T Uitslagen van schietingen Filmkeuring voor onder de zestien t t Afwezig L. J. A. ADRIAANSENS SLAGERIJ J. A. d'HONDT SLAGERIJ N. LAMBERT Goes Examens Koewacht Axel Hengstdijk Jeukens rector magnificus Tilburgse Hogeschool /ÖCUOL,AG 25 JUNI 1975 Heden overleed tot c)nze diepe droefheid in het bejaardenhuis „Blaauwe Hoeve" te Hulst, voor zien van de Sacramenten der Zieken, onze innig geliefde zuster en tante ELISABETH BAART weduwe van Jacobus Eeman in de leeftijd van 80 jaar. Wij bevelen de ziel van de ons zo dierbare over ledene in uw gebeden aan. Boschkapelle, J. Baart Vogelwaarde, 24 juni 1975. De overledene ligt opgebaard in het moratorium van de „Blaauwe Hoeve". Woensdagavond om 19.00 uur avondmis tot harer intentie in de parochiekerk van de H.H. Petrus sn Paulus te Boschkapelle. De uitvaartdienst gevolgd door de begrafenis, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats nebben op vrijdag 27 juni, om 10.00 uur in de verk van de H.H. Petrus en Paulus te Bosch kapelle. Samenkomst aan de kerk. Met diepe droefheid geven wij u kennis dat heden, op de leeftijd van 84 jaar gesterkt door iet Sacrament voor de zieken, van ons is heen gegaan mijn dierbare man, vader en onze opa MARINUS DRIJDIJK echtgenoot van Clazina de Jonge Ovezande: Cl. Drijdijk-de Jonge Driewegen: J. C. Remijn-Drijdijk P. Remijn Sandra, Esther, Ilse. Ovezande, 23 juni 1975. Burg. Andriessenstraat 5. De uitvaartdienst waarbij u beleefd wordt uit genodigd zal plaatsvinden op donderdag 26 juni a s. om 10 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart te Ovezande, waarna begra fenis op het.r.-k. kerkhof aldaar. Woensdagavond om 19.00 uur zal er voor zijn •ielerust een eucharistieviering worden gehou den. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van „Stengehof" te Ovezande. Bezoekuren 's middags van 2-3 uur woens dagavond na de avondmis. DANKBETUIGING Voor de vele bewijzen van medeleven onder vonden na het overlijden van onze lieve zuster G. C. NACHTEGAEL betuigen wij onze oprechte dank aan h. h. dok toren en verplegend personeel van het St.-Li- tuina Ziekenhuis Hulst, directie en personeel Mi-Lock, buurtbewoners en belangstellenden. Namens de familie Nachtegael. St.-Jailsteen, Puttingstraat 13. Heden is plotseling zacht en kalm van ons neen- gegaan onze lieve zorgzame moeder CORNELIA DE VISSER weduwe van Lambertus Cornells Rinn in de ouderdom van 73 jaar. Axel: A. M. Rinn Axel: J. L. de Visser Axel, 24 juni 1975. Nieuwendijk 31. De teraardebestelling zal plaats vinden op don derdag' 26 juni a.s. om 14.30 uur op de algemene begraafplaats te Axel. Vooraf wordt een korte dienst gehouden in het Torenlokaal der Ned. Herv. Kerk die aanvangt om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in het Torenlokaal na de teraardebestelling. AN 28 JUNI TOT 14 JULI ARTS te ST.-JANSTEEN Waarneming geschiedt door: Th. Melchers, arts te Koewacht. Spreekuur van 8.00 tot 9.00 uur en van 13.00 tot 14.00 uur, tel. 01146-327 en H. A. Brabers, arts te Clinge. Spreekuur van 9,00 tot 10.00 uur, tel. 2361. Ook de medicijnen zijn bij de waarnemers verkrijg baar. Familieberichten uit andere bladen Overleden: Breskens: Adriana Rijn weduwe van Pieter Luchtmeijer eerder weduwe van Hendrik Jo- zias de Vlieger 83 j. Mid delburg Salomon Davidse 71 j. Borssele Margaretha Mosselman geboren Van Beveren 76 jr. Vlissingen Gerrit Adolf Loesbeng 80 j. Lewedorp Cornelis Ja cobus de Smit 92 j. DIEPVRIESKISTEN 320 liter 1000,— (36 x P.L.) 41,per maand SAS VAN GENT Gentsestraat 4 Tel. 01158 - 1938 GESLOTEN WEGENS VAKANTIE: RAPENBURG 12 VOGELWAARDE van 30 juni-13 juli BOSSESTRAAT 91 VOGELWAARDE van 14 juli27 juli Wij wensen onze cliënten een prettige vakantie. Wegens ziekte zijn wij genoodzaakt