Massa's vis gestorven in Grote Geul Assenede [B] DUIVEN VAN F. BLOMMAERT HAALDEN EERSTE PRIJZEN De Stem/De Vrije Zeeuwj KN( SER POLDERBESTUUR LIET WATER WEGLOPEN Weer granaat in Breskens WEDVLUCHT VANUIT RUFFEC Nederlandse boilers verloren van Belgische collega's GOUDEN stad streek Aardenburg Terneuzen Jaren achterop AANRIJDING IN ZUIDZANDE Twee gewonden bij botsing tussen brommers en wandelaars Nationaal concours hippique te Serooskerke Sluiskil Biervliet Clinge DINSDAG 15 JULI 1975 Boiling Uitslag van elub- bolling van „De Ware Vrien den" bij E. cle Vreeze te Aar denburg: J. de Vreeze-C. Gijs 1-0-0, J. Smoor-J. Rootsaert 10- 7, mevr. Van 't Hof-L. de Hon 10-3, B. Bouwens, J. Simpe- taar 10-9, W. Rootsaert-R. de Vriend 10-6, J. van 't ahof-J. Houig 10-4, C. Dhondt-P. Tem merman 10-D, G. Dhoore-P. Boekhout 10-5, H. van Belle- gem-T. Dhondt 10-3, mevr. Dhoore-E. de Vreeze 6-10, R. de Windt 10. F.C. Peperbusse Pc. Pe- perbusse speelde een voetbal wedstrijd tegen H.O.C. Heille. Fe. Peperbusse won deze wed strijd tegen een niet volledig Heille met 3-1. Ook tegen de K.P.J. Eede werd een voetbal wedstrijd gespeeld. De K.P.J. was de hele wedstrijd sterker, maar Fc. Peperbusse kon toch mooie kansen scheppen, die jammer genoog' niet optimaal benut werden. De uitslag was 5-2 voor K.P.J. Eede. Bolling Voor de leden van Fc. Peperbussen uit St. Kruis werd een bolling gehouden. De uitslag was: 1. J. Catsman- H. de Vaicke, 2. F. Rieteco-G. Buysen, 3. W. Galle-M. Buy- sen. Bolling Bij mevr. De Geeter te Eede werd de te elubbolling gehouden voor be iaarden en invaliden. De uit slag: 1. J. de Vreeze-E. Sie- rens-M. Claays. 2. H. Pijffe- roen-N. de Lange-O. Rooze. 3. P, Hendri'ks-C. Quekelberghe- P. Goedgebuure, 4. P. Haege- man-R. de Geeter-A. Raeman, 5. P. Staelens-A. Verstraate-F. Gijzel, 5 P. Martens-A. Haege- man-A. Blondeel, 5. L. de Lange-C. Bauwens-C. Braat. Schietmgen De uitslag van de zevende en tevens laatste puntenachicting van St.- Sebastiaan is: hoogvogel: D van Hermon; zijvogels: R. de Rijcke en H. de Rijcke: kal len: J. van Iwaarden en J. Jansen. Meeste kleine vogels T. Lampaert (12). Na een zeer spannende strijd over zeven schietingen werd de uitslag van het kampioenschap staan de wip 1'9751. T. Lampaert met 38 punten, 2. R. de Rijcke 37, 3. J. van Iwaarden 35, 4. D. van Hermon 33, 5. I. Puy- enbroek 29, 6. H. de Rijcke 28, 7. J. van Iwaarden 27, 8. J. Jansen 21, 9. R. de Wispelaere 18, 10. H. van Iwaarden sr. 17, 11. J. Cattoor 15, 12. R. de Clerck 14, 13. P. Lippens 14. (4. H. van Iwaarden jr. 14. 15. O. Goethals 13, 16. F. Wijffels 11, 17. G. Blondeel 11, 18. R. Geernaert 10, 19. P. Blondeel 8, 20. J. de Clerck 8, 21. A. Dhondt 8. 22. J. Heyboer 7, 23. W. Dhondt 5, 24. A. Ba-llegeer 3, 25. J. Houg 1. Meeste pun ten op 1 schieting: J. van iwaarden 15 punten. Gemid deld waren er 21 schutters aanwezig. In 1974 werd R. de Rijcke kampioen. De uitslag van het kampi oenschap 1975 op de blokvogel ziet er als volgt uit: 1. R. de Wispelaere, 2. J. van Iwaar den, 3. H. de Rijcke. 