DE WILDE SNELSTE IN WOUWSE PLANTAGE Ellen Wellmann en Ehl succesvol Nooren zesde TWEE RECORDS VOOR WIJD A MAZEREEUW OVERWINNING VAN WIM VAN STEENIS Triomf Gevers in Oost- Zwitserland Thurau Cross- modc!< Ter Harmsel ROGER DE VLAEMINCK NAAR ULVENHOUT Ploeg voor Cali ALLEEN WINST VOOR AZ IN INTERTOTO Uitslag en Uitslagen Judy Song wint GP der Lage Landen VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 30 JUNil 1975 (Van onze sportredactie) WOUWSE PLANTAGE De Ronde van Wouwse Plan tage heeft een gedecideerde overwinning opgeleverd voor Wim de Wilde, die in het Westbrabantse plaatsje begeleid werd door handbalinternational Toos Alsemgeest, zijn ver kering. De Zeeuw was in de eindsprint duidelijk sneller dan Bert Broere en Ad Tak, met wie hij kort voor het einde van de koers uit de kopgroep was ontsnapt. 10 Wim de Wilde aan de leiding van de kopgroep. Verder op de foto v.l.n.r. Vester Aarts, Thijs Fase, Rini Verboom en Ad Tak. (Roosendaal) de 40 km in 59.44. 2. N. Bunnik (Den Hiaaig), 3. R. Kraaybeek (Heerle), 4. A. v.d. Poel (Hoogerheide), 5. P. Heeren (Sprundel), 6. A. Mannien (Roosendaal), 7. W. de Bruyn (Oud-Gastel), 8. J. Gubbels (Breda). 9. A. v.d. Poel (Hoogerheide), 10. J. Aertsen (Voorschoten), 11. F. v. Pete ring (Zevenbergen), 12. D. Evers (Sprundel), 13. J. Ver- meule (Kloosterzande), 14. J. Vos Tweede Exloërmond), 15. J. v. Bears (Sprundel), 16. W. v. Oers (Breda), 17. W. v. Rijswijk (Rijswijk). 18. N. Snijders (Hoeven), 19. K. Du- pon (Vlaardingen), 26. Th. v. Dijk (Roosendaal). De Wilde werd winnaar van een bijzonder eentonige wed strijd. Op het lange (4500 me ter) parkoers in de polder, waar een sterke wind stond, toonden de coureurs totaal geen strijdlust Daardoor ge beurde er alleen in het begin en in het slot iets. Al in de tweede van de in totaal twin tig ronden scheidde zich een groep van zestien man van de rest van het veld af. Dat daar in het verdere verloop van de wedstrijd enkele renners van af vielen (o.a. Van Tilburg, Courtin en Verheezen) werd louter veroorzaakt door de kwaliteiten van die coureurs, want gedemarreerd werd er totaal niet door die leiders. De twaalf man die uiteindelijk overbleven, waren Peer Maas, Ad van Overveld Bert Broere, Gerrit Mak, Rini Verboom. Thijs Fase, Ad Tak, Wim de Wilde Vester Aarts Bram Geense, Marcel wan Leeuwen en Ton Damen. In dit gezel schap had de Storm-ploeg. die vertegenwoordigd was met Broere, De Wilde, Fase, Van Overveld en Aarts, een grote overmacht en het was dan ook niet verwonderlijk dat de Zeeuwse formatie in de laatste ronden de dienst uitmaakte. Nadat Gerrit Mak even tevo ren tevergeefs ad getracht al leen weg te Tomen, sprongen ongeveer zes kilometer voor de finish Broere, De Wilde en Tak weg. Tak probeerde in de slotkilometers bij zijn veel rappere rivalen vandaan te de marreren, maar hij had geen schijn van kans. In de lange spurt op de smalle aankomst toonde De Wilde tenslotte een stuk sneller te zijn dan Broe- Amateurs: A. W. de Wilde (Oudelande) de 90 km in 2.08.42. 2. B. Broere (Ouden bosch. 3. A. Tak (Oud-Gas tel), 4. P. Maas (Roosendaal), 5. B. Geense (St. Philipsland), 6. S. Aarts (Kruiningen), 7. M. v. Leeuwen ('s, Gravenzan- de), 8. R. Verboom (Elle- woutsdijk), 9. G. Mak (Schie dam), 10. A. v. Overveld (Zegge). 