STöVE MAAKT HET EVERT MOEILIJK TOUR-KLASSEMENTEN Supportersclub HVV snel van de grond Jo de Roo Stem-T ourcompetitie Merckx, Zoetemelk Moser en Thevenet bij onze lezers favoriet Amerikaanse bijna geklopt STRAF LEEDS VERLAAGD PROMOTIE VOOR HULSTER AMBACHT sport TOUR-VISIE van •DINSDAG 1 JULI 1975 (Van onze speciale verslaggever) LONDEN - „Bedankt, je speelde goed". Chris Evert zei het met een gespannen lachje. Even langer dan gewoonlijk hield de Amerikaanse de hand van Betty Stöve vast, als moesten schrik en angst wegvloeien in deze lichte aanraking. Christ Evert had Betty Stöve verslagen. Zij won de Wimbledon- kwartfinale op baan een met 5-7 7-5 6-0 en gaat door, naar de halve eindstrijd, misschien weer de finale en de titel. Maar als „Chris-de-koele" het haalt zal ze toch terugdenken aan de partij tegen Betty Stöve, op 30 juni, die voor haar het einde had kunnen zijn. Als iemand ooit de kans heeft gehad Chris Evert, de 20-jarige tennis-machine uit Florida, te overmeesteren, dan was het gis teren Betty Stöve. De Neder landse beroepsspeelster is ook dicht bij de zege geweest, die de sensationeelste van het 98e Wimbledon zou zijn geweest tot nu toe. Doch toen het er werke lijk naar begon uit te zien dat Christine Marie Evert zou blij ven in de strijd, toen ging alles opeens helemaal mis voor Betty Stöve. Zenuwen, verkramping, de angst om toe te slaan, dit alles manifesteert zich in een paar onnodig gemiste punten, een slordig geslagen volley of een ongecoördineerde smash. Het is het spel van Betty Stöve, alles of niets. Vaak was het dit keer al les, zoals in de eerste set. ZÜRICH (SI) - De beroepsin stantie van de Europese Voetba lunie (UEFA) heeft gisteren in Zurich de Engelse club Leeds tot een aanzienlijk lagere straf ver oordeeld dan in eerste instantie op 28 mei was gebeurd door de disciplinaire commissie van de UEFA. Als straf voor de ongeregeld heden tijdens de Europa Cup fi nale in Parijs werd Leeds nu ge schorst voor een deelname aan een van de Europese bekertoer nooien, waarvoor de club zich in een tijdsbestek van drie jaar kan kwalificeren. Deze straf, die vanaf het seizoen 1975/76 in werking treedt, blijft van kracht tot aan het einde van het seizoen 1977/78. Doorslaggevend voor de ver mindering van de oorspronke lijke strafmaat - Leeds was voor twee bekercompetities ge schorst in een tijdsruimte van vier jaar - was het feit dat de commissie van beroep kon be schikken over nieuw beschik baar gekomen informaties. De hoogste rechtsinstantie van de UEFA baseerde overigens zijn uitspraak, evenals de discipli naire commissie, op de grondre gel, dat een club voor de gedra gingen van zijn supporters ver antwoordelijk is. PETER GÖDDE won gisteren zijn elfde koers van dit seizoen De ijzersterke coureur uit het Zeeuwschvlaamse Koewacht zegevierde in het Belgische Me- relbeke in een eindsprint van acht man. Ben Liebregts finishte als vijfde. RICHARD BUKACKI was met zijn zesde plaats de beste Neder landse prof m de koers van het Belgische Beveren Winnaai werd Walter P%lanckaert Ronny Debisschop eindigde aos vijfde, Roy Schuiten als twintig ste, Wim der Waal als 24ste en Daan Holst als 27ste. De 30-jarige Nederlandse nummer één (door de KNLTB niet op de nationale ranglijst wegens „gebrek aan gegevens") sloeg