Thielevond Assen veilig circuit TomOkker en Betty Stöve bij beste acht mmm wem amateur SHEEN DE HELD VAN ASSEN UITSLAGEN WIMBLEDON Uitslagen TT Wie 6%% rente wenst zonder boete irmijn ISIE sport Tarieven perl* 7*1975 Reserve-geldrekening 6'A% Zonder opzegtermijn kunt u bedragen op nemen tot f 3000,- per maand. Voor bedragen boven f 3000,- per maand geldt een opzegtermijn van 1 maand. In ieder geval berekent de Banque géén retour-rente over opgenomen bedragen! Termijn-spaarrekening: met een opzegtermijn van 6 maanden - 5 met een opzegtermijn van 12 maanden - 5'A met een opzegtermijn van 24 maanden - 6'A Spaar-deposito's: met een vaste looptijd van 6 maanden - 5'A met een vaste looptijd van 12 maanden - 6'A met een vaste looptijd van 24 maanden - 6'/z met een vaste looptijd van 3 jaar - 7 met een vaste looptijd van 4 jaar - 7'A met een vaste looptijd van 5 jaar -8 Be taaipromessen aan toonder: met een vaste looptijd van 1 jaar - 6 met een vaste looptijd van 2 jaar - 6'A met een vaste looptijd van 3 jaar - 6'A met een vaste looptijd van 4 jaar - 7 met een vaste looptijd van 5 jaar - 7'A Spaar by de Banque via uw bank-, post-, of gemeentegirorekening. 16 BANQUE DE PARIS ET DES PAYS-BASNM !ïl voor de be- Maar na Bor- •eneeén zullen (ekken mvlie- trouwens van temelk het bij at hl) lek reed verstandig Janssen „Als o iets gebeurd jk nooit tn pa- oop is gaan gillen dat hl) moment heb- gezegd en nu :eggen niet zo toers is koers wat sliekum unnen gaan en Dan had hij blemen, voor iet in de gaten aanpikken inp uit en aan ben winstpunt van annende Tout gens Jan Jans- irgrond komen die voor deze het begin van nden Janssen rtoser heeft le- Dat is een cou- n de toekomst n horen Dat er in en blijft dat is een van istpunten voor 'an Europa een oed krijgt len twee kilome- al van Den Her- Fontanelli volg- irnll, Priem, Le ael sluiten ook snel teruggepakt, tambrogio denkt ?wonnen V lanen begint laatste ersvan 1500 me te in zijn wiel. Witte verslaat int. Van Linden og leider in alge- nt. OOP VAN DE APPE, VAN ff VERSAILLES, WAS: imiddellijk na jor 138 renners Balague stig begin van de eerste boven op on, na hem Tor- 51 •ver wint premie- iban, Verplanvke a ontsnapt bij de Lievens, Kuiper, -avarzasi sluiten aan Peleton ee delen, eerste vluchters ie band Gimnndi, groepen weei bij p Guilloux ont pakt na solo van te voorsprong 40 oorkomst op de adrene 1 Misac, iruyt. Peleton op iep Misac ingelo- tiers springt weg -oepen wint eind- iser en Esclassan. eerste in kiasse- DERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 30 JUNI 1975 (Van een onzer verslaggevers) ASSEN - „Veilig circuit bier", zei de Westduitse motor coureur Rolf Thiele vrijdagmor gen tegen enkele bochtencom missarissen, direct nadat hij in de training voor de 125 cc-race van de Asser TT bij een snelheid van tegen de 200 km. per uur in de strobalen geduikeld was. De jonge coureur uit Bremen stapte vervolgens weer op zijn eigen bouw machine en raasde verder. Vier en twintig uur later kwam Tbiele tijdens de 250 cc-race echter andermaal ten val en ditmaal bleken de op de Drentse hei rijkelijk voor handen zijnde veiligheidsvoorzieningen niet in staat zijn