Lewedorpse scholiertjes hielden bazar PROMINENTEN FIETSTEN DE „SMOKKELROETE" B. enw. Sluis; sexshops bannen B. de Haan landelijk schutterskoning 1975 vroegen bijstand „LEEFMILIEU" WEDEROPBOUW FABRIEK Ruim 1600boeren „Aan de rede" aangeboden aan dr. Boertien Coördinatieorgaan waardeert Hulster structuurschets Wijziging politieverordening naar raad om binnenstad schoon' TVPEW stad streek Schippers- jongens zoek op zee Steekpartij om hasjhandel Onverlichte roeiboten op Schelde Minder koel Sexparadijs Titelhouder Van I waarden verslagen AARDENBURG St Baafskerk, expositie „On der je voeten vandaan" over ar cheologie (t.m 4 juli) Geopend dag 8.00-17 00 uur. Zond. 14.00-17 00 uur. BERGEN OP ZOOM Luxor - 20 00 uur: „De Slang". 18 j Roxy - 20 00 uur: „Pas op, of we slaan er op", 14 j. Het Markiezenhof, Steen- bergsestraat 6. expositie „Potjes Latijn", keramiek uit de collec tie Rust (t.m 27 juli) en „Bou wen in Bergen" in het kader van M'75(t.m 31 augGeopend ma. t.m. vrijd. 10 00-12 00 uur en van 14 00-1700 uur, zat en zond. 14.00-17.00 uur. GOES Museum voor N.- en Z.- Beveland - Expositie „Spiegel beeld van het leven", in het ka der van het Monumentenjaar. Oude stadsgezichten, tegenover nieuwe, met prenten en foto's uitgebeeld. Geopend di t.m. zat. 10-12 en 13.30-17.00 uur (t.m. 31 aug.). HULST Bioscoopgebouw - 20.00 uur: Luchthaven m alarm, 14 j. Galerie van Geyt - steen straat 20, expositie van oude kaarten, gravures en etsen. Ge opend op werkdagen 9.00-12.00 uur en van 14.00-18.00 uur. (t.m. 30 aug.). MIDDELBURG City - 20.00 uur: „Het myste rie van de 7 gouden vampiers". Rijksarchief, St. Pieterstraat 38, expositie „Van kust tot kust" over de Stoomvaartmaatschap pij Zeeland van 1875-1975. Ge opend ma t.m. vrijd. 9 00-12.30 uur en 13 .30-17 00 uur, zaterdag 9 20-12.30, zon- en feestdagen §esloten (t.m 13 sept.) Zeeuws luseum - Middelburg voor. tij dens en na de verwoestingen 1950 (t.m 31 aug.) Geopend ma. t.m vrij van 10 00-12 30 uur en 13 30-17 00 uur Zeeuws Kun stenaarscentrum - (Lange Noordstraat 59) Expositie door Wim Hofunden Geopend di. t.m. zat 14 00-17 00 uur (t.m. 17 juli.). Stadhuis-Vleeshal - Le den van de Zeeuwse Kunstk ring Geopend dag 10 00-17 00 uur en zond. van 14.00-17.00 uur (t.m. 6 juli). OOSTBURG Lede) Theater-20 00 uur: Ge jaagd door de wind, a.l. (Van onze correspondent) HANS WEERT - In de nacht van zaterdag op zondag ontving de rijks politie te water te Wemel- dinge bericht dat twee Hansweertse schippers- jongens in de leeftijd van 22 jaar, 's morgens óm vijf uur met een stalen roei boot de Westerschelde waren opgevaren om te gaan vissen Ze waren 's nachts nog steeds niet te rug Er werd o a met ce R P 26. een zoekactie op touw gezet, die niets ople verde Eerst zondagna middag kreeg de R.P te water bericht van één van de jongens, dat zij 's nachts om half drie weer waren thuis gekomen. ST. JANSTEEN E. Ottjes - 15 00 uur Kermis- schieting liggende wip. TERNEUZEN Luxor - 20 00 uur- Kind van de Zon, 18 j. VLISSINGEN Alhambra - 20 00 uur: Vrou welijk fruit 18 j Tentenpaviljoen, naar Stad huisplein expositie 46 oldtimers van Lips Autotron Drunen (t.m. 17 aug WESTDORPE Galerie Troutzaerte, expositie werken van Paula Thies (olie verven en tekeningen) t.m. 30 juni Olieverven van Jacques Siegers, Lataster en Pierre van Soest. Verder aquarellen, teke ningen en pastellen van Paul Ci troen (t.m. 31 aug Geopend di. t.m. zat. van 9 00-16 00 uur, zond 14.00-18.00 uur, maandag gesloten. UZENDUKE