GOES TROK DROMMEN TOERISTEN SPORTWEEKEND IN SLUIS VERLIEP GOED Staten vragen over speuren naar gas en olie Reimerswaalfestival in Rilland 's-Heerenhoek kreeg kunstgalerie stad streek Grote drukte in Vlaketunnel Zonnig Sportvissers te wa ter Vuile Mong attractie in Assenede Bejaarde geschept door personenauto Mogelijk openbare verpachting De Stenge m Optreden fanfare Rillandia (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) RILLAND - Zaterdagavond kwamen de muziekverenigingen uit de gemeente Reimerswaal te Rilland bijeen om gezamenlijk het derde Reimerswaalfestival te verzorgen. Na Hansweert en Krabbendijke was dit jaar de muziekvereniging Rillandia met de organisatie belast Deelnemende korpsen waren Mozart uit Yerseke, Scheldgalm uit Hansweert, EMM uit Kruin- mgen, Vooruit uit Waarde. Con cordia uit Krabbendijke en Ril landia uit Rilland De muziek verenigingen kwamen om hal- facht bijeen bij het terrein van huize De Vliedberg Hier speelde het muzikale gebeuren zich af. Dit bestond uit het wis selend optreden van twee sa menspelende korpsen te weten de combinatie Mozart-EMM, Scheldegalm-Rillandia en Vooruit-Concordia terwijl de drumbands van deze gezel schappen eveneens acte de pré- sence gaven. Nadat de trompet tisten en trombonisten zich op het balkon van huize De Vlied berg hadden opgesteld kon men met de taptoe beginnen. Deze bestond uit afwisselend signa len en choralen van Piet Mever Na het spelen van „Blijf bij mij Heer" werd afgemarcheerd naar het dorpshuis Voor dit muzi kaal spektakel bestond dit jaar een goede belangstelling. In de middaguren was er een zeskamp tussen ploegen van de muziekverenigingen Als over winnaar kwam uit de bus de groep Krabbendijke terwijl Yer seke beslag legde op de tweede plaats en Hansweert het brons veroverde Voor deze spelen die echt het aanzien waard waren en in een sportieve geest plaats vonden bestond goede belang stelling. Vooruitichten voor dl nsdag en woensdag, opgesteld door het KNMI op zondag om 18 00 uur Overwegend zonnig en droog, in het binnenland geleidelijk koe ler. Voor dinsdag: Aantal uren zon: 7 tol Min.temp.: omstreeks 13 gra den. Max.temp omstreeks 24 gra den. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 procent Kans op een geheel droog et maal 80 procent. Voor woensdag Aantal uren zon 2 tot 13 Min.temp omstreeks 12 gra den. Max. temp omstreeks 21 gra den Kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 procent Kans op een geheel droog et maal 80 procent Morgen, dinsdag 24 juni - Bergen op zoom 4 08 en 16 37 Hansweert 3 17 en 15.34 Terneuzen 2 41 en 14 56 Vhssingen 2 08 en 14 26 WemeMinge 1 59 en 16 28 (Van een onzer verslaggevers) GOES - De toeristische dagen Goes 1975 zijn dit weekeinde van start gegaan met een aantal evenementen, die vele mensen naar de Goese binnenstad heb ben getrokken. Het afgelopen weekeinde heerste er dan ook een uitermate gezellige drukte in de Goese binnenstad, mede in de hand gewerkt door het goede weer. Zaterdagavond werd er op de grote markt een muzikale non stop-taptoeshow van twee uur gehouden De show werd ver zorgd door een viertal gere nommeerde korpsen in Neder land het tamboer-, pijper en trompetterkorps Beatrix band uit Hilversum, drumband Ex celsior uit Oosterhout, tamboer en trompetterskorps Rijnmond uit Schiedam en tamboer- trompetter- en majorettenkorps Sanaido uit Hendik Ido Am bacht De korpsen traden af zonderlijk en tesamen op onder coördinatie van de „combinatie van korpsen" in Nederland Aan het optreden van deze korpsen viel heel wat te genieten, het geen door zo n tweeduizend be talende bezoekers ook gedaan werd Zaterdagmiddag vond er op de Goese Grote Markt een schie ting op de liggende wip plaats Deze schieting was voor de G M C georganiseerd door