leven te redden. Het ongeval gebeurde al in de derde ronde van de 250 cc- wedstrijd. Enkele minuten na dat Rolt Thiele, 23 jaar en onge huwd, in 23ste positie temidden van 6 andere coureurs de tweede omloop had voltooid, ging de in de achterhoede rijdende Duitser plotseling over de kop. Op een na afloop van de TT gegeven persconferentie verklaarde Henk Burik, voorzitter van de internationale jury, en Jaap Timmer, lid van het organisatie comité, dat Thiele door geen an dere rijder gehinderd was. Hun conclusie met betrekking tot de oorzaak van het ongeval: „De motor vertoonde geen manke menten. Thiele moet de macht over het stuur van zijn Yamaha zijn kwijtgeraakt". De Westduitse kampioen smakte hard tegen het asfalt en liep daarbij zwaar hersenletsel op. Merkwaardig genoeg bleef zijn helm vrijwel onbeschadigd. Ijlings werd Thiele naar het academisch ziekenhuis in Gro ningen vervoerd, maar op dat moment'was zijn toestand vol gens de artsen op het circuit al hopeloos. Omstreeks kwart over vijf overleed hij. Slechts weinigen van de 125.600 toeschouwers vernamen nog op het circuit het trieste nieuws. Vrijwel iedereen was al op weg naar huis, toen de orga nisatie kort na 6 uur de dode lijke afloop van Thiele's val be kend maakte. De in Assen debu terende Thiele is de zesde cou reur, die in 50 jaar „Dutch TT" om het leven kwam. Het laatste dodelijk ongeluk gebeurde in 1966. toen de Engelse zijspan- rijder Norman Huntingford met zijn machine over de kop ging. Het Asser circuit is bijzonder goed beveiligd. Nico van der Zanden, de beste Nederlander in de 250 cc-race, zei zaterdag middag toen de tragische afloop van het ongeval met Thiele nog niet bekend was: „Hier in Assen heb je overal ruime grasstroken om uit te wijken. Dan is hel vol gende week in Francorchamps heel anders. Daar zie je aan de ene kant de vangrails langs je flitsen en aan de andere kant steile rotshellingen. Maak je in Francorchamps een fout. dan zijn de gevolgen niet te overzien. Maar hier loopt het in de regel wel goed af" De Engelse zijspanrijders Mar Hobson en Gordun Russell vlo gen in de vijfde ronde tijdens hun jacht op de leidende combi- natie Schwarzel-Huber van de baan. Beiden liepen daarbij een hersensrhudd eeen gebroken arm op. (Van onze speciale verslaggever) LONDEN „Af en toe liep ik maar een beetje om mijn backhand heen, om hem aan het schrikken te maken". Dat is de Tom Okker van 1975. Dat is de superfitte, van zelfver trouwen blakende topsporter, die zaten' n superieure stijl oprukte naar de kwartfinales van Wiml >n. Ten koste van de stoïcijnse Rus Aleksander Metreveli (6-0,6-2 en 8-6), die hem in het verleden al zo dikwijls heeft dwarsgezeten, maar die ditmaal werd overklast. i Tom Okker, die in de kwartfinales Tony Roche ontmoet. Okker bij de beste acht, dat is sinds 1969 niet meer voorgeko men. Zijn spel smaakt boven dien naar meer, naar een halve finale tegen Borg bijvoorbeeld. Maar dan moet eerst worden af- Connors - Ramirez, Vilas - Tan ner, Ashe - Borg en Okker - Ro che. Behalve de eerste allemaal fifty-fifty-partijen In de damesafdeling is Betty Stöve de enige niet geplaatste gerekend met Tony Roche, de speelster