Statencommissie vraagt niet om afsluiting Graan dreigt te bederven door familietwist Auto's duiken haven in een moderne interieuradviseur met ouderwetsche dienstverlening ïdromeda ert eerste strumfeest HAND IN HAND Zeeuwen hebben geen behoefte aan ombudsman i^ER Constant van Waterschoot stelt vragen over komst „Montedison" Oplossing puzzel 7 Actie voor Filippijnen JAN HENDRIKX PREDIKANT Expositie van leerlingen TJDIEGROEP 3VISEERT 'REIDING 5VOLKJNG BRABANTS OOSTERSCHELDE-ADVIES Zomer Drs. Westerterp „ontvangt Haringvlietbrug Rode Kruis opent weer vakantie- posten Weekenddienst Stemredactie ZATERDAG 21 JUNI 197b IJzendijke, tel. 01176- lj- heren en deel van Noord- veland. Dierenarts J. os, Oostkapelle, tel. L88-1443. heken Apotheek Axel, Buiten ig 8, tel. 01155-2888. Za- dag van 10 tot 11 uur en n 16 tot 17 uur. Verder oor spoedgevallen en re pten. Goese Apotheek, okstr. 19, Goes, tel. 01100- 04. lelburg, A. Ringeling, inge Delft 183, teL 538. leuzen, Apotheek Klaas- n, tel. 209:. Wirakelcen- jm Zuidpolder, tel. 01150- 90 Zondag geopend van 30-12.30 en 17.30-18.30 ir. Verder uitsluitend voor oedgevallen en recepten, dngen, Apotheek D. v.d. leine Mulder, Singel 9, tel. 730. lartsen :-Zeeuwsch-Vlaanderen, indarts W. Neve, Roose- iltlaan 51, Axel, tel. 01155- 32. Spreekuren zat. van 1,00-10.30 en 18.00-18.30 ir: zond. 12.00-12.30 uur. t-Zeeuwsch-Vlaanderen, mdarts N. Janssen, Aar- :nburg, tel. 01177-1380. ireekuren: zat. en zond. in 12 tot 12.30 uur. cheren, Tandarts H. de ries, Badhuisstr. 183, Vlis- igen, tel. 01184-12644. sreekuren: zat. en zond. m 11 tot 12 uur. ONTENISSE-HULST- EL Om in oosl- Liwsch-Vlaanderen een zo stig mogelijke spreiding de bevolking te krijgen Kloosterzande 40 procent ten groeien, wat overeen- met de bestemmings- nen. jlst zou echter slechts van naar 8460 inwoners moe- groeien, wat veel minder lan de gemeente wil. Axel van 7740 naar 9680 inwo- moeten groeien, wat reen komt met de vastge- de bestemmingsplannen, zijn de bevindingen, die stedebouwkundige studie- ■p van de technische hoge- >ol in Delft heeft neerge- i in een plan, dat zij voor Zeeuwsch-Vlaanderen ft opgesteld. Andere belan- ke conclusies daaruit: iet aantal inwoners in uw Namen moet gelijk ven in verband met het lande industriegebied op inker Schelde-oever. Paal hoeft geen nieuw- w plaats te vinden, maar in Graauw om samen met idberg, Kruispolderkaai en madorp over 15 jaar zo'n inwoners te hebben. [Van onze correspondent) LINGE De soos Andro- la uit Clinge Viert vandaas eerste lustrum in de zaal Troubadour te Clinge. Bij gelegenheid wordt een te avond gehouden, waar- verschillende zang en pop- ;pen meewerken. In sa- ïwerking met de stichting in Zeeland laat men de ggroep de Snaar uit België eden- erder zullen het dansorkest rise, radio Clinge interna- aal, het komische trio Lac. winnaars van het dit jaar ouden songfestival in Clin- en als verrassing een drie- nog onbekende gasten, die ;iek en plezier komen ma- soos Andromeda is begon- met het verzorgen van schillende drive-in shows. gebeurt onder de naam ia-Dest drive-in discotheek, istal werd in de omgeving Clinge opgetreden. Omdat n Clinge nauwelijks iets te a was voor de jeugd ging regelmatig jeugdavonden miseren. Vooral in de be- leriode met aanzienlijk :es. Later verminderde de mgstelling echter, waar- r men zich ging richten op wat oudere jeugd. Verder indseerde men kpj-bals> \T i c o 1 a o sa v on d e npop- aden en andere gebeurte- eo. Hoogtepunten waren songfestivals- die vorig jaar dit jaar in de Troubadour den gehouden. Moeilijkhe- zijn er voor de soos ook eest. Omdat, niet meer on- de oude voorwaarden van gemeenschapscentrum ge it mocht worden gemaakt len georganiseerde kermis- /iteiten niet doorgaan. De .omstplannen: een speciale avond in oktober en de nisatie van het derde song- val. Verder wordt ge- W aan -Jannen om de soo» nrier te maken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG P.P.R.