oers ie tijd - 'op ieii n Lastig koersen met zoveel favorieten Zoetemelk heeft weer zelfvertrouwen OKKER FINALIST Eindzege De Vlaeminck FERRARI'S SNELST OP ZANDVOORT V 14?5 Coureur Lauda: een gretige leerling ewipt GENADE VOOR VAN HANEGEM 13 wi één plaat. ns tierming n kind Veel minder toeschouwers in Italië Ook Ling naar Ajax King en Wade in eindstrijd WAT STORY DOET, DOET STORY GOED. GRETIG Geloof (Ouden- Spaans ('s- Wim Westdorp inny Verbeke (IJ- Iharles de Smit "rans Verstraeten Witkam ('s- en Harinck uit 's- koers over 104 ki- onden) begint om t parkoers ziet er t: Beatrixstraat tsestraat-Gatte- roeneweg - fiet- ale weg IJzendijke te Landbouw- nish in de Beatrix- ver de Landbouw- lit >1. sportredactie) SN - Tijdens de Zeeuwsch- in Terneuzen als rogramma een worden verreden die hebben deel de Tour du Flic. jut du Flic, onder orzitter Jan Roov- ief gereageerd op k van Het mi te Omloop van anderen om dit op het afwach- t? realiseren. is het een fraaie proberen of een eventueel iets is u Flic van volgend ■s die aan de Tour ten deelgenomen, er bezwaar deel- „24 Uur van Oost- r dat dit conse- t voor deelnamee 'olgend jaar. baaruei gemaakt, i eerzuchtige Vlis- ver zal laten ko- n zijn conditie af. >p de vrije slag- Ie dames zal voor- an tussen de es Marjolein van iam Overdulve en enhove van De ellicht kan de on- Wtlma Rozeboom vogel hier een wig De rug- en vlin- ullen wel in Vlis- t komen. Nettie De Braakman- t op de 100 meter aoet toch in staat t de schoolslagti- loek te nemen. De i dat er spannende uilen komen, met dan vooral als de ïgheden goed zijn m van de Zeeuwse vol verlopen wed- ombinatie BSV atste ontmoeting inales slechts eer Ine te spelen par- an de biljartcom- n Haag Dan zou ï-Verlinde door finale BSV kreeg liespartijen te ïn- combinatie-Ver- 12 matchpunten lve finale P 30510 62608 >0 per jaar eniging Ik ZATERDAG 21 JUN11975 (Van onze speciale verslaggever) GERMINY - Mogelijk dat Joop Zoetemelk later nog ooit een bedevaart houdt naar de Foret Domaniale, een bergtop die in Zuid Frankrijk ligt en tot 1420 meter boven de zeespie gel rijkt. Op deze col hield Zoetemelk zondag zijn generale voor de Tour. Hi) plaatste zich op kop van het peloton en een voor een werden zijn rivalen gelost. Francesco Moser bleef hijgend achter, Bernard Thevenet liep rood aan, de 39-jarige Ray mond Poulidor dacht dat zijn oude hart naar buiten kwam. Kortom, Joop Zoetemelk was weer even de ongenaakbare klimmer van het vorig jaar. Er is aan deze stunt weinig publiciteit gegeven. Dat komt omdat de Midi Libre maar min netjes in de belangstelling stond en omdat Zoetemelk zich na het overschrijden van de top liet in lopen omdat er nog 80 kilometer waren af te leggen naar de finish in Saint Affnque. Belangrijk is dat de Neder landse Tourfavoriet daar in die van hitte zinderende klim zijn zelfvertrouwen heeft terugge vonden. Want, eerlijk, Joop zag het niet meer zo zitten Hij reed niet slecht, maar ook iets bij zonders doen was er ook met bij. Met weemoed dacht hij terug aan die stralende vorm van voor zijn valpartij, het vorig jaar in dezelfde Midi Libre. Toen ging het allemaal vanzelf, voet van de col, het tempo opvoeren, nog even zwaaien naar de jongens en weg was hij. Dit jaar leek het niet anders te zullen worden. In Parijs-Niceop alle toppen het eerste boven, met gemak de ronde winnen. Dat be loofde weer heel veel. Een paar dagen later al kreeg Joop de te rugslag al. Wie meent dat hij een paar maanden ongestrafd in bed an liggen, is voor eens en voor protesteerde. Een paar dagen rust zouden het euvel verhelpen. Dat klopte maar meteen was de vorm weer weg Gelost