van I BELGEN „IN DE ROUW alek Zo zie ik de Tour Ion tot Ion Veel ongevallen in de Tonr de France TOUR-KLASSEMENTEN Tour vandaag PROGRAMMA NACOMPETITIE Herkansing voor Allan en Kamper uidema en EC nog et rond ugdronde Goes 1 nog niet.) UITBLINKER BEWONDERING TOUR-VISIE van Piet Damen ZEGETOCHT ZEGE SCHUITEN r» Pirard in WK -ploeg 1 DINSDAG 15 JULI 1975 >r and na 6 ronden: 1. Kavalet H. Ljubojevic, Böhm, So- :o, Rasuvajev, Hübner, Mal chev 3'/i, 8. Hamann 3 i br., 9/10. Gheorghiu, Szabo Timman 2>/2, 12. Jansa 2 »ebr., 13/15. Smejkal, R^, evic 2, 16. Uhlmann 1 Vi j br. :estergroep 6e ronde: Rod. ;z (Filip) - Nunn (Eng) 0-1 (Belg) - Dieks (Ned) Va-Vi' g (WD1) - Enklaar (Nedi rr., Van Baarle (Ned) - Lip. k (Ned) 0-1, Weinstein (VS) (Ned) V2-V2, Faraeó Schiffer (WD1) V2-V2. ind na 6 ronden: 1. Ligté- 4 Vi, 2. Farago 4, 3/4. Schif. 4unn 3 Vi5. Enklaar 3 1 jr., 6/8. Van Baarle, Har- Boey 3, 9.' Eising 2 Vï j _r., 10. Weinstein 2% 11 iguez 2, 12. Dieks Va. een van onze verslagge vers) JMEGEN - Het ziet er niet uit dat deze week nog be- wordt of Johan Zuidema al et definitief naar NEC zal ;n. FC Twente, Zuidema's ;e werkgever, heeft name- :es dagen uitstel gevraagd Jetrekking tot de uitspraak ie arbitrage-commissie in de transfer naar de Nii. se club. rmeel is het FC Twente toe an dit uitstel aan te vragen, na is men verplicht dé ren op tijd te bestemder v i ugcir, na is men verplicht de ren op tijd te bestemder se te hebben gedeponeerd. bekend is een bindend adé 'an de arbitrage commissie sakelijk omdat FC Twente enlijk meer geld wil incas- dan NEC - volgens de re- ïenten - wil betalen. NEC uit van de aanbieding die ;ma voor 1 mei is gedaan ret bestuur van FC Twente, 'ond van dit contract is het ferbedrag (ongeveer 3,5 'ebaseerd. Mocht NEC in rngelijk worden gesteld de arbitragecommissie en het transferbedrag, geba- op een nieuw aanbod na 1 ;edaan, zou moeten over- n aan FC Twente, dan zal tor NEC niet mogelijk zijn snelle aanvaller, die nor bij NEC meetraint, aan te en, omdat men niet bij te is meer dan ongeveer zes >or Zuidema uit te geven. onze sportmedewerker) ES Na de geslaagde wielerwedstrijden in Mid- irg, vorige week zaterdag ioes aanstaande zaterdag s maken met de aller- te categorieën. Er wordt strijd geleverd op een par- dat 1 kilometer lang is en buurt van de melkfabriek (Marconistraat- nstraat). De wedstrijden nen om twee uur. tomen 45 deelnemers aan rt, van wie weer een groot igent uit Zeeuwsch- leren, Johnny en Robbie igs uit Culemborg en uit- l, een tiental leden van de ,Theo Middelkamp", jeugdcommissie van ge le vereniging heeft de or atie van deze wedstrijden, irden gesponsord door di- zakenmensen. ongste categorie (8-9 jaar) ?en afstand van 5 kilome- onden) afleggen. De groep jarigen rijdt 10 kilometer, and voor de 12-13-jarigen kilometer en de groep van gen besluit het pro- ia met een koers over 20 iter. (Van onze correspondent) BRUSSEL - De Belgen kun nen zich maar moeilijk neerleg gen bi) het idee dat hun grote sportman Eddy Merckx na twee opeenvolgende nederlagen in de Tour nog maar weinig kans maakt om de Ronde van Frank rijk te winnen. De man die Eddy een klap tegen de lever gaf, doet er in ieder geval goed aan zich nimmer in België, laat staan in