De bijstandsuitkeringen worden verhoogd. DOCENT(E) vertegenwoordiger t? lassersbaas JE3F administrateur op spd-niveau Ziekenverzorgende worden? DIRECTEUR r r Vanaf 1 juli 1975 zijn de bedragen als volgt vastgesteld: Er verandert het volgende: Publikatie van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Henkei b.v. assistent kredieten Bel (020) 113906 voor een afspraak Ziekenverzorgende een levendig vak Feiten om te onthouden Stichting Verpleegtehuizen Amsterdam Pedagogische Akademie Sint Frans" REKENEN NATUURKUNDE •ZATERDAG 28 JUNI 19/5 Eigen inkomen Bijstand ontvangt u als u geen of te weinig eigen inkomsten hebt. Heeft u helemaal geen inkomen dan krijgt u de bedragen die in de tabellen hiernaast vermeld staan. Heeft u wel wat eigen inkomen dan vult de bijstand dat bedrag aan tot dezelfde bedra gen Bijverdiensten worden niet helemaal afgetrokken. Welke bijverdiensten ziet u hieronder. Bijverdiensten uit arbeid Van het geld dat u verdient met een bijbaan wordt een derde niet ais inkomsten geteld. Met de buitengewone kosten die u moet maken om dat geld te kunnen verdienen, zoals bijvoorbeeld cróche-kosten, wordt rekening gehouden. Is uw gezin onvolledig geen vader of moeder - dan wordt de eerste f 22,95 van wat u per week verdient niet afgetrokken. Per maand is dit f 99,50. Bijverdiensten uit kostgangers Oe helft van wat uw kostgangers u betalen, wordt gezien als uw verdiensten Die verdiensten worden per kostganger gesteld op minimaal f 43.05 per week of f 186.50 per maand Evenals bij andere bijverdiensten wordt een derde deel. dus minimaal f 14.30 per week of t 62,per maand, niet afge trokken Heeft u 4 of meer kostgangers, dan wordt dat beschouwd als een pensionbedrijf en worden die inkomsten volledig afgetrokken. Inkomsten uit onderverhuur Een derde van de overeengekomen huur wordt met afgetrokken Maximaal mag u van al uw bijverdiensten niet meer houden dan: f 57,45 per week of f 249.— per maand voor het onvolledige gezin (inclusief de eerste f 22,95 per week van bijverdiensten uit arbeid). f 34,50 per week of f 149.50 per maand voor een gezin met of zonder kinderen, f 24.10 per week of f 104,50 per maand voor een alleenstaande en f 12.90 per week of f 56,— per maand voor een thuisinwonende. Andere inkomsten Al uw andere inkomsten worden geheel van de uitkering afgetrokken Dus ook uw per 1 juli 1975 verhoogde AOW of andere sociale uitkering. Kostgeld van inwonende kinderen Van uw kinderen die een inkomen hebben, kunt u een redelijk kostgeld verwachten. Daarin zit ook een bijdrage in de vaste gezinsiasten De bijstand stelt daar een zekere aftrek tegenover Dit is tenminste f 9,10 per week of f 39.50 per maand voor meerderjarige en f 6,per week of f 20,per maand voor minderjarige kinderen. De bijstandsuitkeringen voor de kosten van levensonderhoud worden verhoogd. De regels voor toekenning van bijstand veranderen niet. Er wordt gekeken naar uw persoonlijke omstandigheden. Dat wil zeggen, men kijkt ol u naast de noodzakelijke kosten van het gewone levensonderhoud bijzondere uitgaven hebt, die u niet kunt betalen maar die voor u wel noodzakelijk zijn. En men kijkt naar wat voor Inkomsten u hebt De uitkering wordt dus afgestemd op uw speciale omstandigheden en mogelijkheden. De bijstand Is op deze manier een duidelijk Individuele uitkering en kan van persoon tot persoon verschillen. 