Streekmuseum, Markt 23, zomerexpositie van 10.00-17.00 uur. Zaterdag en zon - en feest dagen van 14.00-17 00 uur (t.m, 14 sept.). ANTWERPEN Middelheimpark. Middel- heimlaan 8 expositie beeld houwwerken en tekeningen van 9 leden van het werkcomotié Middelheim, alsmede de 13e Biënnale voor beeldhouwkunst met speciale aandacht voor Turkije, Indonesië en Japan.aeopendlO.00-20.00 uur (t.m. 4 oktober). (Van onze correspondent) TERNEUZEN - In de nacht van zaterdag op zondag, om 2 00 uur is het in de Flamingo-bar te Temeuzen tot een vechtpartij gekomen. Een blanke en drie Sunnamers boden twee opva renden van het Engelse schip de „Harcoyart" R.W en R C. hasj te koop aan. Toen de Engelsen hierop niet wilden ingaan, namen de Suri- namers de jassen van de beide Engelsen mee Dit had tot gevolg dat er, eerst in het café, vervol gens op straat, een vechtpartij ontstond, waarbij E W met een stomp voorwerp in de zij werd gestoken. Hij werd onder dok tersbehandeling gesteld, doch de steek bleek niet gevaarlijk. De jassen werden later door de Terneuzenaar R H TERUGGE BRACHT De Engelsen wilden geen aangifte doen en konden ook geen persoonsbeschrijving van de Surinamers geven. (Van onze correspondent) BATH - In de nacht van vrij dag op zaterdag werd de zee scheepvaart op de Wester schelde gehinderd dooreen aan tal onverlichte roeiboten, waarmee men in het Nauw van Bath, dicht tegen de Belgische grens, aan het spelevaren was. De roeiboten zijn door de ge waarschuwde Belgische rivier politie verwijderd. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag: droog, zonnig en minder koel. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld ovei Nederland voot dinsdag aantal uren zon 5 tol 16 mm temp omstreeks 10 graden max temp omstreeks 19 graden kans op droge pe node van minstens 12 uur 95 procent kans op een geheel droog etmaal 80 procent Voor woensdag aantal uren zon 5 tot 16 min temp om streeks 10 graden max temp omstreeks 20 graden kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 procent kans op een geheel droog etmaal 90 procent Hoogwater Morgen, dinsdag 1 juli. Bergen op Zoom 8 33 en 20 49 Hansweert 7 57 en 20 03 Terneuzen 7 27 en 19 34 Vlissmgen 6 54 en 19 06 Wemelninge 8 24 er DEN HAAG (ANP) - Tot en met mei hebben 1642 agrarische ondernemers een beroep gedaan op de rijksgroepregeling zelfstan digen van de bijstandswet. Over dit aantal hebben de provinciale diensten van het ministerie van Landbouw rapport uitgebracht aan de gemeenten. Minister A van der Stee van Landbouw en Visserij heeft dit •neegedeoeld aan de vaste commissie voor Landbouw en'Visserij uit de Tweede Kamer In hel gehele jaar 1974 hadden agrariërs 2 615 aanvragen ingediend, in 1973 was dal 995enin 1972 was het 1 247 Van de I 642 dit |aar ingediende aanvragen waren er ruim 600 van agrarische ondernemers die eind 1974 te kampen hebben gehad mei wateroverlast, voornamelijk in Zuidwest-Nederland In onge- veei duizend gevallen sproten de financiële moeilijkheden dus voort uit andere oorzaken Vorig jaar kwamen er in dezelfde pe riode (januari tot en met mei) ongeveer 650 aanvragen Als oorzaken van de sterke toeneming van het aantal aanvragen in 1974 en 1975 noemt de minister de stijging van de produkl lekos ten (o a energie) nachtvorstschade in de fruitteelt (mei 1974) ha gelbuien in 1974 en de reeds genoemde wateroverlast Pei provincie kwamen dit jaar tot nu toe de meeste aanvragen uit Zeeland mei 27 procent (in hel hele vorige jaai 6) en Noord-Brabant •nel 21 (30) procent Midden mei waren van de wegens wateroverlast ingediende aan vragen 453 stuks behandeld tn de regionale vergaderingen van de plaatselijke adviescommissies Er werden et 365 toegewezen en 88 afgewezen Afwijzingsgronden waren in hoofdzaak het niet levensvatbaar zijn van het bednjf (35 gevallen) en de mogelijkheid elders geld aan ie trekken (50) (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN - De stichting Zeeuws Coördinatieorgaan vooi Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming heeft het college var B. en W. van Hulst gecomplimenteerd met de zeer uitvoerige er open wijze, waarop de structuurstudie van deze gemeente in dis cussie is gebracht. De stichting Gemeenschaps- Het Zeeuws Coördinatieor- werk Hulst deelt in deze waar- gaar\ heeft verder bij Gedepu- denng voor de organisatie en de teerde Staten van Zeeland erop leiding van de discussies, aldus aangedrongen geen „verklaring het Zeeuws Coördinatieorgaan. van §fen bezwaar' af te geven. Naar aanleiding van de struc- waardoor de werkzaamheden tuurstudie wordt opgemerkt, aan bet recreatieplan Den Osse dat de aanbevelingen ten aan- te Brouwershaven zouden kun- zien van landinnchling&land- nen starten Het orgaan is eerder schap in grote lijnen gelijk lopen a' tegen dit recreatieplan in be- met de opvattingen en verlan- !?ep gegaan Volgens het gens van het Zeeuws Coördina- Zeeuws Coördinatieorgaan is de tieorgaan Niettemin zal het or- recreatieve ontwikkeling van gaan in de toekomst in geval van Zeeland een te belangrijke zaak belangenafweging zijn stand- om zonder behoorlijke belange- punt uitsluitend bepalen aan de nafweging op provinciaal ni- nand van de eigen doelstellin- veau a( te doen. gen Tenslotte heeft het Zeeuws Naar aanleiding van persbe- Coördinatieorgaan voor richten over een recreatie- en Natuur-, Landschaps- en Mi- ontwikkelingsplan voor het beubescherming een aantal vra- krekengebied bij St -Kruis. ge" gesteld aan het waterschap ontwikkeld door de heer H van Schouwen-Duiveland over no- Rie uit Eede. heeft het Zeeuws 'enngswerken in het recreatie- Coördinatieorgaan burgemees- P Bruimsse Want ondanks ter en wethouders van Aarden- Pet 'elti dat tegen dit plan een burg laten weten liever eerst een bezwaarschrift loopt, worden bestemmingsplan voor hel bui- toch reeds werkzaamheden uit- tengebied van Aardenburg op gevoerd in de vorm van nole- cafe! te zien In een dergelijk be- nngsaanleg Bovendien heeft stemmingsplan moet namelijk Pet orêaan vastgesteld, dat in ook de bestemming van het be- bet recreatieplan Bruimsse ge- wuste krekengebied geregeld l°osd zaJ worden op de omrin- worden. gende sloten. De leerlingen van de protes tants christelijke lagere school en van kleuterschool Het Kraai ennest te Lewedorp hebben af gelopen zaterdag het einde van net schooljaar gevierd met een bazar Volgens het hoofd van de basisschool de heer Ingelse wilde men dit jaai de afsluiting van het schooljaai eens op an dere wijze vieren Het idee voot een bazar voor en door de scho liertjes werd geopperd door de leiding van de kleuterschool De bazar is een groot succes gewor den Er waren allerlei spelletjes als ballen gooien, ringwerpen en grabbelen De gehele dag door trok de bazar van de kinderen publiek Hoogtepunten vorm den wel de doorlopende film voorstelling en het rad van avontuur De bazar bracht tens lotte nog een bed rag van f 800.