Brasschaatse pastoor binnenkort in Graauw TARWE G. DUSARDUIJN EERSTE IN RUFFECVLUCHT SECCES VOOR DOORWEEKTE HEISTER PONYREITERTJES H. van de Hemel won provinciale vlucht Barcelona WESTDORPSE RINGVLUCHT DUIF SNELSTE IN VANUIT COMPIÉGNE HERZIE Plan weldr 93-jarige vrouw uit auto geslingerd stad streek INSTALLATIE OVER ACHT DAGEN VERSLETEN GOEIE WIL Burgemeester opent kantine v.v. Koewacht Cursuspakket Katholiek Vrouwengilde Nieuw-Namen Bliksem in Middelburg ingeslagen Hulst Bopfans trotseerden weer en wind Sluis APPLIES OP DUINDIGT Aardenburg Bramenoogs is begonnen Eerste steen stadhuis in Kruiningen Zonnige VRIJDAG 25 JULI 1975 1975 1M—mm—mÊÊmm (Van een onzer verslaggevers) BRASSCHAAT In de pastorie van de Goddelijk Kind Jezus-paroehie in Bras- schaat (onder de rook van Antwerpen) staan de dozen al gepakt. Onderpastoor A. Ruyloft (45) en pastoor Van Aert (67) vertrekken maan dag naar Graauw. Pater Ruyloft om er pastoor te worden, pastoor Van Aert (die met emeritaat gaat) om hem daarbij te helpen. Zaterdag over een week maken de bewoners van Graauw voor het eerst offi cieel kennis met hun nieu we pastoor. Tijdens de plech tige avondmis zal dan zijn installatie plaatsvinden. Voor de beide zieleherders (zeventien jaar hebben ze in bun Brasschaatse parochie sa mengewerkt) is het land van Hulst geen onbekend terrein. Pastoor Van Aert bracht er in het Maristenklooster de oor logsjaren door. Pater Ruyloft (de pastoor van Graauw. zoals hij in zijn parochie al ge noemd wordt) werd er vlakbij geboren. In het Belgische plaatsje St.-Gillis-Waas. Hun komst naar Graauw is niet toevallig. Beiden roren tot de orde van de Maristen, de eigenaars van het Hulster klooster. „We hebben al een tijdlang uitgekeken naar een mogelijkheid om in de buurt van Hulst te gaan werken", aldus pater A- Ruyloft. „Ik wilde dichter bij een eigen klooster zijn. Ik zou niet graag alleen ergens van op een af stand werken. Onze komst naar Graauw sluit bovendien mooi aan bij het streven om de kloosterlingen meer in groepen te laten werken. Niet dat we direct allemaal onder één dak zouden moeten zitten, maar wel dat we samen vorm aan ons werk kunnen ge ven". Pastoor Van Aert heeft vooi oe verhuizing nog een ander motief. ,.Ik kan nu nog niet stil gaan zitten", zegt hij. .,ik ben nog niet versleten". Niet alleen is het land van Hulst voor beiden geen onbe kend terrein, vanuit de pasto rie in Brasschaat zijn ook de recente ontwikkelingen in de ze streek met belangstelling gevolgd. Je bent van die kant bè, het Waasland en het land van Hulst, 't Is zeker triestig, dat ze die polders opspuiten. Je kriigt er hartzeer van", al dus De Graauws nieuwe pas toor. Met welke aspecten van het pastoraal werk hij zich in Graauw vooral gaat bezighou den is hem nog onbekend. In Brasschaat had oater Ruyloft de leiding van de jeugdbewe ging. Het is niet zeker of hij dat in Graauw ook zal gaan doen. „Ik moet me er nog helemaal oriënteren op de be hoeftes die er leven", zo zegt hii- De eerste contacten met het kerkbestuur zijn hem in ieder geval eoed bevallen. „Ze ziln geweldig van goeie wil dat kun je wel merken hè" verklaart hij. Wanneer het in de toekomst nodig zal bliiken delen van het pastorale werk in en rond Graauw ln handen van leken te geven, zal dat zeker gaan gebeuren. „Ik vind het heil zaam, dat zoiets gebeurt, dat de mensen meer ervaren, dat het hun zaak is", zo luidt zijn mening. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Zaterdag middag om drie uur opent burgemeester A. de Kam van Axel de kantine bij het voet balterrein van de W Koe wacht. De club heeft de hou ten kantine zelf betaald en ln elkaar gezet. De kantine ts afkomstig uit Terneuzen, waai het bouwwerk als directiekeet heeft dienstgedaan. De cluble den hebben drie maanden aan de kantine gewerkt. De nieuwste bezitting van W Koewacht herbergt een ontmoetingsruimte, een ber ging, twee toiletten, een keu ken en een bestuurskamer. Vanaf vier uur zaterdagmid dag mag iedereen naar het re sultaat van drie maanden werk komen kiiken, want dan Is het open huis in de kanti ne Pater Van Aert (links) en pater Ruyhoff (rechts). (Van onze correspondent) HULST Begin september start het Katholiek Vrouwen gilde te Hulst opnieuw met een aantal cursussen voor haar leden. Op dinsdag 2 september start voor het derde jaar de cursus Franse conversatie, on der leiding van mevrouw Cor- luy uit Sint Niklaas. Er zijn evenals voorgaande jaren weer verschillende groepen voor be ginners en gevorderden. Ook op dinsdag 2 september begint men voor het eerst met een cursus Engelse conversa tie. Deze cursus wordt gege ven voor beginners en een groep voor gevorderden. Zowel de Franse als de En gelse conversatielessen worden gegeven in het gemeenschaps centrum „Den Dullaert". Wegens de grote belangstel ling voor de cursus heemkun de kan met een derde groep gestart worden onder leiding van de heer P. Brand uit Hulst. Deze cursus begint donder dag 18 sseptember. Tenslotte start donderdag 4 september nos een nieuwe cursus, namelijk een cursus moderne literatuur- Cursuslei der is de heer J. Neele uit Terneuzen. De heer Neele zal een algemene inleiding geven tot moderne literatuur wat be treft proza, poëzie en drama tiek. (Vervolg van pag. 1) De Landbouwmaatscliappij De Bathpolders N.V. in Ril land zit met datzelfde pro bleem. „Tarwe en suikerbieten waren altijd de economisch sterke gewassen", aldus direc teur S. Duvekot. „Daarvan zijn alleen de suikerbieten nog over. Van de tarwe is de ren tabiliteit praktisch weggeval len. We zitten hier onderhand meer in de sociale sector dan in een ondernemersklimaat' aldus Duvekot. die voor zijn tarwe-afdeling (160 ha) een inkomstenderving van 35- a 40.000,- gulden heeft bere kend. Boer Kole uit Wemeldinge die dit jaar op zijn tarwegrond maai voedermais heeft gezet. vniPt dat Brussel „steeds pas sen achterwaarts maakt in piaats van voorwaarts „Ais ik het eerlijk zeggen moet: daar zlt'en veel geleerde professo ren. maar met weinig gezond verstand- Het is diep-treurig", aldus Kole. die namens veel collega's meent te mogen spre ken Wat de ZLM verder voor actieplannen heeft, kan mo menteel nog moeilijk worden achterhaald: het kantoor in Goes is doorlopend onbereik baar Leden van de ZLM ver wachten volgende week dins dag wel een diepgaande be spreking van het tarwc-vraag stuk Het Landbouwschap tn Den Haag, dat zich de verdere week bezig houdt met de be rekening van de exacte verlie zen, zal zeker voor die ti.id nog aan de bel gaan trek ken. (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE Bij een ver keersongeval gisteren op rijks weg 18 op Schouwen-Duive- land is de 93-jarige mevrouw W. L. uit Amsterdam uit een auto geslingerd. Zij moest met hoofdletsel worden opgenomen in het ziekenhuis te Zierikzee. De 93-jarige mevrouw L. zat ln de auto bij haar dochter. Zij kwamen uit de richting Bruinisse. Bij de afslag naar (Josterl-and stond een andere auto voorgesorteerd om linksaf te gaan. Dochter L. moet deze auto te laat hebben gezien. Bij een poging de auto toch nog te ontwijken raakte ze desalniet temin de achterkant. Zij reed tegen in de berm exikele paal tjes omver, waarbij haar moe der uit de auto werd geslin gerd. Dochter L. gooide daarop het stuur linksom, schoot over de linkerweghelft heen in de linkerberm, nam daa-- nog een paar bermpaaltjes mee en kwam tenslotte in een sloot tot stilstand. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De provin ciale wedvlucht vanuit Ruffec is gewonneh door een duif van G. Dusarduijn uit Groede met een snelheid van 1347.37 me ter per minuut. Hij won hier door ook de hoofdprijs, heeft- wie heeft, de eerste ploegen- prijs, de eerste extraprijs en de eerste serie van twee dui ven aangeduid. De eerste on- aangeduide serie in dit con cours was voor A- van Peenen en zoon uit Souburg, de eerste koningspoule was voor D. Dobbelaar uit Boschkapelle. 1. G. Dusarduijn, 2. A. van Peenen en zoon, 3. D. Dobbe laar uit Boschkapelle, 4. M. Klaassen uit Axel, 5. A. de Nooijer uit Vlissingen, 6,17 en 21. Antheunis-Van Helsland uit Hulst, 7. P. de Lavoir uit Sluiskil, 8. G- Snelders uit Sas van Gent, 9. P. Jansen uit 's- Gravenpolder, 10. A. Duininck en zoon uit Cadzand. 11,16 en 18. M. van Hee uit Cadzand. 12. J. Haak uit Hoek. 13. A. Bosman uit Heikant, 14. M. de Ruijter uit Vlissingen, 15. F. van Gaever uit Sint Jansteen, 19 E- Vermast uit Yerseke, 20. R. van Hijfte uit Koewacht, 22. A. van Peenen en zoon uit Souburg, 23. G. Onderdonk uit Philippine, 24. J. Wieland uit Axel, 25. Ed van Goethem uit Sint Jansteen,. In concours waren 809 oude duiven. Wedvluchten vanuit Com- piègne. Jong Maar Moedig te Driewegen bij Biervliet met 25 oude duiven. 1 en 5. A. Engels, 2,6 en 9. A- den Ha mer, 3.7 en 8. A. Jansens 4. B. van de Slikke. Met 72 jonge duiven, hoogste snelheid 1174.- mpm. 1 en 3. Klaeijssen-Van Hout- 2 en 5. A. Jansens, 4 en 9. A. den Hamer. 6.8 en 10. A. Engels, 7. J- Boerman. De Zwaluw te Sint Jansteen met 293 jonge duiven, snelheid eerste prijswinnende duif 1273.82 mpm. 1. L. de Windt 2. A. Sturm, 3 en 14. R. van Essen, 4. Th. Dobbelaar, 5. J Verhèüden. 6. P van Loov en zoon. 7 en 11. L- van Dorse- laar 8. Ch. van Dnrselaer. 9. A. Boogaert, 10. W. Timmer man- 12. r van HMs'-md 12. F. van Gaever- 15. R. van Gremherghen. De Snelle Duif te Terhole met 101 irnive duiven, hoogste snelheid 1254.- mpm 1,2.6 en 7 M Vermue 3. F Rnelnnds 4 P van Cnmnen, 5. MI. Beaurain. 8. L Heiimnns 9 en 10 A. Onvenae. Volrarding te Westdorpe Raho-Bank In zaal Thil- oman houdt de Rabobank te Nieuw Namen vanavond de algemene ledenvergadering De heren R van Wesemaal 1 o< stuurslid) en A. de Nijs (lid van de raad van Toezicht) rijn in hun functies herkies baar. Men begint om acht uur. met 354 jonge duiven, hoogste snelheid 1278.38 mpm. 1. P. Yervaet, 2 en 10. W. Verhae- gen en zoon, 3. A- de Krijger, 4. R. van Kwikkelberghe, 5. H. van de Veeke. 6. A. Ver- haegen. 7. R. Gijsel. 8. E. Baecke, 9. Ed. de Smet. Met 98 oude duiven, hoogste snel heid 1287.27 mpm. 1- en 7. Em. Baecke, 2 en 6. Gebroe ders Audpnaerd, 3. M. de Smet, 4. E. Maenhout, 5. P. Vervaet, 8. A. Rombout, 9. R. Goethals, 10. Ed de Smet. Combinatie Sas van Gent en Sluiskil met 733 jonge duiven, snelheid van de eerste prijs winnende duif 1284-79 mpm. 1 en 2. F. van Hoye uit Sas van Gent, 3. J. Snap uit Sluiskil, 4 en 6. O. Dehulstersuit Sluiskil, 5. A. Jonckheijm uit Sas van Gent. 7. R. Schelfhout uit Sluiskil- 8. M. de Smet ut Sluiskil. 