JNf rs Thurau maakt ster ke indruk Cross-terrein modderpoel m ap Toernooi-zege van Nieuwdorp Sprintzege van jan Damen ERIC DE VLIEGERE WEER OPPERMACHTIG IN AXEL Borg urieus Gr ij speer d ongenaakbaar Theo van den Brande Zesde plaats RA LEK?" 10 Dordrecht, 12 Sterren, Haar- 102 Cees de Klei- lleel, 14. GerrLt |Amsterdam; 15. Geloof, Ouden- Berkhout, Den Griep, Spijke- van Dijk, Ulven- es van Brag:, ve, 20. Wim [Rotterdam. 1. Bert ter Ie Zwaluwe 45 2. Wim Wiel- nelsdijk, 3. M. ^aldwijk, 4. L. Zoeterwoude, 5. ost-Souburg, S. Axel, 7. C. van uwkuyk, 8. H. I. Rotterdam, 9. Ileiswijk, 10. W. ■tterdam, 11. W. nen, 12. R. de hoven, 13. S. van telharnis, 14. M. 1 Oude Tonge, 15. I Nieuwkuyk. I. Bart van Est, km in 1.35.22, 2. nijder, Moerdijk. J Oegstgeest, 4. L. In aan de Rijn, 5. lakt, Breda, 6. P. Veda, 7. A. van 8. K. de Wolf. 9. P. Koppert, T. van de Pol. G. Vengouwen. C. van Bijnen, 13. H. van de aag, 14. C. Ber- Jrdam, 15. J. Va- J-Leur, 16. G. den Iter; 17, R. Boer, 118. W. van Em- Vsfoort, 19. R. L-enbergen, 20. C. jig, Noordwijker- fcn: 1. H. Plugers, km in 1.02.10, 2. s; 3. N. Snijders, van Weerden, Heeren, Sprun- leijters, Moerdijk, |Drunen, 8. W. de Jaste 1, 9. Th. van daal, 10. J. van daal. 11. P. Lief- vendeel, 12. S. I 's-Graveland, 13. Js, Breda, 14. A. laastricht, 15. J. len, Maasland, 16. |k. Heerle, 17. A. eringsbung, 18. N. Ildijk, 19. G. Am- laasdijk, 20. P. 1bergen. lp 3.11, 8 Bertschi |5, 9 Mitteregger 10 Thalman Zwi. J Rolf Akker Ned. IJan Bakker Ned. I Harry Lunenburg )DDE heeft in As- tiende overwin- seizoen behaald, uit Koewacht was Ibij een massale lert Broere legde pesde plaats. ÏARD eindigde op aats in Putte-Ka- I Floor van Hooy- lerde. Tonny Huy- lerde, André Ver- e, Jac. Verbrugge flico Valkenburg' Ad van Elzakker ELZAKKER fi- jftiende in Rijme- Erik van Lent als de eindstreep INGS werd elfde r Mare Renier ze- m Raas eindigde nde. Piet van Iat- ntigste en Jan van ;3ste. heeft het merken- ap, dat op de Rotterdam werd wonnen. De indi- «tdijd leverde een or Lee van Vliet weede werd Arie O en derde Matje n van Erp). Aan n de eerste drie e uitslag van het lioenschap opge- t het peloton, dat voor de streep op ie voor het einde 'irard neerstreek, quo als vierde ge len had aanvanke- n normale uitslag maar daarover ■eel protesten bin- ury besloot tot een tlassering. hoewel Pirard duidelijk ar als vierde fi- upeerd was onder snnv Huyzen (zes- anisatoren hebben van het oriizenbe- ïiet verdeeld kon ingedragen aan de A mateursponsors e nu verder mag rat er mee moet VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 30 JUNI 1975 BAS HORDIJK OPNIEUW WINNAAR KRUININGEN (Van onze sportmedewerker) KRUININGEN Evenals vorig jaar is de Rotterdammer Bas Hordijk zaterdag winnaar geworden van de Profronde in Kruiningen, Hordijk versloeg in de eindsprint vijf con- curenten van wie de Duitse kampioen Dietrich Thurau het meest aandrong maar toch een fietslengte te kort schoot. Thurau maakte in deze kermiskoers een sterke indruk en hij won dan ook de leidersprijs van 500 voor die renner die het meest aantal keren het eerst over de streep ging. In de derde ronde was een premie van 125,- die door Huizebosch op zak werd ge stoken voor Thurau de aanleiding voor een vroege ontsnapping van genoemd tweetal ,Tet heeft er gerui me t(jd i.aar uitgezien dat Huizebosch en Thurau