sroem isselen HANEGEM TRAINT HET (l-TEAM TITEL VOOR PONSTEEN EN TEN TUE Vier man op kop in KSH-toernooi Terneazen tegen Willem II in Sas van Gent PROGRAMMA Y.Y. AXEL Volkskoers in Iloek met sterke renners HALVE MARATHON GOES irdprijs Eiiwe: over twee eeuwen wereldtitel bij een dame Voorstellen tot reorganisatie binnen de NHS Dinamo Kiev wil toch om supercup spelen LOTTO sport yerseke OTO PIJPLASSERS n PIJPFITTERS UITSLAGEN Hengelen om Zeeuwse titel Achterstand Schür groeit VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1975 t '11J95-- '■322 RAGEBEDRIJF H. GLERl'M erstraat 104 - Lage Zwaluw» TeL 01684 - 430 sch-Vlaanderen VOERMAN kt 15 - Hulst -2104 de potjes mosselen voor smul- itie voor het hele gezin, en beter dan alle andere! :erd helemaal zandvrij en zuiver econserveerd in zuivere natuur- iminen A+C, dus reuze gezond zo uit de pot, bij de borrel, op 10 gram netto nieuwste produkten i cocktailsaus, kerrysaus >se van de eerste orde! ir bij kruidenier en vishandelaar. Zeeland's Roem mosselen worden al meer dan 70 jaar bereid door de firma DE LEEUW GELUK 01131-2220, BjGJG. 01131-1793' GD st en later n ur 09-3231641785. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Willem van Hanegem heeft gisteravond ge volg gegeven aan de eis van trainer Antoni Brzezanezyk, dat hii zich op de training zou mel- drt van hot C-team. De Poolse oefenmeester van de Rotter dammers had woensdagavond na de wedstrijd tegen Derby County deze maatregel geno men, nadat Van Hanegem in de rust van de wedstrijd openlijk had geweigerd in te vallen. Van Hanegems' rebellie vloeide voort uit het feit dat hij zich niet kon verenigen met de opstelling van het elftal, waarin hij - Van Hanegem - niet in de basisop stelling was opgenomen. De middenvelder houdt nog steeds vol dat hij pas vijf kwartier voor de wedstrijd werd ingelicht over de opstelling. Manager Guus Brox zou Van Hanegem vandaag ter verantwoording roepen voor diens weigering zijn plaats in het elftal in te nemen. Verwacht wordt dat de leiding hem een UTRECHT (ANP) - Na tien jaar heeft Ben ten Tije zijn doel bereikt: een nationale kampioenstrui. De 28-jarige Hagenaar werd gisteravond in het Utrechtse stadion Galgenw aard uitgeroepen tot de snelste sprinter, een titel, die hij jarenlang aan zijn neus zag voorbijgaan, maar die hij nu vol zelfvertrouwen binnenhaalde. Ten Tije moest het in de eind strijd opnemen tegen de terug gekeerde Peter van Doorn, die hij in 2 ritten versloeg. Zeker in de eerste finalerit imponeerde I hij. In de laatste bocht pro- beerde hij onderdoor te gaan, maar Van Doorn sloot het gat op het nippertje af. Voor Ten Tije maakte het niets uit. Dan maar bovenlangs in de laatste meters, moet hij hebben gedacht. En op stijlvolle wijze drukte hij de man uit Berlicum Inderdaad naar het tweede plan. In de tweede rit liet Ten Tije er nog minder twijfels over bestaan. Van kop af zegevierde hij. Er was een last van hem afge vallen „Hier heb ik altijd naar gestreefd. Telkens lukte het niet en moest ik met de tweede en I derde plaatsen genoegen nemen. Dit jaar echter had ik meer zelf vertrouwen. Het feit, dat baan- coach Frans Mahn mij in zijn se lectie opnam heeft mij gestimu- I leerd. Ik moet iemand hebben, die mij aanzet", aldus de nieuwe kampioen, die voor Van Doorn geen angst heeft gehad. „Nee, tijdens