kotalla blijft gevangen HELSINKI REAGEERT AMPER OP KOMST GROTEN DER AARDE ABN grootste bankreus met Mees en Onweerswolken boven vredesconferentie Staat van beleg in Eritrea ONTVOERDE EMILIE TERUG Geen vervoerloze dagen, zegt KNVTO iiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiili f- KHmüeu UITSPRAAK KORT GEDING Geruchten Verraad Green Spot zonder prik Vandaag nieuwe regering in Portugal Goedkope- vlagschepen verbaan eerder M VOLVO BORN TREKT WEER PERSONEEL AAN Green Spot z Het weer in Europa binnenland buitenland LINGERIE Acties Surinaamse politie Baader-Meinhof Dr. Theuns als expert afgewezen ir EREN IN 170-2161 150-3529 WOENSDAG 30 J Lil 1975 Pagina 9 mas, you'll love them OOSTBURG (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De Duitse oor logsmisdadiger Kotaila moet in ,de Koepel" van Breda zijn ge- gevangenisstraf tot het eind van lijn leven ondergaan. Het von nis .levenslang" dat in 1951 over hem werd uitgesproken, moet wegens de ernst van zijn mis daden en de gevolgen daarvan voor duizenden Nederlandse oorlogsslachtoffers, in letterlij ke zin ten uitvoer worden ge bracht. Dit heeft de Haagse recht bankpresident mr. J. H. Blaauw gistermorgen gezegd in zijn uit spraak over het kort geding, dat de raadslieden van Kotaila tegen minsiter Van Agt (justi tie) hadden aangespannen om daarmee te trachten onderbre king van Kotalla's gevangenis straf te bewerkstelligen. Naar het oordeel van mr. Blaauw hoeft de verslechteren de lichamelijke en geestelijke toestand van Kotaila (67) geen bezwaar te vormen voor blij vende uitvoering van de levens lange gevangenisstraf. Het gaat namelijk om een verslechtering, die ieder ouder wordend mens kan overkomen. Bovendien moet in aanmerking worden geno men dat de verzorging in de gevangenis uitstekend is. Volgens de president had de landsadvocaat mr- Drooglever Fortujn gelijk toen hij tijdens het geding aanvoerde, dat niet het vasthouden van Kotaila een onrechtmatige daad van de overheid zou zijn (zoals Kotal la's advocaat, mr. Nouwen. naar voren had gebracht) maar dat juist vrijlating een onrechtma tige daad zou betekenen: on rechtmatig tegenover duizenden oorlogsslachtoffers en oud-ver zetstrijders. Met de levenslange gevan genisstraf van Kotaila wordt namelijk het leed, dat deze mensen vaak nog dagelijks als gevolg van hert oorlogsgeweld ondervinden, in belangrijke ma te verlicht. Invrijheidstelling van Kotaila zoru een aanzienlijke vererge ring van dat leed betekenen. Van discriminatie op grond van zijn Duitse nationaliteit is bij die tenuitvoerlegging van de straf van Kotaila, volgens mr. Blaauw, geen sprake. De „drie van Breda" zitten uitsluitend nog vast vanwege de ernst van hun misdaden en niet vanwege het feit dat zij Duitsers zijn. zo vindt de president. Het hoofdbestuur van het Centraal Orgaan Voormalig Verzet (COVVS) heeft in een verklaring zijn voldoening uit gesproken over de door de pre sident van de rechtbank afge wezen eis tot onderbreking van de gevangenisstraf van Kotaila. (Van onze correspondent) HELSINKI Een zomers Helsinki heeft gisteren nau welijks gereageerd op de aankomst van Sovjet-partijleider Breznjev op het station van de Finse hoofdstad, terwijl de belangstelling voor de komst van de Amerikaanse pre sident Ford die per vliegtuig kwam, al evenmin veel enthousiasme bij de Finnen lossloeg. De 74-jarige Finse president Urho Kekkonen, van wie de Finnen trots be weren dat hij een van 's lands beste jagers is, om nog maar te zwijgen over de andere takken van sport, waarin de beiaarde Finse president uitmunt, verwelkomde tégen halfdrie de Russische partijleider, die per trein uit Moskou was gekomen. Hij is het hoofd van een honderd man sterke delegatie, die bovendien de beschikking heeft over nog eens 200 man administratief personeel, die zijn ondergebracht in de „Mikhail Kalinin", een Russisch passagiersschip, dat voor anker ligt in de haven van Helsinki, een