iflOPSj rw, 1.95 2.95 459 Feyenoorder Martin Vreiisen „Van Hanegem is Feyenoord niet...." Huissoon bouwt fietsen uit pure liefhebberij van Overwinning Het Zeeuwse Honk Tweedaags wielerduel in Hulst STENEN O IjC LTJE ft.i40 419 145 109 129 4?5 de beroemde Vrundig Super Colc beeldschoon. PROMOTIE VAN SMASH TJE -66" 49 ..-5r?fr 4.75 otemerken din rlaagd. 1.62 1.2? IM MS 5.65 sport Hard werken WIELERCOMPETITIE Grundig itjes of cactussen Winkelcentrum Heusdenhout out: in de Arendshof daal: Superfleur in da Roze- ...-98- 85 es2dt8" 1.98 ltr.-89~ 79 1.29 ..L69* 1.49 6.90 -98" 78 5.25 lium ..&95 1.95 1.69 ,.LG3 1.38 pot 615 gram 4.73 ties 1/2 liter )ak 2 x 40 gram 3 zakjes lies 0.75 liter ig de voorraad strekt. llacon 125 ml "DONDERDAG 26 JUN11975 21 I „IK ZAL ME IN BE KUSP MOETEN BEWIJZEN" (Van onze sportredactie) BRED A Martin Vreysen ziet de toekomst bij zijn nieuwe werkgever Feyenoord met vertrouwen tegemoet. Na vier jaar NAC - reeds op 15-jarige leeftijd werd hij in de Bredase A-selectie opgenomen - verhuist hij via een meer dan accep tabele transfersom naar een van Neerlands sterkste ploegen. Uiteraard is Martin Vreysen blij dat hij deze kans gekregen heeft, maar toch doet het hem wel een beetje pijn dat hij NAC na zoveel jaren van trouwe dienst verlaat. „Sportief gezien is het een succes voor mij. En financieel was het zo aantrekke lijk dat je het aanbod niet kon laten schieten. Ik heb het bij NAC altijd naar mijn zin gehad en met plezier gevoetbald. Het voornaamste is dat we als goede vrienden uit elkaar zijn gegaan." Naast Feyenoord toonde ook nog de Belgische kampioen RWDM belangstelling voor de 19-jarige spits. Maar Vreysen koos uiteindelijk toch voor de Rotterdamse formatie. „RWDM-manager Verschueren belde me op de dag, dat ik bij Feyenoord gekeurd zou worden vanuit Madrid. Het aanbod was fantastisch maar ik ga het toch eerst bij Feyenoord proberen. Het is dichter bij huis, waardoor mijn moeder en ik de zaak kun nen blijven runnen. Kijk, mocht het bij Feyenoord niet lukken is er nog geen man over boord. Dan kun je nog altijd naar België." Martin Vreysen beseft terdege dat hij zich bij Feyenoord nog volledig moet waarmaken. Het feit dat Feyenoord hem - Johan Zuidema en de Hagenaar Ling stonden eveneens op het ver langlijstje - gekozen heeft, stemt Martin Vreysen meer dan tevreden. „Zoiets geeft je toch zelfvertrouwen. Feyenoord heeft een flink bedrag moeten betalen. Als ze niks in me zien doen ze dat toch niet. Natuurlijk zal ik me het komende seizoen in de Kuip moeten bewijzen. Maar daar ben ik niet bang voor. Feynoord's vedette Willem van Hanegem heeft zich in ver schillende interviews vrij nega tief uitgelaten over de komst van Martin Vreysen, die als vervan ger voor Lex Schoenmaker is aangetrokken. (Van Hanegem heeft onder andere gezegd: „Vreysen is me bij NAC nooit opgevallen" en „We hebben twee spelers verkocht en een speler gekocht".) Martin Vrey sen maakt zich daar echter geen zorgen over: „Natuurlijk is het niet zo leuk dat hij zoiets vertelt. Als hij zich trouwens zo belang rijk vindt moet hij maar in het bestuur gaan zitten. Dan kan hij ook beslissingen nemen. Ik ben wel blij dat hij het nu zegt. Ik kan er me nu op instellen. Tegen wapenen. Ik zal proberen te be wijzen dat hij ongelijk heeft. Ei genlijk ben ik dit wel gewend. Want toen ik voor het UEFA- team geselecteerd werd kreeg ik ook van alles te horen. Dat heb je altijd als je uit het zuiden komt. In feite is het een extra-prikkel om er keihard tegen aan te gaan. En ik geloof trouwens niet dat Van Hanegem zo is. Ik heb al gehoord dat het best meevalt. Ik kan me er dan ook totaal niet druk om maken. Van Hanegem is de centrale figuur bij Feye noord, maar hij is Feyenoord