bij de beste acht. De man die een nu toch wel defini- uitstekend gehumeurde Neder- tief einde maakte aan de allengs landse speelt constanter dan vervagende hoop van Ken Ro- ooit en tegen Winnie Woold- sewall nog ooit zijn lidmaat- ridge was zij steeds aan de goede schap van de all Englang club kant van de score Ondanks een waar te maken met de titel in het gemist setpunt ip de eerste reeks herenenkelspel. Nederland is in de kwartfina les van de enkelspeten trouwens niet alleen door Tom Okker ver tegenwoordigd. Betty Stöve, de zojuist dertig jaar geworden Al- blasserdamse, bereikte voor de eerste keer in haar toch al suc cesvolle loopbaan de laatste acht. Zaterdag bleek zij te sterk voor Winnie Wooldridge-Shaw: 9-7, 6-3. De beloning: een ont moeting niet de heersende kam pioene Chris Evert, de griezelig vaste Amerikaanse, die dicht bij de onverslaanbaarheid is. Tom Okker, die vorig jaar op Wimbledon en op Forest Hills in Aleksander Metreveli zijn meerdere moest erkennen, heeft ditmaal de 30-jarige Rus alle hoeken van de baan laten zien. De gebruinde Nederlander greep in precies een half uur de eerste en de tweede set met 6-0 en 6-2 met vlekkeloos snaren spel. De zware akkoorden - ser vice en volley - klonken even welluidend als de lichte, de dropshot en de lob, die Okker alleen in grote vorm deskundig weet uit te spelen. De houterig ogende Metreveli joeg zijn opslag zelden in het goede vak, miste veel backhands en maakte in de eerste set pre cies negen punten. De 30-jarige journalist zag in al zijn narig heid ook nog twee glaszuivere aces afgekeurd, hetgeen hem kostbare servicegames kostte. Okker incasseerde alle meeval lers glimlachend, enkele netbal- len incluis. Ditmaal kon de Ne derlandse nummer één niets ge beuren. Hoewel op de weinig in spirerende baan zes de door braak in de derde set lang op zich liet wachten, was het duide lijk dat Okker het karwei snel zou afronden. Metreveli was in elke servicegame in moeilijkhe den, terwijl de als negende ge plaatste Flying Dutchman zijn opslag steeds moeiteloos incas seerde, in de derde set drie maal achtereen op love. Okker: „Ik heb niet zo hard geserveerd, maar wel geplaatst. De eerste was veel in en daarmee oefen je toch veel druk uit". In zijn veertien servicegames stond Okker evenveel punten af, een opmerkelijke score. Okker: „Ik wilde nu toch wel erg graag winnen. Vorig jaar was mijn in stelling niet goed. Ik ging met tegenzin de baan op. Dat is nu anders. Ik heb nu lekker twee dagen rust voor mijn kwartfi nale op dinsdag en dan zien we wel weer". Okker weet waar hij met zijn tegenstander, Anthony D Ro che, aan toe is. Het duo stond vorige week tegenover elkaar in de finale van Nottingham Ok ker won toen in drie sets. Het is voor de Australiër (30) wellicht een onprettige wetenschap dat Metreveli bij de drie vorige Wimbledons steeds van de latere kampioen heeft verloren. Bij de heren komt het morgen tot de volgpnde kwartfinales pa Imde Betty Stöve de partij re delijk vlot in Niet dat er sprake was van klassespel, daarvoor was er te veel serviceverlies Winnie Wooldndge-Shaw bleek in dit opzicht evenwel nog iets guller De kittige Schotse, vroe- fer