in de Amstel Goldrace werd hij zo maar uit de wielen gereden, dan ga je toch weer twijfelen. Het werd stil rond Zoetemelk. Hij fietste in een paar Franse criteria, het heette aat hij rustte voor de Tour Ai en toe hoorde men van een renner: „Die Zoe temelk rijdt erg hard, dat wordt pel lag het" bliksemsnel in de Tour een kwaaie Maar welke waarden moet men hechten aan een flitsende de marrage bij een kerktoren of een bistro, vergeleken met het be ulswerk in de zuurstof arme lucht op ijle hoogten? Van de ronde van Normandiè, waar wel een paar echte cols in het par cours lagen, werd men ook met veel wijzer Joop ruziede met Eddie Merckx die hem -net als altijd "gewaarschuwd! De vorm de Belgische supporters m 1972 die Joop ten koste van veel opof- verweten dat hij een wieltjes plakker is, een profiteur. Joop nam het niet en dus mochten Galdos, Fusch en nog een stel rustig 16 minuten uitlopen, waarna de pers schande sprak over de kibbelaars. In de Dauphiné, begin van de maand, fietsten Thevent en van die Joop ten koste van veel opof feringen had opgebouwd, bleek erg broo8.De wil bleek sterker dan zijn spieren, waarvan er een achter zijn rechterknie hevig MILAAN (ANP) - In het afge lopen seizoen zijn bijna 800.000 toeschouwers minder naar de wedstrijden in de Italiaanse hoogste klasse komen kijken dan in het voetbalseizoen 1973/1074. Niettemin kregen de zestien verenigingen ruim vier miljoen gulden meer in kas. Die winst kwam uit de verkoop van seizoenkaarten. De 240 wedstrijden uit de hoogste klasse trokken het afge lopen voetbaljaar 3.890 000 toe schouwers tegen 4.684 000 een seizoen daarvoor. De totale re cette daalde van 54,2 miljoen gulden naar 50,8. Dat verlies werd meer dan goed gemaakt door de stijgende verkoop van seizoenkaarten, 87,3 miljoen tegen 83,1 miljoen. Het verlies aan toeschouwers werd daar door ruim gecompenseerd Impen van hem weg. En zelfs in de Midi Libre, de vorige week, schudde Joop nog mistroostig het hoofd. „Hei gaat met slecht, maar ik heb geen macht om me van de anderen te distantiëren". Eigenlijk was hij weer aanbe land op het niveau van voor de Grote Sprong Voorwaarts. Twij fels namen bezit van hem. „Ach, ik heb nog tien dagen", zo trooste hij zich. Maar je zag dat hij nog maar half geloofde dat daarna het grote geweld weer kon losbarsten. In de Dauphiné had hij op een dag aangekon digd: „Let morgen op me dan maak ik de cours" Het werd niets Daarom nam Joop zich aan de voet van de Foret Doma niale stilletjes voor om het nog maar eens te proberen. En eindelijk, het lukte. Daar op de Foret schaarde Joop zich bij de absolute favorieten voor de eindzege in de Tour Toch maakt hij nog een voorbehoud: „Vorm is iets heel subtiels dat je moet koesteren Er hoeft maar iets te gebeuren en het scherp is er af", voor jood /.oeiemeiK vormt de komende Tour een froot vraagteken. „Het zal lastig oersen worden met zoveel fa vorieten, je kunt er niets van zeggen". Toen hij als jong be roepsrenner in 1970 in de Tour verscheen, was daar de opper machtige Merckx die de wed strijd zo eenvoudig maakte dat een kind de was kon doen Je hoefde maar achter Merckx aan te rijden en wie dat het langste volhield, werd tweede Zo sim- Joop had dit zo begrepen en hij werd tweede en herhaalde in 1971 deze prestatie. In de komende Tour liggen de zaken heel anders. Er zullen in de cols renners zijn die van Merckx wegrijden, zodat de koers afstellen op Merckx al leen, een grote misrekening kan worden. Zoetemelk: „Met Merckx weet je het nooit, dus ik hou natuurlijk een oogje op hem. Dan is daar Thevenet, die in een bergetappe vier minuten kan pakken. En Galdos, vergeet