Volkstuinen nabij Driewegen Sluiskil wuift juf Gielleit uit De Stem/De Vrije Zeeuw ONDERWIJZERES MET PENSIOEN Vraag om hulp in W.-Z. - Vlaanderen nam toe in '74 Drenkeling opgepikt MUZIEKFEEST IN OOSTBURG Afscheid van directrice met musical Werkgroep collecteert in Goes JEUGDRAAD OOSTBURG VERGADERT stad streek politierapport Fietsdriedaagse besloten Sluiskil Sluiskil MAANDAG 23 JUNI 1975 2 SAS VAN GENT De Sas se automobilist C. V. verleen de zaterdagmiddag, komende vanaf de Oostdam, geen voor rang aan de autobestuurster, mevrouw T. B. uit Sluiskil, die, komende uit haar woon plaats, over rijksweg 252 reed. Bij de aanrijding die daarop volgde, ontstond zeer aanzien lijke schade aan beide voertui gen ,(Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Gisteren heeft de katholieke Sluiskilse ge meenschap uitbundig afscheid genomen van juffrouw Giel leit, die na 45 jaar voor de klas te hebben gestaan sinds 1931 in Sluiskil we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd het onderwijs gaat verlaten- Het feestprogramma rond dit afscheid, op stapel gezet door het oudercomité van de r.-k. basisschool begon gis termorgen om 10.00 uur met een feestelijke rondrit door Sluiskil. Voor deze gelegen heid werd mejuffrouw Gielleit vervoerd in een old-time-auto, een rolls royce van eerbied waardige leeftijd De tocht eindigde bij de ingang van de parochiekerk, waar om 10.45 uur alle Sluiskilse schoolkin deren uitbundig met bloemen zwaaiden en 'n erehaag vorm de voor de „juffrouw". Tij dens de eucharistieviering, waarin pastoor Breuer voor ging werden de gezangen ver zorgd door schooljeugd. In zijn dankwoord zei pastoor Breuer dat juffrouw Gielleit niet al leen maar onderwijs heeft ge geven aan zo'n 4 generaties Sliuiskillenaars, maar hen ook de weg naar de kerk heeft doen vinden. De scheidende onderwijzeres werd tevens toegesproken door collega zus ter Gertrude. Verder door dokter Van Haelst (namens het schoolbestuur) en de heer F. de Brouwer (namens het oudercomité)- Laatstgenoemde wees erop dat juffrouw Giel leit een begrip is geworden voor de bevolking en dat nog lang zal zijn. Tijdens de re ceptie die na de eucharistie viering werd aangeboden in de gymnastiekzaal van de la gere school schudde juffrouw Gielleit anderhalf uur lang handen van belangstellenden die haar het beste kwamen toewensen. Tijdens deze bij eenkomst werd haar namens de Sluiskilse bevolking een boekenkast aangeboden. Dit gebeurde door de familie De Smet, waarvan 3 generaties onderwijs hebben gehad van mejuffrouw Gielleit. Een schriftelijke dankbetuiging op weg van kerk naar school. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK Tijdens een enigszins feestelijke bij eenkomst in de kantine van „de Vogel" te Hengstdijk, heeft de heer O. Vosveld, voorzitter van het gemeen- schapswerk Vogelwaarde de prijzen uitgereikt van de fiets driedaagse. Hieraan hadden zesenzestig liefhebbers deelge nomen. „Het aantal viel dit (de tiende) keer een beetje tegen", aldus de heer Vosveld, „maar wij waren dit jaar ook erg vroeg en de meeste jonge ren zaten voor hun examens." De uitslag luidde: I. R. Pies- sens - J. Lambert 158 pnt, 2. P. Duerinek - A. Hilt 147 pnt, 3. de heer en mevrouw Com plet-Serraerens 137 pnt, 4. P. Boeding en F. Lambert 126 pnt, 5 de heer en mevrouw P. Maas 119 pnt. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De vraag om hulp is in 1974 in West- Zeeuwsch-Vlaanderen toegeno men. Dit wordt geconcludeerd in het verslag over vorig jaar van de Stichting voor Maat schappelijke Dienstverlening ln West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De toegenomen vraag is ken nelijk niet alleen ontstaan door de behoefte aan meer hulp, maar doordat het werk van de stichting meer bekend heid heeft gekregen. Die bekendheid wil men nog vergroten. Vorig jaar werd het werk van de stichting uiteen gezet in een aparte folder, die (Van onze correspondent) STAVKNISSE Zaterdag middag is buiten de haven van Stavenisse een opvarende van het Belgische jacht Baracuda op ong onverklaarde wijze te water geraakt. Het was de heer F. Minneheer uit België. De eigenaar van het jacht, op dat moment roerganger, de heer Philips uit Eekelen is zijn mede-opvarende nage sprongen. Een ander jacht heeft de twee drenkelingen aan boord kunnen nemen waarna ze later overgenomen werden door een boot van de rijkspolitie te water. Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9. tel. 01150-7920 (4 lijnen): HULST Steenstraat 14, tel. 01149-3751 (3 lünen): GOES: Klokstraat L teL 01100-28030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag Lm. vrijdag 8.19 -12.30 en 13 30 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur, tel. 01600 22341: zondag van 20.00 22.0C uur, tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch- Vlaanderen: teL 01140 - 3751: Midden-Zeeland: tel 01100- 14944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen. tel. 01150 7920; privé Lorentzlaan 50, Terneuzen teL 01150-5745: algemeen redacteur Zeeland: drs J Bouwmans. kantoor Klokstraat Goes, tel. 01100-28030; privé Zuidvlietstraat 53, Goes, tel 01100-28138: redacteur Midden-Zeeland: G v. Ber- kel, kantoor Klokstraat 1. Goes, teL 01100-28030; privé Voor burcht 37. Kapelle. teL 01102 - 2320; redacteur voor Terneuzen en Kanaalzone: P de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel. 01150 -7920; privé Noordstraat 45, Hoek, tel 01154- 1556: redacteur voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen: H. Postma, kantoor Steenstraat 14. Hulst tel. 01140-3751; privé Walmolenstraat 12. Hulst teL 01140 -4159 Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van der Helm Melkweg 40, Oostburg tel 01170 -3370; foto-journalist voor Zee land: C. J de Boer kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 7920: privé Langs de Kreek 56. Terneuzen, tel 01150 3137: snort redactie Zeeland: A Koomen. Troelstralaan 8, Axel. tel. 01155 2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur -'.eeland: W Hendriks, tel. 01140 - 3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, teL 01150 5839. overal werd verspreid. Dit jaar zal er weer een dergelij ke folder worden rondge stuurd. Verder is vorig jaar de samenwerking met andere or ganisaties en mensen in de welzijnszorg verbeterd en het is de bedoeling dat de contac ten in de toekomst worden geïntensiveerd. Belangrijk is ook dat de stichting op elk uur van de dag bereikbaar is geworden De functionarissen doen nvond- en weekenddiensten en met behulp van een automati sche telefoonbeantwoorder op kantoor behoeven de mensen niet lang naar hulp te zoeken. Het aantal kernen waar spreekuren werden gehouden is vorig jaar uitgebreid met IJzer.dijke en Eede. Tevoren gebeurde dat al in Aarden burg, Breakers, Oostburg, Sluis en Biervliet. Volgens het jaarverslag ls net aanbod van personeel, dat wp parttime basis wil werken, toegenomen. Dit is plezierig oio uit daardoor ook het Diaatsgericht werken kan wor den verbeterd. ln het jaarverslag wordt ge klaagd over de slechte outilla ge van het verpleegtehuis in Oostburg. „Wij vragen ons af ln hoeverre de indicatie „ver pleegtehuis" nog van toepas sing is op dit oud en voorma lig bejaardentehuis. Wij doen een beroep op de verantwoor delijke overheidsinstanties om tja snel mogelijk voor deze si tuatie een oplossing te zoe ken'aldus het stichtingsbe stuur. dat van mening is dat zo snel mogelijk een nieuw tehuis moet worden gebouwd. (Van onze correspondent) CADZAND De VVV Cad- zand heeft voor de zomer van 1975 een boekje samengesteld, waaruit de verblijf- en de dagtoeristen heel wat gege vens kunnen putten. Het Cad- zandse VVV-bestuur heeft het noodzakelijk gevonden er een „medische raad" van de hand van dokter H. L. A. Bom, in op te nemen. Voorts wordt er, beknopt, iets verteld over de geschiedenis van Cadzand, de hervormde kerk (14e eeuw) over de plantengroei en het vogelleven in de omgeving, wenken aan baders en zwem mers, het reddingswezen, schelpen, weekdieren en de welhaast beroemd geworden fossiele haaietanden, maar ook boot- en busdiensten, uitstap jes. die vanuit Cadzand ge maakt kunnen worden enz. De teksten zijn in het Ne- (Van een onzer verslaggevers) GOES De werkgroep zaïi- dehjk Afrika Goes houdt in de week van 22 tot en met 28 juni in Goes een collecte. De Goese werkgroep sluit hier mee aan op een landelijke „Actie Mozambique". Mozam bique