-statenIid C. van Waterschoot wil middels een paar gestelde vragen aan het college van Gede puteerde Staten ophelde ring over de geruchten dat het Italiaanse chemische bedrijf Montedison se rieuze plannen heeft voor een vestiging in het Sloe- gebied. Mochten die plannen inderdaad bestaan dan wil het statenlid dat op zo kort mogelijke termijn ffovinciale Staten van die plannen op de hoogte wordt gesteld. In de toe lichting op die vraag wijst de heer Van Waterschoot er op dat in 1970 door ge deputeerde A. Kaland toezeggingen zijn gedaan dat niet eerder in dit soort zaken definitieve stappen worden genomen voor aleer de Provinciale Sta ten zijn ingelicht. Ook wil het statenlid weten of reeds exacte ar- beidsmarktgegevens be kend zijn waaruit blijkt dat een zo grote vestiging qua arbeidsplaatsen in de Zeeuwse arbeidsmarkt past, om hoeveel arbei ders het gaat, om welke soort arbeidsplaatsen en hoe die bezet zullen wor den. Ook wil hij informa tie over de aard van de eventuele vestiging en welk soort produktiepro- cessen worden toegepast. Tevens vraagt hij GS wat de belasting voor het milieu kan betekenen bij die produktieprocessen en of er een grondig on derzoek wordt verricht voordat aan het bedrijf toezeggingen worden ge daan. De heer Van Water schoot vraagt GS of het college bereid is de resul taten van dit onderzoek aan de staten voor te leg gen, ook alweer voordat definitieve stappen ge nomen zijn. Hij wijst erop dat de vestiging van Mon tedison in Scarlino (Italië) de Middellandse zee ern stig heeft vervuild en ver antwoordelijk is voor de vervuiling van de Corsi- caanse stranden met de z.g. „rode modder". (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH - De statencommissie ad hoc, die zich vrijdag voor en namens Provinciale Staten van Brabant heeft uitgesproken over het rapport compartimentering Oosterschelde, heeft het inzicht van de Brabantse werkgroep WARO en het oordeel van Gedeputeerde Staten van Brabant, dat de Oosterschelde volgens het deltaplan moet worden afgesloten, niet tot de hare gemaakt. „Wij hebben er op dit moment geen behoefte aan daar iets over te zeggen", zo formuleerde het CDA-statenlid mr. H. Maeijer bet, en daar was de hele commis sie het mee eens. Vooruitzichten voor zondag en maandag: „aanhoudend mooi zomerweer". Vooruitzichten in cijfers gemiddeld over Neder land. Voor zondag: aantal uren zon: 7 tot 16; min. temp.: omstreeks 11 graden; max. temp.: om streeks 22 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een ge heel droog etmaal: 90 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 5 tot 16; min. temp.: om streeks 11 graden; max. temp.: omstreeks 22 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur- 95 procent; kans op een geheel droog et maal: 90 procent. waterstanden (Van onze correspondent) OOLTGENSPLAAT - Dins dag 1 juli zal minister Wester- teip van Verkeer en Waterstaat officieel de Haringvlietbrug „in ontvangst nemen" Dan wordt nl. die brug formeel door de NV Brugverbinding Haringvliet overgedragen aan het rijli In verenigingsgebouw 't Centrum te