leningen KI Ed Maes wint koningschap oude duiven Gewaarborgd concours kring Centrum werd afgelast GEBROEDERS ZEGERS WINNEN CONCOURS VANUIT CHARTRES l-KAMERFLATS DE POSTDUIFIN HEIKANT Weinig jonge duiven in Compiègne vlucht E jroerend]* GOED J| HOFWONINGEN 5 RECOURT B.V. II' streek IBERG IEDRIJF UVERS B.V- TE HUUR ,V. LANGO Examens Examens Examens ZATERDAG 5 JULI T975 Iers van een eigen huis: 2e hypotheken Terugbetaling per maand (alles inbegrepen) aptijd mnd. 65,00 130,00 324,50 looptijd 120 mnd. 76.25 152,50 380,75 looptijd 60 mnd. 115,- f 230,- 575,- pitaal (tussengelegen of hóger) is In de terugbetaling zijn alle kosten toek, notaris, kadaster, rente en aflossing inbegrepen |f vandaag nog voor uitgebreide ijblijvende inlichtingen. ncieringskantoor Moonen roleastraat 42. Heerlen 045 - 71 08 06/71 06 98 ioruren (alsmede op zaterdag en lag), tevens 045-21 41 97 voor 1e hypotheken (rente 9Vi%); hypotheken rente 1 Vk%). tot vanaf russtraat-Zuid worden men vanaf 94.500,- k.k. Rijksbijdrage -tot 18.700,- 4 woningen van 2 woningen 0 m1 breed, diep 9.06 ml. and: Z-vormige woonkamer in open j met keuken., entree - toilet I.: 3 slaapkamers en badkamer ruime zolder berikbaar via vaste tookte c.v.-installatie - berging bij elke woning 16, Geffen. Tel. 04102-1591 e Groenrand van Breda nog enkele ant van Breda in de wijk IJpelaar ios en Ulvenhoutse bossen aan, en cht bij België kamerflats 81 m2. excl. berging, m2. Deze flats worden opgeleverd Ie badkamer, en een gasgeiser in de ;eft een bad en een aparte douche- -kamerflats vanaf 400.- p.m., snaf 450.- p.m., garages 50,- zen zijn incl servicekosten, excl. voning welke is ingericht door at 41 Breda, is elke woensdag te 12.00 tot 15.00 uur. sn inlichtingen bij: rgwal 298 Amsterdam. Tel. illa Bras- affin. afw. en en om- standing. asten ezel: rie- ige omg 1.000 B.F. ie: irede rus- 1.500 B.F. 675 m2, izel. 2qar. 0.000 B.F. woning: neter van mag. ar. pi"s 2 0.000 B.F. BETONGARAGES diverse afmetingen vanaf 1450,— BETON-TUIN- SCH UURTJES diverse afmetingen vanaf 875,— BETON- SCHUTTINGEN 2 meter hoog en geplaatst per str. metei 48,— minder dan 10 meter 15 pet. extra excl. 16 pet. b.t.w. alles geplaatst. Vraag vrijbl. onze folder. A. en B. BETONBOUW BARRIERWEG 239 Eindhoven Telefoon ook 's avonds 04998-1200 040 - 430871 - 434643 (Van onze duiveusportmedewerker) ZAAMSLAG Bjj de postduivenvereniging De Postduif te Heikant is de liefhebber Ed Maes in de categorie oude duiven Konin g geworden eerste minister mag zich noemen L. Herwegh en tweede minister werd Ed va n Goethem. Hoewel de internationale wed vlucht vanuit Pau in Zeeland zeker niet favoriet is, er is zelfs geen inkorfcentrum en wil men deelnemen aan deze vlucht moet men naar Roosendaal gaan inkorven, zijn er toch wel enkele liefhebbers die dat er voor over hebben. De duiven in Pau werden zaterdag middag 28 juni gelost en we vernamen dat de heer H. Beghjjn uit Koewacht en ook de heer H. Wijnacker uit Vogelwaarde ieder zondagavond een duif thuis hadden. Geslaagd Aan de 5-jarige .Handelsavondschool „ZeeuwBch-Vlaanderen" te Terneuzen slaagde mej. A.J I Koüin te Terneuzen. Geslaagd Aan de Katho lieke Leergangen te Tilburg man, Othene Tern, (verkla ring). Afgewezen: 1. Afdeling Elektrotechniek: Voor het P-diploma: C. van Damme, Terneuzen; C. van Doezelaar, Axel; A. Durinck, Sas van Gent; J. Geense, Ter- neuzen; H. van Horen, West- dorpe; P.K. Oppeneer, Sas van Gent; J. van Swaal, Terneu zen; D.L. Scharmga, Terneu zen. Voor het T-ddploma L. Bakker, Hoek; J. Bogaert, Kloosterzande; R. Daansen, Aardenburg; N. Gröbrie, Ter neuzen; P. d'Hondt, Sas van Gent; P.W. Sahelstraete, Sas van Gent; R.P. de Smidt, Ter- zere Beroepsopleiding Maat- schappelijk Werk de heer E. de Deckere uit Clinge. Geslaagd Aan de Hogere Technische School te Breda slaagde voor het diploma werktuigbouwkundig inge nieur de heer Arnold d'Hondt l-uii