arstens reep er eer net aast IN VIER LEIDERS HET IBM-TOERNOOI Hockeyteam start met overwinning ZEGE VAN DE SLUIS NAC Uitslagen /iejo betrapt >p gebruik an doping ii krant was sport Hockey erg in Canada z, uivere speeltijd groter VERKOOP SEIZOENKAARTEN in de serre van het paviljoen Beatrixstraat TEVENS: alle rangen behalve eretribune n onze speciale verslaggever) ENLIS -Gerben Karstens ij rdagmiddag op het kleine ntje van Senlis opnieuw in •print bedwongen door Rik Linden, die zijn derde over- ning in deze Tour behaalde. Eingrijker dan het gevecht op >aan, was de strijd in de laat- kilometer van de wandele- >e Melun - Senlis waarin y Merckx zich nog eens ij- •terk toonde. Merckx viel n tien kilometer voor de istreep aan, nadat een paar lere pogingen waren mis- t. Ta een lange jacht, slaagde ;venet erin aan te pikken, ïr juist op dat moment vloog rtin Rodriguez tegen een ver r de weg leunende toeschou- op. Een valpartij was het olg en daarbij waren behalve Iriguez nog Santambrogio, defroot, Huysmans. Lievens Menendez betrokken. De anjaard moest de strijd sta- met een gebroken sleutel- m. Door die val voorin raakte evenet, die net even zat uit te zen, weer het contact met de sten kwijt. Op de eindstreep iroeg zijn verlies op de niet esprintende Merckx zestien •onden. Merckx: „Ik kon niet edoen met de spurt. Bij het twijken van de valpartij had mijn stuurpen gebroken", erben Karstens mengde zich 1 met al zijn inzet in het ge- :ht. „Er was niets aan te en", vertelde hij.' „In het laat- stuk ben ik voortdurend ac- f geweest, terwijl Van Linden nkzij zijn ploegmaten gewoon ar de sprint werd gedragen, j zat ook het beste. Als Moser ;t zo de sprint voor hem aan- :kt, is hij kansloos, want dan jet hij de spurt maken en zit ik ed aan zijn wiel. Bovendien ïurde Moser in de laatste cht een beetje omhoog en toen d ik helemaal geen mogelijk, ■id meer". PARIJS (AFP)- De Spanjaard ise Luis Viejo is betrapt op het ibruik van verboden stimule- 11de middelen. Na de dopin- inderzoeken van de 15e, 16e, e, 18e en 19è etappe bleek dat iejo positief had gereageerd op et onderzoek na de vijftiende appe, waarin het lot hem voor e controle aanwees. Viejo heeft besloten geen ap- el aan te tekenen tegen de uit braak, hetgeen hem de vol- nde straffen oplevert: Terug- laatsing naar de laatste plaats i de vijftiende etappe. Een laand schorsing voorwaarde- jk. Tien minuten straftijd in et algemeen klassement. Een oetevan 1.000 Zwitserse francs ■uim 900 gulden). In het eindklassement staat iejo nu op de 2 5e plaats met een chterstand van 1.21.54 op The- enet. De Belgen Pollentier en loubrechts schuiven één plaats NTIE) seconden, 2 Lelangue 345.12.11, Bartolozzi 345.15.06, 4 Sta- jlinski 345.23.57, 5 De Muer 145.32.42, 6 Ferretti 345.45.02,7 ïarrutia 346.08.37, 8 Saura 146.09.11, 9 Gemini ani 147.38.44, 10 Liebregts 147.41.08, 11 Schotte 348.03.40, 12 Lapebie 348.11.52, 13 Gri- jaldy 350.25.41. rOTAAL PUNTENKLASSE MENT: 1 Van Linden (Bel) 342 pun ten, 2 Merckx (Bel) 240, 3 Moser (Ita) 199, 4 Godefroot (Bel) 190, 5 Hoban (Eng) 183, 6 Karstens (Ned) 182, 7 Mintkiewicz (Tra) 155, 8 Zoetemelk (Ned) 109. 