een gevreesd tegenstandster, oudt zich overigens de laatste tijd meer bezig met golf dan met tennis. Betty Stöve: „Ik had dit toer nooi geen slechte loting. Geluk kig heb ik mij waargemaakt en ben ik niet afgegaan". Tegen Chris Evert geefl Betty zichzelf weinig kans: „Ik heb vijf keer tegen haar gespeeld en steeds vertoren. Een keer heb ik een set gepakt. Normaal gesproken zit het er niet in". Betty Stöve is sinds 1966 (Trudy Walhof) de eerste Neder landse in de kwartfinales. De andere partijen zijn: Billy Jean King - Olga Morozova, Vir ginia Wade - Evonne Goolagong en Margaret Court - Martina Navratilova. Stuk voor stuk saillante duels, waarin alles mo gelijk is. Statistische gezien heeft Nederland op het 98ste Wimbledon een plezierige vin ger in de pap alleen de tennis- grootheden Australië en de Ver enigde Staten zijn verder zowel bij de heren als de dames verte genwoordigd bij de beste acht. BRUSSEL (Bolga-ANP) - Raymond Ceulemans zal in het nieuwe biljartseizoen weer van de partij zijn. I)e Belgische ve dette op hel groene laken gaf enige tijd geleden te kennen voortaan als „prof" door het le ven te gaan. nadat hij met de Koninklijke Belgische Biljart bond (KBBB) in conflict was ge raakt. De KBBB had Ceulemans ge schorst, omdat hij tijdens- of na een kampioenschap nooit op de officiële recepties verscheen De man, die in april in Gent de we reldtitel in de individuele vijf kamp won, nam deze beslissing niet en besloot nooit meer aan titeltoernooien deel te nemen Gisteren echter kwam Ceule mans op zijn besluit terug Een gesprek tussen hem en de KBBB had het gevolg, dat hij voortaan weer op de recepties zal ver schijnen, behudens vooraf gaande toestemming van de bond weg le mogen blijven Ceu lemans zei, dal veel van zijn uit spraken verkeerd zijn geïnter preteerd en dat hij hoopte, dat de moeilijkheden door het ge sprek zijn verholpen. (Van onze sportredactie) ASSEN - Niemand van de 125.000 toeschouwers verlieten zater dagmiddag om 5 uur teleurgesteld de Drentse hei, waar de motora crobaten op hun ranke machines een hele dag lang voor het ene opwindende moment na het andere hadden gezorgd. Onkundig van het tragische ongeval, dat de Duitser Rolf Thiele was overkomen, smulde men nog na van een serie spectaculaire gevechten om de overwinningen. Eindelijk behielden vele races tot het laatste mo ment toe een maximum aan spanning. De geroutineerde Westduitser Dieter Braun en nog meer de jonge Brit Barry Sheen speelden daarbij een hoofdrol Sheen toonde zich de grote „smaak maker" van de 500 cc-race Of schoon hij de snelste traimngs- tijd had gedraaid, beschouwde niemand hem als de grootste kanshebber voor de race Die eer was voorbehouden aan het illus- Agostini-Read- ■port In 'I kort BOKSEN - De Portoricaan Angle Espada heeft zaterdag nacht de vacante wereldtitel boksen in het weltergewicht (WBA-versie) veroverd d<Kir een overwinning op de Canadees Clyde Gray Espada (25) won onbedreigd op punten. AUTOSPORT - De Brit John Fitzpalnck heeft in Nilrnburg de derde wedstrijd voor het Eu ropees kampioenschap vooi Grand-Tounsme wagens ge wonnen Hij heeft daardoor te vens de leiding in het klasse ment met 