Rioolpersleiding Goes heeft jaar vertraging Hoogspanningskabel door Westerschelde gerepareerd Gemeentebestuur Borsele ontving volksdansgroepen LAATSTE 1.400 METER GETEST RECORD DRUKTE IN HULST mm SAS VAN GENT ONTVING TJECHISCHE VOLKSDANSERS Kalf ongedeerd na aanrijding Programma „De Vogel" Dure perziken in Kapelle Veranderlijk in IJzendijke Poolse dansers in Hansweert Zestigjarig huwelijk in Kruiningen - niNSDAG 22 JULI 1975 :n de Kerkstraatbewoners (Van een onzer verslaggever HENGSTDIJK Na de evenementen van af gelopa weekend gaan de vakantiea» viteiten op de camping De V gel gewoon door. Vandigi wordt een avondvoettocht j, houden voor het hele Onderweg moeten worden uitgevoerd, om halfzeven. De vijf kilometer. geaiil opdrachtal De start il afstand tl Morgen (/woensdag) beginl om aent uur de wekeiijka bingo-avond, donderdag word de wekelijkse visvvedstr:;i| weer gehouden. Dat gebt tussen zeven uur 's avonds e-l ha-lfnegen. De inschrijviijl opent een half uur van li| voren. Vrijdag kan er vanaf acdl uur weer gekaart worden de kantine van de camping. Zaterdagavond wordt het| einde van le Nederland! bouwvakvakantie op de ping ingeluid door Johnny Con-1 tra met zijn band, die zal pro-1 beren de stemming er toél nog in te houden. Er kan daal volop worden gedanst. Zoalr| bekend zijn de activiteit voor iedereen, ook niet-cam*| pingbewoners, toegankelijk. het fietspad in Terhole aanrt| reden door de 18-jarige Belg sche bromfietser L.D. i2| Zwijndrecht. Beiden kwana| te vallen en liepen vers lende diepe vleeswonden Op het moment vaiï de aanrij ding reed S. schuin achter e«| vriendje in de richting Hw| terwijl D. uit tegenovergesttl' de richting kwam. TERHOLE In een onover-1 eiehtelijke bocht in de rijteT weg te Terhole zijn gisternwl dag de 12-jarige fietser P.S. «-I Terhole en de 18-jarige "'""I fietser L,M. van D. uit "I Belgische Zwijndrecht h»l gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde het fietspad- De 12-jarige »-■ ser reed met een vriendje Hl Hulst toen de bromfietser hl het tweetal iinreed. Op "I fietspad rijdt het verkeer heide richtingen. TERNEUZEN Twee Temeuzen verblijvende "a?', naars, A.C.D. en J.V. weBM door de politie van TerneuiM aangehouden, toen bleek I er. nadat zij uit een aat Peter van Amroovlaan hen gekraakt pand gezet '""I ren. er 17 pakken koffie. verbandtrommel en een bierflessen waren achter a I bleven. Tegenover de P° I verklaarden zij onlangs' hebben ingebroken in de voschool vah het Zeldenr»-' college. Het verdere ver-W van het verhoor wees uit andere politie-instanties eens belangstelling voor tweetal hebben. TERNEUZEN Twee aute bestuurders D.B- uit Moer' en J A.O. uit Terneuzen, gen maandagmiddag om uur een woordenwisseling j het kruispunt Frederik Eedenstraat-Guido Oeziel straat te Terneuzen. Toen wegreed botste hij tegen auto van B tengevolge van er schade aan beide tuigen ontstond. kte-| VEERE De 5-jarige W?l we Gnodde uit Urk is el.rtl\ teren met lichte verwond™ I afgekomen, toen hij n" - wacht de Veerse Gat-dam Vee.-e opliep. Douwe Gnodde whs "ers met een sleepboot - kantie op het Veerse Mecr jt '>ool lag afgemeerd ,aan», Veerse Gatdam. Op zel!nnn«i ment liep de 5-jarige van boord en stok V.O 'lit Lom r rt v met f "Si (Van onze correspondent) KAPELLE - Op het veilpunt Kapelle van de centrale veiling Kapelle-Terneuzen werd een verkoop gehouden van 9 stuks perziken ten behoeve van de Zeeuwse stichting voor de kanker bestrijding. Het waren de eerste rijpe perziken van dit seizoen, afkomstig van het bedrijf van de glas tuinder A. J. Berman te Kapelle. De handel liet zich niet onbetuigd, want de netto-opbrengst van deze perzikenprimeur was I 207,- welk bedrag aan genoemde stichting zal worden overgemaakt. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Het zal nog zeker tot oktober gaan duren voordat de rioolpersleiding Goes- Westerschelde definitief in gebruik kan worden gesteld. Dit verklaarden gisteren tijdens een' gesprek wethouder L. de Leeuw en ambtenaar Swenne van Openbare Werken van de gemeente Goes. De ingebruikname van de persleiding is met ruim een jaar vertraagd. Volgens de plannen had de persleiding vorig jaar zomer in gebruik moeten zijn. Dan zou ook de stankoverlast in Goes-Zuid tot het verleden be hoord hebben. De aanleg van de Goese riool- persleiding, waarvoor reeds in .962 de eerste gedachten wer den geopperd, is echter een mar telgang geworden. Toen het eer ste gedeelte van de leiding ge legd was, bleken bij proeven een meer dan normaal aantal lekken in de leiding te zitten. Elk buis gedeelte van de leiding is zes me ter lang. Een op de twintig ver- Potjeslatijn in stadhuis Terneuzen (Van onze correspondent) TERNEUZEN - Van 28 juli tot en met 23 augustus is er in de hal van het stadhuis te Ter neuzen een tentoonstelling van keramiek, die, voor wat de provincie Zeeland betreft, al leen in Terneuzen te zien is. Onder naam „Potjeslatijn" toont deze expositie prehisto rische pitten, steengoed, Chi nees en Japans, evenals Hol lands en Duits porselein, voorbeelden van 19e-eeuwse serieprodukten, het bekende Engelse Luster-ware, Jugend stil en potterie uit de jaren 1930. Op verzoek van de rijksin specteur voor roerende mo numenten werd uit de z.g. ke- ramiekcollectie „Rust" van het stedelijk museum te Delft, een representatieve selectie gemaakt. De tentoonstelling geeft een breed overzicht van de stijlen en technieken in de keramiek. De tentoonstelling is op werkdagen van 8.15 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.15 uur en op zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur, gratis toe gankelijk. Vooruitzichten voor woens dag en donderdag, opgesteld door het. KNMI op maandag om 18.00 uur: Veranderlijk met middag- temperaturen van omstreeks 21 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 8. Min. temp.: om streeks 14 graden. Max. temp.: omstreeks 20 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal40 procent. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 10. Min. temp.: Om streeks 14 graden. Max. temp.: Omstreeks 21 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur. 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE - Het corps commandotroepen uit Roosen daal (het neusje van de zalm binnen de vaderlandse soldaten- jeugd) komt woensdag naar IJ zendijke om een aantal kunsten te vertonen. Parachute springen, een afdeling via tou wen vanaf de trans van de R.K. Kerk te IJzendijke en een de monstratie ongewapend vech ten zijn de programma onderdelen, waarvan men de toeristen en andere belangstel lenden hoopt te laten smullen. De eerste commando's zijn 's middags te zien. Ongeveer 30 man sterk springen zij dan vanaf een hoogte van ongeveer 400 me ter uit een Fokker Friendship. Vijf para's ondernemen daarna een vrije val vanaf 2200 meter hoogte. Inzet van hun activitei ten vormt „de grote prijs van IJ zendijke", want het gaat erom zo dicht mogelijk bij het vast gestelde doel te komen. De afdaling vanaf de toren begint om drie uur. Horizontaal en vertikaal wordt de trans ge nomen. Een half uur later be ginnen de commando's te vech ten op de markf. De activiteiten worden de hele middag vah des kundig commentaar voorzien. Om vijf uur Begeven de com mando 'szich binnenskamers om in het streekmuseum te worden ontvangen door burgemeester en wethouders van Oostburg. Dan wordt ook de beste para chutist beloond. De organisatie berust bij het comité Streekmuseum West- Zeeuwsch-Vlaanderen presen teert. Als het slecht weer is ko men de commando's overigens niet opdraven. bindingen tussen twee buis stukken bleek lek te zijn. De oorzaak is. tot op heden niet be kend. Volgens de aannemer, de gebroeders Romers uit Roozen- burg, zou de buizenleverancier slecht materiaal hebben gele verd. Lekken De lekken moesten in elk ge val worden gerepareerd. Dat gebeurt via een injectiemethode van binnenuit. De persleiding