Brussel te vertonen. Hij zou ab soluut zeker worden gelyncht. De Belgische kranten brach ten maandag de nederlaag van Merckx met grote koppen op hun voorpagina's. „Einde van Merckx als superatleet" schreef de Gazet van Antwerpen met vette koppen. En het Laatste Nieuws schreef: „Thevenet ont troont Merckx". Ook het actualiteiten-programma „Ak- tueel", en de Belgische televisie brachten een soort van In Me- moriam van de sportman Eddy Merckx, van wie algemeen wordt aangenomen dat dit zijn laatste Tour zal zijn, die hij ook niet zal winnen. De Belgische kranten hebben de leverklap die Eddy Merckx van een toeschouwer toegediend kreeg, in alle toonaarden be schreven en beschimpt. Naar de berichten van de Belgische sportpers te oordelen, moet Eddy Merckx heel wat tranen hebben vergoten. Zijn moeder heeft hem speciaal opgebeld om hem te vragen onmiddellijk naar België terug te keren, omdat zij nog ergere dingen voor haar zoon vreest. De bekende sport- commentator, Jan Wouters, kwam verklaren voor de BRT dat 1968 en 1969 eigenlijk de be ste jaren van Eddy Merckx zijn geweest en dat al hetgeen hij daarna heeft gepresteerd eigen lijk werd bereikt door een sa mengaan van verschillende fac toren. De Belgische radio en televisie, alsmede de pers, zien Merckx in de toekomst nog vaak winnen, maar niet meer in de grote ronden. Bij dat alles is het misschien goed eraan te denken dat Eddy Merckx al een zestal jaren ern stige rugklachten heeft, dat hij elke dag met gewichten speciale oefeningen moet maken en dank zij een enorme wil, discipline en natuurlijk ook atletisch vermo gen en intelligentie in een moor dende Tour de France nog altijd op een tweede plaats staat op nauwelijks drie minuten van de gele trui. Ook dat maakt hem nog altijd een sportman van groot formaat. DE TOUK HEEF NIEUWE FRANSE HELD (Van onze speciale verslaggever) SERRE CHEVALIER - Vijf jaar geleden, op de nationale feestdag van de Fransen, hing een dichte mist boven de col Tourmalet. Het zicht was zo slecht dat de renners eerst 100 meter voor de finish in het bergdorpje La Mongie herkenbaar werden. Op die 14de juli 1970 dook Bernard Thevenet aan het einde van een moordend zware Pyrenéen-rit als eerste uit de mistflarden op. „Thevenet winnaar!", galmde de speaker en duizenden Fransen jubelden om de zege van hun landgenoot, die hun feestdag een apart tintje had gegeven. Bernard Thevenet was toen pas prof, 23 jaar oud. Een boerenjongen uit het dorpje Saint Julien de Civry. Zo groen als gras, hij kon goed berg op rijden, dat was gebleken. Maar voor de rest viel hij niet op. Vijf jaar verstreken en in die tijd werd Thevenet langzaam stabieler. Hij ontwikkelde zich ook in andere specialiteiten van het wielrennen. Zo groeide hij als ronde-renner. In 1973 werd Bernard Thevenet reeds tweede in het eindklassement van de Tour achter de toen superieure Spanjaard Ocana. Na zijn ziekte in 1974 ver dween Thevenet echter van het toneel. En ook dit jaar begon hij heel rustig en onopvallend aan de opbouw van het seizoen. Hij smeet niet met zijn krachten, zoals Eddy Merckx al vanaf fe bruari onophoudelijk deed. Hij verloor geen reserves in de bij tende kou en in de sneeuwjach ten, tijdens de wedstrijden in het voorjaar. Bernard Thevenet