hem niet. En wie kent die nieuweling Gertoglio? Je moet overal reke ning mee houden en dit zal de Tour bijzonder moeilijk maken. Een misrekening en je kansen kunnen voorbij zijn". Voor Zoetemelk is het natio naal kampioenschap dat mor gen in Hoogerbeide verreden wordt, slechts een tussenstation. „Het parcours ligt me niet bij zonder en bovendien zin wij van Gan-Mercier slechts metz'n vie ren, zodat wij moeten rijden tegen een overmacht van grote ploegen als Frisol en Ralleigh. Een nieuwe Nederlandse titel zie ik niet zo zitten. Ik vind trouwens de Tour veel belang rijker. daar heb ik mijn hele sei zoen op afgestemd en daarom mag het geen mislukking wor den". (Van onze sportredactie) ZEIST/ROTTERDAM - De KNVB zal geen maatregelen oemen tegen de Feyenoorder Wim van Hanegem, die enige tijd geleden afmeldde voor Oranje dat aan moest treden tegen Joegoslavië Tijdens een bijeenkomst van het sectiebestuur betaald voet bal, gisteren in Zeist gehouden, vertelde bondscoach George Knobel, dat hij naderhand nog een positief gesprek met „de kromme" had gehad. Van Hane gem had toen zijn excuses aan geboden. De KNVB is nu van mening dat verdere maatregelen geen zin meer hebben. sport In 't kort VOETBAL - De Spaanse eer ste divisieclub Valencia heeft het internationale voetbaltoer nooi te Parijs gewonnen In de finale werd net met Johan Cruyff versterkte Paris St. Ge rmain (CF Barcelona had zijn vedette voor vee) geld enkele dagen uitgeleend) verslagen met 1-0 door een doelpunt van Pla nelies in de 88e minuut. ZWEMMEN - Tim Shaw heeft tijdens de Amerikaanse se lectiewedstrijden voor de we reldkampioenschappen zwem men in Cali (Col) zijn eigen we reldrecord op de 400 meter vrije slag verbeterd van 3 minuten 54 69 seconden tot 3.53 95 Bruce Furniss, die woensdag iwee keer het wereldrecord op le 200 meter vrije slag verbeter de. eindigde in de finale als tweede in 3 55 40 NOTTINGHAM (ANP) - Tom Okker is finalist van het interna tionale tennistoernooi te Not tingham. In de halve eindstrijd versloeg de Nederlander Phil Dent in twee sets, 6-1, 6-4. Okker leek tegen de Austra liër m topvorm te zijn, hij had het karwei geklaard in 48 minu ten. Dent, die Guillermo Vilas had uitgeschakeld in Notting ham, bezat geen afweer tegen ae op-spin forehands en haarzui- ere opslagen van Okker In de Jeerste set verloor Okker slechts De Nederlandse favoriet Joop Zoetemelk Vorm is iets subtiels "ldertien slagen wisselingen Inde tweede set scheen het of Okker iets minder geconcentreerd speelde Zeker is echter dat de wat mindere scherpte in zijn slagen optrad toen hij al een doorbraak op de service van Dent op zijn naam had gebracht Zonder zichtbare inspanning voltooide Okker de eenzijdige wedstrijd De Australiër Tony Roche zal Tom Okker in de eindstrijd ont moeten van het John Player- toernooi De bonkige Roche ver sloeg in dne sets de Amerikaan Roscoe Tanner: 6-4,3-6, 6-3 (Van onze sportredactie) BREDA - Naast Ton Wickel die gisteren een driejarig con tract tekende heeft Ajax ook de FC Den Haag speler Tscheu La Ling aangetrokken. Ajax is met de grillige rechterspits van FC Den Haag volledig rond, maar moet nog met FC Den Haag on derhandelen over de transfer som. Ajax, dat zijn oude vedetten een voor een ziet vertrekken trok ook nog de talentvolle mid denvelder Helling van Telstar aan. De 24-jarige Helling wei gerde bij Telstar het hem voor gelegde contract te tekenen. De onderhandelingen tussen FC Twente en PSV inzake de overgang van Bengt Schmidt Hansen zijn afgebroken. Het be stuur van de Enschedese club heeft laten weten, dat op een transfer van Schmidt Hansen niet meer