9 Thevenet (Fra) 108,10 Van Impe (Bel) 107. KLASSEMENT VOOR dE MEESTBELOVENDE NEO- PROF: 1 Moser (Ita), 2. Kuiper (Ned). Romero (Fra), 4 Talbourdet Fra), 5 Den Hertog (Ned) EINDKLASSEMENT POINTS CHAUDS": 1 De Meyer (Bel) 77 punten, 2 loban (Eng) 47,3 Mintkiewie" Fra) 35, 4 Magni (Fra) 12. Eampaner DERDE SPORTPAG NA VAN MAANDAG 21 JUL11975 GUILLERMO VILAS DE STERKSTE HILVERSUM (ANP) - Guillermo Vilas heeft definitief naam gemaakt in Nederland. De 22-jarige Argentijn, die vorig jaar uit een betrekkelijke anonimiteit voor de eerste keer Het Melkhuisje veroverde, heeft zich gisteren wederom het internationale tenniskampioenschap van Nederland eigen gemaakt. Vilas, inmiddels opgeklommen tot 's werelds nummer vier, versloeg in de finale van het Grand Prix B-toernooi te Hilversum de Joegoslaaf Zeljko Franulovic met 6-4 6-7 (tie-break 5-7)6-2 6-3. De linkshandige Zuidamerikaan gebruikte voor het karwei bijna tweeëneenhalf uur. Hij werd voor zijn zege beloond met 9000 dollar (niim 22.000 gulden). En ook na de eindstrijd van het dubbelspel rinkelde de kassabei voor Vilas, want met zijn Poolse partner Wojcek Fibak rekende hij af met de Joegoslavisch/Britse combinatie Franulovic/Lloyd: 6-4 6-3 en 1175 dollar (2900 gulden) elk. Door zijn toch wel onbed- dokterszoon uit Asuncion ver- reigde zege op Het Melkhuisje loor met 4-6 4-6 6-7 (hij had in heeft Guillermo Vilas, die vol- de derde reeks twee setpunten) gende maand 23 jaar wordt, zich kwam, omdat hij nog niet over comfortabel genesteld aan kop een aanvallende backhand be- va!^^ het Grand-Prix- klassement. De gedrongen Ar gentijn heeft, sinds hij in mei (München) na een ziekte van vier maanden de draad van toernooien weer opnam, 230 punten bijeen geslagen. De Spanjaard Manuel Orantes is tweede met 257 punten, de Zweed Björn Borg derde met 230 punten. Van de reeks van 48 toernooien zijn er nu 14 achter de rug. En aangezien de vorm van Guillermo Vilas stijgende is, maakt hij een prima kans voor het tweede achtereenvolgende jaar de winstpremie van 100.000 dollar op te strijken. Hoewel hij zonder setverlies bleef, is Vilas' positie zaterdag in de halve eindstrijd tegen de jongeman Victor Pecci ernstiger in gevaa- geweest dan gisteren tegen Zeljko Franulovic. Pecci, de 19-jarigeParaguecs, heeft Vi las in een opwindend gevecht tot het uiterste gedreven. Dat de schikt en te veel en te veelvuldig bezweek voor de artistieke ver leiding Vilas te verrassen met een dropshot. De scherp antici perende Argentijn beliep even wel alles, stond niet één keer zijn opslag af en liet in de beslis sende tie-break zijn tegenstan der geen enkele illusie: 7-1. Dat was Guillermo Vilas op zijn best. De finalepartij haalde het kwalitatief niet bij de halve eindstrijd, ofschoon de zege van Vilas om weer andere redenen tenminste even hoog dient te worden aangeslagen. Franulo vic, die na een schouderoperatie sterk aan het terugkomen is, beweegt zich wat rapper over de baan dan Pecci en van zijn backhand gaat wel een zekere dreiging uit. Vilas, toch al niet het type van de netbestormer, heeft tegen de 28-jarige Joegos laaf dan ook alle beschikbare kracht in zijn groundstrokes moeten leggen. De Argentijn, inderdaad zo vast als een huis, trok in de rally meestal aan het langste eind en omdat ook zijn opslag krachtiger is (hij verloor hem twee