Vrije Zeeuw Statenleden niet gelukkig met recreatie-ontwikkeling BRESKENS GAAT FEESTVIEREN 8% op Pandbriefbiljetten. Waterloopleinmarkt druk bezocht \y TEMPO IN BRUINISSE GEFORCEERD Kampioenen van Bevelandse fokveedag in Goes bekend >n krant was rAN 940 EN OWestland Utrecht i Westdorpe Breskens Sas van Gent Zonnig EXAMENS J. Willaert leider Stem -klassement in zeeland PvdA Goes: Geen marktonderzoek KUNSTMARKT MAANDAG 7 JUL! 1975 :rtentie) dan wist U maar half v/at zich i» Uw stad afspeelde muzikanten kregen de zaal goed mee. Na afloop waren d de aanwezigen zo enthousiast n dat de band enkele toegiften Ie moest geven. :p Ook zondagavond was het :r erg druk in het Westdorpse te Polypam waar de groep Luci. et fer veel succes oogstte. Deze if groep is bekend geworden k met hun single „House for d sale". Vanavond maandag l- volgt een optreden van de n plaatselijke groep Firefly, i- die zaterdag goed voor de d dag kwam ttfdens een popfes- >r tival dat te Maldegem in ie België werd gehouden. De samensteller van de ten. toonstelling, mr. M. P. dj de Bruin, hoofd van het docu mentatie-ceritrum Zeeuwsch-ffl Delta gebied, vertelde de gj.,7 noligden iets over de prent-J| briefkaart als bron voor dM geschiedenis van Zeeland. ir- en lit tot o's ht. i ge ;el- lak ing na en. ien ef- die er- cht >e- De >en en ale pa- &g- fr it •ote be slag J. het ing. den erd om uit oor oge jes ge- een ken Tekenwedstrijd Op de rijweg voor het diensteneer trum Goed» Tijd heeft ea straat-tekenwedstrijd plaats»» vonden voor de kinderen. De ze straattekenwedstrijd weri| georgainiseerd door pastoo Gielliet en zijn werkgroep, was van de zijde van de jeu, veel belangstelling. Aan de Nijverheidsschool Sas van Gent slaagden v<x het OVB-examen: L. v. d. Ba- ghen, Westdorpe; T. de Boel Westdorpe; H. de Braai Sï van Gent; R. Braoke Zuiddc: pe; J.v.d. Branden Sluiskil; F van Dam Westdorpe; C. Dekl ker Westdorpe; R. Ferket Hei- kant; F. Gommers Philippine^ B. de Graeve Ptrilippine; I Hamelijnek Sluiskil; M. Ja cobs Sluiskil; F. de Meyer Sa; van Gent: Anne-Mieke Nerf Sas van Gent; C. de Reu Sa; van Gent; M. Sarneel Klote terzande; Helga Soethaer Westdorpe; O. Soethaert West' dorpe: V. Stofferis Sas va- Gent; K. Timmerman Sas va>| Gent. Voor het type-examen slaa(| den: J Allonsius, Sas Gent; M. Beulens, Westdorpe! L. de Bruyne, Sas van Gent; S van Hecke. Sas van Gent; A Hile, Sluiskil: I. van Hord' Westdorpe; E. van Koutere;1 Sluiskil: A. Lootens, Sluiskil; P. Obrie Sas van Gent; M. van| Paemel Sas van Gent. Schau-wvliege Sas van Gent! P. van Steenberge Sas vara Gent; Y. Verstraete Sas va: Gent: K. Wegman Sas va-ja Gent; M. Wegman Sas vaij Gent. 2 kandidaten afgewezen. amaatschappu De Stem B.V. 9. tel 01150 7920 (4 liinen): HULST; 3751 (3 lijnen); GOES; Klokstraat 1 12 30 en 13 30 - 17.00 uur. A TIE: i 19.00 20 00 uur, tel. 01600 - 22311 ar. tel 01600 22341. 01140 -3751: Midden-Zeeland: Ml C Augustijn, kantoor Nieuwstraal 10; privé Lotentzlaan 50, Terneuzen redacteui Zeeland: drs J Bouwman» tel 01100 28030: privé Zuidvlietstraa! redacteur Midden-Zeeland G v Bet' Goes tel 01100-28030; privé Voof| 02 2320; redacteur voor l'erneuzen ;r. kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzeal rordstraat 45. Hoek. tel 01154 - 1556 wsch-Vlaanderen H Postma. kante®! 