Eerste dag van de jeugdtour gesmeerd verlopen Vedetten in ronde van Oud-Vossemeer SCHOOT WINT IN UZENDIJKE OPNIEUW TRIOMF VAN LUGTENBURG DRIE ZIUV MAZ Concours in Goes Oefenprogramma Kapelle „REGENBOOGCOURSE" IN 's-HEERENHOEK boksen mei andere middelen.... VERRAS! Maas derde Ljubojev Succes voor zusjes Blanckaert RONDE VAN SCHOTLAND VRIJDAG 25 JUL11975 12 De huldiging van de achtjarigen: v.l.n.r. op het platform Rob Smeets (tweede), Robbie Hartings (eerste) en Richard Smeets (derde). (Van onze sportredactie) UZENDIJKE De Zeeuwsch-Vlaamse jeugdtour, een driedaagse happening voor de vaderlandse wielerjeugd, heeft Zeeuwsch-Vlaanderen gisteren weer in de houtgreep genomen. Dit fantastische jcugdspektakel, waaraan maar liefst door een dikke 200 jeugd- rennertjes en rensters wordt deelgenomen - de jeugdafdeling van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen tekent voor de tweede keer voor de or ganisatie van dit festijn - ging gisteren de eerste dag in in II- zendijke. In samenwerking met het IJzendijkse wielercomité „Het Snelle Wiel", de suppor tersclub van Toine van de Bun der, was daar een criterium voor alle leeftijdscategorieën van acht tot en met veertien jaar - in elkaar gedraaid. Zestien wielerverenigingen uit geheel Nederland waren naar het Zeeuwsch-Vlaamse land getrokken om de jeugdige wielerdegens te kruisen. Aan vankelijk hadden 18 clubs inge schreven, maar op het laatste moment trokken de wielerver enigingen Schiedam en Noord-Limburg hun kandida tuur in. Willem Verplanke, die samen met Rudi Clemminck, Diana Roelands en Mark Groosman de jeugdcommissie van de organi serende wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen vormt was hierdoor bepaald niet ver ontrust. Verplanke: „Het betrof maar een paar rennertjes. Daar staat tegenover dat verschil lende verenigingen meer cou- reurtjes mee naar Zeeusch- Vlaanderen genomen hebben. Met wat passen en meten heb ben we de boel weer kunnen kla ren". Het liep in ieder geval ge smeerd in het bonte circus, dat morgen door tal van plaatsen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen zal trekken om tenslotte in Axel neer te strijken. Pech was er op de eerste dag voor twee licentiehoudertjes van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Henk Smits uit Axel lag bij jeugd- voorzitter Verplanke in bed met 40 graden koorts en ook Mario Rammeloo uit Philippine moest het wegens ziekte laten afweten. Komedie van een van de Lim burgse jeugdleiders was er even voor de start, toen bleek dat er een tweetal coureurtjes reclame voerden voor hun „sponsor". Jean-Luc Groosman had een petje op van Charles de Smit uit Biervliet en het Ahoy-rennertje uit Rotterdam mocht zijn pro pagandistische sticker van zijn shirt verwijderen, maar dat was slechts om te lachen. Zoals er ook gelachen werd in restaurant Hofzicht, waar enkele honder den hun honger konden stillen bij een geweldig diner. Lof was er allerwege voor de oranisators en vooral ook voor Jas de Ca- luwé van supermarkt A en O Sluiskil, die de sponsoring van de eerste dag voor zijn rekening had genomen. Voorwaar geen sinecure met zo'n spektakel. Meest opvallende renster was de tienjarige Gonnie Gommers uit Rotterdam, een paar dagen geleden nog zwaar gevallen in de Ahoy sporthal. Met de arm in het verband en onder de schaafwonden kwam zij toch aan het vertrekpunt. Zij wilde