de handboogvereniging „Doel naar Hoger" uit Wolphaartsdijk Aan deze schieting werd deelgeno men door 72 schutters van een zeventiental maatschappijen De grote beker van de G M C ging bij deze schieting naar mevr Van Loo van de maat schappij Vooruitgang De beker voor de meeste kleppen ging naar P Oostdijk van maat schappij W Tefi en de beker voor de meeste kleine vogel ging naai P Paalman van maat si happij A D L M (Van een onzer verslaggevers) GOES - Talloze mensen heb ben afgelopen zaterdag van de gelegenheid gebruik gemaakt om de Vlaketunnel van dichtbij te bekijken. Zoals bekend wordt de Vlaketunnel donderdag aan staande voor het snelverkeer opengesteld en vormt dan ver boden terrein voor voetgangers en fietsers. Teneinde belangstel lenden de gelegenheid te geven het kunstwerk eens op hun ge mak te bekijken, organiseerden rijkswaterstaat en de Kombina- tie Vlake zaterdag een open dag van 9 00 tot 16 00 uur De gehele dag door was het ontzettend druk met bezoekers Er was een route uitgestippeld van onge veer 1800 meter lengte In het bedieningsgebouw van de tun- nél waren foto's en tekeningen opgehangen waarbij door funk- tionarissen van rijkswaterstaat en de Kombinatie Vlake tekst en uitleg werd gegeven Verder werd er in de kelder van het be dieningsgebouw een film ver toond over de bouw van de tun nel Deze film ging met name m op de nieuwe bouwmethoden, die in de Vlaketunnel werden toegepast (Van onze correspondent) OUDE-TONGE - Ter hoogte van Oude-Tonge zijn twee Bel gische sportvissers te water ge raakt Een van de sportvissers kon niet zwemmen Een andere sportvisser heeft de twee dren kelingen aan boord genomen Later heeft een boot van de rijkspolitie te water de drenke lingen overgenomen en naai Bruinisse gebracht (Van een onzer verslaggevers) ASSENEDE - Het optreden van de Gentse maatschappijkri tische pop- en cabaretgroep Vuile Mong en zijn vieze gasten leverden gistermiddag het meeste applaus op tijdens de kunstdriedaagse, die afgelopen weekeinde in dit Belgische grensplaatsje werd gehouden. Phil Mertens (als lid van de Brusselse werkgroep Gir), zag er Gistermiddag opgelucht uit De Dedoeling van de kunstdrie daagse (officieel Midzomerfo rum genoemd) om de kunste naar en de bevolking met elkaar in contact te brengen leek een succes. „We hebben nogal wat tegenslagen gehad, maar voor ons is het een geslaagde gebeur tenis geworden, we hebben er flink van geleerd", zo zei ze. Voortdurende programma- wijzigin-gen en het niet op ko men dagen van enkele attracties zorgden ervoor, dat het de dorpsbewoners en bezoekers heel wat moeite kostte om acti viteiten van hun gading te vin den tussen de geur van schroei end barbecue-vlees en de met het werk van zo'n 150 kunste naars volgehangen ruiten in het dorp. De heer Peeters spijkerde met een houten hamer het naambord op de deur galerie „de Paeres tal" Het galerietje is gelegen in de Heerestraat recht tegenover hotel de Korenbeurs Afgelopen zaterdag tijdens de opening hing er werk van de kinderen van de lagere school uit 's-Heerenhoek. dié hadden meegedaan aan een tekenwedstrijd, en werk van de Goese amateurschüder Jan We- strate En juist dat geeft de be doeling weer van initiatiefne mer Albert Rijk, voorzitter van de carnavalsstichting van 's Heerenhoek De Paerestal is namelijk geen sjieke en uitge kiende galerie wat interieur be treft Het is de opgeknapte oude muziektent met het daarachter staande gebouwtje Opgeknapt door Albert Rijk zelf De oude muziektent verkeerde al langere tijd in een meer vervallen staat en dat zinde Albert Rijk niet Hij wilde met de ruimte iets doen Hij besprak zijn idee m het be stuur van de carnavalsstichting Het resultaat was dat de stich ting het gebouwtje ging huren en dat de rest aan Albert Rijk werd