Ooltgensplaat komt het gezel schap bijeen. (Vervolg van pag. 1) Ds. van Garderen zou daar over per aangetekende brief van op de hoogte zijn gesteld en dat zelfde is ook gebeurd met de kerken van het zuiden en de zus terkerken in de regio Zuid- Holland. Ds. Van Garderen: „Acht maanden geleden ben ik door heel toevallige omstandigheden in contact gekomen met het pas toraat dat zich bezighoudt met de problemen van wat ik zou willen noemen „de demonisch gebondenen". Daarna is er een soort conti nuïteit in die zorg gekomen, om dat ik ontdekte dat er veel meer mensen zijn dan wij vermoeden die niet in een psychiatrische in richting thuisbehoren. maar be handeld moeten worden door een pastor. Christenen moeten eens goed nadenken over wat bedoeld wordt met dat woordje „de boze". Verstaat u mij goed, mijn activiteiten in de gemeente staan los van deze zorg, maar de liefde voor ook die medemens dwingt mij hen m mijn pastorale zorg te betrekken". [k heb ook het idee dat in de sfeer van heksenjagenj en ordi naire roddel mijn activiteiten buiten alle proporties beoor deeld worden. Ik voel mij ge woon instrument van de Heer Wij bidden gewoon en ik hoop dat de Heer reageert Er is geen mens die mi] heeft aangetoond dat de Bijbel mijn werkzaamhe den veroordeelt. De gemeen teleden die mij hebben aange klaagd plaatsen mij in een ex clusief kader Ik doe zelf echter niets, ik probeer de machten van de duisternis die er zijn als tegenspelers van God te bestrij den en ik merk dat er velen zijn die daardoor van hun angst ver lost raken". .Hij heeft een crucifix op zijn kamer", dat is een ander verwijt van die gemeenteleden „Kijk' zegt ds. Van Garderen, „dit kruisbeeldje, gemaakt van wasknijpers heb ik gekregen van een Spaans jongetje, toen ik daar op vakantie was" „En zo zijn er meer van die beschuldi 'ingen die kant noch wal ra ten", vindt ds. Van Garderen die niet van plan is om zich bij de uitspraak van de Kerkeraad neer te leggen. Waterhoogten - Konstanz 445 (plus 9), Rheinfelden 382 (plus 60), Plittersdorf 513 (plus 25), Maxau 562 (plus23), Plochingen 183 (plus 24), Mannheim 384 (plus 22), Steinbach 155 (plus 15), Mainz 363 (plus 20), Bingen 216 (plus 18), Kaub 267 (plus 20),Trier 237 (min 1), Koblenz 262 (plus 22), Keulen 223 (plus 18), Ruhrort 359 (plus 10), Lo- bith 973 (plus Pannerdense kop 941 (plus 10), Nijmegen 764 (plus 11), IJsselkop 862 (plus Eefde IJssel 388 (plus 3), Deven ter 264 (plus I), Katerveer/S- pooldersluis 338 (onv Monsin 5448 (min 14), Borgharen 3861 (onv Belfeld 1103 (min 2), Grave ben. de sluis 500 (plus 2) hoogwater morgen zondag 22 juni Bergen op Zoom 2.25 en 14.59 Hansweert 1.39 en 14 06 Terneuzen 1.07 en 13.33 Vlissingen 0 37 en 13 03 Wemelainge 2.16 en 14.50 Maandag 23 juni Bergen op Zoom 3.20 en 15-52 Hansweert 2.29 en 14 52 Terneuzen 1 55 en 14.15 Vlissingen 1.23 en 13 45 Wemeldinge 3 11 en 15 43 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Op zater dag 28 juni om tien uur 's mor gens openen twee EHBO- vakantieposten van het Zeeuwse Rode Kruis weer hun poorten ten behoeve van de va kantiegangers. De zijn EHBO-vakantieposten gevestigd nabij Resto- Vrouwenpolder te Vrouwenpoi ed D De der en m het natuurgebn Piet aan het Veerse Meer posten blijven gedurende weken tot en met 3 augustus bemand, maar uitsluitend op de zaterdagen en zondagen Op elk van beide posten zitten twee F.HBO mannen Wel was de statencommissie Er waren nog enkele punten het eens zowel met het WARO- waar de statencommissie zich advies als mei