tienden MEER AARDGAS VOOR NSM an t Eeuwelinge gehuldigd in Groede De Slee/De Vrije Zeeuw IS-SLAG n horen NJASSEN NOG IETS Publiek went aan grotere blauwe zone Fikse boete voor overtreden van Rijtijdenbesluit ERDER ANDEREN m' Honderd miljoen m3 meer DRUKTE IN SAS Weinig vis in metranchemenJ ZES WEKEN VOOR DIEFSTAL Polana had veel succes in Sluiskil IN GOES Sluiskilse bejaarden in Sterre Geen gevaar voor bezoekers hervormde kerk Ellewoutsdijk Raad Reimerswaal beslist over credietvoorstel krabbendijkse haven stad streek j--i f voor hen betekent?) ikt en Aapje weer veilig thuis meerite breda Draaibrug BAARIANDSE CAMPING BEËINDIGT VAKANTIE- ACTIVITEITEN AANBESTEDING TWFaEDE RO-RO-HA V EJN in zeeland VRIJDAG 25 JULI 1975 nten-markten betekent, sa. jd een gezellige drukte otn een behoorlijke mate van [leid. Aktieve jonge mensen bijv. in onze filialen VLIS. Iworden als: goede vooruitzichten duide. A.O. schalen, terwijl ook da en up-to-date zijn. aak maken bij onze bedrijfs- 11 17 OOR te BERGEN OP ZOOM, indag t.m. vrijdag tussen I ettend -est royaal gemaakt eren en voor druppels vallen, gebeurt. at 2, Breda |(Van onze correspondent) SLUISKIL Voor de uit weiding van de ammuniakpro- fluktie krijgt de Nederlandse Stikstof Mij. n.v. te Sluiskil de lesehikiing over tenminste londerd miljoen kubieke me iter aardgas meer, dan er tot „n toe wordt verbruikt Hier- Itoe werd door de N.S.M. een TERNEUZEN Het aapje van de familie De Bruine in de Terneuzcn- se Esdoomlaan, dat woensdag wist te ont snappen is weer veilig en gezond thuis. Daar lanvankelijk werd ge dacht dat het woensdag niet meer zou kunnen gevangen worden, omdat het erg opgewonden en zelfs aggressief was, kon er rustig worden veron dersteld dat het de nacht buiten zou moeten door- jrengen. Dat is gelukkig niet f het geval geweest. De i zoon van de heer De Bruine, heeft woensdag avond tezamen met een vriend nog kans gezien i het beestje, dat toen he- I lemaal gekalmeerd was, I met een net te vangen. Bij de familie De Brui ne. die als echte diere-r.. vrienden bekend staan, r was de vreugde natuur- I lijk groot, toen zij wis- ten dat hun aapje geen nadelige gevolgen van zijn escapade had |(Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In Sas an Gent is het gisteren norm druk geweest. In de raderiestraten was veel meer iubliek dan men had ver licht. De organisators had- en gedacht dat het woensdag en rustige dag zou zijn, onder feer in verband met de larktdag in Terneuzen. Dat hen toch zoveel publiek kreeg s volgens de heer J. Torbijn ran Sas'70 ook te danken aan let weer. „Geen regen maar beh ook geen weer om naar iet strand te gaan. Dat moeten vij heboen", zei hij. aanvraag ingediend bij de Gas unie. Gezien de terughou dendheid d,c de N'euer-andse regering aan de Gasunie heeft opgelegd, bij het verkopen van gas anders dan voor de openbare voorzici mg, was voor deze aanvraag de goed keuring van minister Lubbers van Economische Zaken nodig- De minister heeft thans aan oe Gasunie toestemming verleend om met de N.S.M. over de leveringsvoorwaarden te on derhandelen. De Nederlandse Stikstof -ou seSpjee gap jjaaq 'a/N 'fïW dig voor een voorgenomen uit breiding van de ammoniakpro- duktie, die thans reeds twee duizend ton per dag bedraagt, met duizend ton per dag. Met deze investering is een inves tering gemoeid van ongeveer een kwart miljard gulden. N.S.M. heeft thans reeds in