9. A. de Kerck uit Sluiskil, 10. J. van Doeselaar uit Sluiskil- Met 50 oude dui venn hoogste snelheid 1292.33 mom. 1 en 9. A. Bouchaute jr. uit Sluiskil, 2.3,4 en 6. J. du Puy uit Sluiskil, 5 en 8. Th. van Zeele uit Sas van Gent. 7. B. van de Berghe. 10 A. Wil lems belden uit Sas vai Gent. Fondcentrum Sas van Gent, wedvlucht vanuit Dax met een deelname van 103 oude dui ven, hoogste snelheid 1186.82 mpm. 1- F. Serrarens uit Stop peldijk. 2. J. du Puy uit Sluis kil, 3. J. Verhage uit Hoek, en 8. J. Haak uit Hoek. 5. H. van de Hemel uit Philippine, 6. J. Buiizp uit Zanmslag. 7 en 10. H. Begheijn uit Koewacht 9. J. Wentzler uit Stoppeldijk. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Tijdens het onweer gisteravond is de bliksem ingeslagen in een wo ning aan de Walessingel te Middelbur. Er ontstond een begin van brand, die echter snel kon worden geblust. Vol gens de politie van Middel burg liep alles zeer rustig af. Het onweer veroorzaakte gis teravond ook storingen in het mobilofoonverkeer van d rijkspolitie, gemeentepolitie en brandweer van Middelburg. Schieting Aan de bejaar- denschieting in de Blauwe Hoeve namen 48 schutters deel- De hoge vogel was voor B. Suij uit Koewacht. Eerste zij vogel B. Suij, tweede zij vo gel C. de Schepper Koewacht. Meeste klein vogels (vijf), L, de Schepper Hulst. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op een winderig grasveld achter de Vlissingse duinen hebben gis teren zo'n 2000 (maar nooit meer dan 1000 tegelijk) pop liefhebbers een popfesstival bijgewoond. Behalve door de harde wind werden de festi valgangers, die zeven popat tracties konden zien optreden, ook nog geplaatst door hevige plensbuien .waardoor het pro gramma anderhalf uur te Iaat begon. Pas om halftwee begon gis termiddag de Nederlandse rockgroep The Bintangs als eerste op te treden. De vertra ging werd veroorzaakt doordat het podium, gebouwd ondei een grote tent, de nacht tevo ren door de harde wind was Ingestort. De festivalgangers, die 's middags af en toe nog wat zon hadden, moesten avonds enkele malen een heenkomen zoeken voor de re gen. Toch bleven de honder den bezoekers hardnekkig de verictftingen van de verschil lende popattracties volgen. Cousin Joe uit New Orleans moest vele toegiften geven Een optreden van de plaatse lijke groep Long John and the Safelords bracht de stemming er na een plensbui weer in. Dat lukt ook Kayak, die gister avond tot halfelf optrad. Hoe de groep Curvedair en Coun try Gazette het er zouden af brengen, was gisteravond laat nog niet bekend. Ondarnks de vasthoudendheid en het en thousiasme van het publiek is het festival voor de organisa tors verre van een groot suc ces geworden. Boudewijn van Bavel van het Bredase Black Lee vertelde gisterenmiddag zorgelijk dat er zo'n 2700 be zoekers nodig waren om uit de kosten te draaien. Tentoonstelling In de raads- kelder van het gemeentehuis te Sluis stelt Omer van Vosselen van zaterdag 26 juli tot en met donderdag 7 augustus een aan tal van zijn werken ten toon De tentoonstelling is dagelijks (behalve op vrijdag) geopend van 10 tot 12 uur en van 14.30 tot 18 uiur. WASSENAAR Drijfnat van de gietende regen heb ben de Hulster ruitertjes in het paardensportmekka Duindigt de show gestolen bij de duizenden mensen op de volgepakte tribunes. Hun voorstelling van het nummer „de Hulster jaarmarkt" en de