keer, tegen „Frano" zeven maal), was hij de logische winnaar. De partij kende min der briljante momenten dan Vi las - Pecci, omdat Franulovic met zijn franjeloze, doch effec tieve techniek Vilas alleen maar tot werk- annex resultaat- tennis kon inspireren. Dat de jonge Argentijn, die naast tennis grote belangstelling heeft voor politiek, jazzmuziek en poëzie, ook dit examen in de trage arena van Het Melkhuisje geconcen treerd doorstond, mag hem het predikaat „met lof" opleveren. Het was Guillermo Vilas' derde toernooizege van het sei zoen 1975. Eerder won hij in Ri ver Plate (Arg.en München. Te Rome en Wimbledon bracht hij het tot de kwartfinales, bij de „open Franse" in Parijs verloor hij de eindstrijd van zijn vriend Björn Borg. Resultaten, die be wijzen dat Vilas uit de wereld top niet meer is weg te denken. Vilas (met beker) en Franulovic tijdens de prijsuitreiking. Het Melkhuisje, dat op de ere lijst gerenommeerde namen heeft als Laver, Newcombe en Okker, heeft aan Vilas een uit nemende winnaar. Doch ook voor de verliezende finalist Zeljko Franulovic is Hilversum een bemoedigend tussenstation geweest. De Joe goslaaf: „Ik voel dat ik weer al les kan. Vandaag was Vilas ge woon beter dan ik, dat is geen punt. Maar nu ik deze week ei genlijk voor de eerste keer zon der pijn heb gespeeld, geloof ik weer in de toekomst", Het volgende doel van zowel Franulovic als Vilas is het 100.000-dollartoernooi te Was hington. De Argentijn bracht het daar vorig jaar tot de finale. Als Vilas ook nu weer hetzelfde opzienbarende seizoen maakt ais in 1974, zou hij een zeer aan trekkelijke tegenstander wor den voor Jimmy Connors in een derde „match van de eeuw". Bill Riordan, de manager van de Amerikaan, twijfelt tussen Ashe (de Wimbledonkampioenjen Vi las. De Argentijn is niet het type voor dergelijke kas-spektakel stukken, zoals hij ook de indruk wekt dat zijn doorstoten naar de internationale elite min of meer tegen wil en dank is geschied. Langzamerhand begint Vilas evenwel op zijn strepen te staan. Zijn optreden op de baan is zelf bewuster geworden, en ook daarbuiten schroomt hij niet voor zijn mening uit te komen. Vilas: „Als je zo de Grand-Prix- lijst aanvoert, ben je iemand. Maar ik werk er ook voor". Guillermo Vilas in volle concentratie tijdens de finale. AMSTERDAM (ANP) - Hans Böhm, benevens de grootmees- ters Hübner, Kavalek en Szabo, voeren na 10 ronden de groot- meestergroep van het IBM- toemooi aan. Hun score, 6 uit 10, duidt op geringe onderlinge krachtverschillen. Daardoor zullen de vijf resterende ronden ongetwijfeld enorm spannend Wor6en. Aan te nemen vait na melijk, dat ook de achtervolgers zichzelf nog kanshebber voelen. Een enkele winst- of verliespar- üj betekent in de rangschikking op dit ogenblik een aardver schuiving. won, een moedeloos gebaar naar Timman. Tja, rechtvaardigheid is bij het schaken nogal eens ver te zoeken en in deze wedstrijd jegens Timman bijna onvind baar. Dat is de opinie van velen. Hamann is eerzuchtig. De Deense meester leeft onder de schaduw van zijn landgenoot Larsen. Om die reden poogt hij in elke partij alles. Szabo zou zijn slachtoffer moeten worden. De geroutineerde Hongaar hield de positie echter vrij moeiteloos in