IS-SLAG kienden Havenschap praat over Braakmanhaven A. de Lijzer wint kringconcours Kleuters wachten op lokaal De Stee/De Vrije Zeeuw Overdekte markt in Oost burg DOW BETAALT AANLEG I Zeilwedstrijden Welwaarde TRIMCLUB OPGERICHT Raadslid Traas legt functie neer Doortrekken W. de Zwijgerlaan vordert SCHRIJVER overdekte markt' Kermisprogramma in Sluiskil Koninklijke beker voor gemeente Diefstal van materialen in Temeuzen Clinge Westdorpe in zeeland kt 9 - Oostburg I. 01170-2694 herwaren edschappen i vissportartikelen idelijke artikelen tegenwoordig er; Triou Oostburg nten-markten betekent, sa- altijd een gezellige drukte met een behoorlijke mate irdelijkheid. Aktieve jonge i kunnen bijv. in ons filiaal Is: >ede vooruitzichten duidelijk A.O. schalen, terwijl ook de en up-to-date zijn. tak maken bij onze bedrijfs- rOOR te BERGEN OP ZOOM ndag t.m. vrijdag tussen fév DINSDAG 12 AUGUSTUS 1975. (Van onze correspondent! SLUISKIL De kermis van Sluiskil die dit jaar op donderdag 14, vrijdag 15 zaterdag 16 augustus te gebeu ren staat, gaat gepaard met een flink aantal nevenactivi teiten. In café Atlanta is er elk van de drie dagen dansen. Op zondag is er voor de jeugd een drive-in-show in oafé Dal- linga is er elke dag een ker- misschieting. De aanvang van deze schietingen is 15 uur. Verder is er zaterdag een volkskoers, georganiseerd door het wielercornité „De Kermis vrienden". De prijsuitreiking in café Dallinga is om 19 uur. Ook in café Dallinga kan elke avond gedanst worden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Volgende week vrijdag om half vijf s midaags wordt in de burger zaal van het stadhuis door de familie De Feyter, de beker aangeboden, die haar precies 123 jaar geleden, op 15 augus tus 1852 werd geschonken door koningin Victoria van Engeland, als aandenken aan haar overnachting bij de fami lie De Feyter op de boerderij „de Leeuwtjes" te Terneuzen. De beker is 58 centimeter hoog en werd in 1716 door een Engelse edelsmid vervaardigd. Tijdens de raadszitting van vorig jaar november ging de gemeenteraad van Terneuzen akkoord met het voorstel deze beker van de familie De Fey ter te aanvaarden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens het weekeinde werd een inbraak gepleegd in de werkplaats van Je graansilo aan het Zevenaar- flok te Terneuzen. Er werd een grote hoeveelheid materia- n> o a- twee lastransformato- ren' sleutels, waterpomptangen enz* gestolen. De dieven kwa den binnen door de schuif deur te forceren. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De water- jWrtverenigimg „de Honte" te Weid een zeiiwed- jd Terneuzen-Hoedekens- se.ke vice versa. J? "hslag luidde: 1. Manta, heren G. en J. Simons, urn-S™.11' berekende tijd 2 53 mm. 45 sec, 2. Christi- J heer L. de Klerk te '-2aode '03-15- 3- G™- kmj.ot'io Kerokhoven uit nl*L3°/nD31 orga- S de R°V»1 Belgian Sai- &2*« d« Honte de Del- ZieEU ^J^kens-Zierikzee en feee-Terneuzen). Op september organiseren dewMjei'?niSin^ de Schel- ^e<btri,den die vanuit Ter- teuzen worden gehouden. k«irrVerMl,erlnS - In de Ld ,van V V. Vogelwaarde plaats h!» ledenvergadering Bchte vlW/S-een goed be" («nwezbi j- enng (55 !eden 'da d,le Sennpnd en ge- ,or de voorzitter Ttmf u', ,eind van de ,J,i Bmla huldlgde hij R. JmS?" vom het feit, Vno«i)aar a's bestuurslid Va: JS^de werkzaam verEBiw' agenda voor Punten n ?g hpstnr|d uit elf (n «e hoe' n e "I Sr,onseIee h Coolsen worden p- Kint. 1 ergaderi nieuw, en, bestuursleden ge- S^v.4, p. Er- Va" Diik berko- d:.