Verzet langs Belgische kust Stegen kerneilanden neemt toe ENAULT Vakantiewerk 's-Heerenhoek loopt goed Duiven Provoost wonnen twee vluchten GROTE BETOGING OP 11 OKTOBER inder klanten voor S.B.M. Irm V.' fteehsen met de I*™8 mee, in 1973 682.500 ,n m 1974 681.900. erteren verteren De Stem pendijk GBUK i stad streek AN HET MES Spelen op Speulmart I (Van onze correspondent) Z Z? 1 20'331 Sa- «CLÏÏÏÏIÏÏ1 heeft afge" TOERISME Verdeeldheid over zaal accommodatie Goes kapt begrotings debatten Zwembaden in Oostburg vroeger open Wespendief in Braakman Trofee voor J. Leeroert in Rijen Sluiskil Westdorpe in zeeland DOiNOEftDAG 7 AUGUSTUS 1975. 5 1wmmm—mmammm GO B.V. IMAAKBEDRIJF WERKSTERS de na-middag of Inlichtingen en Mevr. Scharmga, 6, Terneuzen. Tel. eer 28 jr., z.kjn. *ouw rond 30 jy. RK 59356 C T ZELF iectr. materialen. Center, Mark- rdenburg, 01177- INE STUK sser, tel. 01170- IDBERGSE WEN'HAL ïateriaal voor de hobbykast. Zou- Hulst-Zandberg, elangrijk deel een gezond en rn zakenbeleid weldoordachte sing ind in dit gezonde en »rne zakenbeleid swegl, Hulst 4 >frs 156 >frs 140 >frs 204 )frs 148 (Van Mn oneer verslaggevers) DE PANNE Langs de Belgische kust neemt het verzet legen plannen om voor de Belgische kust eilanden met daarop kerncentrales te bouwen, steeds meer toe. De actie, poepen, en met name het Westkust Actiecomité tegen Kernenergie (WAKE), zijn enorm actief om de bevolking, andere actiegroepen zowel in België als in de Franse en Nederlandse grensgebieden en de toeristen te mobiliseren. Een belangrijk onderdeel in de strijd wordt een groot- scheepse betoging, die op 11 oktober in De Panne of om. pving wordt gehouden. De actiegroep WAKE kaant op die dag dan met drie be langrijke eisen tevoorschijn jan het adres van de Belgi- I sche regering en wel: _G«en kerneilandea in de I .Voordzee op welke afstand j van de kust dan ook. Geen kemcentralaaop het I vaste land bij de kust. I -Na de bouw van do nieu- I m kerncentrales bij Doel en jïhange geen nieuwe kernceü- I trales meer bouwen. De term „op welike afstand [van de kust dan ook" in d« OOSTBURG De streek- I jeugdcentrale die de Speul- I mart 75 te Oostburg orgsni* I jeert. had voor dinsdag en I woensdag mogelijk op meer I belangstelling van de zajde der I kinderen gerekend, maar men I kon heel vrel begrijpen dat f veel jeugd verstek liet gaan om verfrissing in en bij het water te zoeken Toch waren er dinsdag nog zo'n 280 en woensdag 300 kin deren, die zich ondanks de warmte best konden vermaken met allerlei creatieve tentaktl- viteiten, zoals boetseren, op textiel verven, allerlei speen beoefenen, (straat)tekenen enz. Tom de Graaf uit Am sterdam wist dinsdag de gehe le jeugd tijdens drie voorstel lingen te vermaken met to neel, muziek en zang. Woensdagmiddag konden de kinderen weer allerlei tentak- tiviteiten beoefenen. In de middag brachten Fooi en Dile een aantrekkelijke kinderva- rieté. Vandaag (donderdag) mogen de kinderen spelen met de brandweer. Wegens de •döarste aan leidingwater mogen zij dit doen op de iparlpiaats van de openbars kgere school, vanwaar het water uit „het Vestje" kan worden gepompt. De afdeling Oostburg van de E.H.B.O., ge steund door de E.H.B.O. uit Uzendijke wa6 onder leiding van de heer .R Pollet met 12 leden aktief om de tot nu toe pine ongelukjes vlug te ver helpen. (Van een onzep verslaggevers) AARDENBURG Het aan tel reizigers, dat de laatste ja- 'W met de bussen van de stoomtram