Israels eis vormt geen obstakel Finse leger beschermt veiligheidsconferentie iljoen Britten werkloos TOERISME GEDAALD Radiomedewerkers in conflict met VARA-bestuur Meer emigratie minder immigratie üngpi Roxasectj JRECHTSTREEKSE ONDERHANDELINGENOUDE WENS Hannie v. Leeuwen aarzelt over staats secretarisschap „Wie CDA kiest, kiest de CHU" Aardgas tot 20 Het weer in Europa binnenland buitenland Koe stuit trein FOTOGRAAF OORTHUYS OVERLEDEN Portugal" oorzaak meningsverschil Voortgang VS: beperking militaire begrotingen KAMERCOMMISSIE: METZLER KRUISINGA: Ont wikkelin g s geld voor Vlisco Vakantie spreiding '76 Prijsverhoging nog niet vast /'Tegen muggen'-; en vliegen: o VRIJDAG 25 JULI 1975 9 13 (Van onze correspondent) LONDEN Groot-Brittannié telt voor het eerst sinds 1940 meer dan 1 miljoen werklo zen. Het officiële getal is 1 087.869, een stijging van 218.000 sinds juni. Begin 1975 werd verwacht, dat er pas 12 maanden later 1 mil joen werklozen zou zijn. 94.000 werklozen zijn stu denten, die pas hun diploma gehaald hebben. Alles laat nu voorzien, dat rond Kerst mis bijna 1.250.000 Britten geen werk meer zullen heb ben. In sommige voorspellin gen wordt zelfs gewag ge maakt van anderhalf miljoen werklozen. De recessie in de Britse in dustrie is dus wel heel ern stig. In sommige bedrijven wordt nauwelijks op halve kracht gewerkt. Toch ge troost men zioh in Groot- Brittanmië met de gedachte, dat een werkloosheid van 4,7 procent nog altijd beter ia dan die van West-Duitsland, Frankrijk, Nederland en de Verenigde Staten. In een normale juni-juli pe riode neemt de Britse werk loosheid toe met 6700 eenhe den. Zelfs wanneer men geen rekening houdt met de nieu we produkten van de univer siteiten, is ze ditmaal toege nomen met 75.000 eenheden, of bijna 112 maal het normale getal. UTRECHT (ANiP) Door een aanrijding met een koe is gisteren om acht uur de stoptrein van Venlo naar Eindho ven gedeeltelijk ont spoord. Dit gebeurde tussen Deurne en Hel mond. Een rijtuig stond met twee wielen naast de rails. Vijftig beton nen dwarsliggers werden beschadigd. Rond half één konden de treinen weer rijden. DEN HAAG (ANP) De verdere terugloop van het Amerikaanse toerisme en de scherpe daling in de Japanse bezoekersaantallen hebben vooral het inkomend toeris me in Amsterdam gedupeerd. Dit is een situatie, die niet alleen van plaatselijk maar ook van landelijke betekenis is. Amsterdam vervult een functie van trekpaard voor het inkomend toerisme: gaat het d e hoofdstad als toeris tencentrum goed, dan werkt dit door in grote delen van Nederland. Een en ander blijkt uit het toeristisch overzicht 1974 van het natio naal bureau voor toerisme (NBT). Het NBT beschouwt Am sterdam op dit moment als een nationaal probleem, waarvoor binnen het natio naal toeristisch beleid op korte termijn oplossingen moeten worden gevonden. Het valt in dit verband te betreuren, dat juist nu de VW in de hoofdstad met grote financieringsproblemen worstelt. Het nationaal bu reau voor toerisme conclu deert, dat - hoewel als ge volg van devaluatie, inflatie, revaluatie, recessie en ener giecrisis - ook andere Euro pese vakantiemarkten terug zijn gelopen, de klap in Am sterdam toch wat harder is aangekomen. Amsterdam heeft, aldus het toeristisch overzicnt, in de wereld een verlies aan Image" geleden, dat vooral de duurdere hotels in de hoofdstad ernstig heeft bena deeld. Internationaal wordt Amsterdam vaak gezien als een vafcantiecentrum voor de jeugd, die het met de toeris- tenregels niet zo nauw neemt en bij voorkeur in de open lucht overnacht. Volgens de verwachtingen van het NBT heeft liet toe risme naar Nederland In 1974 haar dieptepunt bereikt en zal er dit jpar een licht herstel intredepj maar deson danks blijft nog onzekerheid bestaan over het Amerikaan se toerisme. AMSTERDAM (ANP) Op 67-jarige