de trainingen, die na tuurlijk wel wat anders zijn, pakte ik hem ook enkele keren met groot gemak. Ik wist, dat ik het nu kon halen. Ik heb ook meer moraal gekregen", zei Ten Tije, die in de halve finale met Peter van Wijk had gespeeld. Peter van Doorn, de man die terugkwam, was niet teleurges teld. „Ach, ik ben dit jaar maar weer begonnen omdat ik niet op vakantie kon en dat scheelde dan weer drie weken. In 1973 ben ik gestopt, nadat ik een blindedaimoperatie moest on dergaan. Ik zag het toen niet meer zo zitten, die topsport. Mijn vrouw heeft mij eigenlijk rd op ae dit jaar weer aani fiets te gaan", aldus'de man! die in het begin van de jaren zeven tig wel enkele titels op de baan veroverde. Bij de achtervolgers moest tenslotte ook André Gevers bui gen voor de onstuitbare Herman Ponsteen, die als een trein over de betonnen baan raasde. Pon steen realiseerde de snelste tijd (4.59.8) en dat terwijl de wind net was opgestoken. Goud dus voor Ponsteen, yilver voor Ge vers en brons voor Arie Hassink, die Geert Schipper, de verras sing van de achtervolgers, met minimaal verschil terugwees. Ponsteen nam tegen Gevers on middellijk een voorsprong, die op het einde zo groot was, dat er van spanning nauwelijks meer sprake was. Voor de finish dan ook hield hij al in om met gehe ven armen zijn tweede achter- volgingstitel in successie te grij pen. Sprint, amateurs: halve fina les: Ben ten Tije (Den Haag) ver slaat Peter van Wijk (Rotter dam) in twee ritten (12,0 secon den en 12,3 seconden over de laatste 200 meter). Peter van Doorn (Berlicum) verslaat Lau Veldt (Ouderkerk aan de IJssel) in twee ritten (13,1 en 13,2). Finale: Ten Tije verslaat Van Doorn in twee ritten (12,0 en 12,6). Achtervolging, amateurs: (4000 meter) Halve finales: Herman Ponsteen (Nijverdal) verslaat Gerard Schipper (Ter Apel) 5.02,2 tegen 5.13,0. André Gevers (Schijnael) verslaat Arie Hassink (Neede) 5.04,5 tegen 5.08,0. Om de derde plaats: Hassink verslaat Schipper 5.14,45 tegen 5.14,50. Finale: Ponsteen verslaat Ge vers 4.59,6 tegen 5.03,8. VELP (ANP) - Prof. dr. Max Euwf, de voorzitter van de we reldschaakbond (FIDE) heeft te >elp het zesde toernooi om het ®pen kampioenschap van Ne derland geopend. In totaal telt het zg. Reinbouw-toernooi 450 deelnemers, een record. Vorig iaar waren 366 schakers en aaksters van de partij. In zijn openingswoord ging prof. Euwe ui op de rol van de vrouw in de schaaksport. Via een speciaal "'^uudig systeem heeft de '•-president uitgerekend do', gerekend naar het aantal v"u»«n op de wereld- schaakpopulatie, over twee honderd jaar de wcreldkatnpi- w dame is. In Nederland reu reeds binnen vijftig jaar een «ouu de nationale titel kunnen veroveren. de openingsdag vielen weinig verrassende uitslagen te o eren. Rob Hartoch had maar f Zetten nodig om Bruggeman 'e verslaan, terwijl Paul van der Jfrren' dje dlt toernooi be- 1 L,,ouwt als voorbereiding»op wereldkampioenschap sne' Dobbelaar wist mat ecr,Zuttei?' Gel* Digterink won w» V?' telt in het duel met de Westdurtser Weisz, wat ruim Voldoende was voor de zege. Ti- I Sn,"0" Fred van der Vliet win <e met een overtuigende nstpartp 'egen Röll. van a» an8rijkste uitslagen I Sn, derste ronde zijn verder: I ChaUePv HamerS remise' Du Tani Kuypers 1-0, Van Dop Ualrem.se, Verholt - Faase 1-0, I - Boersma '0-1, Van hero r