toch nog niet". Martin Vreysen beseft terdege dat het bij Feyenoord hard wer ken geblazen zal zijn. Traditio neel eist het Feyenoord-bestuur een kampioenschap. Overigens een nieuwe ervaring voor Mar tin Vreysen. „Bij NAC was het tegen de degradatie vechten. Dat zal er nu wel niet bij zijn. Er is gewoon gesteld dat de titel in Rotterdam terecht moet komen. In het begin zal het natuurlijk wel wennen zijn. Ik verwacht echt niet dat ik zomaar in het eerste meekuier. Er zal beslist geknokt moeten worden. Maar nogmaals, daar ben ik niet bang voor. Van Hanegem heeft ook gezegd dat er voor de voorhoede weinig concurrentie is. Daar heeft hij wel gelijk in. In feite zijn daar maar drie spelers voor. Kreuz, Kristensen en ik. Ik ver wacht tenminste niet dat die twee Zuid-Afrikanen op hun gemak een plaats in de selectie veroveren. Overigens heb ik bij NAC leerzame jaren achter de rug. Daar kan ik nu mijn voor deel mee doen." Zeven juli zal Martin Vreysen met zijn nieuwe collega's kennis maken. Dan gaat de Feyenoord-selectie namelijk in trainingskamp in Zeist. Daarna staat er een toernooi in Barce- lona waaraan onder andere Her- tha BSC deelneemt op het pro gramma, terwijl er een dergelijk evenement in het jubilerende Amsterdam te wachten staat. Martin Vreysen tot slot: „Tot nu toe heb ik alleen nog maar met het bestuur kennis gemaakt. Maar ik verwacht niet dat die in het veld zullen staan. Ik hoop in ieder geval dat ik nooit meer zo'n rotseizoen, door tragische familieomstandigheden, zal meemaken. Ik heb er erg veel zin. Hopelijk worden we kampi oen en eindigt NAC op de tweede plaats." ROMAIN VAN DAMME Jaap Huissoon en zijn dochter bij zijn fietsen. (Van onze sporfmedewerker) GOES Jaap Huissoon, die vooral in de jaren 1956 en 1957 als amateur-wielrenner furore maakte en daarna ook als professional beslist geen figurant was, timmert mo menteel weer flink aan de weg. Jaap Huissoon, mag dan 15 jaar geleden voorgoed zijn afgestapt de „liefde" voor het „stalen ros" bezit hij nog in ruime mate. Zuiver als hobby heeft hij zich zo'n an derhalf jaar geleden met veel ambitie gestort op de bouw van race-fietsen. En de ve derlichte karretjes van Jaap Huissoon zijn bij velen in trek. Bekende Zeeuwse ren ners als Wim de Wilde, Henk de Jong, Thijs Fase, Vester Aarts en Wim Jeremiasse, om er maar enkelen te noemen, koersen op een „Huissoon Sport". Buiten Zeeland doen dat onder andere Gaby Min- neboo, Bert Broere en de Rot terdamse prof. Bas Hordijk. Huissoon: „Zelfs tot in Gel derland toe heb ik fietsen ver kocht". Behalve voor complete race-fietsen kan men bij Jaap Huissoon ook terecht voor alle onderdelen, ja voor alles wat met de wielersport te maken heeft zoals kleding, schoeisel, ja zelfs tot massage-créme toe. Velen komen uiteraard ook bij Huissoon voor reparatie. Jaap staat zo gezegd dag en nacht klaar voor de man die „stukken" heeft en bovendien nog over een smalle beurs beschikt. Dit alles bij elkaar heeft Huissoon een grenzeloze populariteit be zorgd. In de van Dusseldorp- straat 94 in Goes is het daarom vooral in de avonduren komen en gaan van wielrenners, trim mers, vrienden en bekenden. Er worden over het métier flinke bomen opgezet en Huissoon's vrouw Nel, stelt dan ook vast: „Het lijkt hier soms wel een sportcafé, maar dat mag ik wel want het is reuze gezellig". Jaap Huissoon (39), verte genwoordiger bij de Zeeuws Vlaamse Handelsmaatschappij (auto-onderdelen) is zeven jaar actief wielrenner geweest. Hij reed een jaar bij de nieuwelin gen (2 overwinningen), zat een jaar later bij de amateurs en brak bij deze categorie goed door in '56 en '57. In die tijd hadden praktisch alle amateurs nog een volledige dagtaak. Huissoon woonde toen op Yerseke en werkte bij een rijwielzaak in Goes waar hij 's morgens om half acht moest be ginnen. Huissoon: „Soms zat ik 's morgens om vier uur al op de fiets voor een trainingstocht. Als ik dan thuis kwam dronk ik gauw een fles melk op en reed dan als de bliksen naar mijn werk. 