Steen winnaar in de A-poule. Terneuzen werd met hetzelfde aantal punten win naar van de B-poule. In de finale Steen - Terneuzen zegevierde Steen. Eindstand: 1. Steen AI, 2. Terneuzen AI, 3. Vlissingen AI, 4. Vogelwaarde AI, 5. Terneuzen A2, 6. Clinge AI, 7. Aardenburg AI, 8. Philippine AI, 9. Sluis AI, 10. Corn Boys AI. (Van onze sportmedewerker) Kloetinge De zaterdagder deklasser Kloetinge, die vorige week een fraaie 4-0 zege be haalde op het C-elftal van Wil lem II, zet zijn oefenprogramma vanavond voort met een wedstrijd tegen NAC-C. Deze wedstrijd op het wesse- loo sportpark begint om half ze ven. Zaterdag is Kloetinge te gast bij een Duitse club in Herzogen- rath. Op de terugreis (zondag) staat nog een wedstrijd op het programma in België.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13