Diek° 1~°' Schulen- -1- Dieks 0-1 OLYMPISCHE SPELEN - De provinciale regering van Quebec neeft besloten een bedrag van 3,5 miljoen dollar (ongeveer 8,75 miljoen gulden) beschikbaar te stellen ten bate van het culturele programma rond de Olympische Spelen van 1976 in Montreal. Aan deze culturele activiteiten zullen talrijke artiesten en thea tergroepen deelnemen. Ook zul len vele tentoonstellingen wor den ingericht. Van 1 juli tot 31 juli 1976 zullen de parken en pleinen in de steden van de Olympische driehoek - Mon treal, Ottawa en Kingston tal rijke culturele manifestaties „herbergen". (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE - In het viswa- :er van de hengelvereniging De Platzak in Westdorpe wordt za- ;erdag 2 augustus gehengeld om p van Zi net kampioenschap van Zeeland zoetwatervissen. De Westdorpse hengelsportvereniging zorgt voor de organisatie. Op het programma staan twee wedstrijden, 's Morgens van ne- j gen uur tot halfelf wordt in de i Canisvlietkreek gevist om de Zeeuwse titel, 's Middags vanaf KANO - Arend Bloem en Lo Ja- twaalf uur tot halttwee wordt *>bs hebben zich donderdag, op een wedstrijd gehouden aan de de eerste dag van de wereld- Molenkreek door de verenigin- kampioenschappen kano te Be- j gen van Westdorpe, Axel en lgrado, in de k-2 (1000 m) via de herkansingen geplaatst voor de halve finales. Het Nederlandse duo eindigde in de tweede serie van de herkansingen als derde achter Finland (3.43.19) en Ier land (3.44.09) in 3.48.08. Koewacht. Na afloop worden de prijzen uitgereikt in café Het Oud Raedhuys. HOCKEY - De Pakistaanse i hockeyfederatie wil in februari I van het volgend jaar een negen- Nel Broekstra drong eveneens I landentoernooi organiseren in door tot de halve eindstrijden. het kader van de voorbereiding Zij werd in de eerste herkansing op de Olympische Spelen in van de k-1 dames (500 meter) Montreal. De federatie heeft derde achter de Tsjechische j zich nog niet uitgelaten over de Najna en de Franchise Bonetat. Met Ans Stormink kwalifi ceerde Nel Broekstra zich voor de halve finales k-2 (500 meter), ook al via een derde plaats in de herkansing. namen van de landen, die zullen worden geïnviteerd. Voorts is Pakistan zich aan het beraden I over een toernee van 15 dagen i door de Sovjet-Unie in april van I het volgend jaar. boete zal opleggen. Manager Brox wilde, of kon nog niet me dedelen, of De Kromme zater dag met Feyenoord afreist naar Bordeaux. De twee Zuid- Alrikanen zullen in elk geval de reis niet meemaken, omdat zij toestemming hebben gekregen in hun vaderland nog enkele za ken te regelen. Wim can Haneqem HOOGEZAND (ANP) - Na minder dan vier leiders. Daarbij vier ronden telt het internatio- is nog niet Harm Wiersma, hoe- Iiale KSH-damtoernooi in wel de Nederlandse kampioen Hoogezand/Sappemeer niet zich herstelde van zijn neder- DEN HAAG (ANP) - De reor ganisatiecommissie van de Ne- derlandsche Hippische Sport bond, bestaande uit de heren J. Rijks, voorzitter; P.B. vs Binsbergen; ir. G.F.S. Dinge en H.N. de Jager, secretaris, heeft voorgesteld te komen tot de vorming van drie of vier afde lingen binnen de NHS in plaats van het huidige aantal van elf. De eerste drie afdelingen zou den'volgens dit advies moeten zijn: a) de afdeling, waarin de basis organisaties zijn ondergebracht. b) de afdeling gespecialiseerde