J Karstens: „Ik word elke dag sterker" Zo zie ik de Tour „Op die baan moet je wachten Hoban wint dank zij kennis van aankomst an lor tot km Liebregts kwaad op Italianen Zege Dohmen TOUR-KLASSEMENTEN Jan Nolten GELE TRUI SPEKTAKEL PLEZIER VREUGDE VLAAMS TEKEN 5 ALUMEX TOUR-VISIE Acht etappes Verstappen maakt veel mee 18 «7ATFRDAG 5 JULI 1975 19 29 dat beetje extra dat Merekx op ieder onderdeel van de wieler sport heeft". Jan Nolten, die momenteel nog herstellende is van de ge volgen van een auto-ongeval vorig jaar in de buurt van Pa rijs, zegt nog bijzonder veel in teresse voor de wielersport op te brengen. „Ik kan zelf uiter aard niet meer actief zijn, maar ieder jaar wanneer de Tour begint, dan begint mijn bloed te kriebelen. Dan krijg ik toch ook weer heimwee naar de dagen dat ik duelleerde met Charly Gaul (die hij als zijn gevaarlijkste tegenstander in de bergen beschouwde), Fausto Coppi, Ferde Kübler, Hugo Koblet, Stan Ockers en Louison Bobet. Niet dat ik in het verleden leef, je moet in het leven reëel zijn, maar iedere keer als de Tour van start gaat, dan doet het me toch wel wat". Het noemen van de namen van deze vroegere wieier- grootheden doet Jan Nolten ook de uitspraak ontlokken, dat er in het wielerleger van nu geen echte grote klimmers meer zijn. „Er zijn geen figu- - ren meer als Bahamontes en Gaul, die in een etappe een kwartier van hun tegenstan ders konden weglopen, hoewel ik erbij moet zeggen dat de etappes van tegenwoordig veel korter zijn, waardoor het uit eraard moeilijker wordt grote tijdsverschillen te laten ont staan". Jan Nolten wil nog wel een prognose kwijt voor wat be treft de eindklassering van de Tour. „Eddy Merekx wint de Tour op zijn gemak en Joop Zoetemelk zie ik niet verder komen dan een vierde of een vijfde plaats. Ik vind het jam mer, ik zou het ook graag an ders zien, maar het is nu een- ■t maal zo". n van zijn overwinningen verval- len verklaard, omdat hij als profbasketballer 60 dollar zou j hebben verdiend. Onlangs heeft - de Amerikaanse atletiekbond s ook al om eerherstel van Thorpe - verzocht bij de IAAF. De Ame- m rikaanse bond heeft Thorpe in 2 1973 - posthuum - de amateur- Ie status teruggegeven. d jaar in Heinkenszand zegevier de. De talentvolle Zeeuwsch- Vlaming vertrekt ook zaterdag als grote favoriet maar onget wijfeld zal hij een eventuele zege niet cadeau krijgen. Zijn streek- rivaal Peter Gödde is immers een geduchte concurrent even als de dit seizoen sterk rijdende Tonnie Huijzen, Rinie Verboom, Henk de Jong, Thijs Fase en Ves- ter Aarts. Dit zijn nog maar en kele Zeeuwen die zo gezegd een spaak in het wiel zouden kunnen steken bij Van de Bunder. Maar ook van buiten Zeeland komen er kleppers die zich kunnen mengen in de strijd om de eerste plaats. We denken aan Bert Broere, Jan Damen, Gab Min- neboo, Gerrit van 't Geloof, Wim Lugtenburg, Ad van Overveld, Ad Prinsen en Toon van der Steen. In de Grote Prijs Alumex, genoemd naar de hoofdsponsor van deze Ronde de bekende zonweringsindustrie Alumex. gevestigd te Heinkenszand, zal het strijdvuur dan ook hoog op laaien naar we aannemen. De winnaar bij de amateurs ont vangt naast zijn normale prijs en eventuele premies een fraai ko peren wandbord met daarop de afbeelding van een coureur. Het startschot voor de amateurs klinkt om 15.00 uur. Daarvoor zal er echter ook heel wat te be leven zijn in de koers der junio ren (60 km) die om 13.00 uur aanvangt. er in. e- de en De :s- na an ar e- e- de int >S, )e- de