erbij zijn in de Zeeuwsch- Vlaamse jeugdtour en dat tekent de aantrekkelijkheid van dit jeugdevenement. De uitslagen van het criterium op de eerste dag luidden: Acht jarigen: 1. R. Hartings (Jan van Riebeek), 2. R. Smeets (Heer), 3. R. Smeets (Bergklimmers), 4. B. Tieleman (Z. Vlaanderen), 5. S.' Beestra (Ahoy), 6. B. Harte (Theo Middelkamp), 7. R. van Overmeeren (Z.Vl.), 8. J. Scho remans (Z.Vl.). Negenjarigen: 1. G. Irik(Ster), 2. G. Coumans (Heer), 3. C. de Caluwé (Z.Vl 4. C. Mee (Heer), 5. M. v.d. Koolwijk (kampioen), 6. T. Breur (Ahoy) 7. S. van Rees (Sparta), 8. R. v.d. Merwe (Spar taan), 9. R. v.d. Berg (de Mol), 10. K. van Overmeeren (Z.Vl.). Tienjarigen: 1. P. Albers (Swift), 2. Jean Luc Groosman (Z.Vl.), 3. A. Nuy (Ster), 4. G. Rommers (Ahoy), 5. R. Zomer- veld (Swift), 6. M. van Kolfscho ten (Adelaar), 7. G. Knops (Heer), 8. F. Minderman (West- land), 9. R. Bartel (Bergklim- mers), 10. J. Peters (Bergklim- mers). Elfjarigen: eerste serie: 1. P. Pieters (Heer), 2. E. Bodewitz (Ster), 3. J. van Galen (Ahoy), 4. T. van Meeren (Swift), 5. C. Koppert (Kampioen), 6. M. v.d. Merwe (Spartaan), 7. R. de Vos (Z.Vl 8. P. Groot (Heer), 9. G. Switzar (Kampioen), 10. P. v. Niekerk (Avanti), 17. R. Corne- lisse(Z.VL), 18. S. van Overmee ren (Z.Vl.), 22. P. de Beer (Z.Vl.) Elfjarigen: tweede serie: 1. R. Neuteboom (Swift), 2. L. Dek kers (Heer), 3. P. Persijn (West- land), 4. C. Stijl (Z.Vl.), 5. L. v.d. Put (Heer), 6. M. Dommisse (Heer), 7. D. Vissers (Heer), 8. P. Vijgen, 9. P. Bartel (Bergklim- mers), 10. H. Ceelen (Ahoy), 17. J. Eversdijk (Middelkamp), 20. R. Schoremans (Z.Vl.). Twaalfjarigen: 1. F. Timmer mans (Ster), 2. G. Meex (Heer), 3. J. Defaux (Heer), 4. K. van Goe- them (Zeeuwsch VI.), 5. R. Boeff (Swift), 6. L. Povse (Ster), 7. W. de Hoedt (de Mol), 8. A. Ver planke (Z.Vl.), 9. M. Tieben (Heer), 10. B. Tieleman (Z.Vl.). Dertienjarigen: eerste serie: 1. R. Harte (Theo Middelkamp), 2. A. Maersschalck (Z.Vl.), 3. J. Gillissen (Heer), 4. A. Roberts (Ster), 5. P. Jacobs (Ster), 6. E. Ummels (Heer), 7. W. van Veen (Avanti), 8. J. Ramakers (Heer), 9. M. Dolmans (Ster), 10. F. Pijcke (Z.Vl.), 16. J. Steel (Z.Vl.), 17. H. van Hooren (Theo Mid delkamp). Dertienjarigen: tweede serie: 1. W. Gilissen (Heer), 2. A. Cla- eijs (Z.Vl.), 3. R. Bijvank (Z.Vl.), 4. J. de Mas (Heer), 5. R. van Klink (Avanti), 6. H. Janssen (Ster), 7. L. van de Linden (Bol lenstreek), 8. J. Senden (Ster), 9. P. Paumen (Heer), 10. K. Ever sdijk (Theo Middelkamp), 15. W. Hamelink (Z.Vl.). Veertienjarigen: 1. G. Wal- stokck (Bergklimmers(, 2. G. Danen (Heer), 3. J. Paumen (Ster), 4. H. Roberts (Ster), 5. A. Timmers (Bergklimmers), 6. J. Hartings (J. van Riebeek), 7. A. Kuijpers (Heer), 8. W. Peetere (Ster), 9. L. Goossens (Be rgklimmers), 10. C. Lemmens (Heer), 15. P. Scherbeijn (Z. VI.), 16. W. Wieme (Z.Vl.), 22. A. van Boven (Z.Vl.), 25. J. Maayen (Z.Vl.), 28. B. van Goethem (Z.Vl.), 30 R. v.d. Hout (Theo Middelkamp). DAAN HOLST klasseerde zich als 25ste in Nienove, waar André Dierickx de snelste was. a)c 8: H* FRANS VERBEECK won de sterk bezette wedstrijd in St.