11. A. Damen (Wern- hout). 12. R. Petie (Halste ren), 13. H. Nieuwdorp (We- meldinge, 14. Th. Fase (St. Annaland), 15. Jongenelen (Oudenbosch), 16. A. Verhee zen (Bergen op Zoom) 17. L. Paauwe (Yerseke), 18. M. Bertou (s' Gravenzande, 19. P. Schelfhout. 26. C. Veere- schild (Zoetermeer). Junioren: 1. R. v.d. Broek (Dussen) de 65 km in 1.35.24. 2. J. v.d. Velden (Rijsbergen), 3. J. v.d. Meer (Wouwse Plan tage), 4. Chr. Dietvorst (Ber gen op Zoom), 5. C. Kokke (St. Willebrord), 6. A. Cloots (Woensdrecht), 7. A. Polak (Heinkenszand), 8. M. v. Veen (Poeldijk), 9. W. v. Dongen (Breda), 10. M. v. Vlimmeren (Hoeven), 11. Chr. Hollemans (Bergen op Zoom), 12. Th. v.d. Boom (Roosendaal), 13. J. Koeken (Breda), 14. Schaaltje, 15. A. Petie (Halsteren), 16. A. Huijsmans (Stampersgat), 17. F. v. Dongen (Breda), 18. H. Wigleven (Den Haag). 19. F. Gommers (Heerle). 26. M. Goosens (Hoogerheide). Nieuwelingen: 1. P. Hofland GELSENKIRCHEN (ANP) Ellen Wellmann en Klaus Ehl waren gisteren op de laat ste dag van de Westduitse at- letiekkampioenschappen in Gelsenkirchen de lievelingen van het publiek. De twee ver overden elk drie kampioen schappen. Ellen Wellmann za terdag met haar club winnaar van de 4 x 400 meter estafet te, haalde gisteren op haar 28s'.- verjaardag het stoute stukje uit om binnen een tijdsbestek van dertig minuten zowel de 1500 als 1800 meter te winnen in 4.19.25 en 2.02.9. Klaus Ehl uit Wattenscheid werd kampioen op de 100 en 200 meter in resp. 10.23 (met te sterke rugwind) en 21.33. Ook pakte hij een estafetteti- tel op de 4x100 meter. De 50.000 toeschouwers in het Parkstadion hebben in koud weer eigenlijk maar weinig echte grote prestaties gezien. Daarbij waren die van Ulrike Meyfartih (hoog), Karl- Hans Riehm (kogelslingeren) en Bernd Hermann (400 m). Olympisch kampioene hoog springen Ulrike Meyfarth blijkt haar vorm van München weer te pakken te hebben. De Westduitse haalde een hoogte van 1.91 m, de tweede beste wereldseizoenprestatie achter de Oostduitse, Rosemarie Ac- kermann, die reeds 1.93 m heeft gesprongen. Karl-Hans Riehm, le wereldrecordhouder kogelslingereri met 78.50 me ter, werd in Gelsenkirchen ge plaagd door een blessure. Hij wierp slechts drie maal en wist zich toen via 77.44 meter zeker van de titel. Het hoogte punt van zondag was de 400 meter heren, die in 45.10 se conden werd gewonnen door favoriet Bernd Hermann. De Westduitser verhoogde na 200 meter het tempo en werd toen onbereikbaar voor kampioen Karl Honz,die op de laatste meter nog de tweede plaats moest laten aan de taaie Horst Rudiger Schloske. De twee bleven met 45.78 en 45.83 se conden binnen de 46 seconden grens. AKEN (ANP) Henk Nooren, de regerende natio naal kampioen bij de spring ruiters, heeft zich zaterdag op het CHIO van Aken uitste kend geweerd temidden van het puikje van international® topruiters. In het zogenaamde concours der kampioenen, waaraan al- leon de nationale titelhouders uit de verschillende landen en de hoogst geklasseerden op de Olympische Spelen 1972 en het Europees kampioenschap 1974 mochten deelnemen, wist hij de fraaie zesde plaats t» veroveren. hij de barrage, samen met nog vijf andere combinaties. Hier- Met Jagermeister bereikte toe behoorden onder andere Hugo Simon met Lavendel, Gerd Wiltfang op Galipolis