het oordeel van wat genuanceerder over wilde G.S., dat hel niel mogelijk is op uitspreken dan G.S. dat in hun dit moment een keuze te maken brief hebben gedaan. uit de compartimenteringsvoor- stellen welke door de Commissie Compartimentering Ooster schelde (CCO) zijn bestudeerd. Nieuwe situatie De CDA-afgevaardigde Wa- gemakers vond, dat m de brief welke G.S donderdag aan de minister hebben gestuurd, te weinig tot uitdrukking is geko men, dat Brabant inde hele Oos- terscheldeproblematiek te laat betrokken is. „Toen er wat te kiezen was mocht Brabant niet meekiezen", zei hij, „en nu dat wel mag is er alleen nog maar keuze uit vier voor ons onaan vaardbare alternatieven" Hij wilde daarom - en de commissie kon zich daar ais geheel mee verenigen - in de standpuntbe paling van de staten zien opge nomen, dat er voor Brabant een heel nieuwe situatie ontstaat wanneer de regering toch een keuze zou maken uit de vier CCO-modellen, zonder dat daarbij aan de Brabantse eisen zou worden voldaan. En die nieuwe situatie eist dan uiter aard nieuw overleg. De uitspraak, zowel door de WARO, als door G S. van Bra bant als nu ook door de Bra bantse statencommissie gedaan, dat er nog teveel onzekerheden zijn ten aanzien van waterbe heersing, waterkwaliteit en zoetwatervoorziening, kreeg in deze vergadering onverwacht steun, toen tot verbazing van de statenleden bleek, dat de CCO, die eraan gehouden was haar rapport uiterlijk 30 mei aan de minister te overleggen, een sub-commissie heeft die voorlo pig nog de handen vol heeft aan iet bestuderen van niet minder dan elf vraagstukken in verband met de compartimentering Elf vraagstukken waarui de Bra bantse eisen (zie de brief van G.S. aan de minister) zitten in gebouwd. Mr Maeijer „Wij moeten de minister maar laten weten, dat we de resultaten van de studie van die sub-commissie willen afwachten en dat het daarom alleen al onmogelijk is om nu een keuze te maken". Eén van de door G.S. gestelde eisen is. dat de ontwikkeling van Reimerswaal of andere groot schalige werkgelegenheidsob- jecten mogelijk blijven. Daar was met name verzet tegen van de zijde van de Pv.d.A/P.P.R.- fractie. Daarom koos de staten commissie voor de formulering: honorering van de toezegging inzake de ontwikkeling van het Reimerswaalplan of vervan gende werkgeiegenheidsobjec- ten. Tenslotte vond de commissie, dat G S wat al te terughoudend waren geweest met het aanbeve len bij de minister van de belan gen van Bergen op Zoom (be reikbaarheid van de haven) en van de PNEM (koelwater). Ge deputeerde Ton Brugman, voor zitter van de commissie, maakte duidelijk dat G S onderscheid hebben willen maken tussen wat zij als eisen zien en wat als aan beveling „Wanneer de regering een keuze maakt", zei hij, „waarin aan de Brabantse eisen wordt voldaan, maar waar de belangen van Bergen op Zoom en dePNEM niet helemaal in tot hun recht komen, dan zal het college van G.S. zich daarbij neerleggen". De staten wilden beide belan gen toch wat meer onderlijnd zien en voegden in hun versie de woorden „met nadruk" toe, alsmede een verwijzing naar brieven v an het college van b. en w van Bergen op Zoom en van de PNEM, die de minister be kend zijn. Rechtszekerheid Op aandrang van mr Maeijer zal de brief namens de staten aan de minister ook vermelden, dat het onderhand eens tijd wordt, dat West-Brabant weet waar het aan toe is. Hij keerde zich tegen het gebrek aan conti nuïteit ui de rijksplannen, die telkens weer worden doorkruist door nieuwe plannen en nieuwe