parades met ballons en de meiboom vielen gezien het vele applaus bij het publiek in goede aarde. Van de organisators die de ponyruitertjes uitnodigden voor een optreden tijdens de ze „dag van het paard" kregen de Hulstenaartjes een uitno diging om het volgend jaar nog eens met een nieuw nummer terug te komen. De pony ruitertjes zelf (on der leiding van trainster me vrouw M.H. Lockefeer-van den Dun-gen) waren overi gens niet zo tevreden over hun prestaties. „Het had be ter gekund", aldus mevrouw Lockefeer, „maar iedereen was doorweekt van de regen En de kleintjes, waarvan er een aantal nog praktisch niet hadden opgetreden, waren een beetje geïmponeerd door het vele publiek op de tribu nes. Bovendien kwamen we een uur te laat in Duindigt aan, omdat we in een ver keersopstopping terecht wa ren gekomen". Aan het optreden in Duin digt deden in totaal zo'n 30 ruitertjes mee. Ze werden begeleid dooi- bijna evenveel supporters, diie de gecharter de bus en de vrachtwagens, waarmee de pony's werden vervoerd, tot de laatste plaats bemanden. „Achteraf gezien hadden we nog wel een bus kunnen laten rij den", aldus mevrouw Locke feer, „want op het laatste moment meldden zich nog heel wat fans, die ook mee wilden. Daarvoor was echter geen plaats meer". (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De provin ciale wedvlucht vanuit het Spaanse Barcelona is gewou- nen door eeu duif van n- van de Hemel uit Philippine. De duiven werden zondagmorgen 6 juli om acht uur gelost na een verblijf van bijna acht dagen in de manden. De be doeling was de duiven op vrij dag 4 juli te lossen, doch in verband niet het ongunstige weer kwam daar bijna nog eens twee etmalen bij. De ver dere uitslag van dit monster- concours van ruim 1100 kilo meter, waaraan door 61 Zeeuwse Crackes werd deege nomen luidt: 2 en 12. Klaassen-Taillie uit Schoondijke, 3. C. Willemse uit Terneuze, 4. J. Haak uit Hoek, 5, H. Begheijn uit Koe wacht, 6. W. den Hamer uit Philippine, 7. J. van Peenen uit Vlissingen. 8. Th. de Buck uit Sluis, 9- H. Koch en zoon uit Terneuzen. 10. H. Mook- hoek uit Breskens, 11 en 16. H Calon uit Sasput. 13. G. de Wever uit schoondijke, 14. J. van Driel uit Groede, 15. J. Poley uit Kapelle. De Concoursbond Zuid-Be veland hield met een deelna me van 239 oude dutven een kringconcours vanuit Ruffec, Winnaar werd een duif van P Janse uit 's-Graven polder met «■en snelheid van 1311.57 mpm 2. E- Vermast uit Yerseke. en 6. M. Polet uit Kapelle. G. van Strien uit Wolphaarts- dijk, 5 en 14. H. Janse uit *s- Hoerenbroek, 7, 10 en 13. P, Ridderhof uit Yerseke, 8. W. Raas uit 's-Heerenhoek. 9. F. Hundersmarck uit Kapelle, 11 J. Wisse uit Kruiningen, 12. C Vermast uit Yerseke, 15. J. de Klerk uit Hansweert,. In het kringconcours West- Zeeuwsch-Vlaanderen en Wal cheren vlogen 256 oude du ven, hoogste snelheid 1347.37 mom. 1. G. Dusarduijn Groede, 2 en 10. A. van Peen en en zoon uit Souburg. 3. A de Nooijer uit Vlissingen, A. Duininck en 'non uit Ced zand, 5, 7 en 8. M. van Hee uit Cadzand, 6. M. de Ruijter uit Vlissingen. 9. W. Standaert en zoon uit Eede 11. Combi natie Riesen-Strijd uit Sou bi.rg, 12 en 14. A- d» Ruijter uit Vlissingen, 13. H. Mook- hoèk uit Breskens. 15. Ths-une uit Vlissingen. De Concoursbond Zuid-Be veiand nam met 2494 jonge duiven deel aan een wed vlucht vanuit Beaumetz, hoog ste snelheid 1628.14 mpm. A. Boone uit Kruiningen, 2 en 20 Steenhard-Princen uit Goes, 3. W. Visser uit 's-Heer Arendskerke. 