loteam mada Watervliet wint in Hoofdplaat VAN OVERVELD EERSTE IN ROZENOORD-RONDE JANSEN STERKSTE BU LIEFHEBBERS Interessante wielerstrijd bij de jeugd Van de Bunder klasse apart GODDE FAVORIET Tweede Ad Tak De Feber zet er een punt achter Uitslagen Uitslagen sport Uitslagen VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 21 JULI 1975 TAK heeft een wielerwed- ijd in het Limburgse Reuver vonnen. De Nederlandse mpioen had dertig seconden >rsprong op Henk Mutsaers als tweede eindigde. André rsteyelen werd vijfde. S THUS uit Etten-Leur won Reuver bij de junioren. Ad irsteylen legde beslag op de gende plaats. JUD VAN DER RAKT bezette Cuyck de achtste plaats. Si- on Polak werd tiende. De erwinning was voor Hans mmermans. DUIS SCHENK uit Huijber- ■n veroverde in het Belgische nai een derde plaats. De over- inning was voor de Belg Ghis- in de Clerck. )RIE VAN OPDORP uit togerheide legde in Waas unster beslag op de zesde aats. De overwinning was lor de Belg Schoepen. Marcel eehorst eindigde op de ne- :nde plaats. EER MAAS werd in een tijdrit de ronde van Luik vijfde. De irste plaats was voor Smit. ICHARD BUCKACKI heeft iterdag een wegwedstrijd over 78 km in Ingelmunster ge won- in. Hij legde de afstand af in er uur en 18 minuten. Hij had :n voorsprong van 15 seconden de Belg. Van Ackere, die de >rint won van een groepje, aarin Jan van Katwijk als ijfde eindigde, Ger Harings als Ifde en Piet van Katwijk als vaalfde. CEES STAM - Wereldkampi. ;n bij de profstayers, is zater- ag als tweede geëindigd in het ren Duitse kampioenschap. Minnaar werd Dieter Kemper chter Noppie Koch. Kemper eed de 50 kilometer in 44 minu- m en 28 seconden. Stam had en achterstand van twee meter, fico Been eindigde op 2 50 meter Is vierde. Bij de sprinters iomfeerde Udo Hempel voor asing en Tschan en achtervol- Lngskampioen werd Thurau die de eindstrijd na 4600 meter jn tegenstander Haritz inliep. OGER DE VLAEMINCK won t het Italiaanse Montelupo een 'egwedstnjd over 204 küome- t in 5 uur en 8 seconden. De witser Roland Salm eindigde p de tweede plaats. FALTER PLANKAERT won en wedstrijd in Dendergem. 'reddy Maertens werd tweede, an van Katwijk zesde, en Wil de lam 22e. 'HEO VAN DE BRANDE is za- erdag in het Belgische Sinaai p de elfde plaats geëindigd. Finnaar werd de Belg Klerck. leghijn uit Terneuzen werd eertiende en Wieles uit Sluiskil rerd vijftiende. >elman, die tegen het eind van; ie tweede kwart mocht invallen n dat met zoveel inzet en in- icht deed, dat hij meteen mocht lijven. Gijse Stroboer en Tonny Suunk speelden attent en be- rouwbaar en het was eigenlijk illeen Nico Landeweeixl, die :ich bezondigde aan onnodig jalverlies. Hij ging twee keer te aat weg bij het uitzwemmen Stroboer pakte de bal de andere wee keer wel), lette soms niet *oed op, maar maakte in de ogen 'a.n Trumbic veel goed door met ?en doorslagbal voor 8—2 te zor gen op de wijze, die beschreven taat in het grote boek van de oegoslavische trainer. De bij loting aangewezen Aus- ralische scheidsrechter White- xouse liet veel te veel toe, maar ïad het geluk dat beide partijen lechts op bescheiden