zich via 4-2, 4-5 en 7-5 kranig door de eerste set. Twee setpoints tegen in de tiende ga me, het deerde niet. Het was Stöve die Evert met perfecte groundstrokes naar de hoeken stuurde, die de frele Ameri kaanse met haar eigen wapens bestreed. Vooral de scherp ge sneden backhand leverde veel punten op Toch waren er toen al de - bekende - zwakke momen ten, die ernstig toenamen in de tweede reeks Evert, hevig puf fend bij haar opslag, snelde naar 5-2 en leek in voor een snel her stel. Maar Betty Stöve kwam te rug Via 5-3 op love (vier directe winners), 5-4 op de service van Evert en 5-5, weer voor nul. „Ik vond dat ik een kans had", aldus de 30-jarige Nederlandse, „ik kon haar goed onder druk hou den Maar mijn spel is natuurlijk veel riskanter Ik ben de aanval ler. zij wacht af. En dat houd je vaak niet vol" Betty Stöve bezweek inder daad. Er slopen dubbele fouten in haar spel, zeven in totaal. En omdat Evert toch erg weinig fouten maakt, omdat zij - tien t'aar jonger met haar Amerki- aanse achtergrond „harder" is. Betty: „ik werd moe, toen ik die achterstand had goed gemaakt. Ik verloor de tweede set toch een beetje onnodig en in de eerste Betty Stöve: „Ik leer nog steeds" Tennisvereniging Hulster Ambacht heeft in 's- Hertogenbosch m een promo tiewedstrijd tegen Oosterpias 2 met een 6-2 overwinning zich verzekerd van een plaats in de derde klas DE UITSLAGEN ZIJN: Her enenkelspel: b Muller - J L. Deltour 5-7 4-6, R Maas - R van Remortel 6—3 5—7 4—6 Da mes enkelsp.: R Cordang - R Naessens 6-2 6-0, M Cordang - R Deltour 3-6 4-6 Heren dub bel: B Muller/R Maas - R van Remortel/J L Deltour 1-6 4-6 Dames dubbel: R en M Cor dang - R Naessens/R Deltour 6_3 2-6 2-6 Gemengd dubbel: R Cordang/R Maas - R Deltou- r/J L Deltour 7-5 7-6, M Cor- dang/B Muller - R Naessens/R van Remortel 2-6 5-7 Einduit slag: 2-6 game van de derde heb ik het verspeeld". Inderdaad. De Ne derlandse kreeg drie breakpun- ten op Everts service en ver knoeide ze. Tien minuten later was het afgelopen: 6-0 voor de regerende kampioene, die wei gerde een persconferentie te ge ven. Betty Stöve: „Ze vond het geloof ik niet zo leuk dat het zo moeilijk was gegaan. De kran ten schreven ook allemaal dat het wel snel afgelopen zou zijn. Toen raakte ik toch geladen". Betty Stöve is van mening dat ze nog altijd beter kan Zei „Nog steeds ga ik vooruit Van uit het achterveld ben ik bij voorbeeld veel vaster geworden In het Virginia Slims-circuit heb ik vaak in de eerste ronde al een sterke tegenstandster gehad, dat is vervelend Maar toch leer ik ze allemaal kennen en misschien ook nog eens verslaan" De Al- blasserdamse, die sinds eind 1971 door de wereld trekt met het oogmerk van haar tennis- kunnen te bestaan, haalde giste ren nog wel haar gram in het dubbelspel. Met naar vaste partner Fran?oise Durr versloeg zij de Britse meisjes Lesley Charles en Sue Mappin met 7-5 en 6-4 Dit onderdeel heeft haar de laatste jaren ook het meeste geld gebracht, het afgelopen sei zoen al ongeveer 20 000 dollar Hoogtepunt in dit opzicht was natuurlijk de Wimbledon-titel in 1972, behaald met Billie Jean King. VOETBAL - De Engelse voet balbond heeft gisteren tijdens een vergadering van stadiondi recteuren besloten een hek te la ten plaatsen rond het veld van Wembley, dit na de