Maatschappij Bres- teonsen vervoerd dan in 1973, Oenburg (de S.B.M.) is meege- geleidelijk gedaald, uok vorig jaar werden minder vervoer d dan in v«ii,alles bliikt het nu «schenen jaarverslag over '9'A In 1970 werden 732.900 vervoerd en in 1971 V® act ««dal toe tot 745.800. aan-;.0®/', het reizigers- In 1972 svn- nu ^'f"8 heeft de S.B.M. rehr. v. jaarverslag uit- 5fn to V 7a.nt de aandelen tijd Z1ï" al geruime ortf en d00r de Z.V.T.M. ^'genomen. De laatste ba- verlioran S.B.M. laat een 17 7nT i eeB verlies vah JJ.704 komt de S.B.M. een DtlrV- 38'035 tekOTt- ataan j r, 18 echter wel ont- rljdendd~rdat. de S.B.M. het |iSr,.,,;.n ep hasls van vervan- tinistran Jf"*"!1 in de aa" met IJ is Sehou- basis va„ "l^f'ldrage op i" tiienS,„a ^in:g volgens *4d^aarde- Gaat het rijk °P hasi. van de finan e' dan z'et SB\r ?r ertenis v«n de ""stak wr de Zv-T-M- er ovei- ri..yty uit. Zekerheid het riik gaa* b!l -«nis ,r nog met. eerste eis heeft men bewust zo geformuleerd omdat volgens oe actiegroep door de electri- citeitsproducten ook gesproken wordt over een plan om twin tig tot dertig kilometer voor de kust een groot eiland te bouwen, compleet met over slaghavens, olietanks, chemi sche industrie en natuurlijk ook met kerncentrales voor de energie. Niet alleen kan zo'n project dan in zyn totaliteit wat goed koper uitvallen dan wanneer alle onderdelen ervan los van elkaar tot stand zouden moe ten komen, maar volgens de actiegroep vinden de plannen makers het ook van belang dat het verzet van de bevolking wondt afgezwakt als de kern eilanden niet direct voor de kust loamen te liggen. „Maar ook tegen dit plan moeten we emrtig bezwaar maken. Het zou het leven in de Noordzee in gevaar kunnen brengen. Neem nou alleen maar de enorme massa warm water, die een kerncentrale loost. Dat is 33.000 liter van vijftien graden Celsius per se conde. Door die warmte ver dwijnt de zuurstof uit het wa ter, de groei van het plankton wordt bemoeilijkt en je krijgt een teruggang van de vis stand", aldus een woordvoer der van WAKE. En kerncentrales op een paar kilometer van de kust tomen Nieuwpoort en de Franse grens kan volgens WA KE al helemaal niet. Het kust toerisme kan dan naar de me ning van WAKE worden afge schreven, uit esthetisch oog punt sijn kerncentrales voor de kust helemaal niet gewenst en bovendien bestaan op de plaatsen daar in de Noordzee belangrijke broedplaatsen voor tong en sport. „AU daar kern centrales moeten komen, dan is het met die broedplaatsen gedaan en de vissers van Frankrijk, België en Neder land zullen de gevolgen daar van dan wel merken", aldus WAKE. Een ander bezwaar dat zij aanvoeren tegen kerncentrales langs of bij de kust is dat door verschuivingen in de zee bodem mogelijk de stranden verloren gaan. Niet alleen die van België lopen volgens WA KE dan gevaar, maar ook die van Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord-Frankrijk. Al die gevaren worden uit voerig besahreven in pamflet ten, die aan de toeristen langs de Belgische kust worden uit gereikt. Eind augustus moeten er in totaal 15.000 pamfletten zijn verspreid. Bovendien worden binnenkort bij winke liers affiches opgehangen en worden handtekeningen verza meld onder oetities, waarop de drie belangrijkste eisen staan vermeld. Aan de organisatie van de betoging van 11 oktober wordt flU al gewerkt. Het is dan de bedoelipg om met een lange stoet auto's langs de kust te trekken en daarna bij de Pan- he een