Hulst. Geslaagd Aan de Katho lieke Leergangen te Tilburg neuzen; R. Smolenars, Ter- slaaede voor het diploma Ho- neuzen; J.M. Vereecken, Sas van Gent. Herexamen: 1. Afdeling Motorvoertuigen techniek: Voor het P-diploma J.I.R. Bonte, Philippine; P. L. Bouchaut, Ossenisse; M.J. de Braai, Othene, Tern.; C.C.A. Bracke, Sluiskil; E. Deez, Ter neuzen; J.F. Dekker, Terneu zen; J. Dieleman, Sluiskil; M.A. Dhondt, Zuiddorpe; C. Franoke, Hoek: A.P. Heij- man, Clinge; A. C. de Jonge, IJzendijike; M.A. de Krijger, Philippine; A.C. de Jonge, IJ- zendijke; M.A. de Krijger, Philippine, A.A. Morcus, Hon- tenisse; J.A. Perdeen, Sas van Gent; A.J. Provoost, Hoofd plaat; S.D. van Remoortere, St. Jansteen; F.A. Reijns, Hulst; R. Schelfhout, Lamswaarde: M. v.d. Voorde, Hulst M.G. van Waes, Zuiddorpe; C.E., Weemaes, St. Jansteen. Afge wezen: 1. Afdeling Procestechniek: slaagde gere Beroepsopleiding Maat schappelijk Werk de heer J. I Stolte uit Hulst. Aan de Middelbare Techni- 1 sclie School voor Zeeuwsch- Vlaanderen hebben de volgen de leerlingen het diploma be- Ihaald: Electroteohniek 4: P. Aude- I naerd Westdorpe, C. van de Berge Terneuzen, B. Blaak man Hoofdplaat, J. Bogaert Walsoorden, T. van Deijzen iHcek, E. Dieleman Terneuzen, I A. Dobbelaar St. Janst., H. fvan Dorsselaer Kapellebrug, J. Evan Goethem St. Janst., C. de Jonge Biervliet, P. Kint Kloosterz.. A. Koster Hoek, G. Platteeuw Hoek, P. Platteeuiw Hoek, F. de Rijcke Nieuw Na men, E. de Smet Westdorpe, J. I van der Staal Hoek, A. Verlin- I de Terneuzen, Th. de Waal I Walsoorden, W. de Waal Hulst, W. van der Werff Rilland f Bath, E. de Witte St. Janst. Bouwkunde 4: P. Audenaerd Voor het P-diiploma: F. Eijke, Westdorpe, E. de Bruin Sluis- f kil, G. de Caluwé Sas v. Gent, J. de Feijter Axel, R. Kroes Axel, W. Lecluyze Oostburg, E. Meijer Terneuzen, F. van Mullem St. Janst., P. Nonne- man Sluiskil, R. van Pamelen IJzendijke, P. Piessens Vogel waarde, R. Verbruggen Zuid dorpe, J. Verimue Kwaden- damme, G. van de Voorde Wa- terlandkerkje, F. Weemaas St. Jansteen, P. Weemaes Graauw. Werktuigbouwkunde 4: W. de Block Terneuzen, R. Bogaert Kloosterz., B. de Bouvre Axel, H. van de Brande Hulst, H. van de Brink Terneuzen, J. de Bruijne Sluiskil, H. van Bun der Heikant, B. Hamelink Ter neuzen, J, den Herder Seroos- kerke, W. Hofman Terneuzen, I J. de Krijger Terneuzen, K. I van Looij St. Jansteen, K. Overdam Oostburg, P. Plas- mans Axel, F. Scheele Terneu zen, A. Scheppers St. Kruis, H. Vermaire Terneuzen, R. Vercruijsse Biervliet, J. Wol- fert Sluiskil. Procestechniek 4: J. Bogaert Walsoorden, J. Dieleman Axel, G. van Gimst Axel, F. Her- j mans Terneuzen, W. de Lege Terneuzen, F. Maerman Ter- I hole, W. Merckx Clinge, W. van Nieuwlande Koewacht, P. Terneuzen; E.A. van Avermae- te, Westdorpe; P.J. de Graeve, Sluiskil; J.O. Hemelsoet, Westdorpe; J.A.B. van Hoei- jen, Terneuzen; E. van Hooije, St. Jansteen; F. Janssens, Phi lippine; P.G. Kouwijzer Ter neuzen; C.J. de Paauw, Ter neuzen; R.H. de Roedk, Kloos terzande; P.P.L. Schelstraete, Sluiskil; M. Soethaert, West dorpe; E. Vergouwe, Hoek; W.F. Vermeulen, Westdorpe; H. Wolffensperger, Koe wacht. Voor het T-diploma: A. Ag- terhuis, Terneuzen; F. Eijke, Terneuzen; A. Jansen, Hoek; P.P. Vaal, Sas van Gent. Her examen: 1. Afdeling Mechanische Tech niek: Voor het T-diploma: P.J. van Gassen, Sluiskil; R.P.M. Cornells, IJzendijke. Afdeling Consumptieve Techniek: Voor het P-diploma: M. van Essen, Westdorpe; B.J, Slager, Terneuzen. Voor het T-diploma; B.J. Slager, Terneuzen. Aan de Avond-Mavo „Zeeuwsch-Vlaanderen" te Terneuzen zijn de volgende kandidaten geslaagd: Voor het dilpoma Mavo: J. Verhelst-Adam, Clinge; J. Bakker, Terneuzen; mej. C. van 't Westende 's-Heerenh., H. Wiulleims Sluiskil. Pasveer Terneuzen, G. Radius Binnenmarsch, Terneuzen; E. Terneuzen, J. de Regt Axel, J. Poelman-de Blaeij, Terneuzen; mej jj van Bij^ Axejj J. van