1. GEZINNEN BASISBEDRAG Basisbedrag per week echtpaar zonder kinderen echtpaar met 1 kind echtpaar met 2 kinderen echtpaar met 3 of 4 kinderen echtpaar met 5 of 6 kinderen echtpaar met 7 of meer kinderen per maand echtpaar zonder kinderen echtpaar met 1 kind echtpaar met 2 kinderen echtpaar met 3 of 4 kinderen echtpaar met 5 of 6 kinderen echtpaar met 7 of meer kinderen f 195,65 f 199,10 f200,95 f202.80 f203.40 f203,80 f847.80 f 862.80 f870.80 f878.80 f681.30 1883,20 is het gezin onvolledig dan worden boven staande bedragen verminderd met f 22,40 per week of f 97.per maand. (onvolledig gezin vader ol moeder alleen met óón of meer kinderen) PLUS: Woonkosten. Dit bedrag Is gelijk aan de „kale" huur Dat ia het bedrag wat u aan huur betaalt, verminderd met eventuele huur van stoffering en meubilair, gas. licht, water enz en verminderd met de huur subsidie. die u kunt krijgen. Is bij de huur verwarming inbegrepen, dan wordt f 480,— per jaar afgeirokken. OF: Woonkosten eigen huis. Als u in een eigen huis woont dan is dit bedrag gelijk aan de te betalen hypotheekrente, straat- en grondbelasting, eigenaarsonderhoud e.d. PLUS: Premie. De premie die u betaalt voor een vrijwillige verzekering of bejaarden verzekering bij een ziekenfonds. Maar niét de aanvullende premie. PLUS: Een vergoeding In plaats van kinderbijslag. PLUS: Een vakantie-uitkering van f 13,50 per week of f 58.50 per maand Deze uitkering is voor het onvolledige gezin f 12,15 per week of f 52.60 per maand Eens per jaar. in juni. wordt d*t bedrag uitbetaald 2. ALLEENSTAANDEN BASISBEDRAG Alleenstaanden die niet zelfstandig wonen Basisbedrag per week Basisbedrag per maand f 156,60 1678,70 Alleenstaanden die wel zelfstandig wonen Basisbedrag per week Basisbedrag per maand f 128,50 f556,90 PLUS: De premie die u betaalt voor een vrijwillige verzekering of een bejaardenverzekering bi) een ziekenfonds. Maar niót de aan vullende premie. PLUS: Vakantie-uitkering. Per week f 9,45 per maand f 40.90. Deze uitkering wordt eenmaal per jaar In juni uitbetaald. PLUS: Voor alleenstaanden die wel zelfstandig wonen Woonkosten. (Zio onder gezinnen) 3. THUISINWONENDE KINDEREN BASISBEDRAG 16 jaar (werkloos) Baaisbedrag per week Baaisbedrag per maand f 34.45 f 149,30 f 55.95 f242,40 17 jaar (werkloos) Basisbedrag per week Basisbedrag per maand 16 tot 21 jaar (werkloos of invalide) Basisbedrag per waak f 83.90 Basisbedrag per maand f 363,60 PLUS: Vakantie-uitkering 16 en 17 jaar (werkloos) Per week f 3.35 Per maand 114,60 18 tot 21 jaar (warkioos of invalide) Per week Per maand f 5.05 121.90 Deza uitkering wordt eenmaal per jaar betaald in juni. 4. BEWONERS VAN BEJAARDENTEHUIZEN OF INRICHTINGEN BASISBEDRAG Da kostan van verzorging of verpleging. PLUS: De premie die u betaalt voor een bejaardenverzekering of eon vrijwillige verzekering bij een ziekenfonds Maar mót de aanvullende premie. PLUS: Een bedrag voor persoonlijke uitgaven eens per maand. Voor een alleenstaande is dat f 168.50 en voor een echtpaar is dat f 291,—. Als u door persoonlijke omstandigheden weinig privé-uitgaven kunt doen. wordt de uitkering lager, maar niet minder dan 1 63.50 voor een alleenstaande en 1118,— voor een echtpaar PLUS: Een vakantie-uitkering die gelijk is aan de vakantie-uitkering van de AOW. Deze uitkering wordt eenmaal per jaar in mei uitbetaald. MAAR: De bijstand wordt verleend voorzover de eigen inkomsten niet voldoende zijn om bovenstaande kosten te betalen. Heeft u als inkomsten naast de A.O.W. echter nog een pensioen, dan mag u daarvan als echtpaar f 33,— en als alleenstaande f 16,50 per maand houden. Grotere aankopen voor eigen rekening Voor grote aankopen, dus bijvoorbeeld kleding, meubels of een kachel, zult u In het algemeen geen extra bijstand ontvangen. Bijzondere uitgaven Voor speciale uitgaven die ontstaan door uw bijzondere omstandigheden (ziekte bijvoorbeeld, of invaliditeit of de slechts toestand van uw woning), kunt u wel oen extra uitkering aanvragen. Eigen vermogen U hoeft niet al uw spaargeld aan te spreken voor u voor bijstand in aanmerking komt Het vrijgelaten eigen vermogen is sinds 1 januari. f 10 000.voor gezinnen f 5.000.voor alleenstaanden f 6 000.