bui tenschot zouden blijven. Na 45 kilometer had het moedi ge duo een winst van 45 se conden opgebouwd die zou oplopen tot ruim een minuut Even na halllkoers kwam er dan eindelijk een tegenstoot van Wil de Vlam. die als eer ste het peloton verliet- kort daarop gevolgd door Wim de Waal. De Zeeuwsch-Vlammg (hij zou als 28e eindigen) was echter ook ddt keer weer niet op dreef en miste de souplesse om via een kort sprongetje bij De Vlam te komen. Laatstge noemde die een heel wat bete re indruk achterliet, bracht zijn achterstand op de leiders tot 45 seconden terug, terwijl De Waal terug viel in de groep. Na 60 kilometer kreeg De Vlam versterking van Jan Aling, Tino Talbak en de late re winnaar Bas Hordijk, die in sneltreinvaart uit het peloton waren gestoven. En de nu geformeerde jacht- groep van vier toonde duide lijk serieuze bedoelingen te hebben. De koplopers verloren zienderogen terrein en met nog 25 kilometer te doen stre ken de jagers als adelaars neer op hun prooi. Acter hen was eveneens de lont aan het kruit gestoken, in eerste instantie door een groepje van vijf man onder aanvoering van Richard Bu- kacki, terwijl Harm Ottenbros diaarna vijf anderen eveneens in tweede stelling bracht. Dit offensief kwam echter te iaat om de leidersgroep nog te ver ontrusten. Bas Hordijk kwam tenslotte als eerste de bocht uit op 150 meter voor de eind streep en hield zijn eerste po sitie briljant vast. Rotterdam 100 km in 2.3120; 2 Dietrich Thurau, Duitsland; 3 Wil de Vlam. Sambeek; 4 Tino Tabalk. Egmond aan Zee; 5 Jan Alin-g, Bladel; 6 Albert Huizebosch, Ndjeveen; 7 op 20 seconden, Richard Bukacki, St.-Gillis Waes; 8 Harm Otten bros, Ossendxecht; 9 G. Jimi- nez. Ruisbroek; 10 Jos van Maldergem. België; 11 Jos Vanaoker (B); 12 J. Verboven (B); 13 Ger Harinigs. Sibbe; 14 Alfons Verbraecken (B); 15 Jos Vrancken; 16 Cor Ha- ritz, Duitsland; 17 Cees van Dongen, Oud-Gastel; 18 op 26 seconden, Ben Groen, Steen- wijk; 19 Nidi den Hertog. Er- meloo; 20 J. Biddlle, Italië; 21 Jos Schipper, Baarn; 22 op 29 sec. Wicher Vlot. Wanneper- veen; 23 Jos van Lint (B); 24 Jan Brinkman, Rotterdam; 25 Cees Stam, Koog aan de Zaan. (Van onze sportmedewerker) WELLE/TERNEUZEN Op een spekglad motorcross parkoers in het Belgische Welle hebben niet alleen de motorcrossers van de M.C. Axel maar ook de Belgische deelnemers, alsmede de jury heel wat problemen gehad. Toen 's nachts een flinke re genbui het geheel al flink drassig had gemaakt, maar de zon in de voormiddag al les weer liet opdrogen, zag het er naar uit dat het voor de vele opgekomen toeschou wers een aantrekkelijke mo torcross-namiddag zou wor den. Dat werd het echter niet, want net voordat de eerste manche va-n start zou gaan ontlaadde zich een wolkbreuk, die alles blank zette. Het ge volg in die erste manche was dan ook dat meer dan de helft van de rijders uitviel en dat het parkoers in een ware mod derpoel werd herschapen. Het was ploeteren en nog eens ploeteren voor de motorcros sers, die uiteindelijk nauwe lijks meer herkenbaar waren. Voor de jury leverde* dat veel problemen op, want ook de nummer- waren bij de mees ten helemaal niet meer te le zen. Zo werd de Axelaar Kees Hamelink in eerste instantie als elfde geklasseerd, maar hii was in de eerste manche wel1 degelijk als vijfde door de fi nish gegaan. Op die plaats werd dan ook Co