- Lambrechts Woluwe. De Belg klopte in de spurt Eddy Merckx, met een half wiel en Felcie Gi- mondi met een lengte. Het drie tal had een geringe voorsprong op het peloton, waarvan Jos de Schoenmaeker de spurt won. (Van onze sportmedewerker) OUD-VOSSEMEER - De 27e wielerronde van Oud- Vossemeer kan ook dit jaar weer bijzonder spectaculair worden. Zaterdag zullen er dan ook on getwijfeld in deze Thoolse plaats weer een groot aantal wielerfans aanwezig zijn. Meer dan ooit tevoren is het comité er immers in geslaagd een lijst met sterke renners te presenteren. Vooral bij de amateurs prij ken namen van vele vedetten op het programma. Naast de natio nale kampioen Ad Tak komen onder andere aan het vertrek Frits Pirard en Arie van Houwe- lingen (beiden geselecteerd voor de ploegentijdrit voor het we reldkampioenschap), de sterke Limburger Mat Dohmen, André Gevers (winnaar van de Ronde van Oostenrijk), Gerrie van Ge- rwen, Arie Hassink, Wil van Helvoirt, Jules Bruessing, Leo (Van onze sportmedewerker) GOES - Morgen wordt op een terrein bij de kinderboerderij De Hollandse Hoeve in Goes het streekconcours gehouden voor landelijke rijverenigingen en ponyclubs. De organisatie heeft de L R. en P.C. De Paardebloem uit Kloetinge. De deelnemende ver enigingen zijn: L.r. en P.c. Weel- ruiters uit Nisse, L.r. en P.c. Reimerswaal (Kruiningen), L.r. Oranjeruiters (Axel), P.C. De Kleppertjes Axel en L.R. en P.C. Kloosterzande. Als juryleden fungeren: mevrouw Van Malde- gem, mevrouw Mouwen, me vrouw Den Exter en de heren: A. Schilleman, A. den Exter, P. van Kleef, G. van Loon en C. van Ekeren. Het parkoers is ontwor pen door de heer G. Baas in sa menwerking met een aantal deelnemers. Parkeergelegenheid voor be zoekers is er bij de kinderboer derij. Voor auto's en veewagens van deelnemers is er parkeerge legenheid op de Ringbaan-Oqst (bij zwembad en sporthal). (Van onze sportredactie) GRAAUW - Twee jeugdleden 1 van de tafeltennisvereniging St. I Aloysius uit Graauw hebben met succes deelgenomen aan een zeer sterk bezet internationaal jeugdtoernooi in Luxemburg. In de stad Luxemburg kwamen sterke jeugdspelers en jeugd- speelsters in actie uit West- Duitsland, Nederland, België, Engeland, Frankrijk en Luxem burg. Zo werd de complete Neder landse jeugdploeg voor het Eu ropees kampioenschap afge vaardigd. St. Aloysius bracht Sterra en Vivian Blanckaert in het strijdperk bij de categorie meisjes-scholieren. Sterra Blanckaert bracht het bij die meisjes-scholieren tot de kwart finales. Daarin werd zij uitge schakeld. Vivian Blanckaert, haar zusje deed het nog beter. Zij kreeg in de finale meisjes scholieren klop van de sterkste Nederlandse jeugdspeelster Be- rtina Vriezekoop, die met 21-16 en 21-17 zegevierde. Knappe re sultaten dus van de Graauwse meisjes in dit sterk bezette veld. (Van onze sportmedewerker) IJZENDUKE - Ruim 50 lief hebbers gingen van start in U- zendijke voor een wedstrijd die ging over een afstand van 55 km. De talrijke toeschouwers heb ben kunnen genieten van een boeiende en open strijd, waarin de renners elkaar beslist niet spaarden. Al vrij snel viel het veld deelnemers uit elkaar in verschillende groepen. Een peloton van 24 renners had zich al gauw losgemaakt, gevolgd door een viertal. Door het hoge tempo van de leider- sgroep duurde het niet lang of het peloton achtervolgers werd gedubbeld. Hier bleef het niet bij, want deze groepen waren nog maar nauwelijks samen gesmolten of de demarrages wa ren weer niet van de lucht. Dit kwam ook door het grote aantal premies dat het wielercomité van IJzendijke voor deze wed strijd ingezameld had. Door de premiespurts