en Alwin Schokenmöhle op War wick. Even zoveel topruiters zagen echter geen kans zover te komen: wereldkampioen Hartwig Steenken, Olympisch Kampioen Graziano Mancinel- li, en de befaamde Hans-Gün- ther Winkler: zij werden door een of meer springfoutjes voor de hoofdprijzen uitgescha keld. In de barrage die ook op tijd ging, nam de Nederlander iets te veel risico's. De gevol gen bleven niet uit. Een fout op de sloot en vervolgens nog een axgeworpen balk ontna men Nooren het uitzicht op een nog beter resultaat. Win naar werd de Oostenrijker Hugo Simon op Lavendel, die foutloos bleef en een fractie sneller was dan de eveneens zonder fouten gebleven Wilt fang. UTRECHT (ANP) Dankzij de van ouds bekende en ditmaal met bijna ongegeneerde gretigheid toegepaste truc met de estafettes wordt aanstaande vrijdag Nederlands enige geselecteerde schoonspringster, Lia Molenaar, bij de reis naar de wereldkampioenschap pen zwemmen, scboonspringen en waterpolo in Cali gesecondeerd door zeven zwemsters en twee zwemmers. UTRECHT (ANP) Na af loop van de selectiewedstrij den in het zwembad Den Hommel in Utrecht is de Ne derlandse ploeg voor Cali be kendgemaakt. De zwemploeg bestaat uit zeven dames en twee heren. Enith Brighita op de 106 en 206 meter vrije slag, Wijda Mazereeuw op de 100 en 200 meter schoolslag en Paula van Eijk op de 100 me ter rugslag komen uit op de individuele nummers. Er gaan ook twee estafetteploegen naar de wereldkampioenschappen: op de 4x100 meter vrije slag, en de 4x100 meter wisselslag dames. De ploegen bestaan uit 4x100 meter vrije slag: Enith Brighita. Annelies Maas, Linda Faber en Johanna Wijnands. 4x100 meter wisselslag: Paula van Eijik, Wijda Mazereeuw, José Damen en Enith Brighi ta. Bij de heren wordt Neder land vertegenwoordigd door Henk Elzerman op de 1500 meter vrije slag en door Ka- rim Ressang op de 100 en 200 meter rugslag. Op het schoon- springen dames zal Lia Mole naar worden ingeschreven. Ongetwijfeld jonigens en meisjes die door inzet en en thousiasme een reisje hebben verdient maar wel op drie na verdronken bij hun poging de dit weekeinde op zichzelf niet onredelijke limieten te zwem- men. Enith Brigitha (20), Wij da Mazereeuw (20) en Paula van Eijk (16) waren de eni gen die op eigen kracht de barrière namen. Van Wijda en Enith de twee oudsten van de ploeg en ook degenen die de minste centrale trainingen bijwoonden stond dat ai van tevoren vast. Paula van Eijk als enige van de jongeren miste zaterdag op seconden de limiet van de 200 meter rugs lag, maar slaagde gisteren bij wijze van herexamen op de veel scherper staande limiet van de l'OO meter rugslag. Van VOETBAL Volgens het Westduitse blad „Bild Zeitung" zou Saoedi-Arebië belangstel ling voor Franz Beckenbauer hebben. Beckenbauer en Bay- ern München weten van niets. De voetbalbond van Saoedi Arabië is volgens Bild Zeitung van plan ongeveer 40 miljoen gulden voor de aanvoerder van de Europese kampioenen neer te tellen de beide routiniers liep Wijda Mazereeuw, de zwembad-cas- sière uit Endhuizen. het mees te m het oog met nationale records op 100 en 200 meter schoolslaig (1.15.85 en 2.40.57). Met deze laatste tijd staat zij als zevende op de ranglijst met ondermeer vier Oostduitse meisjes voor zich, van wie er maar twee mogen worden