wijze van lie vrijheid misbruik maakten. De Canadese onkunde op :ombinatoir gebied manifes teerde zich al in» de eerste mi- ïuut, toen Buunk uit het water werd gezonden zonder dat dat ;ot een treffer leidde. Na zijn te ugkomst begonnen Bras en zijn nannen te bouwen aan een dinkende score, die zijn nut kan lebben, omdat in de poule Ne- lerland, Italië en Mexico ge- nakkelijk onderling punten runnen afstaan en het doelge- niddelde dan doorslaggevend -s. Een combinatie van Lande- veerd en Van Zeeland leidde tot -0. Doelman Guy Leclerc liet ?en recht op zich afgevuurd chot van Stroboer via zijn li chaam in het doel springen 2-0). Na de om onduidelijke re- lenen aan Canada toegekende trafworp (Hart 2-1), zorgden 3ras en Van Zeeland in de weede periode voor 3—1 en 4-1 3ras opnieuw maakte 5—1, werd t toen uitgezonden, hetgeen higliese, hoog uit het water ko nend, benutte voor 5-2. Bras elf nam wraak: 6-2, waarna ïoepelman, Landeweerd en Suunk het laatste Canadese ^erweer sloopten voor 9-2. Dat Canada in de slotfase door Hart ;n Pugliese nog tot 9-4 terug kwam, deed de spanning niet neer terugkeren, maar kan ven wel van belang zijn als de indstand van de poule wordt meemaakt. KRACHTSEXPLOSIE GöDDE: OVERWINNING DINTELOORD (Van onze sportredactie) DINTEI.OORD Peter Gödde liet er in de finale van de 24e ronde van Dinteloord geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Met een geweldige krachtsexplosie scheurde de sterke coureur zich los van zijn vier mede vluchters om met ruime voorsprong zegevierend over de meet te gaan. En Peter Gödde verdiende de overwinning. Hjj was erbij toen zes man reeds in het begin aan de greep van het peloton ontsnapten. Het waren de Caballero-ren- ners Ad Tak en Hans Langerijs, de Amstel-renners Van Houwelingen en Ton Ter Harmsel, Peter Gödde en Jan Hordijk. Dit zestal hield er een moordend tempo op na. Heel wat coureurs raakten dan ook al vlug in ademnood. Maar niet iedereen wilde zich zomaar gewonnen geven. Een groepje met onder andere Ge rard van 't Geloof, Van Ger- wen en Bram Geense ging op zoek naar de leiders, die ech ter reeds een comfortabele voorsprong hadden opge bouwd. In die kopgroep knap te Peter Gödde heel wat zwaar werk op. (De prestatie- prijs ging ook naar de BIK- coureur). Ongeveer half koers had de kopgroep het meren deel van het veld op een ron de gezet, behalve het groepje Van Overveld dat met nog zo'n 28 ronden voor de boeg wel wat dichterbij gekomen was, maar in feite de vluch ters nimmer kon bedreigen. In de finale verwachtte iedereen een Amstel-renner of Caballe- rorenner als eerste uit de bocht voor de finish te zien komen. Deze twee ploegen waren tenslotte met twee main in de kopgroep vertegenwoor digd. Peter Gödde - Jon Hor dijk was teruggevallen - liet zich echter niet verrassen. On bedreigd eiste hij de erepalm voor zich op. Bij de junioren ging de eindzege naar de plaatselijke favoriet Bart van Est. Met Jansen en Hollemans was Van Est reeds in de beginfase aan de haal gegaan- Later voegden zich nationaal kampioen Ver- steylen, Van Kessel en Diet- vorst zich bij de leiders, ter wijl Jansen moest afhaken. Met nog twee ronden te rijden sprongen Hollemans en Van Est weg. In de eindsprint had Bart van Est geen moeite met Hollemans en greep zijn twee de zege in Dinteloord. Bij de nieuwelingen ging de over winning naar Heeren uit Sprundel. die zich in de eind sprint de meerdere toonde over zijn medevluchter Broere uit Zevenbergen. AMATEURS 1. Peter Gödde Koewacht, 100 kilome ter in 2.36.58, 2. Ad Tak, Oud- Gastel. 