JEUGDTOER NU AL GESLAAGD Uitslag Stemtour- competitie Sterke amateurs naar Biervliet Henny Kuiper start in Sas van Gent Oefenduels Kloetinge v Tennistoernoo in Kruiningen sport Eerste plaats Scheele en Lensen Programma van Steen I.W. Bakker - toernooi in Nieuwdorp ZATERDAG 26 JUL11975 .8 (Van onze sportredactie) AXEL - De ruim 200 jeugdrenners en renstertjes in de Zeeuwsch-Vlaamse Jeugdtoer hebben zich gisteren, op de tweede dag van dit driedaagse festijn, vol enthousiasme in de klassementsproeven gestort. Het jeugdcircus, dat een groot deel van Zeeuwsch-Vlaanderen I een paar dagen op wielerstelten zet, heeft er een dolle dag van gemaakt. Kwam het op de eerste dag in IJzendijke het criterium aan op pure snelheid, gisteren werden de verschillen den klassementen in de leeftijdscategorieën van 8 t.m. 14 jaar flink door elkaar geschud. De jongens en meisjes, met stuk voor stuk de aspiraties van Joop Zoetemelk en Katy van Oosten-Hagen, kwamen nu voor de meest onmogelijke opgaven te staan. 's Morgens om zeven uur be gon de dag al voor de jonge fiet- senthousiasten, want om negen uur klonk het startschot voor de 200 dapperen. De acht-, negen en tienjarigen reden een toer tocht van 50 km, de B-categorie (11-, 12-, 13- en 14-jarigen) knalden daar nog eens 30 km overheen. Snelheid was niet be langrijk, de grote truc was het aantal klassementsproeven dat moest worden uitgevoerd. Door de geweldige medewerking van de wielercomités van IJzendijke (Het Snelle Wiel), Schoondijke, Hoofdplaat, Biervliet, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Gent, Westdorpe en Zuiddorpe, konden de organisatoren van de jeugdafdeling van de wielerver eniging Zeeuwsch-Vlaanderen een attractief programma sa menstellen. In Schoondijke werd een behendigheidswed strijd afgewerkt. Hoofdplaat vormde het toneel voor een 300 meter sprint wedstrijd met staande start, waarbij drie ren- nertjes tegelijk op de „piste" in actie kwamen. De kleinsten on- (Van onze sportredactie) AXEL - De motor crossclub MAC Axel heeft met een aantal leden met succes deelgenomen aan wedstrijden in Echt. Jo- han Scheele, het crossta lent uit Zaamslag. reed in de 150 cr-klasse interna tionaal in een duel dat meetelt voor de strijd om het Europees kampioen schap, enorm sterk. In de eerste reeks nam hij me teen na de start de leiding, om die niet meer af te staan. Ook in de tweede en derde reeks herhaalde hij dit huzarenstukje, waar door hij onbetwist win naar werd van het eind klassement. Een formidabele pres tatie van Scheele. Scheele bleek twee wielen dubbel gereden te hebben, na af loop van de reeksen. Frans Lensen, de rappe Axelaar, eindigde in de series van de 250 cc- klasse junioren als twee de. Ko Walhout uit Ter- neuzen legde in die serie beslag op de verdienste lijke vijfde plaats. Krijn Dieleman slaagde er in de herkansing er niet in zich te plaatsen voor de eind strijd. in de finale ging Lensen - die een week eerder in Gulpen ook al zegevierde - er nog harder tegenaan. Lensen kende geen pardon met de con currentie en finishte fraai als eerste. Walhout ledgde in die finale beslag op de achtste plaats. Knappe successen dus weer voor MAC-Axel. der de deelnemers waren hier van vrijgesteld. Evenmin als de jeugd van de A-categorie die in Zuiddorpe op de rollen in actie kwam. Lachen, gieren, brullen geblazen was het in Biervliet, waar een z.g. waterestafette op een rolschaatsbaan werd ge houden. Een ploegenwedstrijd, waarbij het de bedoeling was dat er per twee