A» VERSTIJLEN: ZILVER MOEDERLIJKE TROOST VOOR BEDROEFDE WINNAAR 24IIIIRSRACE KUIPER STERKSTE BIJ DE PROFS IN VAN SPANNING ZINDERENDE FINALE HOOGERHEIDE Ad Tak groot kampioen R DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND IIÖOGEKHEME HUK VA\ DEI KSE\ FOTO'S: DICK OE BIIEIt SE B.V. LOTTO Ottenbros tevreden FARMINGS- mE: LANDE STTEN TIE WACHT HULST Bagijnestr. KING de sniging N.K. WIELRENNEN KOSTBARE FOUT VAN BRONZENJAN DAMEN WIELRENNEN OUWBAEE 'EL. 01148 - 1243 foon 01158 - 1280 PE den, verbonden aan siding, zal vanaf 24 1975, of zoveel lar.- el korter als moge- agijnestraat worden en Wethouder* J. F. v. Denderen -er, P. Molthoff lelaud brengen ter eden ter secretarie n. Axel, Hontenis- voor een ieder ter 12 maart 1975 van Den Haag, Riouw- let oprichten en in arichting voor het en anorganische alien van methyl- T te Terneuzen op nd gemeente Ter- '8. 'dt gelegenheid ge- ing van de aange- te maken, hetzij te richten aan Staten van Zee- ?evoud bij het col- op de tiende dag endmaking, hetzij smachtigde tijdens het gemeentehuis juli 1975 om 16.00 ingeschreven als i te zijn voorzien taten voornoemd, tter griffier SpoRy (Van onze sportredactie) LAUSANNE Niet alleen door het behalen van de zilve ren medaille tijdens de in Lau sanne gehouden wereldkam pioenschappen voor junioren heeft St. Willebrords nieuwste wielertalent Ad Verstijlen be wezen dat er in de toekomst' rekening met hem moet wor den gehouden. Het zijn vooral zijn opmerkelijke doorzet tingsvermogen en zijn formi dabele moed geweest die de Willebrorder in Zwitserland op het eerste plan plaatsten. Ad Verstijlen was namelijk in de eerste ronde al bij een val betrokken en reed zijn fiets fi naal in de kreukels. Hij hield aan de valpartij slechts één gave rem over, hetgeen hem vooral bij de afdalingen ge weldig opbrak Maar Verstij- len stortte zich steeds moedig naar beneden en was met ka pot te krijgen Ook met toen hij in de finale van de koers tegen een Italiaanse overmacht moest opboksen Verstij len be twistte namelijk die finale sa men met de Italianen Roberto Vissentini en Alberto Mac- cusso die steeds om beurten demarreerden Verstijlen pakte ze steeds terug maar moest in de finale zijn meer dere erkennen in Vissentini De beslissing viel in de ne gende van de twaalf af te leg gen ronden, toen Vissntim uit het peloton demarreerde Al leen Verstijlen en Maccusso reageerden. Verstijlen, vorige week in Merkelbeek Neder lands kampioen geworden, slaagde er in de laatste meters met in Vissentini achter zich te houden en moest zich met het zilver tevreden stellen Vissen tini legde de 127,2 kilometer met een gemiddelde snelheid van 38,819 km/uur af. hetgeen in de hitte een grootse presta tie was De uitslag is 1 Ro berto Vissentini (Ha) 121,2 ki- lomtgerin 3 uur, 16 minuten en 36-seconden. 2 Ad Verstljlen (Ned) z t 3 Alberto Maccusso (lta)zt.,4 Jean Franzen(Wdl) op 38 sec. 5 Siegbert Schmeis- ser (Odl) z l6 Patrick Mau- nes(Fra)z t7 Witold Mokie- jewski (Pol) zl., 8 Ludwig Huber (Wdl) z.t.; 9 Alberto Minetti (Ita) z.t., 10 Theo de Rooy (Ned) z.t. (Van onze sportredactie) OSS - De 24-uurs race van Oss, een motorspektakel dat door tienduizenden toeschouwers werd bezocht, werd ook dit jaar weer gekenmerkt door een dodelijk ongeval. Hans Hutten verloor tijdens de race het leven. Bitter detail voor de latere winnaar Tonnie van Schijndel was dat Hutten een van zijn beste vrienden was. Van Schijndel was dan ook bepaajd geen vrolijk winnaar. Op de foto wordt hij getroost door zijn moeder. (Van onze sportredactie) HOOGERHEIDE - Drie jaar na zijn triomf in het Olympisch wegkampioenschap bereikte Henny Kuiper een nieuwe mijlpaal