af' gevaardiigd naar Cali. Hoewel ze zo'n zes seconden van hete wereldrecord is verwijderd, moeten haar medaillekansen ongeveer even hoog worden aangeslagen als die van Enith Brigitha, omdat internationaal de 200 meter schoolslag nu eenmaal veel minder ontwik keld is dan de vrije slag, waarop Enith zich dit seizoen uitsluitend richt. Henk Elzerman van Zian Vitesse heeft twee nationale records die reeds op zijn naam stonden scherper gesteld. Tij dens zijn race op de 1500 me ter vrije slag, waarop hij een tijd liet afdrukken van 16.16.77 (oud 16.16.9 sinds 19 juni j.l.) verbeterde hij tevens het 800 meter record van 8.35.7 (eveneens gevestigd op 19 juli) tot 8.34.85. Deson danks heeft de Haagse zwem mer zich niet kunnen plaatsen voor de wereldkampioenschap pen. DEN HAAG (ANP) Sparta is» de intertotocompeti- tie niet best begonnen. D« '.otterdammers verloren zater dag in Oostenrijk van kamp! oen SW Innsbruck met 06. In een due" voor groep 6 won AZ '67 in Alkmaar van het Zw'tserse Grasshoppers met 31. Telstar heeft in Polen esn kleine nederlaag tegen Zagle- bie Sosnowitz moeten incasse ren 01. In Lissabon verloor FC Am sterdam in een wedstrijd voor groep 9 met 10 van Belenen, ses. De eindstand was reeds bij de rust bereikt Real Mardid heeft zich za terdagavond geplaatst voor de finale van het toernooi om de Spaanse voetbalbeker. De Ma- drilenen wonnen voor eigen oubliek het tweede duel tegen Real Zaragoza, in de halve fi nales van de strijd om de „Copa del Generalissimo" met 21. De eerste wedstrijd was geëindigd in een gelijkspel van 22. (Van onze sportredactie) ULVENHOUT Het prof veld van de Ronde van Ulven- veld van de Ronde van Ulven- hout, die 16 juli wordt gehou den- begint gestalte te krijgen, De eerste grote vedetten zijn dit weekend gecontracteerd. De belangrijkste van hen is zonder mser Roger de Vlae- minck, de in een fantastische vorm stekende Belg, die na een periode van sukkelen in het voorseizoen het ene na het andere opzienbarende succes behaalde. De Vlaeminck won onder meer de loodzware klassieker Parijs - Roubaix en de Ronde van Zwitserland en schreef het recordaantal van zeven etappes in de Giro od zijn naam. s Roger de Vlaeminck had als eis gesteld dat er twee ploeg genoten van hem ook zouden worden vastgelegd en dat is gebeurd. Ter ondersteuning van de Brooklyn-kopman zul len in Ulvenhout de Belgen Willy de Geest en Herman van der Slagmolen aanwezig zijn. Frans Verbeeck, de ex- melkboer die de reputatie van Raymond Poulidor (eeu wige tweede) lijkt te gaan overnemen ligt ook vast voor de bouwvakkersronde. Voorts heeft de Raleigh- ploegleider Peter Post monde ling toegezegd met zijn forma tie te zullen komen, waarin in ieder geval Bert Pronk, Die trich Thureau en Roy Schuiten zullen zitten. (Van onze sportredactie) LAGE ZWALUWE Op- nieuw greep Ton ter Harmsel op het nippertje naast de zege. Gisteren moest de Amstel-cou reur nota bene in de ronde van zijn eigen woonplaats La ge Zwaluwe zijn meerdere erkennen in „lepe" Wim van Steenis, die Ton ter Harmsel in een eindsprint van twee met centimeters versloeg. Toch hoeft Ter Harmsel niet te treuren, want ondanks het feit dat hij de zege aan Van Steenis moest laten, was de coureur uit Lage Zwaluwe gis teren de onbetwiste uitblinker. Daarbij had hij