w Kessler vol lof over spel PSY WEGERLE CONCURRENT VOOR VREYSEN Grote verrassing H K-zCali E K a Telstar: Nederlandse winst in Intertotocompetitie GIMODI OP DOPING BETRAPT TOTO EN GOED GELEZEN per mm. hoogte per Nieuwstraat 9, Goes, /oor plaatsing aan: De iummer115. Terneu- als contante betaling, rticulier gebruik TARIEF ntante betaling: 1 woorden of afkor- 2,60 >ord of afkorting 0,26 tening: 1,25 en portokosten). Voorbeeld: ST met vriesvak, inh. 150 lt^ pfietsje; witte helm. Alles in aat. Eiklaan 54, Terneuzen. 19x/ 0,26=/ 4,94 )EN GOED GELEZEN huisdieren TE KOOP prima bouvltj Schrijven Hoogstraat 17, s>J Of tel. 01178—1916. 1 te huur aangeboden KAMER aangeb. met vol pension vul heer of dame alleen, ij 01150-5140. ACACIASTRAAT Breda. In uitstekende raJ van onderhoud verkertJ woonhuis, gas c.v. Kooppn^l n.o.t.k v'. d. BERG CO. Makelaars i.o.g. Lid NU Beursmak. regio Breda. N Gmnekenstraat 43 Breda. 01600-24421. -.K huizen int. te ub- Vakantie - Diversen I BOTEN - CARAVANS alle watersportartikelen. 1 B V.-Hoogerheide. Tel. OHfl 3786. ten kj^kintje 4. nu &K| fP.EFZEKERDER - dan vocfl ,\J 3 (Van onze sportredactie) HNDHOVEN - Nadat eer der deze week landskampioen PSV het Belgische Beringen rot.t fi-0 had verslagen, heeft de Eindhovense ploeg zater dagavond duidelijk gemaakt dal aan de 2-1 nederlaag in de oefenwedstrijd tegen het Ven- lose VW niet al te zwaar moet worden getild. In een vooral van PSV-zijde aantrekkelijke wedstrijd werd voor een toe schouwersaantal van elfdui zend man het Hertha BSC van Georg Kessler gedecideerd met 2-0 verslagen. Evenmin als hij dat wenste te doen na de nederlaag in Ven- lo, wilde Kijvers ook ditmaal geen consequentie verbinden aan het resultaat van deze oe- ffenwedstrijd, hoewel hij uiter aard niet voorbij zal gaan aan de positieve punten die zijn ploeg zaterdagavond demon streerde, zoals de nu al opmer kelijke conditie, het goede spel van Strik op de voorstopper - splaats en het goed meed raaien van jeugdig talent Guy Francois die in de rust met René van de Kerkhof werd uit gewisseld. Georg Kessler had veel waarderende woorden over voor het spel van PSV. „Voor mii is PSV de voor naamste kandidaat voor de Nederlandse titel," aldus Kessler aan wiens eigen Her tha nog wel het een en ander te verbeteren valt. Steef Walbeek bijvoorbeeld is een nog aarze lende laatste man die duidelijk met aanpassingsmoeilijkhe den kampt. Ook Erwin Kos- tedde de van Kickers Offen bach overgenomen speler, is bij Hertha nog niet de gevaar lijke spits die hij bij zijn oude vereniging was. Bij PSV liep alles volgens het beproefde re cept. In nagenoeg dezelfde op stelling als waarmee vorig jaar de titel werd behaald (Strik nam de door het vertrek van Nordqvist opengevallen plaats van voorstopper in), werd Her tha In een wervelend tempo opgejaagd. Dat resulteerde voor rust in een doelpunt van Van der Kuylen. De uiblin- kende Gerrie Deijkers (hij schakelde tegenstander Mag- nussen compleet uit) was na ae pauze de maker van het tweede doelpunt. Met een ef fectvol schot gaf hij de Duitse doelman geen schijn van kans. Deijkers: doelpunt. (Van een van onzer verslagge vers) ARNHEM - Het zit er royaal in, dat de Feyenoord aanhang niet meer zal treuren over het vertrek van Peter Ressel. Want de opvolging is al geregeld. Al thans, daar lijkt het bijzonder sterk op na het grandioze op treden van de Zuid-Afrikaan Steve Wegerle in het oefenduel tegen Vitesse. Steve Wegerle - broerlief Geofrey viel minder op - manifesteerde