's Avonds ging ik dan nog een eind trainen. Die tijd kun je niet meer vergelijken met nu, maar toen wist je niet beter. Toch houd ik de coureurs ook heden ten dage steeds voor dat de ambitie voor het vak er altijd moet zijn wil je iets bereiken". Jaap Huissoon was een taaie „in zijn tijd". Hij won bij de amateurs 14 keer in twee seizoe nen. Een aantal waar men nu misschien de schouders over op haalt, maar Jaap was dan ook een pure amateur, dus iemand die buiten zijn werk een tak van sport beoefende. In 1957 was Huissoon heel dicht bij de overwinning in Olympia's Tour. Hij naderde op de voorlaatste dag Manneke Roks die met de eindzege zou gaan strijken, tot op 11 secon den. Huissoon was dan ook van de Middelkamp-ploeg (waar toen ook De Roo bij behoorde) de man die in de slotetappe zijn gang mocht gaan. Huissoon: „Roks was echter niet Van mijn wiel weg te slaan uiteraard. Bo vendien kwam ik de laatste 10 kilometer nog met een ram te zitten, omdat ik te weinig had gegeten, dus uiteindelijk mocht ik nog tevreden zijn met een tweede plaats. Kijk de begelei ding was toen nog niet zo perfect als thans, wij rommelden eigen lijk maar een beetje aan, al geef ik niemand de schuld dat de Tour-zege toen niet voor mij was". Jaap Huissoon, die niet over een vlammend eindschot be schikte maar over des te meer fond, had echter in die Tour van 1957 en ook daarna zijn visite kaartje afgegeven bij de insi ders. Een jaar later zat hij dan ook als prof bij Magneet, onder leiding van De Pel voor een jaar contract van 175. Huissoon „Toch verdiende ik goed dat eer ste jaar. De Magneet-ploeg was namelijk nogal succesvol in de criteriums en we wonnen ook de Ronde van Nederland". Huis soon bleef ook in 1959 bij Mag neet. Hij draaide als knecht mee in diverse grote wedstrijden: Ronde van Spanje, Vierdaagse van Duinkerken, Dauphiné Li- beré, om er maar enkele te noe men. In 1960 kwam Huissoon bij Locomotief onder Jefke Jansen. Dat werd meteen zijn laatste jaar als beroepsrenner. Zegt hij: „Ik had me drie jaar gegeven om alle mogelijkheden onder ogen te zien. Die drie jaar heb ik vol- gemaakt en er toen bewust een punt achter gezet. Er zat toen voor mij beslist geen perspectief in de toekomst om als profwiel renner door te gaan. Je moest toen een hele grote zijn om er een gezin van te kunnen onderhou den". De liefhebberij waar Jaap Huissoon nu mee bezig is en die hem toch weer volop in het mé tier deed terecht komen, begon een paar jaar geleden. Huissoon: „Ik besloot op een goeie dag een fiets voor mezelf te bouwen, ge woon om wat te gaan trimmen. Vrienden en kennissen kregen daar al gauw lucht van en zo is de sneeuwbal gaan rollen. Ik moest of liever gezegd ik wilde diverse verzoekjes niet afslaan en leverde eerst zo'n twintig nieuwe fietsen af aan anderen voordat die van mezelf eindelijk eens klaar was. De eerste fiets die ik afleverde was er eentje voor Agnes Koeman uit Axel. Uit hoofde van mijn beroep heb ik namelijk veel connecties met haar vader". De benodigde ap paratuur die Jaap Huissoon be zit voor de bouw van zijn fietsen schafte hij zich langzamerhand aan naarmate het aantal aan vragen steeds groter werd. Nu kan hij terecht stellen dat hij de enige in Zeeland is die een race fiets aflevert waar niemand an ders met de vingers is aangeko men. Huissoon: „Mijn vrouw en mijn dochtertje Patricia (8 jaar, red.) helpen wel eens met het spaken van de wielen en mijn schoonvader Van der Loo doet het zogenaamde fijne