4. P- Pieters uit Ltwedorp, 5. M. Hengsdijk uit Kapelle. 6. W. Weststrate uit Goes, 7, 12 en 13. F. Voois uit Goes, 8 en 9. J. Kaho uit Goes, 10. M. Blok uit Kruinin gin 11. E. Vermast uit Yerse ke. 13. P. Butler uit Kapelle, 14 J. van de Velde uit 's-Heer Arendskerke, 15. W. Krijnsen uit Waarde, 16. J. Nijsse uit Hengelwedstrijd - De hengsportvereniiging Aarden- burg hield een extra viswed strijd voor de Nederlandse le den. Er waren 14 deelnemers- De uitslag ziet er als volgt uit 1. N. Nobus 31 punten, 2- J van Rie 30, 3. R, Moens 27 punten. Collecte De in Aarden- burg gehouden collecte ten ba te van de NOVIB (Ontwikke lingssamenwerking) bracht 66,45 op. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De Kring Centrum Zeeuwsch-Vlaande- ren hield met een deelname van 662 jonge duiven een kringvlucht vanuit Compiègne. Winnaar hiervan werd een duif van A. de Krijger uit Westdorpe met een snelheid van 1275.66 meter per minuut 2. F. van Hoye uit Sas van Gent, 3. F. de Mul uit Philip pine, 4,6 en 15- J- Giele uit Axel. 5. H. van de Veeken uit Westdorpe, 7 en 8. R. van Doorn uit Axel, 9. Raf. Gijsel uit Westdorpe. 10. Em. Baecke uit Westdorpe, 11. C. den En gelsman uit Axel, 12. M- de Smet uit Sluiskil, 12- F. Serra rens uit Stoppeldijk. 14. 11. Koch en zoon uit Terneuzen. Uitslag kringvlucht met 208 oude duiven, hoogste snelheid 1317.46 mpm. 1. Th. Lambert uit Boschkapelle, 2,5 en 7. J. de Smidt uit Terneuzen, 3. A. Bouchaute jr- uit Sluiskil, 4. Em Baecke uit Westdorpe, 6 en 10- K. Verbunt uit Axel, 8. J. Duerinck uit S J. du Puy uit Sluiskil. De postduivenvereniging Nog Sneller te Breskens nam met 567 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Com piègne, hoogste snelheid 1255.- mpm. 1. W. Bruijnoge, 2. Th. de Smit, 3- B. Neve, 4. M. de Reu, 5- J. van Gijs, 6. W. Daansen. 7. J. van de Broedke, 8. I. Riteco, 9. J. Reijnvoet, 10. J van Oosten-brugge. Met 58 oude duiven, hoogste snelheid 1280.- mpm, 1. M vuaa-rs, 2. en 4. W. Daansen, 3,5 en 6. H. Mookhoek, 7. I. Riteco. 8. C- van Opdurp. 9 Ch. de Looze. 10. J. Reijnhout. P V Verwachting te Axel in samenwerking met de P V Eerlijk Vreest Niemand te Stoppeldijk met 615 jonge dui ven, hoogste snelhied 1353.1 mpm. i- M. van Arenthals, 2. R. Herman. 3,4 en 13. J. Giele, 5 en 14. F. Herman, 6 en 7 R. van Doorn, 8. b- Herman, 9 en 10. F. Michiels, 11. C. den Engelsman, allen uit Axel, 12 F. Serrarens uit Stoppeldijk, 15. P. de Bakker uit Axel Met 78 oude duiven, hoogste snelheid 1364.2 mpm. 1,3.12 en 13. K. Verbunt uit Axel, 2. J. Duerinck uit Stoppeldijk, 4. E. Zaman, 5 en 7. A. Peers man, 6. J. Giele, 8 en 10. J. Weesepoel. 9. J- Verstraeten. 11 A. Arends, 14. D. Dieleman, 15. R. van Doorn, allen uit Axel. Nieuw Leven te Koewacht met 682 jonge duiven, hoogste snelheid 1269-24 mpm. 1. R. van Damme, 2. J. de Schepper, 3. P. Koene, 4. F. Toegiest. 5. R. van Hijfte. 6. W- van de Bilt, 7. P. van Goethem, 8- R. de Schepper, 9. R. Borgt, 10. R. de La Ruelie,. Met 30 jaar lingduiven. hoogste snelheid 1299.40mpm. 1. L. Seghers 2 en 9. G. Sehalek9n, 3- J. de Kind-Celaert. 4. R. de La Ru elie. 5 en 6. W. Verbiest, 7. L. Bel aert. 8. A- Martens, 10. R. van Hijfte. Met 35 oude dui ven. snelheid eerst aankomen de duif 129940 mpm. 1. L. Seghers, 2. R. van Hijfte, 3. Ch. Suy, 4. J. de Schepper. 