- op Voor dit geld moet nog een bestemming worden gevonden. (Van onze correspondent) AARDENBURG - Ongeveer veertig leden van de evenementen- comite's en ook enkele raadsleden van'Aardenburg en de Belgische grensgemeenten Maldegem, Middelburg, Muerkerke, St. Laureijns en St. Margriet, hebben zaterdag per fiets 45 kilometer van de toeristische smokkelroute gereden. Gestart werd om half drie te Maldegem. waarna de tocht, van tijd tot tijd via de beruchte kasseien naar Donk, Lapschuere, Moerker- ke. Hoeke en het Vlaamse Middelburg ging, waar het kermis was en het gezelschap in café „De Prins" kon uitrusten van zijn vermoei enissen Twee (oudere) deelnemers belandden onderweg in de be zemwagen De wethoudei van Middelburg heette het gezelschap welkom en bedankte de Vlaamse (Rode Kruis) mevrouw Lobel, die de rit uit voorzorg had meegemaakt „Pech voor ons dat wij geen pech hebben gehad", zei de wethouder, er kennelijk op doelend dat mannen altijd graag door een zachte vrouwehand worden verzorgd Volgende week zaterdag wordt het tweede gedeelte van de tocht gereden „Hopelijk zijn er dan vroede vaderen bij", zei de heer E Ceulenaere uit de Aardenburgse „Roode Leeuw". „Op de fiets zie je veel meer dan in een auto" B. en W. van Maldegem fietsen de smokkelroute. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS - B. en W. van Sluis willen de sexshops, waarvan er zich zo'n negental hebben gevestigd in dit aloude grensstadje, bannen uit de verschillende winkelstraten. Hiertoe is bij de raad een voorstel ingediend dat een wijziging van de Algemene Politie Verordening betreft. Als de raad het voorstel van het college overneemt hebben de bestaande sexshops tot I januari 1978 de tijd naar een ander onderkomen uit te zien. In de toelichting op de APV- wijziging zegt het college niet op de stoel van de wetgever te wil len zitten ten aanzien van de wetgeving rond de zedelijkheid. Het motief voor dit artikel, enig in Zeeuwsch-Vlaanderen en af wijkend van de APV- wijzigingen die in andere ge meenten is aangenomen, is - al dus het college - „de zorg voor de handhaving en bevordering van een goed woon- en leefmilieu in de gemeente Nu het eigen ka rakter en de leefbaarheid van de gemeentelijke gemeenschap ernstig worden aangetast door de aanwezigheid in onze ge meente van een exhorbitant groot aantal sexzaken, ligt hierin een motief voor een rege lend optreden" Dat regelen be treft dan niet alleen de opdrin gerige presentatie en de opval lende puien en etalages van de sexshops doch ook het beperken van dit soort winkels, aldus het college „Wij achten in Sluis een verbod tot het vestigen danwel hebben of houden van sexwin- kels in bepaalde straten en/of wijken op zijn plaats", zo laat het college de raad weten. B en W wijzen erop dat naar hun mening het karakter van Sluis van historisch toeristen stadje is veranderd in „sexpara dijs". mei al hinderlijke neven verschijnselen het drukke ver keer. lawaai en ongewilde con frontatie van de jeugd met het geetaleerde In de gewijzigde APV, als de raad er tenminste mee instemt, zal ook opgetreden worden legen het etaleren van sexartike- len Verder wil men optreden tegen het venten of ten verkoop aanbieden van gedrukte, ge schreven stukken of afbeeldin- en Het college wijst erop dat oor de sexshops Sluis het „sex-MEKKA" van Zeeuwsch-Vlaanderen is ge worden „Voor velen heeft dit de betekenis van een open riool". (Van onze correspondent) ZELZATE - De bevolking van Zelzate (B) heeft tot en met 2 juli a.s. gelegenheid haar bezwaren bekend te maken tegen de we deropbouw