had tijd. In Parijs-Nice deed hij wel mee, maar zijn vorm was matig en hij deed ook geen poging die snel te verbeteren, de Tour was immers nog zover. Eerst op 20 april van dit jaar liet hij in Belgie even zien, dat men rekening moest houden met de nieuwe Thevenet. In de klas sieke wegwedstrijd Luik- Bastenaken-Luik hoorde The venet tot de uitblinkers en alleen een in topvorm rijdende Eddy Merckx kon de Fransman van de zege afhouden. Daarna werd het weer stil rond Thevenet. Hij deed het rustig aan en wachtte op de Tour. Na zijn explosie in de etappe-wedstrijd Dauphiné Liberé had hij zekerheid. In het hooggebergte was hij sterker dan ooit. Deze door Maurice de Muer zorgvuldig begeleidde Thevenet bewees gisteren, precies vijf jaar na zijn zege in La Mongie en op nieuw dus op de Franse natio nale feestdag, dat niemand an ders dan hij de Tour gaat win nen. Aan de finish in Serre Che valier klonken bewonderende kreten van zijn rivalen. Merckx: „Zoals hij rijdt zal er niet veel meer aan te doen zijn". Van Im- pe: „Ongelooflijk, vandaag be stonden wij niet voor hem". Zoe temelk: „Zodra wij de Izouard bereikten, was hij verdwenen, we konden er niets aan doen". Bewondering dus voor de nieuwe grote man in de Tour en tegelijk een beetje weemoed omdat er in de geschiedenis van de Ronde waarschijnlijk nooit een renner zal komen, die zes keer won. Eddy Merckx, zich Kamper was al in het begin SERRE CHEVALIER (ANP)- doSrdÏt hf eefwi'^haTS ge- Don Allan en Gerard Kamper. staan aan k0pman Kuiper, die op dit moment nog een derde een lekke bana had gekregen. In deel van de Frisolploeg, hebben gezelschap van Allan ploeterde na de rit van maandag een her- hij over de Vars en deIzoard in kansing gekregen van de com- de slagschaduw van de bezem wagen. Het tweetal mocht ruim twintig minuten verspelen. Het werden er meer doordat zij in de afdaling werden gehinderd door het publiek dat de weg omlaag al missarissen van de Ronde. Het tweetal kwam na de snelle rit over de Vars en de Izoard enkele minuten na het sluiten van de tijdscontrole binnen. Het zou voor het einde van de Ronde hebben betekend als de commis sarissen niet waren bezweken voor de pleidooien van ploeglei der Piet Liebregts en diens assis tent Edgar de Maere. het publiek dat de weg omlaag al weer had bezet. Dat argument vond de jury steekhoudend en gaf het tweetal van wie Allan laatste in het klassement is (een Frisol-traditie in de Tour) een nieuwe kans voor dinsdag. Ondanks de nederlaag die Eddy Merckx gisteren in de slopende etappe tegen het Franse idool Bernard The venet leed, gelooft oud wielrenner Piet Damen niet dat de Franse hoop zondag als winnaar van deze bijzonder spannende Tour in Parijs ge huldigd zal worden. „Natuur lijk staat Bernard Thevenet er bijzonder goed voor. Hij heeft nu meer dan drie minuten voorsprong. Dat is niet zo maar goed te maken. Maar ik hou nog steeds een slag om de arm. Merckx is en blijft tens lotte een groot kampioen". Piet Da. 3n die zelf redelijk goed de bergen op kon, ver wacht dan ook dat Eddy Merckx de komende dagen fu rieus in de aanval zal gaan. „Eddy Merckx legt zich niet zo vlug bij een nederlaag neer. Daar is hij een te groot sport man voor. Er komen nu echter nog wel een paar etappes