Driel, Terneuzen: mej. H. Faas, Terneuzen; F. Groosman, Sluis; mevr. J. van Hal, Ter neuzen; D. Hamelink, Terneu zen; P. Koster-de Jonge, Aan de slaagden: Afdeling LTS Terneuzen Bouwtechniek: •Voor het P-diploma; timmeren; Hoek; mej. L. de Kesel, Ter- A.S. Jansen, Terneuzen; P.J. neuzen; J. de Kruijk, Temen de Kraker, Terneuzen; J.F. zen; S. van Arenthals-van Provoost, Biervliet; J.C. Plat- Langevelde, Sluiskil: A. de teeuw, Hoek; afgewezen: 1. Maaijer, Vogelwaarde; M. van Voor het P-diploma: schilde- der Vaart-de Ridder, Terneu ren: R A. de Bruijn, Koe- zen; J. van Sluijs, Hoek; mej. wacht; R.J. de Bruijn, Koe- S. Stoffels, Terneuzen; mej. T. wacht: F. Janssens, Westdor- van Unen, Terneuzen; J. van pe, F. Scheele, Othene Tem.; der Vaart, Terneuzen; M. C. van Aert, Breskens; Schuit-Voshol, Terneuzen; F. W. Antheunis, Axel; K. Don- Zohlandt, Sinit-Jansteen. ze, Terneuzen. _r v oor deelcertificaten slaag- Voor het P-diploma: metse- den: J?n; H. Vos, Terneuzen; J. Aamoutse, Aardenburg; r. Meijer, Teneuzen. mej. M. Blommaart, Lams- Voor het T-diploma: timme- waarde; C. Stoffijn-de Feijter, ren: F.J. Lensen, AxeL Terneuzen: S. Verdurmen-Fili- voor het T-diploma: schilde- us, IJzendijke; mej. A. Gort, ren: W. Antheunis, Axel; K. Donze, Terneuzen; R.R. Winne, Sas van Gent. Herexa men: 1. Afdeling Metselen: Terneuzen; mej. G.J.W. Heitk- könig, Terneuzen; mej. M. Ka lishoek, Sas van Gent; L. Kay, Terneuzen; M. Jasperse-de I Koster, Axel; P. van Veldhui- Voor"het VdTpioma;' F.D. Die- zen-Kruger, Axel; mej. M. leman, Axel: J. Folkersma, Langendoem Biervliet: mej. P. Axel; J. Jansen, Axel; H. A. Lievense, Oostburg; A. Tiele- I Riemens, Axel: P de Vries man-Moorthamer, Axel; H. 1 A. de Waele, Zuidzandei den Boer-Ohjslager Terneu D. Kunst, Oostburg. zen;u.L- Do°ms-Piele a t Koe- - wacht; W. Sheilds-Pleunis, Afdeling Metselen I.T.O.: Middelburg; J. Versluis, Ter- K. Maljaars, Hoek; J. Diele- neuzen. Uitslagen wedvluchten van uit Compiègne: De Zwaluiw te Shit Jansteen met 143 oude duiven, hoogste snelheid 1093.21 meter per miniuut. 1 en 5. P. van Looy en zoon, tevens winnaars van de Erese- riie prijs en de eerste serie van twee duiven onaianigeduid, 2,6 en 8. A. d'Hondt en zoon, 4 en 9. A. Sturm, wan hiermee de eerste serie aangeduid, 7. P. Verstraeten, 10. F. Blommaert. Winnaar van de eerste serie van drie duiven onaaregeduid werd J. Verheijden. Uitslag met jonge duiven: 1 en 2. Fr. van Gaever, 3. Th. Kints. De Reisduif te Graauiw In samenwerking met De Post duif te Lamswaarde met 48 oude duiven, hoogste snelheid 1042.86 mpm. 1. A. Maes, 2. G. van Dalen, 3. E. de Bakker, 4 en 6. Ed. Matthedjssen, 5. P. Bouwens, 7. C. de Koning, 8. D. de Koster, 9, Th. Bissdhop, 10. R. Serrarens. De Postduif te Heikant met 139 oude duiven, hoogste snel heid 1115.9 mpm. 1 en 9. J. Everaert, 2. P. Rottier, 3. A. Jansens, 4, Ed. Verschuren, 5. Ed. Maes, 6. L. Herwegh, 7 en 10. Ed van Goethem, 8. D. Nise. Met 54 jonge duiven, hoogste snélheid 1044.9 mpm. 1,4 en 9. W.- van Vlierberghem, 2. Combinatie Cocquit-Bracke, 3,7 en 10. L. van Goethem, 5. J. Lambrecht, 6. L. de Bruine, 8. W. de Kind. De Reisduif te Philippine met 114 oude duiven, hoogste snelheid 1095.- mipm. 1,5 en 6. L. Moerman uit Hoek, 2 en 9. F. Roegiest, 3. Ed de Mul, 4 en 10. H. van de Hemel, 7. J. Haak uit Hoek, 8. Joh. de Mul. Gevleugelde Vrienden te Zlerkzee met 145 oude duiven, hoogste snelheid 1020.33 mpm. 1. C. Berrevoets en zoon, 2 en 3. W. Klom, 4 J. Blom, 5 en 10. L. Fonteijne, 6 em 9. A. Stoutjesdijk, 7. H. van de Lin de, 8. Combinatie Feleus-Wes- tenbrugge. Met 88 jonge dui ven, hoogste snelheid 973.1(1 mpm 1 6 en 7, C. Gieskens, en 3. H. Merle en zoon, 4 en 10. H. van de Linde, 5. A. Romeijn, 8. Combinatie Schiet' tekatte-Stoutjesdajk, 9. M. Giesles. Nog Sneller te Breskens met 299 jonge duiven, hoogste snelheid 11057,- mpm. 1 en 4. J. Jacobs, 2 en 10. J. van Gdjs, 3. A Cornells, 5. I. Riteco, 6. C. van Opdurp, 7. J. Raas. 8. J. Zeegers, 9. W. van de Slik- ke. Met 181 oude duiven, hoogste snelheid 1075.