ongeregeld heden bij de Engelse bekerfinale en Engeland - Schotland GOES - Jo de Roo, de voormalige Zeeuwse top- coureur die door zijn suc cessen internationaal grote erkenning had verworven, zegt zich allereerst Neder lander te voelen en der halve hoopt hij dat Joop Zoetemlek de Tour zal winnen. Maar de bewonde ring van Jo de Roo voor Eddy Merckx is zo groot, dat hij zijn hoop op een Tourzege van Zoetemelk als iets ireeëls beschouwt. En dat hij zich in feite al heeft verzoend met weer een zege van de „Zwarte van Tervuren". „Zeg nou eerlijk", reageert Jo de Roo enthousiast, „zoals Eddy Merckx is er nog nooit een coureur geweest. Wat die man kan is ongelooflijk. We hopen allemaal op Zoetemelk en wanneer hij het ooit wil doen, dan zal het dit jaar moe ten gebeuren. Maar ik geloof er niet in. Van Merckx is al zo dikwijls geschreven dat hij minder gaat rijden, maar ieder jaar verbaast hij de mensen opnieuw door zijn grootse prestaties". Jo de Roo gelooft overigens wel, dat er nog een dag kan komen dat het Merckx minder goed zal vergaan. „Wanneer het in de cols snikheet is, dan komen er mogelijkheden voor de concurrentie. Klimmen is nu eenmaal niet de sterkste zijde van Merckx, hoewel hij zoveel macht heeft dat men daar weinig van merkt. Maar het is nu eenmaal zo, dat je in de bergen bij snikheet weer gemakkelijker tien minuten verspeelt dan op het vlakke gedeelte tien seconden". Toch is De Roo van mening, dat zelfs de hulp van de weer somstandigheden niet vol doende zal zijn om Zoetemelk definitief in het geel te helpen. „Nogmaals, ik hoop dat hij het wel haalt, maar zelfs als Merckx geklopt wordt (en dat zie ik gewoon niet gebeuren) dan nog denk ik dat anderen Joop Zoetemelk te glad af zul len zijn. Zoals b.v. de jonge Ita liaan Francesco Moser rijdt, daar heb ik alle respect voor. Hij durft iets te riskeren. Hij is van absolute klasse". Jo de Roo vindt het niet vreemd dat de vijandelijkhe den van Merckx zich een weinig toespitsen op de per soon van Joop Zoetemelk. Hij heeft daar naar zijn zeggen een zeer acceptabele verklaring voor. „Vorig jaar heeft Merckx voortdurend moeten horen dat wanneer Zoetemelk erbij zou zijn geweest, hij dan niet de Tour zou hebben gewonnen. Hij voelt dat Zoetemelk, die nu al een paar jaar tegen de macht van Merckx aanleunt, door deze uitspraken zoveel moed heeft gekregen, dat hij het dit jaar beslist wil maken. En dat is iets wat Merckx weer nad rukkelijk bestrijdt. Daar zal hij, wanneer het moet, zelfs de steun van de anderen voor vragen. Daarom ook wordt het voor Zoetemelk zo moeilijk". Dat de belangstelling voor de Tour dit jaar zo groot is, wijt Jo de Roo juist aan de te verwachten gevechten tussen de diverse grote favorieten. „Het zijn altijd de kampioenen die de sport groot maken. Dat voelt het publiek verduiveld goed aan. Als je iets goeds presteert, krijg je er iets voor terug". De uitslag van de vierde etap pe: Versailles - Le Mans (223 km): 1. Jacques Esclassan (Fr - De Muer) 5.26.32, 2. Rik van Linden (B - Ferretti), 3. Robert Mintkiewicz (F Stablinski), 4. Giacomo Bazza (I Fontana), 5. Theo Smit (Ned Liebregts), 6 Wiifned Wasemael (B De Gri- baldy), 7 B Runo Vicmo (I Fon tana). 8 Perino Gavazzi (I Fon tana). 