leeftijd is begin deze week de fotograaf Cas Oorthuys in Amsterdam over leden. Hij werd bekend door zijn opnamen van het Neder landse landschap en de Neder landers, die m tal van fotoboe ken werden gebundeld. Zo kwamen onder meer „Neder- land „Rotterdam, dynamische stad" en „Het laatste jaar" tot stand. Oorthuys werkte oorspron kelijk als persfotograaf. Voor I de Tweede Wereldoorlog was I hij als zodanig verbonden aan de Arbeiderspers. Hij maakte I toen voornamelijk foto's voor I het weekblad „Wij". Na de oorlog behoorde hij tot de se- lecte groep fotografen, die ae Neurenbergse processen tegen de Duitse oorlogsmisdadigers op de gevoelige plaat vastleg den. Vier jaar geleden werd een overzicht van zijn werk geexposeerd in het stedelijk museum in Amsterdam. TEL AVIV (UPI) Israels eis tot rechtstreekse onder handelingen met Egypte in het slotstadium van bespre kingen over een tussentijds vredesakkoord werd niet tevo ren met Cairo opgenomen daar deze zaak vanzelfsprekend was. Dit is gisteren in Israëlische regeringskringen mee- gedeeld. werd gezegd. ,-Wij hebben geen nieuw obstakel In deze onderhandelingen met Egypte geïntroduceerd". Rechtstreekse contacten met Israëlische en Arabische func tionarissen zijn niet nieuw. Officieren van beide zijden onderhandelden over bijzon derheden van de troepenschei- dinigsakfcoord met Egypte en Syrië vorig jaar. De vraag of militaire of po litieke vertegenwoordigers zouden deelnemen in de nieu we rechtstreekse contacten die Israël opeiste, was niet be sproken. Israël zou mogelijk akkoord gaan met besprekin gen op militair niveau evenals vorig jaar, aldus genoemde kringen. Over de huidige diplomatie ke contacten werd gezegd dat vorderingen werden gemaakt, maar dat er nog veel bijzon derheden moeten worden be sproken. Sommige opvattingen zijn aanvaard, maar zijn nog niet afgerond.- De eis was niet nieuw en hoeft niet te worden be schouwd als een obstakel voor het bereiken van een interim regeling in de Sinai. zo werd gezegd- De Egyptisehe presi dent, Anwar Sadat, sloot rechtstreeks contact met de Isaëli's in enigerlei vorm in de loop van het huidige overleg uit. Premier Yitzhak Rabin stel de de eis in een toespraak woensdagavond waarin hij zei dat rechtstreeks overleg nood zakelijk was wilde een inte rim-regeling betekenis hebben. „Tijdens de opheldering die (over Egyptische voorstellen) gevraagd werd, was er geen sprake van een dergelijke eis", zo werd gisteren in Is raëlische regeringskringen meegedeeld. Deze vanzelfspre kende zaak hoefde nooit een voorwaarde te zijn". Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken kende het Israëlische standpunt. „Maar of de Egyptenaren dit begrepen weet ik niet", zo HILVERSUM (ANP) De leden van de groep informa tieve programma's van de VA- j RA-radio, verenigd in de zgn, iihifo-groep", hebben gisteren mei de grootste klem bij het hoofdbestuur van de VARA ge protesteerd tegen de manier Waarop dit een gedragslijn heeft voorgeschreven voor de berichtgeving over Portugal. De info-groep doelt op een verklaring inzake de publici teit over Portual die het hoofdbestuur de radio-mede werkers op 18 juli deed toeko men. Het hoofdbestuur stelde hierin onder verwijzing naar de statuten dat het standpunt Van de omroep tegenover de huidige ontwikkeling in Por- tugal niet anders kan beteke nen dan solidair zijn met Soa res en zijn partij. Dit in over- eenstemming met de verkla ringen inzake Portugal door de PvdA en de socialistische Internationale. I De informatieve uitzendin gen zouden daarom gericht moeten zijn op ondersteuning van de strijd die Soares voert poor de persvrijheid en voor rechten waaronder de waar borgen voor het voortbestaan Van de politieke partijen en tostellingen van een parlemen tair beslissingssysteem. Het hoofdbestuur meende dat in de VARA-uitzendingen