zal tezijnertijd door het water schap De Brede Watering van Zuid-Beveland in beheer en ei gendom worden overgenomen. Óver de ontstane situatie wer den met het waterschap reeds vorig jaar gesprekken gevoerd. Het waterschap maakte daarbij duidelijk, dat het alleen een goede persleiding wenste over te nemen en stelde daarom de eis, dat de gehele leiding met de in jectiemethode behandeld zou worden. Volgens wethouder De Leeuw was deze eis te billijken. Als de persleiding eenmaal in gebruik is, zijn lekken niet zon der risico meer te repareren. Intussen moeten nog 1400 me ter persleiding met de injectie methode worden behandeld. De aannemer heeft de gemeente echter verzocht eerst dat ge deelte nog eens te mogen be proeven via een afpersmethode, want het gaat er nu nog om wie de tegenvaller van enkele ton nen moet gaan betalen. Hierover komt nog een arbitrage. Vertraging in de oplevering van de persleiding Goes- Westerschelde heeft ook de natte zomer en het natte najaar van 1974 veroorzaakt. De her stellingswerkzaamheden via de injectiemethode vorderden hierdoor namelijk traag. Vol gens ambtenaar Swenne is het overigens in Nederland nog nooit voorgekomen, dat een buisleiding over zo'n grote af stand met de injectiemethode moet worden behandeld. De rioolpersleiding Goes- Westerschelde heeft eert lengte van 7160 mefer. Alles bijeen komen de kosten ervan boven de 6 miljoen gulden uit. In de Zuid- vliedstraat in Goes is voor de leiding een persgemaal ge bouwd, waarvan de kosten ruim 2 miljoen bedragen. _Konstanz 506 -1, Rheinfelden 374-10, Plittersdorf 569 -28, Maxau 643 -14, Plochingen 162 plus 6, Mannheim 493 plus 34, Steinbach 131 plus 9, Mainz 416 Plus 17, Bingen 263 plus 13, Kaub 331 plus 16, Trier 238 -2, (Koblenz 310 plus 10, Keulen 288 plus 12Ruhrort 45 0 plus 17 Lobith 1066 plus 11, Panner- dense Kop 1030 plus 10, Nijme gen 856 plus 6, IJsselkop 917 plus 9, Eefde IJssel 440 -4, De- venter 318 onveranderd, haterveer-Spooldersluis 64 plus 3, Monsin 5464 plus 2, Borgharen 3880 plus 22, Belfeld 1050 plus 10, Grave beneden de sluis 494 onveranderd. ""„lot*' n4 kon m Morgen, woensdag 23 juli Bergen op Zoom 3.52 en 16.16 Hansweert 3.07 en 15.20 Terneuzen 2.29 en 14.42 Vlissincen 1.58 en 14.13 Wempkimge 3.43 en 16 0" Geboren Anthonius, zv. J. Mijnsbergen en C. Liplijn. Ro nald, zv J. Doggen en A. Weert- man.'Tammy, dv P. Schollen en R. Sinaij. Angelina, dv. H. Loeve en A. Koedood. Dingenis, zv C. van Stee en J. van Duin. Step- han, zv J. Verburg en C. van Hekken. Jacob, zv J. Colijn en T. Philipse. Martin, zv J. Koning en J. Reesink. Sigrid, dv J. Oostdijk en A. Wagemaker. Annemarie, dv J. Renooij en M. van der Meij. Dianne. dv C. Caljouw en M. de Buck. Wilhelmina, dv M. Kou- wer en W. Ketelaar. Jacoba, dv J. Tramper en E. Beekman. Gehuwd - Jan Buijs en Elisa beth van der Endt. Abraham Boer en Alberdina Veldhoen. Ondertrouwd - Gerard Griep en AngeleDhooge. Robertas Mi chielsen en Henriette de Jager. Anthonij Appeldoorn en Lou- werina de Korte. Pieter Ras- sieux en Apolonia van der Stel. Overleden - Aaltje van Nieu- wenhuizen (90). Elizabeth Goudswaard (93). Adriana Ver brugge (81). Gerrit Mudde (39). Dina Commee (83). Adriaan Bakker (81). Paulus Knopjes (69). Elizabeth Jansen (78). BRESKENS - De veerhaven van Breskens bleek zich gisteren niet te hebben ingesteld op een nationale feestdag van onze Be lgische zuiderburen. Daarom ontstond er gisteren aan de veerhaven in Breskens om halftwaalf een verkeersopstop' Eing. De provinciale stoom- ootdiensten werden gewaar schuwd, die daarop meer loket- personeel inzetten. Om halfeen was de verkeerssituatie bij de veerhaven in Breskens weer n--i v-d (Van een onzer verslaggevers) HULST - De binnenstad van Hulst heeft gisteren een drukte te verwerken gekregen als nooit tevoren. Het in deze vakantiepe riode toch al wat uitgedunde po litiecorps had de handen vol om de stroom uit België afkomstige auto's te verwerken. De