43 punten. Tome He- zemans werd evenals winnaar Fitzpatnck en de eerste vijf aankomende, in een Porsche Carrere tweede. Damesenkclspel: Margaret Court (Aus) - Glynis Coles (GB) 6-2 6-2 Billie Jean King (VS) - Michelle Gurdel (Bel) 6-1 6-2. Martina Navratilova (Tsj- Natasja Tsjmyrovia (SU) 6-1 6-0 Olga Morozova (SU) - Mimi Jausovec (Joe) 6—4 6-2. Evonne Cawley (Aus) - Judy Dimond (Aus) 6-2 6-4. Chris Evert (VS) - Lindsey Be- aven (GB) 6-2 6-4 Virginia Wade (GB) - Rose Casals (VS) 6-4 4-6 6-4 Dames dubbelspel tweede ronde: Maria Oarmon-N Pin ter (Fra-Tsj) - F Mihai-N. Sato (Roe-Jap) 6-3 6-3 Gail Chanfreau-Helen Gourlay (Fra-Auz) - Pam Teegarden- Renata Tomanova (VS-Tsj) 7-5 7-5. Ann KJIYOU- RAJbKazuko Sawamatsu (VS-Jap) - Lesley Hunt-Valery Ziegenfuss (Aus-VS) 6—4 6-2. Derde ronde: Margaret Court-Virginia Wade (Aus- GB) - Linky Boshoff-Ilona Kloss (Z Afrj 6—2 6-4 Julia Anthony-Olga Morozova (VS-SU) - Maria Darmon-N. Pinter (Fra-Tsj) 6-1 6-1, Rosie Casals-Billie Jean King (VS) - Joyce Hume - Winnie Woold- ridge (GB) 6-2 6-0. Heren enkelspel: Vierde ronde: Tony Roche(Aus) - Ken Rosewall (Aus) 6—3 6—8 8—6 6-1. Arthur Ashe (VS) - Gra ham Stil well (GB) 6-2 5-7 6-4 6-2. Guillermo Vilas (Arg) -j sandy Mayer (VS) 2-6 7-5 9-8 6-3 Raul Ramirez (Mex) - Cliff Richey (VS) 6-2 6-3 6-2. Heren dubbelspel: Tweede ronde: Dick Dell-Sherwood Stewart (VS) - Barry Philips Moore - Gene Scott (Aus-VS) 6-3 6-4 6-2 Fassbender- Pohmann (W Did) - Moore- Pattison (Z-Afr.-Rho) 6-2 7-5 4-6 6—4. Hewitt-MacMillan (Z-Afr) - Kawimazumi- Tezuka (Jap) 6-2 6—4 6-2 Mi lan Holecek-Karl Meiier (Statenloos-W Did) - John Alexander-Phil Dent (Aus) 6-3 8-9 6-4 6— Heren dubbelspel, tweede ronde: Bob Lutz-Slan Smith (VS) - Mike Estep-Kim Wa- kwick (VS-Aus.) 6-2, 8-9, 9-8, 8-6. Gemengd dubbelspel: Eer ste ronde: Thomas Koch- Helena Anliot (Bra-Zwe) - By- rom Bertram -Brigette Cuy- pers (Z-Afr) 6-2 6-2. Tweede ronde: Sue Barker-Gl.ynis Coles - Evonne Goolagong-Peggy Michel (Aus-VS) 6-4 8-6 6-3, Betty Stöve-Franyoise Duit (Ned- Fr) walk over wegens terug trekken Bassi-Pericoli (It) tere trio Lijnsivuori. Sheen mocht dan in Engeland vrijwel niet te verslaan zijn, en bovendien beschikken over een Suzuki-fabneksmachine, maat de 24-jarige Londenaar had dit seizoen nog slechts weinig gere den, doordat hij ruim drie maanden geleden 'tijdens de trainingen voor de 200 mijlsrace in Daytona een flinke smak maakte Bij een snelheid van zo'n 270 km per uur vloog dooi een fabneksfout het luopvlak van de voorband van zijn Suzu ki Sheen knalde tegen de be tonnen piste en bracht daarna lange tijd door in een zieken huis Bovendien toonde de Suzuki-motoren zich in voor gaande Grand Prix-races nog niet voldoende betrouwbaar om de Yamaha's van de overwin ding af te houden. Toch werd deze Barry Sheen de grote held van de „Dutch TT 1975" Toen Teuvo Lijnsivuori - de kopman van het Suzuki-team was er voor het eerst weer bij na zijn val tn Imola - door een mis lukte start de aansluiting volle dig verspeelde, blies Sheen di rect zijn partij mee in de aan vankelijk zes man sterke kop groep Bonera, de tweede man' Van MV Agusta, John Newbold en Wil.Hartog, die direct na de