^n (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op woensdag 20 augustus gaat de raad van bestuur van het havenschap van Terneuzen praten over de overeenkomst met Dow Chemical in verband met de inpoldering van de mosselbanken en de aanleg van de Braakmanhaven. Uit de raamovereenkomst, die de Raad van Bestuur kan goedkeuren blijkt dat Dow Chemical de kosten van de inpoldering en de aanleg van de haven voor z'n rekening neemt. Het havenschap Terneuzen zal de ha ven voor rekening van Dow Chemical onderhouden. „Het havenschap ral de Braakman-haven als een goed huisvader beheren, bewaken en beveiligen er er zorg voor dragen dat een efficiënt ge bruik ervan door Dow Chemi cal ten alle tijde gewaarborgd blijft", aildus een citaat uit de overeenkomst tussen Dow Chemical en het Havenschap. Van de gevorderde havengel den zal volgens een bepaald schema tussen de vijftig en tachtig procent a-an Dow Che mical worden terugbetaald. Dit omdat Dow de onder houdskosten, met inbegrip van baggerwerk van d« haven zaJ betalen. De hiaven krijgt de bestem ming openbaar. Schepen be stemd voor Dow Chemical zul len echter steeds voorrang krijgen, .terwijl schepen ten behoeve van anderen, die gaarldjk of storend bunnen zijn voor de aktiviteiten van Dow de toegang of net ge bruik van de Brankmnnhaven ontzegd bunnen worden". Behalve de aanleg van de Braakmanhaven gaat het ha venschap op de Mosselbanken een industrieterrein van 115 hektaren en een pijpleidimgs- zone aanleggen. „Ten genoe gen van de gemeente Terneu zen", aldus de overeenkomst, zal bovendien een groenstrook worden ingeplant. De aanbe steding van de Braakmanha- ven en het op te spuiten in dustrieterrein zal op donder dag 11 september plaats vin den in Terneuzen. Behalve de overeenkomst over de Mossel-banken komt ook de verkoop van industrie- grond bij Sas van Gent aa-n de orde tijdens de komende ver gadering van het havenschap. Het ga-at hier om een gebied van totaal 65 hektare, oostelijk van de spoorlijn Sluiskil, Sas van Gent. Het havenschap heeft deze grond indertijd voor 3,726 miljoen gulden aan gekocht. Met de Sui'kerunie in Sas wan Gent is inmiddels overeenstemming bereikt over de verkoop van 11 hektare ten behoeve van de uitbreiding van deze fabriek. De Suikeru nie ga-at de gronden gebruiken voor de aanleg van zogeheten vloeivelden. Dat zijn vijvers, waarin het water waarmee suikerbieten worden schoonge spoeld, ban bezinken. Over de verkoop van grond a-an de CPC te Sas van Gent zijn nog besprekingen gaande, tussen het havenschap en deze fa briek. Het overslagbedrijf Ovet bv gaat zijn aktiviteiten verplaat sen van de Zevenaarhaven naar de nieurwe massagoedha ven. Hiervoor heeft het haven schap een terrein van zes hek taren bestemd. De Zevenaar haven krijgt in de toekomst meer betekenis als roro-ha- ven. De aanbesteding van deze roro-haven vindt op maandag 18 augustus plaats. (Van onze correspondent) SLUISKIL Op zondag 10 augustus is in Sluiskil een trimclub opgericht in café Dallinga met als clubnaam „Dallinga". De club, die mo menteel al tweeëntwintig le den telt heeft ook een bestuur gekozen. Dat ziet er als volgt uit: voorzitter M. Dallinga, Nieu- wekerkstraat 5, secretaris K Van