in zijn niet zo rijk met overwinningen gelardeerde wieiercarrière. In een in een woord fantastisch kampioenschap met een van spanning zinderende finale veroverde de Ossendrechter in Hoogerheide de nationale proftitel door in de slotfase met behulp van ploeggenoot Harm Ottenbros in de laatste honderden meters weg te springen. Henny Kuiper die aan de fi nish nog net een lengte overhield op de geweldig rijdende Bert Pronk liet zich uiteraard dank baar bejubelen door de men senmassa maar hij vergat geens zins dat zijn prestatie voor een bijzonder groot deel het resul taat was van hecht teamwork en het werk van een man speciaal, Nidi den Hertog, die een solo reed van 102 kilometer, maar acht kilometer voor het einde werd teruggepakt. Kuiper: „De ploeg heeft geweldig samenge werkt en wat Nidi den Hertog heeft gedaan, is onbetaalbaar daardoor werd het voor de rest van de ploeg een stuk gemakke lijker. De andere renners moes ten ervoor rijden en wij konden mooi blijven zitten". Nidi den Hertog zorgde er met zijn gedurfde koersen voor dat de titelstrijd een glans kreeg, die lang niet meer is voorgekomen. Al na vijftig kilometer ont snapte de Frisol-renner samen met Wim de Waal, Leo Duyn- dam en Wicher Vlot Den Hertog werd de motor van de ontsnap ping. Voortdurend sleurde hij op kop. maar zeer tot ongenoegen van ploegleider Piet Liebregts. DEN HAAG - De winnende getallen van Lotto 25 zijn: 14_17-20-28-30-39 res getal 31. Het aantal deelnemers aan lotto 25 bedroeg 854 482, die voor een inleg zorgden van 3 419 368 gulden Het prijzen bed rag is fl 1 624.200,- De prijzen zijn le prijs fl 568 470,- 2e prijs fl. 162 420,- 3e prijs Q. 243 630,- 4e prijs Q. 324 840,- 5e prijs fl. 324.840,- Supertrio: De uitslag van de zondag ge houden draverij te Hilversum om de Radiostad-pnjs voor het supertrio is 1 Nummer 2 Katanja (P Zandt) 2 Nummer 6 Luciano (J Wage- naar) 3 Nummer II Lxiaan (J Dui venvoorden) Inzet: D 50 225,- uitkering per juiste voorspelling (2-6-11) f. 369,30,- DÜSSELDORF (DPA) - De winnende cijfers in de loterij „Spiel 77" van zaterdag 21 juni 1975 zijn 4 0 1 6 8 8 1 FRANKFORT - De winnende getallen in de Duitse Lotte van zaterdag 21 juni 1975 zijn: 19 25 <1 36 78 (resprvegetal 461 Nidi den Hertog: „Piet stond langs de kant te schreeuwen dat ik niet zo op kop moest rijden. Maar ik heb mij er niks van aan getrokken. Voor mij was het een gok. Ik voelde dat ik goed reed en ik speelde gewoon met die mannen Voor mij vormde die vlucht zuiver een bruggehoofd om later alleen door te gaan" En zo gebeurde het ook. Na eerst nog een keer door Wim de Waal tol de orde te zijn heroepen, de marreerde de Ermeloer na 128 kilometer onweerstaanbaar weg van de andere drie Bang voor de resterende afstand was hij niet Den Hertog: „Het maakt mij nu eenmaal niets uit of ik alleen rijd of in een groep Ik train ook al tijd alleen. Hele dagen zit ik in mijn eentje op de fiets". De 24-jarige den Hertog, die niet mei Frisol mee naar de Tour gaal („Ik vind me daarvoor nog te jong") hou wde een grote voor sprong op, mede dankzij be- (Van onze sportredactie) HOOGERHEIDE - Hoewel Harm Ottenbros in de slotfase lang een riant uitzicht had op de kampioenstrui was hij toch niet ontevreden met zijn vierde plaats. Ottenbros, die het beslis sende gat voor Hennie Kuiper bad laten vallen: „Ik hoop dal ik ermee bereikt heb dat ik goed zit voor het volgend jaar. Tenslotte heb ik een groot aandeel gehad in het behalen van de titel voor Frisol". Ottenbros reed overigens de laatste kilometer met een slinge rend achterwiel Hij probeerde dal te laten wisselen maai elke keer als hij aanstalten wilde maken om van de fiets te Stap