die in het voordeel van Thevenet zijn. Zoals de rit van vandaag. Maar Thevenet is toch ook niet almachtig? Hij kan eveneens een inzinking krijgen. Als Eddy Merckx dan fit zit, zijn de rollen zo omgedraaid. Voor Piet Damen is het dan ook zonder meer een duide lijke zaak dat Thevenet en Merckx onderling gaan uit maken wie de Tour op zijn naam schrijft. En volgens hem kunnen de wielerliefhebbers nog heel wat spannende dagen tegemoet zien. „Nogmaals Thevenet is nu in het voordeel. Merckx is nu twee keer ge klopt in de bergen. Vandaag weer bergen, en geen kleintjes. Dat is natuurlijk voor Merckx niet zo best. Het zelfvertrou wen zal nu heel wat minder zijn. Dat is logisch. Het zal een bijzonder spannend slot wor den. voor gisteren nog beroepend op rugpijn, heeft ervaren dat men tegen de tijd niet kan vechten. Op 30-jarige leeftijd toont hij nog altijd van uitzonderlijke klasse te zijn. Maar de „sleet" merkt men het eerst in de cols. Fenomenen in het klimmen als Charley Gaul, Frederico Baha- montes en Julio Jimenez werden op latere leeftijd het eerst ge lostin hun specialteit, het klimmen. En toch heeft Merckx ook in deze tweede Alpenrit moedig gestreden, 's Middags bij de start vertelde hij nog: „De Tour is beslist nog niet afgelo pen, ik ga iets ondernemen". Eddy had met zijn luitenant Ward Janssens afgesproken, dat deze in de aanval zou gaan, zodra de Izouard werd bereikt. Janssens moest als springplank dienen. De luitenant van Eddy deed wat hem gezegd was. Hij begon met voorsprong aan de col. „Ik hoorde echter spoedig dat Eddy gelost werd en dus bleef ik maar op hem wachten", aldus Janssens. Zodra de weg omhoog begon te lopen, naar de top van de Izo uard, plaatste Thevenet de ene demarrage na de andere, enkele keren had Eddy Merckx de kracht om hem terug té halen, maar spoedig brak het verzet van de wereldkampioen. The venet was alleen, was souverein en begon aan een zegetocht langs dichte rijen toeschouwers. Bijzonder fris kwam hij tens lotte in Serre Chevalier aan. Eerst 2 minuten en 20 seconden later sprintte Merckx aan het hoofd van een groepje promi nente achtervolgers over de eindstreep. De Tour is beslist, Eddy zal niet winnen. „Ach", zei Ward Janssens na de finish, „wij, zijn ploegmakkers, vinden het niet zo heel erg. Eddy heeft in de loop der jaren zoveel voor ons gewonnen, dat we deze ne derlaag gemakkelijk kunnen ac cepteren. Maar voor hem per soonlijk betreur je het, omdat wij weten hoezeer hij eronder lijdt. Maar zo is nu eenmaal de sport, kampioenen komen en.... gaan". (ADVERTENTIE) Philips batterijen, een van die kleine dingen die vandaag de dag Gisteren ben ik op de col Vars in de aanval gegaan. Ik dacht: wat heb ik te verliezen, demar reer maar. En het lukte vrij goed, want ik reed niet slecht en kwam in gezelschap van een paar andere renners met voor sprong boven. In de afdaling echter is Eddie Merckx bij de achtervolgers in de aanval ge gaan en door zijn toedoen kwa men zeker tien renners weer bij. Dat vond ik geen ramp, want ik was van plan op de Izoard op nieuw te proberen ervan door te gaan. Maar voordat ik goed po sitie kon innemen om weg te sprinten, ging Bernard The venet op de pedalen staan. Ik heb geprobeerd om hem te ach terhalen, maar hij