zich als een begaafde rechterspits, leek op het oog minstens even snel als Ressel, maar was vooral een stuk technischer en uitgerust met een formidabele passeer- techniek. De beide broers, die in de laatste wedstrijdhelft werden ingezet als vervangers van Kristensen en Vreyssen, had den een groot aandeel in de Feyenoordproduktie. Geofrey scoorde het derde Rotter damse doelpunt en Steve le verde een gave pass af, die door Kreuz doeltreffend ver lengd werd. Trainer Brzezanc- zyk moet het debuut van vooral Steve met welgevallen gadegeslagen hebben. En toch hield hij zich na afloop nogal op de vlakte. Zei hij: „Een ding is zeker; in de Wegerle's heb ben wij goed materiaal. Maar het is nog wat te vroeg om met een definitief oordeel op de proppen te komen. Dat schort ik vooralsnog even op. Ik was overigens bepaald niet verrast door hun goede spel. Ik wist al langer dan vandaag datzij goede spelers waren". Met genoegen constateerde de Poolse trainer, dat hij het komende seizoen over vol doende materiaal voor de be zetting van de rechtsbuitenpo sitie kan beschikken. Immers ook de van NAC overgekomen Vreyssen manifesteerde zich in een goede eerste helft, ook al legde hij dan wat minder voor tvarendheid in zijn acties dan Wegerle. Feyenoord, dat zijn trainingskamp op Papendal met het duel tegen Vitesse af sloot, kwam overigens laat op toeren. Vitesse hield zich tot de 22e minuut vrij moeiteloos staande. De openingstreffer van Schneider gaf de Rotter- damers wat meer impulsen en brak het verzet van Vitesse, dat vooral conditioneel nogal wat tekort kwam. Feyenoord won uiteindelijk met 5-1 dank zij treffers van Schneider, Kreuz 2x, Geofrey Wegerle en Steen Olsen. Herman Veenen- daal tekende voor het tegen doelpunt. Vreijsen: concurrentie mm EER ZILVEREN MEDAILLE OOR WIJDA MAZEREEUW (Van een speciale verslaggever) CALI - Twee seconden sneller dan ooit, een wereldrecordhoudster achter zich gelaten en loch heeft Wijda Mazereeuw zich bij de wereldkampioenschappen in Cali opnieuw tevreden noeten stellen met een tweede plaats. Evenals op de 100 meter schoolslag was op de dubbele jfstand Hannelore Anke degene die voorkwam dat de hier als de verrassing van het kampi- [enschap aangemerkte Enkhuizense met de hoofdprijs op de loop ging van de nu al vier lagen durende confrontatie tussen de zwemsters van Amerika en Oost-Duitsland. De Oost- luitse ploegleider heeft de gehele race in angst gezeten of Hannelore Anke de hoofdrol, die nj van de minder gedisponeerde wereldrecordhoudster Karla Linke moest overnemen wel tot het einde toe naar behoren zou vervullen. Dé zeventienjarige Anke is in tegenstelling tot Linke namelijk in hoofdzaak opgeleid voor de rte afstanden en de kans was mwezig, dat zij op de laatste St. Luik - Malmö arta - W. Innsbr, flnterthur - V. Linz Ve|le BK - Zurich Telstar - S.T Graz oiebie - HoïLaek Polonia - Aik 3. Vaexjoe R. Ryb Brassn. - AZ'67 HSV Duiab. - A.brg. Boys - Kaisltrn. Trnava - Koph. FC Amst. Beien. ;i meters de tol zou moeten betalen voor het hoge aanvangstempo. Wijda Mazereeuw, die na 150 meter zelfs even tot in derde po sitie was teruggevallen achter Anke en Linke, haalde inder daad op, maar aan het eind res teerde toch nog het verschil dat Hannelore Anke door haar blik- semstart had geschapen: 2.37.25 tegen 2.37.50. „Een kwestie van trainen en bij kleine wedstrijden veel starts maken", was de ver klaring, die Anke gaf voor het feit, dat de Oostduitse meisjes beter dan wie ook in het start schot vallen. Wijda