per, werd PT gedemarreerd kwaam. konsekwent afstoppen van zijn ploegmakkers. Na 150 kilometer had hij al 3.43 min. voor op zijn broer Fedor en Jan Aling, die Duyndam, Vlot en de Waal inmiddels waren gepas seerd. De maximale winst van Den Hertog bedroeg bijna vijf minuten. Op dat moment begon het peloton echter een stuk ak- tiever te worden en werd de kloof langzaamaan kleiner. Er leek nog niets aan de hand voor Den Hertog, maar na ongeveer tweehonderd kilometer, toen zich een sterke jachtgroep had gevormd met de drie Raleigh- renners Raas, Hordijk en Pronk, Zoetemelk en de drie Frisol - coureurs Koken, Kuiper en Ot tenbros en de Ermeloer erg door begon te zitten, begon zijn capi tulatie zich af te tekenen. Vooral door toedoen van Bert Pronk de revelatie van de ronde van Zwitserland, die voortdu rend op kop reed, werd de af stand snel kleiner En acht ki lometer voor de streep boog den Hertog voor Zoetemelk. Kuipers en Ottenbros. Den Hertog „Ik had een paar ronden voor het einde last van kramp gekregen, anders had ik het beslist gered. Toen ze zo dichtbij kwamen liet ik mé terugvallen. Ik dacht ik doe het even rustig aan dan kan ik straks misschien nog goed mee Maar toen er constant ge demarreerd werd. reden ze zo van mij weg. Het is sneu, maar ik geloof wel dat ik voor een mooi kampioenschap heb gezorgd" Kuiper. Zoetemelk en Otten bros, veruit de beste sprinter van het dnetal, leken de dienst uit te zullen gaan maken in de finale. Kuiper probeerde een paar maal alleen weg te komen, maar hij werd telkens teruggepakt door Ottenbros. Kuiper maakte zich evenals ploegleider Piet Liebregts na afloop niet druk over. „Het was de kans van zijn leven", aldus Kuiper „Het is toch logisch dat hij ook zijn uit zichten op de titel wilde behou den. Wij hadden overigens afge sproken dat ik de sprint voor Harm zou aantrekken als het op een spurt zou aankomen en dat ik zou proberen alleen weg te komen" De Fnsolrenners leken dus ;ebeiteld te zitten, maar Bertje 'ronk dreigde roet in het eten te zullen gooien Ongeveer een halve kilometer voor de finish zorgde hij er namelijk voor dal hijzelf en zijn ploeggenoot Bas Hordijk (ontzettend rap) aan sluiting kregen Op dat moment offerde Harm Ottenbros echter zijn kansen op Toen Kuiper wegsprong liet nij een gat vallen en dat was groot genoeg voor Kuiper om vast te houden Ot tenbros „Hel was hel enige dat ik kon doen. toen Hordijk en Pronk erbij kwamen want die rrirutpr 1 mm mi Hennie Kuiper bevestigde in Hoogerheide dat de verwachtingen voor de Tou- De Ossendrechter toonde zich in de schitterende finale de sterkste. i och t zijn De zeldzaam sterk rijdende Ad Tak finisht na een schitterende solo als winnaar (Van onze sportredactie) HOOGERHEIDE - Heel wat emoties kwamen los, toen Oudgastelse Ad Tak zater dagmiddag even na halfzes in het Westbrabantse Hooger heide als kampioen van Neder land over de streep flitste. Tak zelf kon zijn tranen nauwelijks bedwingen, terwijl Tak senior zijn opgekropte spanning ven tileerde via een echte huilbui. Hel was dan ook wat. Wie had gedacht dat juist Ad Tak de vakante amateurtitel van Jan Raas zou over nemen. Eerlijk gezegd eigenlijk niemand, maar de kenners waren het er zaterdagavond allemaal over eens: de kampioenstrui was kort daarvoor om de schouders gehangen van de coureur die er het meest recht op had. Im mers, Tak snelde naar de Ne derlandse titel in een magi strale solo van meer dan veer tig kilometer. Tak gebruikte voor zijn ge slaagde coupe naar de macht in het amateurpeloton Ulven- houtse Jan Damen als spring plank. De erg sterk rijdende Damen was het namelijk die op het moment dat zaterdag een buitje zijn lading