VERLIES VOOR ZEEUWS HONK Titel voor Johan Maes Europacup hockey irt Amsterdam? Kloetinge klopt Willem II-C SIMCA-CHRYSLER raj uw proefrit wordt profijtrit! D- cursus in Goes DE MEEUWEN GELIJK TEGEN WILLEM II De Vlaeminck boos over samenstelling WK-selectie MC WIL JOEGOSLAAF Bing Crosby haalt uit FLEVOHOF FLEVOHOF sport Belgische selectie voor WK Waterpolo - toernooi Ba'« c Axel klopt Hoek: 3—2 OOK SPANJE WIL WK '78 Donderdag 7 augustus 1975 13 HILVERSUM-Op de banen van de Hiloersumse golfclub is gisteren het Pro-Am- golftoernooi van start gegaan. Aan het evenement nemen en kele beroemdheden deel. Naast mr. Pieter van Vollen- hove namelijk ook de Ameri kaanse zanger Bing Crosby (u weet wel van „White Christ mas"), die op deze foto flink uithaalt met zijn golfstick. BRUSSEL (Belga) - Voor de wereldkampioenschappen wiel rennen op de weg is gisteren de volgende Belgische selectie be kend gemaakt: Eddy Merckx, Willy Teirlinck, Jos de Schoen- maeker, Jos Bruyère, Roger de Vlaeminck, Andre Dierickx, Ward Janssens, Freddy Maer- tens, Michel Pollentier, Lucien van Impe en Frans Verbeeck. De strijd om de wereldtitel vindt plaats op 31 augustus in Yvoir. De volgende Belgische ren ners zijn gekozen voor de we reldkampioenschappen wiel rennen op de baan: profs: sprint: Raphael Constant, Robert van Lancker. Ploegenachtervolging: Dirk Baert, Joseph Borguet, Ferdinand Bracke, Mare Steels. Stayers: Julien Stevens, Willy de Bosscher, Lucien Zelck. VERDIENDE WINST HARM WIER SM A HOOGEZAND (ANP) - Na de negende ronde in het in ternationale KSH-toernooi te Hoogezand heeft Harm Wiersma de leiding behou den door een zege op de Haï- tiaan Paul Germain, die hierdoor naar de vijfde plaats terugviel. Wiersma's overwinning kwam niet een voudig tot stand. Na een aanvankelijk klassiek ope- (ADVERTENTIE) MIDDELBURG In Goes wordl er dit seizoen in ieder ge val weer een D-cursus gehou den Het is bovendien lang met nilgesloten, dat er ook zoeuwsch- Vlaanderen •tainerscursus ge ml kunnen worden. in een georganiseerd ®ervoor zijn echter nog niet o|d°ende kandidaten aange- S'l het bondsbureau van de SB, Afdeling Zeeland in SfUiurg, terwijl bovendien 8 bekeken moet worden of een docent voor Zeeuwsch Vlaande ren beschikbaar is. De toela tingstest voor de trainerscusus D wordt gehouden op zaterdag 16 augustus te Goes. Ook de Zeeuwsch-Vlaamse kandidaten zullen de toelatingstest in Goes moeten afleggen Zoals bekend bedraagt het cursus-inclusief examengeld 680,- en geeft het trainersdiploma D na verkregen licentie recht om als trainer te mogen optreden van spelers, ten hoogste uitkomende in de com petities van ae vierde klas van de KNVB. ningsspel werd dit genre verbroken en hield Wiersma wel enig initiatief. Toch moest hij in het middenspel zeer veel tijd gebruiken om te zoeken naar een goed speel plan tegen de zeer sterk ver dedigende Germain. De na- (Van onze correspondent) ZOUTELANDE - Een ener giek en furieus spelend De Meeuwen heeft in eigen huis tegen de Tilburgse eerste divi sieclub Willem II een gelijkspel (2-2) bereikt. De Zeeuwse zaterdag tweede klasser, die in deze ontmoeting afscheid nam van zijn aanvoer der Leen Dingemanse, die twaalf jaar de groen-witte kleu ren verdedigd heeft, trof een vooral voor de rust matspelende tegenstander, die bovendien nonchalant omsprong met de kansen. Trouwens Ad Flipse in het Meeuwendoel was in grootse vorm en stond meer doelpunten voor de Tilburgers in de weg. Ook zijn collega aan de andere kant Lelieveld was trouwens in grootse vorm en hij werd vooral in het laatste kwartier van de eerste helft danig aan de tand gevoeld door D. Francke. Het was echter Gerard Schipper die de thuisclub vlak voor rust ver rassend uit een scrimmage op 1-0 zette. Bij