3. Ton ter Harmsel, Lage Zwaluwe, 4. H. Lange rijs, Zuidland, 5. A. van Hou welingen. Heesselt 6. C. van Gerwen, Ollaand, C- Stegen- ga Rotterdam, 8. B. Geense, St Philicsland, 9. G. van 't Geloof, 10. R. Verboom, Elle- woutsdijk, 11. A. van Over veld Zegge, 12. K. Fiktcrie, Bergen op Zoom, 13. J. Hor dijk. Westmaas 14. J- Brues- Bprundel, 4. H. Frijters, Moer dijk, 5. N. Snijders, Hoeven, 6. W. de Bruyn, Oud-Gastel, 7. R. Meeldijk Vlaardingen, 8. H. van Rossem, Den Haag, 9. B- Nugteren. Slikkerveer, 10. E. Brand. Dordrecht, 11. J. van Beers, Spundel, 12. J. Arnouts, Rijsbergen, 15. G. Suyker- buyk, Wouw, 16. C. Kokke, Sint-Willebrord, 17. G. Boer, Halsteren 18. A. van der Poel, Hoogerheide, 19. P van de Linden. Rotterdam. 20. J. Ver meulen, Kloosterzande. sing, Amstelveen. 15. J. Kief- tenburg, 16. P, van Leeuwen, 17. G. St. Nicolaas, 18. K. Koetje, Rotterdam. 19. A. van Treven, Halsteren, 20. J. Jon kers, Oud-Gastel- JUNIOREN: 1. B van Est, Dinteloord, 1.49.23, 2. C. Holle mans, Bergen op Zoom, 3. A Versteylen Sint-Willebrord. 4. H. van Kessel, Velddriel, 5. C. Dietvorst, Bergen op Zoom, 6. R. Strosnijder. Moerdijk. 7- L. Jansen, Alphen aan de Rijn, 8. A. Visser, Wijlre, 9. A. Polak, Heinkenszand, 10. Verbeyen, Breda, 11. K. de Wolff, 's- Gravendeel 12. M. van Vllm- meren, Hoeven, 13. J. van de Velde, Rijsbergen, 14. A. van Geel. Zundert, 15- F. van Don gen, Breda, 16. G. den Besten, Monster, 17. J. Koeken, Breda, 18. W. van Dongen, Breda, 19. M. van Gooi Oosterhout, 20. J. Janssen, Rotterdam. NIEUWELINGEN: 1. P. Heeren, Sprundel, 40 kilome ter in 1.12.9 uur, 2- P. Broere. Zevenbergen, 3. D. Evers, Van links naar rechts: Peter Gödde (die later zou zegevieren), Ad Ta' ter Harmsel voeren het peloton aan in de koers te Dinteloord. en Ton (Van onze sportmedewerker). HOOFDPLAAT Het tweede team van het Belgi sche Watervliet heeft gisteren het door de voetbalvereniging Hoofdplaats georganiseerde toernooi voor tweede elftallen gewonnen. In de finale van dit toernooi toonde Watervliet ietwat gelukkig, omdat beide teams aan elkaar gewaagd wa ren, zich met 10 de sterkste tegen Aardenburg. De organiserende vereniging Hoofdplaat Wees in het duel var de derde'en vierde plaats IJzendijke 2 met duidelijk cij fers (3—1) terug De overige uitslagen vantdit toernooi, dat een van de verschillende toei- nooien is, die de voetbalvere niging Hoofdplaat deze zomer houdt, ziin als volgt: Hoofd plaat - Watervliet 22. (Wa tervliet wint via strafschop pen), Aardenburg 2 - IJzen dijke 2 70, Hoofdplaat 2 - IJzendiike 2 3—1, Watervliet 2 - Aardenburg 2 10 Scheidsrechters waren Walter Gijs en Willy van der Velde. De eindstand van het toernooi was: 1 Watervliet. 