01140 3751: privé Walmolenstraat 1* jwsch-Vlaanderen: R. van der Hel® 01170 3370. foto-journalist voot Zee[ Nieuwstraat 9 Terneuzen, tel 0115" 56. Terneuzen, tel 01150 3137: sport-! ren. Troelstralaan 8, Axel, tel. 0115'' 1 MTATfE endriks, tel 01140-3751. AT1E -nu. tel. 01150 5839. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De Zeeuwse PvdA-Statenleden W. Don en M.J. van Poelje zijn bepaald niet gelukkig met het tempo, waarin de gemeente Bruinisse de recreatie tot ontwikkeling brengt. Dat blijkt uit een serie vragen, die beide statenleden aan gedeputeerde staten van Zeeland over dit onderwerp hebben gesteld. Volgens de heren Don en Van Poelje is er in Bruinisse sprake van een te geforceerd tempo van ontwikkeling. Een bewijs hier voor vinden zij het feit, dat de laecaliën van Aquadelta over de weg naar Brouwershaven moe ten worden afgevoerd. De Sta tenleden vragen G.S. in dit ver band ook even, hoe dan wel het rioolwater en ander afvalwater van de recreatievoorziening Aquadelta wordt afgevoerd en of op die afvosr een effectieve controle aanwezig is. De heren Don en Van Poeije vragen werder, of G.S. het wel een juist beleid vinden, dat de gerealiseerde accommodaties bij Aquadelta (vakantieappar tementen, winkeltjes en een res taurant) tot stand zijn gebracht, voordat noodzakelijke andere algemene voorzieningen zijn ge realiseerd. Volgens beide staten leden moeten deze noodzake lijke andere algemene voorzie ningen gebeuren voordat ook maar één bouwvergunning is of wordt afgegeven. De heren Don en Van Poelje informeren dan tegelijk, of het inderdaad niet juist is dat G.S. in andere geval len hun goedkeuring hebben onthouden aan plannen omdat juist die noodzakelijke alge mene voorzieningen nog ont braken. wordt onderschreven. En of het college dan tevens ook niet van mening is, dat de aangegeven ontwikkelingsmogelijkheden in het streekplan in fasen moet worden gerealiseerd, afhanke lijk van de totale ontwikkeling van het gebied en de bestaande capaciteit. Ingrijpen De beide statenleden willen van G.S. weten of de recreatie ontwikkeling bij Bruinisse niet even straf moet worden aange pakt als het college van G.S. wenselijk acht voor de westhoek van Schouwen-Duiveland. „Is het college bereid in te grijpen, indien gemeenten een te snelle ontwikkeling forceren", vragen de PvdA-statenleden. Zij wijzen nog even op de aan pak van de gemeente Brouwers haven, die uitzichzelf duidelijk beperkingen heeft aangebracht en zich niets aantrok van gron daankopen door ontwikke lingsmaatschappijen. De statenleden vragen tens lotte welke concrete mogelijk heden er zijn, om alsnog het streekplan Schouwen- Duiveland in te passen en een ontwikkelingsprogramma op lange termijn. Geen overleg De heren Don en Van Poelje hekelen in hun vragen ook het feit, dat in Bruinisse reeds is overgegaan tot de aanleg van groenbeplanting binnendijks zonder overleg en zonder dat de bestemmingsplannen zijn goed gekeurd. Wordt een dergelijke manier van handelen niet als pressie ervaren, vragen de beide statenleden aan het college van G.S. De PvdA-statenleden