- mpm. 1. J. Zeegers, 2. C. van Op durp, 3. J. Cornells, 4. I. Rite- co, 5,6 en 7. J. van Gijs, 8. Gebroeders Pijcfke, 9 en 10. W. van de Slakke. Gevleugelde Vrienden uit Zierikzee (Sint Vincent) met 70 oude duiven: 1 en 8. J. Blom, (730.04 mpm), 2.7 en 9. J. Blom 3. W. Blom, 4 en 6. A. Schiul'tz, 5. L. Fonteijne, 10. J. Dekker. De duiven worden, vanuit een vruchtauto gelost. duivensportmede- snellieid 1071.- mpm. 1,3 en 6. A. Hemelaar, 2 en 8. A. Ver meulen, 4 en 9. J. Asselman, 5,7 en 10. All. Beaurain. Jong Maar Moedig te Drie wegen bij Biervliet met 38 oude duiven: 1. B. van de Slikke, 2,3,4,6 en 8. A, den Hamer, 5. A. Jansens, 7 en 10. A. Engels, 9. J. Blaszijk. Met 22 jonge duiven: 1,2,4 en 7. A. den Hamer, 3. B. van de Slik ke, 5 en 6. E, van de Hemel, 8. (Van onze werker) ZAAMSLAG Na de mis lukte wedvlucht vanuit Beau- metz, die geen doorgang kon vinden vanwege het slechte weer dat zowel op de zondag als op de maandag daarna de duiven in de manden hield wat tenslotte uitmondde in een dinsdaglossing in het Bel gische Maldegem, werd op zondag 29 juni een wedvlucht J. Blaszijk gehouden vanuit Compiègne. Volharding te Westdorpe Voor de oude duiven had het met 105 oude duiven, hoogste lange verblijf van een week daarvoor vrijwel geen invloed, maar de jonge duiven hadden het mede hierdoor en langs de vluchtlijn af en toe een regen- of onweersbui, toch niet ge makkelijk en daarbij stonden snelheid 1062.34 mpm. 1,3 en 6. E. Baecke, 2. W. Verhagen, 4 en 7. A. Rombout, 5. A. de Krijger, 8. M. de Simet, 9. Ph. van Acker, 10. D. Teirlinck. Met 82 jonge duiven, hoogste snelheid 1024.28 mpm. 1. W. Aan de Chr. Mavo te Axel slaagden voor het type-diplo ma: A. v. Bendegem. M. Buijsse, F. Dieleman, I. v Eek, C. Engels, P. Kindt, D Oppencer, A. Zegers, C. v. d. Bilt, M. de Blaey, J.Boeye, M. v. d. Bosse, H. Brandes, J. Buyze, R. Dees, F. Dieleman, D. v. Dixtfoorn, L. Duym, A Hellénibrand, J. de Houx, J. Klein, A. Witte, H. Lensen, K. Lipjes, L. v. Kruijsen, A. da Poorter, A. de Poorter, A. Pijpelink, A. Raes, R. de Ruij- ter. I. Talboom. E. Verhulst. H. Verschraegen, A. Visser, J. Wikkerink, R. de Jonge, K. Bakker, J. Boeije, E. de Bruij ne, E. Gaal, F. Geijssels, D. Hamelink, E. Kersbuik. C. de Keizer, P. v. Langevelde, J. Loeve, R. v. Mol, A. Verberk- moes, A. Stqokman.. Voor het eindexamen aan de Rijks Middelbare Landbouw school te Goes, zijn de vol gende leerlingen geslaagd: 2-ja- rlge richting afd. Landbouw: W, Barenitsen, Middelburg, A. J. v. Dieren Poortvliet, S. Dingemans Kruisland, I. Flikweert, Nie- werkerk, C. van den Hoek, Zie rikzee, M. van den Hoek, Kerk- werve, A. Klaasse, Arnemui- pen IJzendijke, G. Rammielae- re Aardenburg, R.van Rattin gen Breskens, J. Risseeuw Schoondijke, C. Roets Bres kens, R. de Ruyter, Sluis, C. Sallet Oostburg, J. Vermue Schoondijke, I. Verploeg Oost burg, F. Verschorre, Breskens, ,1. de Waele Hoofdplaat, W. van Weiinsbergen Schoondij ke. Voor het eindexamen aan de Rijks Middelbare Landbouw school te Goes slaagden ie volgende leerlingen: 2-jarige richting afd. Land bouw: W. Barentsen, Middel burg; A.J. v. Dieren, Poort vliet; S.T.GJM. Dingemans. se, Wisseikerke; B.E.J. Quist, Oud-Vossemeer; A.M. Rijk, Ovezande; C.L.M. Verdonk' Ooltgensplaat; O-B. de Vlieger, Ouwerkerk; M.H.M. de Waele, Koewacht; C.A.P. Werri, 's Heerenhoek. Bovendien slaagden alle bo venstaande leerlingen voor het diploma booglassen, afgeno men onder toezicht van het Nederlands Instituut voor Las techniek. den. L. Kooyman Nieuwer- h. kerk, H. Leendertse Wissen- kerke, B. Quist Oud-Vosse meer, A. Rijk Ovezande, C. Verdonk Ooltgensplaat, O. de Vlieger, Ouwerkerk, M. de Wae le Koewacht, C. Werri 's Heerenhoek. Voor de 3-jarige richting afd. Landbouw slaag den: H. Barbé Philippine, G. Born Sommelsdijk, E. Buysse Aardenburg, F. Haak Aarden- burg, I. Op 't Hof Sirjans- land, L. v. Hootegem Kruinin- gen, A. de Hulster Benschop, H. Krijger Biggekerke, J. Oo- men Steenbergen, D. Polder man Soherpenisse, C. Rijk Baarland, C. Verhulst Nw. en St. Joosland, L. Vermue, Hein- kenszand, N. Verniue 's Heer enhoek. D. de Vrieze Kloetin- ge- Voor het eindexamen aan de Technische School voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen in Oost- burg slaagden: Voor het over wegend praktisch examen van de afd. Metaalbewerkeu: F. D. Verbeke Aardenburg. Voor het overwegend prak tisch examen van de afdeling Bouwtechniek: J. E. Blaakman Hoofdplaat, F. Boekhout Oost burg, G. Girolami Waterland- kerje, E. de Klerk Breskens, R. van Overloop IJzendijke. R, Verwulst Eede. Voor het overwegend prak tisch examen van de afdeling Motorvoertuigentechniek: A. de Bart Schoorfdijke, J. de Bliek Groede, A. Boone Hoofdplaat, W. van de Bossche IJzendijke, R. van Damme Hoofdplaat, J. de Geeter A-ar- denburg, W. de Graaf Schoon dijke, P. Herman Eede. A. Kornelis Schoondijke, J. van Luyek Aardenburg, F. de Mil- liano IJzendijke, W. van Nis- 3-jarige dichting afd. Land- H.E.M. Barbé, Philippine: G.L. Born. Sommelsdijk; E.A.G. Buysse, Aardeniburg: F.A. Haak, Aarden-burg; I.A. op 't Hof. Sirjansland; L.E.J.C. v. Hootegem, Kruiningen; A.J. de Hulster, Benschop; H. Krijger, Biiggekerke; J.A.P.M. Oom-en, Steenbergen; D.A. Polderman, Scherpenisse: C.P. Rijk- Baar land; C.K. Verhulst, Nw- en St. Joosland; L.A. Vermue, Heinkenszamd; N.H.C. Vermue. 's Heerenhoek; D.J. de Vrieze, Kloetinge. Bovendien slaagden op één na alle bovenstaande leerlin gen voor hiet diploma Booglas sen afgenomen onder toezicht van het Nederlands Instituut voor Lastechniek. Examens Voor het exa men van het reformatorisch vormiinigsinstituiuit slaagden de volgende kamdidiaten: Bart van den Berge Kruiningen, Henk van den Berge Krabbenddjke, Maja yam Bung Kralbbendijke, Marlies van Daimime Goes, Wilma van Dis Oostkapelle. Addy van Gilst Krabbendijke, André Jacobse O. en W. Sou burg, Klasien Jacobusse Gravenpolder, Frans Kriek- aaird Yerseke, Anneke van der Maas Kortgene, Leviem Melise Aaigtekerke. Mares Murre Le- wedorp. Motie Peene Westka- pelle. Truus Sdhroevers VHs- singen, Wim Veerhoek Krab bendijke, Hanneke Versluis Veere, Leen Wadhout Hein- kenszand, Manco van Helle man Middel-burg, Ria Wiegers- ma Rilland-Baifch, Francien Zandee Borssele, Jan Walhout Middelburg, Li a Baart Elle- woutsdijfc, Ria Buijs Middel burg, Loeki Dekker Middel burg, Maj-a de Dreu, Krabben- diirjfke. Carrie Fiaiasse Westka- pelle, Fransien GuiQjam Goes, Dies den Haan O. en W. Sou burg, Ima Koeman Waarde. J-an Kriekaard Yerseke, Truda Lamse Colijnspl-aat, Trudy Priem Bergen op Zoom, Mar ten de Ruiter Stavenisse, Ria de Voogd Vrouwenpolder, Plo- n-ie Weststrate Nieuiwdorp, Truus Sanidee Goes. de prijzen lange tijd open. Er Verhaegen, 2 en 9. A. Rom- waren zelfs verenigingen waar bout, 3 en 8 H. van de Veeken, 4. A. de Krijger, 5. A. Verhae gen, 6. R. Gijsel, 7. P. Ver- vaet, 10. Fh. van Acker. Combinatie Sas van Gent- Sluiskil met 185 jonge duiven, 1. A. Bouchaut jr. uit Sluiskil, 2 en 6. F. Koks, 3. M. de Smet, 4 en 8. J. van Doese tot ver in de middag geklokt kon worden. De leden van de postduiven vereniging Met Moed Vooruit te Boschkapelle gunden hun jonge dluiven na dit alles ken nelijk wat rust, slechts 18 jon ge iiu-iven werden ingezet. 1,5 laar uit Sluiskil, 5. G. Steen- en 7 J B-urgigaeve, 2. E. Pie- bergen, 7. A. Jonckiheij-m, 9. F. ters, 3,4,6,8 en 9. J. Cappen- van Hoye, 10. H. van Schilt, dijk. Met 111 oude duiven; Met 138 oude duiven, hoogste 1 4,6 en 10. D. Dobbelaar, 2 en snelheid 1098.59 mpm. 1 en 8. 