Veen, Bosjesweg 60, pen ningmeester Vr. Saerens, Ha venstraat 7, bestuursleden R. de Pré, Strodorpe 26 en L. de Scheppec, Drostlaan 2. Bij bovengenoemde adres sen kunnen zich eventuele be langstellenden nog opgeven voor de club. In de eerste vergadering is een activitei tenprogramma opgemaakt met onder meer de trainingsdagen. Iedere dinsdag en donderdag en zondag. Dinsdag en donderdag wordt er 30 kilometer gereden en het vertrék is om 19 uur precies. Zondagmorgen wordt er tussen de 50 en 60 kilome ter gereden. De vertrektijd is dan 9 uur De club neemt deel aan de Nacht van Sluis. Het eontribu- tiegeld is vastgesteld op vijf gulden per maand. Het geld zal gebrukt worden voor de aanschaf van materialen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN —De heer J. Traas uit Hoek ga-at de ge meenteraad van Terneuzen verlaten. De ontslagbrief van de heer Traas ligt al op het Ter neuzense stadthuis. Het CDA- ra-adslid stopt ermee in ver band met een uitbreiding van zijn werkzaamheden als grif fier-ontvanger bij het water schap „De verenigde Braak- mampolders". De heer Traas gaat de Tech nologische Dienst van de Zeeuwse Waterschappen die in het waterscha-pshuis in Goes wordt gevestigd, administra tief begeleiden. De heer Traas deed in 1972 zijn intrede in de Terneuzense gemeenteraad. In de CDA-fractie hield hij zidh vooral met financiële zaken beziig. Opvolger van het vertrek kende raadslid wordt de heer A. Snoodijk uit Terneuzen. De heer Snoodijk is onder a-nidere voorzitter van de Centrale Stichting. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Momenteel wordt er volop gewerkt aan de Willem de Zwijgerlaan te Terneuzen door te trekken naar de rotonde, die aanslui ting geeft op de cityring. De bedoeling is dat het verkeer, komende uit de richting St. Annapoider rechtdoor kan rij den, via de coupure over de Willem de Zwijgerlaan, om op die manier het verkeer over de Axelsestraat (enigszins) te ontlasten. Toch hoort men hier en daar twijfels over het nut van deze aansluiting evenals over de functie die de Rooseveltlaan en de Churchilliaan vervullen. Voor wat betreft de aanslui ting via de Willem de Zwij gerlaan zegt brigadier J. Smit. de verkeersdeskundige bij de Terneuzense gemeentepolitie te verwachten dat in de toe komst de meeste automobilis ten ook het vrachtvervoer, van deze weg gebruik zal maken. „Niemand zal via moeilijk te rijden straten proberen om een paar honderd meter te winnen", aldus de heer Smit, een enkele uitzondering daar gelaten. Vanaf garage Voet wordt het gedeelte dat nu nog be klinkend is, geasfalteerd en ook de Willem de Zwijgerlaan, wordt een tweebaans geasfal teerde weg. Daarom zal een gedeelte van het huidige plantsoen ter plaatse moeten verdwijnen. De heer Smit ver onderstelt dat de bewoners van de Willem de Zwijglerlaan niet al te veel hinder van het dan toegenomen verkeer zul len ondervinden, omdat de au to's daar kunnen door rijden, dus niet moeten afremmen of optrekken. Volgens plan moet de nieu we weg eind 1975-begin 1976 gereed zijn, maar van het ge deelte Leeuwenlaan tot de ro tonde is mogelijk over ongeveer zes weken klaar. (Van onze correspondent) OOSTBURG De Oost- burgse winkeliers organiseren op donderdag 14, vrijdag 15 en zaterdag 16 augustus een over dekte markt op het Ledelplein te Oostburg. De organisators zijn tot deze vorm van (tijde lijke verkoop overgegaan om de gezamenlijke actie meer uniformiteit te geven. De bedoeling is dat er zo veel mogelijk ee,n Spaanse sfeer, bijvoorbeeld door mid del van de kleding, wordt ge schapen en vooral dat de win keliers, die inmiddels alle be schikbare (35) stands hebben afgehuurd, door demonstraties e.d. de verkoop zullen verle vendigen. Behalve de verkoop ruimte is er ook een evene- menteniafdelinig, waar donder dagmiddag van vier tot zes uur een ki nder p ro gnamm a wordt verzorgd met een goochelaar en muziek door Ab Hofstee en Rob de Nijs. Ook de volgende dag, vrij dag, kan men in de overdekte markt terecht, 's Avonds van nalf negen tot half elf is er een rad van avontuur en een korte quiz, die wordt geleid door Pierre van Ost-ade. Op die avond wordt ook Miss Omloop Zeeuwsch-Vlaanderen gekozen. Er warden gedurende die avond allerlei attracties aangeboden, bijvoorbeeld zul len de aanwezigen in de gele genheid zijn mee te eten van de os aan het spit. Zaterdag, de laatste dag, is de overdekte markt om vijf uur 's middags afgelopen. Dan (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG —Het Kring- concours van de Kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen en Wal cheren voor jonge duiven van uit Dourdan is gewonnen door een duif van de heer A. de Lijzer uit Sint Kruis De jonge duiven van De Lijzer vliegen dit seizoen bijzonder sterk, maar hij heeft nogal eens moeite met het -.opkomen". „Soms blijven ze minuten lang rond het hok vliegen eer ze vallen. Jammer dat ik deze duif niet in provinciaal ver band heb ingezet, want dan zou ik provinciaal ook de eer ste prijs hebben gewonnen' In concours waret 2306 jon ge duiven noogstf snelheid 1085.82 meter oer minuut. 1. A. de Lijzer uit Sint Kruis. 2. G. van Drie uit Breskens. 3 en 8. I. Riteco uit Breskens. 4. O. Moens uit Sluis. 5. Ch. Kas uit Groede, 6 V. de freeze uit Eede. 7. H van de Btissche uit Sluis, 9. H Krijger uit Oost- burg, 10. A Buijsse uit Eede, 11. J. Focke uit Sluis, 12. Th. de Buck uit Slud» 13. A. de Ruijter uit Vlissingen, 14. J. Verkeste uit Oostburg. 15. B. van Veenendaal uit Zuidzande, 16. H. Groosma* uit Sasput, 17 J. van de Plasse uit Cad- zand. 18. I. van d« Slikke uit IJzendijke, 19. P. Borremans uit Souburg, 20. P. Landmeter uit Middelburg. Aan de Kringvlucht voor uude duiven werd door 887 oude duiven deealgenomen, noogste snelheid 1075.37 mpm. 1. O. van Quekelberghe uit Eede, 2 en 8. L. van Wallen- ourg uit Souburg, 8. A. Note- ooom uit IJzendijke. 4. A. ver sluis uit Biervliet. 5. C. de Putter en zoon uit IJzendijke, 6 en 12. W. var de Slikke uit Breskens 7 P. Borremans uit ■Souburg- 9. J de Krijger uit Dostburg, 10. TT. Galon uit Hoofdplaat. 11 W. Daansen uit Breskens. 13. M. Jaspers uit Middelburg, 14. A. M-abelis uit Cadzand, 15. R. de Clerck uit Eede. 16. J. Meerman en zoon uit Vlissingen. 17. A. Aal- oregtse uit Oosttourg, 18. me vrouw Weering-De Buck. 19. R. Desitter, 20. A. de Ruijter, allen uit Vlissingen. Kring Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen met 1247 jonge duiven, hoogste snelheid 1084.- mpm. 1. W. Boogaard uit Kloosterzande, 2. W. van de Bilt uit Koewacht, 3 en 5. Th. Casteels uit Hulst- 4. R. Hen- irikse uit Huist, 6. L. van de Guchte uit Hulst, 7. J. van Denderen uit Graauw, 8. R. de Schepoer uit Koewacht, 9. M. Vermuë uit Terhole, 10. E, Aarssen uit Kloosterzande. Wedvluchten vanuit Beau- -netz: De Bonte Duif te Aar- ienburg in samenwerking met De Grensvliegers uit Eede met 413 jonge duiven, hoogste snelheid 1091.8 mpm. 1. F. Boogaard, 2,3,8 en 9. A. Dezut- ;er, 4. P. Blaeke. 