viert op 25 juni zijn onafhankelijkheid, de eerste bevrijdingsfase volgens de Goese werkgroep Zuidelijk Af rika. De bevrijding moet ech ter doorgaan. De opbrengst van de Goese collecte 's diaar- om bestemd voor een konkreet projekt van de bevrijdingsbe weging Frelimo van Mozambi que. Het gaat hier om een projekt, waarbij de bevolking zelf haar huizen bouwt onder leiding van werkloze bouw vakkers en waarvoor het Fre limo gereedschappen beschik baar stelt derlands en het Duits, blijk baar omdat Cadzand voor wat de buitenlanders betreft, het meest door de oosterburen gefrequenteerd wordt. Tenslot te is de gids verlucht met een aantal, over het algemeen, fraaie zwart-wit foto's en voorzien van een kleurrijke omslag. SI NT-JANSTEEN Zater dagnamiddag werden bij een aanrijding op de Wilhelmina- straat in Smt-Jansteen twee personenauto's en een fiets be schadigd. J. M. uit Heikant die kwam van de richting Heikant verklaarde plotseling te heb ben moeten remmen voor een auto die van de Oude Drij- dijck kwam. De auto van M. botste tegen de geparkeerde auto van O. P. uit Sint-Jan steen welke door de schok te gen de fiets van C. van H. eveneens uit Sint-Jansteen botste TERNEUZEN Zaterdag avond heeft de Teruieuzense ge meentepolitie vier Viissingers: W. W. N„ J. L. de T., H. K. en R. J B. ingesloten, verdacht van het aanrichten van vernie lingen aan auto's. De arrestatie ging niet zonder moeilijkhe den gepaard. Er vielen niet alleen op straat, maar ook op het politiebureau enkele rake klappen, waarbij de bril van een der verdachten en van een agent het moesten ontgelden. De vier werden ingesloten en zondagmorgen om halfelf, na te zijn verhoord, vrijgelaten. TERNEUZEN Zondag- moigen kwam de heer P. G. G., wonende aan de Beetho- venhof te Terneuzen tot de ontdekking dat de beide voor banden van zijn, voor zijn wo ning geparkeerde auto, waren doorgesneden. ZOUTELANDE Zondag ls de heer L. V. uit Vlissingen met diens auto in een langs de Werendijkseweg gelegen sloot geraakt. De oorzaak hiervan is onbekend. De auto werd zeer zwaar beschadigd. De bestuur der kwam met de schrik vrij. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Zeeuwschvlaamse vereniging voor vrije- tijdsbe i eding, „Tuinderslust", heeft tijdens de laatst gehouden vergadering in de zaal van de Opstandingskerk te Terneuzen, gesproken over de nieuwe volkstuintjes, die nabij Driewegen (Terneuzen) worden aangelegd. Het thans in gebruik zijnde per ceel in het plan Katspolder, zal mettertijd moeten worden ver laten. Onder voorzitterschap van de neer J. Timmer, bracht het bestuur verslag uit over de besprekingen, die hieromtrent met het Terneuzen se gemeen tebestuur hebben plaats gehad. Als voornaamste punt kwam maar voren dat het gemeente bestuur geen voorschriften ncell met betrekking tot het bouwen van tuinhuisjes en broeikassen Op zijn verzoek neeft „Tuinderslust" een bouwcommissie in het leven geroepen, die zich hierom trent zal oriënteren bij andere volkstuinverenigingen. De be- vmamgen en de aan de hand daarvan op te stellen vooi- senri ften worden later met het gemeentebestuur besproken. De bouwcommissie wordt ge vormd door de heren F. C. de Rubber, C. Enz! in, J- v. d. Bout en G. A. Vermeulen. Uit ae reeds voor twee derde deel binnengekomen enquêteformu lieren ls gebleken dat veel le den veel animo hebben voor het plaatsen van broeibakken en -Kassen. Ongeveer vijftien procent van de leden wil een tuinhuisje plaatsen. In ver band hiermede werden vragen gesteld over de verkaveling van de grond. In een nieuw Huishoudelijk reglement zullen ae regels voor de huurders woraen vastgelegd. Tijdens de rondvraag werd gesuggereerd om een grondonderzoek te doen verrichten, hetgeen door ae voorzitter werd toegezegd. Aan het begin van de verga dering herdachten de leden de heer J. J. Doorns, een van de oprichters van „Tuinderslust". Tennisclub De nieuwe Sluiskilse tennisvereniging heeft het meest gebrek aan een eigen accommodatie. Dat bleek tijdens de oprichtings vergadering van de club. Tij dens deze vergadering waren er zo'n honderdtwintig man aanwezig. In het Sluiskilse zijn weinig mogelijkheden om te tennis sen. Er is geen tennisbaan. Volgend jaar hoopt