tal lar iet an de In ?ys de ?en fst an ?ns el an de )e- >e- iet ijk -7 ^p. de ge- dle rip lo de ien de lag tig 00, ian is", sa- )U- Bij de 26 ingeschreven renners prijkt de naam op het pro gramma van de nationale kam pioen Ad Verstijlen, die tevens in het wereldkampioenschap een fraaie tweede plaats be haalde. Verstijlen is zeker een trekker van formaat, maar hij ontmoet talentvolle renners als Reinier Stroosnijder, Frans Gommers, Peter Valentijn, Chris Hollemans en de Zeeuwse kampioen en plaatselijke favo riet Ad Polak, om er maar enke len te noemen. Vooral laatstge noemde zal voor eigen publiek uiteraard alles uit zijn „kast" willen halen om een goed resul taat te bereiken. Een groot aan tal premies die zijn uitgeloofd voor beide koersen kunnen te vens bijdragen voor vinnige sprintduels in de Dorpsstraat, waar start en finish ligt. De permanence is gevestigd in spor thal „De Stenge" waar ook de prijsuitreiking plaats vindt. De wedstrijd der amateurs telt mee voor het Skoll-Midden-Zeeland klassement, en krijgt door deel name van zes Belgen van de ex tra sportieve groepering Her tenkamp een internationaal tintje. (Van onze speciale verslagge ver) BORDEAUX - „De Karst" rijdt erg goed. Dat geloof je niet? Vraag het aan Van Impe, daar staat hij. Ik was gisteren de beste in de kopgroep, ik had dat groepje gewoon uit elkaar kunnen rijden. Maar ik heb het niet gedaan, want de Karst speelt verstoppertje, hij laat zich niet zien, maar hij zal op een dag toeslaan, misschien al vandaag in Bordeaux". Een lange monoloog van Ge- rben Karstens gisterochtend in Angoulême. Karstens is aan zijn achtste Tour de France bezig, maar tot ieders verras sing heeft hij nog geen hoofd rol kunnen spelen in de massa sprint, zoals hij elk jaar heeft gedaan. Karstens: „Ik mis het wedstrijdritme, na mijn opera tie op 22 mei heb ik te weinig wedstrijden kunnen rijden. Onderweg ben ik sterk, kan ik alles, maar in de eindsprint kom ik nog tekort. In de sprint te Angouleme reed ik op 200 meter voor de finish nog in het wiel van Eddy Merekx. Je wint, flitste het door mijn hoofd. Plotseling blokkeerden mijn benen en ik werd er zo afgereden. Maar ik troost me met de gedachte, dat ik elke dag sterker wordt, vraag het maar aan Van Impe". De kleine Belg bevestigde de woorden van Gerben: „Hij doet heel veel voor de ploeg, ik heb het aan Karstens en aan Mintkiewicz te danken dat ik nog vooraan sta in het klasse ment. Zij brengen mij met hun routine altijd naar voren op momenten dat een beslissing dreigt te vallen. Volgens mij gaat Karstens nog een etappe winnen". Gerben Karstens is 33 jaar. In 1966 won hij zijn eerste etappe in de tour. Sindsdien is hij steeds een op vallende figuur in het peloton gebleven. Het vorig jaar nog droeg hij enkele dagen fier de gele trui Hij staat nu achttiende in het algemeen klassement, maar dat interesseert hem niets. „Ik heb nog nooit voor het klassement gereden, ik ben een man van net spektakel, van de dagprijzen. Ik leef ook van dag tot dag. Er zijn ren ners die precies weten welke obstakels zij in de komende week tegenkomen. Ik kijk al leen maar naar het parkoers van de volgende dag. Ik plan nooit iets, als ik me goed voel vlieg ik erin". Karstens is er zelf ook van overtuigd dat hij in deze ronde nog voor spekta kel zal zorgen. „Ik heb mezelf getest in de tijdrit te Merlin Plage. Daarin Werd in vijf tiende en ik liet een hele reeks vedetten achter me. Dit was van je kameraden wint. t plezierige dat er 's avon