5. J. d'Hont, 6. I. Duininck, 7. A. Buysse. 10 L. Mathijs. Met 45 oude duiven, noogste snelheid 1066.- mpm. 1 en 2. Clerck-Verbeeke, 3. I. Duininck, 4, 5 en 6. M. van Queokelberghe, 7. K. Evers, 8 en 9. O. van Queckel- berglie, 10. It. Braet. Hooglandse Vliegers te Sint Kruis met 119 jolige duiiven, snelheid eerst aankomende duif 1082.- mpm. 1. M. de Vos, 2 en 3. H. Hol, 4. I. Duininck, 5 en 10. E. Naert en zoon, 6. A. de Lijzer, 7. M. Mamhout. 8. M. van Rentergem, 9. R. Verwulst. Met 20 oude duiven, hoogste snelheid 1042.- mpm. 1 en 7. I. Duininck, 2. A. de Vos, 3 en 4. H. Maas, 5. E. Naert en zoon, 6. R, Ver wulst. De Reisduif te Graauw met 92 jonge duiven, hoogste snel heid 1005.93 mpm. 1..C. de Koning, 2. H. van Campen, 3. A. Maes, 4. G. van Dalen, 5. A. Verbiest, 6. A. Verbiest. 7. C, Picavet, 8. P. Moorthamer, 9. Ch. de Clerck. 10. Ed. Mat- theijssen. Met 25 oude duiven, hoogste snelheid 1005.19 mpm. 1. P. de Call:wé. 2 en 3. G. van Dalen, 4 en 5. D. de Koster, 6. J. Kamoen, 7. E. Verstraeten, 8. P. Moorthamer, 9. P. Bouwens. 10. B. van Leenput. Deze vlucht werd ge houden in samenwerking met de P V De Postduif te Lams- waarde. wordt de tent in orde gemaakt om Vader Abraham en zijn show-orkest, met de zangeres Mieke, Connie Vink en ande ren te ontvangen. Maar vooral ook om de bezoekers voldoen de ruimte te geven, want de organisators verwachten op de slotavond ongeveer duizend gasten. Uitstapje De leden van de vlssersvereniginig de Clin- gense Hengelaars vierden het dertigjarige bestaan met een uitstapje naar de Flevo-polder. In een der kanalen daar kon men naar hartelust hengelen, terwijl de echtgenotes van de hengelaars door de polder toerden en Lelistad bezochten, 's middags bekeek het hele gezelschap de Flevöhof, daar na vermaakte men zich ln Harderwijk. Terug ln Clinge werd in de Troubadour een koffiemaaltijd gebruikt. Al om vier uur vertrok men zater dagmorgen met drie volle bus sen naar d« verre polder. Om half acht zaten de hengelaars met ongeveer 96 man sterk al bij het dorpje Bidding huizen naar de dobber te tu ren. Volgens voorzitter J. Mar- rlman zat er veel voorn en brasem. Er werd goed gevan gen. De slachtoffers werden steeds weer teruggegooid, want ze zouden bedorven zijn voor ze thuis in de pan la gen. Karabijnschieting De Westdorpse karabijndlub „Oud Raedhuys" organiseert zater dag 30 augustus een wedstrijd karabijnschieten in de zaal bij ,J. van der Goes-Pluijm. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Oefenpartij Ter voorbe reiding op het komende voet balseizoen heeft het eerste elf tal van -,R.I.A.-W." een vriendschappelijke wedstrijd gspeeld tegen S.D.O. uit Lamswaarde. Gerrit Emans zorgde voor een 1-0 voor sprong bij de rust en in de tweede helft stelde L. Colijn met een fraai doelpunt de R.I.A.