studies „Dat heeft niet alleen tot gevolg", zei hij, „dat er na lange tijd nog mets gebeurd is, maar het tast bovendien de rechtszekerheid van de burger aan". Het aantal wekelijkse inzendingen in de „Hand in hand" puzzelactie heeft na de vijfde puzzel een geringe inzinking te zien gegeven, maar gelukkig blijkt dit seizoenverschijn- sel van korte duur te zijn geweesL Wij rekenen erop, dat de deelname zich tijdens de rest van de actie op het ver trouwde peil zal kunnen handhaven. Met de laatste trek king, op woensdag 7 juli aanstaande, zullen we weten hoeveel de lezers van de samenwerkende AUDET-bladen bij elkaar hebben gebracht voor het sociale communica tiecentrum in de Filippijnen. Hieronder de prijzenlijst met winnaars, behorende bij weekpuzzel nr. 7In Vrijuit de negende weekpuzzel, de op een na laatste in deze actie. WEEKHOOFDPRUZEN: Stereo elektrogrammo- foon van Philips. H. L. Snij ders, Ulvenhoutselaan 63, Breda. Cassetterecorder van Phi lips. W. F. J. Stoffels, Rijks weg 16, Berg en Terblijt. Volaut. koffiezetapparaat van Inventum. W. A. P.K. Haarlemmer, Schrasser- straat 93, Arnhem. S LP's naar keuze van Eminent Orgels. H. C. Hui- bers, Borgse Rieten 31, Ter- borg. Haardroogkap van Merca tor Drent. Mevr. P. J. G. Schrooten-Hendrix, St Odastraat 6, Venray De WEEKPRIJZEN: Broodrooster van Wegen bouw, Didam.mevr M W Hermans-de Jong, Terheijden- seweg 152, Breda-4301 3 LP's naar keuze van Phonogram C Heymann, Kruisstraat 4, Roer mond. Allessmjder van Braban- tia L.A. Lourens, Acaciastraat 35 Niimegen-6802 Lektuurbak van Brabantia: Ad Aarts, Kerk straat 27, Bavel (NB). Citruspers van Mercator Drent mevr A. M van der Heijden-de Rooij, Wit- senburgselaan 10, Nijmegen- 6802 Auto-stofzuiger van Mer cator Drent: mevr P. P. M. Stevens-Lutters, Nieuweweg 46, Valkenburg-L 5110.Allesslijper van Wegen bouw, Didam R Haas b.d Vel- pen, Ziekenhuis Afd 16 Kamer 13, Sittard Mini-boiler v. d. auto van Unison, mevr M. Jo- chems, Kempweg 34, Maas- bracht (L) Mini-boilerv d. auto van Unison: A. C Vissers, Oran jestraat 32, Raamsdonksveer- 4359 Mixer van Wegenbouw, Didam P L Schouteten, Ge- broeklaan 60, Roermond-5400 Drooglijn van Mercator Drent: mevr Sanders, Sleeburgse- straat 4, Overasselt Drooglijn van Mercator Drent: A W Bie- zeman, Dragonstraat 4, Arnhem (Zuid) Prullenbak van Wegen bouw. Didam H W Buurman, Dorpstraat 47, Gendt-6045 Se- noritas sigaren van Willem II: J Velthuis, Steegstraat 5a, Blenck-Venlo. Senoritas siga ren van Wlillem II J. L. van Laere, 't Hofflandt 21 Ulvenhout-4337. Voor een waarde van onge veer 150 miljoen Belgische francs graan ligt momenteel ui de Gentse haven in een ops lagplaats van de firma Silo de Gand opgeslagen Gevaar voor bederf dreigt, omdat de instal laties die het graan moeten be luchten mogelijk worden af gebroken door de exploite rende maatschappij Deze wordt geleid door één van de tien kinderen van Louis Vilam, een Fransman, die te Gent „Silo de Gand" oprichtte en ze naliet aan zijn tien kin deren. Die stichtten echter een exploitatie-maatschappij die zij door Één van hen lieten lel den Later kregen ze met die broer ruzie en stichtten, om hem opzij te schuiven, een an dere vennootschap Die ven nootschap moet de zaak be ginnen te exploiteren wanneer de huurovereenkomst met hun broer vervallen is Toen deze laatste uit wraak het materiaal liet weghalen, legde de recht bank er beslag op Hij stortte echter een waarborg van 20 miljoen francs om de uitrus ting van de silo alsnog toch te kunnen weghalen en op