gerekend moet wor den. Herman Veenendaal gaat weer spelen voor Vitesse Veenendaal is een jaar uitgekomen voor de zaterdagvoetbalvereniging DOVO uit Veenendaal. Daar voor stond de 27-jarige spits reeds onder contract bij de Arn hemse eerste divisieclub. Veen endaal heeft voor een jaar gete kend Sip Bloemberg van FC Gro ningen stapt ovei naar de Belgi sche kampioen RWDM dat reeds eerder de „veteraan" Pol van Himst van buurman Anderlecht overnam. FC Dordrecht is overstag ge gaan in het conflict met zijn spe ler Dick Hoogmoed De Dordtse middenvelder had met een kort geding gedreigd omdat FC Dordrecht volgens hem een veel te hoge transfersom vroeg aan FSC. Gisteren zijn beide par tijen echter tot een volledig ak koord gekomen. GENÊVE (ANP) - Roger de Vlaeminck heeft de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Be lgische wegrenner, ook wereld- kampioen veldrijden, voltooide zijn triomf met een overwinning in de afsluitende tijdrit. De Vlaeminck reed de 20,4 kilome ter in 26 minuten en 51 seconden in het eindklassement van de Zwitserse ronde. Roger de Vlaeminck zege vierde ook in het eerste gedeelte van de negende en laatste etap pe: Frauenfeld - Affoltern 105). In de sprint versloeg hij zijn naaste concurrent Eddy Merckx daarmee drie seconden en de ltallaan Ennc0 Paollnl sneller dan zijn grootste concur- De uitslag van het eerste ge rent Eddy Merckx. Roy Schui- deelte van de negende etappe: ten werd derde in de tijdrit, Aad 1 Roger de Vlaeminck (Belg.) van den Hoek zesde en Bert 2.35.10 (gem sn. 40 601 km/- Pronk negende. De kleine Sche- uur), 2 Eady Merckx (Belg.), 3 veninger werd daardoor vierde Enrico Paolini (It.), 4 Roland Salm (Zwits.), 5 Roy Schuiten (Ned.), 6 Louis Pfenninger (Zwits.), 7 Luciano Conatti (It 8 André Dienckx (Belg),9 Jean-Pierre Berckmans (Belg 10 Adriano Pella (lt.), allen in dezelfde tijd als De Vlaeminck. De uitslag van het tweede ge deelte van de negende etappe, een tijdrit over 20,4 kilometer in Affoltern is: 1 De Vlaeminck (Bel.) 26 minuten en 51 secon den, 2 Merckx (Bel.) 26.54, 3 Schuiten (Ned.) 27.14, 4 Pfen ninger (Zwi.) 27.22, 5 Lloyd (G -Br 27.55, 6 Van den Hoek (Ned.) 28.18. 7 Salm (Zwi.) 28.20, 8 Bellini (Ita.) 28.25, 9 Pronk (Ned.) 28.32, 10 Thurau (W.-Dl.) 28.35. Het eindklassement van de Ronde van Zwitserland is 1 De Vlaeminck 44 uur 22 minuten en 48 seconden, op 55 seconden 2 Merckx, op 1 minuut 28 secon den: 3 Pfenninger, op 4.27: 4 Pronk, op 4.32 5 Riccomi (Ita op 4.39: 6 Dienckx (Bel op 9.21: 7 Bellini, op 9 35: 8 Jans- sens (Bel.), op 10.27: 10 Zilioli (Ita.), op 10 50 11 Thurau (W Dl op 12 29: 18 Tabak, op 18 09 23 Schuiten, op 30.02. 44 Van den Hoek. EASTBOURNE (ANP) - Billie-Jean King en Virgina Wade zijn doorgedrongen tot de eindstrijd van het damesenkel spel van het toernooi te East bourne. Bdlie-Jean King versloeg de Russin Olga Morozova met 6—4, 6-1 En Virginia Wade bleef Ro semary Casais de baas met 4-6, 6-4. 6-4 ZANDVOORT (ANP) - De be ide vuurrode Ferrari's voeren na vrijdag de „trainingsranglijst" aan van de grote prijs voor for mule 1 renwagens, de achtste van de vijftien races tellende voor het wereldkampioenschap, die morgenmiddag op Zand- voort wordt gehouden. Nicky Lauda was de snelste coureur. De Oostenrijker, die vorig jaar triomfeerde op Zand- voort, legde de 4226 meter af in 1.20.34 wat neerkomt op een gemiddelde van 190.5^8 km/per uur De beste trainingstijden - er stond een vrij harde noordwes tenwind, die de rijders uit het lange rechte eind schuin tegen hadden - van de coureurs zijn: 1 Nicky Lauda (Oostenrijk) met Ferran 312 t 1.20.34 (190.548 km/uur); 2 Clay Reggazzom, Zwitserland, Ferrari 312 t 1.20.57; 3 James Hunt (GB) met Hesketh 308 1.20.70; 4 Jodi Scheckter, Z. Afr. met Tyrrell Ford 077 1.20.74, 5 Carlos Reu- temann, Arg. met Brabham bt44 1.20.87; 6 Emerson Fittipaldi, Braz. met Texaco Marlborou m 23 1.21 04; 7 Jean Pierre Jarier, Fr. met Uop Shadow dn 5 1.21.15; 8 Tony Bnse GB. Am- bassy Hill gh 1.21.24; 9 Vittorio Brambilla, It. met March 751 1.21.25; 10 Jochen Mass, W.