sport. c) De afdeling recreatiesport. De vierde afdeling zou die van de instructie kunnen zijn. Daar de opleidingen voor een deel ook onder het ministerie van Land bouw en Visserij ressorteren is op dit punt echter eerst nadere studie noodzakelijk. Alle afde lingen zouden een vertegen woordiger in het dagelijks be stuur van de NHS moeten krij gen. De reorganisatiecommissie, in januari van dit jaar ontstaan na een aantal adviezen van dr. W. van Zijll, algemeen secreta ris van de Nederlandse Sport Federatie, beveelt voorts de in stelling van een professioneel bemand bondsbureau aan. Men verwacht dat het nog wel enige tijd zal duren voordat de voor stellen van de reorganisatie- commissie zullen zijn aanvaard. MOSKOU (SID) - Dinamo Kiev, de winnaar van de Euro pese beker voor bekerwinnaars, heeft bekendgemaakt toch inte resse te hebben in de wedstrij den om de zogenaamde „super cup" met Bayern Miinchen. De Oekraïners hadden eerder de UEFA laten weten niet om deze beker te willen spelen met de Duitse winnaar van de Euro pese beker voor landskampioe nen. Eind deze week zal Kiev een definitiefve beslissing ne men. Als data voor de eventuele ontmoetingen staan 9 september (München) en 7 oktober (Kiev) op de kalender. Ben ten Tije (links) verslaat Peter van Doorn in ae eerste finale-rit met panddikte. sport In 't Kort SKEET - De Nederlandse schutter Eric Swinkels neemt bij de wedstrijden om het Euro pees kampioenschap kleiduiven schieten (skeet) te Wenen in het voorlopig klassement de ge deelde vijfde plaats in. Na 100 van de 200 duiven heeft Swin- kels 99 punten, één onder het maximum. De leiding hebben de i Pool Gawlikowski, de Griek Pappas, de Deen Rasmussen en j de Oostduitser Reschke met 100 punten. De tweede Nederlander, tl Wim Kuipers, gaat met zijn to- j taal van 94 (hij is 35e) ook over j naar de finale. VOETBAL - De eerste- divisieclub FC. Vlaardingen heeft gisteravond op eigen ter rein in een oefenwedstrijd een verrassende zege behaald op FC. Utrecht. De Vlaardingers ver sloegen de eredivisieformatie met 2-0 (rust 1-0) door doelpun ten van de van FC. Den Haag overgenomen Berckenkamp (20e minuut) en Stans (60e mi nuut). Er waren 2500 toeschou wers. PETER GÖDDE eindigde op de derde plaats in een amateur- koers in Ledegem. Hij finishte in de kopgroep van zeven man ach ter winnaar Yvan Vandersteen en de Nederlander Tonny Grui- ters. AD TAK klasseerde zich als achtste in een internationale amateurwedstrijd over 165 ki lometer in Reningelst, die ge wonnen werd door de Belg Etien de Beule, die in de spurt Matje Dohmen (tweede) juist voor bleef. De klassering van de over ige Nederlanders (alleen gese lecteerden van wegcoach Joop Middelink): 16. Fons van Kat wijk, 17. Hans Langerijs. JAN VAN KATWIJK bezette de zeventiende plaats in een profkoers in Deerlijk, waar Marc Demeyer met voorsprong zegevierde. Daan Holst werd 26ste. f DE UITSLAG VAN LOTTO NO. 30 Aantal deelnemers: 652.559. Bruto inleg: f 2.685.615,-. Prij- zenbedrag: f 1.275.667,-. Ie prijs: 1 winnaar, die bruto f 446.483,- ontvangt; 2e prijs: 3 winnaars, die elk bruto f 42.522,- ontvangen; 3e prijs; 286 winnaars, die elk per kolom f 669,- ontvangen; 4e prijs: 8.279 winnaars, die elk per ko lom f 30,- ontvangen: 5e prijs: 9.199 winnaars, die elk per ko lom f 27,- ontvangen. TOTO NO. 30. Aantal