start de jeming had genomen, maar al snel terugzakte en ver volgens met een defecte motor de strijd moest staken, hielden de race niet lang vol. Read, Agostini en Sheen gingen daar entegen op volle snelheid door. Na zes ronden ontdekte Phil Read dat zijn MV Agusta nog 50 cc-klasse: 1. Angel Nieto (Spa) Kreidler 32 43 min. (gem snelheid 127 169 km per uur), 2 Herman Rittberger W Did) Kreidler 32 43,2 (gem. snelheid 127 152 km) 3 Euge- mo Lazzanni (Ita) Piovaticci 32 43,3 (gem snelheid 127 145 km) 4 Gerrit Prikker (Ned) Kreidler 5 Jurrien van Zii- broeck (Bel) Kreidler 6 Rolf Kunze (W Did) Kreidler 7. Joop Bosman (Ned) Yamathi 8. Theo van Geffen (Ned) DRM 10 Henk van Kessel (Ned) Kreidler. Stand wereldkampioen schap: 1 Nieto 60 punten, 2. Lazzanni 42, 3 Rittberger 31, 4 Van Zijbroeck 28, 5 Stefan Doerflinger (W Did) Kreidler 25 350 cc-klasse: 1. Dieter Braun (W Did) Yamaha 16 ronden in 46 12 9 minuten (Gem snelheid 150 282 km per (Fin) Yamaha 49 14.1 (gem snelheid uur) 2 Pentti Korhonen 150 224 km per uur) 3 Alex George (GB) Yamaha 49 15,4 (gem snelheid 150 159 km per uur) 4 Yacomo Agostini (Ita) Yamaha 5 Johnny Cecolto (Ven) Yamaha, 6 Wil Hartog (Ned) Yamaha 14 Piet van der Wal (Ned) Yamaha Stand wereldkampioen schap: 1 Cecotto 63 punten, 2. Agostini 47, 3 Braun 41, 4. Korhonen 33, 5. Kanaya (Jap) Yamaha 25. 250 cc-klasse: 1. Walter Villa (Ita) Harley Davidson 46 53,9 minuten (Gem. snel heid 147 854 km per uur) 2. Michiel Rougene (Fra) Harley Davidson 47 40,7 (gem. snel heid 145 434 km per uur) 3. üietei Braun (W Did) Yamaha 47 47,4 (gem snelheid 145 091 km per uur) 4 Bruno Kneu buhler (W Did) Yamaha 5. Yvon du Hamel (Can) Kawa saki 6 Pentti Korhonen (Fin) Yamaha 8 Nico van der Zan den (Ned) Yamaha 13 André van dei Broeke (Ned) Yamaha. Snelste ronde: Villa 3 04.0 (Gem snelheid 150 738 km pei uur, nieuw ronderecord) Stand wereldkampioen schap: 1. Villa 60 punten, 2. Rougene 49, 3 Pons 36,4 Ce cotto (Ven) Yamaha en Mor timer (GB) Yamaha beiden 27. 125 cc-klasse: De uitslagen zijn 1 Paolo Pileri (Ita) Mor- dibejlMM2j^gen^jnelhei^ 140 083 km per uur) (nieuw ra cerecord) 2 Pier Paolo Bianchi (Ita) Mordibelli 45 43.2 (Gem snelheid 140 023 km per uur) 3 Bruno Kneubuhler (ZWDld) Yamaha 46 53,9 (gem snelheid 137 996 km per uur) 4 Leif Gustavsson (Zwe) Yamaha 5. Jos Schurgers (Ned) Bntstone 6 Otello Bu- schenni (Ita) Malanca 9 Roel Cornells (Ned) Yamaha 10 Pe ter van Niel (Ned) Yamaha 13 Aart Valster (Ned) Yamaha Stand wereldkampioen schap: 1 Pilen 85 punten, 2 Bianchi 56, 3 Gustavsson 48, 4 Ken Andersson (Zwe) Ya maha 45. 5. Kneubuhler 35. 500 cc-klasse: 1. Barry Sheen (GB) Suzuki 48 01 0 (gem snelheid 154 088 km per uur) 2 Giacomo. Agostini (Ita) Yamaha 48 01 0(gem snelheid 154 088 km per uur) 3 Phil Read (GB) MV Agusta 48 49.7 (gem snelheid 151 480 km per uur) 4 John Newbold (GB) Su zuki 5 Teuvo Laensivion (Fin) Suzuki 6 Gianfranco Bonera (Ita) MV Agusta 10. Piet van der Wal (Ned) Yamaha 13 Rob Bron (Ned) Yamaha, 15. Dick Alblas (Ned) Koeme. Stand wereldkampioen schap: 1. Agostini 57 punten, 2 Read 54, 3. Kanaya (Jap) Yamaha 45, 4. Laensiviori 28. Zijspanklasse: 1. Werner Schwaerzel-Andreas Huber (W Did) Koenig 47 40 3 (gem. 135 753 km per uur) nieuw wedstrijdrecord. 