minuten een zo groot mogelijke hoeveelheid wa ter moest worden overgebracht. Het aantal emmers dat over de jeugdige licentiehouders werd uitgegoten bedroeg tenslotte bijna meer dan dat ze over de finish kwamen. Acrobatiek kwam er kijken in Hoek, waar de coureurtjes in een surplace- duel startten. Voor velen een kortstondige geschiedenis, maar een enkeling bleek toch rijp voor circus Boltini. In Philippine kwamen de ploegen opnieuw in actie, want hoe kan het anders in dit Zeeuwsch-Vlaamse mossel dorp, dan met een mosselrit. Per kruiwagen zoveel mogelijk schelpen overbrengen binnen twee minuten. Een komische vertoning, waarin de deelnemer belangrijker is dan het winnen. De veldrit in Sluiskil, een wed strijd ringrijden in Sas van Gent en een „ritspeciaal", niet te ver warren met een loempiaspeci- aal, completeerde het program ma. Publieke belangstelling trok het evenement gisteren weer genoeg. De bonte caravaan verschijnt tenslotte niet alle da gen op de Zeeuwsch-Vlaamse wegen. Ook gisteren verliep al les weer vlekkeloos. Even dreig den de organisatoren een fikse achterstand in het tijdschema op te lopen, maar het improvisa tievermogen van jeugdvoorzit- ter Willem Verplanke en zijn se condanten Rudy Clemminck - het brein achter de klassement sproeven - Mare Groosman en Diana Roelands (laatsgenoemde neemt tijdens deze driedaagse, samen met haar broer en ver loofde Henk Pladdet het secre tariaat waar. Een heidens werk met die enorme reeks uitslagen Jot diep in de nachtelijke uurtjes wordt er gepuzzeld), loste alles weer op. De EHBO hoefde slechts sporadisch in actie te komen. Een jeugdrennertje van Theo Middelkamp kwam wat ongelukkig in botsing met een overstekend meisje, maar met wat schaafwondjes was de zaak toch bekeken. Gisteravond was Axel de pleisterplaats waar de caravaan neerstreek. In de avonduren, de fietsenrodeo vooi de kleinsten en voor de B-categorie een tijdrit. Vandaag koerst de Zeeuwsch-Vlaamse jeugdtoer door naar Terneuzen. VOLLEYBAL - De Neder landse meisjes-volleybalploeg is donderdag tijdens een toernooi in Stuttgart achter Joegoslavië, West-Duitsland en Roemenië op de vierde plaats geëindigd. ATLETIEK - De Fransman .Guy Drut heeft woensdagavond tijdens atletiekwedstrijden te St.-Maur bij Parijs het wereld record op de 110 metei' horden geëvenaard met een tijd van 13.1 seconden. Het record staat op naam van de Amerikaan Rod Milbum, die deze tijd in 1973 twee keer op de klokken bracht, te Zurich en Siena (Ita). de slotplaats. Nu al kunnen de organisatoren - die in Axel flinke steun kregen van de plaatselijke WV - terugblikken op een paar geslaagde wielerda- gen. Een spektakel met een puike organisatie. Wat een spanning tijdens de hometrainerwedstrijden. In Westdorpe werd er wat af- gelachen tijdens het zaklopen. (Van onze sportredactie) BREDA - Een dag nadat de Tour was gestreden be gon voor de afdeling exploitatie van De Stem het grote werk. Ruim tweeduizend inzendingen waren er binnen gekomen voor onze Stemtourcompetitie. Om deze enorme stapel na te kijken en de punten op te tellen kwam er heel wat werk kijken. Van deze tweeduizend inzendingen was er niet één helemaal juist ingevuld. Een aantal lezers bleek met hetzelfde puntenaantal te zijn geëindigd. Na loting kwam als winnaar van de supersportfiets die door Janus van Nispen wordt ge schonken uit de bus Robert Bernhard, Baliendijk 59 te Breda. De prijs kon hem echter nog niet door vakanti- eonstamdigheden worden overhandigd. Om dezelfde