Mazereeuw deed er al les aan om haar pas verworven faam als meest verrassende zwemster van het wereldkampi- i oenschap waar te maken. Met haar sterke lange slag hield ze een nagenoeg ideale baanverde- sinds twee maanden aan Wijda biedt en de centrale trainingen in Amersfoort en hier de Cali zelf. Wijda zelf gelooft niet dat Amersfoort heeft geholpen: „Ik kwam er met zere knieën van daan". Zij verwijst naar een reeks voorgangsters, die ook pas op latere leeftijd deze krachten vretende slag leerden beheersen. Daar kan Sitters het mee eens zijn, als hij zegt: Wijda zwemt als een jongen. Ze komt met de schouders ver uit het water. Daardoor glijdt ze minder, maar doordat ze meer krgcht aan wendt, gaat ie toch harder". Wijda Mazereeuw (op de foto Zwemmen in Cali.' het midden) is uitgegroeid tot de grote verrassing van de WK Botto R DEN HAAG - De winnende ►ijfers van Lotto no. 30 zijn: 1-8 |-19 -31 -38 - 39 res. getal 10. j Het aantal deelnemers aan lotto no. 30 bedroeg 652.034, die FOor een inleg zorgden van |.682.931 gulden. Het prijzen- ragis 1.749.392,—. Deprij— o zijn: ie prijs 612.287,-. 2e pijs t 174.939,—. 3e prijs: 262.408,—. 4e prijs: 349.878,—. 5e prijs: I 349.878.-. Het aantal deelnemers aan oto no. 30 bedroeg 23.623, die Oor een inleg zorgden van 3.423,- gulden. Het prijzen- ledrag is f 34.875,- waarvan Por de: le prijs: 13,950,-. 2e 8.719.-. 3e prijs: f/ 12.206,—. Er hebben zich op [Pit moment 4 deelnemers ge peld voor de le prijs. CPERTRIO: INÜSTADPRIJS: 1 Nummer 6: Ktanja (P. andt). 2 Nummer 7: Keino (W. oer sen). 3 Nummer 4: Lissy (P. koppejan). Totale inzet: 35.828,-. Uit ering: 177,90. {Hamburg - in de West- Uitse Lotto zijn zaterdag de olgende winnende getallen ge- fen: 3 - 28 - 36 - 39 - 40 - j,8- Reservegetal 6. IpUSSELDORP Het w'in- 1 e getal in de loterij Spiel 77 B 9-4-3-7-8-8-3. ling aan: 35.90, 40.99, 40.76 en 39.85. Goed voor een nieuw Ne derlands record van 2.37.50. Een vooruitgang van twee seconden ten opzichte van de eigenlijk nog gloednieuwe topverrichting uit de series en een totale winst van meer dan zes seconden in een jaar. En dat op een leeftijd (21), waarop de meeste meisjes allen nog maar de herinneringen aan hun lang vervlogen zwemcar- rière ophalen. Voor dat schijnsel hebben noch Bert Sit ters, noch Wijda zelf een verkla ring. Waarschijnlijk heeft het te maken met een ditie, de financiële hulp SPARTA - W ACKER - Sparta heeft in groep 1 van de interto tocompetitie eindelijk gescoord. Tegen de Oostenrijkse kaïnpi oen Wacker Innsbruck maakte Loek Bijl in de 52e minuut de trefier, die overigens niet ge- jmijK neen net te noeg was om de winst s gen te houden. Op dat momen iele hulp die NSF ;stond Wacker moment reeds voor met ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■Hl 3—1. Er werd in de resterende minuten niet meer gescoord, j Sparta en Wacker boden de am- ATLETIEK De Nederlandse i per 2.500 toeschouwers geen heren-juniorenploeg heeft de in- waar voor hun geld. Het was een terlandwedstrijd tienkamp I slechte partij voetbal, die uit- tegen België verloren met 17930 j eindelijk door de minst slechte tegen 18760 punten. In de indi- (ploeg werd gewonnen. viduele eindrangschikking was D.. cenaal, Arjan Wolters de beste Neder- LBlJ SParta SPeelde Ane,van lander met een tweede plaats. Staveren weer mee, maar ook hij Hij kwam tot 6555 punten. Eer ste werd de Belg Haumont, die met 6720 punten een nieuw Be lgisch juniorenrecord vestigde. kon de aanvalslinie van de Rot- i terdammers geen