overgelaten De Paerestal kent geen vaste openingsdagen en openingstijden Elke zondag schilder en amateur-schilder of andere hobbyisten, die eens een keer hun werk willen tentoon stellen, kunnen daarvoor gratis ruimte krijgen in de Paerestal in 's-Heerenhoek Beroepskunste naars zijn echter geenszins uit gesloten van dezelfde facilitei ten Ter gelegenheid van de ope ning van de Paerestal werd een teken wedstrijd gehouden onder de kinderen van de lagere school De prijzen, die hieraan verbonden zijn, zullen een keer op school aan de winnaars wor den uitgereikt. De winnaars zijn eerste klas Richard Paree, tweede klas Jos Goense, derde klas Miranda de Jonge, vierde klas Lianda Traas, vijfde klas Elize Engelbert, zesde klas Joke Traas en een extra prijs voor Nico Vermeulen (Van onze correspondent) GOES - Ongeveer ter hoogte van de kruising rijksweg 258 se cundaire weg nummer 7 is de 75-jange heer A. T afkomstig uit Middelburg bij het overste ken geschept door een perso nenauto, die bestuurd werd door P C.Z. uit Apeldoorn De heer T diende met een gecompliceerde beenbreuk plus enkele andere verwondingen per ambulance overgebracht te worden naa r het Bergzichtziekenhuis te Goes. Sluis: zwemwedstrijden tijdens sportweekend. prijsuitreiking bij de verschil lende onderdelen gi (Van onze correspondent) SLUIS - Het was jammer dat de weersomstandigheden zon dagmiddag roet in het eten gooiden, maar het sportwee kend dat door de Sluise spor traad werd georganiseerd kwam toch goed uit de verf. Voor de behendigheidswedstrijden welke voor zondagmiddag op een terrein bij de Stenen Beer op het programma stonden moest vanwege de regen noodgedwon gen worden uitgeweken naar de gemeentelijke sportzaal Het sportweekend startte vrijdaga vond met een wandelloop (geen wedstrijd) van plusminus zeven kilometer waarbij ook de we thouder voor sportzaken en re creatie, de heer J J du Fossé, met zijn gezin van start ging en waarvoor 113 deelnemers waren ingeschreven. Zaterdagmorgen werd ver volgd met tenniswedstrijden voor de leerlingen van de basis scholen welke bij de meisjes werd gewonnen door Gonnie Koster en bij de jongens door Jean Michel Houben De zwem wedstrijden van zaterdagmid dag werd bij de jongens gewon nen door de r k -basisschool en bij de meisjes door de combina tie van de openbare en christe lijke school Het zwemfestijn werd besloten met de traditio nele een-kilometerwedstrijd voor alle leeftijden Bij de heren werd Frank De Badts eerste en bij de dames Judith Herman De t gebeurde door burgemeester Van den Beid en wethouder du Fosse MIDDELBURG - De PvdA- statenleden M. van Poelje en W. Don hebben gedeputeerde sta ten van Zeeland vragen gesteld naar aanleiding van berichten van onderzoekingen door de Nederlandse Aardolie Maat schappij (N.A.M.) naar olie en gas in Zeeland. De statenleden vragen G S of dit college op de hoogte was van deaktiviteiten van de N A M m Zeeland De statenleden willen verder weten of de N A M ver gunning nodig heeft voor deze onderzoeksaktiviteiten en of de maatschappij deze vergunning dan ook heeft gekregen Ook vragen de statenleden of G S op de hoogte worden gehouden van de wijze waarop deze onderzoe ken geschieden en op welke plaatsen de onderzoeken ge schieden en op welke plaatsen de onderzoekingen worden ge daan. De statenleden Van Poelje en Don willen tenslotte, dat G S de staten inlichten omtrent de aard van de thans aan de gang zijnde onderzoekingen in het bijzonder omtrent de voortgang van de procedure ten aanzien van de vergunning van eventuele proefboringen (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND - Burge meester en wethouders van Borssele zijn voornemens een openbare inschrijving uil te schrijven ter verpachting van de bar, hel buffet en de