5 Kapelle, 19. A. Geluk uit f tendijke. Met een deelname van 1 oude duiven, snelheid et;j prijswinnende duif mpm. 1. P. Janse uit venpolder, 2, P. de Jonge 1 Ovezande- 3. G. van Strien Wolphaartsdijk, 4. I. Verhaa uit Goes- 5 en 14. P. Westeinde uit Lewedorp, Lek uit Kruiningen, 8. J, 1 se uit Lewedorp, 9. H uit 's-Heerenhoek, 10. Boone uit Kruiningen, 111 Felcus uit Kattendijke, 111 Pieterse uit Wemeldinge, j J- Franse uit J.ewedoro, Th. Vreeke uit 's-Het roek. De postduivenvereniging I Reisduif te Philippine I met 425 jonge duiven deel] een wedvlucht vanuit piègne, 1, 6 en 9 F. de Mil A. de Groot, 3. J Haat I Hoek. 4. L. Moerman f Hoek, 5. A. Jansen. 7. T| Bruin. 8 W den Hamer, Lauret. Met 215 oude dujj V J. Haak uit Hoek. 2.1 de Hemel. 3. A. PIoe»ae •>n 8 C. Clera, 5 en 10 Mul 6. J. Verticre "it H«l W- Lauret. 9. E. de Mul. markten goes-krabbendijkeJ juli Met ingang volgende week geen ciij ring meer van frambozen I Frambozen per doos 137, per kg IIX 118, II f 110, Schönemann per 125-152, zwarte bessen I 170-173, III 118, rode per doos IA 58, IB bessen (2 kg. per kr.) y.l IB 95-125. II 65-71, roc-l ssen (5 kg. per kr.) I rondom per kg IB 86, per* IB 27-40, bramen per do«| 89-101, II 76, dubb pr. I I 138, IIX 128-132, transparent KL-I 7080.J 60—70, 90, 55—60, 37, 80-90. 116, 70—80. 107-| 60—70. 75- 55—60, 22-27 earliest KL.I 65—70. 14l| 65, 2 12 55—60, 56-67, 60—70 97 55—60. 23. KL.II 70—75 79-91, 65- 67. 60—65. 53-74. kruist) per kg. IIX 35-70, per i 37-39, IIX 30, Ontario il eariy laxton grof HfMfül briek 90-100. gescheurcf druiven 1 470. aardber.l doos I 129. logarbessei| doos IIX 33. totale hard fruit 800 colli. KAPELLE-TERNEUZïSl Juli Frambozen p. vnn 250 gram: aanvoerj 137. naipluk p. kg. lij aanvoer IIX 118 Sohö) aar voer I n. doosje v gram 125-152, IIX p k 151. rode bessen p doos, 250 gram: extra 64, IA IB 38-44, rode bessen p van 5üi' gram: IA 9M!| 84-86, II 50, rode besser kg. krat p. kg-: extra ir 164-183, IB 111-132. II nessen in 5 kg. krat IB 65. Ill doordraai, zwarte sen MI 170-173, aardbeien p. doosje gram: 1 146, rode krui! p. doosje van 250 88, II 28, witte kruisl doosje van 250 gram: I bramen p. doosje gram: I 118-125, IIX II rondom in 2 kg. krat IA 111-113, 1B 87, witte sen in 2 kg. krat p. 134, pruimen: kasontario II 240, grof 140, early II 85-94, grof X 124-1» 100, appelenyellow 170 119, 160—70 99, II 120, II 60—70 92-95, II lid 10, grof 32, fijn 19' ri 70 108, n 60—70, 55 39, grof 25, stark 170 147, 160—70 133, I lid 38. grof 36, close 30. golden delicious II II 65 85, dubb. print.1 121—122. IIX 117- en 10. R. de La Ruelle, 6.J.M de Kind-Cel aert. 7. Gebroe ders Elegeert, 8. H. Begheijn, 9. L. Belaert. Concours Combinatie West- ZuiO-Beveland met 398 oude duiven, hoogste snelheid 1275,49 mpm. 1. Sj. van Eiike- ren, 2. J. Geijs, beiden uit 's- Heerenhoek. 3. L. de Jonge uit 's-Gravenpolder. 4. M. Bou- dens uit Kwadend'amme, 5. W. Visser uit 's-Heer Arendsker ke, 6. H. Janse uit 's-Heeren hoek, 7. J- Wouters uit Kwa- dendamme, 8. C Rijk uit Ove zande, 9. G. Verbart uiit 's- Heerenhoek. 10. C v: n Strien uit Wolfiaartsdijk. Met 755 jon ge duiven, hoogste snelheid 1255.06 mpm. 1. J. Poifliet uit le-wedorp, 2 en 7- D .Rijk uit Heinkenszand. 3. J- Traas uit 's-Heer Arendskerke. 4. R. de Koster uit Kwademdamme. 5. P Jansen uit 's-Gravenpolder. 6. H. Janse uit 's-Heerenhoek. 8. J. de Jonge uit 's-Heer Arendskerke. 9. A. Westdorp uit 's-Heerenhoek 10- C- Goe- degobure uit 's-Heer Arends kerke. Middelburg. 23 juli -1 appelen Eerstelingen j 42—54, Gr: 35-46. 