nde VERLEGH JURISTE HAALT HET NIET Vergeer houdt rekening met uittreden De Zeeuw V Vier gangsters spoorloos Kinderen van Waalse industrieel uit villa in Knokke gekidnapt Axelse politie hield klopjacht op horlogeventers DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND DB STEM Oma verbergt geld in houten been KI P-voorzitter: Afsplitsing zou catastrofaal zijn helpt u bouwen andaag in Auto slaat over de kop: drie doden Autobus gestolen in Roosendaal Alle wieier- titels naar renners uit Zuidwest- Nederland Marie-Cecile hertrouwd Dordtenaar (30) zeven minuten na spuit heroine overleden Bredase overleden na ongeluk Nederlandse postduiven in Frankrijk door onweer getroffen Dode in Oss Janie? Hunt DODE BIJ STEEKPARTIJ De Kino in Halsteren afgebrand GINNEKENWEG 282-292 BREDA TEL.01600-52550 STEM Maandag 23 juni 1975 115e jaargang no. 17673 EDITIE VOOR ZEELAND directeur, dr. w. a. j. m. harkx hoofdredacteur: l leijendekker kantoren te 8reda - bergen op zoom - goes - hulst - oosterhout - roosendaal - terneuzen B02 lade 11975 ROTTERDAM De Rotterdamse politie moest er zaterdag aan te pas komen om een 25-jarige juriste te verwijderen uit het gebouw van het Centrale Bureau voor afgifte Rijbewijzen aan de Noorderbocht. De vrouw was zo boos geworden over haar zakken vooi het rijexamen, dat zij weigerde het gebouw te verla ten. Daarbij veroorzaakte zij zoveel moeilijkheden dat de mensen van het CBR zich genoodzaakt zagen de politie te bellen. (Van onze redactie buitenland) KOPENHAGEN De poli tie van de Deense plaats Fre- derikssund, bij Kopenhagen, liet zich niet in de war bren gen door een invalide oma met een houten been, die zij kort tevoren had aangehouden om dat zij veertig kilo hasj In haar kofter had, toen zij uit Engeland in Denemarken arri veerde. Zij gelastte de 57-Jarige Britse dame het houten been af te doen. De verdenking was niet ongegrond, want er zaten Engelse bankbiljetten in tot een waarde van vierduizend pond sterling (ongeveer 22.000 gulden). De vrouw is aangehouden wegens het smokkelen van hasj en buitenlandse valuta. (Van onze parlementaire redactie) BREDA De nieuwe KVP-voorzitter W. J. Vergeer vindt het realistisch om rekening te houden met liet uittre den van zijn voorganger dr. De Zeeuw en een deel van de niet hem sympathiserende groep. De Zeeuw zelf heeft zich hierover nog niet willen uitla ten. Hij beraadt zich deze week over de door hem in te DORDRECHT De 30-jari ge J. K. uit Dordrecht is gis termiddag overleden, zeven minuten nadat de 22-jarige F. van A. hem een dosis heroïne in de linkerarm had gespoten. Het is nog niet bekend of K. gestorven is aan een overdosis heroïne of dat door verkeerd inspuiten luchtembolie is ont staan. Dat zal vandaag blijken wanneer sectie is verricht- Voigens Van A. heaft hij K. op diens verzoek een spuit gegeven. Hij zou dat de laatste vijf weken (zo Lang kende het tweetal elkaar) al vaak heb ben gedaan. K. durfde zich zelf geen spuit te geven, aldus Van A, Volgens de politie was Van A wel bedreven in het spui ten. Van A. is voorlopig inge sloten. WISSELVALLIG Af en toe zon. Af en toe een bui. Matige wind. Warm (24-28 graden). Aan zee iets koeler. STAD EN STREEK Vragen over gas- ei. olie-onderzoek. Pagina 3. BINNEN- EN BUITENLAND Portugese politieke partijen blijven (bescheiden) rol spelen. Pagina 5. RADIO EN TELEVISIE Justitie wil meer opsporingsacties via t.v. Pagina 4. MER1JNTJE nemen houding. Donderdag komt de groep-De Zeeuw in Utrecht bijeen. Daarna kan waarschijnlijk een beslissing verwacht worden. Feit is, dat De Zeeuw niet vastbesloten is om in de KVP te blijven. Vergeer noemde het zater dag „catastrofaal, ook voor het CDA, als de KVP als grootste