maakten renners zich los. Half koers gelukte het een groepje van zeven renners om een honderdtal meter voor sprong te nemen. Deze ontsnapping was slechts van korte duur, want al snel werd het zevental teruggepakt. Zo'n 17 kilometer voor het einde plaatste de latere winnaar Schoot zijn beslissende demar rage. Ondanks verwoede pogin gen van Van Brussel, werd Schoot niet meer teruggehaald. van Vliet, Frits Slüper, Nico Hilberink en Jan Damen. Be kende Zeeuwen die met deze kleppers gaan duelleren zijn: Toine van de Bunder, Peter Gödde, Tonnie Huijzen, Thijs Fase, Rini Verboom en Bram Geense. Ook bij de junioren trouwens is het veld kwantitatief en kwa litatief sterk bezet. Nationaal kampioen Ad Verstijlen is van de partij evenals de kampioen van Nederland veldrijden Jos Lammertink, alsmede Bart van Est, Peter Valentijn en Reinier Stroosnijder. De wielerdag in Oud- Vossemeer begint reeds om half één met een koers voor nieuwe lingen waarin onder meer ver trekken: Nic Snijders, Jos Gub- bels, Ludwig Kouijzer en Peter Heeren. Het parkoers is 1600 meter lang en deze wielerronde staat evenals alle voorgaande keren weer in het teken van het plaatselijke Groene Kruis. Hieraan is in de loop der jaren reeds een bedrag afgedragen van ruim f 22.000 KAPELLE De zaterdag vierdeklasser Kapelle gaat in de komende maand een attractief oefenprogramma afwerken. Al lereerst wordt op zaterdag 2 au gustus een toernooi gehouden voor eerste en tweede elftallen. De aanvang is om 9.30 uur. Op 6 augustus speelt Kapelle 1 tegen Robur 1 en Kapelle 2 tegen Robur 2. Beide wedstrijden be ginnen om 7 uur 's avonds. Op zaterdag 9 augustus om 13.15 uur ontmoet Kapelle Al, Dosko Al terwijl Kapelle BI tegen Dosko BI aantreedt. Om 14.30 uur komt het eerste team van Kapelle binnen de lijnen tegen Dosko 1 terwijl op hetzelfde tijdstip ook de tweede elftallen van genoemde clubs gaan duel leren. Op woensdag 13 augustus, 's avonds om 7 uur ontmoeten de eerste en tweede elftallen van Kapelle en Apollo '69 uit 's Gra venpolder elkaar. (Van onze sportmedewerker) DOMBURG Wim Lugten- burg, die een dag tevoren in Chaam zegevierde, toonde zich gisteravond ook in de badronde van Domburg ongenaakbaar. Lugtenburg klopte in de eind sprint zijn medevluchter Thijs Fase, met wie hij al na 15 kilo meter op pad was gegaan, met royale voorsprong (enkele fiet- slengten). De vroege ontsnapping van het tweetal werd aanvankelijk niet al te serieus genomen door het peloton, dat echter na 40 ki lometer al een achterstand no teerde van 30 seconden. Deze winst liep nog verder op, omdat de koplopers duidelijk offen sieve bedoelingen bleven tonen en in een hoog tempo voortjoe gen op het 1400 meter lange parkoers, dat door zeker 5000 toeschouwers werd omzoomd. Na 55 kilometer kwam er ein delijk een reactie van Piet Hoek stra, die aan een moedige solo- jacht begon en de achterstand tot 35 seconden verkleinde. De strijd achter Hoekstra ontbrandde daarna ook in alle hevigheid. Wim Jeremiasse ver liet eveneens het uiteengeslagen peloton. Hij viel echter kort daarop door pech terug. Johnny Konings, Rinus Ver boom, Ad Prinsen en uiteraard weer de vechter bij uitstek Kees Spaans dienden zich in gezel schap van Tonnie Huyzen als nieuwe jagers aan. Huyzen had echter reeds tevoren met zijn ploeggenoot van Batavus. Johnny Akkermans van de jury opdracht gekregen het parkoers