15,5—22, kriel: 14-MJ Gr.: 44. Driel: 17, aanvoer 35 ton; AI: 85—98. II: 56-84. »J 91, II: 67—89, Cl: 11:5763, kasaardbeif I 90—114. kasbramen è1' I 113. kasframbozen 6»J 90. rode bessen doos kruisbessen doos kruisbessen kr. 150—1®J ven 650660. W 122393. paprika P51 per kg- 98. netme'oejfl 342. groenten: sla 8—®X vie 1321. sipinaziejJ MOstelein 3382, 201297. snijbonen >rinsessebonen 108— 'x>nen 34— 44, doper^J ■caspeen 3951. loskroten 2127, kn* kg. 1744, uien P® 69. prei 88—101, rode' savooie kool 20—2', 1623, rabarber 6—J 25—31. augurken 151- *7 tiers 91-1: 40. 76-91'J 21. 61-76 I: 29—37. E j 51-61 I: 25—32. II: 51 I: 24—33, krom fj stek per kg 1«22- 4: 162—220, 6: «5—129, 10 61—85. ier kistje 101829. per kist ie 203294, per Dos: 53. VRIJDAG 25 JULI 1975 KAPELLE - De bra- menoogst is begonnen. Of het veilpunt Kapelle van de Zeeuwse centrale vei ling „Kapelle- Terneuzen" worden de zwarte vruchten dagelijks aangevoerd. De streek rona Kapelle is een be langrijk bramenteelt ge bied. De helft van de bra men, die in ons land via veilingen worden verhan deld komt er vandaan. De stand van het gewas is op het ogenblik bijzon- dei goed. Terwille van kwaliteit en opbrengst hopen de telers voor de komende tijd nog op veel droog en zonnig weer. De top van de oogst valt meestal in de tweede helft van augustus en begin september. Vorig jaar kreeg de veiling in ka pelle een totale aanvoer van ruim 400 ton. Veel vruchten bleven toen door slecht weer in september en oktober aan de strui ken hangen. Tot op heden worden alle bramen nog gekocht voor verse consumptie in binnen- en buitenland. De veilingprijs per doosje van 250 gram ligt tussen 1,-en/ 1,15. Wordthet aanbod te groot voor de verse consumptie, dan hoopt men op vraag van fabrieken in binnen- en buitenland. Veel bedrijven telen nog bramen waarvan de struiken scherpe doornen hebben. De laatste jaren is er echter toenemende be langstelling voor aassen en doornloze struiken. KRUININGEN -Op maand; 11 augustus wordt officieel l eerste steen gelegd van k 'nieuwe stadhuis voor de j meente Reimerswaal, dat aanbouw is aan het Oude Ple te Kruiningen. De plechtigheid zal word verricht door Reimerswaa eerste burger mr.-C. Pijl Hog I weg om 16.00 uur. ^er Vooruitzichten voor zaterd en zondag, opgesteld door I KNMI op donderdag om 18. uur: Eersl zonnige perioden, lal plaatselijk regen. Middagtei peraturen omstreeks 20 gradi Weersvooruitzichten in cijf< gemiddeld over Nederland. Voor zaterdag: Aantal ur j zon 2 tot 5, min. temp. omstree 13 graden, max. temp. oi streeks 19 graden. Kans op e droge periode van minstens uur: 90 procent, kans op een f heel droog etmaal: 60 procen Voor zondag: Aantal uren z - tot 10, min. temp. omstreeks graden, max. temp. omstree -1 graden. Kans op een dio periode van minstens 12 uur: procent, kans op een geht droog etmaal: 50 procent. l Konstanz 500 -3, Rheinfeld "60 -3, Plittersdorf 553 -1 Maxau 620 -9, Plochingen 1 6, Mannheim 471 -9, Steinba >k? ;4' Mainz 410 -10, Bing 265 -8, Kaub336 -9,Trier240 i Koblenz 317 -5, Keulen 311 - Ruhrort472 -1, Lobith 1096 pi annerdense Kop 1060 plus lijmegen 888 plus 11, IJsselk 94- plus iEefde IJssel 464 pl 1' Deventer 334 plus Katerveer-Spooldersluis Plus 3, Monsin 5452 -8, Borsh ren 3835 -4, Belfeld lOblf Li ave beneden de sluis 497 pl hoogwater Morgen, zaterdag 26 juli Hergen op Zoom 5.43 en 17 Hansweert 5.03 en 17 ï'erneuzen 4.23 en 16 Vlissingen 3.49 en 16 Wemeldinge 5.34 en 17

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2