2 Aarden- burg. 3 Hoofdplaat, 4 IJzendij- ite. (Van onze sportredactie) SLUISKIL - AARDEN BURG Willy de Feber, de sympathieke amateurrenner Bit Sluiskil, een bekende ver schijning al jarenlang in alle amateurkoersen in Zeeland, heeft een punt gezet achter zijn carrière. In het avondcri terium in Westdorpe heeft Willy de Feber die altijd heeft aangekondigd niet zo •ang te znlien doorgaan tot hij zou merken echt niet meer hiee te kunnen komen in het amateursveid zijn laatste koers gereden. In Westdorpe ontdekte hij Bat het niet meer ging. Jam mer voor Jas van de Caluwe. de man van de A en O-super markt in Sluiskil, die een ploeg wilde adopteren voor de Omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren en graag Willy de Feber bij had willen hebben. De Feber heeft al negen keer ae Omloop gereden, en dit zou de tiende keer geworden zijn. De Caluwé zal nu echter naar een vervanger voor de Sluiskilse ex-amateur moetgn omzien. De Feber rijdt nu ook niet mee in B( ronde van PhiliDDine van daag, waarvoor hij zich aan vankelijk had laten inschrij ven. Freddy Valcke, de volks- Koerser uit Aardenburg heeft volkskoerssport vaarwel gezegd. In navolging van tal van andere volkskoersers uit Zeemvsch-Vlaanderen is De "alcke overgestapt naar de nieuwe Hefhebberscategorie van ae KNWU. De Valcke ril"' nu mee in de liefheb. I "ei0 >»rsen in IJzendijke en of> lande, op respectieve- mK^londerdag 24 en vrijdag (Van onze sportmedewerker). BERGEN OP ZOOM De Kozenoord-ronde, die gisteren in Bergen op Zoom gehouden werd en waarvan de opbrengst bestemd was voor het gehan dicapte kind, heeft in Ad van Overveld een goede winnaar gekregen. De Storm-eoureur, die zijn vijfde overwinning van dit seizoen behaalde deed dil op vrijwel identieke wijze als een week eerder in Bos- schenhoofd. Eerst enkele ron den met de kopgroep mee- raaien en vervolgens in de draaien en vervolgens in de komen. Dit laatste lukte hem niet, maar in de eindsprint toonde hij zich toch superieur aan Bert Laagveld uit Lisse. Lang heeft het er overigens naar uitgezien dat het op een mas sasprint zou aankomen. Er werd van af het begin van de koers in een bijzonder hoog tempo gereden, op het ietswat heuvelachtige parkoers. Talrij ke malen werd er in die peri ode gedemarreerd, maar meer dan 100 meter voorsprong kreeg men niet. Eerst was het Cees van Bragt die het alleen wilde proberen en enikele ron den later weer de helemaal genezen Arie Deusing, maar hun pogingen werden snel te met gedaan door het peloton. Pas 21 ronden voor tijd kwam ie beslissende ontsnapping tot stand. Ineens werd het rennersveld ln drie stukken uiteen gesla gen. Tien renners vormden naar later bleek de beslissende kopgroep. Bij dit tiental zaten onder andere Ton ter Harmsel, Arie Deusing, Ton Zuiker, Cees Spaans, de winnaar van vorig jaar Rinus Verboom en de uiteindelijke winnaar Ad van Overveld. Uit het peloton kwam geen enkele reactie meer. De ach terstand zou zelf tot bijna een rende oplopen toen Ad van Overveld zich zo duidelijk als overtuigende winnaar kwam aandienen. Bij de nieuwelin gen ging