te verlaten, omdat beide renners duidelijk Lugtenburg (ook Ba tavus) beschermden door het hoge tempo te drukken. Nadat Huyzen door een nieuwe waarschuwing eindelijk was afgestapt bereikte de jacht- groep van vier met nog 20 kilo- De Paardebloem (Kloetinge). Het morgenprogramma dat om 9 uur begint vermeldt: afde ling dressuur en individuele dressuur, Caprilli-proeven en B-springen voor paarden en po ny's. In de middaguren (aanvang halftwee) wordt afgewerkt het L.M.Z. springen voor paarden en pony's, alsmede parade en groepspringen. Er zal gereden worden onder de reglementen van de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen die vertegenwoordigd wordt door de heer J-J Hoxke uit 's-HEERENHOEK - De „Re genboogcour se" in 's- Heerenhoek die op de wielerka- lender aanvankelijk was gep land in juni is niet doorgegaan omdat men in die maand te veel concurrentie vreesde van Bra bantse koersen. Het wielercomite 's- Heeieni oek biengt nu op zon dag 17 augustus een uitgebreid programma dat reeds om 12 uur begint. Als eerste gaan dan van start jeugdlicentiehouders van de wielervereniging „Zeeuwsch-Vlaanderen" en van „Theo Middelkamp". Er komen vier categorieën aan het vertrik namelijk: 8-9 jaar; 10-11 jaar; 12-13 jaar en de 14-jarigen. Om 2 uur vertrekken dan de liefhebbers waarvoor al 60 in schrijvingen binnen zijn en om half vier komt de hoofdmoot - de wedstrijd voor amateurs. Ook voor deze koers zijn reeds 50 inschrijvingen genoteerd. Tot' de deelnemers behoren onder andere de nationale kampioen Ad Tak, de winnaar van Olym- pia's Toer Hans Langerijs, de sterke Brabanders Hans Koot, Gerrie van Gerwen, Peter van der Kruis en Frits Pirard. Ook Zeeland is sterk vertegenwoor digd met Van de Bunder, Huij zen, Gödde, Verboom en Spaans, v Als hoofdsponsor bij het wie- lerevenement in 's-Heerenhoek fungeert electro service Daan van den Dries uit Goes. meter te doen Piet Hoekstra. De kaarten bleken echter reeds ge schud te zijn, want met 45 se conden voorsprong zaten beide leiders Fase en Lugtenburg, die uitstekend samenwerkten, op fluweel. De jagers kregen dan ook geen schijn van kans meer en in de eindsprint was Lugten burg duidelijk de sterkste. Johnny Konings was de snel ste van de jachtgroep van vijf en mocht na afloop samen met winnaar Lugtenburg en de tweede aankomende Thijs Fase champagne nuttigen, die oud burgemeester Sprengers van Domburg via de door Lugten burg gewonnen beker door liet gaan. Een sympathieke geste van deze oud-burgemeester die het startschot tevoren had gege ven met een dubbelloops jacht geweer. Uitslag: 1. Wim Lugtenburg Zuidland 84 km. in 2.09.50, 2. Thijs Fase St Annaland, 3. op 45 sec. Johnny Konings Sprundel, 4. Piet Hoekstra Dokkum, 5. Rini Verboom Ellewoutsdijk, 6. Ad Prinsen Raamsdonksveer, 7. Kees Spaans 's-Gravenpolder, 8. op 1.20 T. Verheezen Bergen op Zoom, 9. K. Fiktorie Bergen op Zoom, 10. Bram Geense St. Philipsland, 11. A. van Treijen Halsteren, 12. op 1.43 A. Nieuw- dorp Wemeldinge, 13. A. van El- sakker Steenbergen, 14. op 3.05 K. Dulpers (D), 15. W. Jere miasse Wemeldinge, 16. T. Gruijtcrs Lieshout, 17. K. Boh- men (D) 18. J. van Dijk Ulven hout, 19. C. Teut Valkenswaard, 20. Ko Tolhoek Yerseke. Wim Lugtenburg. twee in twee dagen. eeges Tennis, m'n lief, mijn hartedief, mijn beddewief, speelt met gerief, Met bal en nette, oppe bol pette, in hand raquette, first