gaan in dit verband dieper in op de func tie van een streekplan. In het streekplan Schouwen- Duiveland worden namelijk be paalde gebieden als mogelijke recreatiecentra aangewezen. Maar een streekplan is in eerste instantie een ontwikkelingspro gramma op lange tot zeer lange termijn, waaraan een totaalpro gramma van voorzieningen ten grondslag dient te liggen. G.S. wordt gevraagd of deze stelling Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het KNMI op zondag om 18.00 uur: Droog weer en in het algemeen zonnig. Middagtempera turen omstreeks 22 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 3 tot 12, min. temp. omstreeks 13 graden, max. temp. omstreeks 22 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent, kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 3 tot 12, min. temp. om streeks 13 graden, max. temp. omstreeks 22 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent, kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. hoogwater MORGEN, dinsdag 8 juli Bergen op Zoom 2.55 en 15.21 Hansweert 2.10 en 14.34 Terneuzen 1.34 en 13.54 Vlissingen 1.01 en 13.26 Wemeldinge 2.46 en 15.12 De waterhoogten van zater dagmorgen, meegedeeld door de Rijkswaterstaat: Konstanz 492 (min 1), Rheinfelden 383 (plus 20), Plittersdorf 579 (min 11), Maxau 646 (min 13), Plochingen 255 (plus 71), Mannheim 526 (min 8), Steinback 134 (min 3), Mainz 455 (plus 3), Bingen 307 (plus 6). Kaub 392 (plus 8), Trier 253 (min 2), Koblenz 377 (plus 16), Keulen 357 (plus 8), Ruhrort 512 (plus 15), Lobith 1129 (plus 21), Pannerdense kop 1091 (plus 19), Nijmegen 918 (plus 19). IJs- selkop 967 (plus 18), Eefde IJssel 472 (plus 6), Deventer 343 (plus 8). Katerveer-Spooldersluis 70 (plus 4), Monsin 5466 (plus 12), Borgharen 3902 (plus 99), Be- Ifeld 1120 (plus 21), Grave bene den de slis 496 (min 4). HULST - Aan dse Schholen- gemeenschap slaagden voor het Havo-diploma: A. Audenaert, M. de Bakker, T. van de Bilt, E. Blaakman, W. Boddaert, P. van den Boogert, F. Boussen, W. Bracké, A. Bral, J. Bruggeman, C. Burn, F. de Caluwé, M. de Cock, M. de Conninck, M. Cor- nelissens, C. Dewachter, B. Die- rickx, M. van Dorsselaer, E. van Driessche, J. Duvivier, C. Ever- aert, J. Fassaert, J. Feyen, J. Fruytier, A. Gernaert, M. van Geyt, R. Giele, A. van Goethem, J. de Gucht, G. Hermans, I. Hokke, C. Hoop, R. Huijgens, G. Ivens, N. Ivens, M. Jansen, B. Kerckhaert, R. de Kind, P. van der Klooster, M. Koks, J. Koop man, E. Kramers, M. Lam- brechts, T. Lansu, J. Maes, Y. Martens, E. Meents, A. Menu, R. Meuldijk, A. Neve, E. van Op stal, M. Pauwels, M. van Poelje, P. van Remoortere, E. van Re- mortel, F. Reunis, J. Reijn, M. de Smidt, F. Smits, J. Sturm, A. Suy, B. van der Sijpt. J. Vande- putte, J. van Veen, M. Verdur- men, R. Vermorken, P. Verstrae- ten, M. de Vriend, P. Weemaes, B. Wullems. 2 herexamens. 4 af gewezen. Voor het V.W.O.: F. de Cock, R. Gremmen, P. van Laere, C. Martens, A. Michielsen, J. Mu- ris, A. Paauw, G. Seij, M. So- mers, C. Sponselee, R. Steijns, F. Taalman, H. Warmenhoven, J. Brooijmans, M. de Bruyne, R. Bun, J. Inghels, D. Mechelinck, L. de Schrijver, P. Terstegge, G. Valckx, C. Courtin, E. Misseg- hers, E. Verbist, J. van de Walle, M. Aarts, R. Apers, H. Middel- jans, C. van Nispen, W. Roelans, G. Rosenbrand, C. Smet, F. Snijders, M. Stofferis, M. Ver- braeken, N. Verhelst. 