2. Rolf Biland-Bernd Gruber (Zwi- W Did) Seymaz 47 58 5 (gem. 134 897 km per uur) 3. Angelo Panjellim-Fredo Mazzoni (Zwi) Koenig 48 10 3 (gem 134 347 km per uur) 4 George O'Dell-Alan Gosling (GB) Koenig 5. Amadeo Zini- Andreas Fomaro (Ita) Koenig 6 Siegfried Maier-Gerhard Lehmann (W Did) SMS 7 Cees Smit-Jan Smit (Ned) Koenig Snelste ronde: Mac Hobson-Gordo Russel (GB) Yamaha 3 18 9 (gem snelheid 138 818 km per uur, nieuw ronderecord) Stand wereldkampioen schap: 1. Steinhausen-Huber (W Did) 48 punten, 2. Schwaerzel-Huber (W.Dld) 39, 3. Biland-Gruber (Zwi- W Did) 30, 4 Pantellini- Mazzoni (Zwi) 28, 5. Hobson- Russell (GB) 22. (ADVERTENTIE) Barry Sheen, de held van Assen, in de slipstream van Agostini. steeds niet snel genoeg is om de Japanse concurrentie het hoofd te bieden De Brit moest afhaken en kwam daarmee weer een stap dichterbij het afscheid van zijn wereldtitel. Sheen handhaafde zich echter hardnekkig in het kielzog van Agostini. Al spoedig bleek zijn Suzuki nog sneller dan de machine van de Italiaan. Het verschil was echter dermate gering, dat Barry slechts zelden de leiding overnam. Hij bleef in het kielzog van Agostini zitten, al moest Sheen zich op het rech- terstuk zich zelfs oprichten om iets aan snelheid te verliezen en daarmee te voorkomen dat hij Agostini zou passeren Pas op de allerlaatste meters sloeg Sheen volgens de meest elementaire racetactiek toe. De Brit kwam na de laatste kniebocht uit het slipstream van Agostinis Ya maha en won met een meter voorsprong, een té gering ver schil om waarneembaar te zijn in de totaaltijd van beide kemp hanen. Het betekende de tweede bit tere teleurstelling, die Agostini deze middag te slikken kreeg. Want voor de eerste keer in 8 jaar kon hij zich in Assen niet als triomfator laten huldigen. Nie mand rekende op een zege van „Ago" in de 350 cc-race Het nieuwe talent Johnny Cecotto had zich in de voorgaande races immers duidelijk superieur ge toond aan de geroutineerde Ita liaan Toen Ceeottos Yamaha bij de start echter pas na lang tegenstribbelen aansprong, ste gen de kansen van Agostini in eens met sprongen Want Ago zat direct bij de leiders Uitein delijk bleef een kwartet over: Agostini, de Fin Korhonen. Die ter Braun en Alex George Ter wijl Cecotto door een serie ron derecords naar voren snelde, maar uiteindelijk toch niet ver der kwam dan de vijfde plaats, raasde dit viertal tot de laatste twee ronden wie) aan wiel over het Drentse circuit Pas in de laatste 10 km slaagde Korhonen en Braun erin een lichte voor sprong te nemen Agostini en de loch verrassend sterk rijdende Williams konden het gat met meer dichten Dieter Braun - twee jaar geleden wereldkampi oen bij de 250 cc'ers, maar dit jaar ook regelmatig aktief in de Formule 2 van de autosport - wierp al zijn ervaring in de strijd en wees de laatste concurrent tenslotte met nog bijna 2 secon den verschil terug. BANQUE Amsterdam - A'dam Buitenveldert - Arnhem Breda Den Haag Dordrecht Eindhoven Groningen Haarlem - Heerlen - Maastricht Roermond Rotterdam Utrecht - Venlo.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9