men stap pen in de richting van een eigen onderkomen te kunnen zetten. Het bestuur dat officieel ge- kozen werd, is als volgt sa mengesteld: voorzitter F. Ber bers, vice-voorzitter H. van Haelst, penningmeester P. Breepnel. secretaris J. Aarsen- Debock, leden C. Bauwens, W. Goethals, O. de Caluwe. H. Kips, J. Albicher en G. van Elskamp. Padvinders wezen de weg bij de rondgang door Oostburg. Ter ere van de scheidende directrice brachten meisjes een musical op de planken van Den Dullaert. (Van een onzer verslaggevers) HULST Op verschillende scholen in Oost -Zeeuwsch- Vlaanderen is feest gevierd rondom scheidende of jubile rende onderwijskrachten. Leerlingen en leerkrachten van de St.-Mai-tha-schooI (voor individueel lager en middelbaar beroepsonderwijs vroeger huishoudschool) deden dat wel op erg originele ma nier. Ter ere van de scheiden de directrice zuster Van den Avoort begonnen ze al maan den geleden in alle 20 klassen met het bedenken, uitwerken en instuderen van ren musical „Alice in schoolland". Bij de opvoering in het ge meenschapscentrum Den Dul laert bleek het uiteindelijk een gevarieerd kijk- en luister spel te zijn geworden met dans, muziek, toneelspel, zelf vervaardigde costuums, decors en toneelattributen. Meer dan honderd meisjes kwamen er voor op het toneel. Om gestal te te geven aan de droomwe reld van het schoolmeisje Ali ce. die tijdens haar dutje ken nis neemt van allerlei aspec ten binnen het schoolgebeuren van 1920 tot 2000. De schel dende directrice nam daarin een belangrijke plaats in. De opvoering van het spel werd voorafgegaan door een eucha ristieviering, die de scheiden de directrice in haar afscheids toespraak bijzonder zei te waarderen- ..In de jeugd heb ik mijn inspiratie gevonden", zo verklaarde ze. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Een aantal west-Zeeuwsch-VIaamse mu ziekgezelschappen heeft zater dagmiddag en -avond een ge slaagd muziekfestijn gehouden in Oostburg. Om 16.30 's middags maak ten de deelnemende gezel schappen Koninklijke Aar- Volk voor het Volk (Bres- denburgse Fanfaren. Uit het kens). Veronica (Zui'd'zande). drumband Oostburg. d-rum- Dand Jeusdbelang (IJzendij Ke) en de harmonie Hoofd plaat (versterkt met enkele Sluise muzikanten een rondgang langs verschillende routes door Oostburg. Veel be kijks trokken uiteraard ook de deelnemende majorettenpelo- tons. 's Avonds om 19.30 uur oegon een taptoe op de markt, waai elk gezelschap liet horen Voetbal Donderdag won de café-voetbalploeg Atlanta een voetbalwedstrijd van café Centraal te Terneuzen. Tot aan de rust ging de strijd gelijk op. Sluiskillenaar J. Strijdonk haalde na vijfen twintig minuten in de tweede helft uit en maakte een—nul. Dezelfde schutter maakte er ook tweenul van. Op de val reep zorgde Terneuzenaar Iwan de Keijer voor een te gendoelpunt. Op 21 juni speelt café Atlanta tegen August de Meijer, een ploeg die ook in het zomeravondvoetbal speelt. Verder staat ook nog ten tref fen met Old Dutch te Zuiddor- pe op het programma. ■waartoe het muzfkaa (Instaat waartoe het muzikaal in staat was- Prestaties die regelmatig de handen van de honderden toeschouwers die de markt omzoomden, op elkaar brach ten. De initiatiefnemers voor dit muzikaal gebeuren dat ho pelijk een west-Zeeuwsch- VIaamse traditie gaat worden, kunnen in ieder geval op een geslaagde premiere terug zien. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Vanavond (maandag) houdt de jeugdraad ln Oostburg, die als commissie van advies en bijstand enige t ij d geleden werd geïnstal leerd, ziin eerste openbare vergadering. Op de agenda staat onder meer te lezen dat het werk plan en de werkwijze van de jeugdraad besproken zullen worden. Voorts wil men een werkgroep uit de commissie samenstellen die zich zal be zighouden met een ontwerp- subsid'ieverordening en zal ge poogd worden te voorzien :n de vacature die de commissie nog kent, namelijk een vertegen woordiger van de „werkende jongeren". De commissie zal vanavond ook haar gedachten laten gaan over de oroblemen van het jeugdtoerisme. De vergadering wordt gehouden op het gemeentehuis en begint om 19.30 uuir.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2