deelnemers: 23.688. Bruto inleg: f 73.652,-. Prijzen- bedrag: f 34.985,-. Ie prijs: 17 winnaars, die elk per kolom f 823,- ontvangen; 2e" prijs: 278 winnaars, die elk per kolom f 31,- ontvangen; 3e prijs: 1.398 winnaars, die elk per kolom f 8,- ontvangen. laag tegen Waldring. Wiersma won zijn inhaalpartij tegen Hans Jansen en speelde remise tegen De Ruiter. Jansens spelopzet was tac tisch gezien niet van de hoogste kwaliteit en in het middenspel stond de jeugdige Emmense dammer bepaald ongunstig. Jansen trachtte dooreen stukof fer de posities in evenwicht te brengen, maar hij had de gevol gen niet juist berekend. In de vierde ronde stuitte Wiersma op een fel aanvallende De Ruiter en wat de Neder landse kampioen ook probeerde er viel voor hem niets te berei ken. Een logische remise was het resultaat. Rob Clerc profiteerde van deze puntendeling. Op regelma tige wijze versloeg hij de Cana dese kampioen Gagnon en kwam mede aan de leiding met zes punten. Ook Nimbi kwam op zes punten door zijn zege op de Fransman Mostovoy, die er dit maal bitter weinig van terecht brengt. In de overgang naar het eindspel faalde de Franse kam pioen. Germain is de derde kop loper, na een moeizame remise tegen Jansen. De Ruiter comple teert de „grote vier" aan de top. UITSLAGEN: Eregroep, inhaalpartijen eer ste ronde: Schotanus (Ned.) Waldring (Sur.) 1-1; Wiersma (Ned.) - Jansen (Ned.) 2-0. Vierde ronde: Verpoest (Bel.) - Waldring (Sur.) 1-1; Gichet (Hai.) - Schotanus (Ned.) 1-1; Jansen (Ned.) - Germain (Ned.) 1-1; De Ruiter (Ned.) - Wiersma (Ned.) 1-1; Nimbi (Zai.) - Mos tovoy (Fra.) 2-0; Clerc (Ned.) - Gagnon (Can.) 2-0. Stand na vier ronden: 1Clerc, De Ruiter, Germain en Nimbi, 6 punten; 5. Wiersma en Jansen, 5; iSchotanus en Waldring, 4; 9. Verpoest, 3; 10. Gichet, 2; 11. Mostovoy, 1; 12. Gagnon 0. Hoofdgroep, vierde ronde: Van Vloten (Ned.) - Sangare (Ivo.) 1-1; Spanjer (Ned.) - Van Westerloo (Ned.) 1—1; Visser (Ned.) - Robillard (Can.) 1-1; Badiali (Ita.) - Overman (Sur.) 0-2; B.arbara Graas (Ned.) - Comtois (Can.) 2-0; Picard (Bel.) Mensonide$..(Ned.) 0--2. Stand aan kop: 1. Overman, 7 punten; 2. Mensonides en Van Vloten, 6; 4. Badiali, 5. LUDWIGSHAFEN (SID) - De Westduitser Willi Singer heeft gisteren de tiende en voor laatste etappe gewonnen van de Ronde van Rijnland/Palts. Hij legde de 141 kilometer van Kim naar Ludwigshafen af in 3 uur 26 minuten en 34 seconden. Jan Lenferink werd tweede in de zelfde tijd. De leiding in het algemeen klassement blijft in handen van de Noor Thorieif Andrescn. Frits Schür is derde. Zijn ach terstand op Andresen liep giste ren nog enigszins op een be draagt nu vier minuten en zes seconden. Uitslag tiende etappe: 1Singer (W.-Dl.) 3.26.04 (met j .bon); 2. Lenferink (Ned. 3.26.14 j (met bon.); 3. Stobal, (W.-Dl.) 3.26.24 (met bon.); 4. Andressen (Noo.) 3.26.34; 5. Thalmann (Zwi) z.t.; 6. Paltian (W.-Dl.) j z.t.; 9. Snoeyink (Ned.) 3.27.25; j 21. Schür (Ned.) z.t.; 26. Rijks i (Ned.) 3.27.25. Algemeen klassement: 1. Andresen (Noo.) 36 uur 48 minu- I ten 49 seconden; 2. Wilmann (Noo.) op 1.46; 3. Schür (Ned.) op 4.06; 4. Thaler (W.