foyer in sporthal De Stenge te Heinkens- zand. Het college vraagt de raad hiermee in te stemmen tijdens de raadsvergadering van dinsdag 1 juli om 19 00 uur in hel gemeen tehuis te Heinkenszand. De bediening van bar. buffet en foyer in de sporthal was tot nu toe in handen van de concier ge B en W willen echter een splitsing aanbrengen in de funk- tie van concierge en exploitatie van de horecasector van de spor thal Over de motieven hiervan zegt het college in het raads voorstel alleen tot deze opvat ting te zijn gekomen op grond van een aantal gebeurtenissen die zich vooral het laatste jaar hebben voorgedaan B en W hebben aan de moge lijkheid gedacht om een dei ho recabedrijven uit de kern Hein kenszand uit te nodigen de ex ploitatie van de horecasector in de sporthal te verzorgen Maar het college verwacht uit die hoek weinig interesse Daarom wordt voorgesteld een openbare inschrijving te houden Het col lege wil de nieuwe situatie laten ingaan per 1 augustus Mocht dat niet lukken, dan zal de bar van de sporthal tijdelijk worden gesloten B en W van Borssele stellen de raad verder onder meer voor aan de vereniging het Neder landse blindenwezen een subsi die te verstrekken van 2,5 cent per inwoner B en W stellen de raad tenslotte voor een subsidi eaanvrage voor 1976 van de Ver eniging Milieuhygiëne Zeeland af te wijzen Dit op grond van een reeds eerder genomen raadsbesluit. O o O land Een zwartgemaakte schilder penseelt met witte verf op een blank doek OOSTBURG Ledeltheater, 20 00 uur Meis jes die het in de vinger* hebben 18 jr MIDDELBURG Citytheater, 20 00 uur My name is nobody 14 jr Rijksarchief, St Pieterstraat 38 - Expositie „Van kust naar kust" over de Stoomvaartmaat schappij Zeeland van 1875- 1975 Geopend ma t m vrn 9-12 30 en 13 30-17 uur, zater dag 9 30-12 30 Zon- en feestda gen gesloten |tm 13 september) Zeeuws Museum, Middelburg voor, tijdens en na de verwoes tingen 1950 (t m 31 aug) Ge opend ma tm vrij van 10 00- 12 30 en van 13 30-17 00 uur HULST Bioscoopgebouw, 20 00 uur Keetje Tippel, 18 jr Galerie van Geyt. Steenstraat 20 - Expositie van oude kaarten gravures en etsen Geopend op werkdagen 9-12 en van 14-18 00 uur (t m 30 aug BERGEN OP ZOOM Roxytheater, 20 00 uur Walt Disney s „Vol gas met Herbie" a 1.. Luxort heater, 20 00 uur De loteling, 18 jr Het Markiezenhof, Steen- bergsestraat 6 Expositie „Potjes Latijn keramiek uit de collec tie Rust (t m 27 juli), en „Bou wen in Bergen in het kader van M 75 (l m 31 aug Geopend da gelijks van 14 00-17 00 uur ANTWERPEN Middelheimpark. Middel- heimlaan 8) - Expositie beeld houwwerken van tekeningen van 9 leden van het werkcomité Middelheim, alsmede vooi be eldhouwkunst met speciale aandacht voor Turkije. Indone sië en Japan Geopend 10 00- 20 00 uur (t.m 4 oktober) UZENDUKE Streekmuseum, Markt 23 - Zomerexpositie van 10 00-17 00 uur Zaterdag en zon- en feest dagen van 14 00-17 00 uur It m 14 sept WESTDORPE Galerie Trontzaerte. exposi- tiewerken van Paula Thies(olie- verven en tekeningen t m 30 ju ni) Olieverven van Jaques Sie gers. Lataster en Pierre van Soest Verder aquarellen, teke ningen en pastellen van Paul Ci troen (tm 31 aug) Geopenddi tm zat van 9 00-18 00 uur. zond 14-18 00 uur. maandag gesloten VLISSINGEN Alhambra, 20 00 uur Les Val- seuses 18 jr Tentenpaviljoen, naast Stad huisplein expositie 46 oldtimers van Lips Autotron Drunen it m 17 aug TERNEUZEN Luxorlheater. 20 00 uur Mv name is nubudy (Van een onzer verslaggevers) •s-HEERENHOEK - De pri meur in de gemeente Borssele van het bezit van een kunstgale- rietje is afgelopen zaterdag 's- Heerenhoek ten deel gevallen. De tentoonstellingsruimte werd afgelopen zaterdag officieel ge opend door wethouder P. Peet ers.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3