partner een afsplitsing zou krijgen". In zijn aanvaardings rede deed Vergeer een drin gend beroep op alle leden van de KVP om onder de huidige moeilijke omstandigheden pri oriteit te geven aan wat sa menbindt in plaats van aan hetgeen scheidt. Hij dankte De Zeeuw voor de inzet en tijd aan de partij besteed. „Ondanks uitspraken van De Zeeuw tijdens de af gelopen weken, die mijner zijds in hoge mate woVden be treurd, spreek ik de wens uit. dat de oud-voorzitter vanuit de KVP zal blijven meewer ken aan de politieke totstand koming van het CDA. Volsla gen afgewezen moet worden de stelling dat uittreden op dit moment deze totstandkoming zou kunnen bevorderen", (zie ook pag. 5) De Zeeuw: het kan Vergeeren. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Drie Belgen zijn gisterochtend om kwart over zes bij een verkeersonge luk op de rijksweg Tilburg - Den Bosch om het leven geko men De auto, waarin de slachtoffers zaten, raakte, ver moedelijk omdat de bestuur der door slaap was overmand, in de middenberm, sloeg over de kop en belandde in een sloot. Bij dit ongeluk werden ge dood: de 27-jarige mevrouw Christina Bauweraerts-Caba- nier, echtgenote van de be stuurder, de 22-jarige mejuf frouw Maria Simons en de 45- jarige Henri Bridts. De be stuurder werd zwaar, maai niet levensgevaarlijk gewond. Zijn broer liep slechts lichte verwondingen op. Alle inzit tenden kwamen uit Turn hout. Op de kruising Te-terlngse- dijK - Oosterhoutseweg is gis terochtend om kwart over tien de 79-jarige mevrouw Blanus- Roesminl door een taxi aange reden en gistermiddag in het Ignatiusziekenhuis aan haar verwondingen overleden. Zij moet kort voor de auto, me bestuurd werd door de Bredase taxichauffeur J. M. de weg overgestoken zijn. De chauffeur kon haar in ieder geva! niet meer ontwijken. Met ernstig hersenletsel en een gebroken been is zij in het Ignatiusziekenhuis opgeno men- Daar is zij gistermiddag om halfdrie overleden. De verkeerspolitie te Breda vraagt eventuele getuigen zich ie willen melden. De 21-jarige J. Verhees uit Someren is gisternacht om streeks halfdrie in zijn woon plaats met zijn bromfiets ge vallen en twee uur later aan de opgelopen verwondingei bezw eken. (Van onze correspondent) BRUSSEL In de nacht van zaterdag op zondag zijn 4 met een italiaans accent sprekende en zwaar gewapende gangsters de villa van de Waalse indus trieel Bonnet binnengedrongen in het Belgische Knokke, heb ben de man en zijn echtgenote, alsmede twee huisgenoten aan een radiator van de centrale verwarming vastgebonden om met de twee jonge kinderen van het echtpaar, de drie jarige Ingrid en de zesjarige Hubert (foto), als gijzelaar te verdwijnen. Alle nasporin gen van de Belgische politie, die ook de Nederlandse, de Franse en de Duitse collega's heeft ingeschakeld, zijn tot nog toe zonder succes geble ven. Tot gisteravond acht uur hadden de vier kidnappers nog bovendien helemaal niets van zich laten horen, noch om trent hun eisen. De 4 mannen waren 's nachts de villa van de industrieel binnengedrongen door een ruit te forceren. Ze gingen eerst naar de heer Bonnet en zijn vrouw in de slaapkamer, die daar totaal werden verrast en binnen enkele minuten ge boeid tegen de radiator van de C.V. zaten. Nadat ook twee andere huisgenoten aan de centrale verwarming waren vastgebonden, gingen twee van de overvallers de kinde ren halen die ter plaatse wer den verdoofd en in de volks wagen van mevr. Bonnet wer den opgesloten. Twee van de overvallers reden na ongeveer een half uur met de Volkswa gen weg, terwijl de twee an deren achterbleven. Zij waren gewapend en doorzochten het huis op geld er juwelen die ze ook vonden. Na ongeveer drie en een half uur