oor zaak: de Belgische nationale feestdag de vakantiedrukte en de wekelijkse maandagmarkt. „Zo'n drukte heb ik hier nog nooit meegemaakt, aldus adju dant A. van Hove. „Normaal komt de topdrukte altijd van pas om één uur, maar om half elf zat alles al hardstikke vast". „Ge lukkig zagen we het vanmorgen op tijd aankomen. Het weer was ernaar. Als er wat meer zon was geweest waren veel Belgen naar de kust vertrokken, maar nu kreeg Hulst de invasie te ver werken. Gevolg van de Belgeninvasie ('t leek wel of de sexshops uit verkoop hielden, grapte een Hulstenaar) was een opeenho ping van blik op de toevoerwe gen naar de binnenstad. Vooral de wegen en bermen ten zuiden van Hulst zaten vol. De tactiek vati de politie bij dergelijke hoogtijdagen voor de Hulster middenstand: „Zoveel mogelijk .alles van binnenuit volzetten. Eerst de binnenstad en dan de parkeerruimtes buiten de stad en langs de toevoerwegen. Wanneer er in de binnenstad weer wat ruimte is, laten we het verkeer weer even los". Het gevolg van deze politiek was omstreeks het middaguur al duidelijk te merken, doordat er veel minder verkeer in de bin nenstad zelf was, dan op nor male zondagen. Het aantal win kelende toeristen rees daarente gen de pan uit. (Van een onzer verslaggevers). HANSWEERT - Gisteravond om zes uur kwam voor de leden van het comité Voorbereiding Ontvangst Polen in Hansweert het verlossende telefoontje vanaf een grenspost van Oost- Duitsland: De Poolse volksdan sers uit Sanniki zijn in West Duitsland aangekomen. De eo- mitéleden in Hansweert hadden toen nog een drukke avond voor de boeg want de geplande aan komst van de Poolse gasten lag op dat moment volledig in dui gen. Vorig jaar brachten leden van de Hansweertse volksdansgroep Scaldis en de Goese volksdans groep Vodago een bezoek aan Polen. Dit jaar brengt de Poolse volksdansgroep uit Sanniki waar de Zeeuwen vorig jaar te gast waren een tegenbezoek aan Hansweert. Een en ander gebe urt in het kader van het Nederlands-Pools cultureel verdrag. De Poolse volksdansers had den gisterenmorgen om negen uur de grens tussen Oost en West-Duitsland moeten passe ren. Leden van het Hansweertse comité waren naar de grens ge togen om de gasten op te vangen en naar Nederland te begelei den. Wie er echter ook de Oost- duitse grens passeerden, geen Poolse volksdansers uit Sanniki. De aankomst in Hansweert was gepland omstreeks zes uur gisteravond. Daar zouden ze dan worden verwelkomd temid den van de gastgezinnen waar de Polen gedurende hun tien daags verblijf onderdak krijgen. Naarmate de dag gisteren vor derde, steeg de onrust bij het ontvangst comité in Hansweert. Telefoontjes naar de Poolse am bassade in Den Haag brachten aan het licht dat de volksdans groep normaal uit Sanniki was vertrokken. Men kon er echter niet achter komen, waar de groep onderweg was blijven ste ken. Elk uur belden de comi téleden die aan de Oostduitse grens stonden te wachten naar Hansweert op. Om zes uur gisteravond kwam de verlossing. De Poolse bus had in Oost-Duitsland pech gekre gen. Er was water in de olietank gekomen die helemaal moest worden schoongemaakt. De ver traging had echter wel tot ge volg, dat de Poolse gasten nu niet voor laat in Hansweert kunnen arriveren. Gisteravond moesten daarom alle gastgezin nen in Hansweert van de laatste ontwikkelingen op de hoogte worden gebracht. Er werd door het comité Voorbereiding Ont vangst Polen een spoedvergade ring belegd om acht uur. Van morgen omstreeks vier uur moe ten de Poolse volksdansers in Hansweert zijn aangekomen. „Gelukkig dat de eerste dag in het programma als rustdag was voorzien", luidde gisteren het commentaar van een van de co mitéleden Jansen. De Polen staat overigens een uitgebreid programma te wachten waar over morgen op deze plaats na dere informaties. -tj«i De volksdansers maakten er al bij hun ontvangst een feest van. Woonwagen bewoner kreeg standplaats in Hontenisse (Van een onzer