i llie-,i - -- King superieur in finale ZWEMTOP IN HOEKE-SLUIS NAC: interesse in Piet Kamps BRESMS: 1100,-VOOR ACTIE AD OERLEMANS KWB houdt vast aan na-competitie HEINKENSZAND IN TEKEN STRIJD GROTE PRIJS ALUMEX TOUR-VISIE van Jan Nolten sport Jeugdronde Westdorpe 'ZATERDAG 5 JULI 1975 18 (Van onze speciale verslaggever) LONDEN Ze loopt rond met een rode neus en een malle krullekop. Ze kan kinderlijk dol doen en bijtend scherp zijn. Billie Jean King, verkouden, uitgelaten, ad rem, een vrouw van 31 jaar met een onblusbare levenslust en een zeldzame geldingsdrang. Gisteren hebben zich alle facetten van haar opwindende persoonlijkheid voor de zoveelste keer geslaagd gebundeld: Billie Jean King veroverde haar zesde Wimble- dontitel in het enkelspel. Op de haar eigen wijze, stormen derhand en genadeloos. Ogenschijnlijk zonder sentiment, maar er waren wel degelijk gevoelens van onzekerheid, nos talgie en medelijden. Medelijden met het slachtof fer, Evonne Goolagong. De 23- jarige Australische, sinds kort gehuwd met de Londense make laar Roger Cawley, kreeg van Billie Jean maar één game: 6-0 6-1 in veertig minuten. De Ame rikaanse: „Ik vond het heel erg voor Evonne. Ze is een goede vriendin van mij. Ik moest me zelf dwingen niet aan haar te denken en gewoon elk punt te spelen". Onzekerheid was er omdat deze tennisspeelsters elkaar door en door kennen. Billie Jean King: „Toen ik op 6-0 en 4-0 stond en zij die ene game maak te, dacht ik: uitkijken. Nu komt ze terug, want daar is ze ontzet tend goed in". En dan de ge dachten aan het verleden. BJK: „Ik wilde niets zo graag als deze zesde internationale Wimble- dontitel. Vijf keer had ik het al gehaald. Wat een tijd is dat ge weest. Dit is mijn laatste keer. Ik heb nog nooit zo hard getraind, nog nooit zoveel nagedacht. Over het hoe het allemaal is ge gaan de laatste jaren. Met mij en het damestennis. Nu kan ik af scheid nemen. De jongeren moe ten het nu maar doen". Enkele onontbeerlijke sta- tischtische gegevens over de grootheid van Billie Jean King-Moffitt aan te tonen. Zij won zes keer op Wimbledon (1966, '67, '68,'72, '73 en 75), een naoorlogs record. Voorts haalde ze nog drie keer de finale. Alleen Helen Moody-Wills overtrof haar in dit opzicht met acht ti tels. De Amerikaanse boekte daarnaast talrijke triomfen in andere toernooien als Australië, Parijs en Forest Hills. Haar score in deze Wimbledonfinale was de overtuigendste sinds 1951. Allen in 1911 kwam de ideale twee keer 6-0 voor toen me vrouw Lamber-Chambers mej. D. P. Boothy versloeg. De finale. Inzet: 7.000 pond (ruim 37.000 gulden), maar vooral de eer. Het is een onge loofwaardige partij geweest. Al na de eerste game (Goolagong verspeelde haar service op love) zoemde de menigte onrustig. Te recht, zoals binnen een half uur duidelijk was. Darling Evonne, de verrassingskampioene van 1971, was nergens. Het pittige, opgeruimde meisje, dat enkele jaren geleden de sprong naar de top in een keer gelukte, sloeg bijna alles mis. Billie Jean King heft triomfantelijk de trofee op, die zij naast het prijzengeld kreeg voor het behalei van de titel. „Ik kwam niet aan de bal," al dus de Australische, „als Billie het zo te pakken heeft, berg je dan maar". Ja, ja, de meervou dige kampioene had het inder daad weer eens op haar heupen. Men kan beslist niet spreken van een off-day van Goolagong. King volleerde scherp, haar backhand sneed als langs een li- neaal naar de hoeken en haar