vesteringen onder handen tot een bedrag van honderd en ze ventig miljoen gulden, die over drie jaar gereed moeten zijn en waar de ammoniakex- pansie nog eens bij komt. De onder handen zijnde projecten zijn: vijfenveertig miljoen gul den voor de uitbreiding van de haveninstallaties en de el- gen krachtcentrale: honderd vijfentwintig miljoen voor de uitbreiding van de salpeter- zuurproduktie (60 procent) met tweeduizend ton per dan en de nitraatfatiriek met vier honderdduizend ton per jaar (ammonlumstraatoplossing). Deze onder handen ziinde uit breidingen te zamen met de nu mogeliike uitbreiding van de ammonlakfabriek zullen rond plaatsen opleveren. Momen driehonderd nieuwe arbeids- teel werken er on de N.S.M- twaalfhonderd mensen. pmeester en wethouders van Breda n bekend, dat Gedeputeerde Stalen lloord-Brabant bij hun besluit van ni 1975, G. nr. 143.254 goedkeuring |en gehecht aan het besluit van de dier gemeente d.d. 16 januari 1975, :/39275, tot onttrekking aan het Ibaar verkeer van een gedeelte van® pkkerstraat. oedgekeurde raadsbesluit ligt vana' In gedurende 14 dagen voor een ie® page op het gemeentelijk piatiecentrum. [Van onze correspondent) RETRANCHEMENT Aan de door VVV Retranchement het Afwateringskanaal ge- louden viswedstrijd, werd door 70 personen deelgeno- |men De vangst was niet erg iroot. Slechts door 21 vissers tferd wat gevangen. Hoewel er aanvankelijk lechts 19 prijzen waren, werd >esloten, iedereen die wat had fevangen, een prijs te geven )e eerste prijs werd gewon en door de heer R. van Ba- egem uit Knokke-Heist, die uervoor van de voorzitter van 'vV Retranchement, de heer fy Beting, een beker en een jishengel kreeg. Orlentacierit De Draai- >rugse sportvereniging hield 7n oriëntatierit voor leden en tmpathisanten. Er waren 47 ïelnemers. verdeeld over 14 roepen. Om 13 uur werd na pn kleine behendigheidstest |et eerste team op pad ge- "aiura- De uitgestippelde rou- ïs hadden eer* lengte van on geveer 20 kilometer De beno- fhgde tijd liep uiteen van 1 ■ur en 51 minuten tot 3 uur jn 22 minuten. De finish lag BJ café „Tramzieht". De ui' [lagen: route lê 1 de heer en Mevrouw Visser en de heer en levrouw De Laet (88 straf- >unten), 2. echtpaar >nte, mejuffrouw P de Feij- fr en mejuffrouw S. van 'Tuymngen H46 strafpunten) Jwte 2: l. T. Buysse en L I. HSCuaert ^88 strafpunten In t en mevrouw Buvsse J Buysse (88 strafounten) iUrT0n?iS wen*en de prijzer P gereikt door de heer Blae- sPonsoi van de Draaibrug- sportvereniging, waarna verrfn^en u°Yfr dit evenement ^rd nagebabbeld. CV an een onzer verslaggevers) BAARLAND Op zondag avond 27 juli wordt op cam ping Scheldeoord te Baarland >e laatste openluchtbij een komst van lit seizoen gehou den De bijeenkomst begint m 19.00 uur op het terrein bij het zwembad en bij slecht weet in de kantine van de fabriek van Spyer v-d. Vijver Zwanenburg aan de Dierikpol- aerweg. Muzikale medewerking werdt verleend door de plaat- se'ijke muziekvereniging Prin- ser Juliana onder leiding van dirigent J. Kruijs Voorberge. Het muziekkorps zal ook de samenzang begeleiden terwijl dominee J. Blok uit Baarland een korte toespraak zal hou den Tijdens de bijeenkomst zal worden rondgegaan voor het werk van de interk»rke- ke rekreatiekommissie Baar- land-Oudelande, dat de bijeen komsten organiseert. Daar naast begeleidde een rekrea- tieteam gedurende een viertal weken iedere dag aktiviteiten voer jong en oud Deze aktivi teiten worden vriidaw voor dit seizo enweer beëindigd. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Twee Dordrechtenaren J.D., 25 jaar, en A. van B„ 20 jaar, ttiegen donderdag zes weken on voor waardelijke gevangenisitra! opgelegd. Op 2 april braken zij w ln een bungalow in Kloetinge. Daal haalden ze drie verreklj- Kers, een doosje sieraden en enkele gouden tientjes weg. De officier van justitie eiste tegen D. vijf weken onvoor waardelijke gevangenisstraf wegens medeplichtigheid, om dat deze alleen op de uiioufK iou hebben gestaan, en legen van B. die hij als de hoofdda der aanmerkte, twee maanden onvoorwaardelijk. Maar de po litierechter vond dat je in zo n eensgezind uitgevoerde li braak alleen maar gelijk karn bestraffen Samen uit samen thuis- zei hij, en legde oeide neren zes weken on voor waai delijke gevangenisstraf op. (Van onze oorrespondent) SLUISKIL De Sluiskilse bevolking heeft met heel veel enthousiasme de Tsjechische zang- en dansgroep Polana, die woensdagavond op de rol- schaatsenbaan optrad, gadege slagen. De groep bestaat uit vijftig personen en trad in Sluiskil op, dank zij de s men riling van Sas Promotion en het Open Bejaardenwerk te Sluis kil. Ongeveer driehonderd Sluiskillenaren hebben met zeer veel aanlacht geluisterd naar de lyrische melodieën en gekeken naar de tempera mentvolle volksdansen. De woordvoerder van de groep, de heer Ulherec, was zeer vol daan over de sympathieke ont vangst die zijn groep in Sluis kil genoot. De voorzitter van het Sluiskilse open bejaarden- werk, de he de gasten uit voor een nadere kennismaking in het Gilde- huis. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op maan dag 18 augustus om 15 uur wordt in hotel Rotterdam te Terneuzen een openbare aan besteding gehouden voor een tweede Ro-Ro-haven. Het werk bestaat uit het maken van een dubbele meergelegen- neid voor rij op-rij af -sche pen en bijkomende werken in de Zevenaarhaven te Terneu zen. De termijn van uitvoering bedraagt 52 weken- (Van een onzer verslaggevers) GOES „De meeste men sen nebben nu wel in de ga ten. dat de blauwe zone is uitwin» 'I In het ged-elte, dat erbij gekomen is, zijn tot nog toe maar betrekkelijk weinig verhalen gevallen. Eens kij ken: woensdag zijn er zes bonnen gegeven". Aldus het relaas van adjudant F. van den Bergen van de Goese ge meentepolitie. Volgens adjudant Van den Bergen raakt het publiek al aardig gewend aan het feit, dat de blauwe parkeerzone in Goes groter is geworden. Die grotere zone werd van kracht met ingang van 14 juli. „We zijn een dag of tien alleen maar waarschuwend opgetre den Behalve natuurlijk op de Grote Markt want die was al lang tot blauwe zone verklaard, fn die eerste dagen zijp „rol heel wat wpwsohuwings- briefjes onder de ruitewis- sers gestopt. Maar dat is ei genlijk ook wel logisch. Er zijn mensen, die jarenlang ge wend waren hun auto bijvoor beeld op de Sin,gelstraat te stallen als langparkeerders. Gewoontegetrouw gaan ze er mee door en realiseren zich later, dat het niet meer kan"- Maar het publiek heeft zich vrij snel aangepast aan de nieuwe situatie, is de ervaring van de Goese politie. Er is reeds sprake van een duidelij ke verbetering. Sinds afgelo pen woensdag treedt de Goese hermandad verbaliserend op. De controle op overtreders is momenteel nog vrij stevig, dit om de mensen te helpen zich snel aan te passen aan de gewijzigde