-Dl.) op 4.57; 5. Loder (Zwi.) op 5.07; 6. j Hansen (Den.) op 5.43: 15. Sno- I evink op 12.50; 25. Rijks op 26.25; 41. Lenferink op 1.11.45. (Van onze sportredactie) AXEL - Axel, uitkomend in de derde klasse D van het Zeeuwse KNVB- amateurvoetbal, bereidt zich se rieus voor op de komende com petitie. Zaterdag 2 augustus speelt Axel thuis om 14.30 uur zijn eerste oefenduel tegen Hoek I. Zondag 3 augustus is er een trainingsdag vastgesteld door oefenmeester Rudi Steel, waar bij het de bedoeling is, dat de onderlinge vriendschapsbanden verstevigd worden. Woensdag 6 augustus zijn de volgende wedstrijden vastges teld: Axel I - Zaamslag I en Axel 2 - Zaamslag 2. Deze duels be ginnen om 18.45 uur. Het ver dere oefenprogramma ziet er als volgt uit: woensdag 13 augus tus: RIA I - Axel om 18.45 uur; zaterdag 16 augustus: AZVV I - Axel I om 14.30 uur; zondag 17 augustus: Koewacht I - Axel I en Hulsterloo I - Axel 2. Beide wed strijden beginnen om 14.30 uur. Vrijdag 22 augustus: Clinge I - Axel I en Clinge 2 - Axel 2 om 18.45 uur. Zaterdag 23 augus tus: Axel 2 - Terneuzense Boys 2; zondag 24 augustus: Axel I - Biervliet 1 en Axel 2 - HVV'24 2; zondag 31 augustus: Terneuzen I - Axel I. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - Terneuzen, uitkomend in de tweede klasse B van het KNVB-amateurvoetbal, speelt zaterdagmiddag 2 augus tus om drie uur op het Corn Boys-terrein in Sas van Gent een vriendschappelijke wed strijd tegen eerste divisicclub Willem II. Terneuzen had geen loestmming gekregen zaterdag gebruik te mogen maken van het hoofdveld op het Zuidersport park, maar dank zij de mede werking van de Sasse ploeg kan nu op sportpark „De Valcko" in Sas van Gent worden gespeeld. Terneuzen heeft deze vriend schappelijke wedstrijd tegen Willem II nog steeds tegoed van de Tilburgers. Willem II nam aan het begin van het vorig sei zoen Rinus Polderman over van Terneuzen en behalve dat daar voor de gebruikelijke driedui zend gulden als transferbedrag werd betaald, deed Willem II de toezegging nog een wedstrijd tegen Terneuzen te komen spe len. Die belofte wordt dan nu in gelost, nu Willem II als laatste voorbereiding op de competitie die op 17 augustus weer begint voor de eerste divisie, een klein trainingskamp houdt. Donder dag werd tegen Meeuwen ge speeld. Als voorwedstrijd wordt in Sas van Gent om een uur een wedstrijd gespeeld tussen Corn Boys en een Terneuzense selec tie. Willem II is met de complete selectie in Zeeland, Die selectie bestaat uit: Henny Lelieveld, Bas van Noordwijk, Jan Stabel, Ron Neefs, Johan Huybregts, Johan Ha vermans, Henk van Rooy, Kees van der Berg, Rinus Polderman, Bart Strovers, Cor Stolzenbach, Donald van Riel, Henk van Leushuis, Arie Dans- ma, Charles de Schutter, Johan Sulkens en Bert Wielaert. (Van onze sportmedewerker) GOES - Morgenmiddag houdt A.V. '65 uit Goes voor de derde keer een halve marathon (19 ki lometer en 280 meter) door de Goese binnenstad. Hieraan zul len circa 100 atleten waaronder diverse toppers deelnemen. We noemen o.a. Cor Vriend, Jan Pul les en Henk Daams van PSV Eindhoven, Johan Kijne van Metro Vlaardingen, Nico Adri- geiii van Olympia '70 uit Naald wijk, Ron Janse van Thor Roos endaal, terwijl ook de Zeeuwsch-Vlaamse atleten Piet Vonck, Wies van Houtc en Guus Bours in deze lange afstands loop zeker tot de favorieten kunnen worden gerekend. Zeeland is trouwens toch goed vertegenwoordigd, want ook Marien van Prooyen, Kees Mar- kusse, Lou Dingemanse, Jan van Laarhoven, Willy Verbiest, Ed Steijns, Tonny Strijdonck en Koos Óggel zijn sterke lopers. De halve marathon in Goes krijgt ook nu weer een interna tionaal karakter door deelname van enkele Engelse, Duitse en Belgische atleten. De lopers gaan op het 1900 meter lange parkoers tien ronden afleggen. De start is geneutraliseerd vanaf de Hema tot op de Markt. Het parkoers loopt dan verder over de Lombardstraat, St.