- Dld., Texaco m23 1.21.28, 20 Gijs van Lennep, Ned. met En sign 1.23.38. ZWEMMEN De Australi sche wereldrecordhouder op de 800 en 1500 meter vrije slag Stephen Holland zal definitief verstek laten gaan bij de we reldkampioenschappen zwem men (ADVERTENTIE) Nieuw: JijttoKtoB» isösr i-tóshdW»?» SsKhtó!»»'*1*'-- jawswp likwsttei* iT. Nu te koop bij uw bladenman en overal in de winkel. (Van een onzer verslaggevers) ZANDVOORT - Het Ferrari-paard draaft weer vooraan. Het steigerende ros, dat als handelsmerk de snuit van de rode formule I bolides uit het Italiaanse Maranello siert, deed lange tijd potsier lijk aan, want uitgerekend door een tekort aan paarde- krachten moesten de Ferrari's genoegen nemen met een zeer bescheiden rol in de topcate- gorie van de autoracerij- Na 1970, het jaar waarin de Ferrari-rijders Jacky Ickx en Clay Regazzoni alleen de nog voor het einde van het seizoen verongelukte Oostenrijker Jo chen Rindt in de strijd om de wereldtitel moesten laten voorgaan, raakten de „rode pijlen" steeds verder achter op de concurrentie. Drie jaar lang gaven de incidentele successen van Ickx en Andretti. die Re gazzoni was komen opvolgen, slechts zelden reden om de kurken van de champagnefles sen te laten knallen. Maar dit seizoen lijkt het dan toch te gaan gebeuren. Drie achtereenvolgende over winningen (Monaco, Zolder en Anderstorp) bezorgden Niki Lauda schitterende vooruit zichten om Ferrari voor het eerst sinds het kampioenschap van John Surtees in 1964 weer eens een wereldtitel te bezor gen. Prolongeren de Ferrari's morgen in Zandvoort hun suc ces van verleden jaar, toen ze als eerste en tweede over de fi nish flitsten, dan kan Lauda weinig meer gebeuren. De grote prijs .»n West- Duitsland 1974 wal nauwe lijks een minuut oud toen 24 brullende racemonsters in ge sloten formatie naar de Nord- kurve van de Nürburgring joe- gen" Clay Regazzoni had zich direct na de start meester ge maakt van de leidende positie. wei Jody Scheckter in zij kielzog. Favoriet Niki Laudi die in de voorafgaande dagei weer eens snelste trainingstij. had gereden, moest genoeger oemen met de derde positie en M was bepaald niet naar de zin van de jonge Oostenrijker, die besloot direct tot de aanval over te gaan. Brutaal stuurde Lauda zijn Ferrari naast de Tyreli van Scheckter. Niki ging tot het uiterste om direct achter zijn teamgenoot Regazzoni aan te sluiten, want hij vreesde an ders door de geringe inhaal- mogelijkheden op het zich gril lig over de heuvels van het Eifel-gebergte slingerende parkoers ver achter te raken op de leider. Maar in zijn haast maakte Lauda een calculatiefout. Ook toen de passeer-manoeuvre dreigde te mislukken, zette hij toch door. Er restte nog slechts één mogelijkheid: Scheckter opzij dringen. Daarbij raakten de wagens elkaar. In een rookwolk van verschroeide rubber en met gillende rem men schoot de Ferrari van de baan, met een klap kwam het onbestuurbare projectiel tegen de vangrail tot stilstand Beduusd stapte Lauda uit om de schade op te nemen en liep vervolgens gedesillusioneerd terug naar de pits. Voor hem was de race afgelopen. Deze gebeurtenis toonde iuidelijk aan, waarom Niki .auda vorig jaar ondanks zijn pmerkelijk talent en de