Hans Hutten: vijfde slachtoffer Eintracht grijpt de Duitse beker RECORD VOOR MIEKE VAN DOORN Gödde spurt snelst in Schoondijke HOOFDPLAAT Kloosterman op eerste plaats DE VLIEGERE IN GOES SUPERIEUR Verrassei KEIJ ZEE' Toernooi Breskens Turnploeg klopt Oostenrijk Opvallend Uitslagen sport Nieuwenhuizen damkampioene VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 23 JUNI 1975 S' V' sf, J'i 10 Ut' (Van onze sportredactie) OSS „De dood van Hans Hutten is veroorzaakt door een vastloper" stelden de orga nisatoren van de 24 uren van Oss zondagmorgen rond de klok van vier uur vast. „Na overleg met de burgemeester, de politie en de rijders is besloten dat wjj de wedstrijd over enige tijd gaan voortzetten", verkondigde voorzitter Harry Hofmans. En precies 2 uur en 19 minuten na de fatale val van de 34-jarige Hans Hutten werd het spektakel georgani seerd door de Nederlandse Motorsportbond voortgezet. Een startsein dat als een on zinnig feit kon worden gezien. Want het was begrijpelijk dat de equipe Van Sehijndel- Krebs, die na het wegvallen van de leidende formatie Hutten-Döraceck, feitelijk van niemand meer tegenstand had te duchten, de laatste 9 uur aan de kop zou blijven. Maar die periode van 9 uur leidde er wel toe, dat er op het Maashavencircuit de meest vreemde geruchten de ronde deden rond het dodelijk ongeluk van Hans Hutten; het vijfde slachtoffer in de zeven jaar, dat men in het Brabantse Oss dit gigantische motor- sportgebeuren laat verrijden. Organisatie-voorzitter Harry Hofmans bleef spreken over een mechanisch defect aan de Honda-machine van Hans Hut ten. In de pits werden andere dingen gezegd. Hans Hutten zou te lang achtereen op de motor hebben gezeten. Men sprak zelfs over twee en een half uur. Niemand wilde dit bevestigen. Anderen spreken over een fout, die Hutten zeli gemaakt zou hebben, toen hij op het gedeelte van het circuit achter de pits de Macharen- weg een flauwe bocht te scnerp nam en in aanraking zou zijn gekomen met een daar sfaande onbemande ma- cnxne. De Engelse coureur Smith en de Belg Felix Exelmans, die kort na de crash van Hutten met hun machines over het lichaam van Hutten reden, zouden de belangrijkste getui gen in de zaak kunnen zijn, maar het ongeluk in de flauwe bocht van de Macharenseweg gebeurde ook voor hen in een flits. Zondag toen beiden al weer uit het ziekenhuis ont slagen waTen - konden zij nog geen duidelijke verklaring ge ven. Zaterdag was het prezles een jaar geleden dat Hans Hutten tn het huwelijk was getreden. Zijn vrouw, die als rondentel- ster hij de 24 uren van Oss fungeerde, maar op het mo ment van het ongeluk juist vrijaf had, leefde nog even in de veronderstelling dat het on geluk geen fatale gevolgen zou hebben. Want de eerst ïn- drukkn warne dat Hutten een schouderbreuk had opgelopen. Maar in de ambulance op weg naar het ziekenhuis overleed Hutten reeds aan zware in wendige bloedingen. Na de twee dodelijk veronge lukte coureurs in 1970, de twee slachtoffers van 1971 (een coureur en een geestelijke die als EHBO-er dienst deed) en nu dan Hans Hutten, heeft Oss reeds een treurige zwarte lijst. En de coureurs beseffen zelf terdege dat ze in deze 24 uren van Oss aan een levens gevaarlijke zaak bezig zijn. Gerrit Jongetjes, een 39-jarige coureur uit Twello die tot nu toe\, aan alle 24 uren heeft deelgenomen, maar dit week einde voor het eerst de race