reden heeft De Stem een wijziging in het prijzenpakket moeten aanbrengen. Ons bleek namelijk dat de meeste winnaars van de entréekaarten voor de Acht van Chaam op vakantie waren. Om te voorkomen dat een terecht verdiende prijs aan hun neus zou voorbijgaan heeft De Stem vanaf de tweede en derde prijs van ieder klassement ook geldprijzen gemaakt. De winnaar van ieder klassement ontvangt dus f 50,-, voor de tweede plaats if 25,- beschikbaar en de derde plaats levert f 10,- op. Slechts een deelnemer voorspelde de juiste uitslag voor het algemeen klassement, voor het punten klassement waren niet minder dan 112 juiste inzendin gen en het bergklassement werd 45 keer in goede vol gorde ingevuld. Algemeen klassement: De super sportfiets (na loting) naar de winnaar van het totaalklassement (12 punten) t.w. Robert Bernard Baliendijk te Breda. 1. Mevr. de Bakker, Dorpspad Boschkapelle f 50,- 2. P. Rouleau, Pr. Beatrixlaan 11, Putte f 15,- 3. P.J.M. Verhoeven, Komansweg 8, Zevenbergen. Puntenklassement: 1. C.J.M. van Rijn, Van Duivenvoordelaan 33, Geertrui- denberg f 50,- 2. W. Roks, Leeuwerikstraat 31, St. Willebrord f 15,- 3. C. Jongmans, Anjerstraat 6, Bosschenhoofd f 10,- Bergklassement: 1. P.J. Maas, Ericaplein 3, Kloosterzande f 50.- 2. J.M. de Bruyn, Burg. v. Poppelstr. 100, Gilze f 15,- 3. J. Schaerlaeckens, Pr. Hendrikstraat 157, Breda f 10,- f I In Axel konden de jeugdige coureurs even uitrusten van de vermoeienissen. (Van een voetbalmedewerker) SINT JANSTEEN - De spe lers van de voetbalvereniging Steen beginnen de training op dinsdag 29 juli onder leiding van de nieuwe trainer J Luteyn. De volgende oefenwedstrijden -zijn vastgesteld: 6 augustus: Steen 2 - Terneuzen 2, 9 augustus: Steen 1 - Clinge 1, Steen 2 - Clinge 2, Steen 3 - Clinge 3. 13 augustus: Racing White (Sas van Gent) - Steen 4. 14 aug.: Hontenisse 1 - Steen 1, Honténisse 1 - Steen 2.17 augus tus: De Klinge 1 - Steen 1, De Klinge 2 - Steen 2. 21 augustus: AZW 1 - Steen 1, AZW 2 - Steen 3, Steen 2 - HVV 24 3, 23 aug.: Steen 4 - Hulsterlo 1. 24 augustus: Steen 1 - Hoofdplaat 1Sluiskil 1 - Steen 2, Sluiskil 2 - Steen 3. 18 aug.: Steen 1 - DVO 1 (Roosendaal). 31 aug. Cluzona 1 (Wouw) - Steen 1 (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT - Nederlands kampioen Henny Kuiper, de be ste man van de succesvolle Frisol-formatie in de Tour de France, is op het laatste moment toegevoegd aan de rij van vedet ten die morgen hun opwachting maken in de tweede „Grote CPC-prijs" in Sas van Gent. Een profkoers met een bijzonder sterke bezetting, zo mag he ac tieve wielercomité Sas van Gent terecht concluderen. Behalve Henny Kuiper zijn de laatste dagen ook nog gecontracteerd de sterke Zeeuw Cces Priem en de rappe Raleigh-coureur Die- i tricht Thureau. Samen met Bordeaux- Parijs-winnaar Herman van Springel, de Belg die altijd goed I is voor een flinke portie strijd, en zijn landgenoten Roger Swerts en Albert van Vlierberg- I he, vormen zij een handjevol trekpleisters, die er voldoende zijn in Sas van Gent. Door de geweldige sponsoring van het CPC is het mogelijk dat er in Sas van Gent geen entree betaald moet worden door de wieler fans. Alleen op het stukje bij de start en de finish in de Stations straat moet de wielerenthou- siast een rijksdaalder neertel len. „Anders zou het daar hele maal een drukte van jewelste worden", zegt secretaris J. de Block van het Sasse wielercomi té. Om maar eens een greep te doen uit de namen van het deel nemersveld bij de profs: Wim de Waal (de Axelaar, die voor het eerst dit jaar in een Zeeuwse profkoers te zien is), Cees Bal, Gerry Knetemann, Theo Smit (beide laatstgenoemde coureurs waren etappewinnaars in de Ronde van Frankrijk, Smit zelfs tweemaal), Tino Tabak, Bert Pronk, Jan Raas, Gerard Via- nen, Jan Aling, kortom te veel op te noemen. Als voorwedstrijd is er een duel voor de dames om 14 uur. Zij rijden 35 kilometer. Onder de deelneemsters: Nederlands kampioene Keetie van Oosten- Hage, Greet Knetemann- Donker, Tineke Fopman, Truus van der Plaat en Anne Riemers- ma. Een aantrekkelijk voorpro gramma dus. Voor de profs is er in Sas van Gent, zoals altijd, behoorlijk veel geld te verdienen. Assuran tiekantoor Johan de Blok, staat samen met Ennia- verzekeringen, borg voor de grote leidersprijs ten bedrage van f 400,-, die er voor de be roepsrenners te verdienen is. Ook voor de dames is er een fikse klassementsprijs beschikbaar. Daarnaast is er de gebruikelijke Sasse premieregen. Tijdens de pauze tussen de dames- en prof koers wordt de Sasse trimploeg, bestaande uit zo'n 80 renners in fraaie nieuwe shirts en train ingspakken van sponsor schoonmaakbedrijf Henny Pe ters uit Sas van Gent voorge steld. Kortom, een wielermiddag, die een bezoek aan Sas van Gent meer dan waard is. (Van onze sportredactie) BIERVLIET - Het actieve wielercomité Biervliet, dat on langs inet succes een profkoers organiseerde in samenwerking met het Geuzencomité ter gele genheid van de Geuzenfecsten in die plaats, heeft opnieuw een attractief waelerprogramma samengesteld. Op maandag 28 ji li is het de beurt aan de lief hebbers en amateurs. Voor deze traditionele kermiskoers tekent het comité Biervliet alleen voor de organisatie. Het Biervlietse wielercomité is er opnieuw in geslaagd een at tractief rennersveld te contrac teren. Trekpleisters in het ama teurcriterium, dat om 18.00 uur van start gaat - de amateurs rij den 100 kilometer op het be kende parkoers in Biervliet - zijn Toine van de Bunder, de grote favoriet uit IJzendijke en de Bredanaar Frits Pirard. Be ide renners bevinden zich op dit moment nog in Schotland, maar keren tijdig terug naar Neder land om in Biervliet aan de start te kunnen komen. Zowel Van de Bunder als Pirard kregen in de sterk bezette ronde van Philip pine met pech af te rekenen (Van de Bunder reed plat en Pirard raakte achterop door een val partij) en zij zullen in Biervliet graag revanche willen nemen. In totaal hebben er reeds een veer tigtal amateurs ingeschreven, maar de mogelijkheid is groot dat daar op het laatste moment nog enkele Belgische renners aan kunnen worden toegevoegd. Bekende namen van coureurs die in Biervliet in actie komen: Vester Aarts, Bert Broere, Terry Carroll, Jan Damen, Piet Fran ken, Bram Geense, Gerrit van 't Geloof, Lou de Jager, Henny de Jong, Johnny Konings, Piet van Leeuwen, Wim Lugtenburg, Peer Maas, Henny Nieuwdorp, Ad Prinsen, Fons Schelfhout, Charles de Smit, Cees Spaans, Rinus Verboom, Frans Verstrae- ten, Cor Vervaet, Wim West dorp, Bert us Wieles en Jongene- len. Een attractief rennersveld dat borg staat voor een interes sante strijd. Voordat de amateurs aan hun karwei beginnen is het om 16.00 uur de beurt aan de liefhebbers. Voor deze categorie hebben zich 32 coureurs aangemeld. Behalve alle Zeeuwsvlaamse cracks komt er nog een flink aantal liefhebbers van buiten de pro vincie in actie. Bekendste lief hebbers die in Biervliet starten: Adrie Jansen uit Rijswijk, de winnaar van de liefhebbers- koers