inhoud geven, j Wacker Innsbruck had de zaken I reeds bij rust onder controle. Dankzij doelpunten van Peszcy, Kriesch en Rimker keek de ploeg van Leo Steegman in de pauze reeds tegen een achterstand van 0-3 aan. Kort na rust verkleinde Sparta de achterstand, maar Wacker kwam niet meer in ge vaar. FC AMSTERDAM - BELE- Belgische atleten hebben suc ces geboekt tijdens de voor- olympische wedstrijden te Mon treal. Fons Brijden bach zege vierde op de 400 meter in de uit stekende tijd van 45.29 secon den. Zijn nationaal record staat op 45.0. Ivo van Damme, de grote kanshebber om het twintig - Ondanks het feit dat jaar oude record van Roger de FC Amsterdam in de tweede Moens te breken, won de 800 helft van het duel teëen Bele' meter. Zijn tijd was evenwel niet nense? <f0<f,9).een numerieke bijzonder: 1.48.50, na een lang- meerderheid had van elf tegen zame eerste ronde. tlen spelers, gmgen de Portuge- TNrv k*-. 4 i zen in de laatste seconden toch °ertB H prestatie op de winnend het veld af. Inval- tweede dag van de pre-olympics lerpincho werkte toen een voor Kwam op naam van de Roe meense Mariana Suman, die de 800 meter won in 1 minuut 59.73 seconden, de beste wereldtijd van het seizoen. De Francaise Dubois bleef eveneens beneden de twee minuten (1.59.87). zet van Sorres, ook al een wissel speler, achter de kansloze Jan Jongbloed. De wedstrijd FC Amsterdam - Belenenses, die op het terrein van Zandvoortmeeuwen werd gespeeld, droeg een hard karak ter. De lankmoedig optredende 'scheidsrechter Leo van der Kroft deelde gele kaarten uit aan Frits Flinkevleugel, en de Portugezen Isidro en'Quaresma. Kort voor rust stuurde hij de speler Gonzales naar de kleed kamer (Gonzalez had al een keer geel gezien na een zware over treding), waarna de formatie uit Lissabon met tien man verder moest. Uitblinkers in het duel waren de Portugese verdediger Freitas en doelman Melo. Er wa ren 3500 toeschouwers. TELSTAR - STURM GRAZ - Telstar heeft voor 4500 toe schouwers een verdiende zege van 1-0 behaald op het Oosten rijkse Sturm Graz. Het enige doelpunt werd in de 24e minuut gescoord door Kees van Kooten, de man, die twee weken geleden in het eerste treffen tussen beide clubs van het veld werd ge stuurd. Er was echter wel een fout van de Oostenrijkse doel man Muftic nodig om de forma tie van Castenmiller op 1-0 te brengen. Muftic wierp de bal precies in de Voeten van Van Velzen, die onmiddellijk door speelde naar Van Kooten. Deze had tóen geen moeite meer de bal in het doel te schieten. In de zelfde minuut deelde scheids rechter Berrevoets twee gele kaarten uit, aan Zamut (Sturm) en Fred André. Castenmiller haalde André direct van het veld en verving hem door Kamphues. Telstar miste in deze wedstrijd vele kansen. Vooral Stout en Van Kooten kregen enkele goede mogelijkheden, maar faalden. GRASSHOPPERS - AZ'67 - 3-2 (0-0), 52. Santrac 1-0, 58. Santrac 2-0, 66. Hovenkamp 2—1, 84. Santrac 3—1, 90. Kist 3-2. Toeschouwers: 1.900. De standen in de groepen met de Nederlandse clubs zijn: GROEP 1:1. Wacker Innsbruck 5-7, 2. Standard Luik 4-6, 3. Malmöff 4-5, 4. Sparta 5-0. GROET* 4: 1. Zaglebie Sosno- wits 5-9, 2. Sturm Graz 5-6, 3. Telstar 5-5, 4, Holbaek bk 5-0. GROEP 6: 1. Row R.ybnik 5-9, 2. AZ'67 5-5, 3. Grasshoppers 5-4, 4. Oesters Vaexjoe 5-2. GROEP 9: 1. Spartak Trnava 4-7,2. Belenenses 4-6, 3. FC Am sterdam 5-4,4. Kopenhagen 5-1. MILAAN (AFP) - De Italiaan Felice Gimondi is betrapt op het gebruik van verboden stimule rende middelen tijdens de