7! L. Lauret, 3. E. Pieters, 5. J. B. van de Berge, 2 en 5_ Th. van Stevendaal, 8. P. van Doorn uit Zaamslag, 9. Th. Lambert. De Snelle Duif te Clinge met 35 oude duiven, hoogste snelheid 1089.78 meter per mi nuut. 1,2 en 8. E. Piesens, 3. J. van Vlierberghe, 4. M. Wil- laert, 5. C. van Duyse, 6. J. de Burger, 7. A. van Couteren, 9. R. van Gaver, 10. P. Mariman. 49 jonge duiven, snelheid van de eerste prijswinnende duif 1062.07 mpm. 1,2,9 en 10. J. van de Brande en zoon, 3. E. Piesens, 4. R. van Gaever, 5. J. van de Bergen, 6. C. van de Velde, 7. J. Lernout, 8. J. de Burger. Combinatie Axel-Stoppel dijk met 179 oude duiven, hoogste snelheid 1086.7 mpm. 1 en 13. J. Deurinck uit Stop peldijk, 2. J .Vinke uit Axel, 4 en 8 J. Wentzler, 5. R. Maas, beiden uit Stoppeldijk, 6,7 en 15. K. Verbunt uit Axel, 9. G. Koekkoek uit Axel, 10. L. Kerökhaert uit Stoppeldijk, 11. Combinatie Lensen-Visser, 12. D. Dieleman, beiden uit Axel, 14. P. de Poorter uit Stoppel dijk. Met 1-12 jonge duiven, snelheid eerste prijswinnende duif 1040.4 mpm. 1. A. Peers man, 2 en 10. D. Dieleman, 3, 8, 11 en 13 F. Mihiels, allen uit Axel, 4,5 en 14. Th. de Poorter, 6 en 9. F. Serrarens, beiden uit Stoppeldijk, 7. W. Kuijl uit Axel, 12. J. Belle uit Stoppeldijk, 15. J. Dieleman uit Axel. De Snelle Duif te Terhole met 36 oude duiven, hoogste van Zele, 3 en 4. M. de Smet, 6 en 7, F. Thijs, 9, J. du Puy, 10. G. Snelders. (Van onze duivensportmede werker) ZAAMSLAG Het ge waarborgde kringconcours van de Kring Centrum Zeeuwsch- Vlaanderen dat zondag 6 juli vanuit Dourdan gehouden zou worden gaat niet door. Ge waarborgd was een bedrag van zevenhonderdenvijftig gulden, maar het bestuur van deze kring verwacht een te gering aantal jonge duiven om dat te handhaven. Overigens kan men met de jonge duiven wei deelnemen aan een kring vlucht, die echter dus niet ge waarborgd xl zijn. Voor wat de oude duiven betreft blijft alles zoals in het vastgestelde programma vermeld staat. In verband met een tijdige grens overschrijding moeten bij de verenigingen de duiven vrij dagavond om half negen ge reed staan voor verzending. De postduivenvereniging De Eendracht te Terneuzen hield met een deelname van 146 jonge duiven een wedvlucht vanuit Compiègne, hoogste snelheid 1026 meter per mi- snelheid 1067.- mpm. 1 en 4. J. Jacobs, 2 en 10. J. van Gijs, 3. A. Cornells, 5. I Riteco, 6. C. van Opdurp, 7. J. Faas, 8. J. Zeegers, 9. W. van de Slik ke. Met 181 oude duiven, hoogste snelheid 1075.- mpm. 1. J. Zeegers, 2, C. van Op- n-uut, laatste prijswinnende durp, 3. J. Cornelis 4. I. Rite duif 884.- mpm. 1. A. Simalle- gan,ge, 2. R. van de Veeken, 3. J. de Smidt, 4. A. Bril, 5. F. Temmerman, 6 en 9. J. den Exter, 7. A. Nieuwelink, 8 en 10. O. Hofman. Met 153 oude duiven, snelheid van de eerst aankomende duif 1061.- mpm. Laatste prijswinnende duif 969.- mpm. 1,3,9 en 10. J. de Smidt, 2 en 4 A. Smailegange, 5. M. Soomers, 6. H. Koch en zoon, 7 J. Geelhoudt, 8. A. Bril. Nog Sneller te Breskens met 299 jonge duiven, hoogste (Van onze diuivensportmede- wer-ker) ZAAMSLAG Het zat er eigenlijk het hele voorseizoen al In dat de gebroeders Zegers uit Driewegen onder de rook van Terneuzen gelegen, een provinciale wedvlucht zouden gaan winnen. Verschillende keren waren zij daar al dicht bij geweest, maar dat beetje geluk, wat tenslotte iedereen nodig heeft om de eerste prijs te winnen, ontbrak tot nu toe. Tot zaterdag 14 juni vanuit Chartres hun 1007022 alle con currenten te snel af was en met de erepalm ging strij ken. Behalve deze overwinning tegen 2379 mededingers won nen de gebroeders Zegers eer der in dit jaar reeds: 26 april vanuit Sint Ghislain een vier de prijs tegen 4378 duiven, op 3 mei vanuit Noyon een vier de prijs tegen 4018 duiven, op 10 mei vanuit Sint Ghislain 16, een 45e prijs tegen 4077 diuiven, 17 mei vaniuit Corbeil tegen 4161 duiven, een tiende prijs, 31 mei vanuit Corbeil een tiende en een 21e prijs. Het concours vanuit Char tres van de Zaterdagvliegers verliep ondanks een noord oostelijke