- Jacobstraat, Oostwal, Gasthuis straat, Korte Vorststraat, Witte Paardenstraat, Lange Vorst straat, Gasthuisstraat, Oostwal, Ganzepoortstraat en Lange Kerkstraat terug naar de Markt, waar ook de finish ligt. De wed strijd begint om vier uur en wordt gesponsord door de Goese Middenstandscentrale, die fraaie prijzen beschikbaar heeft gesteld. De eerste prijs is b. v. een fototoestel ter waarde van f 350. Iedereen, dus ook zij die buiten de-prijzen vallen, ont vangt een prent van het Goese stadhuis. Voor de eerste vijf aankomende worden de reiskos ten tot een maximum bedrag van f 30 vergoed. (Van onze wielermedewerker) HOEK - Het volkskoersco- mité Hoek houdt morgen zijn traditionele volkskoers, die ook dit jaar weer meetelt voor het volkskoersklassemcnt. Een volkskoersklassement dat dit jaar gesponsord wordt door Verzekeringen Bun uit St.- Jansteen, Gas en Olie Fa. Wal- hout uit Heikant, café Fabie uit Kapellebrug, kleding Steba uit Sluis en Hulst en garage Josias- sen uit Hulst. Voor de wedstrijd in Hoek hebben buiten alle be kende Zeeuwsch-Vlaamse volkskoersers heel wat Belgi sche deelnemers ingeschreven., zodat het aan de nodige strijd zeker niet zal ontbreken. Een programma voor trim mers dat in eerste instantie ook aan het programma was toege voegd, heeft men moeten annu leren. De vele renners kunnen rekenen op een goed gevulde C premiepot. Om 15.30 uur valt voor de volkskoersers het start schot. Het klassement in de ca tegorie boven de 35 jaar - deze rijden samen met de renners in de categorie tot en met 35 jaar - wordt aangevoerd door C. de Clerck uit het Belgische Jabbe- ke, gevolgd door Piet Everaert uit Hulst. In de categorie tot en met 35 jaar staat de Belg De Beks uit Antwerpen aan de lei ding, gevolgd door zijn landge noten De Vos uit Antwerpen en Scholier uit Knokke, De meeste belangstelling gaat uiteraard uit naar de plaatselijke favoriet Ad- rie 't Gilde, die graag in zijn ei gen woonplaats wil schitteren. Ook Piet Pladet (Hoek) moet hier beslist tot de kanshebbers gerekend worden. De Belgische deelnemers, die steeds in grote ren getale aan de Zeeuwsch- Flaamse volkskoersen deelne men, zullen zich echter niet zo maar gewonnen geven. Van een h echte Zeeuwsch-Vlaamse volkskoers is momenteel dan ook geen sprake meer, en dat was enkele jaren geleden toch de opzet. De Zeeuwsch-Vlaamse volkskoersers die in Hoek star ten zijn Piet Everaert uit Hulst, Adrie 't Gilde uit Hoek, Ad de Feyter uit Axel, Jan de Schipper uit Oostburg, Piet Pladet uit Hoek en Ben Zaan uit Hulst. Daarentegenover staan zo'n dertig Belgen waarvan de gebr. Van Rijckegem uit Meulebeeke, O. de Block uit Temse, J. Grijs- peerd uit Ruddervoorde, R. Moens uit Zele en J Pascal uit Knokke de voornaamsten zijn. De start is in de Irisstraat in Hoek. Tot een. half uur voor de wedstrijd kan men zich in café „De Instuif" in Hoek laten in schrijven, waar na afloop ook dc prijsuitreiking is.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13