ijd een klein feestje is. Gerben Karstens ruikt aan de drinkkruik, die hem wordt voorgehouden door Gan Mercier- ploegleider Louis Caput. voor mij een teken dat ik naai de vorm toe groei. Ik kan op een dag alleen aankomen, ik voel het. Ik wacht alleen op het juiste moment". In Bordeaux was hij gistera vond met zijn vijfde plaats de beste Nederlander. Karstens: „Onderweg heb ik weer met een kleine versnelling gereden. Als het hard gaat, schakelen ze allemaal de grootste versnel ling. Dat is het gemakkelijk ste, maar je lijdt ook het meest. De Karst rijdt dan met opzet een klein verzet, hij kucht, hoest en proest, maar hij lijdt niet. Dat is het geheim waarom ik zo lang meega. Ik heb na tien jaar nog altijd plezier in het koersen. Naast mij in het pelo ton rijden soms jonge renners die klagen en klagen. Dan zeg ik: Afzien doen we allemaal, daar moet je gewoon niet aan denken. Ga eens na, welke voordelen hebben wij niet? We zijn uit de kost, we rijden door een prachtig land, we krijgen goed te eten, we staan in de krant en we krijgen nog geld toe. Vergeet niet dat er bij ons 200.000 mensen in de WW lo pen". (Van onze speciale verslaggever) BORDEAUX - Achteraf zal Louis Caput het niet betreu ren dat hij voor zijn Tourploeg aan de 35-jarige Barry Hoban de voorkeur gaf boven de 23-jarige Kees Bal. In Bordeaux beleefde de Engelsman gisteren een van zijn jaarlijkse hoog tepunten in de Tour. Hij won na een serieuze eindsprint zijn achtste Touretappe. Bordeaux dat jarenlang de naam had de Tourstad van de Nederlanders te zijn, is in feite de stad van Barry Hoban. In Bordeaux haalde in 1964 de toen nog onbekende 24-jarige En gelsman voor het eerst de front pagina's. Op de wielerbaan, de zelfde waarop hij gisteren zege vierde, sprintten de destijds be faamde Fransman André Darri- gade en Hoban zij aan zij. Het verschil was op de eindstreep nauwelijks waarneembaar. Ho ban dacht dat hij gewonnen had, reed juichend een privé- ereronde en viel vervolgens dol gelukkig in de armen van enkele Britse volgers. Even later werd evenwel bekend gemaakt dat Darrigade zijn voorwiel een fractie van een seconde en een tiende van een centimeter eerder over de eindstreep had gewor pen. Hoban was „slechts" tweede en hij barstte onmiddel lijk in tranen uit. De foto van de huilende Engelsman haalde des tijds vele voorpagina's. Het duurde drie jaar eer Barry Hoban opnieuw alle voorpagi- Vandaag start ik in de tijdrit achter van Linden en enkele journalisten vertelden mij dat dit niet zo gunstig zou zijn, om dat van Linden een sprinter is en een tijdrijder, waaraan je je :unt optrekken. Ik zie daarin toch geen probleem. Want in een tijdrit rijdt je toch zo hard als je kunt. Er zijn wel eens momenten geweest dat ik voordeel kon be halen. Zo werd ik in 1971 inge lopen door Eddie Merekx en tot aan de finish ben ik toen op 50 meter achter hem blijven rijden. Dat hielp natuurlijk een stukje. Ik verwacht vandaag toch een betere prestatie te leveren dan in de tijdrit te Merlin Plage. Het parcours ligt me veel beter, het is een beetje heuvelachtig. Uit Nederland heb ik nog geen reacties gekregen. Dat was ook in andere jaren zo. Alleen toen ik in 1973,een steenpuist op mijn achterwerk kreeg, kwamen er stapels brieven met raadgevin gen. Houd moed, stond er in, en doe dit of dat. De mensen had den er heel wat op verzonnen om me van die steenpuist te bevrij den. De overwinning van Barry Hoban heb ik van nabij meege maakt. Ik kwam achter in het peleton