wind regelmatig en binnen het uur waren de prij zen verdiend. De snelheid van de winnende duif bedroeg we liswaar maar 985.56 meter per minuut, de laatste prijswin nende duif 595ste, noteerde 853.24 mpm, een verschil van slechts 132 meter. Uitslag: 1. Gebroeders Ze gers uit Terneuzen, 2. M. On- derdijk uit Vlissingen, 3. C. Daane uit Middelburg, 4. R. van Belzen uit Arnemuiden, 5. Jac. Siereveld uit Arnemui den, Dan de succesvolle W. Versluijs uit Kortgene, die won 6, 7, 10, 22 en 25 8. F. Tim merman uit Wemeldinge, A. R. Verstevel uit Breskens, 11. A. Scheele uit Terneuzen, 12. J. Schroevers uit Arnemui den, 13. J. Duynkenke uit Yer seke, 14. L. de Fouw uit Kort gene, 15. J. Jumelet uit Brui- nisse, 16. P. van Belzen uit Kortgene, 17. Combinatie Lie- vense-Westerbeke uit Westka- pelle, 18. A. de Poorter uit Schoondijke, 19. L. Lievense uit Vlissingen, 20 en 23. H. Scheele uit Zaamslag-Veer, 21. C. Almekinders uit Rilland, 24. A. Verduijn uit AxeL De afdeling Zeeland van de ZNB hield een provinciale wedvlucht vanuit Tours met een deelname van 2230 dui ven, hoogste snelheid 1206.65 mpm. Gemaakt door een duif van P. Rottier uit Sint Jan steen. 2. A. Bosmans uit Hei kant, 3. J. Willaert uit Clinge tevens winnaar van de hoofd prijs. De beide eerste series van twee duiven, onaangeduid en aangeduid werden gewon nen door A. Bosmans, die ook de eerste ploegenprijs won. 4. E. Aerssen uit Kloosterzande. 5. E. Vermast uit Yerseke, 6 en 22. J. van de Branden uit Clinge, 7. J. Haak uit Hoek, 8. W. Standaert en zoon uit Eede, 9. M. Boudens uit Kwaden- damine, 10 en 18. P. van Looy en zoon uit Sint Jansteen, 11. J. Giele uit Axel, V2. J, van Peenen uit Vlissingen, 13. E. van Goethem uit Sint Jan steen, 14. A. van Peenen en zoon uit Souburg. 15. C. Ze gers uit K-apelle-Blezelinge, 16. M. de Ruijter uit Vlissin gen, 17. Combinatie Antheu- nis-Van Helsland uit Hulst, 19. J. Wentzler uit Stoppeldijk, 20. Combinatie Lensen-Visser uit Axel, 21. R. Verstraeten uit Oostburg, 23. J. du Puy uit Sluiskil, 24. J. Meerman en zoon uit Vlissingen, 25. J. van Houten uit Sint Jansteen. Uitslag Kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen en Wal cheren met 882 duiven, hoog ste snelheid 1182.82 mpm. 1. W. Standaert en zoon uit Eede, 2 en 10. J. van Peenen uit Vlissingen, 3,12 en 14. A. van Peenen en zoon uit Souburg, 4. M. de Ruijter uit Vlissin gen, 5. R. Verstraeten uit Oostburg, 6. K. Meerman en zoon uit Vlissingen, 7. C. de Poorter uit Souburg. 8.J. van Gijs uit Breskens, 9. G. de Meijer uit Sluis, Jil. A. Dul- n-inck en zoon uit Cadzand, 13, G. de Wever uit Schoondijke 16. C. de Waele uit Hoofd plaat. De eerste hoofdprijs was voor R. Verstraeten, de eerste ploegenprijs ging naar J. van Gijs uit Breskens. co, 5,6 en 7. J. van Gijs, 8 Gebroeders Pijcke, 9 en 10, W. van de Slikke. De Concourscombinatie West-Zuid-Beveland nam met 383 oude duiven deel aan een wedvlucht vanuit Compiègne, hoogste snelheid 1053.79 mpm. 1. P. van 't Westeinde uit Lewedorp, 2. L. de Jonge uit 's-Gravenpolder, 3. P. Oele uit Kwadendamme, 4. P. Goede gebure uit 's-Heer Arendsker- ke, 5. W. Visser uit 's-Heer Arendskerke, 6. F. Franse uit Kwadendamme, 7. J. Claessen uit Kwadendamme, 8. D. Rijk uit Heinkenszand, 9. J. Franse uit Lewedorp, 10. P. de Jonge uit 's-Heerenhoek. Met een deelname van 112 jonge dui ven, snelheid eerste prijswin nende duif 972.92 mpm. 1. A. Boonman uit 's-Heerenhoek, 2. M. van Schaiek uit 's-Heer Arendskerke, 3. M. Boudens uit Kwadendamme, 4, J. Reijntjes uit 's-Heer Arends kerke, 5 en 8. Joh. Poelman uit 's-Heer Arendskerke, 7. F. Franse uit Kwadendamme, 8. Sj. van Eijkeren uit 's-Heeren hoek, 9. C. Goedegebure uit 's- Heer Arendskerke, 10. H, Beulens uit Kwadendamme. De Concourscombinatie hield ook een wedvlucht vanuit Chateauroux met 99 oude dui ven, hoogste snelheid 991.62 mpm. 1. H. Beulens uit Kwa dendamme, 