Willem II, waarbij Rinus Poldermans (ex- Terneuzen) zeer matig was, be gon het na de hervatting wat be ter te kloppen. De gasten scha kelden over op een hoger tempo en daar kreeg de Meeuwende fensie, die zich overigens uitste kend weerde, toch de nodige moeite mee. In de zeventiende minuut maakte Leushuis met een fraaie kopbal gelijk (1-1). Kort daarop kreeg Van de Berg tot tweemaal alle gelegenheid om Willem II op voorsprong te zetten. De eerste maal gaf hij Faasse gelegenheid om de bal nog van de doellijn te werken. Dertien minuten voor het einde soleerde Ad Melis door de defen sie der bezoekers en gaf Lelie veld geen kans (2-1). Enkele mi nuten later bracht Hoefkens de balans echter weer in evenwicht 2-2. In de spannende slotfase kwamen beide doelen nog wel eens in gevaar, maar de stand bleef ongewijzigd. Bij deze ont moeting waren ca. 1.500 toe schouwers. tionale kampioen had de po sities echter goed getaxeerd en lanceerde een aanval op de vijandelijke korte vleugel waaruit een gewonnen eind spel te voorschijn kwam. Wel moest Wiersma, die inmid dels in tijdnood was geraakt dit niet alleen vlug maar ook secuur spelen. Hij werkte een en ander feilloos af en won verdiend. Rob Clerc handhaafde zich op de tweede plaats door een snelle overwinning op Gichet, die al vrij vroeg een stuk achter kwam en spoedig kon opgeven. Ook Hans Jansen bleef op de ge deelde tweede plaats door een fraaie zege op de Congolees Nimbi. De jonge dammer uit Emmen veroverde weer in zijn bekende aanvallende stijl het centrum en drong Nimbi geheel in de verdediging. Jansen ver overde nog meer terrein en won het eindspel tenslotte royaal. Jan de Ruiter viel iets terug door een remise tegen Verpoest die het de gehele partij niet ge makkelijk heeft gehad. Voor de Ruiter bevatte het eindspel ech ter niet meer dan een puntende- ling. In de hoofdgroep leed de Su rinamer Overman zijn eerste nederlaag. Hiervoor zorgde de voorzitter van de Zuidhollandse dambond Frits van Vloten. De jeugdwereldkampioen Robil lard maakte hiervan dankbaar gebruik om de leiding over te nemen. Hij versloeg de Cana dees Comtois. De uitslagen van de partijen, die zijn gespeeld voor het KSH-damtoernooi in Hoog ezand zijn: Eregroep: negende ronde: Verpoest (Bel) - De Ruiter (Ned) 1-1, Nimbi (Kon) - Jansen (Ned) 0-2, Clerc (Ned) - Guichet (Hai) 2-0, Gagnon (Can) - Waldring (Sur) 0-2, Mostovoy (Fra) - Schotanus (Ned) 0-2, Wiersma (Ned) - Germain (Ned) 2-0. De stand na de negende ronde is: 1. Wiersma 14 punten, 2. Jan sen, Clerc 13, 4. De Ruiter 12, 5. Germain 11, 6. Nimbi 10, 7. Waldring 9) 8. Verpoest, Scho tanus 7, 10. Mostovoy 6, 11. Gi chet 5, 12. Gagnon 1. Hoofdgroep: negende ronde: Overman (Sur) - Van Vloten (Ned) 0-2, Robillard (Haïti) - Comtois (Can) 2-0, Van Wester- loo (Ned) - Mensonides (Ned) 2-0, Sangare (Ivoorkust) - Pi- card (Bel) 1-1, Spanjer (Ned) - Graas (Ned) 1-1, Visser (Ned) - Badiali (Ita) 2-0. De stand na de negende ronde is: 1. Robillard 14 punten, 2. Overman 13, 3. Visser, Van Vlo ten 12, 5. Mensonides, Van Wes- terloo 10,7. Spanjer 9, 8. Badiali 8, 9. Sangare, Graas 6, 11. Com tois, Picard 4. Jeugdgroep, negende ronde: Van Aalten- Schippers 2-0, Kei zer - Dollekamp 1-1, Stokkel - Werkman 1-1, Brouwers - Van Leeuwen 0-2, Hosper - Van der Wal 0-2, Schuitema - Scholma 1-1. De stand aan de kop is: 1. Van Leeuwen, Van der Wal 13 pun ten, 3. Schippers 12, 4. Van Aal ten, Brouwers 11. (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT - In het ver warmde openluchtzwembad in Sas van Gent wordt zondag 10 augustus een waterpolo- tournooi gehouden, dat is geor ganiseerd door de zwem- en po loclub „De Bruinvis" uit Sas van Gent. Het toernooi begint om 11.00 uur. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) GENT - Roger de Vlae minck heeft zich gisteravond in een televisie-interview voor de BRT erg boos ge maakt op de Belgische Wie lerbond. De winnaar van de ronde van Zwitserland voelde zich tekort gedaan bij het samenstellen van de profselectie voor de wereld kampioenschappen op de weg door de BWB. Volgens De Vlaeminck heeft de BWB Eddy Merckx en Freddy Maertens een voorkeursbe handeling gegeven. De Vlaeminck: „Merckx heeft een paar knechten in de ploeg en Maertens ook. Maar ik sta er alleen voor. Ik zal het dan ook niet erg vinden als de BWB mij uit de ploeg verwijderd want op deze manier heeft deelnemen voor mij geen zin". Roger de Vlaeminck verwacht dat de BWB maatregelen tegen hem zal nemen nu hij kritiek heeft geuit op de samenstelling van de formatie die bij de profs in Yvoir aan het eind van deze maand zal uitko- GERBEN KARSTENS bezette gisteren in het profcriterium van het Belgische Buggenhout de derde plaats. Karstens moest Lucien Zelck en Dirk Baert voor laten gaan. rekreatie voor 't hele gezin aan het Veluwemeer tal. (03211)1514. kinder en Indianendorp,tentoon stellingen, 40 ha park, agrarische bedrijven zoals champion- kwekerij, akkerbouw en veeteelt, groente- en plantenkassen, veiling (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - De honkbal- ploeg van het Terneuzensc Zeeuwse Honk heeft de belang rijke wedstrijden tegen het Antwerpse Linkeroever met 11-4 verloren. Door deze neder laag staat Het Zeeuwse Honk met nog slechts vijf wedstrijden te spelen vier punten achter op Linkeroever, de trotse lijstaan voerder. In deze belangrijke strijd om de leiding ging het duel tot de zevende inning gelijk op. Met de stand 3-3 scoorde Linkeroever in de zevende inning drie punten waartegenover Het Zeeuwse Honk geen enkel punt kon stel len. In de achtste en negende in ning bleek de productiviteit van de Belgische titelkandidaat nogmaals. Het scoorde nog vijf punten, mede dankzij een home-run van pitcher Regnier. Met een 11-3 stand in de laatste inning slaagde Het Zeeuwse Honk er nog een keer in tegen te scoren, maar de Terneuzenaren konden toch niet verhinderen dat de volle winst mee naar Antwerpen ging. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg zijn de titelkansen voor Het Zeeuwse Honk dus vrijwel verkeken. De Pitcherresultaten waren: Linkeroever: acht keer drieslag; drie keer 4-wijd en elf honkslagen tegen (8-3-11) en Zeeuwse Honk: zeven keer drieslag, zestien keer 4-wijd en negen honkslagen tegen (7-16 9). (Van onze sportmedewerker) Johan Maes van Het Witte EEKLO/SAS VAN GENT Paard in de C-groep kaïupi- lm het tweede internatio- oe" geworden Een groep die [^schaaktoernooi dat ge- het Konin- Jh. v ,n h*>' v- E*Elo, een organisatie H*. verenigingen I ;,n VWltU Eaard' uil Sas n« H M l uit tehu, dn jaar vooi de eerste maal aan het toernooi was toege voegd De basse jeugdschaker won zijn laatste parti] van de Belg Luc van Hoek en werd met een eindecore van 5 punten uit 5 wedstrijden kampioen in ge noemde gi-iep In net toege- VLH-£')e IllClaJCNM liaccit luCJ HOOI tussen Belgische en Neder landse schaaksters werd het voor de Belgiscne Greta de Meijer een eindoverwinning. Tweede werd de Nederlandse Karin Bode In de A-groep zijn nog verschillende kanshebbers. De Noor Stein Jensen - tevens leider in de A-groep - brak zijn partij tegen Krijgelmans af. Uitslagen A-groep: J. Knjgel- man (B) - Stein Jensen (Noorw) algebroken J Baart (Ned) - Z. Lisjak (Joegosi) Vi - Va; J. v.d. Wiel (Ned) - B. Kristensen (Den) 1-0. Tweekamp: D. Goodman (Eng) - Z. Ilic (Joeg); algebroken; B-groep: M. Scheeren (Ned) - J.L Debouverie (Fr) 1-0, J De Zwart (Ned) - D. Lansaij (Belg) 1-0, H Cardon (Ned) - A deNijs (Belg) algebroken; P. Gallein (Belg) - C. Maag (Ned) 1-0; F. Snijders (Ned) - W. Riemens (Ned) 16 - 'h; K. Nieuwelink (Ned) - K. Pauwels (Belg) 1-0;. C-gioep: J Maes (Ned) - L. van hoek (Belg) 1-0; P. Scheir (Belg) H. Provoost (Ned) Vi - Vz, A. Haelst (Ned) - F. Gaelens (Belg) Va - VaP. Willems (Belg) - R. van Oorschot (Ned) Va - Vï; R. de Corte (Belg) - S. Verhelst (Ned) 1-0 SUitslag meisjestoernooi: 1. G. de Meijer (Belg) 6 pnt; 2 K. Bode (Ned) 5 pnt; 3. M. Verhelst (Ned) 3 pntg 4. M. Martens (Belg) 2Vi pnt; 5 T. Cardon (Ned) 2'A pnt; 6 A. Garskamp (Ned) 1 pnt; 7. C. Martens (Belg) 1 pnt. (ADVERTENTIE) rekreatie voor 't hele gezin aan het Veluwemeer tel. (03211)1514. 40 ha. park, agrarische bedrijven, tentoonstellingen, kinderdorp, met diverse attrakties, indianendorp, kinderboerderij, speeltuin AMSTERDAM (ANP) - Het is niet uitgesloten dat het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen hockey (dames en heren) vol gend jaar in Amsterdam wordt gehouden. De wed strijden zouden dan moeten plaatsvinden op het interna tionale hockeycentrum in het Amsterdamse bos. Gezien de resultaten, die de Hockey club Amsterdam dit seizoen behaalde de vereniging veroverde de nationale titel zowel bij de dames als heren - maakt Amsterdam een goede kans om als organisa trice te worden aangewezen. Dit hebben burgemeester en wethouders van Amsterdam medegedeeld in antwoord op vragen van het raadslid mevr. M.C.M.J. Aerts-De Vries (CDA), naar aanleiding van het behalen van de nationale titels door Am sterdam. Mevrouw Aerts had gevraagd of B. en W. enigerlei belangstelling hadden getoond bij het behalen van de successen van Amsterdam. B. en W. zeggen dat door het ontbreken van in formatie het niet mogelijk was op de kampioensrecepties van de betrokken teams aanwezig te zijn. Wat het organiseren van het toernooi om de Europa Cup in Amsterdam betreft heeft de hockeyclub Amsterdam het ge meentebestuur gevraagd even tueel een garantiesubsidie voor de organisatie beschikbaar te willen stellen. B. en W zullen de aanvraag nader bezien. (Van onze sportmedewerker) AXEL/HONTENISSE/CLINC - Al is de nieuwe voetbalcompe titie nog een eindje weg en zijn nog tal van spelers van verschil lende verenigingen op vakantie, verschillende Zeeuwsch- Vlaamse voetbalclubs kwamen het afgelopen weekend toch al op het veld voor het spelen van oefenwedstrijden. Zo speelde zaterdag Axel thuis tegen Hoek. Het won met 3-2. Koewacht ontving voor de eerste wedstrijd van het neder- laagtoernooi Schoondijke en stuurde dat met een 4-2 neder laag naar huis. De Koewacht- doelpunten kwamen op naam van Johan Martens (ex-Axel), Tonny en Fonny Buys en Ivo Wouters. Koewacht 2 won met 4-1 van Schoondijke 2. RIA uit Westdorpe speelde thuis tegen Terhole met 2-2 gelijk. Voor RIA maakte Egbert Öudenaerd beide doelpunten. RIA 2 won met 5-2 van Terhole 2. Clinge kon het thuis niet tot een overwinning brengen tegen Rillandia. Na een spannende strijd won Rillandia met 1-2. Graauw deed het heel wat beter. Het versloeg thuis Wemeldinge met 6-4. Honte- nisse 1 kreeg Grenswachters op bezoek en won met 3-2. Honte- nisse 2 verloor met 1-2 van Grenswachters 2. Hontenisse 3 won zaterdag met 5-1 van De Bevelanden 2 en Hontenisse 2 zegevierde met 2-0 over De Be velanden 1. WïEI RENNEN De talent volle jeugdlicentiehouder van Theo Middelkamp Ronald Harte uit Middelburg heeft zaterdag met succes deelgenomen aan jeugdwielerwedstrijden in Hoogeveen. Ronald Harte be haalde in de wedstrijd voor 13- jarigen een fraaie tweede plaats. CARACAS (RTR) - Span je, dat al is aangewezen voor de organisatie van het eind- toernooi om het wereldkampioenschap- voetbal in 1982, heeft zich gisteren via Jose Antonio Salba Luengo kandidaat ge steld eventueel het WK van 1978 van