de overwinning naar nationaal kampioen Peter Liefaard uit 's-Gravendeel. Hij toonde zich in de eindsprint de sterkste van het hele aan wezige rennersveld. Bij de Ju nioren kreeg de eindsprint een tumultueus slot. Als eerste kwam over de streep Jos van Herwerden uit Voorburg, maar omdat deze in de eindsprint van zijn echte lijn was afge weken werd hij door de jury te-echt terug gezet op de vier de plaats. Winnaar werd nu Let Jansen uit Alphen aan de Rijn. ren Sprundel, 4 A. Kamsteeg Aalsmeer, 5 R. Meeldijk Vlaardingen. 6 Nico Snijders Hoeven, 7 W. van Rijswijk uit Rijswijk. 8 J. van Beers Sprundel, 9 A. van de Poel Hoogerheide. 10 W. van Oers Breda. 11 J. Gubbels Breda. .12 N. Bunnik Den Haag, 13 H. van Steenpaal Bergen op Zoom, 14 S. Strijbosch Best, 15 W. Kootwijk Hendrik Ido Ambacht, 16 L. v. d. Meer Maassluis, 17 R. Heyster Vlaardingen, 18 S. v. d. Heij den Leidsehendam, 19 B. Brui nenberg Zuid Beijerland. 20 G. v. Klink Roelof Arends veen. Jun'oren: 1 L. Jansen Alp hen aan de Rijn, 2 R. v. d. Broek Dussen, 3 A. Polak Heinkenszand, 4 J. v. Herwer den Voorburg, 3 Jos Valentijn St.-Willebrord. 6 R. Kortsmit Zevenbergen, 7 Bart van Est Dinteloord. 8 T. van Tol Poel dijk. 9 G. den Besten Monster. 10 H. Vinkeles Den Haag. 11 G. Vergouwen Sprundel, 12 J. van Meer Wouwse Plantage, 13 T, Koppert Monster, 14 G. Kuijstermans Bosschenhoofd, 15 P. de Jong St.-Willebrord. 16 Van Geel uit Oosterhout, 17 C. den Hertog Hendrik Ido Ambacht, 18 J. de Beer Etten- Leur, 19 A fCloots Woens- drecht, 20 W. de Bruijn Oud- Gastel. Amateurs: 1 Ad van Over veld Zegge, 100 km in 2 uur 25 min en 12 sec. 2 B. Laag veld Lisse, 3 A. Deusing Hal steren. 4 M. van Leeuwen 's- Gravenzande, 5 Ton ter Harm sel Lage Zwaluwe. 6 P. van Leeuwen Zoeterwoude, 7 R. Verboom Ellewoutsdijk, 8 T. Zuiker Nieuw Vennep, 9 C. Spaans 's-Gravenpolder, 10 W. Toor Alphen aan de Rijn, 11 B. Geense St.-Philipsland, 12 Cees van Bragt Lage Zwalu we, 13 G. St. Nicolaas Dor drecht, 14 F. Brand Dordrecht, 15 J. van de Lugt de Berkel, 16 Silvester Aarts Kruiningen, 17 E. Broesder Dordrecht, 18 Jongenelen Oudenbosch. 19 Cas Victorie Bergen op Zoom, 20 F. van de Helder Gouda. De kopgroep in de nieuwelingenkoers in Clinge. Van links naar rechts: Ludwig Kouijzer, Domien Evers (de latere winnaar), W. de Bruijn en Jack van Hooijdonk. Nieuwelingen: 1 Peter Lie faart 's-Gravendeel. 2 Herman Frijters Moerdijk, 3 Rini Hee- (Van onze sportredactie) CLINGE Adrie Jansen uit Bleiswijk bij de liefheb bers en Domien Evers bij de nieuwelingen zijn winnaars ge worden van de kermisronde van Clinge voor deze catego rieën. Een voorproefje op de amateurkoers die morgenmid dag wordt verreden. Bij de liefhebbers er kwamen er zo'n vijftig aan het vertrek een respectabel aantal voor deze nieuwe categorie van de KNWU werd het een vrij vlakke koers. De enige man die voor het nodige leven in de wielerbrou werij kon zorgen was Jonge- jan uit Middelharnis die lo' zes ronden voor het einde met fikse voorsprong op het jagen de peloton aan de leiding ging Toen dat peloton het tempo nog even hoger opvoerde was het gedaan met de