4 herexa mens. 7 afgewezen. ZAAMSLAG - Na twee van de in totaal vier-te houden pro vinciale wedvluchten, die mee tellen voor de Stemtrofee, heeft liefhebber J. Willaert uit Clinge de leiding genomen, voor Lensen-Visser uit Axel en J. Haak, Hoek. Veel belangstelling trok het keuren van de koeien. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20.00 uur: „Hels trio" 18 jr. Roxy, 14.00 en 20.00 uur: „Pas op of we slaan erop" 14 j. Het Markiezenhof, Steen- bergsestraat 6, expositie „Potjes Latijn", keramiek uit de collec tie Rust (t.m. 27 juli) en „Bou wen in Bergen" in het kader van M 75 (t.m. 31 aug.) Geopend ma. t.m. vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur, zat. en zond. 14.00-17.00 uur. GOES Museum Z. en N. Beveland, Singelstraat 1, expositie „Beve landse monumenten in spiegel beeld" (t.m. 31 aug.) Open di. t.m. zat. van 10.00-12.00 en van 13.30-17.00 uur. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur: „Tiroler sex, dolle sex"! 18 jr. Stadhuis, Burgerzaal exposi tie van strips, geopend 10-12 en 14-17 uur, zond. 12-18 uur (t.m. 17 juli). Galerie van Geyt, Steenstraat 20, expositie van oude kaarten, gravures en etsen. Geopend op werkdagen 9.00- 12.00 uur en van 14.00-18.00 uur (t.m. 30 aug.). KLOOSTERZANDE Jac de Waal, 15.00 uur: Ker- misschieting. MIDDELBURG City-Theater, 20.00 uur: „3 ring circus". Rijksarchief, St.lPiëterstraat 38. Expositie „Van Kust tot Kust" over de Stoomvaartmaat schappij Zeeland van 1875- 1975. Geopend ma. t.m. vrijd. 9.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur, zaterdag 9.30-12.30 uur, zon- en feestdagen gesloten (t.m. 13 sept.) Zeeuws Museum, Mid delburg voor, tijdens en na de verwoestingen 1950 (t.m. 31 aug.) Geopend ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum, Lange Noordstraat 59, expositie door Wim Hofunden. Geopend di. t.m. zaterdag 14.00-17.00 uur (t.m. 17 juli). OOSTBURG Ledel-Theater, 20.00 uur; „Meisjes die het in de vingers hebben" 18 jr. I ROTTERDAM De Doelen (Hal), 13.00 uur; Tienertoer-'Pop toer. Popcon cert Kayak. TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: „Black Belt Jones" 14 jr. Stadhuis, Expositie grafiek van de Ned. Kunststichting (t.m. 19 juli). Open van 9.00-12.00 en van 13.00-17.00 uur, zat van 14.00-17.00 uur. Op zon. geslo ten. VLISSINGEN Alhambra, 20.00uur; „Vol gas met Herbie" a.L Tentenpaviljoen, naast Stad huisplein, expositie 46 oldti mers van Lips Autotron Drunen (t.m. 17 aug.) WESTDORPE Galerie Troutzacrte, Oliever ven van Jacques Siegers, Latas- ter en Pierre van Soest. Verder aquarellen, tekeningen en pas tellen van Paul Citroen (t.m. 31 aug.). Geopend di. t.m. zat. van 9.00-16.00 uur, zond. 14.00- 18.00 uur, maandag gesloten. DZENDUKE Molen, Expositie „In en voor de molen" door Maurice Debail- le, Miki v.d. Ecken, Joop Krom, Guido Metsers, Matthy Murre, Maurits Portier, Robert Raog, Rolf Schwarz, Pol Verheylezoon én Josephine Rutten. Geopend dag. van 14.00-17.00 uur (t.m. 7 augustus). Streekmuseum, Markt 23, zomerexpositie van 10.00-17.00 