Walhoul „gezet". De Belg De Beukelae- re won zowel de eerste als de tweede manche. In die tweede manche werd Walhout fraai derde met Hamelink opnieuw op de vijfde plaats. Wim van Bruggen en Johan Schelleman gingen in die tweede manche niet meer van start. Het par koers was voor hen te slecht. Bij de senioren werd Carlo Buijze derde in de eindstand. In de eerste manche werd het voor hem een vierde plaats, maar vervolgens eindigde hij als derde. De Belg Van Achter won beide manches en werd daardoor ook eindoverwin naar. Bij de internationalen de grote top met o.a. de Belg Guido Verburgh en Johan Scheele uit Zaamslag ont braken wegens een internatio nale wedstrijd die meetelde voor het Europees kampioen schap in het Duitse Friechem werd het een eindoverwin ning voor de Belg Felix Ver hoeven. Hij won zowel de eer ste als de derde manche. In de tweede manche behaalde hij een tweede plaats. De Neder lander Arno Bosch moest met pech de strijd staken. Gerrie Franken werd tiende in de eindstand. S. Verhoeven kon zich door deze overwinning kampioen van Oost-Vlaande ren noemen. Bij de nieuwelingen 250 cc werd Paul Rottier uit Sas van Gent derde in de eerste man che, maar in de tweede man che kwam hij op het totaal kapotgereden parkoers niet verder dan een 22ste plaats. R. Vinck uit Axel ging als 12de en 6de door de finish, terwijl W. Verhaegen uit Cadzand 13de en 20ste werd. Voor R. Dieleman werd het een 15de en een 13de plaats. In de strijd om het Europees kampioenschap internationalen 500 cc wordt het een strijd tussen de Belg Verburg en Scheele, omdat titelkandidaat Johan de Cuijper hij werd vorig jaar kampioen met een gebroken pink niet aan de titelstrijd kon deelnemen. Eindstand Internationalen: 1 F. Verhoeven (B), 10 G. Fran ken (Ned), senioren 500 cc: 1 J. v. Achter (B). 2 J. Boenne (B), 3 C. Buyze (Ned), junio ren 500 cc: 1 j. de Beukelaere (B), 4 C. Walhout (Ned), 5 K. Hamelink (Ned); nieuwelingen 250 cc: 1. Houwenhuijze (B); 5 R. Vinck (Ned); 10 R. Diele man (Ned) en P. Rottier (Ned), 16 W. Verhagen (Ned). (Van onze correspondent) HAMME De Heikantse amateur-wiel ren eer Theo van den Brande is in het Belgische Hamme in een amateurkoers over 117 kilometer als zesde geëeindigd tijdens een massa- purt waarin vijftig renners voor de eerste plaats streden. Eind overwinnaar werd de 'Belg Audenaerde. Frans de Belie uit Hulst werd negende en Cor Vervaet uit Walsoorden klasseerde zich als tiende. Er verschenen 68 renners aain de start. Bas Hordijk; voor de tweede maal winnaar van de prof ronde van Kruiningen. (Van onze sportmedewerker) 's HEER-ARENDSKERKF Nieuwdorp en de organi serende vereniging 's He.er- Arendskerke zijn zaterdag poule-winnaars geworden in het goed bezochte iubileum- tournooi (45-jarig bestaan) van de blauw-witten. De fi nale wedstrijd tussen Nieuw dorp en 's Heer-Arendsker- ke bracht volop spanning. In de laatste vijf minuten scoor de Nieuwdorp de heslissen- de treffer Om de 3e en 4e plaats stre den Luctor en Wolphaartsdijk. Lucitor won met 21. Om de 5e e-n 6e plaats bleef de wed strijd tussen G.P.C. (Vlissin- gen) en Heinkenszand na de normale speeltijd onbeslist maar Heinkenszand won daar na met strafschoppen. Omdat S.K N.W.K. uit Nieuwerkerk met 40 zegevierde over Vol harding klasseerde deze club zich als zevende terwijl Vol harding als laatste eindigde. Voorzitter Jan de Vos reikte na afloop in het pas geopend clubgebouw de prijzen uit: De poule uitslagen waren: poule A: 's Heer-Arendskerke - Wolp. dijk 1—1, G.P.C. - S.K.N.W.K 0—0. 