niet uitreed, stelt dan ook: „Op verschillende plaatsen is dit circuit erg gevaarlijk. Vooral in dat smalle laantje direct na het rechte stuk. Het ongeval met Hans Hutten gebeurde op een andere plaats, maar de situatie kort na het ongeval maakte duidelijk dat de strobalen volledig zijn ge raakt. De mogelijkheid dat juist de dood van Hans Hutten veroorzaakt is door het feit dat zijn lichaam - na aania- king met de strobalen - weer naar het wegdek werd terug geworpen - is niet ondenk beeldig. Mieke van Doorn: opnieuw nationaalrecord in handen. DEN HAAG (ANP) Mie ke van Doorn heeft de eerste dag van de internationale Sparta-spelen in Den Haag ge red. De 20-jarige studente in de lichamelijke opvoeding heroverde het Nederlandse re cord hoogspringen, dat zij reeds tweemaal op haar naam had met een sprong over 1,85 meter. De prestatie van Mieke van Doorn, was de enige van internationaal niveau bij deze wedstrijden, waarmee de Haagse club Sparta Nederland een jaarlijks terugkerende wedstrijd op niveau wil ge ven. De Haagse organisators die kosten noch moeite gespaard hadden, troffen het niet. Een zeer groot gedeelte van de de buitenlandse deelnemers was weggebleven evenals de Gnanese ploeg, die de grote trekpleister van deze twee daagse wedstrijden had moe ten worden. De Afrikanen meldden daags van tevoren la coniek dat zij vermoeid waren en naar huis verlangden. De tweede dag van de Spar ta-spelen bood in doorsnee meer kwaliteit dan de eerste dag. Een uitstekend nummer was de 1500 meter frerenl net laatste onderdeel van de wed strijden. Ondanks het afzeggen va n Evert Hoving ondervond Haico Scham, de Nederlandse recordhouder veel tegenstand van de Ier O'shaughnessy. Scharn maakte zich 300 meter voor de eindstreep los van het veld en kreeg alleen de Ier mee. O'shaughnessy slaagde er zelfs in de enkele meters ach terstand goed te maken en op het laatste rechte stuk streden de twee lopers zij aan zij. Op de streep lag Scharn nog ech ter een fractie voor. In tijd viel het verschil niet uit te drukken. Beide lopers kregen 3.452) IXe Jamaicaan Don Quarrie is de grote man geworden van de Amerikaanse atletiekkam- pioenschappen, die het afgelo pen weekeinde in Eugéne werden gehouden. De wereld recordhouder op de 200 me ter - hij evenaarde zijn wereld recordtijd van 19.8 sec. twee weken geleden op dezelfde baan - won zowel de 100 als 200 meter. Op de 100 meter noteerde Quarrie na in totaal vijf valse starts 10,16 seconden en op de dubbele afstand hield hij bij een toelaatbare rug- wind van 1,9 meter per secon de in 20,12 seconden de gehele Amerikaanse sprintelite in bedwang. De Amerikaanse fa voriet Steve Williams, die Quarrie onlangs nog in King ston versloeg, werd op de 100 meter tweede (10,21) en op de 200 m vierde (20.66). Geert Jansen (AAC) heeft zondag in Krommenie de tra ditionele 30-kilometerwed- strijd hardlopen gewonnen. De Amsterdammer legde de af stand af in 1 uur 42 minuten en 41.6 seconden. Jansen on dervond totaal geen tegenstand omdat de top van de Neder landse lange afstandlopers in Brussel bij de Westathleticma- rathon aan de start kwam, Tijdens profatletiekwed strijden in Londen liep de Amerikaan John Smith de 400 meter in 44,5 seconden. Het is de snelste tijd in dit seizoen. De thans 25-jarige Smith, rea liseerde dezelfde tijd over de 440 yards hetgeen toen een nieuw wereldrecord beteken de, vier jaar