handen en offreerde daarna terecht remise. Hamann wei gerde en offerde een kwaliteit. kwam hem duur Kübner, die niet bijster tevre- Die handeling den is over zijn vorm, leverde te staan. Szabo sloeg de kwali- daarvan zaterdag een sprekend teit en won toen de partij met bewijs. Hij had wit tegen Tim- enkele voor de hand liggende wan, doch kwam niet tot over- zetten. wcht De Nederlandse kampi- Ge overige duels werden re- oen compliceerde op geweldige mise. Daarbij tekenen we aan, en stond omstreeks de dat Uhlmann-Gheorghiu tot in worden. In de meestergroep versloeg Ligterink landgenoot Hartoch. Hij heeft nu zeven punten. De Groninger kwam niet slechts gedeeld op kop - naast hem staan Nunn en Farago - doch behaalde tevens het zo fel bege erde meesterresultaat. Gedu rende drie jaar is hij nu verze kerd van invitaties bij Hoogoven en IBM voor meester- of groot- meestergroepen. Zaterdag speelden de tien kampen hun laatste ronde. In de reservegroepen wonnen de Rot terdammer Van Wijgerden en de Leidenaar Westerveld. Zij zul len worden uitgenodigd voor de meestergroep 1976. (Fra) 10. 6 Mis»« «ste zet zeer overwegend. Hij de avonduren duurde. Böhm - Sosonko werd snel een punten- deling. De witspeler is nu nog maar een half punt van zijn H(,™,u5iucninicit::en. tweede meesterresultaat ver ste aan het'lang- wijderd. Dat kan in de loop van 1 1 tu'd. Hij maakte, toen hij de week geen probleem meer - --v.* ovuwcgcuu. Li 11 beende toen, dat de stand al riip was voor liquidatie. Daartoe ot terde hij een kwaliteit, doch een tussenzet gooide roet in het eten. Grootmeestergroep 10e ron de: Makarisjev (Sov) -Rasoewa- jev (Sov) V2-V2, Hübner (Wdl) - Timman (Ned) 1-0, Hamann (Den) - Szabo (Hon) 0-1, Uhl- mann (OD1) - Gheorghiu (Roe) V2-V1, Ljubojevic (Jsl) - Raicevic (Jsl) V2-V2, Smejkal (Tsj) -Kava lek (VS) Va - VaBöhm (Ned) - So sonko (Ned) V2-V2, Ree (Ned) - Jansa (Tsj) V2-V1. Stand na 10 ronden: 1/4 Böhm, Kavalek, Szabo, Hübner 6, 5/6: Jansa, Rasuwajew 5'/i 7/10: Ljubojevic, Smejkal, So sonko, Gheorghiu 5, 11; Uhl- mann 4'/2 1 afgebr., 12/13 Timman, Makarichew 4 l/z, Vi Vb hamann 4, 15: Raicevic 3*/a afgebr., 16: Ree 3. Meestergroep 10e ronde: Rod riguez (Fil) - Eising (WD1) Va—Va Van Baarle (Ned) - Boey (Bel) V2—V2, Weinstein (VSt) - Nunn (Eng) (meesterresultaat) Va—Va Farago (Hon) - Dieks (Ned) 1-0, Schiffer (Wdl) - Enklaar (Nedj 1-0, Hartoch (Ned) - Ligterink (Ned) (meesterresultaat) 0-1 afgebroken partijen negende ronde: Hartoch - Rodriguez 0-1 Dieks - Weinstein 0-1 Stand na 10 ronden: 1/3Fa rago, Ligterink, Nunn 7, 4/6 Rodriguez, Schiffer, Weinstein 5'/2, 7/8: Van Baarle, Boey 4 V2 9/11: Eising, Enklaar, Hartoch 4, 12: Dieks lVi. GOLF - De Nederlandse jloeg is als negende geëindigd in iet toernooi om het Europese 'olfkampioenschap voor jeugd- .andenteams, dat in Waterloo is gehouden. De zege was voor Spanje dat de finale, waarin Frankrijk tegenstander was, met 4-3 won. WATERSKI - Willy Stahle, vo rig jaar afwezig wegens een ver blijf in Amerika, heeft gisteren haar Nederlandse combinatie waterskititel heroverd. De Eu ropese kampioene zegevierde zowel op het onderdeel figuren als bij de slalom met grote over macht. 