was gewoon te sterk voor me, hij was de be ste. Zoals hij nu rijdt heeft nie mand van ons nog een schiïn van kans. Ook Eddie Merckx^niet, die onderweg weer om de dokter vroeg. Toch vind ik het voor de wielersport niet erg als er eens een andere winnaar komt. Eddie heeft al vijf keer gewonnen en de mensen raakten er zo langza merhand al aan gewend, dat er nog maar een renner kon win nen, dat was Merckx. Bernard Thevenet zal, als hij zo goed blijft rijden, toch ook een goede winnaar zijn, die de gele trui met ere draagt. Hij verbaast mij elke dag opnieuw omdat hij zo fris is en zo constant rijdt. In vorige jaren had hij ook wel van die dagen dat hij niette houden was, maar zo'n sterk gereden wed strijd volgde dan onveranderlijk door een inzinking. Die heeft hij nu kennelijk niet omdat hij ver anderd is. Hij is ouder gewor den, sterker en wijzer. Natuur lijk hoop ik nog op een inzinking van Thevenet en ook op een in zinking van Merckx. Maar de kans daarop is erg klein. Ik ge loof dat het klassement gemaakt is, al krijgen wij vandaag en morgen nog moeilijke etappes. it ZELE (Belga) - Roy Schuiten heeft eindelijk weer eens wonnen. De renner van Raleigh zegevierde maandag in het Belgische Zele in een weg wedstrijd over 149 kilometer voor de Belg Leopold van de Neste en de Nederlander Ri chard Bukacki. De uitslag is: 1. Schuiten iNed) 149 kilometer in 3 uur en 41 minuten, 2. Van de Neste (Bel) z.t., 3 Bukacki (Ned) 4 Ta- Dak (Ned), 10. Raas (Ned), 18. Holst (Ned), 26. Huizebosch (Ned), 27. Groen (Ned), 28. Van. den Hoek (Ned), 29. Smit (Ned). Harm Ottenbros veroverde in het Belgische Duffel een vierde plaats. De overwinning was voor George Pintens. Cees van Dongen werd veertiende. (ADVERTENTIE) Bernard Thevenet lost Joop Zoetemelk, die tijdens de lastige klim van de Izouard het langst bij de Fransman kon blijven. Heel veel mensen weten het al Philips batterijen gaan heel lang mee; Het verloop van de etappe van Barcelonette naar Serre Cheva lier over twee Alpenpassen was: Km 1: Startsein voor 98 ren ners, Perin (ziek) niet vertrok ken. Km 7: Hoban wint premie- sprint voor Martinez, Magni, Hauvieux en Karstens. Km 20: Menendez valt aan bij de voet van de Vars (tweede ca tegorie). Km 27: Menendez wordt ge passeerd door Galdos en Zoete melk. Km 29: Doorkomst op de Vars: 1. Zoetemelk, 2. Galdos, op 0.16: 3. Martinez, 4. Ferreira op 0.56: 5. Lopez Carril, 6. Ca- sas., op 1.04: 7. Vanlmpe 8. Pog- giali, 9. Thevenet, 10. Martin en vervolgens het peloton. Km 35: Merckx achterhaalt Zoetemelk, Galdos en Martinez. Km 49: groep Merckx heeft 45 seconden op een groep van 15 renners, die wordt geanimeerd door Thevenet en Moser. Km 54: Moser en Thevenet brengen hun groep bij Merckx, groot deel van peloton profiteert van tempo-vertraging aan de kop van het veld. Km 69: Thevenet springt weg uit peloton en achterhaalt gelei delijk alle renners die voor hem lagen. Alleen Zoetemelk slaagt erin bij Thevenet te blijven. Km 75: Thevenet laat Zoete melk achter op de helling. Km 80: doorkomst op de Izoard (eerste categorie): 1. The venet, op 2.25: 2. Merckx, 3. Gi- mondi 4. Van Impe, 5. Zoete melk, 6. Galdos, 7. Lopez Carril, 8. Romero 9. Janssens, op 3.00: 10. Van Springel, op 3.45: 11. Martinez, op 