geleden in Euge ne in de Verenigde Staten. Op de mijl moest de Kenyaan Ben Jipcho, tot nu toe de suc cesvolste profatleet genoegen nemen met een tweede plaats in 4.00,4 achter de Australiër Chris Fisher, die won in 4.00,2. Dave Wottle werd der de in dezelfde tijd als Jipcho. De Kenyaan die reeds ineer dan 42.000 dollar heeft ge wonnen, won echter wel de twee mijl in 8.33,2. Op de 110 meter horden ging de over winning naar de olympische kampioen en wereldrecordhou der Rod Milburn in 13,4 se conden. UTREsIIT (ANP) Eef Nieuwenhuizen uit Wagenin- gen is zaterdag in Utrecht Ne derlands damkampioene ge worden. Zij veroverde een punt meer dan de kampioene van vorig jaar. Barbara Graats, die tweede werd. De uitslagen van de laatste ronde zijn: Annemieke van de Kraats - Joke Meuwese 1 1. HANNOVER (SID) Ein tracht Frankfurt heeft beslag gelegd op de Westduitse voet balbeker door zaterdag in Hannover in de eindstrijd MSV Duisburg te verslaan met 10 (rust 00). Het doelpunt werd in de 57e minuut ge maakt door Körbel. Het is de tweede achtereenvolgende keer dat Eintracht de beker ■"■nt. De 43.000 toeschouwers in het Niedersachsen-stadion hebben een aantrekkelijke wedstrijd gezien. Grote man bij Eintracht was Jürgen Gra- bowski, de man die bedankte voor het Westduitse elftal. Uit zijn hoekschop zorgde Körbel voor het winnende doelpunt. MSV Duisburg is de vierde Duitse club die mag deelne men aan het toernooi om de UEF A-cup. De al maanden aangekon digde aflossing van de wacht bij de begeleiding van het Ita liaanse elftal is zaterdag een feit geworden. De 70-jarige dr. Fulvio Bernadini, de weinig succesvolle opvolger van de na het laatste wereldkampioen schap ontslagen Ferruccio Val- careggi, werd door de Italiaan se bond tot technisch leider voor alle vertegenwoordigende elftallen benoemd. De be voegdheid voor de nationale A-ploeg werd hem met deze elegante oplossing echter afge nomen. Verantwoordelijk voor de „Squadra Azzura" wordt de huidige assistent-trainer Enzo Bearzot, de tweede trainer Azeglio Vicini leidt in de toe komst de ploeg van onder de 23 jaar. Bearzot heeft al ge zegd, dat hij zich geheel zal richten op de kwalificatiewed strijden voor het eerstvolgen de wereldkampioenschap. „In het Europees kampioenschap hebben we toch geen kans meer", aldus Bearzot, een me dedeling die het in dezelfde groep ingedeelde Nederlandse elftal vreugdevol in de oren zal klinken. Pele as zaterdag, nadat hij een (later afgekeurd) doel punt voor zijn Amerikaanse club Cosmos had gemaakt „aangerand". Een aantal van de 20.000 toeschouwers had zich een weg gebaand naar het veld en bestormde de Brazili aanse ster. Diens lijfwachten waren niet op tijd ter plekke om te voorkomen dat de krijsende mensen zich min of meer op hem storten, zijn shirt van het lijf scheurden en' een schoen uittrokken. Aan vankelijk leek het of Pele daarbij ernstig gewond was geraakt. Uit voorzorg werd hij per brancard van het veld ge dragen. Dit bleek echter een veiligheidsmaatregel. Hij werd tot lang na afloop van de wed strijd tegen „The Boston Mi- nutemen" (aangevoerd door Eusebdo) verborgen gehou den. Hajduk Split ie Bondag voetbalkampioen van Joegosla vië geworden. Door de over winning van 5-1 op Olympia Ljubljana is Hajduk met nog een wedstrijd te spelen onbe reikbaar geworden voor Voj- vodina Novi Sad en Rode Ster. Vorig jaar was Hajduk Split ook