steenworp afstand van de „Ilmatar", de Finse passagiersboot die tus sen Helsinki en de Duitse Oostzeekust op en neer vaart maar nu in deze dagen dienst doet als drijvend hotel voor enkele honderden journalisten. Anderhalf uur voordat Brezn jev per trein in Helsinki aan kwam, werd het spoorwegver keer naar de Finse hoofdstad stilgelegd. Politie- en veilig heidsagenten namen bezit van de perrons, het platform en de daken, van waaraf zij gewa pend alles en iedereen in de gaten hielden. Ze werden daar bij bijgestaan door een 20-tal veiligheidsagenten van liet Kremlin, die Leonid Breznjev op al zijn reizen vergezellen en die gestoken waren in keurige kostuums die, omdat ze uit puilden van al het schiettuig wat er onder verborgen zat, elk drie maten te klein leken, Geen sterveling, behalve de Finse gastheren en de pers, werd toegestaan perron 7 te be treden. waar president Kekko- nen de Russische leider tege moet ging, die van twee Finse meisjes een bos rode anjers aangeboden kreeg. Dezelfde bloemen sierden ook de ruiten van de uit 15 wagons bestaan de Russische trein. Toen het hoge gezelschap met Breznjev en Kekkonen voorop naar de VIP-room wandelde, viel het menigeen op, dat de Russische leidei er erg vaal en bleek uit zag, vooral naast de gebruinde kale schedel van Finlands pre sident. Een Bulgaarse journa list en een Oostduitse tv-coim- mentator met wie hij later over Brezjnevs gezondheidstoestand spraken, vertrouwde ons toe, dat Brezjnev de vorige week opnieuw een bestralingskuur aan de kaak heert ondergaan ln een kliniek nabij Moskou en dat in tegenstelling tot de ge ruststellende berichten uit het Kremlin, daterende van mei van dit jaar, de gezondheids toestand van Breznjev bepaald reden tot zorg geeft. De KGB- mannen die hun baas veilig van het station naar zijn resi dentie in Helsinki hebben ge bracht, zijn voorlopig van hun zorgen bevrijd. Met name de mlandia Hall, waar de Euro pese veiligheidsconferentie van daag begint, zijn zulke strenge veiligheidsmaatregelen getrof fen dat geen sterveling met kwade bedoelingen maar enige kans maakt Joop den Uyl, of PARAMARIBO (ANP) Sinds ruim een week voert de Surinaamse politie acties oir Kracht bij te zetten bij de wen sfcn en eisen die de politiebond gij de minister van Justitie en ^outie heeft ingediend. Naast salarisverbetering en andere voorzieningen eist de politie klaarheid over haar po sitie na de onafhankelijkheid an Suriname, meer speciaal ®ver de verhouding van de po ntic ten opzichte van de Suri naamse krijgsmacht wie anders ook, een haar te krenken. Den Uyls aankomst temidden van de andere Euro pese prominenten, was overi gens vrij onopvallend. De Ne derlandse premier en minister Van der Stoel, hebben hun va kantie in Griekenland moeten onderbreken, maar het was hun wel aan te zien dat de Griekse zon toch al resultaat had ge had. Het luchtruim boven de Fin se hoofdstad werd gisteren be waakt door een handvol straal jagers en een roodwitte heli kopter. De straaljagers hadden opdracht elk ongemeld vlieg tuig zonder pardon neer te schieten. Alleen enkele Finse politie officieren raakten -gisteren dui delijk van de kook. toen hor den journalisten volgens de laatstecijfers zijn er nu al in totaal 1-550 in Helsinki hier en daar door afrasteringen bra ken om Breznjev en andere prominenten van dichterbij on der het vuur van hun camera's te nemen. Bij alle opwinding had de Russische leider toch nog tijd voor een grapje. Bij het verlaten, van het perron in Helsinki wees hij Kekkonen op een advertentie van Volkswa gen en Dada (een Russisch au tomerk) vlak boven de ingang van de VIP-room- Het gebaar ontging de meesten, maar van de Finse president vernamen we later dat Brezjnev opmeik- LONDEN (DPA) De mi litaire regering in Ethiopië heeft de staat van beleg af gekondigd in de noordelijke provincie Eritrea. Dit gebeur de nadat gevechten waren uit gebroken met guerrillastrijders