4. H. Dhondt en 5. I. Puyenbroek. In 1974 was D. van Hermon kampioen op blokvogel. Uitslag ontmoeting St. Se- bastiaan-De Missers en Gilze- Rijen; twee hoogvogels D. van Hermon en A. Ballegeer, 4 zijvogels: I. Puyenbroek, D. van Hermon. en H. de Rijcke, vierde niet af; 4. kallen: B. Goethals- G. Ducheine (beiden uit Gilze-Rijen), T. Lampaert en J. van Iwaarden. Meeste punten van St. Sebastiaan: T. Lampaert (9), Meeste punten van De Missers: N. Kolmeyer (1). Meeste punten van Gilze- Rijen: G. Ducheine (7). Deze drie schutters werden een le peltje aangeboden door de hoofdman van St. Sebastiaan I. Puyenbroek. De schutters van Gilze-Rijen vertoeven op cam pings langs de kust. Al enkele jaren zijn ze iedere woensdag avond onder de wippen te Aardenburg (6 tot 10 schut ters). Gevonden voorwerpen Aan het bureau van de ge meentepolitie te Terneuzen, Rosegradht 15, kunnen inlich tingen worden verkregen om trent de volgende gevonden voorwerpen: gevlochten bood schappentas, kentekenplaat, oranje regenpak, thermoskan, etui met drie sleutels, heren handschoen, hoes v-an kinder wagen, twee sleutels aan,, han ger, portemonnee met inhoud, damesportemonnee, spijker- jack, blik teer, blauw jack, portemonnee met inhoud, bus mastiek gebreid damesvest, groen jack, gele regenbroek, hondenketting, zwarte hond, portemonnee met inhoud, au tosleutels aan hanger, ring met vier sleutels, portemonnee met inhoud, etui met drie sleutels, zwarte hond, zonnebrilletje, kin derschoentje, konijn, zonne bril, bromfietshelm, dames- vest. hond, halsketting, dames horloge met stalen band, lips- sleutel, gebreide kous, bankbil jet, jongens polshorloge, tasje met radio en platen, luchtdruk pistool, plastic kinderpistool, portefeuille met inhoud, bril in etui, jongensbril, double pols horloge, driedelige bamboe- hengel met lijn, zwart mes. ro de portemonnee, blauwe step, trainingsjack, schooletui. col bertjasje, portemonnee met in houd. siering auto. kralenhan- ger. Iassyhond, double dames horloge, schilderkist. (Van een onzer verslaggevers) ASSENEDE (B) Door een fout van het Asseneeds polderbestuur dat een sluis in zijn beheersgebied had laten openstaan zijn grote massa's water uit de bekende Grote Geul via het Leopoldkanaal naar de zee afgevloeid. Grote hoeveelhe den vis in dit rijke natuur gebied, variërend van bra sem, karper, paling tot de z.g. zoetwatergarnaal zijn omgekomen wegens gebrek aan zuurstof. Vorige week werd Assenede gealarmeerd door onderwijzer Rik Ricourt, die tijdens een persconferentie de beschuldi gende vinger in de richting van de Watermaatschappij Zuid- West-Nederland hief. Toen vertelde hij dat deze maat schappij het water had wegge pompt. Blijkens informatie heeft het pompstation De Braakman, waar de spaarbek kens van de WMZ liggen, sinds 13 maart geen Belgisch water ineer opgepompt. Ook de heer Ricourt is daar inmid dels van op de hoogte. „Het is een fout van het polderbestuur, dat het water gewoon heeft laten wegvloei en. Aanvankelijk wilde men ons nog doen geloven dat ver damping de voornaamste oor zaak zou zijn. Maar op een nacht zakte het waterpeil 30 centimeter, berekend over een wateropppervlakte van 9 hec tare zou dat 27.000 kubieke meter water zijn, zo sterk is de maan toch niet", zegt hij schamper. Volgens hem past dit waterwegvloeien in het streven van het polderbestuur nog meer landbouwgebied te verwerven. „De Grote Geul staat nu nog maar half vol. Grote en kleine vissen zijn verdwenen. Hon derden kilo's dode vis zijn door ■>en aantal mensen gegraven, het biologisch evenwicht is echter naar de knoppen. De kreek stroomt voor een