's Zaterdags moest zij echter bij het springen de hoog ste eer aan Marlon van Dijk la ten, die 45 centimeter verder kwam dan haar blonde concur rente. Bij de heren triomfeerde Eddy Struyck op alle drie onderdelen. Zowel bij de figuren als op de slalom, waarop hij slechts met een halve boei verschil zege vierde. (Van onze speciale verslagge ver) MONTREAL - De nieuwe coach van het Nederlandse hockeyteam, Wim van Heu- men, heeft een positief debuut gemaakt. Hij zag zaterdaga vond in Montreal zijn pupillen de eerste wedstrijd voor het achtlandentoernooi tegen Groot-Brittannië met 2-1 winnen. Een resultaat, dat - met de als zwak geachte groepsgenoten Mexico en Ar gentinië nog te bespelen - borg moet staan voor een plaats in de halve finales. In de eerste helft zag het er overigens nog niet naar uit dat Oranje de winst zou grijpen. Toen ston den de Britten verdiend voor een treffer van Long kort voor rust. Nederland ging na de pauze echter onvervaard ten aanval en zette het Britse doel vrijwel constant onder druk. Jan Boerma was tweemaal pa raat om goed veldspel af te ronden. „Ik ben niet ontevreden", aldus Van Heumen na afloop van het duel dat zich overigens in een volkomen sfeerloze om geving afspeelde. Lege tribu nes (er waren hooguit 200 toe- MONTREAL De Canadese sportliefhebbers lopen niet be paald warm voor het voor Olympische hockeytoernooi in Montreal. De wedstrijden op de openingsdag en de ceremo nie protocolaire trokken hooguit 250 toeschouwers in het McGïllstadion, dat een ca paciteit heeft van bijna 20.000 personen. De meeste nieuws gierigen bleken geheel onbe kend te zijn met de tak van sport, die zij aanschouwden. Als een speler geblesseerd raakte, dacht men - gewend aan, het keiharde profijshoc- key - met comedie te doen te hebben. Een lachsalvo was dan het gevolg. Ook bij de organisatie en in de kranten komt weinig des kundigheid tot uiting. Voor de pers zijn bijvoorbeeld wed strijdformulieren gedrukt, die ook worden gebruikt bij ijs- hockeywedstrijden, met on dermeer ruimte voor drie speelperioden. In de dagbla den wordt ,,fieldhockey" (als men in Cana over hockey praat bedoeld men ijshockey) steev ast „scoccer with sticks" (voetbal met sticks) genoemd. De openingscerenomie had - mede door de weinig opwek kende entourage - een ietwat lachwekkend karakter. Na een harmonieshow werden de VIP's in limousines, begeleid door motorpolitie, binnenge bracht via de asfaltbaan naast het veld. Daarna namen deze „zeer belangrijke personen" midden op het astroturfveld plaats op grote oranje fauteuil- les om de niet weg te denken speeches te houden. Voor zes leden van de geheel uit vrou wen bestaande harmoniekapel duurde de ceremonie in de hitte (33 graden) te lang. Zij vielen flauw en moesten een zuurstofbehandeling onder gaan. schouwers op de tribunes die plaats bieden voor 20.000 per sonen) brachten weinig inspi ratie. „Na de rust hield Ties Kruize zich meer met het ver delen van het spel bezig. Hij gooide de zaak toen open. Daarvoor had hij te weinig zelfvertrouwen getoond. Nederland begon met één debutant: Karei van der Staak van Mep. Coen Kranenberg had zijn vertrouwde plaats als rechterverdediger weer inge nomen en Paul Litjens speelde rechtsbuiten met Jan Boerma als specifieke linksbuiten. „Jopie" Jorritsma