's Heer Ar^ndskerke - G.P.C. 30. Wolp. Dijk - G.P.C. 10. pou le B: Nieuwdorp - Luctor 2 0. Luctor - Heinkenszand 10, Luctor - Volharding 10, Nieuwdorp - Volharding 20. Nieuwdorp - Heinkenszand 1—0. RUGBY Zeeland heeft zijn eerste gediplomeerde rug by-trainer. Het is Tonny Leynse uit Serooskerke. lid van de Zeeuwse rugbyclub „Omoemenoe". De heer Leyn se behaalde het diploma tij dens een cursus, die werd ge geven in Eindhoven en in het sportcentrupi Papendal. (Van onze wielermedewerker) KRUININGEN Jan Da men, die vorige week zater dag met zijn derde plaats bij de Nederlandse kampioen schappen in Hoogerheide een ieder verraste, toonde in Kruiningen eveneens zijn goede vorm. De Ulvenhoutse coureur won de eindsprint van een kopgroep van zes met een fietslengte voor sprong en stak tevens de lei dersprijs op zak. De zeventig amateurs, die in Kruiningen als voorprogram ma bij de profkoers reden maakten er een boeiende strijd van. Nadat een moedige poging van IJzendijkse John ny Verbeke, na 35 kilometer op zijn eentje aan de haal ging en die vier ronden voor uit bleef, toch schipbreuk had geleden ontstonden er vele schermutselingen. Vooral Fik- torie en Verheesen waren ui terst bedrijvig en het was dan ook dit duo dat na vijftig kilo meter koers de beslissende ontsnapping inluidde. Spaans, Van Tilburg, Van Steenis en Damen wipten tijdig mee en het zestal was voorgoeg ge zien. Zes kilometers voor het einde trachtte Verheesen nog alleen weg te komen, maar zijn aanval werd door de an deren tijdig gepareerd. De uitslag: 1. Jan Damen (Ulvenhout) 80 km in 2.01.40, 2. Wim van Steenis (Hoog- blokland), 3. Kas Fiktorie (Bergen op Zoom), 4. Ad van Tilburg (Bergen op Zoom), 5. Cess Spaans I's Gravenpol der), 6. Ton Verheesen (Ber gen op Zoom), 7. op 34. sec. Marcel Rehorst (Den Haag), 8. Cees Stoutjesdijk (Sint Maar tensdijk), 9. Jac. van Dijk (Ulvenhout). 10. Ad Toepoel (Tilburg), 11. Terry Carroll (Philippine), 12. Ton Griep (Spijkenisse), 13. op 42 sec. Nico Valkenburg (Wouw), 15. Ad van Peer (Sprundel), 16. Hans Harinck ('s Heer Abts- kerke), 17. Jaap Courtin (Heinkenszand), 18. Wim Je- remiasse (Wemeldinge), 19. Rini Jongenelen Ouden bosch), 20. Piet Heijster (Et- ten-Leur). (Van onze sportmedewerker) AXEL Een oppermachtige Eric de Vliegere uit Koe wacht heeft zaterdagmiddag tijdens de derde rally-cross, die verreden werd op het opgespoten zandterrein achter de watertoren in Axel, weer op alle fronten gedomineerd en vervolgens gezegevierd. Hoe het rallycross fenomeen uit Koewacht zijn VW 2000 cc, met onder de motorkap een Porsche-motor die zo'n 150 Pk's telt, over het bijzonder stoffige parkoers „joeg", was voor de ruim duizend toe schouwers een ware attraktie. Rij-inzicht, moed maar voor al stuurmanskunst en klasse deed De Vliegere in de ver schillende reeksen zegevieren zoals hij dat wilde. Hij dulde zaterdagmiddag geen concurrentie. In elke reeks schoot De Vliegere als een pijl uit een boog weg, öm daarna iedereen zijn wil op te leggen. Op de rechte stukken Het hij een snelheid van 94 km per uur afdrukken. Een snelheid waar niemand aan kon tippen. Na verschil lende jaren rally-cross is er nog