service lette, veul etiquette. Smetteloos wit de dracht, het bewegen een pracht, vrukkelijke vlinderjacht, tennis, m'n lief, zo zacht. Bijzondere regels uit een dichterlijke brief van de in Zeebrugge levende en ook aldaar overleden Nederlandse sonnettist Taco Truggerode aan zijn latere echtgenote Sabijn van Lochtere. Bijzondere, maar ook schertsende re gels, die toch op juiste wijze het beeld weergeven van de tenniscourts in die tijd. De brief is gedateerd „quatorze juillet 1959, quatorze juillet sans toi". Heerlijke tijden. Het is natuurlijk niet zo, dat slechts de tennis- manieren verruwd en vul- gair geworden zijn. De tennissport is meegezogen met de stroom, die de vol keren ontegenhoudelijk naar rauwer, in vuilbruin schuimend, water voerde. Van Taco Truggerode, „tennis, m'n lief, is zacht", naar ruwe bol sters zonder pit als Con nors en Nastase, om er slechts twee van de hon derd te vernoemen, is blijkbaar maar één, twee stappen. De grondslag werd ge legd, is was er bij, door een zekere Gardini, Fausto Gardini. Het was in de zestiger jaren en het Italiaanse tennis werd in die tijd beheerst door de onvergeten Nicola Pie- trangeli, Orlando Sirola en deze Fausto, hetgeen - waarheid waarheen is uwe vlucht? - de geluk brengende betekent. Pie- trangeli speelde in die tijd als een wat gezette engel in een wierookwolk. Sier lijk, ietwat gedragen, met eerbied voor de etiquette en het oog ten halve ook op het steeds weer onthut sende vrouwelijke schoon in het marmeren Ro meinse stadion, dat Be nito Mussolini daar nog met een alhoewel beslist toch wegwerpend gebaar had laten neerzetten. Ni- cola Pietrangeli, een doffe parel aan 's werelds ten- niskroon. Toen dus nog aan de ene kant de tennisedelman Nicola en aan de andere kant de opdravende poor ter Fausto Gardini, met zijn spillebenen en ge wrichten, die knarsend scharnierden als schuur deuren in het holst van de nachten. Fausto droeg steeds een van pijn door marteling verwrongen ge zicht ten toon. Dat gezicht wendde hij bij voortdu ring naar zijn eigen cla queurs, die met hun goed kope gezichten in carré de volksrang bezetten. Een tennismop in optima. Waarschijnlijk de éérste tennismop aller tijden. Als Fausto Gardini op kwam, werd ongeschoold gejuich aangeheven. Zijn tegenstander werd uitge jouwd en zijn vader en moeder in krachtig Itali aans beledigd. Als Gar dini een punt verloor, kreeg hij kramp. Won hij er een, lachte hij als een helleduivel met maagpij nen. Toendertijd smeet Gar dini al met rackets, schold hij scheidsrechters uit voor stinkende zwijnen en maakte hij in de richting van het publiek gebaren, waar men zich ten Vati- cane nu nog voor schaamt. Tot genoegen en met in stemming en steun van de mob, die donkere wolk aan de tennishemel. Zo is het begonnen en er werd niets aan gedaan. En wat we nu beleven, is er van gekomen. Tennis is oorlog, waarbij de belli- gereuten elkaar (nog) niet aanraken. Vroeger was tennis vriendschap, nu is het krijg. Het slaan van de bal is als het afvuren van een schot, het slaan met de sabel, het steken roet de dolk, het houwen met het dubbel snijdend en bui tendien nog vlammend zwaard. „Met bal en nette, oppe bol pette, in hand raquet te, first service lette, veul etiquette" Waar is de tijd? In Australië droegen bij een lokale ontmoeting de spelers voor het eerst helmen, protectors en ge