kreeg tot taak de kalende Wilson uit te schakelen. „En dat deed hij uitstekend", aldus Van Heu men. „Die man heeft niets goed kunnen doen". De Am sterdamse gymnastiekleraar maakte daarbij nog wel de fout de bal verkeerd af te geven. Nederland had moeite in het' ritme te komen op het kunst gras, dat toch tamelijk vochtig was na enkele regenbuien. De Britten, die doelman Mills en Svehlik misten, waren meer in de aanval, maar vonden voor lopig een weer onvermoeibare aanvoerder Bolhuis en doel man Doyer op hun weg. Ook Van der Staak greep enkele malen uitstekend in. Nadat Bolhuis een solo gestuit zag door McGinn scoorde Long uit een lange corner, maar hij zag dit doelpunt afgekeurd we gens „rising shot". Nog twee lange corners voor Groot- Brittannië bleven kort daarna onbenut. Nederland moest te rug en kwam haast niet meer aan tegenaanvallen toe. Twee minuten voor rust kreeg Groot-Brittannië een korte corner toegewezen van de Franse scheidsrechter Re- naud. Ditmaal had Long na aangeven van Blackmore en stoppen van Freitag wel suc ces. De bal verdween rakelings naast de linkerpaal: 0-1. In de tweede helft speelde Nederland veel intelligenter. De passes werden slimmer verdeeld, waarbij het gehele veld werd benut. Ron Steens ging meer naar voren en zorgde vrijwel constant voor gevaar. Binnen vier minuten kreeg Ties Kruize twee korte corners te nemen, de eerste maal schoot hij (na aangeven van Bolhuis en stoppen van Kranenberg) naast, de tweede keer stond Cotton in de baan van het schot. Juist toen een regenbui de schemering ver vroegd deed ingaan veroor zaakte Bolhuis een strafcorner aan de andere kant. Opnieuw schoot Long raak en ditmaal keurde de Canadese scheids rechter Vertigan de treffer af wegens snijden. Direct daarna moest de wedstrijden worden onder broken omdat het kunstlicht moest worden ontstoken. Het licht was echter nauwelijks aan of er onstond een nieuw oponthoud, toen de Ierse doelman Carson de bal na een korte corner van Ties Kruize keihard in het gezicht kreeg. Hij moest zich met een snee boven het oog laten vervangen door Barker. Van Heumen be nutte de onderbreking om Van der Staak te vervangen door een andere debutant, Tim Steens. „Van der Staak begon wat hinder te ondervinden van zijn knieblessure", aldus Van Heumen. „Tim Steens werd di rect ln het spel betrokken en heeft meteen goed gejaagd. Hij zag bij wijze van spreken wit van agressie". De jongere broer van Ron Steens had in derdaad goed kijk op de bal. Maar het was Steens senior, die Nederland naar de over winning zou leiden. In de 51e minuut zag hij Jan Boerma vrij staan op links. De Amster damse kansenbenutter week nog iets verder uit en schoot vervolgens uit een kleine hoek fraai in (1-1). Direct daarna had het al 2-1 voor Nederland moeten worden, toen Ties Kruize een strafbal mocht ne men omdat Barker Ron Steens blokkeerde. Maar Kruize miste een dergelijke scorings kans voor het eerst sinds zeer lange tijd. Hij schoot te slap in en Barker kon redden. Nederland bleef zware druk uitoefenen en was niet tevreden met een gelijk spel. Na nog een korte corner, waarvoor Litjens werd aan gewezen als „slagman" (door verkeerd stoppen van Dijke- man kreeg de donkere Kam pongspeler geen gelegenheid