bijeenkomst te houden. Allerlei milieubewegingen, waaronder oak die van Noord- Frankrijk en Zeeland, zijn uit genodigd om tijdens een bij eenkomst in september de or ganisatie eens verder te be spreken. Huttenbouw in 's-Heerenhoek. Van een onzar verslaggevers; GOES Wethouder J.P. Lindenbergh van Goes heeft afstand genomen van het standpunt van de rest van het Goese college van B. en W„ die besloten hebben hun voor stel voor de oplossing van de zaai- en toneelaccommodatie te handhaven. Zoals bekend stelde het col- loge eerder al voor de Prins van Oranje te verbeteren maar oofk In zee te gaan met N.S. en P.T.T. voor ean evenementen hal bij het station. Het college deelt de raad nu nog mee, dat zowel voor da verbetering van de Prins van Oranje als voor de nieuwe evenementenhal uitgegaan moat worden van een jaarlijkse gemeentelijke bijdrage van ten hoogste 100.000 tot 125.000 gulden. Wethouder Lindenbergh blijkt echter.geen bedragen te willen noemen en hij meent bovendien afstand van de bouw van een evenementen hal. De heer Lindenbergh wil eerst dat een behoefte-onder- zoek wordt ingesteld voordat een beslissing wordt geno men. (Van een onzer verslaggevers) 's-HEERENHOEK Deze week wordt er in 's-Heeren hoek gedurende drie dagen jeugdvakantiewerk georgani seerd in en nabij de jeugdhoe- ve. De deelname is tot nog toe boven verwachting, zo zei gis teren desgevraagd mej. M. Parree van de jeugdhoeve. Gisteren namen naar schat ting 130 tot 140 kinderen in 's- Heerenhoek deel aan de acti viteiten van het jeugdvakan tiewerk. Dat is ondanks de hitte van de laatste dagen zelfs meer dan voorgaande ja ren. In 's-Heerenlhoek is het jeugdvakantiewerk georgani seerd voor de jeugd van vier tot twaalf jaar. De hitte speelt in die zin een rol bij de acti viteiten, dat de enthousiaste leiding' rustige spelletjes met de kinderen doet. Het tempo van de activiteiten wordt be wust laag gehouden. Gister morgen werd er gedaan aan creativiteitsbezigheden als kleien, tekenen en schilderen. Gistermiddag stonden balspel letjes in de jeugdhoeve op het programma. Vrijdag is het weer de laatste dag van bet jeugdvakantiewerk in 's-Heer enhoek dit jaar. De kinderen zullen dan worden getracteerd op een maaltijd in de jeugd' hoeve. Verder staat er film op het programma en een soort songfestival. Ook zal er een optocht door het dorp worden gehouden met eigen gemaakte muziekinstrumenten. (Van een onzer verslaggevers) GOES De behandeling van de begroting 1976 van de gemeente Goes zal in oktober dit jaar minder tijd gaan ver gen dan in voorgaande jaren. Dit is het resultaat van over leg tussen B. en W. en de fractievoorzitters. De fractievoorzitters zullen hun algemene beschouwingen tevoren schriftelijk aan het college doen toekomen. Tij dens de begrotingsbehandeling zelf kan dan worden vol staan met een spreektijd van vijf minuten per fractie, waar in dan de principiële achter grond van de beleidsvisie naar voren wordt gebracht. Door deze opzet zal de begrotings behandeling zelf een algeme ner karakter krijgen. Hierdoor denkt men de begroting 1976 in twee avonden te kunnen behandelen. (Van onze correspondent) OOSTBURG Het college van burgemeester en wethou ders van Oostburg heeft beslo ten vanaf vandaag (donder dag) de zwembaden te Brea- kens en IJzendijke om half tien in plaats van om elf uur open te stellen. De zwemba den in Groede en Schoondijke zijn vanmorgen om elf uur open, in, plaats van om één uur. (Van