bitsbeschermers. Langs de boorden politie agenten met scherpe hon den los aan de lijn. Op de eretribune een oud en grijs geworden Gardini, met holle lach om smalle lippen, achter valse tan den. „Tennis, m'n lief, zo zacht." g JAN WCVTKAECKEN \/ni.lPAG 25 JULI 1975 AMSTERDAM (ANP) - 9 n0g een ronde te spelen staan het IBM-toernooi Hans Bohm 3e „ootmeesters Ljubojevic Smejkal gededd aan kop. scoorden tot nu toe 8 uit Het grootmeesterresultaat „p 9 punt. Op een half punt gen Kavalek, Makar.chev Szabo. Een en ander implice dat de zaterdag-slotronde gemeen spannend zal worde Dat Srnejkal, de Tsjechisc crack, hoog te paard raai i heeft hij te danken aan Timman. Diens presteren b vragen oproepen. Ofschoon zwart had, wist hij de Tsjech termiddag in een uiterm moeilijke positie te manouv ren, doch hij faalde opnieuw het laatste half uur. Ditmaal hij zelfs geen tijdnood en Srr kal wel. In de avondzitting C ALI - Een zendbrief kan houden. Wanhoop n: wereldkampioenschap. 1 Americana-bad geleverd, lange tijd maar niet onder bel succes, dak het gevolg Wijda Mazereeuw, bijna nu, is jaren allergisch gew voor de schoolslag, haar zw ste onderdeel van de wissels i waarop zij zich trachtte te I cialiseren, nu werd zij nota op de 100 meter schoolslag, haar van nature minder ligt de 200 meter, onderscheider de op een na sterkste zwem en kreeg ze een diploma, wai haar naam stond geschre' zoals die in Columbia wordt gesproken: Mazeereuw. Bi; persconferentie na afloo] die naam voorin de mom winnares Hannelore Anke, degene, die door het Oostdi meisje het meest was gevre Wijda beredeneerde het op kilte, winderige woensdagav allemaal koel: „Op de school zie je vaak wat oudere me: naar voren komen. Het nogal wat kracht. Als ik ben, moet ik toegeven dat ik teren op nog meer had gehc Ik was per slot van rekening teren in de estafette sneller gaan dan Anke. Maar toe eenmaal als tweede naar d nale was overgegaan, heb il probeerd die plaats vast te den. Als je bedenkt dat il twaalf de hier naar toe ging, I ik dat ik het er niet gek hel I gebracht". Met die laatste conclusie de kleine Nederlandse kol in Cali van harte instemme was Wijda dan ook in de fi iets bij haar Nederlands re van de series ten achter g< DUMFRIES (Reuter) - poolse wielrenner Rysa Szurkowski heeft gisteren tweede etappe van de Ronde Schotland gewonnen, een over 166 kilometer van Ayr i Dumfries. De beste Nederlai was Peer Maas, die als d over de streep ging in dez« tijd als de winnaar. De leiding in het algen klassement blijft in handen Szurkowski's landgenoot nislav Szozda. Toine var Bunder is tweede op 31 se den. Frits Pirard finishte i tweede rit als zesde, maar 1 teruggezet naar de 27 ste p met vier strafseconden, oi hij in de sprint van zijn lijn afgeweken. De uitslag tweede etapp Szurkowski (Pol) 3 uur 40 rr ten 44 seconden, 2. Skibby z.t., 3. Maas (Ned) z.t., 4. Gr sir (Fra) z.t., 5. Zawada (Pol 6. Diers (O-Dl) z.t., 14. Va Bunder (Ned) z.t., 27. 1 (Ned) 3.40.48, 29. Huisjes S^.O?, 36. Van der Steen z.t., 39. Vooys (Ned) z.t. Algemeen klassement: Szozda (Pol) 7 uur 20 minut 58 seconden, 2. Van de Bi (Ned) 7.21.29, 3. Szurkc (Pol) 7.21.31, 4. Grandsir 7.31.54, 5. Skibby (Den) 7.1 6. Nickson (GB), Gornall en Wolfer (Zwi) 7.22.09, 9. 7.22.16, 18. Pirard 7.22.3 Huisjes en Van der 7.23.54, 46. Vooys 7.33 x7

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 12