eerste opslag was vaak genoeg in om Goolagong onder druk te houden. „Af en toe sloeg ik zelfs een goede forehand", aldus de oude en nieuwe tilelhoudstcr schertsend. Hoe dan ook, Billie Jean was niet te bespelen. Zij maakte in totaal 54 punten (27-27) tegen Goolagong slechts 24 (10—14, slechts negen op de service van King, waarvan vijf in de tweede game). Billie Jean King dacht niet aan haar slechte knieën, pro beerde niet te denken aan haar tegenstandster. „Het was ge woon mijn dag", aldus de Ame rikaanse, „als al je ballen twee centimeter over het net gaan en tegen de lijnen zitten, kan er weinig meer gebeuren". Billie Jean King speelt dit jaar niet meer op Forest Hills, wel zal ze zo hier en daar nog wat dub belen. Misschien ook nog eens op Wimbledon. De Amerikaan se: „Ik stop nu, op mijn hoogte punt. Maar natuurlijk kan ik niet buiten het tennis. Ik wil graag coachen, begeleiden. Daarnaast ga ik tv-werk doen. Ik zou een goede interviewer willen worden". Ook dat zou Billie-Jean, in 1965 getrouwd met Larry King, best eens kun nen lukken. Zij redt het wel. De vraag is of het damestennis ver der kan zonder haar. Zover is het nog niet, maar toch. Billie Jean King is de vrouw van Wo men's Lib, de onvermoeibare voorvechtster van gelijke rech ten, van nivellering van het prij zengeld bijvoorbeeld. Veel is al bereikt. Dat het ten koste van populariteit is gegaan zal haar wellicht hebben bedroefd, laten merken heeft zij het nooit. Vijftien jaar Billie Jean King, een tijdperk is afgesloten. De kampioene: „Ik ben opgelucht. Eigenlijk ben ik al een tijd een wrak. Ik haat trainen, maar ik moest en zou nog een keer Wim bledon winnen". Het is gebeurd en zelfs de bij tijden schaamte loos bevooroordeelde Engelse crowd had er dit keer vrede mee. Er is blijkbaar toch nog gerech tigheid. ZEIST (ANP) - Het bestuur betaald voetbal blijft voorals nog het standpunt innemen, dat de winnaar van dej, na- competitie tussen AZ '67, FC Twente, Ajax en Sparta Neder lands tweede club zal zijn in de strijd om de UEFA-cup. De KNVB zal, tenzij bestuurs lid mr. Max Tripels, die in Bern vertoeft, een andersluidende in structie geeft, Ajax, derde in de competitie om de landstitel, niet aanmelden voor het toernooi om de UEFA-beker. Secretaris-penningmeester Henk Burgwal heeft donderdag van de secretaris-generaal van de UEFA, Hans Bangerter, be richt ontvangen dat voor gis termiddag te 12.00 uur de naam van de tweede Nederlandse deelnemer bekend moet zijn. Eerder had de Europese voetba lunie al laten weten de winnaar van de na-competitie niet tot het toernooi toe te laten, omdat dit naar de mening van de UEFA geen integrerend onderdeel van de nationale competitie is. De KNVB tekende beroep aan, werd niet gehoord en kreeg de mededeling dat het appel was afgewezen. Mr. Tripels bereidt in Bern stappen voor om door arbitrage een nieuwe uitspraak ten aan zien van het wel dan niet deel nemen van de winnaar van de na-competitie uit te lokken. „Er is natuurlijk een mogelijkheid", aldus de heer Burgwal, „dat mr. Tripels in Bern bij de UEFA het een en ander kan regelen. Ik verwacht het niet, maar het is niet uitgesloten. Wij wachten de nadere instructies van hem af". De Amerikanen Vitas Geru- laitis en Alex Mayer hebben het herendubbelspel gewonnen. In de finale versloegen zij het Rho- desisch/Australische koppel Co lin Dowdeswell/Alan Stone met 7-5, 8-6 en 6-4. De Japanse dames Ann Kiyo- mura en Kazuko Sawamatsu