over Hoogerheide uit stortte de dreiging van de komst van André Gevers in de kopgroep van negen - de slag viel zater dag reeds na 35 kilometer - wilde ontlopen door te soleren. Jan Damen gaf daarmee on gewild Tak de kans toe te slaan. De Cahallero-renner daverde naar voren. Damen. die op dat moment in zijn etenszakje zat te kijken wat hij tot zich wilde nemen: „Ik heb hem niet zien komen. Tak schoot mij links voorhi] en voor ik het in de gaten had ont stond er een gat van vijftig me ter En dat kon ik niet meer dicht krijgen." Door die manoeuvre kreeg Tak de gelegenheid tot ont plooiing van zijn grootste kwa liteit op de ranke racekar het solo-rijden. In een magnifieke stijl schoot Ad Tak over het bochtig (17 maal) parkoers. Tak: „Ik kon mijn eigen tempo rijden en dan laat ik niet meer los." Ad Tak, vijftiende in hel eindklassement van de ronde van Oostenrijk, tweede in de Hel van Mergelland en voor het Nederlands kampioen schap winnaar van vier crite riums. terwijl hij in hel we reldkampioenschap van de mi litairen naar een vierde plaats reikte, haalde zo vernietigend uil dat hij nummer twee Ge rard Tabak op meer dan drie minuten zette. Tabak versloeg in de eindsprint Jan Damen De Ulvenhnutse coureur was in (rite de grootste verrassing van het gevecht om hel rood wit-blauwe eretrieit. Immers, Damen rijdt over de Neder landse dreven zonder de steun van een wielersponsor. Da men, die vorige week slaagde voor zijn examens op de MTS en die voor hei Nederlands kampioenschap slechts drie weken aan zijn voorbereiding kon besteden, omdat zijn stu die al zijn aandacht opeiste kreeg aan het begin van het seizoen wel aanbiedingen van> Soka Flandria en Storm, maar weigerde omdat hij als ge sponsorde renner te veel ver plichtingen zou krijgen. Da men: „Ik word gesteund door Malipaard, de tapijthandel uit Ulvenhout. Ik krijg elk jaar een nieuwe fiets en ik rijd in een auto vau die mensen. Wat wil ik dan nog meer?" Damen die zijn voorseizoen groten deels verloren zag gaan door een ongeluk (hij liep een her senschudding op bij een bot sing met een auto) was uiter aard zeer tevreden met zijn derde plaats, maar hij reisde naar Hoogerheide om te win nen. Damen: „Ik heb donder dag een koers in België gere den en het ging zo makkelijk, dat ik mezelf een goede kans gaf." Ook latere kampioen Ad Tak had voor de koers zichzelf een goede kans gegeven. Tak. „Ik keek bij de start eens rond en ik dacht: ik moet zeker bij de eerste vijf kunnen rijden. En met een beetje geluk de titel pakken. Nu dat is gebeurd". Tak zit overigens pas iets meer dan vier jaar op de fiets Een weddenschap afgesloten tij dens een feest met carnaval noopte hem dienaar van het stalen ros te worden. Tak: „We hadden een beetje teveel op en toen ben ik die weddenschap aan gegaan Daarvoor voet balde ik" Tak reed anderhalf seizoen bij de nieuwelingen waarna hij werd ingelijfd bij Cahaliero, de dit jaar jubile rende wielerploeg, die na Oiympia's Toer (Langertjs) ook via Tak de belangrijkste zege in Nederland binnen haalde. Tak die zaterdag naar zijn zeggen de vorm van hel jaar te pakken had. kwam vrij fris aan de finish. Tak „Bi) hel ingaan van de laatste ronde, toen ik hoorde hoe groot II)I)n voorsprong was. realiseerde ik pas dal ik op weg was kampi oen van Nederland te worden. En dat geeft je natuurlijk vleugels." Het parkoers, waarop zoveel kritiek werd ge leverd - hij de amaleurs haal den slechts 18 renners de eind streep - viel Tak qua zwaarte tegen. Tak: „Hel vreet aan je henen /onder dat je er erg in hebt sloopt hel |e F.n doot die vele bochten wordt Im i ook zwaar".

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7