onze ooi-respondent) DE BRAAKMAN Door de heer C. Riemslag werd in het Braakmangebied een wes pendief gezien. De wespendiet is een heel mooie vogel, onge veer so groot als de buiaerd, maar wel slanker. Zoals de naam al zegt, voedt hij zich voornamelijk met wespen. Zijn eigenlijke broed gebied is in de Scandinavische landen, waarhij bij voorkeur nestelt in hoge, oude bomen. In ons land komt de vogel nog heel zeldzaam voor in de pro vincie Drente. Volgens d» heer Riemslag is het exemplaar dat hij heeft gezien een doortrek ker. Er mag worden aangeno men dat hij naar hier is afge zakt op zoek naar wespennes ten. ('Van onze correspondent) RIJEN Drie keizers en tien koningen van de Zeeuws- Vlaamse schuttersband waren te gast bij de nandiboagmaat- schappij „de Vlieghei" te Rij en. Ze kregen allen vijf scho ten op de alleenstaande hoog vogel, die in de vierde remde door de koning van St. Sebas- tiaan uit Westdorpe, de heer A. de Beleir werd afgeschoten. Keizer Jo Leeraeit van de Ba- tarieven uit Hulst hoefde de vo gel in de vijfde ronde neer. Toen er tussen beiden om de hoogste eer moest warden ge kampt bleek de heer Leeraert de sterkste te zijn. Weer in de vierde ronde haalde hij de vo gel naar beneden. Voorzitter J. Bruiggeman van de Zeeuws- Vlaamse schuttersband reikte hem met enige toepasselijke woorden de fraaie trofee uit. Benoemingen Met ingang van 1 augustus is aan de r.k. St. Anfoniusschooi te Sluiskil als parttime-onderwijzeres mevrouw E. Mast-Van Kruijs- sen uit Sluiskil benoemd. Als vakleerkracht muziek is even eens met ingang van 1 augus tus benoemd mejuffrouw A Hoefijzers uit Kloosterzande. Zij volgt mevrouw A de Be- lelr-de Rijk op, die naar Hulst is vertrokken. Herbenoeming Pastoor E.W. Breuer van Sluiskil is voor een periode van drie jaar herbenoemd als zielzorger van de St. Antoniusparoahie In Sluiskil. Voor de pastoor wordt dit de laatste periode, want daarna heeft hij de pensioen gerechtigde leeftijd bereikt. Schieting Aan de hand- boogschieting in café Dalinga te Sluiskil deden 68 schutters mee. De uitslagen: hoogvogel: G. Huize uit Zelzate, eerste zijvogel: C. Stoffels uit Oost- akker, tweede zij vogel; K. van Biezen uit Sluiskil, eerste extra hoogvogel: A. Luijks uit Sluiskil, tweede extra hoogvo gel: J. de Feijter uit Oostak ker, meeste vogels: E. Fer ment uit Sluiskil met drie stuks. Kaarting Aan de kaar ting, die in café Atlanta werd gehouden, deden 54 kaarters mee. De uitslagen: 1. J. v. d. Voorde, 2. R. Poppe, 3. G. Meertens, 4. A de Graaf, 5. A. Poppe, 6. A. Ide, 7. B. de Kraker, 8. mevrouw Van de Muren, 9. Th. MJkas, 10. me vrouw Destomlbes. Voetbalwedstrijd Vrijdag 8 augustus wordt op het sport veld aan de Dirostlaan te Sluiskil een voetbalwedstrijd gehouden tussen een elftal van café Atlanta en café Old Dutoh. Begonnen wordt 's avonds om kwart voor zeven. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG Bij de post duivenvereniging Hoop te Biervliet waren de jonge dui ven van B. Provoost weer suc cesvol. Hij won zowel de wed vluchten vanuit Dourdan en Doornik. Vanuit Dourdan vloog de vereniging met 822 jonge duiven, hoogste snelheid 992.59 meter per minuut- 1,4 en 9. B. Provoost, 2. C. Brevet, 3 en 5. B. Doens, 6. en 8. A- Jansen, 7. Combinatie Van de Linde-Du Puy, 10 Blomme en Co. Met 112 oude duiven, snelheid van de eerste prijswinnende duif 1063.97 mpm. I. A. Versluijs, 2. S. Versiuijs, 3 en 5. E- van Rat tingen, 4. D. Enigels, 6. P. de Winne, 7. A. du Puy, 8 en 10- Combinatie Boeye-Duis. 9 J. van Ee. Strijd in Vrede te Groede (Dourdan) mot 112 jonge dui ven, hoogste snelheid 1062.