die manier zijn opvolgers een hak te zetten De eigenaars van de opslagruimte lieten echter de zaak opnieuw inbeslagnemen, hierbij geholpen door het Be lgische ministerie van land bouw. dat hier een belangrijke hoeveelheid interventiegraan heeft opgeslagen. De familietwist wordt mo menteel uitgevochten voor de Gentse rechtbank. Wanneer het met tot een vergelijk komt bestaat de kans dat een 20-tal werknemers hun baan verlie- MIDDELBURG - Voor de tweede achtereenvolgende keer in een tijdsbestek van slechts een week is een perso nenauto ui de binnenhaven van Middelburg gereden Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor, doordat de be stuurder de wagen tijdig had verlaten. De gemeentelijke brandweer, die was uitgerukt met een duikwagen, ladder wagen, hulpverleningswagen en een ambulance, haalde met behulp van duikers en de lad derwagen de auto onder grote belangstelling van honderden toeristen op het droge. Verle den week deed zich aan de zelfde binnenhaven een hon derd meter verderop eveneens een ongeval voor, waarbij een echtpaar uit Amsterdam, dank zij hun tegenwoordigheid van geest slechts een nat pak op liep Ternauwernood ontsnap ten zij belden aan de verdrin kingsdood, doordat zij rustig in de auto bleven zitten, en toen deze half was volgelopen, de auto zwemmend verlieten, en daarna de wal bereikten, waarna met behulp van om standers de beide mensen tegen de hoge kademuren werden opgehesen. Enige ja ren geleden is 's avonds een dame in de binnenhaven ver dronken toen haar auto even eens te water geraakte bij het wegrijden. De afscheiding is slechts 25 centimeter hoog en gemaakt van ronde stalen bui zen De kaden langs de haven worden zeer druk gebruikt, zowel voor het lossen van vrachtauto's in pakhuizen, en schepen, als voor parkeer ruimten, waaronder touring cars uit binnen-en buitenland Volgens omwonenden een le vensgevaarlijke situatie, die dringend verbetering behoeft, voor er ernstige ongelukken gebeuren De diepte van de binnenhaven en het Kanaal door Walcheren varieert ter plaatse van dne tot zeven me ter De Swart Middelburg En nu de vijfde vraagstelling in onze monumenten- prijsvraag: De mensen van het dorp waar u deze molen kunt vinden, leefden vroeger hoofdzakelijk van de landbouw. Dat is logisch, anders zouden ze er nooit een korenmolen hebben gebouwd. Het aantal arbeidsplaat sen is in de landbouw drastisch verminderd. De mensen uit dat dorp, die vroeger „bij de boer" werkten begon nen zo'n 45 jaar geleden al naar de fabrieken te trekken. Dat is na de oorlog nog toegenomen. Het dorp heeft zijn landelijke karakter wat verloren. Men zal echter moe ten toegeven dat de nieuwbouw bijzonder fraai is gele gen. Het dorp is nu op een andere manier schilderach tig. Als u dat nog niet voldoende is: vlak erbij ligt nog een fraai gebied dat aan een prins uit de vaderlandse geschiedenis doet denken.De vraag luidt uiteraard: Hoe heet het plaatsje waar de molen slaat? Het Instituut voor Kunst zinnige Vorming afdeling Middelburg heeft in de Vlees hal een tentoonstelling geor ganiseerd van het werk van voornamelijk wat oudere leer lingen. Een dergelijke exposi tie is een goede zaak: moge lijke belangstellenden, men sen die zelf iD hun vrije tijd de beeldhouw- of schilderkunst of de pottebakkerij beoefenen willen, weten hiervoor waar zij voor een kursus terecht kunnen, zij kunnen bovendien met eigen ogen aanschouwen wat anderen die hen voorgin gen onder leiding van be kwame docenten presteren. De laatste op hun beurt kunnen