afstand diende te worden ge nomen van politieke groepe ringen in Portugal en elders die zich vereenzelvigen met het beleid van de militairen. Aangenomen werd dat de VA- ra-medewerkers in de infor matieve sectoren deze uitspra ken als richtinggevend vooi bun activiteiten zouden aan vaarden. De info-groep heeft gisteren verklaard de indruk te hebben dat aan de inhoud van deze verklaring de gedachte ten grondslag ligt als zou zij tegen Soares zijn en de militaire junta kritiekloos omarmen. De democratische houding heeft uitgenodigd aan te tonen waai zij ten aanzien van de Portu- galberichtgeving uit een anti democratische noudin heeft gewerkt. De info-groep vindt het on aanvaardbaar dat de kwestie Portugal wordt herleid tot een keuze voor of tegen Soares. „Wij geloven in een parlemen taire democratie, maar men kan niet zonder meer elke verandering in andere samen levingen beoordelen aan de had van de eigen situatie", aldus de info-groep, die meent dat men ook op politieke geestverwanten kritiek moet kunnen uitoefenen. De info-groep wil alle ge beurtenissen in Portugal kri tisch blijven volgen, daar de meest relevante informatie over geven en er zonodig kanttekeningen bij plaatsen. De onderhandelingen zouden nog wel een maand of twee kunnen voortduren voordat een akkoord zou worden on dertekend. Tenslotte werd op gemerkt dat voortgang werd geboekt bij het voerleg met Washington over Amerikaanse militaire en economische hulp aan Israël - een essentieel deel van een interim-akkoord maar dat er over specifieke zaken nog geen besluiten wa ren genomen. Men was in Cairo niet ge rust over een verklaring van de Israëlische premier Rabin dat deze geen accoord zou on dertekenen als hieraan geen rechtstreekse onderhandelin gen met Egypte waren vooraf gegaan. „Als die verklaring juist is", aldus een functiona ris, „dan kan dit de Ameri kaanse bemiddelingspogingen in gevaar brengen- Wij hopen dat Washington deze zaak snel zal ophelderen", De groep Israëlische onder handelaars heeft gisteren al hier de laatste Egyptische voorstellen over een interim- accord in de woestijn van Si nai besproken en van officiële zijde is vervolgens gezegd dat Egypte „in algemene termen" het Israëlische concept van een nieuw pact heeft aanv aard. In Jeruzalem is meegedeeld dat Egynte het Israëlische voorstel tot het vormen van een krachtige verdedigingsli nie in Sinai aanvaardt doch dat biizonderheden over de li nie nog moesten worden uitge werkt. Ook waren nog geen beslissingen genomen over de toekomst van de Israëlische radarstations in de bergen van Sinai en de besnoeiing van de EgyDtische anti-Israëlische no- litieke en economische activi teit. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De vice-voor- zitter van de ARP- fractie in De Tweede Kamer, mevrouw J. van Leeuwen „aarzelt sterk" of zij in zal gaan op het ver zoek van haar fractieleider mr. Aantjes om staatssecretaris van onderwijs te worden. Die functie komt vrij omdat dr. Veerman om gezondheidsrede nen moet bedanken. Aantjes is met minister van Kemenade tot vergaande over eenstemnung gekomen over een eventuele benoeming van mevrouw van Leeuwen, die in de fractie niet de onderwijsza ken maar volksgezondheid, sociale verzekering en defen sie beheert. Mevrouiw van Leeuwen verklaarde gistera vond: „ik heb er erg weinig zin in. Deels om persoonlijke, deels om politieke redenen". De politieke redenen zijn vooral gelegen in de ontwik kelingen in het CDA, die naar het oordeel van mevrouw van Leeuwen de verkeerde kant opgaan. „Als staatssecretaris ben je partijpolitiek monddood en ik weet niet of ik dat juist nu, gezien die ontwikkelingen in het CDA zo'n plezierige zaak vind". Overzicht tijdens de be grafenis op Oud Eik en Dui nen te Den Haag van de op 85-jarige leeftijd overleden actrice Fie Carelsen. De kist met