9 Herman van Springel (B Schotte), 10 Giacuito San- tambrogio (I Ferretti), 11 Ver- plancke (Bel Schotte) 5.26.32, 12 Hoban (Eng Caput), 13 Pe rm (Fr Caput), 14 Guttierez (Fra Gribaldy), 15. Kuiper (Ned-Liebregts), 16 Antonini (Ita Fontana), 17 Merckx (Bel- Lelangue), 18 Moser (Ita Barto- lozzi), 19 Delepine (Fra Schot te), 20 A. van Vlierberghe (Bel Gribaldy), 21. Priem (Ned Lie bregts), 27f Vianen (Ned Caput), 30. Karstens (Ned Stablinski), 45. Knetemann (Ned Caput), 46. Zoetemelk (Ned Caput), 86. Den Hertog (Ned Liebregts), 119. Koken (Ned Liebregts), 122. Kamper (Ned Liebregts) allen in dezelfde tijd. 131. Prinsen (Ned Liebregts). Het algemeen klassement ziet er als volgt uit 1 Moser (Ita Bar- tolozzi) 16 uur, 54 minuten en 39 seconden, 2 Merckx (Bel Lelan- gue) op 2 seconden, 3 Pollentier (Bel Schotte) op 14 sec., 4 The- venet (Fra De Muer) op 1 17 min., 5 Van Springel (Bel Schot te) op 1 18,6 Battaglin (Ita Fon tana) op 1.22, 7 Gimondi (Ita Ferretti) z.t„ 8 Van Linden (Be) Ferretti) op 1.27, 9 Poulidor (Fra Caput) z.t., 10 Godefroot (Bel Schotte) op 1 28,11 De Me er (Bel Schotte) op 129, 12 Van mpe (Bel Stablinski) op 1 36, 13 Zoetemelk (Ned Caput) op 1.39, 14 Rottiers (Bel Lelangue) 'P 2 18. 15 Hezard (Fra Caput) 2 30. 16 Karstens (Ned Sta- inski) op 2.33. 17. Knudsen oo Fontana) op 2.35, 18 Kui- r (Ned Liebregts) op 2.39, 19 Hoban (Eng Caput) op 2 41, 20 Danguillaume (Fra De Muer) op 2 45. 65 Den Hertog (Ned Lie bregts) op 4.51, 66. Priem (Ned Liebregts) z.t., 101. Prinsen (Ned Liebregts) op 5.54, 102 Knetemann (Ned Caput) op 6.17, 106. Kamper (Ned Lie bregts) op 7.29, 110. Vianen (Ned Caput) op 7.33, 117. Smit (Ned Liebregts) op 7.47, 122. Koken (Ned Liebregts) op 7.52. Het bergklassement ziet er als volgt uit: 1 Van Impe (Bel) 16 punten, 2. Zoetemelk (Ned) 9, 3 Torres (Spa) 7,4 Merckx (Bel) 6, 5. Misac (Fra) 5,6. Moser (Ita) 4 Het puntenklassement ziet er als volgt uit: 1 Van Linden (Bel) 121 punten, 2. Esclassant (Fra) 93, 3. Moser (Ita) 81,4 Merckx (Bel) 71, 5. Rottiers (Bel) 65. Het dagploegenklassement ziet er als volgt uit 1 Fontana (Baz- zan, Vicino, Gavazzi) 16 uur, 19 minuten en 36 seconden (19 plaatsen), 2 Ferretti (Van Lin den, Santambrogio, Gimondi) z.t. 37 pl., 3 Schotte (Van Sprin gel, Verplancke. Delephine) z.t 39 pl., 4 Gribaldy (Wesemael. Guttierez, Van Vlierberghe) z t 40 pl 5. Liebregts (Smit. Kui per, Priem) z.t. 41 pl. 6 Sta blinski (Mintkiewicz, Martinez, Teirlinck) z.t. 51 pl. Het algemeen ploegenklasse- ment ziet er als volgt uit l Schotte 50 uur. 45 minuten en 59 seconden, 2 Caput 50 48 26. 3 Lelangue 50 48 56. 4 Ferretti 50 49 31, 5 Bartolozzi 50 49 43, 6 De Muer 50.50.37, 12. Lie bregts 50.55.31. WIN EEN SUPER-FIETS Doe mee aan De Stem Tourcompetitie en win een supersportfiets compleet met tien versnellingen zodat u na afloop van de Tour uw eigen koers kunt rijden. Er valt echter nog meer te verdienen in deze competitie waarin onze lezers hun eigen klassementen maken en dus gedurende de Tour hun eigen favorieten hebben. Wat is precies de bedoeling? Voor vrijdag a.s. dient u onderstaande strook ingevuld te hebben geretourneerd aan De Stem, Reigerstraat 16, Breda. Zoals u ziet staan op deze strook drie klassementen vermeld. U moet voor ieder van deze bergpunten- en algemeen klassementen de eerste drie namen van coureurs invullen. Aan