uerkeersituatie ir de binnenstad. Ook wat de toeristen betreft doen er zich nauwelijks meer Droblemen voor. Volgens adin- dant Van den Bergen zien die trouwens eerder de borden staan dan de eigen bevolking Er ziin er ook, die zeggen geen bord te hebben gezien Maar dat gelooft adjudant Van den Bergen niet. „Er staan van zulke dikke strepen over de weg. Die moeten toch wel oovallen. Soms vraag ie je echter af, of de automobilisten hun borden wel kennen". Veel felicitaties voor de 100-jarige mevrouw De Hulster (Van onze correspondent) OOSTBURG „De rijtij- denwet wordt maar al te dik wijls overtreden en zeker in dit geval, daarom moeten er fikse straffen worden gege ven'vond donderdagmorgen d" officier van justitie mr. J. Kolkman, tijdens de zitting van de kantonrechter in Oost burg Voor het hekje stonden de directeur van een vistrans- portonderneming, A. O. en zijn raadsheer mr. C. Brink man omdat in april een chauffeur te lange rijtijden had gemaakt en dat zelfs tot tweemaal toe en de zoon van de directeur, begin mei niet alleen meer dan 450 kilometer achter elakar, maar bovendien zonder bijrijder had gereden, terwijl hij de leeftijd van 21 jaar nog niet bereikt had. Mr. Kolkman eiste drie boe ten van respectievelijk zeshon derd, honderdvijftig en twee honderdvijftig gulden. Daar verdachte de feiten volmondig toegaf, kon zijn raadsman er alleer maar o,p wijzen dat vis- vervoer (in dit geval bestemd voor Denemarken) geen oponthoud, nog minder uitstel kan lijden op gevaar van grote financiële schade voor betrok kene. Dat de zoon O. gereden had, kwam, volgens de raads man omdat hij uitstekend met vrachtauto's overweg kan en geer, moeite had gedaan om de nodige papieren te bezitten, omdat hij binnenkort in mili taire dienst moet. Mr. Brink man kon de kantonrechter, mr. C.J.M. van Hees, enigszins mild stemmen door er op te wijzen dat in het bedrijf van z::in cliënt een ingrijpende re organisatie aan de gang is. Mr. Van Hees handhaafde de beide eerste eisen maar maakte de laatste eis voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar. N. de K. ingenieur te Mid delburg, stond terecht wegens he,, rijden met een snelheid van 120 kilometer op 22 de eember, op rijksweg 58 nabij Sehoondijke. Verdachte hield vo,i dat hij niet harder dan tachtig kilometer had gereden en dit was voor mr. van Hees reden om de zaak voor onbe paalde tijd aan te houden, ten einde getuigen ie kunnen ho ren ln de plaats van mevrouw M van H.-B. uit Breskens, die terecht moest staan wegens het veroorzaken van een aan rijding op 21 november, toen zii van Oostbyrg naar Sehoon dijke reed, was haar echtge noot verschenen, die op het ogenblik \un de aanrijding bij haar in de auto zat. Mevrouw Van H had een vrachtauto ingehaald, toen er een tegen ligger kwam. Zij was uitgewe ken. via de berm, weer ge deeltelijk terug op de weg ge komen, toen er een tweede tegenligger kwam, die tegen haar auto botste. Zelfs na een lang op een rijtje zetten van de feiten kwam de kantonrechter er niet uit omdat een getuige verklaard had dat eerst hij de auto van mevrouw Van H. ge- passeerd en een achter hem komende auto, de wagen van mevrouw Van H. had aangere den. Bovendien waren ook de verklaringen over het al of nief branden va.n de koplioh- ten. met elkaar in strijd. Ook deze zaak werd voor onbe- oaalde tijd door de kanton rechter aangehouden om de getuigen te kunnen horen. AXEL Café Benelux, 19.15 uur, schieting. OOSTBURG Ledeltheater, 20.00 uur, In de klauwen van de draak, 14 j- BERGEN OP ZOOM Luxor, 20.00 uur, Black Belt Jones, 18 j.; Roxy, 14.00 uur, Walt Disneys „Robin Hood", a.l.; 20.00 uur, Mens erger je niet, 18 j. Tweede hal stadhuis, expo sitie wandpaneel van Frits Witte, geopend ma. t.m. vrijd. 