kwa- teiten van de Ferrari niet tot wereldkampioen werd ge- .roond, de tengere Oostenrij ker had weliswaar al twgg sei zoenen in de formule 1 achter de rug, maar zat pas enkele maanden achter het stuur van een potentiële winnaar en miste voldoende ervaring in de bikkelharde gevechten aan de top Het tekort aan routine re sulteerde in kostbare fouten. Zoals op de NQrnburgring. Zoals ook in de Engelse Grand Prix, toen Lauda verzuimden een langzaam leeglopende band tijdig te laten verwisse len door een gaa f exemplaar en kostbare punten voor het we reldkampioenschap onnodig uit handen gaf De slimme Emerson Fittipaldi profi teerde gretig van dergelijke bl unders en greep dankzij zijn taktisch inzicht voor de tweede maal de titel' Lauda toonde zich echtet een gretige leerling. Dit sei zoen kwam er al een einde aan de riskante escapades van de Oostenrijker Een maand ge leden bewees hij ïh het Belgi- |che Zolder nu wel in staat te zijn geduld uit te oefenen Weer vanuit de gunstigsti startpositie vertrokken deer Lauda aanvankelijk nauwe lijks pogingen om <fe leiding ti nemen. Terwij) Carlos Pace ei Vittorio Brambilla voor hen uit raasden, wachtte hij rustig tot de remmen van zijn ferrari op temperatuur waren geko men en reed vervolgens een onbedreigde zege tegemoet. Fittipaldi behaalt met zijn af wachtende taktiek steeds moeilijker hoge klasseringen, Lauda is daarentegen uitge groeid tot de absolute toprij- der in de formule 1. De race-carrière van de 26- jange coureur uit Wenen, die samen met zijn vriendin Ma- neila Reininghaus binnenkort naar Salzburg verhuist, ver liep niet alleen voorspoedig door de kwaliteiten van Lauda achter het stuur van een snelle auto. Niki kreeg ook naam als „versierder" van voldoende financiële steun om zijn avon turen in de autosport te bekos tigen. Vader Lauda eigenaar van enkele papierfabrieken, voelde er namelijk weinig voor de race-aspiraties van zijn zoon te ondersteunen, zodat Niki zelf voor de centen moest zorgen. Lauda toonde echter een opmerkelijk talent in het woekeren met de financiële mogelijkheden. Zo maakte hij m 1968 zijn debuut achter het stuur van een nog niet hele maal betaalde Mini Cooper Pas aan het eind van het sei zoen kon Niki door de inkom sten uit start- en prijzengeld het resterende bedrag aan de voormalige eigenaar van de Cooper overhandigen. Op pre cies dezelfde wijze financierde hij later een Porsche 9lis en nadat de jonge Oostenrijker ook kennis had gemaakt met de formule vee en de formule III schafte hij zich een Porsche 908 aan, die eveneens pas na een goed wedstrij iseizoen k„n worden afbetaald. Dit seizoen lijkt Lauda re gelrecht op de titel af te ste venen. Hij heeft Regazzoni al verdrongen als topman in het Ferrari-team, zodat de zorgen van de kundige Italiaanse „sleutelaars" in de eerste plaats aan zijn wagen gewijd zijn. Bovendien neemt team leider Dr. Luca Montezemolo na de laatste training voor elke race Niki even apart om de taktiek met hem door te ne men. En dit jaar vergeet de Oostenrijker ook op ae kri tieke momenten deze aanwij zingen niet. BERT WILLEMSEN Na zeven van de vijftiei grand-prix races van dit se zoen is de stand in het werelc kampioenschap voor rijders Niki Lauda, Oost, Ferrari 3 punten; 2 Carlos Reutemann Arg. Brabham 22; 3 Emerson Fittipaldi, Braz. McLaren 21, 4 Carlos Pace, Braz. Brabham !6; 5 Jody Scheckter, Z-Afr 'yrell, 15; 6 Clay Regazzoni. 'wits. Ferrari 12; 7 Patrick lepailler, Fra. "IVrell, 118 Jo- hen Mass, W. Did., McLaren IOV2; 9 James Hunt, Eng., Hesketh 7; 1 Niki Lauda: voornaamste titelkandidaat.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 27