de hand van een puntentelling (eerste plaats goed 3 punten, tweede plaats goed 2 punten en derde plaats 1 punt), worden de winnaars uit de inzendingen geselecteerd. De lezer met de meeste punten wordt de totaal winnaar Voorts zijn er in ieder van de klassen drie prijzen te verdienen. Prijzen de winnaar van het totaalklassement krijgt dus de super sportfiets met tien versnellingen ter waarde van 478, die be schikbaar is gesteld door Janus van Nispen die man met de bromfiets- en fietsenzaken aan de Mastbosstraat 80-84 en Hoog- eind 8, te Breda De winnaar van ieder klassement (berg, punten en algemeen) ontvangt voor deze prestatie 50,- en voor de tweede en derde plaatsen worden respectievelijk drie en twee entreebewijzen voor Nederlands grootste wielerspektakel de Acht van Chaam die de eerste woensdag na de Tour wordt verreden, beschikbaar gé- steld. DEZE STROOK INVULLEN EN VOOR VRIJDAG 4 JULI ZENDEN NAAR DE STEM TGERSTRAAT 16, BREDA ALGEMEEN KLASSEMEI I PUNTENKLASSEMENT: BERGKLASSEMENT: 1 NAAM: STRAAT: WOONPLAATS De klassementen voor De Stem-tourcompetitie stromen bij tiental len ons kantoor aan de Reigerstraat in Breda binnen Hieruit blijkt dat onze lezers er bijzondei veel zin in hebben om met De Stem hun Tourcompetitiekans te wagen Opvallend is dat de meeste van onze lezers nog een groot vertrouwen ui Joop Zoetemelk hebben On danks zijn achterstand in het algemeen klassement geven de meeste van onze lezers Zoetemelk net zoveel kans als Eddy Merckx om als eerste ui Panjs te eindigen Ook Francesco Moser en Bernard The venet zijn namen die dikwijls worden genoemd als het om de win naar van het algemeen klassement gaat Rik van Linden en Gerben Karstens komen dikwijls ui de klassering voor het puntenklasse ment vooi en Lucien van Impe en weer Eddy Merckx en Zoetemelk zijn hoog genoteerde favorieten voor het bergklassement Na 20 juli zullen we weten wie van de inzenders het juist heeft geraden Als u echter fier se het grootste gelijk wilt hebben, moet u wel boven staande strook voor vrijdag 4 juli ingevuld retourneren (Van een sportmedewerker) HULST - Na een korte maar zorgvuldige voorberei ding van een vijftal weken hebben de initiatiefnemers Bertie van de Berghe, Al wies Pleunis en Henk van IJck hun plan om in Hulst een supportersclub voor de plaatselijke voetbalvereni ging HVV'24 van de grond te krijgen, in alle opzichten een groot succes zien worden. Kwam het tijdens een infor matieve vergadering in café „De Stadsherberg"'in Hulst nog niet direkt tot verkiezing van een bestuur, duidelijk was in ieder geval wel dat HVV'24 zat te springen om een goed functionerende supportersclub. Ruim 190 supporters en sym pathisanten van de Hulsterse voetbalvereniging lieten zich al inschrijven als lid van de kers verse supportersclub. Een start die zonder meer veelbelovend genoemd mag worden. Met deze schare achter zich kan het eerste elftal bij alle uitwedstrijden op de nodige supporters rekenen, die voor de ploeg zeker de no dige steun zullen zijn. Tot de verkiezing van een bestuur kwam men nog niet. Vice- voorzitter Wim Zwegers van HW'24 zei daarover: „Het is nu zaak oin alles gegrond op te zet ten. Maar duidelijk is in ieder geval wel dat het plan een groot succes is geworden Er was hier in Hulst duidelijk gebrek aan