8.30-12.30 en 13.30-17.30 uur. (t.m. 30 juli). Het Markiezen hof, Steenbergsestraat 6, expo sitie Potjes Latijn keramiek uit de collectie Rust (t.m. 27 juli) en Bouwen in Bergen in het kader van M'75 (t.m. 31 aug.). Geopend ma. t.m. vrijd. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur, zat. en zond. 14.00-17-00 uur. GOES Museum Z.- en N.-Beveland, Sin,gelstraat 1, expositie Beve- landse monumenten in spiegel beeld (t.m. 31 aug.), open di. t.m. zat. van 10.00 en 13.30 - 17.00 uur. HENGSTDIJK P. van Dijk, 15.00 uur, vit- kantieschieting. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur, De klokkenluider van de No tre Dame, 14 j. Galerie Van Geyt, Steen straat 20, expositie van oude (Van onze correspondent) SLUISKIL Het open be Jaardenwerk te Sluiskil heeft, voor de ontspanningsbijeen komsten, beslag gelegd op een paviljoen van de Sterre, de inrichting aan de Pierssenspol- derstraat, waar tot voor enkele maanden zwakzinnige kinde ren werden verpleegd. Zoals bekend ziin dezen nu in een nieuw gebouw te Clinge ge huisvest. De Sluiskilse bejaarden zijn hiertoe overgegaan, omdat ze van mening waren dat hun vorig onderkomen, het Gilde- huis, niet meer geschikt was voor hun bijeenkomsten. Dit was de reden waarom de stichting open bejaardenwerk te Terneuzen, naar een andei, geschikter gebouw uitkeek. Vorige week werd onder lei ding van P. M. Kiela, een van de paviljoens grondig schoon gemaakt. Het stichtin gsbestuui van „de Sterre" heeft dit pa viljoen ter beschikking ge steld, in afwachting van de beslissing, die door het ge meentebestuur van Terneuzen wordt genomen. De Stichting open bejaar denwerk Terneuzen is voorne mens dit paviljoen te kopen, en daarnaast een tweede ten behoeve van het open bejaar denwerk in Zaamslag. Voor een en ander werd aan het gemeentebestuur van Terneu zen om financiële steun ge vraagd. Het college heeft hier omtrent echter nog geen be slissing genomen. Het Sluiskil se open bejaardenwerk wilde deze beslissing niet afwachten mede omdat de leegstaande paviljoens de laatste tijd vaak het doelwit van baldadigen zijn. „Nu is er altijd diemand aanwezig om de zaak in de gaten te houden en zijn ook de vernielingen opgehouden". Zowel de bejaarden als het Sluiskilse comité zeggen dat zij niet van plan zijn het pa viljoen te verlaten, welke be slissing het Terneuzense ge meentebestuur ook neemt.- (Van onze correspondent) GROEDE Veel inwoners van Groede hebben gisteren van de gelegenheid gebruik gemaakt om mevrouw E.C. de Hulster-Tack, tijdens de re ceptie, die van halfelf tot twaalf uur in hotel Beun werd gehouden, geluk te wensen met haar 100ste verjaardag en haar prachtige bloemstukken en heel veel geschenken aan te bieden. Onder de bezoekers waren oncjer meer de heer J. Vergou we, wethouder van de ge meente Oostburg en zijn echt genote, die de honderdjarige namens het gemeentebestuur een fraai fruitmand aanbood. Opvallend onder de bezoekers was ook een vriendin van me vrouw De Hulster, mevrouw Sanne van de Sande, 101 jaar oud- die in Rozenoord te Sluis verblijft en