— voor bejaarde echtparen in bejaardentehuizen of inrichtingen f 3 600 voor bejaarde alleenstaanden in bejaardentehuizen of inrichtingen. De rente van dit vermogen is ook vrij. De gemeente kan nog inlichtingen geven over vermogen vastgelegd in een eigen woning een aparte regeling voor vrijlating van vermogen voor oudere ex-zelfstandigen en langdurig werklozen. Onvolledige gezinnen Het basisbedrag voor onvolledige gezinnen is met f 24.20 per maand extra verhoogd. Ais u een overbruggingstoeslag ontvangt wordt deze echter met dit bedrag ver minderd. Bijstand en huursubsidie De nieuwe Individuele huursubsidieregeling van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening geldt vanaf 1 juli ook voor bijstandontvangers Dit betekent, dat u huursubsidie moet aanvragen als uw huur meer ia dan f 124,— per maand, want de bijstand vergoedt in het algemeen alleen huren tot dit bedrag Als de gemeente echter na 1 juli nog hogere huren dan f 124. vergoedt, moet u dit zien als een voor schieten van de huursubsidie Dit voorschot moet u dan tater aan da gemeente terug betalen. Wl] vragen een ervaren Hij Is verantwoording verschuldigd aan de hoofdadmi nistrateur en belast met de leiding van een team mede werkers. Zijn taken omvatten het opstellen van periode- overzichten, resultatenberekenlngen en kostenanalyses, alsmede controlewerkzaamheden. Daarbl| komen kae, bank, giro, huurincasso, fiscale aangelegenheden en administratieve procedures. Voor deze veelzijdige post wordt een deskundige cljferman gevraagd, liefst met ervaring op het gebied van beheersadminlstratie. Hij moet In staat zijn werk te organiseren, mensen te leiden en te Instrueren. Cljlers Interpreteren Is uiteraard erg belangrijk. Voor de juiste man (30 tot 40 jaar) hebben wij een goede beloning over. Brieven In handschrift zijn welkom ter attentie van da haar Lommera van Spoorlaan 436. Tilburg. Tol. 013-427655. Beslissen Is niet altijd even makkelijk. En we geven toe. ziekenverzorgende 'worden Is een hele stap. Een grote verandering Maar wie te lang aarzelt komt uiteindelijk nergens Soms moeten er gewoon knopen wordon doorgehakt Pak daarom de telefoon en draai (020)113906 Vóór 5 uur Dat verplicht lol niets maar het beteken wel een afspraakje voor een bezoekje aan onze afdeling Personeelszaken en heel veel informatie over het vak ziekenverzorgende Werk. dat je helemaal opeist, dat niet gemakkelijk is. maar vol afwisselende aktiviteit Werk. dat voldoening geelt Samen met jonge kollega's een opleiding volgen waar je je hele leven plezier van hebt En van het begin al een niet onaardig salaris verdienen Ook belangrijk om te weten: de mogelijkheid is altijd aanwezig om later een voortgezette opleiding te volgen. Onze eerstvolgende kursussen ziekenverzorgende beginnen in augustus en september (de eerste 9 weken bestaan uit theoretische en praktische schoting) Je moet minstens 17 jaar zl|n en 3 klassen voortgezet onderwijs hebben gevolgd b v M A V O -3. Inas. OVB.LTS-T LHNO-T De opleiding duurt 2 jaar en wordt bekroond met een rijksdiploma Salaris in het te jaar 17-20 jarigen f 1 048 64 21 jarigen f 1.142,60 22 jarigen 1.243.40 23 jarigen en ouder 1.344.20 bruto per maand Toeslagen voor onregelmatige dienston 7'/3°lo vakantietoeslag. 2 per maand reiskosten vergoeding voor bezoek aan ouderlijk huis (binnenslands) S-daagse werkweek van 40 uur Unitormen verstrekken wij in bruikleen Intern wonen is mogelijk. Wij hebben diverse verpleeg tehuizen in Amsterdam, de theorie- lessen worden gegeven in onze moderne opleidingsschool op Plein 40-45 Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Stichting Verpleegtehuizen Amsterdam (t.a.v. afd. Personeelszaken). Plein 40-45 nr 5'. Postbus 8240. Amsterdam (Slotermeer) ot mondeling na telefonische afspraak (020 - 11 39 06 tussen 9 en 5 uur). v„ Breda gevraagd per 1 augustus 1975 zo mogelijk met enkele uren Totaal 29 uren. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk zo spoedig moge lijk doch uiterlijk 10 juli a.s. te richten aan de direk- teur van de Pedagogische Akademie, Dr. Jan Ingenhouszplein 2, Breda. Tel. 01600-37882. Henkei Nederland B.V. Prof. E. M. Meijerslaan 3 Amstelveen Hankel Nederland B.V. is fabrikant van o.m. een aantal bekende was- en reinigingsmiddelen, kosmetika en chemisch- technische produkten. Detergenta Nederland B.V., één van haar werkmaatschappijen, is vooral bekend door produkten als Dixan, Witte Reus. Bonte Reus. Hencomatic en Vernell. Deze onderneming zoekt op korte termijn voor distrikt Zuid-West (standplaatsen Breda. Roosendaal. Tilburg) een junior- Wij vragen - leeftijd ca. 22 jaar, - opleiding op Mulo/Mavo-niveau, - goede kontaktuele eigenschappen. Uw taak - het samenwerken met de senior-vertegenwoordiger, - het onderhouden van kontakten met detaillisten. Tijdens het dienstverband zult u worden opgeleid tot een volwaardig vertegenwoordiger. Over uw werkzaamheden en arbeidsvoorwaarden informeren wij u met alle plezier tijdens een persoonlijk gesprek. 4. T.- Uw sollicitatie graag ondet vermelding van de letters JVD aan Henkei Nederland B.V., afd. Personeelszaken, Prof. E. M. Meijerslaan 3, Amstelveen. U kunt ons ook bellen 020-5401911. Is een onderneming voor de ontwikkeling, fabricage en verkoop van hoogwaardige voorgespannen betonelementen. Voor de nieuwe nog op te zetten vestiging te Oosterhout vragen commissarissen een Hij zal de verantwoording dragen voor de opbouw van de marketing, het op gang brengen van de produktie en de verdere uitbouw van het bedrijf. Gedacht wordt aan iemand met een technisch-econo mische opleiding basis HTS wtb en/of wwleeftijd 135 jaar. Ervaring in voorgespannen beton, ruim werk tuigkundig inzicht en gedegen kennis van de Engelse taal zonder meer vereist. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties, welke strikt vertrou- lijk behandeld worden te richten aan: Dm DY-CORE SYSTEMS |A. Postbus: 197 Oosterhout (NB) Voor ons kantoor te Breda vragen wij een De afdeling kredieten is belast met uitgebreide dienstverlening aan het bedrijfsleven. Voor deze afwisselende funktie, die goede toe komstmogelijkheden biedt, gaan onze gedachten uit naar een jongeman, leeftijd circa 22-26 jaar, met een opleiding op middelbaar niveau, die beschikt over goede kontaktuele eigenschappen. Boekhoudkundige ervaring is gewenst. Naast een goed salaris kennen wij uitstekende sekundaire voorwaarden, zoals een dertiende maand salaris, winstdelingsuitkering, vakantie toeslag van 7,7% en tenminste 20 werkdagen vakantie. Belangstellenden wordt verzocht schriftelijk of telefonisch kontakt op te nemen met de direktie van NMB-Breda, Veemarkt 53-57, telefoon 01600-24311. NEOERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 297» Apparaten- en Ketelfabriek AKF bv behoort tot de Hollandse Constructie Groep (HCGj en het bedrijf ontwerpt en vervaardigt apparaten voor de Chemische- de Petrochemische en voedings procesindustrie. Daarnaast behoren grondverzetmachines tot het productieprogramma. In deze organisatie is plaats voor een Gedacht wordt aan een functionaris, die naast een ruime kennis van de lastechniek, met materialen als: roestvaststaai, nikkel, monel, titaan, hastelloy en geplatteerde staalsoorten, tevens over ervaring in de apparatenbouw, beschikt. Bovendien zal hij leidinggevende kwaliteiten moeten bezitten om de lasaldeling optimaal te doen functioneren. Deze functionaris zal gedurende een ruime inwerkperiode kunnen samenwerken met onze huidige lasserbaas. die in een andere functie aan ons bedrijf verbonden blijft. De honorering is afgestemd op het belang van deze functie. Bij het eventueel zoeken van geschikte huisvesting zal alle medewerking worden verleend. Belangstellenden worden uitgenodigd schrifte lijk te solliciteren en hun brief te richten aan Apparaten- en Ketelfabriek AKF bv. Hoofd Personeel- en Arbeidszaken. Postbus 69 te Goes (geheimhouding verzekerd). als dochtermaatschappij van HCG deel uitmakend van Hollandsche Beton Groep nv [HBG]

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 12