op de wielerbaan binnen en ik lette meteen op hoe aan de overkant van de baan Barry naar voren schoof. Hij is een er varen rob en ik wist dat hij een goede kans zou maken, want hij had me verteld dat hij goed reed. Hij wint trouwens elk jaar wel een etappe. Zijn overwinning is goed voor de ploeggeest, als een (Van onze speciale verslaggever) BORDEAUX Het verloop van de achtste etappe (134 kilo meter van Angouleme naar Bor deaux) was: Km 1:: vertrek van 131 renners. Km 35: Plaagstoot van Van Impe en Karstens, vaart peloton vliegt omhoog en veld breekt in twee delen. Km 44:: gesloten spoorwegover gang brengt hele veld weer bij elkaar. Km 94: Demeyer wint premie sprint voor Hoban en Antonini. Km 110:: doorkomst op de Cote de Camarsac (vierde categorie) 1 Van Impe, 2 Torres, 3 Merekx. Km 120: Korte aanval van Ko ken, Janssens, Delcroix, Genet en Mintkiewicz. Km 122:: Fedor den Hertog ont snapt met Le Guilloux, Guttie- rez, Fabbri, Beyssens en De Wit te. Aanvallers vier km verder te ruggepakt. Km 132:: Den Hertog probeert het opnieuw, met De Witte aan zijn wiel. Zonder succes. Km 134:: Hoban wint eindsprint voor Van Linden en Moser. Merekx behoudt gele, Van Lin den groene trui. Laurent uit de strijd genomen na over schrijding tijdslimiet met 6 mi nuten en 50 seconden. Schreeuwend van vreugde gaat Barry Hoban, die gisteren zijn achtste etappezege in de Tour boekte, als eerste over de streep. en Raymond Poulidor, want Barry Hoban rijdt al enkele ja ren voor dit Franse merk. Hij woont sinds '69 ook in het huis van Tom Simpson in Mariaker- ke. Hij spreekt goed Vlaams en hij voelt zich thuis in België. „Als ik ophoud met wielrennen blijf ik in Mariakerke wonen, wij gaan niet meer terug naar Engeland", vertelde hij gisteren in Bordeaux. na's sierde. In 1967 kwam hij op tragische wijze in het wereld nieuws. Op de mont Ventoux stierf zijn beste vriend Tom Simpson, en Barrv Hoban bege leidde die avond ae weduwe van Simpson, Helen, naar het zie kenhuis waar zijn vriend lag,op gebaard. De volgende dag mocht hij als blijk van medeleven van het peloton in Sête de etappe winnen. Hij stond op de boule vard van deze kustplaats hui lend op het erepodium. Twee jaar later, met Kerstmis 1969, trouwt Barry Hoban de weduwe van zijn vriend. Af en toe komt Helen Simp son, nu als mevr. Hoban, naar de wielerwedstrijden kijken. Bij de start van de Tour in Charleroi, zat zij aan tafel met de Gan Mer- cierploeg naast Joop Zoetemelk Op 35-jarige leeftijd heeft Hoban een wonderbaarlijke sprinsnelheid gehandhaafd. Hoe kon hij de tien jaar jongere Rik van Linden, een van 's we relds snelste sprinters verslaan? Hoban: „Ik ken deze wielerbaan als geen andere renner. Een paar jaar geleden won ik ook in Bor deaux. Ik weet dat de baan groot en lang is en dat je hier niet te vroeg met de sprint moet begin nen en de moed moet hebben om te kunnen wachten. Moser maakte een onvergeeflijke fout. Ik kwam in tiende positie de baan op. Moser demmareerde, Godefroot ging mee in zijn wiel maar ik wachtte nog even. Eerst op het laatste rechte eind ben ik naaf voren geschoven, juist op tijd om te winnen". Hoe reage ren de Engelsen op zijn Tour successen? Hoban: „Ik heb altijd de pech dat er gelijk met de Tour de France het tennistoernooi in Wimbledon wordt gehouden. Daardoor krijgen mijn over winningen niet de aandacht die ze verdienen. Maar ach, ik ben tevreden, ik ben na Poulidor de oudste man van het peloton, en op mijn leeftijd nog een etappe winnen, geeft