groot deel door een natuurreservaat en veel vogels, zoals de rei gers, zijn afhankelijk van vis om in leven te blijven. Die vis is er niet meer, dus de vogels zullen gedoemd zijn te ver dwijnen. Het zatl zeker zo'n 6 5 7 jaar duren voordat de nu toegebrachte schade is her steld", aldus een teleurgestel de Ricourt. Vier jaar geleden heeft zich ook een vrij grote vissterfte voorgedaan in de Grote Geul. „Toen waren het met name de grote vissen die dood gingen door gebrek aan zuurstof. De kleintjes wisten zich not te redden, temaar daar het water voedselrijk is. Nu echter was het volgens mij te laat. Vorige week vrijdag is een massa vis omgekomen. Er stak echter wtna op, do sluis bij Holle- kensdijik werd gesloten en er kwam weer zuurstof in het water. Nu zijn geen dode vis sen meer te vinden. Maar de toegebrachte schade Is zeer groot en dat betreuren wij ten zeerste". Dode vis in Belgische kreek 111 Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Van 16 tot 30 juli worden in Vlissingen in verband met de jaarlijkse kermis enkele straten of ge deelten daarvan voor het ver keer gesloten. Afgesloten zijn in genoemde periode de Zeil- markt, de Gravestraat tussen Zeilmarkt en Hendrikstraat en de Wilheiminastraat tussen Zeilmarkt en Nieuwstraat. Ge stremd voor het verkeer zijn de Nieuwendijk met dien ver stande, dat de woningen be drijven en de Walstraat-pro- menade wel bereikbaar zullen blijven. Ir. verband met deze tijde lijke verkeersmaatregelen moet liet verkeer in de rich ting van het postkantoor, de Gravestraat en he eiland en omgeving worden omgeleid via het Groenewoud en terug via de Nieuwstraat. Gezien de smalle rijbanen van deze stra ten zullen stop- en parkeer verboden worden ingesteld. De omleiding zal met borden wor den aangegeven. (Van onze correspondent) ZUIDZANDE Op de Loodijk in Zuidzande zijn twee personenauto's bestuurd door P.F. de H uit Terneuzen en M.S.H. uit Sluis met elkaar in botsing gekomen. Het onge val is te wijten aan de smalle weg, toen beide auto's elkaar wilden passeren. Materiële schade was hiervan het ge volg. (Van onze correspondent) BRESKENS Op het strand te Breskens hebben en kele jongens weer een granaat van 75 cm gevonden. Zij bon den het projectiel achter op hun fiets en namen het mee naar de bebouwde kom, het geen uiteraard zeer gevaarlijk was. De marine-mijnoprui- mingsdienst uit Vlissingen heeft de granaat uiteindelijk onschadelijk gemaakt. De rijkspolitie en de opruimings dienst waarschuwen nogmaals tegen het gevaar van deze projectielen en het nonchalant daarmee omgaan. (Van onze oorrespondent) OOSTBURG Op de Ka- zemibroodsedijk zijn drie brommers en twee voetgan gers met elkaar in botsing ge komen. De wandelaars, het echtpaar A. uit Oostburg, lie pen op het rijwielpad, toen vanuit de richting Oostburg een viertal brommers naderde. De eerste twee remden af, de derde brommer, bestuurd door J.J.D. uit Axel met op de duo M. R. M. L. uit Oxel, kon niet tijdig remmen en wilde tussen de twee andere brommers en het echtpaar doorrijden. Hier bij raakte hij mevrouw A. die kwam te vallen en een onder been brak. D. liep een dij- beenwond en schaafwonden op. Beiden zijn naar het zie kenhuis te Oostburg overge bracht, nadat dokter Bruijcker eerste hulp had verleend. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De afdeling Zeeland van de Zuid Neder landse Bond van Postduiven- houders hield met een deelna me van ru'm 800 oude duiven een provinciale wedvlucht vanuit Ruffec. De duiven vrer- den gelost om zeven uur. Er was op dat ogenblik nog wel een lichte grondnevel aanwe zig, maar convoyeur Dobbelar- re uit Schoondijke („Als ik naar boven keek kon ik de wolken zien") loste als eerste begeleider rijn Zeeuwse eon- vooi dniven en hoefde daar geen spijt van te hebben. De vlucht kenmerkte rich door een vlot verloop. Winnaar wordt zeer waar schijnlijk een duif van G. Du- sarduijn uit Groede die 's middags om 14.58 uur werd geklokt. De verdere vroege meldingen waren: M. Klaassen uit Axel 15.08 uur, A. van Peenen en zoon uit Souburg 15.09 uur, A. Duininck en zoon uit Cadzand 15.07 uur, Combi natie Antheunis-Van Helslaud uit Hulst 15.11 en 15.18 uur, G. Snelders uit Sas van Gent 15.05 en 15.22 uur, J. Haak uit Hoek 15.10 uur, D. Dobbelae uit Boschkapelle 15.10 uur, A. Bosnians uit Heikant 15.14 uur, K. Verbunt uit Axel 15.15 uur, P. de Lavoir uit Sluiskil 15.15 en 15.17 uur, G. Onder- donck uit Philippine 15.14 uur, R. van Hijfte uit Koewacht 15.15 uur, F. van Gaever uit Kapellebrug 15.16 uur. e. van Goethem uit Sint Jansteen 15.18 uur- L. Se^hers uit Koe wacht 15.20 uur, G. Koekkoek uit Axel 15.20 uur, H. Mook- hoek uit Breskens 15.20 uur, P. van Looy en zoon uit Sint Jansteen 15.21 uur, M. de Smet uit Sluiskil 15.21 uur, A. van de Ameele uit Hoofdplaat 15.25 uur, G. de Wever uit Schoondijke 15.25 uur (2 maal), M. de Ruijter uit Vlis singen 35.19 uur, P. Jansen uit 's-Gravenpdlder 19.26 our, J. vain GvXM (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De postdui venvereniging De Zwaluw te Sint Jansteen hield met een deelname van 307 jonge dui ven een wedvlucht vanuit Quievrain. De duiven werden om half een gelost met gpe° zicht en een l'chte kopwind. De snelheid van de eerste prijswinnende duif bedroeg 1144.10 meter per minuut, laatste duif 822.81 mpin. Twee duiven van de liefhebber vlo gen los vooruit en wonnen de eerste en de tweede prijs. Blommaert won ook de t>ende prijs in dit concours. De ver dere uitslae was: 3 en 9. W. Timmerman, 4. TBH. Dobbe- laer, 5. R. Vermorken. 6. J. Verheyden. 7. I,. van Dorse- laer, 8. C. van Helsland. Bij de Concours Combinatie Hulst vlogen in een wedvlucht vanuit Quievrain 380 jonge duiven, hoogste snelheid 1115.6 mpm. 1. Mevrouw Bod- daert, 2. J. Antheunis. 3. L. Freyser, 4. F. de Windt, 5. H. Everaert, 6. All. Olieslager, 7. J. Fassaert, 8. Jac. de Potter, 9. L. Jansen, 10. G. Lebbinck. Met 55 oude duiven, hoogste snelheid 1144.9 mpm. 1. F. de Windt, 2. All. d'Hont en zoon, 3. G. Lebbinck, 4. P. van Kerckhove. 5. J. van Helsland, 6. Tli. Casteels- 7. J. van Hels land, 8. J. Weemoes, 9. All. Olieslager. 10. E. Adriaansen. Wedvluchten vanuit Door nik. Hooglandse Vliegers te Sint Kruis met 210 jonge dui ven, hoogste snelheid 1143.- mpm. 1 en 2. E. Naert en zoon, 3. A. Duininck, 4,5,6 en 7. A. de Lijzer, 8. I. Duininck, 9. J. Duininck. 10. H. Hol. Met een deelname van 44 oude duiven, snelheid eerste prijs winnende duif 1124.- mpm. 1 en 3. R. Verwulst, 2 en 10. J. Duininck, 4 en 8. E. Naert en zoon, 5 en 9. A. de Meester, 6 en 7. A. de Vos. Steeds Sneller te IJzendijke met 433 jonge duiven, hoogste snelheid 1138.- mpm. 1. H. Dellaert. 