van de beweging voor afschei ding van Ethiopië, aldus wel ingelichte bronnen. Volgens de zegslieden heeft de regering de toegangswegen tot de hoofdstad van Eritrea, Asmara, afgesloten om te voor komen dat iemand de stad binnenkomt of verlaat. Hon derden fietsen die gewoonlijk gebruikt worden door arbei ders die aan de rand van de stad wonen zijn in beslag ge nomen. Vorige week hebben guerril lastrijders een aanval gedaan STUTTGART (DPA) De rechtbank in Stuttgart waar voor de vier leden van de „har de kern" van de Baader-Mein- hofgroep terechtstaan, heeft de Nederlandse psychiater dr. J. Theuns als deskundige afgewe zen. Dr. Theuns was met twee Westduitse collega's voorgedra gen om te onderzoeken of de vier verdachten in staat zijn te recht te staan. De verdachten zijn, zoals gemeld, Andreas Baader, Ulrike Meinhof, Gu- drun Ensslin en Jan-Carl Raspe. De rechtbank heeft de artsen genootschappen vijf experts la ten aanwijzen voor het onder zoek van de verdachten. De be klaagden hebben tot dusver ge weigerd zich te laten onderzoe ken door artsen van overheids organen of ziekenhuizen. op een konvooi militaire voer tuigen ongeveer 35 kilometer ten zuidoosten van Asmara. Het konvooi vervoerde voedsel voor in de provincie gelegerde troepen. Bij hierop volgende militaire acties van de Ethio pische strijdkrachten werden ongeveer veertig mensen ge dood en tweehonderd gewond. In de afgelopen dagen hebbe» infiltranten verscheidene aan slagen gepleegd op militaire stellingen in Asmara. te dat verschillende systemen toch naast elkaar kunnen be staan, zelfs in het zakenle ven De Finse president, die in september 75 jaar wordt, is in de hele entourage van het Hel- sinki-gebeuren' toch een hoofd stuk apart. Hij rende gisteren af en aan om alle staatshoof den en regeringsled-ders van de 36 deelnemende landen per soonlijk te verwelkomen, bracht nog een laatste bezoek aan de conferentie-ruimte, inspecteer de de veiligheidsmaatregelen, inclusief de gang via een de tector die met name alle jour nalisten onderzoekt op schiet tuig en ging tussendoor ook nog een half uurtje zwemmen en trimmen om fysiek op peil te blijven. Er hangen ook onweerswol ken boven de conferentie van Helsinki. Het verwijt dat het westen, onder aanvoering van de Amerikaanse president Ford, nu per handtekening verraad pleegt aan Oost-Europa wordt ook hier steeds sterker ge hoord. Niet zonder reden wordt dan ook verwacht, en schijnt trou wens ook al tussen de vier gro te westerse mogendheden Ame rika, Engeland, Fraokrijk en West-Duitsland te zijn afge sproken, dat zij in hun ope ningstoespraken die vanaf van daag in Helsinki worden afge stoken, de Sovjets nogmaals on der druk zullen zetten ten aan zien rjan de beloften inzake meer burgerlijke vrijheden voor de inwoners van Berlijn en van heel het Oostblok in ruil voor afbakening van de huidige grenzen in Europa. Zo als bekend zuilen deze grenzen voor goed gaan gelden en een einde maken aan alle aspiraties die er nog mochten bestaan ten aanzien van een vrij Estland. Letland en Litauen om nog maar te zwijgen over de Sov jet-hegemonie over de andere Oosteuropese satellieten die door de tekst van Helsinki als het ware wordt gelegaliseerd. (ADVERTENTIE) 9t Emilie van Zinnicq Berg man, die in Tanzania met een groepje studenten ont voerd is geweest, met haar Amerikaanse vriend David Riss, na aankomst in Neder land op Schiphol. (Zie ook pagina II) LISSABON (AP) De leider van de communistische partij in Portugal, Alvaro Cunhal, zal hoogstwaarschijnlijk geen post krijgen in de nieuwe regering van premier Vasco Con?alves, zo hebben regeringsfunctiona rissen gezegd. Er wordt wel rekening ge- luwden met de mogelijkheid dat een lid van de communis tische partij in de regering, waarvan de samenstelling van daag bekend zal worden, zal worden opgenomen. In de benoeming van een ka binet is enige vertraging geko men omdat momenteel wordt gewacht op