dubbele vreugde". LANG0N (oj Auros^s Casteljaloux\l 5-7-1975 9eRIT Ner^i 3735km CondomW"' FLEURANCE^.,. AUCHlSh'" ,1, BORDEAUX „Het zijn altijd die Italianen, die je be donderen". Piet Liebregts, de meestal vriendelijke ploegleider van Frisol, was kwaad. Voor de start van de achtste etappe in Angoulême had de Italiaanse journalist Bruno Negri van La Gazetta Bello Sport uit Milaan ver teld dat Cees Priem ten on rechte als de winnaar van de etappe in Molenbeek was ge huldigd, omdat Priem hele maal niet aan deze Tour mag deelnemen. „Priem is door de Italiaanse wielerbond tot 18 juli aan staande geschorst, ik heb het vanochtend nog bevestigd ge kregen", vertelde Negri, „hij heeft zich in de ronde van Italië door een auto laten voorttrek ken". De Italiaan raadpleegde de Tourleiding. „Wat gaan jullie er aan doen? Die straf van de Italiaanse wielerbond wordt toch zeker door de Franse over genomen?". Robert Silva van l'Equipe, het blad- dat de Tour organiseert, haalde zijn schou ders op. „Wij hebben niets over een straf over van Priem verno men, wij zullen er naar informe ren". Inmiddels deed het gerucht over de schorsing van Priem in de Tourkaravaan de ronde. Toen Liebregts in zijn auto aankwam, werd hij onmiddellijk door journalisten aangeschoten over het geval Priem. „Die Italianen Giro? Liebregts: „Wij hebben daar Theo Smit en Prinsen uit de wedstrijd genomen, omdat zij aan een auto zouden hebben ge hangen. Dat gebeurde voor de start van de etappe naar Bari. De renners stonden klaar om te zijn gek", reageerde Liebregts woedend, „Cees Priem heeft niet eens aan de ronde van Italië deelgenomen, hoe kan hij dan in hemelsnaam geschorst wor den Is er iets gebeurd in die vertrekken toen Smit en Prinsen plotseling door commissarissen werden opgezocht die hen mee deelden, dat zij niet meer moch ten starten. Ik weet wel waarom. Ze hadden gehoord dat Smit zo snel is in de eindsprint en ze wa ren bang dat hij een aantal etap pes zou wegkapen, waardoor enkele Italiaanse sponsors veel reclame zou worden onthouden. Dat het juist op de etappe naar Bari gebeurde, spreekt nog meer in die richting, want die etappe was heelemaal vlak en de aan komst was een kolfje naar de hand van Smit. De dag er voor hadden 140 renners achter au to's gestayerd, maar ze haalden er alleen Smit en Prinsen eruit om bestraft te worden. „Ach", zei Cees Priem, „laat ze toch kletsen, zolang ze dat doen vinden ze ons belangrijk". Piet Liebregts schudde zijn hoofd: „Dat ben ik niet met je eens. Eerst hebben de Italianen ons niet uitbetaald, we krijgen nog geld van hen van de ronde van Sardinië, de Tirreno Adria- tico en de ronde van Italië. Ver volgens nemen ze Smit en Prin sen uit de wedstrijd en ten slotte komen ze hier in Frankrijk ver tellen dat jij geschorst bent. Dit is te veel van het kwade. Ik ver zeker je dat wij nooit meer in Italië zullen rijden. Ik wil met onze ploeg overal op de wereld naar toe, desnoods naar Ven ezuela, maar als je mij nog ooit in Italië tegenkomt, mag je op mijn kosten onmiddellijk een kist van de beste champagne be stellen". (Van onze sportmedewerker) OUD-GASTEL - Het door de supportersclub van Cees van Dongen georganiseerde avond criterium in Oud-Gastel heeft een overwinning opgeleverd voor de Limburger Mathieu Dohmen. Hij was het, die al na negen van de in totaal 65 af te leggen ronden als eerste uit het peloton demarreerde. Na enkele ronden alleen op kop te hebben gereden, kreeg hij gezelschap van Piet