ging de tele foon in de villa waarna de (Vain een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Van een parkeerterrein aan de Burge meester Freij terslaan in Roosendaal is een autobus gestolen. De bus, die eigendom is van Loos Cars uit Wouw. is ingericht voor het vervoer van vijftig personen. De schade wordit geraamd op 35.000 gul den. Het bedrijf heeft tegeno ver de Roosendaalse politie verklaard dat de blaiuw-witte bus goed afgesloten stond ge parkeerd. Het kenteken van het voertuig is XB 5183. twee andere over/allers er in een Mercedes vandoor gingen. Althans wanneer het verhaal van een ooggetuige, die de Mercedes zag wegrijden klopt. De politite vermoedt dat het viertal door een tijdsruimte van drie en een half uur in acht te nemen de politie op een dwaalspoor heeft willen brengen omtrent de mogelij ke plaats waar de kinderen zijn ondergebracht. Zij kun nen namelijk zowel in België als Nederland als in Duitsland zitten. (Vervolg op pagina 5) (Van onze redactie binnenland) SITTARD Het nationale concours voor postduiven van uit St. Vincent in Frankrijk dreigt uit te lopen op een grote ramp. Van de 12.652 Ne derlandse duiven, die vrijdag middag om een uur in de Franse plaats zijn gelost, wa ren zondagavond naar schat ting pas 1.200 duiven thuis. Organisator van het evene ment Is de concourscommissie Eindhoven De duiven zijn zaterdagmid dag tijdens de meer dan dui zend kilometer lange thuisreis overvallen een regen en on weer. waardoor ze hun oriên- tatlevermogen kwijtraakten Voor Limburg komt deze slag dubbel bard aan. Van de 5.622 Limburgse-duiven die aan het nationale concours deelnemen waren er zondagavond pas 170 thuis, zo heeft de deelnemende Limburgse bond meegedeeld. Twee weken geleden verloren de Limburgers 3.000 duiven op van de provinciale lange-af standsvlucht vanuit het Franse Bergerac. Aan het nationale concours hebben duiven mee gedaan uit Zeeland. Zuid-Hol land Noord-Brabant, Gelder land en Limburg. (Van onze correspondent) AXEL Met assistentie van de groep Sas van Gent en Hulst heeft de rijkspolitie te Axel, zaterdag een klopjacht gehouden op horlogeventers, die het volgens adjudant De Jong van Axel, de laatste tijd „weer erg bont maakten". De vangst kon zeer bevredigend worden genoemd, want acht woonwagenbewoners uit Eind hoven en twee uit Helmond, werden door de gezamenlijk opererende rijkspolitie aange houden Daarbij werden 39 horloges, 22 armbanden en 1 hanger in beslag genomen. Bovendien vond de politie in een van hun auto's achthonderd Belgische franken, die er in „wegge gooid" waran. Geen van de aangehoudenen wilde zeggen vain wie dat geld was. Toen de venters, die zich over het al gemeen zeer agressief tegeno ver hun „klanten" gedragen, in de gaten kregen dat de politie jacht op hen maakte, vluchtten zij. De rijkspolitie moest hen uit diverse cafés halen, waar zij zich, voor dat de bewoners dit konden ver hinderen, verborgen op het toilet, de zolder of de slaapka mer. De koopwaar werd even eens overal verborgen- De gouden horloges kwamen zelfs uit een duivenhok te voor schijn. ..Wij zijn heel tevreden over de actie", aldus de Axel- se adjudant. ,.Wij wisten dat er elf venters opereerden en wij hebben er tien van kun nen vangen. „Nadat proces verbaal was opgemaakt, en de koopwaar in beslag was geno men. werden de tien weer vrijgelaten. (Van onze sportredactie) BREDA-HOOG<ERHEIDE- OSS-LAUSANNE De nati onale wielerkampioenschap pen in Hoogerheide zijn in een complete triomf geëin digd voor de deelnemers uit Zuidwest-Nederland. Op het door velen van tevoren ais een criterium afgeschilderd parkoers werd in alle drie de categorieën een geweldige strijd geleverd met ais resul taat