niemand in staat om hem van diie troon te stoten. Hij steekt ver, ver boven zijn con currenten uit. Niet alleen wat het materiaal aangaat, ook qua rij-inzioht en stuurmanskunst. In de superfinale demonstreer de hij dat nog eens heel dui delijk. Als eerste ging daar Jan Hanse met een Austin uit Sas van Gent van start, op 1,2 sec gevolgd door Appie den Doelder met een Simca uit Axel. Ad Verlinde uit Ternetu- zen met Renault ging vervol gens 0,9 sec later als derde van start terwijl Eric de Vlie gere 11,2 sec later dan Jan Hanse als vierde van start mooht gaan. Verschillen die men had gebaseerd op de tij den die de winnaars in de verschillende categorieën als snelste tijd hadden laten af drukken. Maar in de vijf ron den durende wedstrijd was dat voor de Vliegere geen pro bleem om ze stuk voor stuk allemaal te „pakken". In de eerste ronde moest Verlinde in de Vliegere zijn meerdere al erkennen, maar ook Den Doel der was niet opgewassen tegen het geweld uit Kaewacht. Met nog twee ronden te rijden opende hij nu de jacht op leider Jan Hanse. Hij zag De Vliegere steeds dichterbij ko men, en toen men de laatste ronde inging, ging De Vliegere zijn laatste rivaal onweerstaan baar voorbij. Ook dit karwei had de Koewachtse rally-crosser zonder zich helemaal in te spannen al vrij vlug geklaard. Dat deed hij ook in de gebrui kelijke twee reeksen waar hij Noud van Laak uit Goes en Mark Quaak uit Kloosterzande naar de tweede plaats ver wees. In de finale van die klasse 1600 cc en hoger waren Van Laak en Quaak opnieuw zijn grootste rivalen als je tenminste nog val riva len kunt spreken. Want op nieuw was De Vliegere bij de start als eerste weg, een grote stofwolk achterlatend, en me teen was de eindoverwinnaar bekend. De leiderspositie van De Vliegere kwam dan ook geen moment meer in gevaar Precies 5.2 sec later ging Quaak als verdiende tweede over de finish. In de klasse 1301 - 1500 a werd Ad Verlinde eindoverwinnaar. De grote pechvogel werd hier R. v. Troost uit Axel. Na een kapotte motor in de 1ste reeks, moest hij ook in de tweede reeks nadat hij over de kop ging, het renners kwartier op zoeken. A. Verlinde won in zijn groep beide reeksen, om daarna ook de grote finale op zijn naam te schrijven. Een finale waarin Jacq Quaak na een slechte start uiteindelijk Cesar van de Vijver ook liij won in zijn groep beide reek sen, maar in de finale kwam dat er allemaal niet uit op de finish naar de derde plaats verwees. In de categorie 1001-1300 cc was uiteraard Appie den Doel der uit Axel met zijn Simca de grote man. De eerste reeks won hij zonder tot het uiterste te gaan, maar in de tweede reeks wees Digny Sinke uit Kloetinge hem op de finish naar de tweede plaats. Maar een fina leplaats voor Den Doelder stond vast, hij liet in zijn klasse met 2.45.0 min de snel ste tijd afdrukken. Een finale waarin hij met iedereen afre kende. Ook met Sinke die hier niet verder kwam dan een derde plaats. Anton van Vliet bleef hier ruimschoots voor hem. In de categorie tot en met 1000 ec werd Jan Hansen de grote triomfator. Buiten een eerste plaats in beide reeksen stond er ook in de finale geen maat op hem. J. de Jonge die derde in de eerste en tweede reeks werd, girg als tweede door de finish in de finale. Ko Guiljam uit Philippine Freddy Den Doelder uit Axel moesten in deze finale met motorpech de strijd staken. Uitslagen ZEVAC-rallycross t-m 1000 cc: 1 J. Hanse, Sas van Gent, Austin 2.54.9 3.01.6 (final e3.06.4): 2 J. de Jonge, Breskens, NSU, 2.58.4 - jam, Philippine, NSU 2.57.9 - 3.10. 