- mpm. 1. Oh- Ras, 2. A. Schaap, 3. Combinatie Buij ze-Ras, 4. A. Merrelaar, 5. A. B.eun, 6. J- van de Wege, 7. J. Elfrink, 8 en 10. G. Dusarduijn, 9- L. Scheele. Met 40 oude duiven: 1 en 3. A. Merrelaar, hoogste snelheid 960.- mpm. 2,4,7 en 8. G. Dusarduijn, 5- I. Maas, 6. J. van de Wege, 9 L. van de Wege, 10. Ch. Ras. Wedvluchten vanuit Door nik. De Reisduif te Sluiskil met 36 jonge duiven, hoogste snelheid 1182.3 mpm. 1 en 8. A- van Kerckhoven, 2. J. Snap, 3 en 10. J. de Witte, 4 en 7. A. Bouchaute jr., 5. Combinatie Smit-Verpoorte, 6. P. Claes, 9. J. van Avermaete. Oude duiven: 1,3 en 5. A. Snoek (1206.06 mpm), 2. J- van Avermaete, 4. J. Snap, 6. Combinatie Smit-Verpoorte. Hoop te Biervliet met 256 joniige duiven, hoogste snelheid 1168.69 mpm. 1. B. Provoost, 2. J. van Ee, 3. E. van Rattin gen, 4. H. de Krijger, 5. M. Dobbelaar, 6. P. de Wever, 7. J. Lecluijze, 8- D. Engels, 9. A. Simonse, 10. Combinatie De Regt-Bracke. Met 111 oude duiven, snelheid eerste prijs winnende duif 1227.57 mpm. 1. Dingemanse en zoon, 2. M. De- veneijns, 3 C. Brevet, 4. M. Dobbeüaer, 5 en 8. Blomine en Co, 6. H. Dobbelaer, 7. A. Simonse, 9. J. Lecluijze, 10. J. van Ee. Strijd in Vrede te Groede met 180 jonge duiven, hoogste snelheid 1172 - mpm. 1 en 10. G. Dusarduijn, 2 en 5. A Schaap, 3,7 en 8. Pleijte en zoon, 4. D. Perherbru'gge, 6. J. Blaakman, 9. A. Beun. Met 73 oude duiven, hoogste snelheid 1.184.- mpin. 1. H. Elfrink, 2,6 en 10. C. de Poorter, 3. Ch. Ras, 4. J. Manhave, 3. A. Beun, 7. A. Manhave, 8. ZutteT en zoon, 9. A. Merrelaar. De postduivenvereniging De Voorwaarts te Zaamslagveer hield met 261 jonge duiven een wedvlucht vanuit Com- piègne, hoogste snelheid 1047.2 mpm. l,,3en 4. Comolnetie Vis- ser-Lensen uit Axel, 2 en 5. Harms-Goossen uit Axel, 7,9 en 10. F. Scheele, 8. J. Somers. Met 22 oude duiven, hoogste snelheid 1032.- mpm. 1 en 7. J. Somers, 2,4,5 en 6. J. Bak ker. 3 en 8. Harms Goossen uit Ael. Bij de postduivenvereniging De Reisduif te Philippine Wij ven de jonge duiven van F. de Mul het dit seizoen uitstekend doen en kopprijzen winnen aan de lopende band. Ook in de wedvlucht vanuit Beaurnetz van zondag 3 augustus waar aan door 97 jonge duiven werd deelgenomen, waren ze er weer „bij". Hij won de eerste en de tweede en de negende prijs. De verdere uitslag was: S en 8. L. Breep- oeluit Hoek, 4..C. de Olercq, 5. A. Jansen, 6. J. Haak uit Hoefc, 7. P. de Jonge, 10. R. Lippens. De vereniging vloog eveneens van Beaurnetz met 33 oude duiven. 1,6 en 8. E. van Voren, 2. H. van de He mel, 4. H. de Clercq, 4,5,7 en 9. L Breepoel uit Hoek. 10. S. Jansen. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur: „Way of the dragon", 18 jr. Rexy 20.00 uur: „Mariken van Nie- meghen", 18 jr. Het Markiezenhof, Steen- bergsestraat 6 Bouwen in Bergen in het kader van M'75 (t.m 31 aug.). Geopend ma. t.m. vrijd. 10.