kampioen. ZWOLLE (ANP) De Ne derlandse herenploeg heeft In de Stilo-sporthal te Zwolle de turn-interlandwedstrijd tegen Oostenrijk met ruim verschil gewonnen: 259.00 tegen 250.45 punten. In het individuele eindklas sement was de eerste plaats voor PSV'er Cor Smulders, de nationale kampioen, die een voorsprong had van viertiende punt op zijn clubgenoot Hans Gunneman. Gunneman sloot met de wedstrijd tegen Oos tenrijk zijn turncarrière af. De 30-jarige PSV'er werd onder scheiden met de medaille van verdienste van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond. Het individuele klassement is: 1 Cor Smulders Ned. 53.50 punten. 2 Hans Gunneman Ned. 53.10, 3 Leopold Past. Oos. 52.40, 4 Jan van der Zan- de Ned. 50.70, 5 Gert Butter Ned. 50.50, 6 Hans-Peter De- metz Oos. 50.25, 7 Eduard Meyr (Oos. 49.50, 8 Peter Kar- regat Ned. 49.40, 9 Walter Gruber Oos. 49.00, 10 Franz Theurer Oos. 48.75, l'l Cees Pot Ned. 48.15, 12 Günter Lerch Oos. 39.55. (Van onze sportredactie)' SCHOONDIJKE Peter Gödde, de grote gangmaker in Schoondijke heeft de wieler koers voor amateurs dik ver diend op zijn naam geschre ven. De boomlange BIK-cou- reur zette meteen na de start van de 104 kilometer lange rit vijftien ronden op een zwaar parkoers. Het regende behoor lijk en er stond een strakke wind de beuk erin. Dat had tot resultaat dat al na een tiental kilometers het veld van 48 gestarte renners uiteenge slagen werd. Gödde maakte ook deel uit van de kopgroep van acht renners, acht sterken die het tempogewe-ld van de man uit Koewacht konden bij benen. Een kopgroep behalve Gödde, bestaande uit Ad van WATERPOLO In Wil dervank is een internationaal waterpolotoernooi gewonnen door het nationale team van Australië, dat momenteel een toernooi door Europa maakt, ter voorbereiding op de we reldkampioenschappen. De Australiërs wonnen de eind strijd van Wassersport Hanno ver met 105. De derde plaats was voor Zwemlust-Den Hom mei, dat de ZIJL-LGB in de verliezersfinale met 73 ver sloeg. Bij de dames ging de zege naar ZIAN-Vitesse voor de AA (Almelo) en het IJ. Trijen, Johnny Verbeke, Rimus Verboom een dag eerder al sterk rijdend in het nationale kampioenschap voor amateurs in Hoogerheide Ad Prinsen. Bram Geense, Wim de Wilde en Ger van 't Geloof Dit acht tal werkte voorbeeldig samen en gaf de achtervolgers- van wie voorail Frans Verstraeten uit Philippine sterk reed- geen schijn van kans dichterbij te komen Afvallers waren er ge noeg, zoals Charles de Smit, de routinier uit Biervliet, die voortijdig afstapte. In de slot fase kwam er tot twee keer toe een serieuze ontspannings poging van Ad Prinsen, die met een felle demarrage pro beerde alleen weg te komen In de voorlaatste ronde kwam Prinsen met lichte voorsprong alleen door en de laatste ronde was die situatie onveranderd gebleven. Terwijl iedereen al verwachtte Prinsen alleen uit de laatste bocht te zien ko men. kwam tot ieders verras sing toch de slimme Gödde als eerste door. Gödde spurtte met groot machtsvertoon hij had eo'n vijfentwintig meter voor sprong als eerste over de meet, gevolgd door Van Trij en. die weer een tiental me ters voorsprong had op num mer drie Johnny Verbeke uit IJzendijike. De spurt van het peloton dat zo'n twee minu ten achterstand had, werd ge wonnen dbor Frans Verstrae ten. (Van onze sjiortmede werker) HOOFDPLAAT Afgelo pen zaterdag vierd de voet balvereniging