ontsnap ping van de dappere Jonge- 3 un. Het liep uit op een massa spurt waarin de rappe Jansen zich met groot machtsvertoon ae sterkste toonde. Bij de nieuwelingen slechts een tiental renners aan de start. Zes ronden voor het ein de ontsnapten Evers, Rou'ijzei. De Bruijn en Van HooijdonR uit het groepje en zij lieten zich niet meer achterhalen, ln de spurt beschikte Domien Evers over het sterkste eind- schot. liefhebbers: 1. A. Jansen (Bleiswijk), 2. C. Verplanke (Biervliet), 3. H. Zonneveld (Monster), 4. N. Toussaint (Naaldwijk), 5. H. Brinkman (Rotterdam), 6. B. ter Harmsel, 7. M. van Brussel (Oude Tori- ge), 8. J. Lepoeter (Oost-Soii- burg), 9. Wielhouwer (Sommels dijk), 10. W. Brouwers (Rot terdam, 11. T. de Waele (Axel), 12. K. de Vrieze (Goes). 13. L. Meerbach ('s Hertogenbosch). 14. M. Malipaard (Ulvenhout), 15. H. Steenakker (Heinkenszand). Nieuwelingen: 1. D. Evers (Sprundel), 2. L. Kouijzer (Goes), 3. W. de Bruijn (Oud- Gastel). 4. J. van Hooijdonk (Wernhout), 5. J. Vermeulen (Kloosterzande), 6. L. van Laere (Amsterdam), 7. G. der Weduwe (St.-Jansteen), 8. P. Kouiizer (Terneuzen), 9. P. van Dillen (Hoogvliet), 10. M. de Vleeschouwer (Westdorpe). pe). Nieuwelingen: 1 P. Liefaart ('s-Gravendeel) 50 kilometer m 1.15.45, 2 J. Mensing (Poel dijk). 3 J. van der Hoeven (Bergen op Zoom), 4 W. van Klootwijk (Hendrik Ido Am bacht), 5 L. Kouijzer (Goes), 6 L. van de Berge (Baren- dreClit), 7 A. Razenberg (Rot terdam) 8 G. Ammerlaan '(Maasdijk), 9. J. Göbbels (Breda) 10 H. van Steenpaal (Bergen op Zoom. (Van onze sportmedewerker) GOES De jeugdcommissie van de R.T.C. „Theo Middel kamp" organiseerde zaterdag in Goes wielerwedstrijden voor jeugdliceiitiehouders die een behoorlijke publieke be langstelling trokken. Evenals vorige week in Middelburg verliepen deze wedstrijden weer vlekkeloos, op een 1 ki lometer lang parkoers, met start en finish in de Marconi straat. Diverse Goese zakenmensen verleenden hun medewerking door het beschikbaarstel len van prijzen die beston- uit standaards en medailles. De bloemen voor de win naars waren beschikbaar ge steld door „Bruëls Bloemen- huis". Bij de hoogste categorie (14 jaar; nam ditmaal gast- renner Johnny Hartings uit Culemborg revanche (hij raakte vorige week in Middel burg door pech achterop). Sa men met Peter Scherbeijn en Werner Wieme formeerde fïartings al snel een kopgroep, waarin Wieme het meeste werk voor zijn rekening nam. In de eindsprint moest Wieme eohter Hartings en Scherbeijn laten voorgaan met miniem verschil. Ook Ronald Harte, die vori ge week niet helemaal fit aan de start verscheen en tweede werd bij de groep 12-13-jari- gen kreeg in Goes zijn revan che. Samen met Adrie de Maes- schalk, Rob Bijvanck. Franck Pijcke en Karei van Goethem sloeg Harte een flinke bres en zegevierde tenslotte in de eindsprint. Carlo Steel, Jean.Luc Groos- man, Mario Rammeloo en Henk Smits brachten een lich te afscheiding te weeg bij de 10- en U-jarigen en Carlo Steel was de snelste in de finale. Charles de Caluwé was ook nu weer ongenaakbaar bij de jon gens van 8 en 9 jaar. In soepe le cadans begon De Caluwé al kort na de start aan een solo vlucht en liep steeds verder weg van de anderen. 