u. Zaterdag en zon en feestdagen van 14.00-17.00 uur (t.m. 14 sept.) ANTWERPEN Middelheimpark, „Middel- heimlaan - Expositie beeld houwwerken en tekeningen van 9 leden van het werkcomité Middelheim, alsmede dp 13e Biënnale voor beeldhouwkunst met speciale aandacht voor Turkije, Indonesië en Japan. Geopend 10.00-20.00 uur (t.m. 4. oktober). (Van een onzer verslaggevers) De Weelruiters uit Nisse. GOES Zaterdag werd voor de eenentwintigste keer in Goes de Bevelandse fokveedag ge houden. Het evenement, geor ganiseerd door de commissie Bevelandse Fokveedag, speelde zich af op het terrein van de coöp. veilingvereniging Zuid- Beveland aan de Fruitlaan. De Bevelandse fokveedag werd 's morgens officieel ge opend door loco-burgemeester drs. J. Dijkgraaf van Goes. Deze zei onder meer, dat de Beve landse fokveedag in de loop der iaren vele goede resultaten had lereikt. En dat in een gebied met een toch kleine veestapel. Het grootste gedeelte van de dag werd in beslag genomen door de keuringen, 's Middags waren er de demonstraties van de kampioenen, een demonstra tie met 4-spannen trekpaarden en een optreden van ponyclub De uitslagen van de 21ste Be velandse fokveedag waren: af deling rundvee: kampioen: Steenhuizen 112 eigenaar M. Rouw uit Goes. Reserve kampioen: Loekje eigenaar gebr. Op 't Hof uit 's-Heer Arendskerke. Jeugdkampioen: Dora 10 eigenaar W. op 't Hof uit Kapelle. Koe met de hoogste produktie: Lies 34 van Teken burg eigenaar W. op 't Hof uit Kapelle. Koe met de mooiste uier Steenhuizen 112 eigenaar M. Rouw uit Goes. Eerste prij zen werden verder gewonnen door de eigenaren B. Goudsw aard uit Kats, P. Karelse uit Heinkenszand, J. Kloosterman uit Biezelinge, H. Poleij uit Kruiningen. Afdeling schapen: Kampioen ram: Z 2006 eigenaar B. van Dijke uit Nisse. Reserve kampioen EZ Ram: Z 2058 eige naar J. van de Velde uit Kamper land. Kampioen ooi: 3904 L.O. eigenaar J. Nieuwenhuijse uit Lewedorp. Reserve-kampioen ooi: eigenaar J. de Jager-De Vlieger uit Biezelinge. Eerste prijzen werden eerder behaald door de eigenaren I. van de Maas uit Biezelinge en A. Kik uit Yer- seke. Afdeling paarden: Kampi oene 1975: Jenny van Baron stal te Zande uit Hemkenszand/Ka- pelle. Jeugdkampioene: Pro messe van het ooievaarsnest stal te Zande uit Heinkenszand/Ka- pelle. Erekampioene 1975: Nel lie van het Dorp stal te Zande stal te Zande uit Heinkenszan- d.'Kapelle. Eerste prijzen wer den verder behaald door Martin van Kwadendamme gebr. Rijk uit Kwadendamme, Zita van Reimershoek C. Maurice uit Wolphaartsdijk, Colinda van Meliskerke J. Bogert uit Melis- kerke. Afdeling geiten: Witte geiten: Kampioen bok: Leunis 6 van Schouwen R. de Haan uit Haam stede. Kampioen geit: Sjoerdje A. van Dorsselaer uit Paulus- polder. Reserve-kampioen geit: Dingena 7 R. de Haan uit Haam stede. Geit met de mooiste uier: Hanna 7 R. de Haan uit Haam stede. Eerste prijzen werden verder behaald door de heren M. Riemens uit Nieuwdorp, M. Hage uit Tholen, Steenblok uit Nieuwdorp, A. van Sluis uit Brouwershaven, B. Smulders uit Hulst, P. Duvekot uit Nieuw dorp en L. Bos uit Brouwersha ven. Toggenburger geiten: Kampioen bok: Jan-Dirk J. Lindenbergh uit Schore. Kam pioen geit: eigenaar M. Verhage uit Meliskerke. Eerste prijs: J. Rijk uit 's-Heerenhoek, R. van Gorsel uit Heinkenszand, Sj. van Driel uit Kats. Dwerggei ten: Kampioen bok: Karei H. Ridderbos uit Gapinge. Kampi oen geit: Bella M. Mol uit Bors- sele. Eerste prijs: M. Verhage uit Meliskerke. (Van onze correspondent) BRESKENS - Door de VVV en Evenementencommissie is voor de komende periode een programma samengesteld voor de inwoners en toeristen van Breskens. Zo zal op 9 juli een stokbroodbakwedstrijd worden gehouden op het schoolplein van de r.k. lagere school. De wed strijd begint om halfacht. Veer tien juli is de jaarmarkt met standwerkersconcours op het Oranjeplein. Op 16 juli worden strandspelen gehouden. Zij zul- leiv worden gehouden op het strand tussen de Vissershaven en de Veerhaven en beginnen om halftwee. Op 23 juli bakt men weer (ADVERTENTIE) Er is een ideale manier van sparen: Ook als u eerder wilt inwisselen, krijgt u Voor de aankoop van Pandbriefbiljetten r-»1 A/^-.^»l^n/-4 onn -w^r-.r nnnirnl/l/nllil/n rnnln nnl/limmnnH Dunt II -ri/-h uionHon tnt I i\Af arh/icoi ir 1/nnr Er is een ideale manier van sparen: Pandbriefbiljetten van de Westland- Utrecht. Dat zijn waardepapieren aan toonder met een looptijd van 5 jaar in coupures van 1.000,- en 10.000,-. Ook als u eerder wilt inwisselen, krijgt u een zeer aantrekkelijke rente, opklimmend van 51/2% na 2 jaar tot 8% op basis van samengestelde interest. Zo groeit 1.000,- in vijfjaar naar 1.469,-. Voor de aankoop van Pandbriefbiljetten kunt u zich wenden tot uw adviseur voor verzekeringen en belastingen. De Westland-Utrecht leent dit geld o.a. voor het verstrekken van hypotheken. Uw geld is dus zeer veilig belegd. Hypotheekbank nv Middelburg, Lange Delft 72-74, 01180-25955. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - Liefhebbers van ouwe spulletjes moesten za terdagmiddag schuifelend hun weg zoeken tussen de vele kraampjes op de Oostburgse markt. De Waterloopleinmarkt, opgezet door de de verenigde Oostburgse winkeliers zorgde voor vele duizende bezoekers. Het marktgebeuren, dat de hele dag duurde, werd opgeluis terd door een boerenkapel en een draaiorgel. Een vijftigtal marktkramen zorgden voor een flinke variëteit in de handel. Vooral antiek en klein vee ble ken bij de kopers in trek. De heer Boogaert, voorzitter van de Oostburgse winkeliersvereni ging bleek na afloop best tevre den met het resultaat: „Dit is de beste van alle activiteiten deze zomer geweest. In het kader zomer activitei ten van de Oostburgse winke liers treedt op 9 juli de drum band Axel in Oostburg op. DE aanvoer van mosselen kreeg deze week een ongekend grote omvang voor de tijd van het jaar. Er werden namelijk 32.000 ton nen mosselen aangevoerd. Er schijnt voor de export die maandag begint vooral van Be lgische zijde grote belangstei- j ling te bestaan. Grote drukte op de Waterloopleinmarkt in Oostburg. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Om de relatie tussen bestuur en burgers optimaal te laten zijn, is geen marktonder zoek nodig. Dat zegt het PvdA- afdelingsbestuur van Goes in een commentaar op de nota voorlichting van de Goese ge meente. Het Goese PvdA- afdelingsbestuur merkt in het algemeen over de nota op, dat er weinig nieuwigheden zijn opge nomen op het gebied van de ver houding bestuur-burger. Daar voor wordt overigens wel enig begrip opgebracht, omdat deze hele zaak op landelijk niveau nog zo in beweging is. De Goese PvdA-afdeling doet ook de suggestie om in plaats van het begrip voorlichting de term „public relations" in te voeren. Deze term zou beter weergeven wat de bedoeling en de opzet is van het gemeente lijke voorlichtingswerk. Positief staat het afdelings bestuur tegenover de gedachte om een populaire versie uit te geven van allerlei ingewikkelde gemeentelijke stukken. Een po sitief standpunt ook ten aanzien van inspraakmogelijkheid tij dens commissievergaderingen. stokbrood. Op 28 juli is er een lampionoptocht, die vertrekt vanaf Goeder Tijd in de Van Zu- yenstraat. Op 6 augustus volgt een puzzeltocht te voet, die om 14.00 uur zal vertrekken vanaf Goeder Tijd. Ook heeft men in samenwerking met de visserij vereniging visserijfeesten gep land. Deze zullen plaatsvinden op 9 en 10 augustus. Op 9 augus tus 's morgens om 8.30 uur be gint men met een hengelwed- strijd. Er zal dan een antiek- en rommelmarkt worden gehou den. De vissersvloot zal uitva ren. Belangstellenden kunnen evenais andere jaren gratis een tochtje meemaken op de Wester- schelde. Wanneer de vissers vloot terugkomt in de haven, zal verse garnaal worden uitge deeld. Om 14.45 uur zal de tradi tionele havenzwemwedstrijd van start gaan, die georgani seerd wordt door de zwemver eniging Scheldestroom. Ook is er van 14.45 uur tot 17.30 uur een demonstratie vis fileren en uitdelen van gefrituurde filet. Om 15.30 uur start dan een gar- nalenpelwedstrijd om het kam pioenschap van Zeeland waar bij ingezet wordt de Zilveren Garnaal. Men kan voor deel name zich opgeven tot 5 augus tus bij VVV te Breskens. De Breskense vissers houden een voetbalwedstrijd, die dit jaar zal worden gespeeld tegen de West- landse tuinders. Om 20.15 uur is er een lampionoptocht, die vanaf het sportveld zal vertrek ken. Deze eerste dag zal besloten worden met een volksbal in de vismijn. Zondags start om 11.00 tot 17.00 uur een folkloristische dag op het Oranjeplein. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - In het ka der van de Gentse feestweek, die duurt van zaterdag 19 juli tot en met zondag 27 juli, houdt Sas van Gent, in samenwerking met galerie Uilenspiegel op 19 en 20 juli een kunstmarkt. In die pe riode wordt er in Sas van Gent een braderie gehouden, reden waarom de kunstmarkt wordt gehouden op het terrein van het aannemersbedrijf Vernaeve B.V en de markt, die bij het brader- iegebeuren aansluiten. Dit is de eerste keer dat er in Sas van Gent een kunstmarkt wordt ge houden. Er heeft zich al een tien tal kunstenaars voor de kunst markt aangemeld. IN het Noord-Brabantse Rips, bij Bakel (20 km ten noordoos ten van Eindhoven) is een bruine ribfluwelen damesschoudertas verloren waarin zich een potje bevindt met 100 luminaltablet- ten. Het opschrift van het flesje luidt: apotheek Veeger, 100 lu- minaltabletten 20 mg. De tablet ten kunnen levensgevaarlijk zijn voor kinderen en volwasse-

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3