Hoofdplaat het feit dat het eerste en tweede team van deze zondagvoetbal vereniging het afgelopen sei zoen kampioen geworden zijn. Vanaf hal f vier tot half zes had deze vereniging dan ook een receptie gepland in café „De Vriendschap". Een recep tie die zeer druk bezocht werd. Afgevaardigden van vele sportverenigingen uit en van om en nabij Hoofdplaat, de seheidsrechtersverenigingen uit Zeeuwsch-VIaanderen en Walcheren evenals afgevaar digden van de gemeenten en de KNVB gaven op deze re ceptie acte de présence. Een korte toespraak hielden wet houder van sportzaken van de gemeente Oostburg, de heer Claeys en de secretaris van de KNVB afdeling Zeeland, de heer J- Cevaal. Na deze recep tie om 19.00 uur was er voor de spelers van het eerste en tweede team, het bestuur met echtgenoten en verloofden een diner gereserveerd. Tijdens dit diner werd er afscheid geno men van begeleider Rini Dey, die komend seizoen het twee de team van de tweede-klas- ser Terneuzen gaat trainen Namens bet bestuur kreeg Ri ni Dey een stopwatch over handigd. Namens de spelers een paar sportschoenen. Na dit diner begon de feestavond in café „De Vriendschap", waar op iedere bewoner van de ge meenschap Hoofdplaat welkom Peter Gödde (rechts) op kop van het leidersgroepje in de koers van Schoondijke, die de rappe Koewachtse BIK-coureur ook op zijn naam zou schrijven. De uitslag luidt: 1. Peter Gödde (Koewacht104 kilo meter in 2 uur, 27 minuten en 35 seconden, 2. Ad van Trijen (Halsteren), 3. Johnny Verbe ke (IJzendijke), 4. Rinus Ver boom (Ellewoutsdijk). 5. Ad Prinsen (Raamsdanksveer). 6. Bram Geense (St-Philips- and7. Wim de Wilde (Ou- deiande)- 8. Gerrie van 't Ge loof (Oudenbosch), 9 Frans Verstraeten (Philippine), 10. Wim Westdorpe (Kapelle), 11. Cees Spaans ('s-Gravenpol- der), 12. Cor Vervaet (Wals oorden), 13. Hennie Nieuw- dorp (Wemeldinge), 14. Wim Jeremiasse Wemeldinge), 15. Jaap Marijs (Arnemuiden). 16. Willy de Feber (Sluiskil), 17 Henk Boonman (Halsteren), 18. Ad Vi9ser (Lage Zwalu- we), 19. Jos Haxinck, 20- Leo Paauwe (Yerseke). (Van onze sportmedewerker) WISSENKERKE Zater dag hield de middenstandsver eniging Wissenkerke (initia tiefnemer C.A. van Boven) met medewerking van de mo tor- en autoclub „De Bevelan- den" uit Goes een puzzel- oriëntatierit voor automobilis ten. Er waren in totaal 68 deelnemers die in de gemeen te Wissenkerke een traject van 38 kilometer moesten af leggen. In de A-klas won Cees Kloosterman met grote voor sprong wat het aantal straf- punten betreft. Voor mevrouw De Vos uit Roosendaal was er bij deze categorie een beker beschikbaar omdat haar woon plaats het verst van de start plaats af lag. In de B-klas kon den mevrouw J. Clement-Fili- us en haar bijrijdster een be ker in ontvangst nemen ais eerst aankomende dames-equi pe. De Poedelprijs ging naar C. Augustijn (523 strafpun- ten). De uitslag in de A-klas was: 1. ,C. Kloosterman (Biezelin- ge). 