ons bedrijf te beëindigen. Mede namens mijn vrouw danken wij alle cliënten voor het in ons gestelde vertrouwen. CH. DE KLERK-DE CALUWé OUDE KAAI SO GRAAUW (Van onze correspondent) KWADENDAMME'S HEE- RENIIOEK De handboogver eniging „Vooruitgang" gaf een concours op de staande wip pen, wellicht vanwege het minder goede weer en de Ne derlandse Kampioenschappen wielrennen kwamen er maar 56 schutters op. Uitslag voor de eerste wip: Hoofdvogel Leo de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme; lste zijvogel A. Boorman van Vrije-Schutters uit 's Heeren- hoek; 2e zij vogel A. v. d Dries-Geus van Eensgezind heid" uit 's Heerenhoek; lste Dovenkal P. Steketee van Dia- Spes-Nositra uit Ovezande; 2e bbvefkal P. Steketee van Dia na uit Yerseke, lste onderkal R. Vermuë van A.DX.M. uit Kwadendamme; 2e onderkal P. J. Traas van Vios uit 's Heerenhoek; lste klep A. v. d. Dries-Geus vaf Eensgezind heid uit 's Heerenhoek; 2e klep W. -de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme; 3e klep Mevr. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendam me; Meeste kleine vogels M. J. Allemekinders van Victoria uit Kwadendamme zes vogels Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel A. de Jonge van Soranus uit Heinkefszand; 2de hoofdvogel N. Peeters van Victoria uit Kwadendamme; lste zijvogel M. Verdonk van Vios uit 's Heerenhoek; 2e zij vogel A. A. Geense van Zorg vliet uit Ellewoutsdijk; 3e zuj- vogel Mevrt v. Loo van Voor uitgang uit Kwadendamme; 4e zijvogel D. Geys van A.D.L.M. uit Kwadendamme; lste kal M. Steenbakker van Victoria uit Kwadendamme; 2e kal A. v. d. Dries-Geus van Eensge zindheid uit 's Heerenhoek; 3e kal N. Peeters van Victoria uit Kwadendamme; 4e kal M. Repkens van Victoria uit Kwadendamme; Meeste kleine vogels L. Verdonk van Con cordia uit 's Heerenhoek, zes vogels. Bij de heer van Lien vond weer een bejaardenschieting op de liggende wip plaats. Hieraan werd door 22 bejaar den en minder-validen deelge nomen. De uitslag is als volgt: lste hoofdvogel A. A. Geense van Zorgvliet uilt Ellewoutsdijk;. 2e hoofdvogel C. Steenbakker van Victoria uit Kwadendam me; lste zijvogel H. Koens vam Spes-Nostra uit Ovezande; 2e zijvogel C. Bek van Spes- Nostra uit Ovezande; 3e zijvo gel A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwadendamme; 4e zijvogel L. Vermuë van Spes-Nostra uit Ovezande; lste kal J. Rijk van Vrije-Schutters uit 's Heerenhoek; 2e kal C. Bek van Spes-Nostra uit Ovezande, deze sohoot ook de 3e kal; 4e kal H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; Meeste kleine vogels P. Verheyke van Zorg vliet uit Ellewoutsdijk zes vo gels; De vliegende vogelprijs was voor L. Vermuë van Spes- Nostra uit Ovezande; De vol gorde schikking is op dinsdag 1 juli te 's Heerenhoek. KlaverjascompetitieIn de afgelopen maanden is in het kader van de financiële acties voor een eigen cfuhgebouw d-oor de bouwcommissie van Robur een klaverjascompetitie gehouden. Hiervoor werd vrij dagavond de laatste ronde ge speeld. Tot aan deze avond stond de heer P. Hooftman aan kop, maar door een zeer laag puntentotaal op deze avond, moest hij de eerste plaats nog afstaan aan mevr, J. Soholten-Schaier.. Deze kwam tot een totaal van 20158 punten. De heer Hooftman kwam tot 201-33 punten. Na afloop van deze laatste competitieavond reikte Robur- voorzitter A. J. de Kok de prijzen uit aan de in totaal 22 deelnemers. Hij deelde mee dat via allerhande grote en kleine acties nu ruim 9000,- in de bouwkas was gevloeid. BURGERLIJKE STAND Geboren. Johanna, d-v H. de Jonge en M. van der Maas. Cornells zv G. Verschuure en L. Cijsouw. Dingeman, zv A. bij de Vaate en T. Barendse. Nicole, dv A. de Pree en G, Labeur. Pieter zv C. van der Weele en