14 jaar: 1. Johnny Hartings (Jan van Riebeeck, Culem borg) 20 kilometer in 31.20.6, 2. Peter Scherbeijn (Wieler- ver. Zeeuwsch-Vlaanderen), 3. Werner Wieme (Z.-Vl.), 4. op 1.18 Jan Maayen (Z.-Vl.), 5. op 1 ronde Alex van Boven (Z.-Vl.). 6. Brigitte van Goe them (Z.-Vl.), 7. op 2 ronden Ronald van de Hout (Theo Middelkamp). 12-13 jaar: 1. Ronald Harte (Theo Middelkamp), 2. Adrie de Maesschalk (Z.-Vl.), 3. Rob Bijvanck (Z.-Vl.), 4. Franck Pijcke (Z.-Vl.), 5. Karei van Goethem (Z.-Vl.), 6. op 45 se conden Ko Eversddjk (Middel kamp), 7. Ab en Jiy VI.), 8. Benny Tieleman (Z.- Vl.), 9. Johnny Steel (Z.-VL), 10. op 50 sec. Wim Hamelink (Z.-Vl.) op 1 ronde, 12. John- (Z.-Vl.) op 1 ronle, 12. John ny van Hoorn (Middelkamp) op 1 ronde. 10-11 jaar: 1. Carlo Steel (Z.-Vl.) 10 kilometer in 17.04.6, 2. Jean Luc Groosman (Z.-Vl.), 3. Mario Rammeloo (Z.-Vl.), 4. Henk Smits (Z.- VL), 5. op 5 sec. Robbie de Vos (Z.-Vl.), 6. op 10 sec. Ronny Cornelisse (Z.-Vl.), 7. op 20 sec. Jan Eversdijk (Mid delkamp), 8. op 25 sec. Ronnie Schoremans (Z.-Vl.), 9. op 34 sec. Stan van Overmeeren (Z.- Vl.), 10. op 40 sec. Wim Ha melink (Middelkamp), 11. op 1.10 Patrick de Beer (Z.- Vl.) 8-9 jaar: 1. Charles de Calu wé (Z.-Vl.) 5 km in 8 min 28 sec.. 2. op 30 sec. Rob Har tings (Jan van Riebeeck), 3. Kurt van Overmeeren (Z.- Vl.), 4. op 1.28 Bert Jan Harte (Middelkamp), 6. op 1.46 Bri gitte Tieleman (Z.-Vl.), 6. Ru ben van Overmeeren (Z.-Vl.) op 2.38. 7. op 1 ronde Jac queline Schoremans (Z.V1.). (Van onze sportmedewerker). HAAMSTEDE Toine van de Bunder heeft zaterdag na een solo-vlucht de bloemen gekregen in de Schouwse bad plaats Haamstede. De naaste concurrenten van Van de Bun der, Spaans en Konings kon den met nog 12 kilometer te doen de sprong van de deze middag weer goed draaiende Zeeuwsch-Vlaming niet meer pareren. Hierbij moet wel worden aangetekend dat de gedubbelde renners Peer Maas, Leen Nieuwkerk en Krijn St.-Nicolaas figuurlijk wel een spaak in het wiel staken bij het duo Konings- Spaans. Van de 40 vertrekkers De- reikte slechts de helft van dit aantal de finish. Op het 1800 meter lange parkoers met en kele scherpe bochten sneuvel den namelijk nogal wat ren ners bij een valpartij. Onder nen bevonden zich ook Henk de Jong en Ad Kraan. Laatst genoemde liep bij de eerste valpartij. na 40 kilometer, flinke schaafwonden op en een lichte hersenschudding. Kort hierna formeerde zich onder Impuls van Toine van de Bunder en Cees Spaans een kopgroep van zeven man die behalve uit de reeds genoemde miners bestond uit: Johnny konings. Thijs Fase, Heddy Nieuwdorp, Toon van dei- Steen en de 37-jarige oud prof Gerrit de Wit. Dit zevental kreeg spoedig een riante vooi- sprong en de kaarten voor de overigen waren dan ook gt- cehud. Twintig kilometer vooi l.et einde streek de hoofd macht op het peloton neer. Al leen Maas, Nieuwkerk en St.