zijn schutterskwaliteiten te tonen) lanceerde Nederland een schitterende aanval. Via talrijke schakels werd een aanval opgebouwd, zonder dat de Britten tussenbeide konden komen. Ron Steens drong met een onnavolgbare solo de strafcirkel binnen en zag in een flits dat Boerma op tijd was meegekomen. De Amster dammer deed weer zijn naam van koele killer eer aan: 2-1. In de resterende vijf minu ten gaf Nederland de teleur gestelde Britten geen kans meer. De overwinning werd na afloop gevierd als ware het een kostbaar kleinood. „Kijk, het is natuurlijk nog niet hetzelfde als ten tijde'van Amstelveen", aldus de teruggekeerde Kra nenburg. „Toen konden we el kaar haast blindelings vinden. Maar het ging echt niet slecht. De groep moet nog wat in de breedte sterker worden. Dan hebben we een kans om die ne gende plaats van Maleisië te doen vergeten. Misschien dat we dan op de Olympische Spe len wat kunnen'bereiken. Dat: is trouwens de enige reden dat ik er weer bij ben. Nog een jaar tophoekey en dan vind ik het welletjes". (Van onze speciale verslagge ver) MONTREAL» Tijdens de openingswedstrijd vanhet achtlanden-hockeytoernooi in Montreal, zaterdag tussen West-Duitsland en Kenya groep B), is gebleken dat de zuivere speeltijd op het kunst gras niet onaanzienlijk hoger is dan op natuurgrasveldenIn dit duel was de zuivere speel tijd voor de rust 21 minuten en in de tweede helft 22 minuten. Normaal komt een hockey wedstrijd niet boven de 17 a 18 minuten. Een en ander heeft tot gevolg dat er minder pau zemomenten voor de spelers zijn. GENDT (ANP) - Stef van der van der Sluis (Wiera) Kawasa- Sluis heeft gisteren in Gendt de ki), 2. Eric van Effen (Huis ter (ADVERTENTIE) voorlaatste race, om het Neder lands motorcrosskampioen schap in de 125 cc klasse gewon nen. In beide manches legde hij met zijn Kawasaki beslag op de eerste plaats. Kans op de nationale titel heeft Van der Sluis echter niet, Heide) Yamaha, 3. Cor Noorlan- der (Rotterdam) Yamaha, 4. Sjaak Verwaayen (Herveld) Kawasaki, 5. Wim van de Brink (Eerbeek), Monark. Tweede manche: 1. Stef van der Sluis, 2. Sjaak Verwaayen, 3. Dinand Zijlstra, Paarle) Hon daar hij in de eerste twee races da, 4. Wim van de Brink, 5. Thijs Rutten (Bergschen Hoek) Hon da. Voorlopige stand om het Ne derlands kampioenschap: 1. Di nand Zijlstra 176 punten, 2. Wim van de Brink, 175 punten, 3. Sjaak Verwaayen 170 pnt, 4. Marcel Deibergen (Arnhem) Fantik 162 pnt, 5. Gerard Rond (Bennekom) Yamaha 150 pnt, 6. Jos Klumper (Apeldoorn) Ya maha 141 put niet aan de start verscheen. Wél kansen op de nationale titel hadden Marcel Deibergen en Gerard Rond, maar door motor- pech duikelden zij in het voorlo pig klassement om het Neder lands kampioenschap naar de vierde en vijfde plaats. Eerste staat Dinand Zijlstra met 176 punten. Uitslag eerste manche: (27 minuten plus 2 ronden): 1. Stef Maandag 21/7, dinsdag 22 woensdag 23, donderdag 24 dinsdag 29, donderdag 31 van 19.30-21.00 uur Zondag 27/7 en 3/8 van 12.00-14.00 uur aan de loketten. Zondag 27/7 en 3/8 van 12.00-14.00 uur aan de loketten. iedere werkdag van 9.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur op de administratie NAC-terrein

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9