hebben de finale in het dubbel spel gehaald. In de halve eind strijd versloegen zij de Australi- schen Gail Ghanfreau en Helen Gourlay met 8-6, 6-8 en 6-2. In de finale komen zij uit tegen Be tty Stöve en Francoise Durr. GELEEN - Nog slechts één etappe en een rustdag scheidt de Tour-karavaan van het be gin van het zwaarste gedeelte van de Tour: de bergen. Daar, zo verwachten alle wielerinsi- ders, zal het grote gevecht moeten worden geleverd. Daarop zal bijvoorbeeld Eddy Merckx moeten bewijzen dat hij nog steeds sterker is dan de aandringende jeugd. Daar, zo hopen alle Nederlandse wie- Iersupporters, ligt voor natio nale favoriet Joop Zoetemelk de enige kleine kans om iets van de huidige achterstand op Merckx goed te maken. Zoe temelk, zo bewees hij immers in het voorseizoen, is in de be rgen sterker dan Merckx. Deze stelling wordt door nagenoeg alle experts onderschreven. Merkwaardig is het daarom dat de enige echte klimmer pur sang, die Nederland ooit heeft gehad, Jan Nolten, Zoetemelk ook in de bergen geen schijn van kans geeft. Integendeel, de man die aan de voet van de Puy de Döme een gevecht aan durfde met de toen al legenda rische Fausto Coppi en pas op de top van de berg door de Ita liaanse grootmeester werd voorbijgestreefd, ziet het er van komen dat Merckx in de bergen vernietigend zal uitha len tegenover alle concurren ten. „Merckx gaat in de bergen nog voor een stunt zorgen. Hij heeft er op het ogenblik de macht voor en over de klasse van Merckx hoeven we niet eens te praten. Merckx mag dan wel geen echte klimmer zijn, maar dat zijn de anderen ook niet. Zoetemelk is bij voorbeeld voor mijn idee groot geschreven. De Nederlanders verwachten momenteel meer van hem dan zijn talenten hem toelaten. Hij kan klimmen, tijdrijden en heeft koersin- zicht, maar hij heeft net niet dat beetje extra dat Merckx op ieder onderdeel van de wieler sport heeft". Jan Nolten, die momenteel nog herstellende is van de ge volgen van een auto-ongeval vorig jaar in de buurt van Pa rijs, zegt nog bijzonder veel in teresse voor de wielersport op te brengen. „Ik kan zelf uiter aard niet meer actief zijn, maar ieder jaar wanneer dc Tour begint, dan begint mijn bloed te kriebelen. Dan krijg ik toch ook weer heimwee naar de dagen dat ik duelleerde met Charly Gaul (die hij ais zijn gevaarlijkste tegenstander in de bergen beschouwde), Fausto Coppi, Ferde Kübler, Hugo Koblet, Stan Ockers en Louison Bobet. Niet dat ik in het verleden leef, je moet in het leven reëel zijn, maar iedere keer als de Tour van start gaat, dan doet het me toch wel wat". Het noemen van de namen van deze vroegere wieier- grootheden doet Jan Nolten ook de uitspraak ontlokken, dat er in het wielerieger van nu geen echte grote klimmers meer zijn. „Er zijn geen figu ren meer als Bahamontes en Gaul, die in een etappe een kwartier van hun tegenstan ders konden weglopen, hoewel ik erbij moet zeggen dat de etappes van tegenwoordig veel korter zijn, waardoor het uit eraard moeilijker wordt grote tijdsverschillen te laten ont staan". Jan Nolten wil nog wel een prognose kwijt voor wat be treft de eindklassering van de Tour. „Eddy Merckx wint de Tour op zijn gemak en Joop Zoetemelk zie ik niet verder komen dan een vierde of een vijfde plaats. Ik vind het jam mer, ik zou het ook graag an ders zien, maar het is nu een maal zo". ATLETIEK - Het bestuur van het Amerikaanse Olympisch Comité heeft in Colorado Springs besloten eerherstel