het nadeel dat hij als plaatselijk favoriet voortdurend door de concur rentie in de gaten werd ge houden. Dat is nu eenmaal het lot dat elke coureur in zijn eigen woonplaats moet onder gaan bij de plaatselijke ron de. Voor Ter Harmsel was dat echter geen reden om niet di rect ten aanval te trekken. Op het door wind loodzware par koers vooral in de polder achter Lage Zwaluwe ont stond reeds na vijf ronden door toedoen van Ter Harmsel een kopgroep van vijf man. Ter Harmsel kreeg in eerste instantie gezelschap van Jac van Dijk, Gerrit van 't Geloof en van Toon van der Steen, terwijl Ad Prinsen na enige aarzeling ook wel wat voor vroeg avontuur voelde.. De vijf ontwikkelden een enorm hoog tempo met als gevolg dat het peloton in zijn voegen kraakte. Velen stapten af. ter wijl ook enkele coureurs met pech uit de strijd verdwenen. Al vlug vormde zich een ster ke groep jagers, waarbij man nen als Jan Damen, Marcel Rehorst, Leo van Vliet, Wim van Steenis, Gerrit de Wit, Fons van Katwijk en Piet Franken. De jachtgroep daver de zo snel naderbij dat de vijf vluchters al snel het hopeloze van hun poging inzagen. Met vijftien ronden achter de wie len werd het vijftal dan ook achterhaald. Maar weer was het Ter Harmsel die in de slag ging. Aan zijn wiel volgden de gebroeders Gerrie en Krijn SintNicolaas. Het drietal sloeg een flink gat, waarop gerea geerd werd door negen man, hetgeen resulteerde in een kopgroep van twaalf, waaruit uiteindelijk de winnaar te voorschijn zou komen. Ton ter Harmsel was nog niet tevre den. Nog steeds achtte hij te veel kleppers aanwezig van voren die hem zo-uden kunnen kloppen. Ter Harmsel zette opnieuw aan en kreeg ditmaal gezelschap van Wim Lugten- burg, Wim van Steenis en good-old Gerrit de Wit. Het viertal werkte eendrachtig sa men, maar kon toch niet ver hinderen dat het restant van de aanvankelijke kopgroep angstig dichterbij kwam. Voor Ton ter Harmsel reden om weer te versnellen. Nu kon alleen Wim van Steenis vol gen. En dat bleek de beslis sende slag. Het tweetal reed de concurrentie op meer dan een minuut. Iedereen rekende er op dat Ter Harmsel het spel zou spelen, maar niets was minder waar. Beide heren wensten geen handel te plegen en lieten het aankomen op een regelrecht duel. Ter Harmsel kwam als eerste uit de laatst® bocht. Van Steenis ging er keihard overheen en op de streep kwam Ton ter Harmsel net iets te laat uit het wiel voor de winnende jump. Bij de junioren zegevierde Bart van Est voor de veertien de maal dit seizoen, terwijl zaterdagavond de zege bij de nieuwelingen bij Plugers uit Eindhoven terecht kwam en Bert' ter Harmsel de overwin ning bij de liefhebbers voor zich opeiste Amateurs: 1. Wim van Steenis. Hoogblokland 96 km in 2.18.26, 2. Ton ter Harmsel, Lage Zwaluwe. 3. op 1.06 Wim Luigtenburg, Zuidland, 4. Leo van Vliet, Honselersdijk. 