- Nicolaas ontkwamen voorlopig aaii een ronde achterstand. Maar ook dit duurde niet al te lang meer want oomeuw sta ken Spaans en Konings de lont aan het kruit. Van de Bunder was attent genoeg om mee te gaan en dit domineren de drietal bezorgde toen ook Maas c.s. een lap. Omdat in eerste instantie daarna Ko nings niet snel genoeg rea geerde op de uiteindelijk be slissende demarrage van Van de Bunder was de vogel voor goed gevlogen. Spaans kwam na een felle jacht nog wel terug tot op 25 meter van Van de Bunder maar een flitsende tussensprint van laatstgenoem de wierp Spaans voorgoed te rug. De moedige Spaans werd zelfs in de laatste ronde nog lossereden door Konings. Ger- iit de Wit won de eindsprint van de volggroep van vier, terwijl Peer Maas het restant van het veld over de streep voerde. Bij de nieuwelingen was er van strijd nauweliiks sprake. Een praktisch voltallig neloton bereikte dan ook de finish. De nationale kampioen Piet Liefaart deed tenslotte neg wat van hem werd ver wacht en klopte zijn concur renten in de eindsprint over tuigend met vele lengten. Amateurs: l A. v. d. Bunder UJzendijke) 100 km in 2.29.43 2 op 40 seconden J. Koning» (Sprundel) 3 op 50 seconden C Spaans ('s-Gravenpolder), 4 op 2.0.2 G. de Wit ('s-Graven- deel) 5 A. van der Steen (Et- ten) 6 H. Nieuwdorp (Wemel- tliuge). 7 Thijs Fase (St.-An- nuland), 8 op 1 remde P. Maas (Roosendaal), 9 L. Nieuwkerk ('s-Gravenzande) 10 K. St-Ni- colaas (Dordrecht), 11 J. van Dijk (Ulvenhout), 12 P. van de Enden (Monster). 13 W. Westdorp (Kapelle), 14 T. Griep (Spiikenisse) 15 P. Hel- lemons (Halsteren), 16 J. van der Lugt (Berkel), 17 L. de Kunder (Overzande), 18 P. van Dalen (Zwiindrecht), 19 W. Vlaanderen (Maarssen), 20 C. Broeders (Zevenbergen). (Van onze sportmedewerker). CLINGE Het actieve Clingese feestcomité, waarvan het dagelijks bestuur bestaat uit de heren J. Vcrstraeten (voorzitter) D. van de Bergen (secretaris) en A. van Dorsse- laer (penningmeester), is er in geslaagd een sterk bezet ren nersveld aan te trekken voor de traditionele kermiskoers voor amateurs die morgenmid dag wordt verreden. De renners, die om halfdrie van start gaan, hebben een afstand af te leggen van 100 kilometer op een parkoers dat een lengte heeft van 1700 me ier, en dat er als volgt uitziet: Gravenstraat - Frans Hals straat - Beukelszstraat - Bea- trixstraat - Koningin Juliana' straat - Gravenstraat. Op dit moment hebben er reeds 53 renners ingeschreven en de vei waehting is dat dit aantal nog groter zal worden. Tot de leeds ingeschreven renners r.enoren de twee Zeeuwsch- Vlaamse favorieten, BIC-cou- reur Peter Gödde uit Koe wacht en de rappe pri.lsspurter Toine van de Bunder uit IJ zendijke. Dit duo kan zware tegenstand verwachten van mannen als Gerrit van' 't Ge- 'oof Bert Broere, Cor Vervaet. Fits Hoogerheide, Frans Ver- straeten. Frans de Belie, Ves- ter Aarts, Theo van de Bran- de. Thijs Fase, Bram Geense, Kas Fiktorie. Pierre Hoekstra, Wim Jeremiasse, Johnny Ko nings, Ad van Overveld. (win naar van de Rozenqordronde), Fons Seeelfhout. Cees Stout- jesdijk. Wim Westdorp en Ber- tus Wielus. Een rennersveld dus dat er zijn mag, zodat op een aantrekkelijke strijd gere" kend mag worden. A i J

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11