bij het IOC te vragen van de Ameri kaanse atleet Jim Thorpe. Het is de tweede maal dat de Amerika nen vragen om eerherstel van Jim Thorpe, die in 1908 en 1912 Olympisch kampioen op de tienkamp werd. Thorpe werd van zijn overwinningen verval len verklaard, omdat hij als profbasketballer 60 dollar zou hebben verdiend. Onlangs heeft de Amerikaanse atletiekbond ook al om eerherstel van Thorpe verzocht bij de IAAF. De Ame rikaanse bond heeft Thorpe in 1973 - posthuum - de amateur- status teruggegeven. (Van onze sportredactie) SLUIS „We zitten hier in een uithoek, maar toch komt men graag naar Sluis voor dc traditionele langebaanzwemwedstrijd tussen het Belgische Hocke en Sluis. Een teken dat de sfeer geweldig is", zegt voorzitter Rinus Leenhouts van de organiserende zwemvereniging ,,'t Vrije", die samen met mevrouw Henny en haar echtgenoot de langebaancommissie vormt die borg staat voor een Zeeuwsch-Vlaamse zwemevenement van allure. Dc belangstelling voor deze internationale (de vierde nu) langebaanwedstrijd is overweldigend groot. Rinus Leenhouts: „De com plete nationale zwemtop is pre sent. In totaal zijn er 37 zwem- clubs vertegenwoordigd in Sluis en hebben 265 zwemmers en zwemsters ingeschreven, ver deeld over de 3000 meter schoolslag heren (52 deelne mers); 3000 meter schoolslag dames (36 deelneemsters); 3000 meter vrije slag heren (112 deel nemers) en 3000 meter vrije slag dames (65 deelneemsters). Daarnaast komen er nog eens 149 recreatieve zwemmers en zwemsters in actie tijdens de prestatietocht over een kilome ter". Een veel grotere deelname dus weer dan vorig jaar en dat ter wijl het aantal Belgische ploe gen terugliep door de concur rentie die Sluis vandaag onder vindt van de strijd om de Noord- zeebokaal die in Blankenberge wordt gehouden. Toch komen er (Van onze sportredactie) WESTDORPE - Ter gelegen heid van de kermis in Westdorpe wordt er vanmiddag een wieler koers voor de jeugd gehouden, georganiseerd door het feestco mité Westdorpe in samenwer king met de jeugdafdeling van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Er wordt door de KNWU- jeugdlicentiehouders gereden in vier categorieën, te weten de 8- en 9-jarigen (5 kilometer); de 10-en ll-jarigen(10 kilometer); de 12- en 13-jarigen (15 kilome ter) en de 14-jarigen. die twintig kilometer moeten afleggen. Het parkoers ligt rond het herten kamp, in de nieuwe wijk in Westdorpe. Tot nu toe hebben zich reeds een veeeeeeeen in schrijven voor de jeugdkoers die om 15 uur begint. nog een twintigtal Belgen aan de start in de langebaanwedstrijd Hoek-Sluis, alsmede de Pool Taduaz Mazur, die dit duel te vens aangrijpt als voorbereiding op een poging het Kanaal over te zwemmen. Een enorme deelname dus uit het gehele land aan deze lange- baanstrijd, die meetelt voor de Zwemkroniekbekerstrijd. Op de 3000 meter vrije slag heren is het „aanbod" helemaal enorm. Maar liefst 112 inschrijvingen, waardoor het noodzakelijk is dat er in twee groepen moet worden gestart. Favorieten op dit nummer zijn vooral :Piet Stegink, vorig jaar winnaar van de Zwemkroniek- beker en recordhouder, Ernst Bekkering, de Bredanaars Marco van de Vijver en Mare Eligh, Fred Eefting (winnaar van Hoeke-Sluis in 1973), Wim Kooy en Frits Edelijn. Voor de Zeeuwse zwemtop zal er zo goed als zeker geen plaats bij de eer ste tien inzitten. Jaap Keijmel, die sterke man uit Vlissingen, klasseerde zich vorig jaar met een veertiende plaats als beste