het stoffelijk overschot werd in het graf óp de kist met het stoffelijk overschot van Jean-Louis Pisuisse, haar ex-man, gezet. Links Wim lbo en Jennecke Gil- liams, de dochter van Pi- suisse. GENèVE (REUTER) De Verenigde Staten hebben gis teren voorgesteld een onder zoek in te stellen naar het meten en vergelijken van mi litaire uitgaven, als een eerste stap naar een beperking van de militaire begrotingen. Amerikaanse functionarissen op de Geneefse ontwapenings conferentie spraken van een „belangrijk initiatief". Delega tieleider Joseph Martin diende bij zijn terugkeer van een week overleg in Washington een inleidend stuk in op het voorstel om te komen tot een standaardisatie van het meten van de militaire uitgaven. Op een persconferentie zei Martin dat een algemene beperking van de militaire begrotingen met 10 pet zoals voorgesteld daar Moskou niet zou werken, omdat dergelijke besnoeiingen niet te controleren zijn en de begrotingsopstellingen niet te vergelijken zijn. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De vaste kamercommissie voor volks huisvesting en ruimtelijke or dening wil dat de regering de emigratie van Nederlanders gaat bevorderen, desnoods fi nancieel, maar tegelijkertijd de immigratie in ons land van rijksgenoten en inwoners uit EEG-landen tegengaat. De commissie laat dat blijken uit een groot aantal vragen, die ze aan minister Gruyters (Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft gesteld naar aanleiding van de derde nota 'ruimtelijke ordening. De commissie, waarvan AIR- fractieleider mr. Aantjes voor zitter is, vindt het juist dat de regering de emigratie steunt Maar naar de mening van de kamerleden moet een beleid worden gevoerd, dat emigratie ook daadwerkelijk steunt. Aan de andere kant zal het nodig zijn nieuwe maatregelen te nemen om de immigratie af te remmen. In dat kader wil de commissie van de regering IN de periode van 13 tot 17 oktober aanstaande wordt de Benelux-ministerraadsverga- derlng gehonden. Aldus heeft minister De Gaay Fortman meegedeeld na afloop van de gehouden vergadering van de ministerraad. ALLE 246 politieke gevange nen in Noord-Ierland zullen - voor Kerstmis worden vriige- laten door de Britse regering als er geen nieuwe geweldda den zullen uitbreken. (ADVERTENTIE) ieders oogmerk! HELSINKI (ANP) Finse legertanks met anti-luchtdoel geschut, stellingen met machi negeweren en scherpschutters van de Finse politie maken deel uit van het gehee! van veiligheidsmaatregelen rond de grote supertop voor de Eu ropese veiligheid die volgende week in de Finse hoofdstad gaat beginnen. De exacte veiligheidsmaat regelen worden door de Fin nen angstvallig geheim ge houden, maar uit een aantal zullen worden door veilig heidsfunctionarissen en lijf wachten van de verscheidene staatshoofden. Volgens de belangrijkste krant van Helsinki, Uusi Suo- mi, heeft de politie aan hët Finse leger verzocht tanks op te stellen in het park dat rond om het conferentieoord, het Finlandia-huis, ligt. Extra zorgen voor de Finnen zijn de berichten van woens dag uit Italië, waar men in berichten in Finse pers kan Rome een grote hoeveelheid worden opgemaakt dat zeker vijfduizend leden van de Fin se politie de volgende week in Helsinki paraat zullen zijn, waarbij zij nog geassisteerd valse Finse paspoorten ontdek te, In Helsinki doen dan nu ook geruchten de ronde dat dit zou kunnen wijzen op een be dreiging van de veiligheid rond de conferentie van 35 staatshoofden en regeringslei ders uit Europa, de Verenigde Staten en Canada. De kosten van de drie dagen durende conferentie worden op tien a vijftien miljoen Fin se mark geschat (zeven a tien miljoen gulden). Finland zelf betaalt hier ongeveer 150 a 200 duizend gulden van. Voorlopige becijferingen heb ben uitgewezen dat de kosten van de driedaagse bijeenkomst ongeveer