M. Joziasse. Pieter- nella, dv I. de Feijter en J, Corstanje. Pieter, zv P. van Belzen en E. van Ast. Jozef, zv M. Jol en L. Walrave. Ed win, zv M. Berrevoets en J. Pik. Jacomina, div L. van Gilst en S. Kodde. Andrea, dv H. Janse en M. Noteboom. Pa-: trick, zv M. Pieters en E. Re hm. Ondertrouwd: Johannes Martens en Willemina Ausum. Pieter de Witte en Johanna Ventevogel. Jacob Jansen en Leijntje Nieuwenhuijze. Gehuwd: Rijks van Huisste de en Maria Smit. Izaak van Dij,ke en Tannetje VerkerKe. Adrianus Moerbeek en Janne- ke Hibels. Arie Visser en Cor nelia Colijn. Wilhelminus Er- wich en Petronella Ars. Overleden: Franliciscus Van Vugt (40). Krijn Huijsman (86). Johanna de Jonige (67). Reinier Feijen (86). Bregtje van Boven (94). OOSTBURG Aan de scholengemeenschap „St. Eloy' te Oostburg slaagden voor het eindexamen Mavo-4 Margot Aars Oostburg, Carolien Buys- se, DJzendijke, Harold Buysse IJzendijke, Christian Clyncke Sluis, Boudewijn Cordjn IJzen- dijke, Arnold Dellaert IJzen- dijke. Marlies Dierikx Aar denburg- Marga de Dobbelaere IJzendijke, Peter Dusarduijn Sluis, Peter Hamelij nek IJzen dijke, Paul Hermans Sluis- Anneke de Jaeger IJzendijke, André Lievens IJzendijke, Truus Merrelaar Nieuwvliet, Prudent de Milliano IJzendij ke, Rudi Minnaert IJzendijke, Arnold Mornout Waterland- kerkje- Henny Neve Biervliet. Hetty Ongheaae Sint Kruis, Eric van Pamelen Oostburg, Mare Pielaet Hoofdplaat. Ivan Reijniers Aarden-burg, Marnix van Rie Eede, Jeanin de Roc ker IJzendijke, Alexander Roovers Oostburg, Theo Rijc- kaert Aardenburg, Frank van Schaick Breskens, Bert Simpe laar Oostburg, Alex de Smet IJzendijke- Tiny de Smet Sluiis, Anita de Smit Biervliet, Frankie Steijaert Oostburg, Rozan Thilleman Eede. Carlo Ultee Oostburg, Anja Vercraye Aardenburg, Benny Verhuist Oostburg, Lu- dy van de Voorde Oostburg, Peter van Vooren Hoofdplaat, Roger aan de Vijver Water landkerkje, Matty de Witte Breskens. En voor het Havo-diploma: Peter Aers IJzendijke- Jan Baay Sluis. Carlien de Backe- re Sint Kruis, Magda Baert Aardenburg, Niech Backerra Oostburg, Ronnie van den Broeoke Hoofdplaat. Carien Bruysse Groede, Miriam de Clercq Schoondijke, Paul Cor- nips Schoondijke, Marijke Dellaert IJzendijke, Marian Dieleman IJzendijke, José Doens Ijzendijke- Anton van Donkelaar Aardenburg, Nicole van den Dorpe Eede, Gerard Gernaert Schoondijke, Gerda Gernaert Schoondijke, Anita de Greve IJzendijke- Greet Haaksman de Koster Aardefi- burg, Joost Hagenaar Sluis, Frank Ingels Biervliet, Willy Koens. Cadzand, Guido Lari- dean Eede- André de Meijer IJzendijke- Christi de Milliano Sluis, Rudy Paridaen Sint Kruis. Adrié Pattinama Groe de, Alfred Philippi Oostburg. Frank du Puy IJzendijke, Em my van Renterghem Biervliet Geefr Rootsaert Èede, Leo Ruy- tenburg Schoondijke, Mieke de Riick Aardenburg. Ivonne Tas Sluis. Antoine Timmer man Oostburg. Godelive Cer- durmen IJzendijke, Karin Verheije IJzendijke, Marian van de Waeter Biervliet. John ny de Wever Schoondijke, Hans Wijffels IJzendijke. Voor het Atheneum A: Moni que Buijak Aardenburg, Anne- lies Campfens Oostburg, Ju dith van den Dries Aarden- burg, Jeanet Lecluyze Bier vliet, Carlien de Meijer Bier vliet, Marga de Milliano Wa terlandkerkje. Jacqueline de Smet Eede. Willy Vogels Oost burg, Lilian Hermans IJzen dijke. Atheneum B: Annemarle Buysse IJzendijke, Theo Dhuyvetter Biervliet. Carla Govaert Groede. Marie-There- se Hermans Sluis, Peter de Jaeger IJzendijke, Piet de Rljeke Aardenburg, Rudi Sturm Waterlandkerkje, Ineke Verwéij Oostburg. Schieting Aan de maan dag gehouden sohieting, geor ganiseerd dioor Willem Teil bij P. van der Steen namen 72 schutters deel. Uitslag: hoog vogel: Vereecken, Kemze- ke: eerste zijvogel: G. Dul- laert, Hettestraat: tweede zij vogel: T. Saman, Koewachit; meeste vogels: A. de Waele en A. de Block uit Koewacht, beiden vier stuks. Afscheid Op zaterdaga vond 24 juni wordt in het pataonaatsgebouw te Koewacht een afscheidsbijeenkomst ge houden ter gelegenheid van het vertrek van de heer W. Filaet. De heer Filaet verzorg de vijftien jaar lang de zondag avond-ontspanning voor de jeugd van Koewacht. De fees telijke bijeenkomst begint om 20.00 uur. Hengelen De hengelsport vereniging Geduid Overwint Alles (GOA) uit Axel hield voor haar leden een clubwed strijd in zoet water hengelen op de IJsbaanvijver, Er waren 25 deelnemers die' redelijk vis vingen. Na afloop werden in café De Witte Leeuw de prij zen aan die winnaars uitge reikt. De uitslag: 1. L. van Kerckhoven uit Gent tnet 377 punten, 2. A. van Kaïnpen uit Westdorpe 283, 3- G. Droesbe- ke uit Westdorpe 238. 4. J. Deij uit Axel 197, 5. M. Witte uit Axel 184. G. de Riijk uit Axel 135, 7. A. Windeij (Bel gië) 131, 8. A- van de Bunder (B) 130, 9. A. Overdulve uit Axel 127, 10. L> Mesure uit Gent 111 punten. Schieting Op vrijidag 2'. juni wordt een avondschieting gehouden in café Benelux bij W. Verhelst te Axel. De aan vang van deze schiet mg Is 19.00 uur. Gaaibolling Aan de gaai- bolling gehouden in café E. de Kort, namen 18 boilers deel. Uitslag: hoge en linker zijvo gel: J. Hermans uit Hengst dijk; rechter zijvogel: verloot; grootste aantal (10): R. Maas uit Pauluspolder. Grootste pechvogel: Johnny de Kort uit Hengstdijk. Hengelsport Aan de club wedstrijd van de visvereni ging „De Vogel", gehouden op het viswater „de Vogel", na men 40 hengelaars deel. Uit slag: 1 H. Mangnus uit Bosch kapelle met 420 punten, 2 A. Roctus uit Boschkapelle 401, 3. P. Crombeen uit Boschkapelle 255, 4. P. Scheerders uit Hulst 232, 5. R. Arnst uit Kalmthout (B) 210, 6. R. Burggrave^ uit Hengstdijk 175, 7. A. Durinck uit Stoppeldijk 158, 8. R. Kint uit Koewacht 125, 9. M. van Duyze uit Clinge 88, 10. E. Scheerders uit Hulst, 76 pun ten. (Van onze onderwijsredacteur) TILBURG Professor mi H. Jeukens is benoemd te lector magnificus van de Til burgse hogeschool voor he academisch jaar dat begint o| 1 september aanstaande e een jaar later eindigt. He stichtingsbestuur van de hoge school volgt met die berns ming het eenstemmig advit van het college van decanen nen. Het negeert het stert» afwij zend advies dat de Hoge schoolraad 5 juni ten aanzie, van de eenhoofdige yoordrach heeft gegeven. Een grot meerderheid van die Hogt schoolraad acht professor Jeu kens, hooglereaar ln het Ni derlands en het vergelijke - staatsrecht „zeer reactionair Hij zou, volgens die meerdc-i heid in de hogeschool ster negatief staan tegenover d universitaire bestuiurshervo mingen. De voorzitter van d Hogeschoolraad, drs. G. va den Heuvel zegt te vrezen da deze benoeming zal kunni leiden tot een ernstig» bf stiuiurecrisis. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De leeftijd, grens voor filmkeuring- komt te liggen bij zestien jan, Deze uitspraak deed gisten de Tweede Kamer. Voorgr steld was op initiatief van d socialisten om de filmkeurii voor volwassenen af te scha fen en een leeftijdsgrens va 14 jaar in te voeren. De grens van zestien ja; kwam tot stand op initiatie van de liberaal Wiegel. H kreeg daarvoor de steun v; de KVP, de ARP, CHU, Wi DS '70, SGP, GPV, RKPN e heit D'66-Kamerlid Irnkarn Na aanvaarding van die gre: dienden de socialistische initi atiefnemers Voogd en Haa> Berger een wijziging in on een tweede leeftijdsgrens va 12 jaar in te voeren. Dit hee tot gevolg dat er een apar beoordeling van films nodig voor die leeftijdsgroep van tot 16 jaar. Hierover zal d kamer vandaag oordelen. JC

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 4