niet op de receptie wilde ontbreken. Daar mevrouw De Hulster, geestelijk nog bijzonder goed Dij de tijd is, hadden de beide vriendinnen heel wat af te babbelen. Mevrouw De Hul ster werd te Groede geboren en neeft heel veel jaren in de Brekestraat te Groede ge woond. Nu is zij bij haar dochter, mevrouw Duyninck- de Hulster, die aan het Prin ses Marijkeplein woont. De eeuwelinge heeft nog een doch ter, die in Terneuzen woont en een zoon. „Hoewel zij zo goed als blind is. heeft moeder nog heel veel belangstelling voor de moderne tijd", vertelde haar zeventigjarige zoon, de heer A. de Hulster. „Zij kan natuurlijk niet meer lezen, maar met behulp van haar bandrecorder kan zij de band jes beluisteren, die zij regel matig toegezonden krijgt en geloof maar dat zij het onb- halve haar blindheid is ze houdt", aldus haar zoon. „Be lichamelijk nog heel goed". (Van een onzer verslaggevers) niOINKENSZAND De toestand, waarin de Hervorm de Kerk in Ellewoutsdijk verkeert, levert geen gevaar op voor de kerkbezoekers. Dit hebben b. en w. van Borscle geantwoord op vragen van hel raadslid H. Fransen (PvdA). Het Borsels college deelt verder mee- dat reeds geruime tijd geleden opdracht werd ge geven tot uitvoering van de nodige werkzaamheden aar, de kerk in Ellewoutsdijk. Naar verwachting zal half augustus nu met die werkzaamheden worden gestart. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN Burge meester en wethouders van Reimerswaal stellen de g( - meenteraad voor een crediet beschikbaar te stellen van 5000,- voor de uitbreiding van het aantal ligplaatsen in de haven van Krabbendijke. De raad behandelt dit voorstel op dinsdag 29 juli om 19.30 uur in het gemeentehuis te Yerse- ke- Met behulp van oud steiger materiaal uit de vissershaven van Yerseke hebben leden van de watersportvereniging Krau- bendijke zelf een kleine 40 meter steiger gemaakt. Hier mee kan de liggelegenheid in de haven van Krabbendijke worden uitgebreid met 13 tot 15 ligplaatsen. De gemeente zou echter voor de meerpalen, wat ijzerwerk en verf moeten zorgen. De kosten hiervan worden geraamd op die 5000 gulden. Met de watersportvereniging Krabbendijke is in principe overeengekomen, dat voor de boten, die een ligplaats krij gen aan de nieuwe steiger, enkele jaren geen ligplaats- geld hoeft te worden betaald. Normaal is het ligplaatsgeld f 112,50 per jaar. B. en w. stel len de raad voor die vriistel- Iing te verlenen voor twee jaar. kaarten, gravures en etsen. Geopend op werkdagen 9.00 - 12.00 en 14.00 - 18.00 uiur (t.m. 30 aug.). KORTGENE Galerie Triangel, Kaaistraat 16, expositie olieverfschilderij en van Elie Borgrave en John Verschuren. Geopend dag. van 10.00 tot 18.00 uur, maandag gesloten (t.m. 14 aug.). MIDDELBURG Citytheater, 20.00 uur, The great* race: 23.30 uur, Vrolijke ontucht in Tirol. Rijksarchief, St.-Pieterstraat 58, expositie van Kust tot Kust over de Stoomvaartmaat schappij Zeeland van 1875 - 1975. Geopend ma. t.m. vrijd. 9.00-12.30 en 13.00-17.00 uur, zaterdag 9.30-12.30 uur, zon- en feestdagen geslo ten (t.m. 13 sept.). Zeeuws Museum, Middelburg voor, tij dens en na de verwoestingen 1950 (t.m. 31 aug.). Geopend ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.30 en van 13.30-17.00 uur. Zeeuwse Statenzaal (voorhal), expositie van prentbriefkaarten over het leven van 1900 tot 1940 in Zeeland (t.m. 15 aug.). NOORDSTRAAT A. Menheere, 18.30 uur, avondbolling. TERNEUZEN Luxortlieater, 20.00 uur, Je sus Christ Superstar, a.l. Terneu7en Museum, exposi tie oud Zeeuws, 350 oude Zeeuwse sieraden en ge bruiksvoorwerpen; geopend dag. 14.00-17.00 uur; maandag gesloten (t.m. 23 aug.). VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur, Rock Opera Tommy, 14 j.; 23.00 uur, Slipje uit voor Alvin, 18 j- Vestzaktheater, 20.30 uur. jeugd en muziek zomer '75 (Experiment). St.