57 strafpunten); 2. C. Boogaard (Middelburg), 98 3. A. Hollestelle (Goes), 100 4, T. Breen (Goes), 108; 5. I. op 't Hof ('s Gravenpolder), 110; 6. C. van Zwaarden (.Kloetiruge), 112; 7. C.J. van Luijk (Goes), 118; 8. Me vrouw Vos (Roosendaal), 123; 9. C.H. Weenink, 129; 10. A.M. Westveer (Kruiningen), 141 strafpunten. Uitslag B-klas: 1. G. van der Heijde, 203 strafpunten; 2. P. Meeuwse, 216; 3. J. de Winter, 227 4. W. Joziasse, 228 5. J. Clement-Filius, 257; 6. L. Meulenbeng, 258; 7. AB. de Bruijn, 259; 8. W. Con stant, 263 9. J. Flikweert, 279 10. S. Deurloo, 280 straf punten. Op woensdag 2 juli houdt de V.V.V. in Colijnsplaat een au torit waarvoor men vanaf 6 uur kan inschrijven bij de brug aan de vissershaven, waar ook start en finish zijn. Daarna volgt een vrije start ti' sen 7 en 8 uur. De tweede V.V.V. rit op Noord-Beveland wordt gehouden op 23 juli in Kamperland en omgeving, Start en finish zijn bij de jaenthaven. Men kan inschrij ven vanaf 6 uur in restaurant „Het Veerse Meer". De vrije start vindt plaats tussen 7 en 8 uur. Beide V.V.V.-ritten worden verredein met mede werking van de motor- en au toclub „De Bevelanden" uit Goes. (Van onze sportmedewerker) GOES Tussen grote stof wolken door zijn de Zeeuwse autocrossers zaterdag in Goes in actie geweest tijdens de tweede meeting in dit seizoen van de Auto Rally Crossclub Zuid-Beveland. De belangstel ling was dit keer matig Zoals te verwachten was do mineerde in de hoogste klasse (1600 cc en hoger) opnieuw Eric de Vliegere, die nu Dick van 't Westeinde is gestopt, in Eddie Tieleman zijn grootste opponent schijnt gevonden te hebben. Tieleman gaf ln de finalerit vrij goed partij, maar de hegemonie van De Vliegere zal voorlopig toch nog wel niet te doorbreken zijn. Bij de 1300-1600 cc-catego rie boekte René de Haze een fraaie zege terwijl ook de Ter- neuzenaar Verlinde op de voorgrond trad. Appie den Doelder (Axel) en Martin Verbrugige (Terneuzen) maak ten de dienst uit in de Masse 1000-1300 cc, terwijl coming man Peter Sommeijer uit Ove zande in de l-aa-gutë klasse on genaakbaar was. De eerstvolgende cross van de ARCZB wordt gehouden op zaterdag 9 augustus. De uitslagen waren: klasse 1600 cc en hoger: 1. E. de Vliegere (Koewacht) in VW, 2. Eddie Tieleman (Axel) in Honda, 3. M. Dekker (Zaam- slag) in BMW, 4. T. van Liere ('s-Gravenpolder) in BMW, 5. R de Booy (Terneuzen) in VW Karmann. 1300-1600 cc: 1. R. de Haze (Kamperland) in VW. 2. A, Verlinde (Terneuzen) in Re nault, 3. A. van der Laak (Goes) in Ford Escort, 4- B. van der Does (Heinkenszand) in VW. 100-1300 cc: 1. A. dein Doelder (Axel) in Simca, 2. M Ver- brugge (Terneuzen) in Daf, 3. J. H. van de Bosse (Terneu zen) in NSU, 4. L. de Groene (Goes) in Daf, 5. A. de Jager ('s-Gravenpolder) in Simca. 0-1000 oc: 1- P. Sommeijer (O- vezande) in Austin. 2. F den Doelder (Axel) in Simca, 3. P. Lous (Biezelinge) in Honda. 4. J. Paatmans (Goes) in Honda. 5. J. A de Jonge (Breskens) in NSU. (Van onze sportmedewerker) BRESKENS Afgelopen zaterdag werd in Breskens een bedrijfsvoetbaltoernooi gehou den waaraan liefst tien ploe gen deelnamen. Dit tiental deelnemende ploegen werd onderverdeeld in twee poules van vijf ploegen. De beslissingswedstrijd voor de eerste plaats tussen een team van De Vissers en de Douane werd toch op overdui delijke wijze gewonnen door laatstgenoemde formatie met 02. De eerste vijf teams in dit toernooi waren; 1. Douane; 2. De Vissers: 3. Cemre; 4. Combinatie Van Putten-Ver- deyn 5. Combinatie Neder landse Middenstandsbank- Fir ma Blondeel. (Van onze zwen VLISSINGEN De eerste kampioenschappen, die in het den gehouden, hebben enkele opgeleverd. Zo zwom de Vliss: een verrassende zege en een 200 meter vrije slag dames. Ze zwemsters als Miriam Overd achter zich. Laatstgenoemde met een vierde plaats omdat Overdulve en Marjolein van d Els van