Zeeuw. Wellicht kan hij er nu nog een paar plaatsjes van af knabbelen. Keijmel kan in de strijd om de Zeeuwse lange- baanzwembeker de meeste tegenstand verwachten van Scheldestroom-troef, daarnaast komen ook John de Lange en Ronnie de Nooyer in aanmer king voor goede klasseringen. Op de 3000 meter vrije slag dames zal de strijd zich vooral toespitsen tussen Veronica Stel (vorig jaar winnares van Hoek- Sluis) en Lottie van Veen, die in 1972 in Sluis zegevierde en vorig jaar de Zwemkroniekbeker won. Belangrijkseconcurrenties voor dit duo: Anneke Eradus, Alexandra Scheffelaar, Lies- beth Pieterse en Diana Edelijn. De Zeeuwse zwemsters waar vooral de belangstelling naar uitgaat zijn op dit nummer: het sterke Stormvogel-meisje Carla Willems, Miriam van Overdulve, Carin Clemminck, Marjolein van de Neste en Els van Taten- hove. Op de 3000 meter schools lag heren is een boeiend duel te verwachten tussen Hans van Fastenhoven (Njord'59) de Zwemkroniekbekerwinnaar van vorig jaar en de sterkste man in de vorige aflevering van Hoeke-Sluis, Victor Nyhot. Voor een verrassing zou bij voorbeeld Walter Falhaber van het Vlissingse Stormvogel kun nen zggen. Falhaber zwom twee jaar terug naar een verdienste lijke derde plaats in Hoeke- Sluis en kan nu wellicht voor een daverende verrassing zor gen. Paul Meerman en Dick Vernoom zijn ^eneens twee Zeeuwen die naeu moeten kun nen komen in de Voorste gelede ren. samen met de „nationalen" Hans Eligh, Wim Schaap en Nico Berg. Bij de dames op de 3000 meter schoolslag een tweetal uitge sproken favorietes, te weten Shiny Kok en Lia Freyters (vo rig jaar sterkste op dit onderdeel in Sluis). Annelies Dirks en Nel lie Spijker zijn eveneens goed voor ereplaatsten. Zeeuwse troeven die aan bod komen op dit nummer zijn: Marlies Ver- cruijsse, Nettie Pladdet, Wilma en Miriam Versluijs, Mieke Ver- donck, Heieen de Braai, Lenie van Bodegom, Carla de Vos en Tanja Hamelink. Voor alle deelnemers is er za terdag een prijs beschikbaar, die niet verdeeld worden naar klas sering, maar via loting middels de capnummers. Zodat ieder evenveel kans heeft op een fraaie prijs. Om tien uur van morgen is er al een ontvangst op het stadhuis in Sluis, om half elf start de prestatietocht over één kilometer bij het zwembad en om twaalf uur volgt de juryver gadering in restaurant ,,'t Popu lierenhof", vlakbij het zwem bad. Om een uur vertrekken de deelnemers per touringcar naar de start in het Belgische Hoeke, waar om half twee als eersten de heren weggeschoten worden voor de 3000 meter vrije slag he ren, waarna vervolgens de over ige drie nummers zullen worden afgewerkt. Om kwart over vier worden de prijzen uitgeloot in de sporthal en de prijsuitreiking tenslotte door de burgëmeester van het Belgische Moerkerke is gepland op vijf uur. I Carla Willems (Van onze sportredactie) BREDA - NAC heeft interesse in Piet Kamps. Het is vooral trainer Bob Maaskant die dc verdedigende middenvelder van NEC bij zijn bestuur heeft aan bevolen. Maaskant heeft met Kamps gesproken tijdens de opening van de zaak van Janus Kowalik in Nijmegen. NAC-secretaris Eugène Lemmens heeft inmiddels van NEC-manager Wiel Jansen de vraagprijs van NEC gehoord en ook Kamps heeft zijn wensen kenbaar gemaakt. Lemmens: „De vraagprijs van NEC en de eisen die Kamps stelt vindt NAC allebei te hoog. Wij hebben in middels ook contact gehad met de tussenpersoon van Jansen - een lid van de WCS - die wij hebben verteld