de terugkeer van brigadier-generaal Ötelo' Sarat- va de Carvalho uit Cuba. De 38-jarige Carvalho maakt zoals bekend deel uit van het driemanschap dat het voor het zeggen krijgt in Portugal. De andere twee zijn premier Gongalves en president Costa Gomes. De militaire leiders van Por tugal hebben een beperkte cen suur ingevoerd. De maatregel geldt uitsluitend voor nieuws uit Angola. Het is de eerste keer dat tot een dergelijke maatregel wordt besloten sinds de strijdkrachten vorig jaar het dictoriale regime van Castano omverwierpen. DEN HAAG (ANP) Sche pen, die onder goedkope vlag varen, hebben vier maal zoveel kans onder te gaan als sche pen die onder de vlag van de landen van de OESO varen. In een rapport over het zeever voer in 1974 stipt de OESO (Or ganisatie voor Economische Sa. menwerking en Ontwikkeling) dit aan. De grote verliezen, die de vloten van de schepen on der goedkope vlag lijden, zijn volgens de OESO toe te schrij ven aan het niveau van hun exploitaties en onderhoud. SCHIPHOL (ANP) Ver welkomd door haar ouders, broers en zusters is gistermid dag de 25-jarige Nederlandse studente Emilie van Zinnicq Bergmann uit Vught van een verblijf in Afrika op Schiphol teruggekeerd. Op 19 mei werd zoals ge meld de Nederlandse stu dente, samen met drie Ameri kaanse studiegenoten, door een aantal guerrillastrijders ont voerd tijdens werkzaamheden in een natuuronderzoekcentrum in Tanzania, Op 28 junij weird zij. na een verblijf van 45 dagen, op een h-aar onbekende plaats, samen met de Amerikaanse studente Carrie Jane Hunter (22) vrij gelaten. Al eerder was de Ame rikaanse studente Barbara Smuts vrijgelaten. Het wach ten wa® toen nog op de vrij lating van de enige mannelijke gijzelaar, de Amerikaanse stu dent Kenneth Stephen Smith, die afgelopen vrijdag door de guerrilla's in vrijheid werd ge steld. Op Schiphol wilde een zeer zwijgzame Emilie slechts mee delen, dat zij „goed behandeld'" was en dat zij verder niet op de hoogte w-as van het losgeld, dat mogelijk zou zijn betaald. Volgens persberichten uit Afri ka zou in eerste instantie door de guerrilla's een bedrag van een half miljoen dollar losgeld zijn geëist, alsmede zeshonderd BORN (ANP) Volvo Born, de personenautofabriek tn Zuid-Limburg waar de ver schillende typen DAF worden geproduceerd, gaat op kleine schaal weer personeel aan trekken. Er zullen 40 jeugdige werknemers in dienst worden genomen, die een niet-afge- maakte technische opleiding achter de rug hebben. In de bedrijfsschool van de fabriek zullen ze worden omgeschoold tot hooggekwalificeerde me taalarbeiders. Op langere termijn, aldus een functionaris van de fa briek, zullen ook weer vol wassenen kunnen worden ge plaatst. In het bedrijf werken op het ogenblik 3200 man. wapens en de vrijlating van twee guerrillastrijders, die in Tanzania worden vastgehouden Volgens berichten uit Afrika zou de Tanzaniaanse regering een bedrag van 20.000 pond (-115.000 gulden) hebben be taald. Aan de andere voor waarden zou niet zijn voldaan. Emilie van Zinnicq Bergmann een half jaar in Afrika heeft doorgebracht, verklaarde voor lopig niet meer naar dit we relddeel terug te zullen gaan. Zij zei van plan te zijn haar studie aan de Amerikaanse Stanford in Californië voort te zetten. Emilie van Zinnics Bergmann arriveerde op Schiphol met haar Amerikaanse vriend Da vid Riss. die. moeilijk lopend, zijn vriendin ondersteunde. Emilie en haar vriend zijn kort geleden betrokken geweest bij een auto-ongeluk. Zij waren op weg naar een feestje bij de Amerikaanse ambassadeur in de Tanzaniaanse hoofdstad Dar Es-Salaim. David bestuurde de auto van dé vrouw van de Ne derlandse ambassadeur bij wie zij verbleven. Bij de aanrijding brak David zijn rechter enkel en liep Emilie drie gekneusde ribben oip. Pffffff, i'k bedoel maar: in deze heerlijke warme tijdien moet je aan zee zitten, aan meer of rivier. Gelukkig zijn zij die nu op heerlijke stran den liggen