2. G. Verbart uit 's-Heerenhoek, 3 en 6. H. Jan- se uit 's-Heerenhoek, 4. J. Ge luk uit Heinkenszand, 5. W. Raas uit 's-Heerenhoek, 7. G. van Strien uit Wolphaartsdi.ik 8. L. Traas uit 's-Heerenhoek, 9. D. Rijk uit Heinkenszand, 10. M. Boudens uit Kwaden damme. Vanuit Sint Vincent met 67 oude duiven, snelheid eerste prijswinnende duif 819.84 mpm. 1 en 2. M. Boudens uit Kwadendamme, 3. L. Traas uit 's-Heerenhoek, 4 en 7. J. Reijntjes uit 's-Heer Arends kerke, 5. J. Geluk uit Hein, kenszand, 6. H. Janse uit 's- Heerenhoek, 8. J. Steenbakker uit Kwadendamme, 9. C. Her mes uit Lewedorp, 10. D. R'j-k uit Heinkenszand. Voor de Avondschool van het Nederlands genootschap tot opleiding van leraren voor het beroepsonderwijs te Goes slaagden: Wis- en Natuurkunde: J.H.M. v.d. Beemt, Bergen op Zoom; J.P. Cortvriend. Sluis kil; C. v. Dijk, Meliskerke; M.J. v. Eekelen en L. Stevens, Halsteren; A.W. Jansen, Goes, J. Meester, Middelburg; M.Th.L. Rottier, Ossenisse en P.J. Rijnsdijk, Oud-Gastel. Bouwkunde: H.A. Dierkx en J.J. v. Eekelen, Goes; J.A.J, v. Geel. M.P.D. Hazen en J.P.E. v. Tilborg, Bergen op Zoom; M.A. v.d. Pas, Kruiningen; F.M. v.d. Waart, Zierikzee; F., v.d. Velde, Vlissingen en M.P. Witte, Axel. Werktuigbouwkunde Chr.G.W. v. Aken en B. Mida- vaine, Oost-Souburg; P.A. Bouquet. Langeweg; F.J. v. Dierendonck en F.M. Verstel- le, Goes; J.C.M. v. Dorst en D.R. v. Kampen. Bergen op Zoom; J.A.M. Geers en G.A.M. Janssen, Roosendaal; A.C.G. Keijsers, Steenbergen; F.J. Leijnse en J.H. Locht, Middel burg; J. Rijn, Wemeldinge en H. de Schipper, Breskens. Motorvoertuigentechniek: F.M.P. Elenbaas, Nieuw- en St. Joosland; S.D. Goeree en H.J. Minnaar. Goes; K.G. Siec- ker, Axel; H.E.A. Spuesens. Philippine; J.J. Theuns, Ber gen op Zoom en P.R.I.R. de Smet, Kloetinige. Elektrotechniek: A.W.G. Bartel en G.J.A.M. Brouwers, Middelburg; J.W. Bruystens, Oost-Souburg; A.J. Flikweert, Zierikzee; L. v. Heulen en J.F. Ploegaert, Vlissingen C.F.M. v. Put. Ossendrecht; J.Riemens. Serooskerke; P.A.M. v. Troost, Axel; O. de Vente, Ellewoutsdijk en D.C. Verstraeten, Hulst. Timmeren: A. ten Brinke, Middelburg; K. Marijs. Oost burg; P.G. Quist, Thoien; J.V. v. Waes, Heikant en D.A. de Witte. Grijpskerke. Constructiebankwerken J.J.A. Geerts. Roosendaal en E. de Vos, Burchart, Vrouwen polder. Lassen: J.P.M. Bru'js Ber gen op Zoom; J.J.A. Geerts, Roosendaal; G. Huurling, Zie rikzee; H. Meeuwissen, Steen bergen en A. de Vries. Hoo- gerheide. Metaalbewerken: J.J. Bolier. Scherpenisse; G. Boot- Mid delburg; H.G. Dirix, Vlissin gen; M.W. v. Dijke, St. Maar tensdijk; P.J. Iriks, Roosen daal; J.A.J. Lambert, Axel; J.P. Reynhout, Kamperland; L.R. Siereveld, Hoofdplaat en A.W.A. Verdaasdonk, Oost- Souburg. Elektromontage: K.J.C. Ha- melinck en A.J.M. Smulders. Hulst; W.M. Keur. Dirksland; C.J. de Nooijer, Arnemuiden; J.A. Nuijten. Hoogerheideh F.J. v. Remoortere, Oostburg: F.P.J. Talboom, Bergen op Zoom; P.Chr.M. Verver en W.P.C. v. Willegen, Goes. Motorvoertuigenmontage N.B.G. Oosterhuis, Axel en B. de Weerd, Ridderkerk. Verder werd het Pedago gisch diploma uitgereikt aan; Chr.M. Baljé en C.B. v. Nugte- ren- Vlissingen; S. Boogaard. Grijspkerke; Th.M.A. v. Dries- sche, Lamswaarde; P.F.J.M. la Fors, Steenbergen; M. Groot- jans, K. Mertens en N.A. v.d. Spil, Goes; K.J.C. Hamelinck, Hulst; L.M.T. v. Helvoirt, Hal steren; M.Chr. de Jonge, Ter neuzen; K. de Kam. Koude- kerke; A.M.C. Koks. Steenber gen; C.W. Kommer, Yerseke; J.P.M. Kools, Wouw; J.W. Kristelijn, Ziedikzee; F.M. v. Loon; C.L.M. Matthijssen; G.C.D. Vermeulen en C.P. de Waal, Bergen op Zoom; M.C. Louws. Middelburg; G.J. Plan ken, Clinge (verklaring); P.M. Smailegange, Hoedekenskerke N. de Swart. Huybergen; A.J. Veraart. Lepelstraat; P. Vrins, Kapelle: W.Th. v. Vugt, Hoek; S.A. v.d. Weegen, Nieuw-Vos- semeer en P.A.M. v. Wesel, Roosendaal.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7