ronde van Frankrijk. Gi mondi, die de tour als vijfde beëindigde, was vo rige week reeds positief bevonden. Een contra expertise leverde zater dag hetzelfde resultaat op. Dit houdt in, dat Gi mondi in de etappe naar Pra-Loup wordt terugge zet naar de laatste plaats, een boete van 1.000 Zwit serse francs (ongeveer 900 gulden) krijgt opgelegd en in het eindklassement tien strafminuten ontvangt. Gimondi zakt hierdoor naar de zesde plaats, ach ter de Spanjaard Vicente Lopez-Carril. Felice Gimondi was na het bekendmaken van de uitslag teneergeslagen. „Het is best mogelijk, dat ik doping heb gebruikt, maar dan wel buiten mijn medeweten. In de laatste kilometers heb ik van een onbekende een flesje aan gepakt en de inhoud op gedronken. Ik nam aan, dat het onschuldig was", aldus de oud wereldkampioen, die ver der zei, dat zijn goede naam nu wel een deuk heeft gekregen. „Ik hoop mij tijdens het wereld kampioenschap op de weg in België (eind augustus) op sportieve wijze te re vancheren voor het on recht dat mij is aange daan. Misschien stop ik aan het einde van dit sei zoen wel met wielrennen. Op deze manier is de lol er voor mij af. Ik hoop, dat de straffen toch nog ver minderd zullen worden", aldus de Italiaan. Nederlander verongelukt op Francorchamps FRANCORCHAMPS (BE- LGA/SID) - Tijdens de 24- uurrace voor tourwagens op het circuit van Francorchamps bij Spa (België) is de Neder landse coureur Wim Boshuis om het leven gekomen. Bos huis, rijdens in een Opel Com modore, kwam na een mecha nisch defect in botsing met drie andere wagens, respectie velijk bestuurd door Feider, Sauvage en Grainal. De Ne derlandse privé-rijder werd op slag gedood. Later in de nacht van zater dag op zondag verloor een Be lgische baancommissaris het leven, toen hij de van een van grail terugkaatsende BMW 3.5 CSL van Alain Pelter (Bel) niet kon ontwijken. De wagen van Peltier sloeg vijf keer over de kop. De coureur kwam met de schrik vrij. Twee jaar geleden, toen de 24-uurrace van Fran corchamps nog meetelde voor het Europees kampioenschap, kwamen op het circuit bij Spa de coureurs Hans-Peter Jois- ten (Wdl), Roger Dubos, (Bel) en Massimo Larini (Ita) om het leven. BMW en Ford zijn daarna op Francorchamps niet meer aan de start geweest, ook al omdat het predikaat „tel lend voor het E.K." aan de wedstrijd werd ontnomen. De .formule I-coureurs boycotten het circuit van Francorchamps ook als sinds jaren. Ooggetuigen van het fatale ongeluk op het supersnelle cir cuit van Francorchamps ver klaarden later dat de oorzaak ervan niet is een mechanisch mankement aan de wagen van Wim Boshuis. Kort voordat de coureur uit Zeist doorkwam brak een cardanas van een van de wagens die voor hem reed. Het gevolg was een olieplas waarin Boshuis spinde. Hij kwam met de neus van de wa gen tegen de rijrichting in te staan. Op het moment dat hij de Opel wilde verlaten werd zijn auto geramd door een van de wagens die achter hem reed. Ook twee andere coureurs konden daarna een botsing niet meer vermijden. Wim Boshuis, die als zovele cou reurs zijn loopbaan als deel nemer aan kartingraces, maakte de overstap naar de grote racerij in 1968. Hij heeft onder meer gereden voor het Stichtse Racing Team en het team van Veronica 538. De 34-jarige zakenman reed op Francorchamps zijn eerste wedstrijd van dit seizoen. Om financiële redenen moest hij de autorensport tijdelijk vaarwel zeggen. Wim Boshuis was gehuwd en had twee kin deren.'

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7