in Clinge, Tonnie Buijs (Axel), De Waele, De Vrieze, Verplanke, De Valcke - de man uit Aardenburg, die pas van de volkskoersers is overgestapt naar de KNWU-liefhebbers - Steenbakker, Van der Ploeg, Martens, Lepoeter, Vermue, Bijvank en De Kok. Kansheb bers genoeg voor de zege. Al met al een aantrekkelijk wielerpro- gramma. i Henny Kuiper, op het laatste moment nog gecontracteerd (Van een voetbalmedewerker) KLOETINGE - De voetbal vereniging Kloetinge (3e klas zaterdag) heeft voor de komende weken een interessant oefen programma gepland. Mede dank zij de goede contacten, die trainer Hans de Ridder heeft met diverse profclubs worden er onder andere wedstrijden ge speeld tegen Willem IIC en NAC C. Kloetinge start op 26 juli met een wedstrijd tegen 's Heer Arendskerke. Op 2 augustus ontvangt Kloetinge Kruiningen (aanvang half drie) en op 9 au gustus speelt men om vier uur in Brouwershaven tegen de club van die naam in het kader van het nederlaag-toernooi dat Brouwershaven organiseert. Hieraan nemen ook deel: Nieuwland, Smerdiek, Wolp- haartsdijk en Yerseke. Drie dagen daarvoor op 6 au gustus speelt Kloetinge op eigen veld tegen de reserves van het Tilburgse Willem II. Deze wed strijd begint om zeven uur 's avonds Op 13 augustus ontmoet Kloe tinge, ook op eigen veld het C-elftal van NAC (aanvang halfzeven). 20 augustus wordt op „Het Schenge" de wedstrijd Goes - Kloetinge gespeeld en op 23 augustus tenslotte speelt men in Poortvliet tegen SPS in het kader van een nederlaag- toernooi, waaraan ook deelne men Krabbendijke, Lepel- straatse Boys, Wissenkerke en Yerseke. Dit is een toernooi voor eerste en tweede elftallen. Kloe tinge speelt om vier uur. (Van onze sportredactie) NIEUWDORP De voetbal vereniging Nieuwdorp houdt zaterdag 9 augustus weer het traditionele I.W. Bakker- toernooi op het sportcomplex in Nieuwdorp. Er zullen deze keer acht ploe gen aan deelnemen, te weten: Vrederust 1 (Bergen op Zoom); RCS 1 (Souburg); Vlissingen 2; DFS 1 (Burgh-Haamstedel; Nieuwland 1; Zeeland Sport 1 (Vlissingen); Lewedorpse Boys (Lewedorp) en Nieuwdorp. Als scheidsrechters zullen funge ren: P. de Nooijer, C. de Nooijer en G. de Jonge (allen Vlissingenl en L. Peters ('s-Heerenhoek). Het oefenprogramma van Nieuwdorp is eveneens samen gesteld. Op zaterdag 2 augustus speelt Nieuwdorp 1 tegen Hein- kenszand 1 en Nieuwdorp 2 tegen Heinkenszand 2. Nieuw dorp 3 neemt die dag deel aan een toernooi in 's-Heer Arends kerke. Op dinsdag 5 augustus staan de wedstrijden Yerseke 1 - Nieuwdorp 1 en Yerseke 2 - Nieuwdorp 2 op het programma Zaterdag 9 augustus is er voor Nieuwdorp 1 het I.W. Bakker- toernooi en het oefenpro gramma van Nieuwdorp wordt afgesloten op zaterdag 16 au gustus met de wedstrijd Smer diek 1 - Nieuwdorp 1 en Smer diek 2 - Nieuwdorp 2. (Van onze sportredactie) KRUININGEN - De tennis vereniging Kruiningen staat ook dit jaar weer borg voor de orga nisatie van het bekende „Rei- merswaaltoernooi", dat bijzon der in trek is bij vele tennislief- hebbers(sters). Het toernooi be gint op donderdag 7 augustus en duurt tot eu met zondag 1(1 au gustus. De deelname staat open voor heren boven de 40 jaar en voor dames boven de 35 jaar. Evenals voorgaande jaren wordt ook nu weer een. verliezersronde ge houden. Vooral nu pas de nieuwe derde baan in gebruik is genomen hoopt het bestuur van de organiserende tennisvereni ging Kruiningen op nog grotere deelname dan voorgaande jaren.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 8