-zeige veilig (2-2). Kampioenschap Het jaar lijks jeugdkampioenschap van de hengelsportvereniging „Platzak" wordt gehouden op zaterdag 16 augustus. De deel nemers kunnen zich laten in schrijven aan het wedstrijd- water ,De Molenikreek" tussen één uur en half twee. De overwinnaar krijgt een herin- neringsbeker. Alle verliezers ontvangen een troostprijs. Di rect na afloop van de hengel- wedstrijd vindt de prijsuitrei king plaats. De puntenlbepa- ling is: beneden 10 centimeter één punt, boven 10 centimeter één per centimeter. Voor de jeugdsportvisser, die de groot ste vis vangt is eveneens een beker beschikbaar gesteld. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur: „For Petes sake", a.l. Boxy 20.00 uur: „Marilken van Niemeg- hen", 18 j. Het Markiezenhof Steen- Dergse9traat 0, Bouwen in Bergen in het kader van M'75 (t.m. 31 aug.). Geopend ma. t.m. vriijd. 10.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur, zat. en zond. 14.00-17.00 uur. GOES Grand 20 uur: Freebie and the Bean, 14 j. Museum I- en N.-Beveland, Sinigelstraat 1 Expositie Be- veiandse monumenten in spie gelbeeld (t.m. 31 aug.), geo pend di. t.m. zat. van 10.00- 12.00, 13.30-1T.00 uur. HULST Burgerzaal stadhuis Ex positie Letter-teken-symbool. Geopend ma. t.m. vrijd. 8.30- 12.30 uur en 13.30-17.30 uiur, sa. en zo. 14.00-18.00 uur (t.m. 26 auig.). Galerie Van Geyt, Steenstraat 20 - Expositie van oude kaarten, gravures en et sen. Geopend op werkdagen 9.00-12.00 uur en 13.30-17.00 uur (t.m. 30 aug.) KLOOSTERZANDE Ko de Waal 13.30 uur: öej aardenschieting. KORTGENE Galerie Triangel, Kaaistraat 10, expositie olieverfcchiMeirij- en van Elle Borgrave en John Verschuren geopend dag. van 10.00-18.00 uur, mia. gestoten (t.m. 14 aug.). MIDDELBURG Citytheater 20 uur: Een vuist vol karate. Rijksarchief, St. Pieterstraat 78 Expositie van Kust tot Kust over de Stoomvaartmaat schappij Zeeland van 1875- 1975; geopend ma. t.m. vrijd. 9.00-12.30 uur en 15.00-17.00 uur; zaterdag 8.30-12.30 uur, zon- en feestdagen gesloten (t.m. 13 sept.). Zeeuws Mu seum, Middelburg voor. tij dens en na de verwoestingen 1950 (t.m. 31 aug.). Geopend ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Zeeuwse Statenzaal (voorhal) Expkositie vair prentbrief kaarten over bet leven van 1900-1940 in Zeeland (t.m. 15 aug.Zeeuws Kunstenaars Centrum, Lange Noordstraat 39 Expositie edelsmeden en Karli Frigge, boekbimdster. Geopend di. t.m. za. 14.00- 17.00 uur (t.m. 14 aug.) Stad huis-Vleeshal Expositie H.C. Anidersen. Geopend dag. 10.00-17.00 uur, zond. 14.00- 17.00 uur (t.m. 30 aiug.). OOSTBURG Ledel: 20 u: In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder, 18 j. TERNEUZEN Luxor: 20 u: Luchthaven ln alarm, 14 J. Hal-stadhuis Expositie „Potjeslatijn" (t.m. 30 auig.). VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: „Ge jaagd door de windf'. Vredehoflaan Raeling ln Bachten Reede, expositie Wal- cherse gezichten; geopend op werkdagen 13.30-17.00 uur (t.m. 15 aug.). Tentenpavil joen, naast Stadhuisplein, ex positie 40 Oldtimers van Laps Autotrein Dreunen (t.m. 17 a-u-g.). WESTDORPE Galerie Troutzaerte Olie verven van Jacques Siegers, nat aster en Pierre van Soest- verder aquarellen tekeningen en pastellen van Paul Citroen (t.m. 31 aug.); geopend dl. t.m. zat. 9.00-16.00 uur, ma gesloten IJZENDIJKE Streekmuseum, Markt 23 Zomerexpositie van 10.00-17.00 uur, zaterdag zon- en feestda gen van 14.80-17.00 uur (t.m, 14 sept.) ANTWERPEN Middelheim 17.00, 18.00 en 21.00 uur; Jazz festival. Mlddelheimpark. Middel- neimla-an Expositie beeld houwwerk en tekeningen van negen leden van het werkco mité Midldelneim als mede de 13e Biënnale voor