wat wij willen en kunnen doen. Wij wachten ver der rustig af". NAC zal ook dit weekend trachten de zaak Oldenburger af te werken. NAC heeft interesse in deze speler van Veendam, maar is tot nu toe niet met Veen- dam tot accoord kunnen komen. Lemmens: „Zeker is dat wij geen paniekaankopen zullen doen. Daarvoor is naar onze me ning geen reden toe". VOETBAL - De Chileense voetbalscheidsrechter Sergio Yasquez, die op 25 juni in de landenwedstrijd Chili-Uruguay bij een algehele vechtpartij tien minuten voor het einde 19 spe lers uit het veld zond, is door de Chileense voetbalbond voor 50 dagen geschorst. Hij kreeg te vens 140 gulden boete opgelegd, omdat hij in strijd met de regle menten het spel met twee doel- verdedigers en een veldspeler wilde laten hervatten. (Van onze sportmedewerker) HEINKENSZAND - Za terdag is Heinkenszand on getwijfeld weer trekpleister voor de wielerfans en even tuele kermisvierders, want de wielerwedstrijden voor amateurs en junioren wor den dit keer gehouden tij dens de kermis. Het wieier- comité Heinkenszand dat zijn 5e Ronde organiseert brengt zowel bij junioren als bij amateurs een sterk veld renners aan de start Bij de amateurs die op het be kende parkoers van 2 kilometer 50 ronden moeten afleggen (100 kilometer dus) en zullen strijden om de „Grote Prijs Alumex" be vindt zich onder andere Toine van de Bunder, die ook vorig BRESKENS Het eerste elf tal van Breskens speelde een vriendschappelijk duel tegen het elftal van de TROS. Op het terrein bij de veerhaven waren vele toeschouwers aanwezig om de beide elftallen aan het werk te zien en om hun steentje bij te dragen voor de „Actie Ad Oer- lemans". Ad Oerlemans, de doelman van het eerste elftal van Dongen, die invalide werd na een botsing met een van zijn tegenstanders. Vele amateur verenigingen ondernamen hierop initiatieven om het gezin van de onfortuinlijke voetballer althans financieel en uiteraard moreel een hart onder de riem te steken. Het elftal van de TROS ver leende eveneens belangeloos zijn medewerking aan het initia tief van de voetbalvereniging Breskens. Twee spelers van het eerste elftal van de vereniging uit Dongen kwamen zelfs het elftal van de omroep versterken. Het betrof Ad Broeders en Kees Kansen, die er de verre reis uit Dongen naar Breskens voor over hadden. Voordat de beide elftal len echter aan hun wedstrijd be gonnen nam voorzitter Jansen van Breskens afscheid van ver dediger, Piet de Winde, die zijn laatste wedstrijd ging spelen. De voorzitter memoreerde kort de sportieve en menselijke kwali teiten van deze sympathieke voetballer. Hij stelde dat Piet ei genlijk te vroeg stopte, maar had er begrip voor, dat de andere ac tiviteiten in de vereniging, waaronder het begeleiden van het tweede elftal en het trainen van de lagere senioren-elftallen, moeilijk met het spelen in het eerste elftal waren te combine ren. Namens het bestuur over handigde de voorzitter Piet de Winde, jaren tevens aanvoerder, een waardebon van ƒ125. Me vrouw De Winde kreeg onder applaus bloemen aangeboden. Hierna werd nog bekend ge maakt, dat de prijzen voor de verloting geschonken waren door de heer Van Heck van „De Magneet" en dat het bedrijfs voetbalelftal van de firma „Vooruit B.V." een bedrag van honderd gulden beschikbaar stelde voor de „Actie Ad Oerle mans". Na het informele cere moniële gebeuren togen de beide elftallen aan het werk. Pikant detail. Het doel van de TROS, werd op charmante en