een supportersclub". Op 4 september volgt de eerste vergadering, waarbij ook een bestuur gekozen zal worden In die periode zullen regelmenten en statuten worden opgemaakt, zodat men op 4 september be slagen ten ijs komt Om het ge heel nog uit te breiden en alles klaar te maken, waren de aan wezige leden ervoor een voorlo pige organisatie en de verkoop van lidmaatschapskaarten het geheel in die eerste maanden op zich zal nemen In die commissie werden gekozen Alfons Han kers. Henk van IJck, George Boddaert. Jan de Keijzer, Dees Verbraeken, Wim Zwegers en Alwies Pleunis Mede- initiatiefnemer Pleunis „Het idee om een supportersclub van de grond te krijgen leefde eigen lijk al veel langer We zijn verder gaan bouwen toen bleek dat er reeds na enkele weken al veel belangstelling voor bestond Maar het probleem was dat HVV al een supportersclub had. en dan is het altijd even wikken en wegen en praten met die andere mensen" Een supportersclub die over igens op een bijzonder laag pitje brandde De nieuwe mensen aan het bewind willen het geheel di rekt groots opzetten Een sup portersclub waar de leden nu in de gelegenheid worden gesteld per bus(sen) de uitwedstrijden van hun eerste team bij te wo- ipzet i rijs zo laag mogelijk te houden dan hebben de leden er ook nen Pleunis „De opzet is om de prijs zo Ij Kijk. dar wat aan" G Boddaert en W Zwegers, die namens het bestuur van HVV in de voorlopige werkcommissie zitting hebben, konden verdei de leden meedelen dat tijdens alle thuiswedstrijden van het eerste elftal de helft van de op brengst van de loterij naar de kas van de supportersclub zal vloeien Een mededeling die door de aanwezige leden met een luid applaus werd begroet Zwegers „De supportersclub is er nu, maar er moet nog veel ge regeld worden Het ligt in de be doeling dat in het bestuur van de supportersclub iemand zitting heeft die ook de vergaderingen van HW meemaakt Zo krijg je tussen beide besturen een echte wisselwerking, en dat is ook de opzet van het geheel" De contributie werd vastges teld op 5.- per jaar Veel leden waren ervoor om het toekom stige bestuur uit vtjf personen te laten bestaan Een aantal waai de werkcommissie zich in de komende maanden nog eens over zal buigen. Het bestuur van de kersverse supportersclub van HVV'24 zal m de toekomst he lemaal zelfstandig gaan werken, dit overigens m nauwe samen werking met het bestuur van HVV Tijdens deze vergadenng bleek dat nog eens overduide lijk De komende maanden moe ten echt als tussenperiode ge zien worden Op 4 september komt de voorlopige werkcom- tóv De initiatiefnemers tot de oprichting van de nieuwe HV\f-supportersclub. missie met al zijn plannen, voor stellen etc op tafel Dan kunnen de leden met ideeën naar voren komen Voorstellen die over igens al veelvuldig naar voren werden gebracht Maar men wil eerst het geheel op „pootjes" hebben staan, pas dan kan men beginnen met het ontplooien van zijn activiteiten „Dat is ook zonder meer de opzet van het geheel. Een supportersclub op- van belang dat deze een bestuur krijgt dat er de schouders onder zet. Een supportersclub is uit eindelijk een afdeling in een vereniging, waar heel HVV'24 mee gediend is," aldus vice- voorzitter Wim Zwegers van HVV'24,

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 10