8 (fin uitgevallen); 4 F 3.05.6 (3.23. lmin): 3 K. Guil- de Doelder, Axel, Simca 3.02.6 - 3.20.0: 6 W. de Feyter, Axel Datsun 3.14.4: 7 A. v. d. Broecke, Goes. Austin 3.21.4 - 3.25.4. Categorie 1001-1300 ce: 1 A. den Doelder, Axel, Simca 2.45.0 - 2.54.6 (2.53.1): 2 A. v. d.Vliet, Wolphaartsdijk 3.03.8 - 2.50.1 (2.56.0); 3 D. Sinke. Kloetinge, Daf 2.51.6 - 2.54.0 (2.58.8 min.) 4 R. Colman, Zelzate (B) NSU 2.54.4 Een van de deelnemers aan de rallycross te Axel in actie. (uitg.); 5 H. Rentmeester, Ovezande. Triumph 2.55.4 min. Categorie 1301-1500 cc: 1 A. Verlinde, Terneuzen 2.45.9 - 3.05.6 (2.58.8 min); 2 J. Quaak, Kloosterzande VW 2.48.2 - 3.05.6 (3.05.0 min); 3 C. van de Vijver, Hulst, VW 2.51.4 - 3.05.6 (3.05.0 min); K. Koster, Hoek, Renault 2.49.8 - 3.09.6 min) 5 C. van Ham, Kemzeke (B) 2.54.9 - 3.11.6 min. Categorie 1500 cc en hoger: 1 E. de Vliegere, Koewacht, VW 2.45.6 - 2.43.8 (2.55.6 min); 2 M. Quaak, Klooster zande, VW 2.56. 1 (3.00.8 min.); 3 N. v. d. Laak, Goes, Ford 2.46.1 (3.08.8 min.); 4 R. Dekker, Zaamslag, BMW 2.50.0 - (uitgevallen); 5 G. Dekker, Zaamslag BMW 2.56.8 (uitgev.). Dames: 1 G. Dekker, Zaamslag 2.56.8; 2 A. van Britsom, Axel 3.04.0 - 3.08.8 min: 3 M. Michael, Terneuzen 3.11.2 - 3.20.2. LONDEN (AP) De Zweedse tennisster Björn Borg, het 19-jarige idool van het Wimbledon-toernooi van dit jaar, is furieus over foto'» die een Londens avondblad heeft gepubliceerd van hem en zijn vriendin Helena An- liot. De blonde Zweed heeft kort en bondig verklaard, dat de „gluurders en kweb belaars" zich niet met zijn privé-leven moeten bemoei- De Daily Mirror schrijft, dat Borg heeft gezegd: „Nog zo iets en ik tennis niet langer". Op de serie foto's, die twee pagina's van de Evening Stan dard in beslag nemen, staat Borg afgebeeld terwijl hij in het lange gras van de Wimble- donmeent speelt met een sum mier geklede Helena. De foto's werden gemaakt voordat hij donderdag de Chileen Jaimie Fillol versloeg De langharige Borg was woedend op de fotografen, die „me met telescooplenzen in het lanige gras hebben opge spoord". „Ik aanvaard dat ik in zekere zin openbaar bezit ben als ik tennis. Maar buiten het stadion heb ik evenals ie der ander recht op een privé- leven. Het is onbetamelijk me zo achterna te zitten". Berg's explosie kwam kort nadat hij de foto's had gezien. Helena, zijn vriendinnetje sinds zijn kinderjaren, huilde. Naderhand zei ze tegen een journalist: „Het is walgeUjk dat mensen ons zoiets aan doen. Onze vriendschap is niet van het soort dat ze ervan proberen te maken. Ik ben razend". Borg en de 18-jarige Helena, een Zweedse tennis speelster. zijn tijdens toernooi en onafscheidelijk. Tezamen zijn zij Zweedse kampioenen in het gemengd dubbelspel. Helena zat vrijdag op de tri bune van het Center Court nors te kijken naar de zege van Borg op de Amerikaan Marty Riessen. (Van onze sportmedewerker) HULST Een bijzonder sterk rijdende J. Grijspeerd uit het Belgische Ridder voorde, heeft zondagmiddag de tweedaagse wielerwed strijd voor volkskoersers in de categorie tot en met 35 jaar te Hulst op zjjn naam geschreven. Zaterdagmiddag versloeg hij in de eindspurt Adrie 't Gilde uit Hoek. 