beeldhouw kunst met speciale aandacht voor Turkije, Indonesië en Ja pan, Geopend dagelijks van 10.00-22.00 uur (t.m. 4 Okt.). (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tot januari moeten ongeveer dertig kleu ters uit Hoek wachten op een plaatsje op de kleuterschool De Klimop. Dan komt er ruimte vrij in een bij te bou wen zogeheten semi-perma- nente behuizing. Tijdens de gisteravond gehouden openba re vergadering van de Terneu zense commissie van onder wijs zei het commissie-lid W. de Zeeuw het te betreuren dat een aantal Hoekse kinderen zolang van kleuteronderwijs verstoken moest blijven. Volgens voorzitter wethou der J.H. Strijbos lag de oor zaak van de vertraging in het feit dat er zolang gewacht moest worden op een defini tieve keu-ze tussen een semi- permanentlokaal of een defini tieve behuizing. Hetzelfde comimissie-lid pleitte er verder voor om bij toekomstig vaikatures in het Terneuzense openbare kleuter onderwijs, de voorkeur te ge ven aan meisjes uit Ter neuzen of uit de omliggende regio. Het verschil in school tijden tussen kleuter- en open bare scholen was volgens wet houder Strijbos moeilijk te veranderen. De heer De Zeeuw, die nogal wat vragen op zijn lijstje had, zei klach ten van ouders te hebben ge kregen over dezle zaak. „Ze wachten niet tot half tiwaalf, m-aar halen hun kinderen eer der uit de kleuterklas, om dan naar de lagere school een an der kind op te halen", no leg- die hij uit. Het antwoord van de wethouder. „Je kunt de scholen moeilijk dwingend op leggen hun tijden te verande- Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel. 01150 - 7920 (4 lijnen; HULST Steenstraat 14, tel. 01140 3751 (3 lijnen); GOES Klokstraat 4, tel. 01100 28030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t m. vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 -17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur, tel. 01600-22341: zondag van 20 00 - 22.00 uur, tel. 01600 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch - Vlaanderen tel. 01140- 3751 Midden-Zeeland* tel. 01100 - 14944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 0115C 7920; privé Lorentzlaan 50, Terneuzen, tel 01150 5745; algemeen redacteur Zeeland drs. J. Bouwmans, kantoor Klokstraat 1 Goes, tel. 01100-28030, privé Zuidvlietstraat 53, Goes. tel. 01100 - 28138 redacteur Midden-ZeelandG. v. Ber- kel, kantooi Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 28030, privé Voor- -urcht 37. Kapelle. tel. 01102-2320; redacteur voor Terneuzen en Kanaalzone P de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 7920. privé Noordstrat 45 Hoek tel. 01154-1558; redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen H. Poetma, kantoor 3teenstraat 14. Hulst tel. 01140- 3751; privé Walmolenstraat 12, Hulst. tel. 01140 - 4159 Redacteur voor West Zeeuwsch-Vlaanderen R. van der Hein, leikweg 40. Oostburg, tel. 01170-3370; foto-journalist voor Zee land C. J de Boer, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150- '920: privé Langs de Kreek 56, Terneuzen, tel. 01150-3137; sport redactie Zeeland: A. Koomen, Troelstralaan 8 Axel tel. 01153- 2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland W Hendriks, tel. 01140 - 3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland C. Menu, tel. 01150 - 6839.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5