drie klasserijke win naars. Heunie Kuiper, de re gelmatige coureur uit Ossen- dreclit, reed voor een dolen thousiaste aanhang in een fi nale magnifiek naar de prol- titel. Cees Tak uit Oud-Gas tel had dat een dag tevoren bij de amateurs gedaan, ter wijl een verrassend sterk rij dende Jan Damen uit Ulven- hout na een dramatische fout op de derde plaats eindigde. Keetie van Oosten-Hage tenslotte uit Kloetinge toon de zich opnieuw de sterkste bij de dames, hoewel ze in de finale geduchte tegen stand ondervond van Ger Knetemann-Donker (de echt genote van profcoureur Ger- rie Knetemann) die de da mesfiets naar alle waar schijnlijkheid aan de wilgen zal hangen. Hans Hutten uit Bor- culo is de vijfde dode die de organisators van de 24 uursrace van Oss op hun ma cabere lijstje kunnen bij schrijven. Zaterdagnacht ver ongelukte Hutten. Als waar schijnlijke oorzaak werd op gegeven het vastlopen van de zuiger in het motorblok. Ad Verstijlen is tijdens de wereldkampioenschappen voor junioren in het Zwitser se Lausanne op de tweede plaats geëindigd. Niet Niki Lauda maar de Engelsman James Hunt werd de onverwachte winnaar van de Grand Prix van Zandvoort. Lauda, die als tweede eindigde, liep verder uit in de strijd om het we reldkampioenschap. - -ij" Ger Knetemann-Donker, Keetie van Oosten en ruus van de Plaat op het erepodium bij de dames. Tabak, Ad Tak en Jan Damen waren de sterkste amateurs, rtwuvi -snHium» Bert Pronk, Hennie Kuiper en Joop Zoetemelk mochten het ereschavot bij de profs beklimmen. Zaterdagmiddag is zan geres Marie-Cecile Moer dijk voor de derde maal in het huwelijk getreden met haar echtgenoot Jan Dau- dey verlaat zij na de hu welijksvoltrekking hel stadhuis van Leende. DE kerngroep van de PPR vindt dat Pier van Gorkum Tweede Kamerlid voor de partij, niet alleen buiten-par- lementair.e werkzaamheden mag verrichten. Van Gorkum had deze wens geuit na het laatste PPR-congres. PEIZE (ANP) De 19- jarige H. Douma uit Peize is gisteravond in het academisch ziekenhuis in Groningen over leden aan de gevolgen van een steekpartij in zijn woonplaats enige uren eerder. De politie heeft de 'dader, de 16-jarige scholier W. R. uit Peize- aan gehouden- Aanleiding tot de steekpartij was dat twee dronken jongelui elkaar plaagden in café Bonn stra in Peize. Douma bemoeide zien ermee en op een gegeven moment vielen er klappen. De vechtenden gingen naar bui ten. waar opnieuw moeilijkhe den kwamen. De scholier, die zien bedreigd voelde, trok een mes en stak D neer. (Van een onzer verslaggevers) HALSTEREN Gistera vond iaat is het houten thera piegebouw „De Kino" van de psychiatrische inrichting „Vre derust" te Halsteren in korte tijd tot de grond toe afge brand. De brand werd om half elf ontdekt door een zoon van de directeur van „Vrederust". De Bergse brandweer bestreed het vuur met groot materieel. Gedeelten van het nabijgele gen hoofdgebouw moesten nat gespoten worden om overslaan van de brand te voorkomen. De oorzaak van de brand was gisteravond nog niet be kend. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. In „De Kino", dat tijdens de Tweede Wereldoorlog werd gebouwd, maakten patiënten van „Vrederust" plastic lam- pekappen. OP een toilet in een restau rant in Amsterdam is zaterdag avond het stoffelijk overschot aangetroffen van een 22-jarige Westduitser uit Russelsheim. Naast de jongeman werd een injectiespuit gevonden. Hij bleek aan een overdosis drugs te zijn overleden. ZATERDAGMIDDAG is op de spuoilijn lussen Acht en Best de 15-jarige Ruud Jan van der Linden uit Leiden uit de trein gevallen en overleden- De toe dracht van het ongeval is noig onbekend.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 1