vakbe kwame wijze verdedigd door de keepster van het dameselftal van de TROS, aangezien haar beide mannelijke collega's niet beschikbaar waren. Jolandatvan Marie had dan ook duidelijk de sympathie van het publiek. In het elftal waarin de disc-jockeys overheersten. Toch konden de Bressiaanders al spoedig een voorsprong nemen van liefst 5-0, zodat de elftalleiding van de thuisclub besloot eveneens een doelverdedigster op te stel len in de persoon van mej. Van de Lijcke. Hierna vielen de doelpunten als overrijpe appe len uit de boom, zodat de toe schouwers hierover beslist niet te klagen hadden. Uiteindelijk zegevierde Breskens 1 met 11-7 over het team van de omroep. Veel belangrijker echter was de opbrengst van dit sportieve ge beuren en deze overtrof alle verwachtingen. Met inbegrip van de opbrengst van de verlo ting, tweehonderd gulden, en de schenking van honderd gulden van de jeugdcommissie van de v.v. Breskens, kon de middag worden afgesloten met een batig saldo van maar liefst 1100, welke geheel ten goede komt aan de „Actie Ad Oerlemans". Hiermede konden de organisa tors, de spelers en de toeschou wers meer dan tevreden zijn. jaar in Heinkenszand zegevier de. De talentvolle Zeeuwsch- Vlaming vertrekt ook zaterdag als grote favoriet maar onget wijfeld zal hij een eventuelezege niet cadeau krijgen. Zijn streek- rivaal Peter Gödde is immers een geduchte concurrent even als de dit seizoen sterk rijdende Tonnie Huijzen, Rinie Verboom, Henk de Jong, Thijs Fase en Ves- ter Aarts. Dit zijn nog maar en kele Zeeuwen die zo gezegd een spaak in het wiel zouden kunnen steken bij Van de Bunder. Maar ook van buiten Zeeland komen er kleppers die zich kunnen mengen in de strijd om de eerste plaats. We denken aan Bert Broere, Jan Damen, Gab Min- neboo, Gerrit van 't Geloof, Wim Lugtenburg, Ad van Overveld, Ad Prinsen en Toon van der Steen. In de Grote Prijs Alumex, genoemd naar de hoofdsponsor van deze Ronde de bekende zonweringsindustrie Alumex gevestigd te Heinkenszand, zal het strijdvuur dan ook hoog op laaien naar we aannemen. De winnaar bij de amateurs ont vangt naast zijn normale prijs en eventuele premies een fraai ko peren wandbord met daarop de afbeelding van een coureur. Het startschot voor de amateurs klinkt om 15.00 uur. Daarvoor zal er echter ook heel wat te be leven zijn in de koers der junio ren (60 km) die om 13.00 uur aanvangt. Bij de 26 ingeschreven renners prijkt de naam op het pro gramma van de nationale kam pioen Ad Verstijlen, die tevens in het wereldkampioenschap een fraaie tweede plaats be haalde. Verstijlen is zeker een trekker van formaat, maar hij ontmoet talentvolle renners als Reinier Stroosnijder, Frans Gommers, Peter Valentijn, Chris Hollemans en de Zeeuwse kampioen en plaatselijke favo riet Ad Polak, om er maar enke len te noemen. Vooral laatstge noemde zal voor eigen publiek uiteraard alles uit zijn „kast" willen halen om een goed resul taat te bereiken. Een groot aan tal premies die zijn uitgeloofd voor beide koersen kunnen te vens bijdragen voor vinnige sprintduels in de Dorpsstraat, waar start en finish ligt. De permanence is gevestigd in spor thal „De Stenge" waar ook de prijsuitreiking plaats vindt. De wedstrijd der amateurs telt mee voor het Skoll-Midden-Zeeland klassement, en krijgt door deel name van zes Belgen van de ex tra sportieve groepering Her tenkamp een internationaal tintje.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 18