Tatenhove moest nog een praktisch zekere titel afstaan. Op de 200 meter wis selslag ging zij met Carla Wil- lems (Stormvogel) precies ge lijk de laatste 50 meter in. Enkele weken geleden toonde Els van Tatenhove zich op het onderdeel vrije slag duidelijk de sterkste. Nu eenter, op de Zeeuwse kampioenschappen, wilde Carla Willems haar vo rig jaar veroverde titel niet verliezen. Verbeten zwom ze de laatste 50 meter. Zij aan zij gingen de meisjes op de fi nish af. Maar met nog enkele meters te zwemmen gaf Els van Tatenhove zich gewonnen. De tijd van Carla Willems be tekende een nieuw aspiranten- record. Niemand had verwacht dat Nettie Pladdet van De Braakman, de Zeeuwse re cordhouder op de 100 meter schoolslag, dit nummer zou gaan verliezen. Maar Lenie van Bodegom (Stormvogel) had na 50 meter zwemmen een verrassende voorsprong genomen die ze zelfs met op merkelijk gemak wist te ber groten. Met haar tijd van 1.28.2 bleef ze slechts 0.1 se conde verwijderd van het Zeeuwse record. Bij de meisjes onder de 12 jaar nad de Vlissingse Cora Solleveld nog nooit de 100 me ter vrije slag verloren, nu werd ze verrast door een Uit stekend zwemmende Jolanda Spruijt uit Middelburg, die haar na een zeer spannende finish met handslag wxst te kloppen. Beide meisjes noteer den echter zeer goede tijden. Waren er bij de dames ver schillende verrassingen, bij de heren kwamen die niet voor. Jaap Keymel het Stormvo gel-talent uit Vlissingen die tijdens deze kampioenschap pen zijn titels van vorig )aar verdedigt, kwam alleen op het laatste nummer van de eerste dag even in gevaar. Nadat hij eerst de 100 meter vlinderslag, de 100 meter vrije slag, de 200 meter ruigslag en de 400 meter vrije slag had gewonnen moest hij op de 200 meter schoolslag alles geven om toen nog te winnen. Na 150 meter zwem men nam Guus van de Neste uit Terneuzen een kleine voor sprong op het gehele veld En terwijl Keymel zat te wachten op de eindsprint van zijn clubgenoot Paul Meerman die overigens niet kwam vergrootte Van de Neste zijn voorsprong. Toen nam Keymel het initiatief in handen, liep zienderoge in op Van de Nes te, passeerde hem en tikte aan in een gezien het zware programma dat hij reeds ach ter de ruig had zeer goede tijd. Tn de slotfase viel Guus van de Neste geheel terug en moest zelfs nog twee Stormvo gel-heren voor laten gaan. Eric de Vliegere uit Koewacht in een Volkswagen op weg naar de overwinning in de autocross in Goes. Opvallend was dat, hoewel er goede tijd werden gezwom men. er geen records bij de heren sneuvelden. De oorzaak moet wellicht gszocht worden in de weersverslechtering. die gepaard ging met een harde koude wind die de spieren van de deelnemers deed ver stijven. Carla Willems toonde zich op het laatste damesnum mer van de eerste dag weer superieur op de 100 meter rugslag. Ze werd echter door haar clubgenote Carolien Raayma- kers tot het uiterste gedreven waardoor beide meisjes een tijd maakten beneden het Zeeuwse record. Carla toonde zich iets sneller en kreeg dus naast de titel ook het record op haar naam. Opvallend was wel de geweldige terugval van Marjolein van de Neste uit Terneuzen, die genoegen moest nemen met een vijfde plaats. 100 Meter vlinderslag heren: 1 Jaap Keymel Stormvoge 1 07 3 2 Paul Meerman Storm vogel 1.10.6, 3 Rudie Manr unctor 1.10.6. 200 meter vri]

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 10