't Gilde was het overigens die de eerste wedstrijd maakte maar kreeg op de finish geen loon naar werken Reed® na een drietal ronden sprong hij uit het peloton weg, maai zou later gezelschap krijgen van Grijspeerd. Dit tweetal zag zijn voorsprong steeds groter worden. 't Gilde verzette hier het meeste werk, maar Grijspeerd pikte de bloemen in. Halfweg koers ontsnapten de Belgen Van Rijckeghem en Moens nog uit het peloton, maar de twee rijders waren toen al lang bui ten schot. Zondagmiddag pak te Grijspeerd weer het goede wiel, toen Freddy de Valcke uit Aardenburg reeds na twee ronden demarreerde. Ook de Belg De Vos was attent, en dook in het wiel van Grijs peerd. Het peloton reageerde nauwelijks en na tien van de 65 kilometer was het al duide lijk dat de winnaar hierin ge zocht moest worden Toen in het peloton 't Gilde hij had de beslissende ontsnapping ge mist van Rijckeghem en De Feijter reageerden, hadden de leiders al een voorsprong van ruim 200 meter. maar men had niet de kracht om de vluchters tot de orde te roepen. Het peloton ging in een slakkegan- getje verder, en de voorsprong van de drie koplopers werd steeds groter. Vele tientallen premies waren niet voldoende om het peloton in actie te krijgen. Men geloofde er blijkbaar niet meer in. Ruim halfkoers keken de leiders het peloton al in de rug en pas toen kwamen er felle demara- ges Het peloton viel in stuk ken en toen de drie leiders de derde groep op een ronde ach terstand zetten, had De Valcke niet meer de kracht om door te gaan. J. Grijspeerd en De Vos deden dat wel. In de eindspurt drong Grijspeerd niet meer aan. zijn eerste plaats in de eindstand stond vast. Uitslagen volkskoersen tot en met 35 jaar: Zaterdag: 1. J Grijspeerd, Riddervoorde (B), 2. A. 't Gil de, Hoek, 3. E v. Rijckeghem. Meulenbeke (B). 4. R. Moens, Zeel (B.). 5. M. v. Rijcke ghem, Meulebeke, 6. B. Zaan, Hulst. 7 B. Steenbakker, Heinkenszand. 8. J. Thijssen, Eeklo (B), 9. A. de Feijter. Axel Zondag: 1 J. de Vos, Woom- en (B), 2. J. Grijspeerd. Rid dervoorde 3. E. van Rip-keg- hem, Meulebeke. 4. R. Moens, Zeele, 5. F. de Valcke,- Aar- denhurg, 6 J. de Ben, Beveren (B). 7 A. 't Gilde. Hoek. 10. J. de Schipper, Oostburg. 14. J. Pladet, Hoek. Eindstand: 1. J. Grijspeerd, 2 E. v. Rijckeg hem, 3. R. Moens, 4. A. 't Gilde, 5. M v. Rijckeghem, 6. A. de Feiiter- Trimmers: Zaterdag: 1. A. de Ben. Be- veren (B), 2. G. Spinnor, Ho boken (B) 3. W. v. Dorselaer, Haasdonk (B), 4. D. de Rub ber. Terneuzen, 5- S. Bakker. Kloosterzande. 7. J. Haers, Philippine 8. A. v. Dorselaar, Hans weert. 9. W. v. Pnecke, Axel, 10 V. v.d- Bergen, Heerdiijk. Zondag: 1. W. v. Dorselaer, 2. J. Schuurman, Koewacht, 3. C. v. Mieghem, Beveren (B), 4. J. Audenaerd, Beveren (B), 5- F Nauts. Stekene (B), 6. W. v. Poecke. 7. A. van Dorse laar, 8. V. v.d. Bergen, 9. D. de Rubber, 10. S- de Bak ker. Eindstand trimmers: 1. W. v. Dorselaer, 2. C. v. Mieghem, 3. D. de Rubber, 4- J. Schuur man. 5. W. v. Poecke en A. van Dorselaar en S. de Bak ker. 6 V. v.d. Bergen- Boven 35 jaar zaterdag: 1. R. Blommaert. Beveren (B), 2. P Everaert, Hulst, 3. S. van Mieghem, Antwerpen, 4- G. Wijnaeker, Koewacht. Zondag: 1 J de Vos, 2. P. Everaert. 3. G Wijnaeker. Eindstand boven 35 jaar: 1. J. Blommaert.2. P. Everaert, 3- G. Wijnaeker.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11