werk. Dat is dan het aanbrengen van de letters op de fiets en de biezen. Omdat mijn schoonvader niet meer werkt betekent hij voor mij natuurlijk een grote steun. Daar gaan namelijk heel wat uurtjes mee zoet voordat een fiets kant en klaar is. Tijd om naar de T.V. te kijken 's avonds heb ik dan ook bijna nooit. En in deweekends zijn we bij de koersen waarin Zeeuwse renners of andere bekenden slag leveren. Ik kan ze dan een handje toesteken wanneer ze pech krijgen bijvoorbeeld, of mijn eigen fiets, die ik altijd meeneem in de wagen, in brui kleen geven. Dat is al meerdere malen gebeurd". Ondanks het feit dat Jaap Huissoon momen teel de handen vol heeft met zijn bouw van race-fietsen bezit hij geen ambitie om daar een full time job van te maken. Huissoon: „Ik heb een goeie baan, dus waarom zou ik. Laat het maar gewoon zoals het nu is, een hobby voor me blijven. Van hobby's wordt je niet rijk maar dat hoeft voor mij ook beslist niet. En klaar staan voor ande ren wordt gelukkig ook in deze tijd nog wel gewaardeerd". (Van onze sportredactie) competitie. TERNEUZEN - Het Zeeuwse Honk, de base- en softbalclub uit Terneuzen, heeft in een spectaculaire honkbalwedstrijd het lei dende team van Linkeroever een nederlaag bezorgd. Het Zeeuwse Honk versloeg de Antwerpse formatie na ne gen innings met 7-5 in deze 4-puntenwedstrijd. Door deze overwinning is het Zeeuwse Honk nu leider Linkeroever tot op twee pun ten genaderd en is de span ning weer volop terug in de In de eerste inning bouwde Linkeroever een 3-0 voorsprong op door voortreffelijk slagwerk. Door sterk verdedigend spel van beide kanten kwamen beide teams in de twee volgende in nings niet tot scoren. In de vierde inning kwam Het Zeeuwse Honk terug tot 3-1 doordat Frankie Bochove na zelf een tweehonkslag gegeven te hebben de thuisplaat kon berei ken op een honkslag van Huub Mercé. De vijfde inning bracht Linkeroever een punt op, het geen de stand op 4-1 bracht. De zesde inning leverde geen pun ten op, in tegenstelling tot de ze vende inning. Het Zeeuwse (ADVERTENTIE) tbcW*»**® Amytal Honk besefte dat het nu iets moest ondernemen. Op honkslagen van achte reenvolgens Jan van Kolk, Bram en Ko Doorns en Frankie Bo chove konden Tim van Beest, Bram Dooms en Jan van Kolk scoren. Dit bracht de stand met nog twee innings te spelen op 4-4, een stand die ook na de achtste inning nog op het score bord stond. Onder grote span ning werd aan de laatste en be slissende inning begonnen. Het Zeeuwse Honk -het eerst aan slag- hield de zenuwen het best in bedwang. De Terneuzenaren sloegen drie punten binnen en dat was teveel voor Linkeroever, dat slechts een keer kon tegen- scoren, omdat Het Zeeuwse Honk met Ko Doorns (8-1-11) op de heuvel zijn veld gesloten hield. Zondag komt het heren team van Het Zeeuwse Honk niet in actie. De softbalmeisjes spelen dan twee vriendschappe lijke wedstrijden tegen het Rot terdamse Sparta 1. De eerste wedstrijd begint om 11.00 uur STAND VLAANDEREN KLASSEMENT NA DE RONDE VAN ZUIDDORPE - 1. P. Gödde (Koewacht) 103 punten, 2. J. Konings (Sprun- del) 63, 3. A. Verheezen (Be rgen op Zoom) 63, 4. G. v. 't Geloof (Oudenbosch) 61, 5. C. de Smit (Biervliet) 60, 6. H. de Jong (Goes) 60, 7. J. Verbeeken (IJzendijke) 57, 8. J. v. Dijk (Ulvenhout) 56, 9. W. v. Stenis (Hoog Blokland) 52, 10. W. de Wilde (Oudelande) 46, 11. M. Verboom (Ellewoutsdijk) 46, 12. C. Vervaet (Walsoorden) 42, 13. A. v. d. Bunder (IJzen dijke) 40, 14. B. Broere (Ou denbosch) 38, 15. T. Fase (St. Annaland) 37, 16. W. Jere miasse (Wemeldinge) 36, 17. W. Westdorp (Kapelle) 34, 18. R. Beelaert (België) 32, 19. G. Minneboo (Geervliet) 31, 20. H. Harinck (Abskerke) 31, K. Fiktorie (Bergen op Zoom) 31. (Van onze sportmedewerker) HULST - In het kader van het vijfjarig bestaan van de Toer club Hulst houdt deze vereni ging zaterdag en zondag een tweedaagse wielerwedstrijd voor trimmers en volkskoersers die meetelt voor het volkskoers- klassement. Een volkskoers- klassement dat dit seizoen ge sponsord wordt door Verzeke ringen Bun uit St. Jansteen, Gas en Olie Walhout uit Heikant, café „Fabie" uit Kapellebrug, kleding STEBA uit Sluis en Hulst en garage Josiassen uit Hulst. Voor het tweedaags wielerfes- tijn in Hulst hebben buiten alle Zeeuwse, waaronder natuurlijk ook alle Zeeuwsch-Vlaamse trimmers en volkskoersers een „leger" aan Belgische deelne mers ingeschreven, zodat het aan de nodige strijd zeker niet zal ontbreken. Zaterdagmiddag om 14.00 uur gaat het wieler spektakel van start met een wedstrijd voor trimmers over een afstand van 30 kilometer, verdeeld over 30 ronden. Een ca tegorie waarin Tonny de Bakker uit Vogelwaarde in het klasse ment aan de leiding staat, verder gevolgd door Tonny Buys uit Axel, Fons Warrens uit Sluiskil, Haers uit Philippine en Bertus de Baar uit Graauw. Het onder linge puntenverschil is nog zo klein, zodat er na de wedstrijden in Hulst een heel ander klasse ment uit de bus kan komen. Om 15.30 uur gaat het klap stuk van deze sportmiddag van start. Het klassement in de cate gorie boven de 35 jaar - dezen rijden samen met de categorie tot en met 35 jaar - wordt aange voerd door C. de Clerck uit het Belgische Jabbeke, gevolgd door de plaatselijke favoriet Piet Everaert uit Hulst. Tussen dit tweetal mag het komende wee kend in Hulst een felle strijd verwacht worden. Vooral Piet Everaert is na enkele „ongeluk kige" wedstrijden belust op re vanche. Op de steun van een grote supportersschare zal hij beslist kunnen rekenen. In de categorie tot en met 35 jaar staat de Belg De Beks uit Antwerpen aan deleiding, gevolgd door zijn landgenoten De Vos uit Ant werpen en Scholier uit Knokke. Buiten alle Belgische deelne mers komen als voornaamste Zeeuwsch-Vlaamse volkskoer sers aan de start; Gaston Thuy uit St. Jansteen, plaatselijk fa voriet Ben Zaan uit Hulst, Fons Schelfout uit Hengstdijk, B. Thomas uit Westdorpe etc. etc. In totaal hebben er bij de volks koersers ruim vijftig renners in geschreven, die ongeveer 65 ki lometer zullen moeten afleggen. De start is bij de sporthal „Den Dullaert" in Hulst, en het par koers loopt als volgt; Sportlaan, Vondelstraat, Jacob Catslaan en Frisostraat. Zondag 29 juni gaan ook de wedstrijden voor trimmers en volkskoersers om resp. 14.00 uur en 15.30 uur van start. Voor alle deelnemers zijn er zowel zaterdag als zondag weer de nodige punten voor het volkskoersklassement te ver dienen. De prijsuitreiking vindt die beide dagen plaats in de sporthal „Den Dullaert" in Hulst. (Van onze sportmedewerker) ST. JANSTEEN - Door een gemakkelijke 6-2 overwinning in de beslissende promotiewed strijd tegen het eerste team van de tennisvereniging Axel is het eerste team van de vereniging „Smash" uit St. Jansteen door gestoten naar de vierde klasse van de landelijke tennisbond. Reeds enkele weken geleden werd het eerste team van de Steense tennisvereniging al kampioen, maar alleen winst in het promotieduel tegen de T.V.Axel zou voor het team het vierde klasserschap betekenen. Uniek bij de Steense vereni ging mag zeker genoemd wor den dat het eerste team dat de promotie naar de vierde klasse waarmaakte helemaal bestaat uit spelers (sters) van de fam. Bral uit St. Jansteen. (ADVERTENTIE) Super Color 8062 met draadloze afstandbediening. verkrijgbaar in wit en noten, met 01 zonder matchroman voet Bel Grundig Amsterdam 020-719966 voor 't adres van een erkende vakhandelaar in uw omgeving.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 21