5. Gerrie SintNicolaas, Dor drecht, 6. Toon van der Steen, Etten-Leur, 7. Fons van Kat wijk, Oploo, 8. Arie van Hou- welinigen, Heesseit, 9. Gerit de Wit, 's-Gravendeel, 10. Piet Franken, Oosterhout,' 11. Krijn SintNicolaas, Dordrecht, 12 Guus van der Sterren, Haar steeg, 13. op 2.02 Cees de Klei ne, 's Gravendeel, 14. Gerrit Schouwmans, Amsterdam; 15. Gerrit van 't Geloof, Ouden bosch, 16. Siem Berkhout, Den Hoorn, 17. Ton Griep, Spijke- nisse; 18. Jac van Dijk, Ulven hout; 19. Cees van Bragt, Lage Zwaluwe, 20. Wim Schuurhuizen, Rotterdam. Liefhebbers: 1. Bert ter Harmsel, Lage Zwaluwe 45 km in 1.14.32, 2. Wim Wiel- houwers, Sommelsdijk, 3. M. Toussaint, Naaldwijk, 4. L. van de Hulst, Zoeterwoude, 5. J. Lepoeter, Oost-Souburg, 6. T. de Waele, Axel, 7. C. van Helvoirt, Nieuwkuyk, 8. H. Uitenboogaard, Rotterdam, 9. A. Jansen, Bleiswijk, 10. W. Brouwers. Rotterdam, 11. W. Schelle. Vlijmen, 12. R. de Meester, Eindhoven, 13. S. van Dongen, Middelbands, 14. M. van Brussel, Oude Tonge, 15. A. van Beek, Nieuwkuyk. Junioren: 1. Bart van Est, Dinteloord 60 km i-n 1.35.22. 2. Reinier Stroosnijder, Moerdijk. 3. Peter Post, Oegstgeest, 4. L. Jansen, Alphen aan de Rijn, 5. R. van der Rakt, Breda, 6. P. Verheijen, Breda, 7. A. van Geel, Zundert, 8. K. de Wolf. 's-Gravendeel, 9. P. Koppert, Monster, 10. T. van de Pol. Stolwijk, 11. G. Vengouwen. Sprundel, 12. C. van Bijnen, Enkhuizen, 13. H. van de Berg, Den Haag, 14. C. Ber- naards, Rotterdam, 15. J. Va- lentijn, Etten-Leur, 16. G. den Besten, Monster; 17. R. Boer, Vlaardingen, 18. W. van Em- pelen, Amersfoort, 19. R. Kortsmit, Zevenbergen, 20. CL van der Tang, Noordwijker- hout. Nieuwelingen: 1. H. Plugers, Eindhoven, 40 km in 1.02.10, 2. L. Bevers, Oss; 3. N. Snijders, Hoeven, 4. H. van Weerden, Sdttard, 5. P. Heeren, Sprun del, 6. H. Freijters, Moerdijk, 7. P. Damen, Drunen, 8. W. de Bruijn, Oud-Gastel, 9. Th. van Dijk, Roosendaal, 10. J. van Noot, Roosendaal. 11. P. Lief- aard, 's-Gravendcel, 12. S. Spierenburg, 's-Graveland, 13. W. van Oers, Breda, 14. A. Wijnands, Maastricht, 15. J. van de Hoeven, Maasland, 16. M. Kraaijbeek, Heerle, 17. A. de Jong, Weteringsburg, 18. N. Mensing, Poeldijk, 19. G. Am- merlaan. Maasdijk, 20. P. Broere, Zevenbergen. WASSENAAR De Zweedse merrie Judy Song, met Per Olof Gustafsson in de sulky heeft gistermiddag op de baan van Duindigt de 21e editie van de draverij om de Grote Prijs der Lage Landen gewonnen. Judy Song legde de 2100 meter af in 2 minuten en 46.2 seconden en liet een kilome- tertijd noteren van 1.19.1. De winnende combinatie liep voor stal Champions een bedrag van 80.000 gulden bijeen. Tweede werd de Franse mer rie Damarete met P.L. Marie (winstsom 35.006 gulden) en derde de in Nederlands bezit zijnde Amerikaanse hengst Worthy Dean met de Neder lander Cees de Leeuw op de sulky (winstsom 20.000 gul den). Daarna volgde Florissant met Bertus Leeuwenkamp als vierde. De uitslag was (gestart 15 paarden): 1 Judy Song (rij der: Gustafsson, eigenaar Stal Champions), de 2100 meter in 2.46.2 (km-tijd 1.19.1)d 2 Damarete (Marie, de Bellaigue) 2.46.8 1.19.4; 3. Worthy De an (C. de Leeuw, Meijn) 2.47.1 1.19.6; 4 Florissant (Leeuwenkamp, Stijvers) 2.47.2 1.19.6, 5 Allegro (Pools. Vroon) 2.47.5 1.19.8, 6 Vernet (Viel. Viel) 2.47.7. 