2. A. Haverbeeke. 3 en 7. Putter en zoon, 4. E. de Cock, 5. P.A. Noojeboom, 6. E vian de Vlies, 8. M. Notschaele p. L. van de Velde. 10. Tanghe en zoon. Met 164 oude duiven, snelheid eerste prijswinnende duif 1148.- mpm. 1,2 en 10. G. Cleays, 3 en 8. A. Mussche, 4. Th. Cruson, 5. C. Geernaert. 6. O de Mul, 7. E. de Cock, 9. A. Termote. De Kring Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen hield met een deelname van 260 duiven een kringvlucht vanuit Dourdan, winaar werd een duif van de Gebroeders Sturm uit Heikant met een snelheid van 1012.83 mpm. 2. A. Pieters uit Hei kant, 3. Th. Inghels uit Koe wacht. 4. Ed. var Goethem uit Heikant, 5. Th. Dobbelaer uit Sint Jansteen, 6. J. van Spaan- donck uit Sint Jansteen, 7. J. de Burger uit Clinge, 8. J. de Schenner uit Koewacht, 9. van Spaandonk uit Sint an- steen, 10. J. Everaert uit Hei kant, 11. A. Sturm uit Sint Jansteen, 12. Gebroeders Ele- geert uit Koewacht, 13. B. van W-aes uit Kloosterzande, 14. L. Seghers uit Koewacht, 13. W. Verbiest uit Koewacht. De Snelle Duif te Clinige (Dourdan) met 34 oude dui- ven, hoogste snelheid 996.58 rmpm. 1,4 en 9. J. de Burger, 2. J. Willaert, 3. J. Govaert, 5. A. van Cauteren. 6. R. van Gae ver. 7. P. Vos, 8. J. Lernout. 10. C. van Duyse. Met 28 jon ge duiven, hoogste snelheid 988.24 mpm. 1 en 5. J. van de Branden en zoon, 2 en 4. J. van de Bergen, 3,7 en 10. Th. van Goethem, 6. A. Verstrae- ten, 8. Lena, 9. R. van Gaever. Met 19 jaarlingduiven, snel heid eerstaankomende duif 996.58 mpm. 1. J. de Burger, 2. A. Danckaert, 3. M. Wil laert, 4. E. Piesens, 5, P. Brac- ke, 6. M. Willaert, 7 en 9. U. Willaert, 8. B. Pilaet. 10. J. Stevens. Vanuit Quievrain met 69 jonge duiven, hoogste snelheid 1161.89 mipm. 1 en 6. J. van Vlierberghen, 2. E. Pauwels, 3. B. Pilaet, 4 en 5. I. Bracke, 7. E. de Bot, 8. R. Willaert, 9. A. Jansen en zoen, 10. J. Govaert. (Van een onzer verslaggevers) SEROOSKERKE Op za terdag 19 juli wordt er ln Serooskerke voor het achtste achtereenvolgende jaar een nationaal concours hippique gehouden bij manége De Een dracht. De organisatie van dit concours hippique berust bij de ruitervereniging „Sé-ros" uit Serooskerke in samenwer king met manege De Een dracht. Aan het concours hippique zal worden deelgenomen door de top van de Nederlandse springruiters. Volgens een der organisatoren zijn namelijk de ere-prijzen, die beschikbaar worden gesteld, bij de ruiters erg in trek. Deze ere-prijzen bestaan uit sieraden van de Zeeuwse klederdracht. Voor het concours hippique in Serooskerke gelden de reg lementen van de Nederlandse Hippische Sporthond. Het con cours begint zaterdag 19 juli met een ochtendprogramma om 10.30 uur. Er is dan een springconcours volgens tabel a 1.30 meter. Het middagpro gramma begint om 14.00 uur. De onderdelen van dit mid dagprogramma zijn een Parijs- springconcours. Hackney-con- coursen, een concours speel uw spel. een carroussel voor leden van „Sé-ros" en een show van het Zeeuwse trek paard. In de voorverkoop zijn de toegangsprijzen f 6,- voor vol wassenen en f 3,- voor kinde ren. De normale toegangsprij zen bedragen f 7,- voor vol wassenen en f 3,90 voor kin deren. (Van een onzer verslaggevers) ERTVELDE (B) De Bel gische krulbollers, die met verve deze eeuwenoude fol kloristische sport beoefenen, zijn er afgelopen zondag we