4.10: 12. Poggiali, 13. Moser. Km 107,5: Thevenet wint de rit met 2.22 voorsprong en be houdt zijn gele trui. SERRE CHEVALIER - Aan de reeks ongevallen in de 62ste Tour de France lijkt geen einde te komen: nadat eergisteren de auto van Gimondi's ploegleider in het ravijn reed, gebeurde gis teren opnieuw een ernstig onge val. Ditmaal met de autobus van de Spaanse Cas-ploeg. In de af daling van Pra loup naar de startplaats Barcelonette sloeg de autobus over de kop. De twee inzittenden werden ernstig ver wond. Ook de auto's van de NOS gaat' het niet voor de wind. Vorige week slipte de auto van de NOS-radio en kwamen de inzit tenden, ondanks dat hun auto totaal-loss werd gereden, met lichte verwondingen er nog goed vanaf. Gisteren raakte de auto van de NOS-televisie in moei lijkheden tijdens de beklimming van de Col Izoard. Op weg naai de finish, waar men tijdig moest zijn in verband met de Eurovisie-uitzending passeerde de NOS-auto de reclamekara vaan. Daarbij blokkeerde een grote vrachtwagen van het anti-insektenmiddel „Catch" de smalle weg. De NOS-auto kon niet verder en de inzittenden, regisseur Martijn Lindenberg, chauffeur Noél Foré en com mentator Jean Nelissen zagen tot hun schrik dat de vrachtwa gen van „Catch" plotseling in brand vloog en achteruit begon te lopen, de helling af. De chauf feur van de vrachtauto had, op het moment dat hij de brand bemerkte, in paniek zijn cabine verlaten, zonder de remmen in werking te stellen. De auto van de NOS werd door de vrachtwa gen bijna van de weg gedrukt. Nadat met brandblussers de brand in de vrachtwagen ge doofd was, duwden tientallen bereidwillige toeschouwers de vrachtwagen in.de berm, zodat de weg vrij kwam voor de kara vaan. Niemand werd gewond. M0RZINE Chatillon WORIAZ 15-7-1975 17eRIT 225 km Saint-Jean de-Maurienne? VALLOIRE f14 MADELEINE I JELEGRAPHE ,shg' 2500 2mUMADELmi TELEGRAPH! LA COLOMBIERE De uitslag van de zestiende etappe van Pra Loup naar Serre Chevalier over 107 kilo meter is: 1. Thevenet (Fra-de Muer) 3 uur, 16 minuten, 17 seconden, 2. Merckx (Bel-Lelangue) op 2.22, 3. Gimondi (Ita-Ferretti) z.t., 4. Zoetemelk (Ned-Caput) z.t., 5. Van Impe (Bel- Stablinski) z.t., 6. Romero (Fra-Lapebie) z.t., 7. Lopez Carril (Spa-Barrutia) z.t., 8. Galdos (Spa-Barrutia) z.t., 9. Janssens (Bel-Lelangue) z.t., 10. Van Springel (Bel-Schotte) op 4.08, 11. Martinez (Fra- Stablinski) z.t., 12. Moser (Ita-Bartolozzi) op 4.17, 13. Fuchs (Zwi-Bartolozzi) z.t., 14. Torres (Spa-Saura) z.t, 15. Fabri (Ita-Ferretti) z.t., 16. Poggiali (Ita-Barotolozzij z.t., 17. Fontanelli (Ita-Bartolozzi) z.t., 18. Casas (Spa-Saura) op 7.04, 19. Den Hertog (Ned- Liebregts) z.t., 20. Agostinho (Por-Geminiani) z.t. 26. Kuiper (Liebregts) op 7.51, 33. Vianen (Ned-Caput) op 10.25, 50. Prinsen (Ned- Liebrcgts) op 12.10, 63. Kne- temann (Ned-Caput) op 12.37, 60. Karstens (Ned-Stablinski) z.t. Allan en Kamper te laat binnen. ALGEMEEN KLASSE MENT: 1. Thevenet (Fra-de Muer) 80.06.52, 2. Merckx (Bel-Lelangue) op 3.00 min., 3. Zoetemelk (Nea-Caput) op 6.30, 4. Van Impe (Bel- Stablinski) op 7.46, 5. Gi mondi (Ita-Ferretti) op 10.41, 6. Moser (Ita-Bartolozzi) op 10.08, 7. Lopez Carril (Spa- Barritia) op 19.41, 8. Fuchs tolc (Zwi-Bartolozzi) op 21.36, Janssens (Bel-Lelangue) To 9. °p 27.40, 10. Torres (Spa-Saura) op 30.12, 11. Poulidor (Fra- Caput) op 31.02, 12. Romero 35.41, 13. (Zoetemelk, Poulidor, Hezard) 10.06.08, 6. Ferretti (Gimondi, Fabbri, Houbrechts) 10.06.13, 1Frisol (Den Hertog, Kuiper, Prinsen) 10.15.56. (Spa- Barrutia) 18. Delisle (Fra-Dé OP aput) op 31.02, (Fra-Lapebie) op Martinez (Fra-Stablinski) op 37.50 14. Danguillaume (Fra-Demuer) op 39.06, 15. Talbourdet (Fra-Caput) op 41.47, 16. Deschoenmaeeker (Bel-Lelangue) op 44.12, 17. Galdos (Spa-" 45.36, Muer) op 46.58, 19. Kuiper (Ned-LieDregts) op 47.04, 20. Agostinho (Por-Geminiani) op 47.54, 21. Den Hertog (Nea- Liebregts) op 48.22, 51. Kar stens (Ned-Stablinski) op 1.37.21, 70. Vianen (Ned- Caput) op 1.51.50, 75. Knete- mann (Ned-Caput) op 1.55.36, 82. Prinsen (Ned-Liebregts) op 2.04.16, 95. Kamper (Ned- Liebregts) op 2.27.55, 97. Al lan (Aus-Liebregts) op 2.45.18. BERGKLASSEMENT: 1. Van Impe (Bel) 230 punten, 2. Merckx (Bel) 170, 3. Thevenet (Fra) 140, 4. Zoetemelk (Ned) 139, 5. Gimondi (Ita) 70. DAGPLOEGENKLASSEM1 1. Lelangue (Merckx, Jans sens, Deschoenmaeeker) 10.01.26 (40 plaatsen), 2. Bar rutia (Lopez Carril, Galdos, Menendez) z.t. (42 pl3Barto- lozzi (Moser, Fuchs, Poggiali! 10.01.42, 4. Stablinski (Van Impe, Martinez, Martin) 10.03.12, 5. Caput (Martinez, Martin) 10.03.12, 5. Caput ALGEMEEN PLOE- GENKLASSEMENT: 1. Ca put 244.26.06, 2. Lelangue 244 .30 52 3. - 4. 5. 6. 10. 244.30.53, 244.37.47, 244.40.14, 244.40.57, 244.58.33, 246.23.36. Bartolozzi De Muer Stablinski Ferretti Liebregts PUNTENKLASSE MENT: 1. Van Lindep (Bel) 252 pnt., 2. Merckx (Bel) 218, 3. Moser (Ita) 168, 4.rGodefroot (Bel) 127, 5. Hobah (Eng) 103, 6. Zoetemelk (Ned) 98, 7. The venet (Fra) 97, 8. Karstens (Ned) 96, 9. Van Impe (Bel) 84, 10. Mintkiewicz (Fra) 81. (Van onze sportredactie) ZUNDERT Frits Pirard heeft gisteren bericht gekregen van wegcoach Joop Middelink, dat hij als vierde man is aange wezen voor de 100 km tijdrit- ploeg, die ons land volgende maand in België zal vertegen woordigen bij de wereldkampi oenschappen. ZEIST (ANP) - Hangende de arbitragezaak tussen de KNVB en de UEFA, waarin beslist zal worden over de geldigheid van de nacompetitie van de eredivi sie waaruit de tweede Neder landse vertegenwoordiger voor het komende toernooi om de UEFAcup uit te voorschijn moet komen, is maandag op het KNVB-sportcentrum te Zeist het programma van die nacom petitie vastgesteld. Bij deze vergadering waren afgevaardigden van de clubs AZ'67, Sparta en FC Twente aanwezig. Ajax had het laten afweten. De speeldata van de wedstrijden voor de nacompeti tie zijn woensdag 13 augustus, woensdag 20 augustus en dins dag 26 augustus. De competitie van de eredivisie begint in het weekeinde van 16 en 17 augus tus. Mete name de wedstrijd op zaterdag 16 augustus tussen Sparta en Ajax (in Rotterdam) is interessant, daar deze beide clubs elkaar op 26 augustus op neutraal terrein nogmaals ont moeten voor de nacompetitie. Het programma luidt na lo ting: Woensdag 13 augustus: AZ'67 - Sparta en FC Twente - Ajax. Woensdag 20 augustus: Ajax - AZ'67 en Sparta - FC Twente. Dinsdag 26 augustus: (neutraal terrein) FC Twente - AZ'67 en Ajax - Sparta.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11