verslaggevers) WALSOORDEN De woon wagen, die sinds enkele dagen is weggezet tegen de dijk bij Wal soorden, staat daar met toe stemming van de gemeente Hon tenisse. De woonwagen is af komstig van het woonwagen kamp Hoek en Bos, dat onlangs door de gemeente is opgeheven. Men wil de bewoner van de woonwagen met zijn gezin toe stemming geven zich met zijn wagen op een vaste plaats in de gemeente te vestigen. Men heeft daarbij in overweging genomen dat de betrokken man vooral in de omgeving van Kloosterzande handel drijft en zich met zijn ge zin sinds jaren in de gemeente heeft „geworteld". De huidige standplaats heeft overigens een voorlopig karakter. Verschillende inwoners van Hontenisse hebben zich nogal geërgerd aan de vestiging van de woonwagen, omdat deze nu staat op een plaats, waar klan- destiene kampeerders enkele ja ren geleden op lhst van de ge meente hun caravans moesten verwijderen. Mevrouw De Waal uit Kloosterzande (een van de kampeerders, die met hun cara van het veld moesten ruimen): „Ik heb helemaal geen hekel aan de betreffende woonwagenbe woner, integendeel, maar ik vind het niet eerlijk wat er nu gebeurt. Van verschillende kan ten is me de afgelopen dagen ge zegd, dat ik me op deze manier niet op de nek moet laten zit ten". Speelveld - Burgemeester en wethouders van Goes hebben besloten in Wólphaartsdijk een speelveld te laten aanleggen op een terrein, dat ligt op de hoek van de Molendijk en de Burg. Hackstraat. Wanneer met de aanleg zal kunnen worden ge start, hang af van de financie ringswijze van het project. De voorbereidingen voor de reparatie van de hoogspan ningskabel door de Wester schelde naar Zeeuwsch- Vlaanderen zijn momenteel in volle gang. Zoals bekend maakt de PZEM hierbij voor het eeyst gebruik van een caisson. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND - Het ge meentebestuur van Borsele heeft gistermiddag de Ierse volksdansgroep „Eileen o'Toole's school of Dancing Du blin" en de Zweedse volksdans groep „Folksdanslaget Viljan Farsta Stockholm" officieel op het gemeentehuis in Heinkens- zand ontvangen. Beide volks dansgroepen verblijven in de zak van Zuid-Beveland voor de deelname aan het volksdansfes- tival, dat er deze week wordt ge houden. Burgemeester G. van Waes verwelkomde de gasten. Hij ver telde een en ander over de omge ving, waarin de Ieren en de Zweden te gast waren. Volgens de heer Van Waes waren Neder landers in de wereld onder meer bekend als bouwers van dijken. „Onze dansers zijn een beetje als onze dijken: wat zwaar en lang zaam", zei burgemeester Van Waes. Hij vond het daarom ook een goede zaak, dat men in de westerse wereld eikaars gebrui ken beter leerde kennen via be zoeken als nu werden gebracht aan de gemeente Borsele. De burgemeester wenste de groepen veel succes toe bij hun optredens en voegde eraan toe, dat de inwoners van Borsele ze ker zullen genieten van het volksdansen. Ter herinnering aan het gebeuren overhandigde de burgemeester aan de leiders van beide groepen het tinnen wandbord met het gemeente lijke wapen van Borsele. De Ierse groep had als geschenk een zilveren schildje met het em bleem van de groep meege bracht en de Zweedse groep twee klederdrachtpoppen. Tijdens de ontvangst werd muziek ten gehore gebracht en later werd er gedanst door de Ie ren en Zweden op het pasveld achter het gemeentehuis. Voor de gemeenteambtenaren een welkome afwisseling van hun dagelijkse arbeid. Gezelligheid kenmerkte trouwens deze offi- cile ontvangst. Op de foto een indruk van de voorbereidende werkzaamhe den. Men is momenteel bezig met het aanbrengen van klei op de schorten van het caisson aan de westzijde. De kleibestorting dient voor een goede afdichting van het caisson. Tevens is men begonnen met het aanbrengen van schutbuizen ten behoeve van de nodige bronbemaling. Met behulp van injektielansen is men verder doende een bepaald soort specie langs de wand van het caisson te injecteren. Vol gens een woordvoerder van de PZEM is nog niet te zeggen wanneer de kapotte kabel zicht baar zal worden. Volgens het opgestelde schema moet dat be gin volgende maand zijn. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT - In verband met de aanwezigheid van de Tsjechische volksdansgroep Po- lana uit Brno in Sas van Gent, stonden er gisteren maar liefst twee recepties op het program ma. Gistermiddag ontving het Sasse gemeentebestuur de leden van de volksdansgroep en giste ravond was dc Tsjechische am bassade gastheer tijdens het feestje voor de „pleegouders" van de Tsjechische jongens en meisjes en genodigden, dat in De Speye werd gehouden. Tijdens beide bijeenkomsten ging het er bijzonder gezellig aan toe. Gistermiddag kregen de Tsjechische gasten, waaronder ook de heer Vojtech Ulherec, cultureel attaché van de Tsje chische ambassade in Neder land, van burgemeester drs. W. Dusarduijn wat informatie over de gemeente Sas van Gent. De burgemeester verheelde daarbij niet dat Sas van Gent ook met diverse problemen te kampen heeft en wei op het gebied van de gastarbeiders, het woonwagen kamp, toerisme met sexpro- blemen en met grensoverschrij - dende lucht- en waterveron treiniging. Ook kreeg het gezel schap te horen dat Sas van Gent de oudste carnavalsplaats van Zeeland is. Aan het eind van zijn betoog zei burgemeester Dusarduijn te hopen dat het contact met de volksdansgroep ook in de ko mende jaren zal blijven voor tbestaan. „Misschien kan het weieens tot een uitwisseling tij - dens de vakanties komen", zei hij. Diverse cadeautjes werden uitgedeeld aan mensen, die zich wat begeleiding en opvang van de leden van de volksdansgroep betreft, verdienstelijk hebben gemaakt, en voor de belang- stijkste Tsjechische gasten. Op zijn beurt werd burgemeester Dusarduijn door de gasten met een boek en Tsjechisch glaswerk bedacht. Ook was er een cadeautje voor de heer C. Vervest, van de volks dansgroep Kasporgo uit Goes, die er ondanks veel problemen in geslaagd is deze volksdans groep naar Sas van Gent te krij gen. Aanvankelijk zou de groep een tocht maken naar Moskou, maar via zijn goede contacten op de Tsjechische ambassade in Den Haag slaagde de heer Ver- vest erin om de groep toch naar Nederland te krijgen. Vandaag maakt de groep een rondrit door Zeeuwsch- Vlaapderen en vanavond om ze ven uur wordt opgetreden op de Markt in Sas van Gent. Morgen is er voor de groep een excursie naar Brugge en morgenavond wordt in Sluiskil opgetreden. Donderdagmiddag om twee uur dansen de jongens en meisjes voor de bejaarden van Sas van Gent en 's avonds doen ze dat voor de bejaarden in Westdorpe. Vrijdag wordt het land van Saeftinge bekeken, waarna in Axel wordt opgetreden. Zater dag bezoekt de groep Gent en Antwerpen en treedt dan 's avonds in Philippine op. Zon dagmiddag om twee uur volgt het laatste optreden en wel op het Keizer Kareiplein te Sas van Gent. Maandagochtend gaat de volksdansgroep weer op weg naar huis. (Van onze correspondent) BIERVLIET - Een ruim twee maanden oud kalfje van de heer A. van Weijnsbergen uit de St. Pieterspolder bij Biervliet heeft gisterochtend een botsing met een auto prima doorstaan. Het dier was alleen hevig geschrok ken. De auto, bestuurd door de heer A. de Caluwé uit Philippi ne, werd echter aan de voorkant flink in elkaar gedrukt. Het kalfje was losgebroken en kwam vanuit een zijwegje de weg van Driewegen naar Hoofdplaat op gehuppeld op het moment dat daar de heer De Caluwé kwam aangereden. Na de botsing kreeg het kalfje een spuitje van de ve earts. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN - Op dinsdag 22 juli herdenkt het echtpaar M. Dek-Timmerman aan de Zand weg in Kruiningen het feit, dat het zestig jaar geleden in het huwelijk trad. De gelegenheid tot felicitaties is er op het adres Zandweg 14 te Kruiningen om 16 uur. v -iii t ,ui i' i - j kind niet meer ontwijkt"'

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3