een tiende bedragen van het totaal van de confe rentie die met alle voorberei dingen 22 maanden geduurd heeft. De Finse radio- en televisie omroep „Yle" heeft gisteren bekendgemaakt dat men ge reed is om alle gebeurtenissen direct en in kleur uit te zen den. Technische bijstand wordt daarbij verleend door de Zweedse en Noorse omroe pen. Zo zal de gehele wereld onder meer getuige kunnen zijn van de aankomst van de staatshoofden en regeringslei ders in Helsinki. Inmiddels hebben zich al tweehonderd verslaggevers van radio en televisie uit Eu ropa, de Verenigde Staten en Canada aangemeld om „de conferentie van de eeuw" te verslaan. Van de schrijvende pers zijn al meer dan duizend aanmeldingen binnengeko men. weten af deze al enig inzicht heeft over dè nog te verwach ten toevloed naar ons land van rijksgenoten, inwoners van de andere EEG-landen en arbei ders uit de landen rond de Middellandse Zee (Het name Marokkanen, Tunesiers en Al gerijnen) Minister De Gaay Fortman deelde gistermiddag na afloop van het wekelijks kabdnetsbe raad mee, dat de toeneming van het aantaj Surinamers, dat naar Nederland verhuist, be slist niet onrustbarend is. Vol gens hem is er gedurende de zomermaanden altijd een le vendig verkeer tussen Surina me en Nederland, omdat er dan veel sprake is van farm Iiiebezoek. „Het is dan ook een vertekend beeld, als men al- leer maar uitgaat van de aan tallen Surinamers die van Su riname naai- Amsterdam vlie gen. Er gaan er ook weer heel wat terug", aldus de minis ter. De kamercommissie vraagt minister Gruyters verder hoe deze in het kader van het spreidingsbelejd denkt te be reiken dat er' een vertrek uit de randstad naar het oosten, noorden, Noordwest-Brabant en Zeeland plaats heeft. De Kamer wil weten welke maat regelen de regering nog in petto heeft om het vertrek van bevolking en werkgelegenheid uit de randstad naar bovenge noemde gebieden te bevorde ren afgezien van het tot nu toe gevoerde spreidingsbe leid Tenslotte pleiten de kamer leden er voor dat het kabinet in dé toekomst financiële steun gaat verlenen voor de bouw van parkeergarages in grote bevolkingsconcentraties. Volgens de kamercommissie zou dat een goede manier zijn om „het blik van de straat te houden", waardoor het woon- milieu, met name in de grote steden, aanmerkelijk zou wor den verbeterd. Tenslotte spreekt de commissie de vrees uit. dat door het beleid van het kabinet ten aanzien van het bekorten van de procedure voor het bestemmingsplan de democratische controle op dat beleid ernstig zal worden ver zwakt De commissie wil daar over meer uitleg van de rege ring. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In het CH weekblad „De Nederlander" van deze week verdedigt frac tieleider Kruisinga tegenover zijn achterban het compromis, dat in het dagelijks bestuur van het CDA is gesloten over de technische indeling van één CDA-kandidatenlijst voor vol gende kamerverkiezingen. In CHU-krinig, zo blijkt uit het artikel van dr. Kruisinga, is men niet gelukkig met dat compromis omdat de CH, wan neer zij zelfstandig de verkie zingen zou ingaan „in elk ge val 12 zetels gekregen zou hebben". Kruisinga: „Iemand die CDA kiest, kiest in de top van de lijst ook voor de koers van de CHU. En dat betekent voor ons natuurlijk ook dat die koers mede in het toekom stige CDA-fractiebeleid zal moeten worden gehonoreerd Meneer Thevenet is in Chaam komen vertellen dat hij niet wist dat hij (lui, dan in zijn taal) in Nederland zo populair was. Nou, moet-ie maar eens aan Merckx vragen, hoe gauw het weer over kan zijn. Het ts maar hoe belangrijk je jezelf voelt, maar als ik me realiseer dat gisteren op iets meer dan 100 meter van de plaats vanwaar ik mij tot u richt, een belangrijk lucht vaartverdrag werd getekend, dan voel ik de borst zwellen, hoor. -#r Tjerk en zijn Surinaamse