van dat gedeelte van de Sociétè Chimique de Selsaete (teerfabriek), dat enige tijd ge leden door een ontploffing werd verwoest. Hel bedrijf heeft een verzoek ingediend tot heroprichting van de afdeling maleinezuuranhydre-afdelmg, met gebruik van chemische ap paraten. compressoren, pom pen. stoomketels, enz Dit bete kent, dat de directie van het be dnjf de ontplofte afdeling op dezelfde plaats en tn dezelfde omvang weer wil opbouwen. Hei Gewestelijk Comité Leefmilieu Kanaalzone acht het evenwel nuttig de mogelijke be zwaren van de omwonende be volking te verzamelen en deze in naam van de inwoners van Zel zate de bevoegde overheidsin stanties te overhandigen Voor de samenstelling van deze be zwaren wordt op maandag 30 juni (vandaag) om 20 00 uur een openbare vergadering gehouden in de zaal „Goalkeeper" op de Grote Markt te Zelzate Van links naar rechts oud-titelhouder H van luiaarden, Nederlands kampioen Bertus de Haan en P Koster. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Tijdens een bijeenkomst in het provincie huis te Middelburg is het eerste exemplaar van het boek „Aan de rede" officieel aangeboden aan de Commissaris der Koningin, dr C Boertien Het boek is ge schreven door de Zeeuwse au teur M P de Bruin In het boek. dat als ondertitel „Zeeland aan de waterkant" meekreeg, geeft de schrijver een beeld van Zeeland in de perio den van 1750 tot 1870 Met name wordt aan de orde gesteld hoe Zeeland in die periode econo misch achteruitging Het boekwerk is rijk voorzien van illustraties uit die tijd (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG - Met het lOOeschot, in de vijfde ronde waaraan 24 schutters deelnemen, mocht L. de Haan uit Terneuzen zich ko ning van de Nederlandse Schuttersbond noemen. In feite Neder- lands kampioen, want de wedstrijd zaterdagmiddag op het fraaie schuttersterrein van Sint-Sebastiaan in Aardenburg ging tussen de 24 koningen en keizers van de bij de Schuttersbond aangesloten handboogverenigingen. De onttroonde koning H. van (waarden uit Aardenburg, heeft zich fel geweerd, maar moest zien hoe enkele schoten rake lings langs de hoge vogel gingen „En het ging met de training zo goed" vertelde hij zaterdagmid dag „Met één schot haalde ik de vogel araf. maar ja niets aan te doen, volgend jaar beter" Om 13 30 uur begonnen de 24 schutters, afkomstig uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Beve land en Gilze-Rijen. aan hun eerste ronde Tegen half twee viel het goede schot van de heer De Haan en hij mag zich tot de koningsschieting in 1976 koning van Nederland noemen Een ti tel die als uiterlijke kentekenen een twee-armige kandelaar van de Schuttersbond. de afgescho ten vogel in fraaie standaard en de eremedaille van de gemeente Aardenburg met zich bracht Het was burgemeester drs. W Lockefeer die de nieuwe koning de remedaille uitreikte Na afloop van het kontngs- schieten vond een internatio nale schieting plaats, waarvan de uitslag ais volgt luidde Aantaal deelnemers, 74 Wip 1 Hoogvogel P Roens, Axel, 2e hoogvogel B Goethais, Gilze- Rijen, leztjvogel H van Halst, Zuiddorpe. 2e zijvogel M Kools. 's-Heerenhoek, 3e zijvo gel R van Halst, Zuiddorpe. 4e zijvogel C. Westdorp, 's- Heerenhoek. Wip 2 le hoogvogel Niet af, 2e hoogvogel A Dreypondt, Knokke. le zijvogel M Wind, Terneuzen, 2e zijvogel A Goe thais, Gtlze-Rijen, 3e zij vogel J Mollet, Sas van Gent, 4e zijvo- gel R van Waterschoot, Kloos- terzande

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3