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur, xat. en zond 14.00-17.00 uur. CAD ZAND Kerk 20.00 uur: Zomera vondconcert. GOES Museum T - en N. Beveland, Singelstraat 1 Expositie Be- velandse monumenten in spie gelbeeld (t.m. 31 aug.). Geo pend di. tm. zat. van 10.00- 12.00, 13.30-17.00 uur. HULST Sporthal Den Dullaert Expositie oude wagens en ge bruiksvoorwerpen afkomstig uit Oost-Zeeuwsoh-Vlaanderen (t.m. 9 aug.). Galerie Van Geyt, Steenstraat 20 Expo sitie van oude kaarten, gravu res en etsen. Geopend op Lamswaarde LAMSWAARDE Getrouwd: J. Buysse en M. Moortha/mer, R. Rottier en O. Lamforechts, R. Hulshout en M. van Bellen. NIEUWNAMEN Ge trouwd: J. van Acker en N. Jacobs. I. den Exter en M. Valckx Overleden: L. Kegels en M. Versohoren De Flamingo's Woensdag avond 13 augustus zal het Westdorpe Majoretten-, tam boers- en trompetterkorps „De Flamingo's" te Zelzate (Bel gië) een taptoe en een muzi kale show verzorgen, ter ver- welkonmg van de Zelzaatse bejaarden, die dan een dag op stap zijn geweest. Zondag 17 augustus zal het jeugdig gezel schap een muzikale rondwan deling door Westdorpe maken, ter gelegenheid van de Euro pese kampioenschappen hand- boogschieten. Om de vereni gingskas een beetje te spek ken wondt zaterdag 13 septem ber op het terrein van „Het Oud Raedhuys" weer een gro te gaaibolling gehouden- Aan deze wedstrijd kan iedereen deelnemen. H.S.V. „Platxak" Zater dag 16 augustus wondt het jaarlijks jeugd- clubkampioen- schap gehouden van de hen- gelsport verend ging „Platzak". De deelnemers kunnen zich laten Inschrijven aian het vis water „De Molenkreek" tussen één uur en half twee. De wed strijd begint om twee uur en zal duren tot half vier. Elven- als variig jaar zijn er weer mooie prijzen beschikbaar. De jeugdkampioen ontvangt be- vondien een beker en alle ver liezers krijgen een troostprijs. Direct na afloop van de wed strijd worden de prijzen uitge reikt- De deelnemer die de grootste vis vangt krijgt een standaard of beker. Het be stuur van de H.S.V. „Platzak" verwacht weer een flinke deelname aan dit jeugdkampi oenschap. werkdagen 9.00-12.00 uur en 13.30-17.00 uur (t.m. 30 aug.) KORTGENE Galerie Triangel, Kaaistraat 10 Expositie olieverfschil derijen van Elle Borgrave en John Verschuren. Geopend dag. van 10.00-18.00 uur, ma. gesloten (<t.m. 14aug.) MIDDELBURG Citytheater 20.00 uur! „Amen broeder, Amen". Rijksarchief, St. Pieterstraat 78 Expositie van Kust tot Kust over de Stoomvaartmaat schappij Zeeland van 1875- 1975. Geopend ma. t.m. vrijd. 9.00-12.30 uur en 15.00-17.00 uur. Zaterdag 8.30-12.30 uur, zon- en feestdagen gesloten (t.m. 13 sept.) Zeeuws Mu seum, Middelburg voor- tij dens- en na de verwoestingen 1950 (t.m. 31 aug.). Geopend ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.30 en van 13.30-17.00 uur. Zeeuwse Statenzaal (voorhal) Expositie van prentbrief kaarten over het leven van 1900-1940 in Zeeland t.m. 15 aug.). Zeeuws Kunstenaars Centrum, Lange Noordstr, 59 Expositie edelsmeden en Karli Frigge, boekbindster. Geopend di. t.m. za. 14.00- 17.00 uur (t.m. 14 aug.). Stad huis-Vleeshal Expositie H.C. Andersen. Geopend dag. 10.00-17.00 uur; zon. 14.00- 17.00 uur (t.m. 30 aug.). OOSTBURG Ledelplein 10.00 uur: Tentactiviteiten; 13.30 ur: spelen met de brandweer. ROTTERDAM Schouwburg 20.15 iuur: „La Mama met „De Trojaanse vrouwen' TERNEUZEN Terneuzense Museum Ex positie 250 oude Zeeuwse sie raden en gebruiksvoorwerpen. Geopend dag. 14.00-17.00 uur, ma. gesloten (t.m, 23 aug.). Hal-Stadhuis Expositie „Potjeslatijn" (t.m. 30 aug.). VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur; |Ge- jaagd door de wind". Vredehoflaaa, Raeling in Bachten Reede Expositie Walcherse gezichten. Geopend op werkdagen 13.30-17.00 uur. (t.m. 15 aug.). Tentenpavil joen, naast Stadhuisplein Expositie 48 Oldtimers ivan Lips Autotron Brunen (t.m, 17 aug.). WESTDORPE Galerie