ambtgenoot Bruma zetten in het Bredase stadhuis hun handtekening onder een en ander vanwege de historische plek. Zoiets zoek je niet meteen achter minister Westerterp, nietwaar? Zo'n gevoel voor sfeer en lang vervlogen dagen en de dra vliedende band met onze overzeese delen. Jaja, laat ze maar schuiven, Tjerk en zijn West(erterp). Die CIA toch. Hebben ze zelfs van de bereidwillige diensten van zwakke kerkelij ke broeders gebruik gemaakt ken, CIAt voluntas tua. Hoera, riepen ze in de Sinai, Sadat verlengt het VN-ma n- daat. Mandaaaaaaaaaaaaat. Het was 'n pracht van 'ft Acht, ha'k zo gedacht. En toen wist 'k het niet meer. Groeten. DEN HAAG (ANP) De textieldrukkerij Vlisco in het Brabantse Helmond krijgt uit de gegrotingspost herstructure ring in het kader van de ont wikkelingssamenwerking een premie voor nieuwe investe ringen. Het is de eerste maal dat uit deze begrotingspost gelden voor een herstructure ringsproject van het Neder landse bedrijfsleven worden uitgetrokken. Dit hebben de ministeries van economische zaken en ontwikkelingssamenwerking donderdag meegedeeld. Vlisco die voor Afrikaanse en Euro pese markten werkt, heeft de laatste jaren te kampen met een teruglopende afzet op de Afrikaanse markt van zoge naamde „Java-prints". Dit zijn machinaal bedrukte, veelkleu rige stoffen met exotische mo tieven. DEN HAAG (ANP) Mi nister Boersma van sociale za ken is akkoord gegaan met het advies van de stichting van de arbeid over de bedrijfsvakan- tiespreiding voor volgend jaar 1976. Aldus blijkt uit het gis teren door de bewindsman ge geven antwoord op schriftelij ke vragen van het Tweede- Kamerlid Van Zeil (KVP). In Noord- en Zuid-Holland is volgend jaar volgens het schema de vakantieperiode van 19 juni tot 31 juli, ib Zeeland, Noord-Brabant en Limburg van 26 juni tot 7 augustus en in Groningen Friesland, Drenthe, Overijssel, Gelderland, Utrecht en de zuidelijke IJsselmeerpnlders van 3 juli tot 14 augustus. De collectieve bouwvakvakantie valt tussen 3 en 24 juli. DEN HAAG (ANP) —De beslissing over de verhoging van de prijs van een pakje sigaretten wordt in de tweede helft van augustus genomen. „Er wordt inderdaad een prijsverhoging overwogen", al dus minister De Gaay Fortman gisteren op een te Den Haag gehouden persconferentie na afloop van de wekei'ikse ver gadering van de minister raad. MERIJN AMSTERDAM (ANP) Tot liet jaar 2000 zal Nederland van de aanwezigheid van het aardgas profiteren, zij het dat dit in de jaren na 1978 gebaseerd op de thans beken de reserves in afnemende mate het geval zal zijn. Dit is de conclusie van een studie van Bank Mees en Ho pe over het Nederlandse aard gas. Volgens de bank een van de oorzaken waaraan de Ne derlandse gulden gedurende de laatste jaren haar sterke positie op de internationale valutamarkten te danken had, omdat dank zij de gasbel van Slochteren Nederland relatief weinig energie behoefde in te voeren. Aberdeen licht bew. 15 «-• Athene onbew. 33 gr. Barcelona onbew. 29 gr. Berlijn half bew. 25 gr- Bordeaux licht bew. 24 gr. Brussel half bew. 20 gr. Frankfort licht bew. 23 gr. Genève licht bew. 24 gr. Helsinki onbew. 22 gr. Innsbruck zw. bew. 26 gr. Kopenhagen licht bew. 19 gr. Locarno zw. bew. 24 gr. Lissabon niet ontv. Londen licht bew. 20 gr. Luxemburg niet ontv. Madrid onbew. 36 gr. Malaga onbew. 36 gr. Mallorca onbew. 32 gr- München regenbui 24 gr. Nice licht bew. 27 gr. Oslo onweer 19 gr. Parijs zw. bew. 22 gr. Rome half bew. 28 gr. Split onbew. 30 gr. Stockholm regen 23 gr. Wenen onweer 29 gr- Zürich half bew. 21 gr- Las Palmas onbew. 25 gr. (ADVERTENTIE) Vieze vliegen en stekende muggen ruimt u radicaal op met Roxasect. Bevat \Pyrethrum, de plantaardige en veiligste insektenverdelger. Bij uw drogist. PHItlPSDUPHAR NEDERLAND B.V, AMSTERDAM

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9