1.19.1, 7 Equileo (Froger. Delon) 2.47.8 1 19.2, 8 Henri Buitenzere (Wagenear, Meinardi) 2.47.8 1 19.2 Totalisator winnend 13.60 plaats 3 90 3.40 3.50 kop pel 57.10 trio 973. PETER BORREMANS uit Woensdrecht klasseerde zich als vierde in de juniorenkoers in Oostenbeers. waar Mart Ta verne de snelste was. ARBON (SI) Op impone rende wijze heeft André Ge vers de Ronde van Oost-Zwit serland gewonnen. De renner van Van Erp was in het wee keinde heer en meester en dulde geen enkele vorm van tegenstand. Alles won hij. Za terdag een rit in lijn over 99 kilometer, vervolgens een tij drit over 34 kilometer en gis teren tenslotte de laatste etap pe over 140 kilometer. Gevers, tweede in Olympia's ronde van Nederland, legde zaterdagmorgen de basis voor zijn triomf door de concurren tie op 1.19 minuut te fietsen, vande TIE OP 1.19 minuut te fietsen. Hij nam het leiderstricct over van de Oostenrijker Wolfgang Steinmayr. die in de rit tegen de klok nog eens twee minu ten op de Nederlandse tijdrit- specialist verloor. Ook gisteren was de Brabander uitermate actief. Hij plaatste zich niet alleen aan het wiel van ziin voornaamste belager, maar zette na 83 kilometer een ont snapping in, die uiteindelijk beslissend was. In zijn spoor volgden Janssens, Bertseki en Vogele, die vergeefs de Ne derlander trachtten af te stop pen. In de eindsprint moesten Bertschi en Vogele afhaken en won Gevers het duel van Janssens. Van de overige Nederlan ders eindigden Rolf Akker, Jan Bakker en Harry Lunen burg respectievelijk op de 11e. 12e en 30e plaats. Derde etappe: 1. André Ge vers Ned. 2.28.48, 2 Fritz Jost Zwi. 2.30.07. 3 Max Hurzeler Zwi. z.t., 4 Roland Schar Zwi. z.t.. 5 Beat Graeul Zwi. z.t., 14. Jan Bakker Ned. z.t.. 15. Harrie Lunenburg Ned. z.t. Vierde etappe: 1. Gevers 140 km. in 3 uuf, 40 min. en 44 sec., 2 Janssens Bel z.t., 3 Bertschi Zwi. op sec, 4 Vo gele Zwi op 9 sec. 5 Schmi Zwi. op 15 sec, Hurzeler Zwi z.t., 7 Gijsemans Bel. z.t.. 8 Schreyer Bel. z.t., 9 Grob Zwi. z.t., 10 Ravasi Zwi. z.t., 11. Bakker Ned. z.t., 15. Lu- nengurg Ned z.t.. 17. Acker Ned.z.t. Eindklassement 1 Gevers 14 uur 28 min. en 55 sec.. 2. Steinmayr Oos. op 1.13 min, 3. Myffeler Zwi 2.23. Klang Zwi oo 7 43 S"h „j op 3.08, 6 Grob Zwi. op 3 09, 7 Ravas Zwi op 3.11, 8 Bertschi Zwi. op 3.15, 9 Mitteregger Oos. op 3.17, 10 Thalman Zwi. op 4.01. 11. Rolf Akker Ned. op 4.02, 12. Jan Bakker Ned. op 4.05, 30. Harry Lunenburg Ned. op 16.00. PETER GODDE heeft in As senede zijn tiende overwin ning van dit seizoen behaald. De coureur uit Koewacht was de snelste bij een massale aankomst. Bert Broere legde beslag op de zesde plaats. FRITS PIRARD eindigde op de derde plaats in Putte-Ka- pelle, waar Floor van Hooy- donk triomfeerde. Tonny Huy- zen werd vierde, André Ver stijlen vijfde. Jac. Verbrugge zevende, Nico Valkenburg dertiende en Ad van Elzakker vijftiende. AD VAN ELZAKKER fi nishte als vijftiende in Rijme- nam. waar Erik van Lent als eerste over de eindstreep ging. GER HARINGS werd elfde in Lier, waar Mare Renier ze gevierde. Jan Raas eindigde als negentiende. Piet van Iat- wijk als twintigste en Jan van Katwijk als 23ste. AMSTEL heeft het merken- kampioenschap, dat op de Coolsingel in Rotterdam werd gehouden gewonnen. De indi viduele wedstdijd leverde een zege op voor Lec van Vliet (Amstel), Tweede werd Arie Versluis (Bik) en derde Matje Dohmen (Jan van Erp). Aan de hand van de eerste drie werd ook de uitslag van het merkenkampioensehap opge maakt. want het peloton, dat vijftig meter voor de streep op de een ronde voor het einde ontsnapte Pirard neerstreek, werd ex aequo als vierde ge klasseerd. Men had aanvanke lijk wel een normale uitslag opgemaakt, maar daarover kwamen zoveel protesten bin nen dat