-Jacobskerk, 20.00 uur. orgelconcert Bram Beekman uit Middelburg. Tentenpaviljoen, naast Stad huisplein, expositie 46 oldti mers van Lips Autotron Dru- nen (t.m. 17 aug.). WESTDORPE Galerie Troutzaerte, oliever ven van Jacques Stegers, La- taster en Pierre van Soest, verder aquarellen, tekeningen en pastellen van Paul Citroen (t.m. 31 aug.); geopend di. t.m. zat. 9.00-16.00 uur, maan dag gesloten. IJlZENDIJKE Molen, expositie In en Voor de Molen, door Maurice De- baille, Miki v. d. Eeken, Joop Krom, Guido Metsers, Matthy Murre, Maurits Portier, Robert Raog, Rolf Swarz, Pol Verhey- lezoon en Josephine Rutten: geopend dag. van 14.00-17.00 uur (t.m. 1 aug.). Streekmu seum, Markt 23, zomerexposi- tie van 10.00-17.00 uur, zater dag en zon- en feestdagen van 14.00-17.00 uur (t.m. 14 sept. ZIERIKZEE Burgerweeshuis, Poststraat 45. beeldentuin en klein an tiek (t.m. 1 aug.). ZUIDDORPE A. de Block, 14.30 uur, va- kantieschieting. ANTWERPEN Middelheimpark, Middel- heimlaan, expositie beeld houwwerken en tekeningen van 9 leien van het werkco mité Middelheim alsmede 13e Biënnale voor beeldhouwkunst met speciale aandacht voor Turkije. Indonesië en Japan. Geopend 10.00 - 22.00 uur (t.m. 4 oktober). Uiteave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9. tel 01150 7920 (4 Innen): HULST: Steenstraat 14. tel. 01140 -3751 (3 lijnen): GOES: Klokstraat L tel. 01100-28030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8 15 - 12 30 en 13 30 - 17 00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19 00 - 20 00 uur, tel. 01600 - 22341: zondag van 20.00 - 22 00 uur. tel. 01600 22341 BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140 3751; Midden-Zeeland: tel. 01100 - 14944 REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen tel 01150 7920; privé Lorentzlaan 50, Terneuzen. tel. 01150 -5745: algemeen redacteur Zeeland: drs J Bouwmans, kantoor Klokstraat 1 Goes tel 01100 28030: privé Zuidvlietstraat 53, Goes, fel 01100 28138: redacteur Midden-Zeeland: G v. Ber- kel, kantoor Klokstraat I Goes tel 01100-28030; privé Voor burcht 37 Kapelle tel 01102 2320: redacteur voor Terneuzen en Kanaalzone: P de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, tel. 01150 7920: privé Noordstraat 45. Hoek, tel 01154- 1556; redacteur voor Oost Zeeuwsch Vlaanderen: H Postma, kantoor Steenstraat 14 Hulst tel 01140 3751; orivé Walmolenstraat 12. Hulst, tel 01140 4159 Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van der Helm, Melkweg 40. Oostburg tel 01170 3370. foto-iournalist voor Zee- tand: C. J de Boer kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen, tel 01150 7920; privé Langs de Krpek 56. Terneuzen. tel 01150 - 3137; sport redactie Zeeland: A. Koomen. Troelstraiaan 8, Axel, tel. 01155 - 2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur eeland: W Hendriks, tel 01140 - 3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland C Menu tel 01150 5839.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5