te bakken. Hé, wij passen wel op jullie spulletjes. Heren bouwvakkers, u heeft toch ook wel een beetje zon gehad? Niet jaloers zijn. We gunnen het die zonzoekers wel. Tenslotte kunt u zondag weer naar het voetballen en rij niet! Finse leger: He|s-inkL Mochten wij u gisteren deel genoot maken van onze gedach ten over de veiligheidstop in Helsinki (OVER ons, VOOR ons en soms DOOR ons), in Kampala kan het ook wel. Daar, onder de machtige be schermende vleugels van „Big daddy" Idi Amin, vergaderen Afrikaanse staatshoofden, van wie er enkele door een staats greep aan de macht zijn ge komen. Gisteren hoorde een van deze door een staatsgreep aan de macht gekomen staats hoofden dat zijn staatshoofd er door een staatsgreep af was. Go won; Laag-os. De nationale vrouwenorgani satie in de VS heeft kritiek ge uit op het op de Amerikaanse markt verschijnen van een nieuwe pop waarvan de boe zem opzwelt wanneer aan een arm wordt gedraaid. De vrou wen zeggen dat de ontwikke ling van de geest van een meis je even belangrijk is als het ontwikkelen van haar buste. In een brief aan de fabrikant van de pop schrijft mevr. Al- lena Leonard, voorzitster van de speelgoedcommissie van de vrouwenorganisaties, dat kin deren er door de pop toe ge bracht kunnen worden hun ei gen armen en die van anderen om te draaien om te kijken of hun borst zwelt. De pop is „growimg-up-skip- per" genoemd. Skipper? Ik begrijp best waarom Eur opa de oude wereld wordt ge noemd. Zo Gowonnen zo geronnen. Dag, dag. MERLIN. (ADVERTENTIE) DEN HAAG (ANP) De Koninklijke Ned. Vereniging van Transportondernemingen heeft tijdens een gisteren ge houden bespreking tussen de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat en vertegenwoordi gers van het bedrijfsleven met voldoening vastgesteld, dat de heer Van Hu|ten zijn aandacht niet meer richt op enige eer der door hem gesuggereerde maatregelen, zoals de invoering van vervoerloze dagen en een algemene inkrimping van de verleende vergunningen. Dit heeft de KNVTO in een verkla ring laten weten. Naast de inmiddels effectief geworden tonnagestop zal voor al worden gewerkt in de rich- (Van onze financieel- economische redactie) AMSTERDAM Als de gisteren officieel bekend ge maakte besprekingen tussen de besturen van de Bank Mees en Hope Groep met de Algemene Bank Nederland tot een succes zullen leiden en hierop de goedkeuring wordt verkregen van de mi nister van Economische Za ken en de president van de Nederlandsche Bank wordt de ABN de grootste bank- reus van Nederland met een balanstotaal van bijna 40,5 miljoen gulden. De Rabobank bezette tot dan de eerste plaats met eind 1974 een balanstotaal van f 37,4 mil jard, terwijl de Amrobank, na de overname van Pierson, eer der dit jaar de tweede plaats op de ranglijst had overgeno men van de ABN en haar ba lanstotaal hierdoor zag stijgen tot f 36,5 miljard. Mees-Hope was tot nu toe vijfde in grootte op de Nederlandse ranglijst. De vierde plaats wordt bezet door de Nederlandsche Midden- standsbank met een balansto- taal van f 13,5 miljard. Geruchten over het opgaan van Bank Mees en Hope in een groter geheel deden reeds lang de roinde. Daarbij werden be halve de ABN genoemd: de Ra bobank. de Ned. Middenstands- bank, de Amrobank en de Ame rikaanse Morgan Guaranty Trust Company, die nu een be lang van 20% heeft in Mees en Hope. Het gevolg van deze fu siegeruchten was dat de koers van de aandelen van Mees en Hope op de Amsterdamse ef fectenbeurs stegen, waarna het beursbestuur maandagmorgen de notering van dit aandeel op schortte. Het opgaan van Mees en Ho pe in de Algemene Bank Neder land is een noodzaak om daar mee de toekomst van haar groep veilig te stellen, die ge specialiseerd is in de financie ring van de internationale goe derenhandel. Daarnaast is de groep actief in het verzekerings vak en in het beheer van indus triële dochterbedrijven en on roerend goed. De Bank Mees en Hope is