derom in geslaagd hun Neder landse collega's af te troeven. Zij mogen zich -en dat voor de elfde maal in de 12 jaar dat deze jaarlijkse wedstrijden gehouden worden- kampioen noemen. De kampioenswedstrijden vondtn plaats in zaal De Weegbrug in het Belgische Rieme bij Ertvelde. Vol goede moed waren 8 Nederlandse te ams, bestaande uit elk drie man en gerecruteerd uit de gérenommeerde bolclubs De Grensbollers en Gaimbrinusbol- lers uit Eede en „De Ware Vrienden" uit Aardenburg, Belgiëwaarts getrokken. Ge steund werden zij door de voortreffelijke prestaties die tijdens de voorrondes in Eede waren geleverd. De wedstrij den zondagmiddag in Rieme - waar voortdurend op drie ba nen gebold werd- bleken de „wedstrijden der waarheid". De Belgen waren duidelijk uit op een revanche -in Eede hadden zij met 127-123 verlo ren. Zij wisten zich voortref felijk te concentreren en hiel- den de Zeeuws-Vlamingen met 20 punten achter zich. De Juiste uitslag kon zondag nog niet bekend gemaakt worden omdat alle punten nog niet geteld waren. Verwadit wordt dat deze week die definitieve uitslag bekendgemaakt zal worden. Herwonnen Levenskracht Op een vergadering gehouden in café Dallinga, voor Her wonnen Levenskracht, werd een nieuwe prooagandiste voorgesteld. Het is mevrouw Buying uit de Spoorstraat. Ook deed een nieuwe verte genwoordiger van het N.K.V. zijn intrede. Het is de heer J. de Ridder, die hiermee de heer Fr. Saerens vervangt, die rijn tijd van drie jaar erop heeft zitten. Kaarting - Aan de kaarting bij café Atlanta namen 48 per sonen deel. Uitslag; 1. A. Ide, 2. A. van de Voorde, 3. C. Vermurren, 4. A. van Hijfte, 5. W. van de Velde, 6. J. Ver schuren. 7. M. de Keijzer, 8. W. Marriman, 9. J. Leraar, 10. A. de Groene. De volgende kaarting ii op vrijdag 1 augus tus. DINSDAG 15 JULI 19 AXEL Cafe Benelux, 15.00 uur: Vakantieschieting liggende wi:p. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur: Roy Bean the hanging judge" 14 jr. Roxy, 14.00 en 20.00 uur: „Mens enger je niet" 18 jr V.V.V.-kantoor, Grote Markt. 14.00 uur: Vertrek stadswandeling. Tweede hal stadhuis: expo sitie w andpaneel van Frits Witte Geopend ma. t.m. vrijd. 8.30-12.30 en 13.30-17.30 uur (tm. 30 juli). Het Markiezen hof, Steeifbergsestraat 6. expo sitie „Potjes Latijn" keramiek uit de oollectie Rust (t.m. 27 juli) en ..Bouwen in. Bergen" in het kader van M'75 (t.m. 34 aug.). Geopend ma. t.m. vrijd. 10.00-12.00 uur en 144)0-17.00 uur, zat. en zond. 14.00-17.00 uur. BRESKENS Dienstcentrum Goederfijd Expositie '75 (t.m. 19 juli). Geopend dagelijks van 14.00- 17 00 uur en van 18.30-31.00 uur. GOES Grote Kerk, 14.30 uur: Pro menadeconcert met Leen de Breskert. Museum Z.- en N.-Beveland, Singelstraat 1, expositie „Be- velandse monumenten in spie gelbeeld" (t.m. 31 aug.) Open di. t.m. zat- van 10.00 en van 13.30-17.00 uur HULST P. Leeraert 15.00 uur. Va- kan tiesdhieting. Stadhuis, Burgerzaal expo sitie van strips geopend 10.00- 12.00 en 14 00-17.00 uur. zond. 12.00-18.00 uur (t.m. 17 Ju li). Galerie van Geyt, Steen- straat 20, expositie van oude kaarten, gravures en etsen. Geopend op werkdagen 9.00- 12.00 uur en van 14.00-18.00 uur (t-m. 30 aug.). KKIHNINGKN Molen, Slaigveldstraat, expo sitie pentekeningen van Piet Pons. Geopend: ma t.m. vrij. van 14.00-17.30 uur en 19.00 tot 21.00 uiur. Zat. 9.00-17.30 uur Zond. gesloten (t.m. 26 ju li). KOEWACHT Café „Oude Molen. 