Tourtzaerte Olie verven van Jacques Siegers, Lataster en Pierre van Soest, verder aquarellen, tekeningen en pastellen van Paul Citroën (t-m. 31 aug.). Geopend di. tm. zat. 9.00-16.00 uur, ma- geslo ten. IJZENDIJKE Streekmuseum, Markt 23 Zomerexpositie van 10.00-17.00 uur, zaterdag zon- en feestda gen van 14.00-17.00 uur (t.m, 14 sept.) ANTWERPEN Middelhrimpark, Middel- heimlaan Expositie beeld houwwerk en tekeningen van negen leden van het werkco mité Middellieim alsmede de 13e Biënnale voor beeldhouw kunst met speciale aandacht voor Turkije, Indonesië en Ja pan. Geopend dagelijks van 10.00-22.00 uur (tjn. 4 okt.) Een beetje vervelend is het wel: het zwart-wit toestel ligt| in de vernieling en mijn Olympia-Electric schrijfmachi ne zal voor een week of drie bij de reperateur ataan. Zoiets ls funest voor je kijkgedrag, voor je dagelijkse stukje, en de kwaliteit van het type werk, waar u overigens geen hinder van zult ondervinden- Met al die vakanties gaat alles langzaam en een tropenrooster geldt niet voor de avond. En alsof de handicaps nog niet voldoende zijn lopen er boven dien twee Siamese katten voor het sCheran vliegen te vangen wat een aardig gezicht is maar geen zinnige regel oplevert. Voor het journaal was er een prima aflevering te zien van IKOR's „Jou w wereld, mijn wereld", over het meisje Alli son dat eens een beroemde concertpianiste hoopt te wor den. Het is triest wat je ziet wat ze daarvoor moet laten staan, maar daar waren we inmiddels aan gewend sinds de eerste aflevering van de serie over jonge kinderen die van hun ouders zo nodig be roemd moeten worden. Ge wend zijn we ook aan het dagelijkse nieuws in het jour naal over de blauwe lucht die aanblijft. Opvallend is wel dat net onderwerp hetzelfde is, maar de jongens van de nieuwsdienst weten het iedere dag opnieuw te verpakken. „Het is gewoon niet te narden. Je zit gewoon te smoren", was toch een van de opmerkingen die er mochten zijn. Maar de tijd die daaraan besteed wordt vermindert met de dag en dat Eergisteravond zond de VPRO de speelfilm „Le Wee kend" van Godard uit en gis teravond was bij de NOS „No- ra, een poppenhuis" te zien van de niet minder bekende regisseur Losey. .,Le Wee kend" zag ik voor de tweede keer en alweer begreep ik niet wat Godard ermee be doelde. Je leest Scoop en de grootvader van de Nederland se filmkritiek B.J. Bertina en alles Is even lovend en bril- lant maar ik vrees dat Ik bij die groep van filmliefhebbers nle thuishoor. Vooral de sym boliek aan het einde van „Le Weekend" moet iemand me maar eens uitleggen. Onbegrip voor Godart en onbegrip voor het feit dat „Nora, een pop penhuis" het zo slecht in de bioscopen gedaan heeft. Een begrijpelijk verhaal over emancipatie, met lnteresaant plot, goed verfilmd en een prachtige rol van Jane Fonda. Een ander juweeltje om naar te kijken was het alternatieve gedoe bij de EO. Eurofeest Zo hoor je bijvoorbeeld dat een van de festivalgangers de aan vallen van Staten weerstaat en ene Marjolein die best van comfort houdt zegt over het op de grond eten: ,.Het is goed om nederig te blijven. Handjes schudden en „Hai Brother" was het devies op dit interna tionale festijn. Seth Gaaikema heeft eens het synchrone ver- aalwerk bij Billy Graham ge persifleerd. het wonderlijke taalgebruik van de jongens en meisjes behoeft geen persifla ge: het is zo a! amusant ge noeg. JOHAN DIEPSTRATEN,

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5