de jury besloot tot een ex aequo klassering, hoewel bijvoorbeeld Pirard duidelijk waarneembaar als vierde fi nishte. Gedupeerd was onder ■neer ook Tonny Huvzen (zes de) De organisatoren hebben het restant var het oriizenbe- draig, dat niet verdeeld kon worden, overgedragen aan de Bond van A mateursponsors (BVA.S) die nu verder mag uitzoeken wat er mee moet gebeuren. VIJFDE SPORTPAGINA VAN BAS WIN (Van onze KRUININGEN Even Bas Hordijk zaterdag wir in Kruiningen, Hordijk v curenten van wie de Duit meest aandrong maar to Thurau maakte in deze I hij won dan ook de leide die het meest aantal kere In de derde ronde was i premie van 125,- die d Huizebosch op zak werd stoken voor Thurau aanleiding voor een vro ontsnapping van genoe tweetal ,Jet heeft er gei me tijd i.aar uitgezien Huizebosch en Thurau I tenschot zouden blijven. 45 kilometer had het moi ge duo een winst van 45 conden opgebouwd die oplopen tot ruim een min Even na hatlfkoers kwan dan eindelijk een tegen: van Wil de Vlam. die ais ste het peloton verliet- daarop gevolgd door Win Waal. De Zeeuiwsch-Vlai (hij zou als 28e eindigen) echter ook dit keer weer op dreef en miste de soup om via een kort sprongetji De VTaim te komen. Laat; noemde die een heel wat re imdruik achterliet, t_ zijn achterstand op de lei tot 45 seconden teruig, tei De Waal terug viel in br groep. Na 60 kilometer Vlam versterking van Aling, Tino Tabak en de re winnaar Bas Hordijk, sneltreinvaart uit het waren gestoven. En de nu geformeerde groep van vier toonde lijk serieuze bedioelingei hebben. De koplopers kreeg pel ver] (Van onze sportmedewer WELLE/TERNEUZE1 Op een spekglad motorc parkoers in het Belgi Welle hebben niet allee motorcrossers van de Axel maar ook de Belg: deelnemers, alsmede de heel wat problemen gc Toen 's nachts een flink genbui het geheel al drassig had gemaakt, de zon in de voormidda les weer liet opdrogen, het er naar uit dat het de vele opgekomen toesc wers een aantrekkelijke torcross-namiddag zou den. Dat werd het echter want net voordat de i manche van start zou ontlaadde zich een wolkl die alles blank zette. He volg in die erste manchi dan ook dat meer dan de van de rijders uitviel e het parkoers in een ware derpoe! werd herschaper was ploeteren en nog ploeteren voor de moto sers, die uiteindelijk n lijks meer herkenbaar Voor de jury leverde da problemen op, want o< nummer- waren bij de ten helemaal niet meer zen. Zo werd de Axelaai Hamelink in eerste in: als elfde geklasseerd, ma was in de eerste mancl degelijk als vijfde door nish gegaan. Op die werd dan ook Co W „gezet". De Belg De Bei: re won zowel de eerste tweede manche. In die 1 manche werd Walhout derde met Hamelink o; op de vijfde plaats. Wi Bruggen en Johan Sche gingen in die tweede r niet meer van start. Hf koers was voor hen te Bij de senioren werd Buij ze derde in de ein In de eerste manche we voor hem een vierde maar vervolgens eindig als derde. De Belg Van won beide manches er daardoor ook eindoi naar. Bij de internationalen grote top met o.a. df Guido Verburgh en Scheele uit Zaamslag braken wegens een intf nale wedstrijd die m voor het Europees kaï schap in het Duitse Fi werd het een eindo' ninig voor de Belg Feli hoeven. Hij won zowel

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 10