Franken, Thijs Fase en John Akkermans. Dit viertal bouwde een voorsprong op, die bijna de gehele koers rond de vijftig se conden bleef zweven. In het pe loton werden verschillende po gingen ondernomen om aanslui ting bij de kopgroep te krijgen, maar zelfs nationaal kampioen Ad Tak moest ervaren dat dit op het uiterst zware parkoers een onmogelijke zaak was. Toch leek Tak het halverwege de koers te gaan redden, maar mede doordat hij door materi- aalpech tot tweemaal toe van fiets moest verwisselen, slaagde hij niet in zijn poging. De vier koplopers bleven eendrachtig samenwerken en telkens waren het Dohmen en Franken die de gang erin hielden. Mathieu Dohmen had in de eindsprint vrijwel geen moeite om Piet Franken van zich af te houden. John Akkermans dn Thijs Fase wisten zich in de laat ste ronden niet meer bij de kop lopers te handhaven. UITSLAGEN: Nieuwelingen: 1 Heiman Frij- ters Moerdijk 40 km. in 58 min. en 36 sec. 1 Nico Snijders Hoe ven, 3 E. Evers Sprundel, 4 A. Wijnands Maastricht, 5 P. Heren Sprundel, 6 A. Ramaekers Weert, 7 J. van Beers Sprundel, 8 A. Manniën Roosendaal, 9 Th. van Dijk Oosterhout, 10 H. v.d. Weerden Sittard, 11 P. Damen Drunen, 12 S. Spierenburg 's- Gravenland, 13 L. Kouijzer Goes, 14 F. v. Teteringen Zeven bergen, 15 F. Moons Mierlo- Hout, 16 J. v. Noort Roosendaal, 17 A. v.d. Poel Hoogerheide, 18 W. de Bruyn Oud-Gastel, 19 R. Kraaybeek Heerle, 20 J. Gub- bels Breda. Amateurs: 1 Mathieu Dohmen Born 85 km. in 2 uur 1 min. en 34 sec. 2 Piet Franken Oosterhout, 3 John Akkermans Zevenber gen, 4 Thijs Fase St.-Annaland, 5 Ad Tak Oud-Gastel, 6 Ad van Overveld Zegge, 7 Peer Maas Roosendaal, 8 Peter Gödde Oud-Gastel, 9 Bram Geense St.-Philipsland, 10 J. de Groot Hank, 11 Bert Broere Ouden bosch, 12 Ko Tolhoek Yerseke, 13 T. Verheezen Bergen op Zoom, 14 W. Lugtenburg Zuid- land, 15 Johnny Konings Sprundel, 16 v. Tilburg Bergen op Zoom, 17 Kuis Vlijmen, 18 Silvester Aarts Kruiningen, 19 Cees van Bragt Lage Zwaluwe,' 20 Gerard van 't Geloof Ouden bosch. :i ,4 '4 Achtste etappe. 1. Hoban (Eng-Caput) 134 ki lometer in 3 uur 25 minuten en 54 seconden. 2. Van Linden (Bel-Ferretti), 3. Moser (Ita- Bartolozzi), 4. Godefroot (Bel- Schotte), 5. Karstens (Ned- Stablinski), 6. Bazzan (Ita- Fontana), 7. Gavazzi (Ita- Fontana), 8. Délépine (Fra- Schotte), 9. De Meyer (Bel- Schotte), 10. Cigana (Fra- Lapebie), 11. Vianen (Ned- Caput), 12. Allan (Aus- Liebregts), 13. Antonini (Ita- Fontana), 14. Lievens (Bel- Lelangue), 15. Moneyron (Fra- Schotte), 16. Ovion (Fra-De Muer), 17. Esclassan (Fra-De Muer), 18. Rottiers (Bel- Lelangue), 19. Peelman (Bel- Saura), 20. Priem (Ned- Liebregts), 37. Kuiper (Ned- Liebregts) 3.25.54, 42. Koken (Ned-Liebregts), 69. Smit (Ned-Liebregts), 70. Prinsen (Ned-Liebregts), 81. Zoetemelk (Ned-Caput), 104. Den Hertog (Ned-Liebregts), 108, Kamper BORDEAUX - De acht etappes welke Barry Ho ban gewonnen heeft in negen jaar tijd, zijn: 1967, Sête; 1968, Sallanches (Col Cordon); 1969, Bor deaux en Brive; 1973, Ar- geles en Versailles; 1974, Montpellier; 1975, Bor deaux. (Ned-Liebregts), 127. Knete- mann (Ned-Caput). ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Merekx (Bel-Lelangue) 32 uur, 44 minuten en 59 seconden, 2. Moser (Ita-Bartolozzi) op 31 sec., 3. Pollentier (Bel-Schotte) op 1.13 min., 4. Theévenet (Fra-De Muer) op 2.11, 5. Van Springel (Bel-Schotte) op 2.36, 6. Poulidor (Fra-Caput), z.t., 7. Gimondi (Ita-Ferretti) op 2.38, 8. Van Impe (Bel-Stablinski) op 2.54, 9. Battaglin (Ita-Fontana) op 2.57, 10. De Meyer (Bel- Schotte op 2.58, 11. Zoetemelk (Ned-Caput) op 3.08,12. Hézard (Fra-Cput) op 3.12, 13. Knudsen (Noo-Fontana) op 3.20, 14. Van Linden (Bel-Ferretti) op 3.20, 15. Danguillaume (Fra-De Muer) op 3.21, 16. Godefroot, (Bel-Schotte) op 3.22, 18. Kar stens (Ned-Stablinski) op 3.45, 17. Kuiper (Ned-Liebregts) op 3.37, 18. Karstens (Ned- Stablinski) op 3.45, 19. Rottiers (Bel-Lelangue) op 3.57, 20. Ho ban (Eng-Caput) op 4.01, 55. Priem (Ned-Liebregts) op 6.00, 59. Den Hertog (Ned-Liebregts) op 6.20, 74. Knetemann (Ned- Caput) op 7.30, 99. Prinsen (Ned-Liebregts) op 8.55, 100. Kamper (Ned-Liebregts) op 8.59, 104. Vianen (Ned-Caput) op 9.32, 111. Smit (Ned- Liebregts) op 10.21, 117. Koken (Ned-Liebregts) op 10.36. DAGPLOEGENKLASSEMENT 1. Schotte (Godefroot, Délé pine, De Meyer) 10 uur, 7 minu- Nytf if ten en 42 seconden (21 plaatsen), 2. Fontana (Bazzan, Gavazzi, Antonini), z.t. (26 plaatsen), 3. Caput (Hoban, Vianen, Périn) z.t. 39 plaatsen, 4. Stablinski (Karstens, Mintkiewicz, Marti nez), z.t. (55 plaatsen), 5. De Muer (Ovion, Esclassan, Bour- reau) z.t. (55 plaatsen), 6. Gemi- niani (Campaner, Mollet, Fi- rimnho) z.t. (69 pi 7. Liebregts (Allan, Priem, Kuiper) z.t. 69 plaatsen. ALGEMEEN PLOEGENK- LASSEMENT 1. Schotte 98 uur, 20 minuten -en 12 seconden, 2. Caput 98.21.29, 3. Lelangue 98.22.34, 4. Bartolozzi 98.23.24., 5. Fer- retti 98.23.51, 6. De Muer 98.24.06,11. Liebregts 98.29.38. PUNTENKLASSEMENT 1. Van Linden (Bel) 202 pun ten, 2. Moser (Ita) 145, 3. Esclas san (Fra) 133, 4. Merekx (Bel) 129, 5. Godefroot (Bel) 110, 6. Hoban (Eng) 91, 7. Rottiers (Bel) 65, 8. Smit (Ned) 63, 9. PRiem (Ned) en Gavazzi (Ita) 62. BERGKLASSEMENT Van Impe (Bel) 21 punten, 2. Torres (Spa) 10, 3. Zoetemelk (Ned) 9, 4. Merekx (Bel) 7, 5. Mi- sac (Pra) 6, 6. Moser (Ita) 4. ATLETIEK Op de eerste dag van de Bislet-spelen in Oslo heeft de Canadese Yvonne Saunders met een tijd van 2 mi nuten en 00.1 seconde ioor de beste wereldprestatie op de 800 meter dames gezorgd. (Van onze speciale verslaggever) BORDEAUX De Limburger Servaas Verstappen uit Roer mond, die zijn eigen Tour de France rijdt, is behouden in Bordeaux aangekomen. Hij heeft de laatste dagen wel veel tegenslag moeten verwerken. Op weg naar Angoulême kreeg Verstappen twee lekke banden waardoor hij eerst tegen acht uur 's avonds zijn Touretappe beëindigde. Bovendien reed hij opnieuw enkele spaken uit het achterwiel, omdat zijn gewicht van 85 kilo met de rugzak van 25 kilo erg zwaar is voor de ranke wieltjes. Hij verloor daardoor eveneens tijd. „Ik heb bovendien een kwartiertje verloren door een slang", vertelde Verstappen, „ik zag het beest te laat en ik reed over de slang. Toen ben ik afgestapt en daar ik zag dat de slang nog leefde, heb ik het beest terug naar een bosje gebracht". In Angers heeft Verstappen van een Franse supporter, die daar langs de weg stond, een medaille gekregen. „Hier, pak aan, deze medaille heeft mijn vader tij dens de Franse oorlog in Viet nam verdiend", zei de man. Ver stappen stak de onderscheiding in zijn rugzak. Een van zijn on derkomens voor de nacht is ook geweest het beroemde klooster van de „Peres de Solemes". Daar klopte de ondernemende Limburger aan de poort aan en hij kreeg van de paters een ka- mer toegewezen. De paters zijn werledberoemd geworden door hun zangkoor. Dit koor zong ook tijdens de begrafenis van de Franse president Pompidou.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 19