ontstaan uit verschil lende fusies, waarvan de be langrijkste is geweest het sa mengaan van het oude Rotter damse bankiershuis Mees en Zonen met het oude Amster damse bankiershuis Hope en Co. De vroegere topman van de Bank Mees en Hope Groep, de oud-staatssecretaris van Finan ciën, dr. F. H. M. Grapperhaus, gelukte het niet Mees en Hope ln te brengen in een grote bank. Dat zou ook de reden zijn ge weest waarom hij in april van dit jaar aftrad. Grapperhaus achtte het noodzakelijk de ba sis vain de groep aanzienlijk te verbreden. In de jaarvergade ring, waarin hij afscheid nam, zei hij te verwachten dat de middelgrote banken, waartoe Mees en Hope kan worden ge rekend, het in de komende ja ren moeilijk zullen krijgen. „De uitbreiding van de Ëuro- pese Gemeenschap met Enge land, Ierland en Denemarken maakt het in het algemeen no dig dat er meer grotere bedrij ven ontstaan. Onder de banken kunnen alleen de Alg. Bank Nederland en de Amrobank hun partij meeblazen in het Euro pese orkest", aldus Grapper haus bij die gelegenheid. Hij zag dan ook de lusie van middelgrote banken, samenwer king met buitenlandse banken en overneming door een van de grootbanken in ons land als de oplossing voor de komende pro blemen, waarmee een middel grote zelfstandige bank te ma ken gaat krijgen. Na het aftre den van dr. Grapperhaus werd de vice-voorzitter van de raad van commissarissen drs. H. J. W. Brouwer benoemd tot lid van de hoofddirectie van Mees en Hope Groep. Het in Amsterdam gevestig de bankiershuis telt 67 kanto ren, waarvan 2 in het buiten land. Er werken ruim 2500 mensen. De ABN is vele malen groter dan Mees en Hope Groep Dit bankconcern telt 807 kanto ren, waarvan 161 buiten ons land. Er werken 21.100 mensen, waarvan 5700 in het buitenland. Van de Mees en Hope Groep maken deel uit Bank Mees en Hope N.V. (de belangrijkste), N.V. en Assurantie Beheers- N.V. -en -Assurantie Beheers- maatschappij N.V. De Amerikaanse Morgan Guaranty International Finance Corporation in New York en Nedeurope S.A. in Luxemburg hebben een helang van respec tievelijk 20% en 7% in de Groep. Tot de bedrijven die door de Mees en Hope Groep wer den overgenomen of waarin de Groep 'n meerderheidsbelang heeft, behoren o.m. Kingsma's Bank, Theoidoor Gilissen, Ne derlandse Overzee Bank, Ne derlandse Liquidatiekas en de Rotterdamse Disconteruigsbank. ting van een verscherping van de controle op de naleving van diverse voorschriften. Met ns_ me het rijden zonder- vergun- ningbewijzen zal aan een scherpe controle worden onder worpen. Ook de KNVTO is, blijkens haar verklaring, van mening dat ze in dit stadium de meest geëigende aanpak wordt gekozen voor een eerste aanzet tot ombuiging van de slechte situatie in het goederenvervoer. De vereniging gaat er daar bij van uit dat deze maattregel zal worden gevolgd door meer maatregelen, voor welk doel een werkcommissie is gevormd, waarin zowel de overheid als het bedrijfsleven zijn verte genwoordigd. De commissie zal onmiddellijk haar werkzaamhe den beginnen. De KNVTO had wel graag gezien dat overeenstemming zou zijn bereikt over de invoe ring van een minimum-tarief voor het binnenlands vervoer, aldus de verklaring. Aberdeen half bew. 24 gr. Athene onbewolkt 30 gr. Barcelona licht bew. 28 gr. Berlijn onbewolkt 29 gr. Bordeaux onbewolkt 34 gr. Brussel onbewolkt 26 gr. Frankfort licht bew. 27 gr. Genève half bew. 23 gr. Helsinki onbewolkt 21 gr. Innsbrüek onbewolkt 26 gr. Kopenhagen onbewolkt 21 gr. Lissabon onbewolkt 36 gr Locarno zwaar bew. 27 gr. Londen onbewolkt 30 gr. Luxemburg onbewolkt 27 gr. Madrid licht bew. 38 gr. Malaga onbewolkt 29 gr. Mallorca onbewolkt 30 gr. Münthen licht bew. 24 gr. Nice zwaar bew. 26 gr. Oslo onbewolkt 26 gr. Parijs half bew. 29 gr. Rome onbewolkt 28 gr. Split, onbewolkt 29 gr. Stockholm onbewolkt 28 gr. Wenen licht bew. 26 gr. Zürich licht bew. 26 gr.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9