Argentinië over te nemen. Luengo, voorzitter van het or ganisatiecomité voor 1982 heeft in Caracas verklaard dat Spanje bereid en in staat is de organisa tie van Argentinië over te ne men. Hij bevindt, zich i n Caracas met Zaragoza, waar hij voorzit ter van is, waar de Spaanse ploeg een toernooi speelt. „Mijn wens is dat Argentinië de orga nisatie kan behouden, maar als dat niet het geval zal blijken te zijn, zal Spanje geen enkele moeilijkheid hebben zijn WK- plannen vier jaar eerder tot uit voer te brengen. Dat zou welis waar betekenen dat een achtja- renplan in drie jaar moet wor den uitgevoerd, maar wij bezit ten daarvoor de capaciteit, ook financieel", aldus Lu.enga. BREDA - Nac heeft grote be langstelling voor de Joegoslavi sche spitsspeler Radovic. De Joegoslaaf speelt op het ogen blik voor BOK. Het bestuur van de Bredase eredivisievereniging hoopt eind deze week definitief met Radovic (geen familie van de ex'PSV'er) in contact te ko men om dan te vernemen wat de voorwaarden zijn om hem even tueel in te lijven. KO BLOK uit Kruiningen was gisteren de beste Nederlander in de profkoers in het Belgische Lokeren. De Zeeuw eindigde als zeventiende op een achterstand van 1 minuut op winnaar Ronny Debis§chop. Daan Holst finishte als dertigste. (Van onze sportmedewerker) KLOETINGE - Het C-elftal van de Tilburgse eerste divisie club Willem II dat woensdaga vond te gast was bij de zaterdag derdeklasser Kloetinge heeft een 4-0 nederlaag moeten incas seren. Zelfs de grootste optimist had deze uitslag met durven voorspellen. De zege van Kloe tinge was weliswaar sterk ge flatteerd. omdat scheidsrechter Polfliet drie buitenspeldoelpun- ten goedkeurde inaar dit neemt met weg dat de gastheren ver bluftend goed vooi de dag kwa men en geen enkele angst toon den voor hun tegenstander. Kees de Mol, de centrale spits van Kloetinge was iri de voorts te lijn doorlopend gevaarlijk, sa men met de eveneens impone rende Kees Meulenberg In het centrum van de defensie blon ken Katsman en Van Keulen uit bij de thuisclub terwijl op het middenveld Schouw en Leo Slabbekoorn uitstekend op dreet waren. In het elftal van Willem II vielen de twee spelers Beljon en Broeken die deel uit maken van de selectie voor het Nederlandse jeugdelttal nauwe lijks op. In hoofdzaak schortte het bij de bezoekers aan produc tiviteit, want scoringskansen zijn er heus genoeg geweest voor de Tilburgers Trainei Looy was hierovei dan ook niet te spreken na afloop al kon hij als excuus aanvoeren dat dit pas de tweede oefenwedstrijd van zijn C-elttal was dat bovendien drie reserves had waarondei de UEFA- jeugdspelei Hoofs die gebles seerd was. Reeds in hei eerste kwartiei misten Van Krieken en Oostdam reeie scoringskansen om Willem II de leiding te geven, hoewel ook Kloetinge toen reeds aanvallend aan bod was geko men Meulenbeig scfiuoi uii -en dezei acties op de lal. De Detere kansen bleven echter komen vooi Willem II maai zowel Ga geldonk als De Schutter ver zuimden te profiteren. Dit deed zeven minuten voor rust wel Kees de Mol aan de andere kant. De spits van Kloetinge mocht rustig doorgaan in buitenspel- positie en liet doelman Thijssen daarna geen kans. 1-0. Identiek was het. t weede doelpunt van De Mol tien minuten na de hervat ting. Ook nu floot de arbiter niet voor buitenspel (2-0). Zelfs een strafschop wegens hands van Katsman kon Zwaan niet ver zilveren vooi de Tilburgers, terwijl kort daarop De Schutter zijn naam bepaald opnieuw geen eei aandeed en tot twee keei toe taalde. Toen Kees de Mol in de 70ste minuut zijn hat trick scoorde (3-0) gaf Willem II zich definitief gewonnen. Ver meulen bepaalde viei minuten vooi tijd de eindstand nqg op I

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13