15.00 uur: Kermisschieting liggende wip. LAMSWAARDR. R. Heyens, 14.30 uur: Va- kan-tieschietini; op 2 wippen. MIDDELBURG City. 20.00 uur: „The towe ring inferno"- Examens Aan de katho lieke universiteit te Nijmegen slaagde voor het examen tand arts de heer P.J.M. Borm uit Biervliet. Clinge De eerste elftal speler bij de voetbalvereni ging Clinge Ronny van Goe them blijft bij zijn oude club voetballen. Hij had eerst over schrijving aangevraagd naar de club HW 24, maar is nu op zijn stappen terugge keerd. Nieuwe Kerk, 20.00 uur: 0*. gelconcert met Maiurice Pirei, ne. Rijksarchief, St. Pieteratras 38. expositie van „Kust tot Kust" over de Stoomvaar! u maatschappij Zeeland^ var. 1985-1975. Geopend ma. tr, vrijd. 9.00-12.30 uur en 130) 17.00 uur, zaterdag 9.30-12.3: uiur, zon- en feestdagen gesV ten (t.m. 13 sept.), Zeeu», Museum, Middelburg voor, tij dens en na de verwoesting:, 1950 (tm. 3) aiutg.), geopete ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.3) uur én van 13-30-17.00 Zeeuws Kunstenaarscentrum Lange Noordstraat 59, expos: I tie door Wim Hufunden Geo pend di. t.m. zaterdag 14.00- 17.00 uur (t.m. 17 juli)' Zeeuwse Statenzaal (voorhal) Expositie van prentbnefkaa ten over het leven van 19# tot 1940 in Zeeland (tm. V aug-). OOSTBURG Ledel Theater, 20.00 uur „De kanonnen v«n Naivajoi»' a.l. ROTTERDAM De Doelen (Hal), 13.00 nu Tienertoer-poptoer. Lucifer. TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: „Pas op we slaan er op" 14 j; Terneuzens Museum, exposi Lie „oud Zeeuws". 350 oud, Zeeuwse sieraden en bruiksvoorwerpen. Geopen»1 dagelijks 14.00-17.00 uur 1 Maandag gesloten (t.m. aiuig.). Stadhuis, Expositie grafie van de Ned. Kunststiditin.; (t.m. 19 jiuili), open van r 12.00 en van 13 00-17.00 ua zat. van 14.00-17.00 uur oj.' Zbnd. gesloten. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: ..The towering inferno". Tentenpaviljoen, Naast Sue. huisplein expositie 46 old&l mers van Lips Auitotron Dni-| oen (t.m. 17 aug-). WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Olie -verven van Jacques Siegers Lataster en Pierre van Soest Verder aquarellen, tekeninge en pastellen van Paul Citroa (t.m. 31 aug.) Geopend di .t.m zat. 9 00-16.00 uur, Btaanda; gesloten. IJZENDIJKE Molen. Expositie „In eet voor de molen" door Maurio Debaille Miki v.d. Eckerr. Jool Krom. Guido Metsers, Matttij Murre, Maurits Portier. Rote' Raog, Rolf Schwairz, Pol Ver- heylezoon en Josephine Rui ten: geopend dag. van 14.00- 17.00 uur (t.m. T aiugustu.' Streekmuseum. Markt 23 1t> merexpositie van 10.00-17,# uur, zaterdag en zon- en feest dagen van 14.00-17.00 uu: (t.m. 14 sept.)' ZIERIKZEE Burgerweeshuis, Poststraat 45, beeldentuin en Klein tiek. (t.m. 1 aug.).- ANTWERPEN Rubenshuis, 21.00 uur: Les ■précieuses ridicules" van Mo lière. Middelheimpark, Middel- heimlaan expositie beeldh- uw- werken en tekeningen van leden van het werkcomité Midldèlheim. alsmede de 13e Biënnale voor beeldhouwkunst met speciale aandacht voor Turkije, Indonesië en Jlapffl. Geopend 10.00-22.00 uiur (t.m 4 oktofber). Uitoave Uitgeverzmaatisehappq De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9. teL 01150 - 7920 (4 lijnen): HULST Steenstraat 14, tel. 01140 - 3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat L teL 01100 - 28030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag tm. vrijdag 8.18 -12.30 en 13.30 -17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag tjn. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur, teL 01600 - 22348 zondag van 20.00 - 22.0C uur. teL 01600 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwach-Vlaanderen: tel. 01140 - 3751: Midden-Zeeland: fel- 01100- 14944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat I, Terneuzen. tel. 01150 7920; privé Lorentriaan 50, Terneuzen teL 01150 - 6745; algemeen redacteur Zeeland: dis. J Buuwmani kantoor Klokstraat 1, Goes, te!. 01100-28030; privé Zuidvlietstraat 53, Goes, tei. 01100-28138; redacteur Midden-Zeeland: G v. Bef- kei, kantoor Klokstraat 1, Goes, teL 01100-28030; privé Voor burcht 37, Kapelle. teL 01102 - 2320; redacteur vooi Terneuzen tt Kanaalzone: P de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 7920; privé Noordstraat 45, Hoek, tel 01154- 1556; redacteur voor Oost Zeeuwseh-Vlaanderen: H Postma, kantoo' .Steenstraat 14. Hulst tel 01140 3751; privé Walmolenstraat 11 Hulst, teL 01140 4159 Redacteur voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen: R. van der Hei® Melkweg 40, Oostburg teL 01170 3370; foto-journalist voor Zee land: C. J de Boer kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150 7920; privé Langs de Kreek 58. Terneuzen, tel. 01150 - 3137; sport redactie Zeeland: A Koomen. Troelstralaan 8. AxeL tel. 0U55- 2594. \BONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur «eland: W Hendriks, tel. 01140 - 3751. ADVERTENTIE- EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu. teL 01150 - 5839. 77 KNOKKE - Mocht het siefestival van Montreu iets onherroepelijks over! dan zal de internationa zonder twijfel schrijven treux is dood, lang leve K Deze week is sterker d; duidelijk geworden dat lgische badplaats een huisvest dat als geen ar een behoefte voorziet. In 1970, op het mom: het eens gerenom Knokke-songfestival laatste benen liep, werd v eerst „De Gouden Zeez van Knokke" gehouden, i tival werd in ons land roepkringen een beetje 1: ontvangen en eigenlijk maar gezien als de zc handige stunt van de die in Knokke de touw handen hebben en er alt nieuw in slagen hun ba in de belangstelling te h Het festival werd en v. naam georganiseerd BRT, maar waar de woordelijkheid van de B houdt en die van de bazen in Knokke begint insiders na zes jaar nog n delijk. De opzet staat in ste zin van het reglemer omschreven: „Het bev: van in publiek geprodi variété-programma's confronteren van progr: van internationaal gehal dezelfde omstandighede tv-stations van verse! landen, worden gemaak Dat klinkt goed, dac indertijd in Hilversum, n stelt niets voor. Voor w, internationaal tv-ami moet men naar Montre Knokke-festival is allee ter meerdere eer en glc het Casino. De KRO gin; danks, maar niet van zoals een KRO-man me pen week toevertrouwt genlijk.hebben we er no zin in gehad", zei hij. den geen nee zeggen van bijzondere banden tus KRO en de BRT. We zijn steeds gegaan, maar de w echt iets van te maken i genlijk altijd ken.Knokke is voor on zo'n beetje een sluitp weest. Uitkomst Of het deze week af| festival ook voor de KRC tering heeft gebracht, volgend jaar blijken. Fe

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 4