met een dergelijke expositie tonen wat zij met hun leerlin gen, die de kunst in hun vrije tijd beoefenen, zoal bereikt hebben Dat is tamelijk veel, moet men op grond van het hier bij eengebrachte werk zeggen. Men kan duidelijk vaststellen dat de leerlmgen goed onder legd worden in de behandeling van hun materiaal of dit nu klei, steen of verf is Uit alle werken spreekt gevoel voor de materie en een tamelijk ge acheveerd vakmanschap is vrijwel geen deelnemer te ont zeggen Hoeveel men echter technisch op het gebied van de beeldende kunst ook leren kan, wat uiteindelijk beslis send is, is de mate van kreatief talent, de fantasie, de bezeten heid, die men bij de geboorte heeft meegekregen of met. Grote talenten ontwaart men hier niet, dat mag men ook nauwelijks verwachten want deze zouden allang een professionele opleiding ge volgd hebben Een bescheiden mate van talent is er zeker en ik denk hierbij aan de door het fenomeen touw gefascineerde tekenares die na meerdere min of meer naturalistische studies komt tot het tekenen van een uit touwen opgebouwd gezicht op de wijze waarop de oude Italiaanse manierunisten dat deden met fruit en bloemen De deelnemers aan de schil dersklas nemen behalve het schilderkunstig vakmanschap van hun leraar ook nog wel eens motieven uit diens werk over, gezien het meermalen opduikende motief rozen Bij de beeldhouwwerken vallen een paar dekoratieve bloemschikkingen- en slingers in brons op en enkele mooie abstrakte plastieken. In elk geval is er veel te zien op een voor amateuristische kunst beoefening goed niveau Re den waarom een bezoek aan deze expositie van harte zij aanbevolen vooral aan dege nen die er zelf van dromen nog eens te gaan beeldhouwen, schilderen of pottenbakken. Te bezichtigen tot 25 juni. WILLEM ENZINCK Voor redactionele aangele genheden kunt u vandaag en morgen contact opnemen met de heren J Bouwmans, tel 01100-8138 (voor Midden- Zeeland) en R v d Helm tel 01170-3370 of 01152-432 (voor Zeeuwsch-Vlaanderen). (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Het heeft weinig zin diep in te gaan op de vraag of bet aanbeveling verdient op provinciaal niveau een instituut of orgaan in het leven te roepen dat dienst kan doen als een klachten bureau. Want tot heden is niet gebleken dat er behoefte bestaat aan een dergelijk orgaan of een figuur als een ombudsman. Dit staat geschreven in een gisteren uitgekomen discussie nota „Openheid, openbaarheid, voorlichting" De nota is ge schreven door het hoofd van de afdeling Voorlichting van de provincie Zeeland, de heer J Tevel, ten behoeve van de werk zaamheden van de commissie ad hoe bestuur-bestuurden Zoald bekend werd deze commissie on langs door de Zeeuwse staten ingesteld om te bekijken hoe on der andere de Zeeuwse burgers beter bij het provinciaal bestuur betrokken kunnen worden. De commissie zal haar werkzaam heden aanvangen op vrijdag 27 juni in een openbare vergade ring om 10.00 uur in het provin ciehuis In de discussienota wordt veel teruggegrepen op het wetsont werp Openbaarheid van be stuur Concreet worden er zaken aan de orden gesteld als open baarheid van commissieverga deringen, openbaarmaking van ambtelijke adviezen, opbaar- making van overheidsdocumen ten en bestuursvoornemens en de voorlichting door de over heid. (ADVERTENTIE) Niet voor niets zijn wij al ruim anderhalve eeuw uw interieuradviseur! Breda Boschstr./Caiarinastr Oosterhuut-Heuvelstr. 10 elke maandag gesloten

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3